Clir. vakbeweging moet nieuwe wegen openen ROTTERDAM Mr. Beernink op jaarvergadering Unie: CHU bereid tot gesprek met de A.R. m RAP cnnjgjjo Rechtspositie beambten havenbedrijven onzeker Overweldigende lmlde voor pionier eyhoer ergoeding ontruiming huizen in Rozenburg KOELKAST*KOELKAST lente! de Graaf sprak voor meesterlijk Geen vaste lijn in salariëring heetman Vlaamse Bijbeldag Niet ontevreden 5n Nieuw gezicht op straat BE ROTTERDAMMER WOENSDAG 25 APRIL 1962 Nieuwe icegen? MEVROUW, OCT IS DE BESTE KOELKAST VOOR UW GEZIN Wanneer en waar u uw koelkast ook wilt kopen, kijk eerst bij Boogaard. U weet dan in één keer alles over modellen, mer ken en prijzen. Vrijblijvend vra gen en rustig rondneuzen bij Boogaard. NU blnnsn voordelig en verantwoord u* bereik SILO KOELKASTEN AMCO KOELKASTEN 1 v. HOGENDORPLAAN 33 - TEL: 4996 SCHIEDAMSEWEG 41 - TEL: 6000 TTET HOOFDBESTUUR van de C. H. Unie heeft besloten, tot het bestuur van de A. R. Party een brief te richten, waarin het wordt uitgenodigd voor een gesprek op landelijk niveau over de verschilpunten tussen A. R. Party en C. H. Unie. Dit zei de voor zitter van de C.H.U., mr. H. K. J. Beernink, vanmorgen in Amster dam in het openingswoord tot de algemene vergadering van zyn partij. Hy deelde mee, dat het C. H, hoofdbestuur met algemene stemmen tot het nouden van het gesprek heeft besloten. Overigens waarschuwde mr. Beernink ervoor, dat men niet moet denken, dat beide partyen, als het gesprek in mei wordt gehouden, in juni tot samensmelting zuilen overgaan. Het kan best mogelijk zijn, dat beide partyen tot de conclusie komen, dat het 't meest verstandig is, de A. R. Partij en de C. H. Unie te laten voortbestaan als zelf standige politieke groeperingen, die echter meer contact gaan on derhouden dan tot dusver plaats vond en die samenwerken, waar samenwerking kan plaats vinden. 1st5 v.a. f ©45." Haal vandaag nog de nieuwe of maak vrijblijvend een kinderkleding BEKENDMAKING klenrenfolder proefrit bij: De Rotterdammer altijd bij de tijd AANK. VERKOPER J. A. VOGEL familieberichten kunt u ook opgeven aan agenten en bezorgers I PAASVAKANTIE KINDERPARADIJS DI.MONSTRA'illS IM AM A NTSl.lJl'IiN 3' (Van een onzer verslaggevers) T"\E bondssecretaris van de Christe- Hike Bedrijfsbontl voor de Me taalnijverheid en Elektrotechnische Industrie (C.M.B.), de beer J. de Graaf uit Utrecht, heeft dinsdagavond in één der zalen van de Pniëlkerk te Ylaardingen voor een zeer aandach tig gehoor gesproken over het onder werp: ,,Moet de vakbeweging nieuwe wegen inslaan?" De heer De Graaf merkte op. slat de vakbeweging zeker niet blind is voor de problematiek op dat gebied en dat zij zich er van bewust is. re kenschap te geven van de sterk gewij zigde maatschappelijke verhoudingen. De waag werd daarbij gesteld, waar de .structuurverandering zit. Verpau pering, zoals cn... zich 15 jaar geleden nog wel voordeed, is er met meer bij, zo merkte hij op: eerder is er thans sprake van welvaart, at betrachtte hij bij dit laatste woord uiterste voorzich tigheid. Hoe liggen de feiten? Past de struc tuur van de organisatie zich aan bij de structuur van de maatschappij? Koe funtioneert het metaalbedrijf: Spreker vond het noodzakelijk, dat men mee wil werken aan een gemeenschappelijk doel. waarbij het van belang is, dat de le den zich aansluiten bij het denken van de bond. Een onlangs gehouden enquête heeft uitgewezen, dat 60 procent van de leden het volkomen eens is met het be leid van de bond, 30 procent in grote mate zich daarmee kon verenigen, en dat de overige 10 procent in geringe ma te de mening van de bond kon delen. Daaruit Week dus duidelijk, dat het aan het beleid van de bond niet ligt, als de groei van de bond niet in gelijke mate stijgt met het aantal arbeidskrachten. Met het vergaderbezoek is het over het algemeen niet rooskleurig gesteld, waar bij de oorzaak mogelijk kan liggen bij de grootte van de gemeenten. De vraag of de vakbeweging inderdaad nieuwe wegen moet inslaan beantwoordde de heer De Graaf met ja en nee. maar eerst duidelijk met nee. Wel moeten er nieuwe kanalen worden aangeboord cn nieuwe wegen worden aangelegd, ter wijl daarnaast meer aandacht zou moe ten worden besteed aan het individu. Ook de leden kregen gelegenheid hun mening te uiten er. daarvan werd een ruimschoots gebruik gemaakt. Met de 730 leder is de plaatselijke afdeling van de C.M.B. verreweg de grootste afdeling van de Viaardingse Christelijke Besturenbond en deze Is dan ook kerngezond. Nieuwe ieden kunnen zich opgeven bij het secretariaat, Johan de mttstraai 91c. ,Voor het bezoeken van de Vlaamse Bijbeldag. 1 mei aanstaande in Antwer pen zijn nog enkele plaatsen in de bus sen. cue naar België rijden, open. Men kan zich nog opgeven bij de heer D. A. de Vrocdt, Noordsingel 129 te Rotter dam, telefoon 8122?, De kosten zijn 6 per persoon. 125 Itr met lade 318,— 142 Itr 378.-- 152 Itr 418,— Amco Bcndix 100 Itr tafelmode! 295, lade O Amco Bendtx 125 Itr tnfelmodel 335.— l lade 10.- Amco Croslcy 135 Itr tafelmodel 375.- lade 10.- Amco Crosley 140 Itr kastmodel 469.— inkl. lade K/os bij Boo gaard uit een rtusachtig* kolltcti* DE directie Droogdok" DE directie van de Botterdamsche Droogdok Maatschappij heeft in haar verslag over 1961 tevredenheid uitgespro ken over -de gang van zaken in 1961. Alle afdelingen van het bedrijf waren volledig bezet. Het voordelig saldo der winst- en verliesrekening nam toe van ƒ21,88 tot ƒ22,6 miljoen. Na afschrijvingen ad 15,28 miljoen tv.j. ƒ16,64 miljoen) resteert als winst-ƒ6,99 miljoen' (v.j. 5,24 'miljoen) Voorgesteld wordt twintig procent divi dend/tv.). dertig-procent). De buitenge- wonfe - reserve - "wordt verhoogd met ƒ.462.000 tot ƒ4,09 miljoen. Aan het fonds ter behartiging van de belangen der na gelaten betrekkingen van werknemers wordt toegevoegd ƒ395.394. dat hierdoor stijgt tot 2,90 mOjoen. Aan het fonds voor ouaerdompensioenen wordt toegevoegd ƒ737.178, waarna dit bedraagt ƒ7,39 mil joen. Voorts werd aan de stichting pensi oenfonds afgedragen 1,01 miljoen. van de „Botterdamsche wijst er met nadruk op, dat in 1961 schepen werden afgeleverd waarvoor de contracten zijn afgesloten in «n tijd, waarin hiervoor nog prijzen konden worden bedongen die «en rede lijke marge inhielden. Dit heeft in be langrijke mate tot het behaalde resultaat bijgedragen. Zij wil daarom niet verhelen dat, wanneer deze contracten geheel af gewerkt zullen zijn dit een merkbare in vloed: op de jaarcijfers zal kunnen heb ben. De uiterst scherpe concurrentie maakt het ten enenmale onmogelijk om tegen lonende prijzen, nieuwe opdrachten te verkrijgen. Van de vrachtenmarkt is in dt naasts: toekomst niet zulk een krachtig herstel te verwachten, dat met deze ongunstige factor niet terdege re kening gehouden zal moeten worden. Ten gevolge van de overspannen arbeids markt geeft de personeels! tua tie de di rectie steeds meer zorgen. De invoering van. de vijfdaagse werkweek van 45 uren is niet zonder invloed op de produktie gebleven. Derhalve zal men bij de inves teringen in. de eerste plaats zich moeten richten op de daarmee te bereiken ar beidsbesparing en proöuktieverho-ging. MEER dan honderd jeugdleiders en jeugdleidsters uit Rotterdam hebben besloten geld in te gaan .zamelen voor de bouw van een huis in Kameroen. Prof. dr. E. Jansen Schoonhoven, de rector van de Zendingsschool, hoopt deze zomer naar Kameroen te vertrekken om gedurende eer: jaar als gastdocent les te geven aan de Theologische School te Ndoungué. Na zijn terugkomst zal een ander do cent door de Raad voor de Zending van de Hervormde Kerk naar Kameroen worden gezonden. Voor prof. Jansen Schoonhoven en zijn opvolger:, zal in Ndoungué een huis moeten worden ge bouwd. De Rotterdamse jeugd heeft be sloten te trachten door een grote actie het. geld voor de bouw van dit huis bij een te brengen. Men gaat o.m een grammo foonplaat verkopen met Kamerocnse mu ziek. en toespraken van ds. en mevrouw Ype Schaal, die in opdracht van het Ne derlands Bijbelgenootschap en de Her vormde Zending in Kameroen werken. Volgens mr. Beernink bestaan e.r momenteel onmiskenbare verschil punten tussen beide groeperingen. Zou Nederland één belijdende pro testantse volkskerk kennen, dan zou den de zaken wat gemakkelijker lig gen. Moeilijker dan tot de AJl.Pa.rUj leek mr, Beernink de verhouding tot de S.G.P. ,.Deze partij is moeilijk tot samenwerking ie brengen. „Mr. Beernink bleek niet bereid tot sc menwerking, als de S.G.P. daarbij als -voorwaarde stelt, dat geen vrou wen op de kandidatenlijsten mogen voorkomen. ,.Ook vrouwen heb ben recht op een plaats op de lijst en onze vrouwen zijn géén koop waar!" Wat de verhoudingen tussen Hoorns- Katholieken en reformatorische christe nen. betreft, is er momenteel sprake van jenaderinf op theologisch en ker kelijk terrein. ..Ook hier zal ieder zich kunnen verheugen in het totstandko men van meer eenheid, die dan als ba sis zal moeten hebben het geloof in Christus alleen. Zulk een eenheid dis er helaas oog niet is, zou op politiek gebied vérstrekkende gevolgen kunnen hebben", aldus mr. Beernink. De unievoorzitter toonde zich niet on tevreden over de uitslag van de Staten verkiezingen. Had het om Kamerverkie zingen gegaan, dan zou de C.H.U. een zetel hebben gewonnen. Hoogst merk waardig vond hij het, dat d P.v.d.A.. die in 1952 en 1958 als regeringspartij heeft gewonnen, thans als oppositiepar tij heeft verloren, terwijl de V.V.D. eni ge jaren geleden als oppositiepartij heeft gewonnen en nu als regeringspartij heeft verloren. Met het oog op de blijd schap van prof. Oud, dat de V.V.D haar randstemmers kwijtraakte, zei mr. Beernink: Zorgt dat de V.V.D. nog meer randstemmers kwijtraakt, Wat zal prof. Oud dar blij zijn." Uitvoerig ging de unievoorzitter in op de doelstellingen van de P.S.P. Hij zei, dat de C.H.U. allerminst oorlogszuchtig is en oprecht streeft naar de vrede or; der de volkeren, maas dat het plicht is, het grondgebied te beschermen. De B.S.P. bewijst", zei mr. Beer nink, ..dat kleine partijen in ons land wel degelijk aan hun trek: kunnen ko men." Er hiermee was hij genaderd tot de verdediging van zijn motie, die door de Tweede Kamer is aanvaard en waarin wordt gesteld, dat een partij om voor een Kamerzetel in aanmerking te kunnen komen, minstens een procent van de geldige stemmen moet behalen. Dit standpunt is niet ondemocratisch, aldus de heer Beermk. Zijn hoofdbe zwaar tegen de huidige regeling (nodig is 2/3 pet. van het aantal stemmen) is, dat te kleine partijen eer behoorlijke werkwijze van de Kamer belemmeren. „Nergens komt men in de democra tisch ingestelde landen van West-Euro pa zo gemakkelijk aan een Kamerze tel als juist m Nederland." Advertentie p) HËLDbKi Mr. Beernink zegde steun toe aan het beleid van het kabinet-De Qtiay, het geen niet wilde zeggen, 'dat hij geen kritiek had. Een groot deel va» deze kritiek richt zich op de mammoetwet. „Ons onderwijs is aaar mijn mening wet deze wet beslist niet gediend", iel hij, „ik heb alle waardering voor de bekwaamheden van niniitei Cals, maar ik laat mij door sijn mededeling, dat hij zal heengaan hy verwerping van het wetsontwerp toch niet weerhtmden om («gen de wet te stemmen. En in het belang van het onderwj, hoop ik, dat de meerderheid van de Kamer dit sal doen.' Drie wensen koesterde mr. Beer nink: ten aanzien van het beleid, dat met betrekking tot de ambtenarensa larissen moet worden gevoerd: ver betering van 'de salarissen van de lagere ambtenaren, idem van de mid delbare ambtenaren en tenslotte inwil liging van de gerechtvaardigde ver langens van de gepensioneerden. «Wij vragen hier een christeliik-sociaal be leid." Een uitermate moeilijk punt voor mr. Beernink bleek het wetsontwerp op de subsidiëring van de kerkenbouw, om dat daarin een bepaling voorkomt,die het mogelijk maakt, ook de bouw van humanistische bezinningscentra te sub sidiëren. „De overheid dient naar e.h. opvatting Gods Naam te belijden. Doet zij dit door humanistische bezinnings centra te subsidiëren? Ik meen stellig van niet". Een belangrijk deel van de Kamer voelt in hst geheel niets voor dit wets ontwerp. Voegen zich daarbij de tegen standers van het subsidiëren van huma nistische bezinningscentra, dan bestaat er een gerede kans. dat het ontwerp de eindstreep niet haalt. Komend op de internationale verhou dingen onderstreept mr. Beernink het toenemende belang van de hulp aan de ontwikkelingslanden. „Wij moeten be- reid zijn, Hiervoor sen offer te bren gen." Bedenkingen koesterde de unie- voorzitter tegen De Gaulles plan tot vorming van een Europese politieke unie. Een wanne opwekking tot het c.h. volksdeel om zich actief in te zetten bij de komende gemeenteraadsverkie zingen volgde op een beschouwing over de positie van de gemeenten in het hedendaagse bestel. ,,De waar heid gehiedt te zeggen, dat de bete kenis van de gemeenten en daardoor van de gemeenteraadsverkiezingen in de loop der jaren is afgenomen." In theorie zijn de gemeenten nog zelfstandige lichamen, maar hun afhan kelijkheid van het rijk. vooral in finan cieel opzicht, is dermate groot gewor den, dat de gemeenten in vele opzich- -«j, Persoonlijk koestert de heer Beernink over de verwezenlijking r-an de decen-, tralisatiegedachte van het huidige Kabi- net geen grote verwachtingen meer. Het afstoten van subsidietaker van het rijk naar de gemeenten zoals is aan-t gekondigó lijkt op decentralisatie, j maar is in feite niets anders dan een kwestie van vestzak - broekzak. Men kan het beter achterwege laten, ook al omdat verscheidenheid in de subsidiepo litiek van de duizend gemeenten m ons land zou zijn te verwachten. Eer: speciale zelfstandigheid vroeg mr. Beernink Voor de grotere gemeen ten. Zij zouden zelf de bijzonderheden var, hun betsüursinrichting moeten bepalen en het toezicht van het pro vinciaal bestuur, dat momenteel voor grote en kleine gemeenten op gelijke wijze geldt, zou voor de grotere ge meenten ingrijpend moeten worden beperkt. Is bij de Statenverkiezingen soms niet alle mogelijke activiteit aan de dag gelegd, bij de gemeenteraadsver- klezingen moet alle laksheid afwezig zijn. Men moet ervoor zorgen, dat geen enkele christelijk-historlsche stem verloren gaat en dat het totaal aantal stemmen belangrijk zal stijgen. De kan sen voor de C.H.U, zijn groter dan me nigeen denkt, zei de heer Beernink. Waaneer er maar gewerkt wordt, valt ook resultaat te bereiken, in dit ver band maakte de unievoorzitter met vreugde gewag van de resultaten van1 de ledenwerfactie, die ertoe hebben geleld, dat de C.H.U. thans 50.000 le den telt. Wij statin open voor elke oplossing van het Nteuiu-Gmnea-tsraapstufc, mitsj het een oplossing is, waarbij de Pa poea's zich niet door ons bedrogen voelenzo zei de heer Beernink over het Nieuw-Guinea-probleem. Wij zul len er een keer weg moeten, stelde hij, maar wanneer wij weggaan, mo gen wij er geen chaos achterlaten. Mr. Beernink betreurde het. dat het nodig is geweest, militaire versterkm- gen naar Nieuw-Guinea te zenden. Hij zag echter, gezien de dreigementen en de maatregelen van Soekarno. geen an dere mogelijkheid. Van harte hoopte hij, dat botsingen zullen uitblijven en dat het gezond verstand alsnog zal ze gevieren. Ernstige kritiek had de heer Beer nink op de houding van de P.v.d.A. Het zal haar als oppositiepartij sieren, als zij haar houding zal willen herzien. De Unievoorzitter besloot. „Ik weet dat de regering naar een behoorlijke oplossing streeft. Wij kunnen haar geen oplossing aan de hand doen. Wij kunne: haar wel steunen. Zo lang zij streeft naar Zij kozen een fantastische tweepersoons bromfiets, die zich door de felst» stormwind boort en over steil» hellingen triomfeert. Daar staat hij: met zijn vitile, turbo-gekoelde motor en zijn onwrikbaar, stalen tramei Een klasse apart. Door en door betrouwbaar. Twee of drie versnellingen naar wens. Drie verfijnde kleu rencombinaties. Volledig uitgerust met alle acces soires mtm „Kijk, daar gaat d* nlauwa So'.ï Ia dit prachtig* kl»ur»r>somta>i»ti»i" Solex nu Jonger Anders Nieuwer! <ORH HOOGSTftAAT 37 'tl 6364 een mooi voorjaar begint met Ramo- DE LUXE mat vctotomatiicbe kDpp*l:ng, by: Kaal vandaag nog da niairn* Menrtnfoidtr of maak vrtjbliivand ton protfrit b.j AFDELIXG MOTOR VN* St, dduinantraM 52 Telefoon stSU Swammerdamsinxrl 25 Telefoon SS34S AFD. MOTOBEN ST. I.IDU1NASTRAAT 52 Telefoon 64313 Betaling desgewenst in overleg. ART. 20 WEDEROPBOUWWET Burgemeester en Wethouder» van Schiedam maken bekent! dat beden gedurende een week ter Gemeentesecretarie (Aid. Algemene Zaken) ter inzage l« nedergeiegd een verzoek van de Fa. P. de Ligt en Zonen te Schiedam om vergunning voor de bouw van een winkel met werkplaats en 2 woningen aan de Lindeijer-straat, hoek Sch.'e damseweg r z welke bouw zat afwijken van het plan tot ge deeltelijke henlening van het uitbreidingsplan ir hoofdzaak, vastgesteld bij raadsbesluit van Z* februari 1961. goedgekeurd door Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland b() hun beslurt van 24 juli 1961. Eventuele bezwaren tegen dit plan kunnen bij hun College worden Ingediend gedurende genoemde termijn van een week Schiedam. 24 apnl 1962. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester. J. W. PEEK De Secretaris. M. J. BLOK. Wij vragen voor spoedig: en Gereedschappen. voor afd. Ijzerwaren Leeftijd plm. IS jaar. Liesveld 14. Viaardmgen. (na 6 u: Kievitl. 5a) ert een goed rapport naar HET de Speciaalzaak voor speelgoed en hobby-artikelen voor Vlaardingen en omgeving. ten meer lijken op rijkskringen dan op'een vreedzame cn rechtvaardige oplos- zelfstandige onderdelen van het Rijk'smg. dienen wij der Nederlanden. staan". (Van een onzer verslaggevers) j OQE groot de waardering is voor1 het werk dat de Schiedammer KJ J. Heyboer gedurende meer dan zestig i jaar heeft verricht, is dinsdagmiddag1 in Maison Westhuis wel gebleken. Daar hebben vele tientallen tijdens' de receptie van de gelegenheid ge~! bruik gemaakt de pionier" op velerlei i gebied te feliciteren en te huldigen ter gelegenheid van zijn 80ste ver jaardag Naar Maison Westhuis kwamen ver tegenwoordigers van talrijke organisa ties, er waren de afgevaardigden van de Kon. Ned. Korfbalbond, van de Sehsedamse Gemeenschap, van het Comité Auto- en Boottochten voor gebrekkigen (CAB), van de Schiedamse Kunstkring, van de gemeente en uiter aard kwamen ook tientallen van zijr. pupillen die hjj in de loop der jaren met zijn sociale arbeid heeft bijgestaan, Zoveien kwamen naar Maison West- huis dat de gaande man (en vrouw) moest plaats maken voor de komende bezoeker». Tegen half zes kwamen rechtstreeks uit «en vergadering burgemeester mr. J. Onder auspiciën van de Ned. Cbr. Beambtenbond en de kath. bond „St. FfhncLscus van Assisië" hebben een achter dëVëgeringNe aantal beambten van de havenbedrij ven in Rotterdam met elkaar over leg gepleegd over hun huidige rechts positie. Men kwam tot de conclusie, zo wordt in een mededeling van de NCBB gezegd, dat, nog verscheide- ner dan de aard van de havenbedrij ven, de rechtspositie van het binnen- dienstpersoneel is. Zelfs binnen de afzonderlijke ondernemingen is een vaste lijn vaak niet te ontdekken, vooral wat betreft de salariëring. De vergadering deed een; dringend verzoek aan de bonden, om alles in het werk te stellen, aan deze onwenselijke situatie een eind te maken. Indien het nog met, mogelijk is, om met de geza menlijke werkgevers een uitgangspunt voor overleg te vinden, dan ..uilen de individuele ondernemingen moeten wor den benaderd. Vooral voor het lagere personeel bestaat er behoefte tie primaire ar beidsvoorwaarden collectief te rege len. De regeling van de secundaire arbeidsvoorwaarden zou zich ook moeten uitstrekken tot het midden- en hogere kader. Overigens was de vergadering er zich van bewust, dat in vele bedrij ven het aantal georganiseerde werk nemers nog van dien aard is, dat het voor de vakbonden moeilijk is, om hun representativiteit aan te to nen. Aan de propaganda onder de onge organiseerde collega's zal dan in de komende maanden de nodige aan dacht worden besteed. Directie en commissaris ser van de N.V El ec notechnisch Installatit ïdnjf en handelsbureau v,h. P. Batenburg zuilen aan de algemene vergadering van aandeelhouders voorstellen het di vidend ovër 1961 vast te steller, op 10 procent (v.j. 9 procent). Inzake de voorgenomen emissie van nominaal 500.000 gewone aandelen is besloten, dat deze aandelen ten volle gerechtigd zullen zijn in de resultaten van Iw» .®n volgende jaren De koers van uitgifte is bepaald op 12o procent. I De christelijke gymnastiekverniging ,.ODO" te Schiedam zal vrijdagavond 27 april in gebouw Arcade een uitvoe ring geven. Advertentie ELKE MIDDAG I A u VU!) TOEGANG EOELSTEENKUNC1GE 19 DIAMANTEXPERT fli* LIJNBAAN 92 - ROTTERDAM W. Peek, de wethouders W Kok, mr. J. van Bochove. mr. M. J. M. van Kinderen, verder waren er voor de K.N.H.B. bondsseeretaris-penmngmees- ter oud-Schiedammer H. M. van Driel, voor de K.A.B. voorzitter Th. J. Schuddebeurs, voor de Kunstkring voorzitter F. A. de Wolff, secretaris E, A. Leenderts. penningmeester A. de Groot, directeur P. Groenendaal, oud- gemeentesecretaris mr. N. J. Post kwam gelukwensen, evenals commissaris van politie K. Rijpma er. het hoofd van Bureau Huisvesting, de heer J. v. d. Griend, die de heer Heyboer opvolgde vele bloemstukken ontving het echt- paar Heyboer. Tijdens de receptie werden vele ge schenken aangeboden en "s avonds heeft de Harmonie Crescendo voor het woonhuis aan het St. Liduinaplein een aubade gegeven. Uiteraard heeft de vitale pionier ook by de tering- van zijn 80ste verjaardag met zijn vele vrienden over sociale, culturele en sportproblemen gesproken. Het outl-schoolhoofd toonde ondanks het bereiken van zjjn 80ste verjaardag dat htj nog steedt, een krachtige per sooniyriseld Is, wiens belangstelling een uitgebreid terrein bestrijkt. De 33-jarige schilder H. Erkelens uit de Korianderstiaal botste dinsdagmiddag in de Doklaan Dij de Wolphaertsbocht te Rotterdam met zijn brommer tegen een vrachtwagen. De schilder Liep twee diepe hoofdwonden er: oen gebroken rechterbeen op. Bovendien klaagde hy over pijn in de borststreek. Men ver voerde hem naar het Dijkzigtziekenhuis. BIJ BE bespreking in de Rozen- bufgse raad dinsdagavond over het toekennen van een vergoeding voor het vrijwillig ontruimen van wo ningen die in verband met uitbrei- diengsplannen en inöeten worden afge broken, stelde de heer G. van, Seters (CHU) de vraag of ook Rotterdam zulk een regeling kende. De voorzit ter antwoordde bevestigend maar merkte op dat de Rotterdamse raad de verordening nog moet goedkeuren. De heer J. W. Kieywegt (AR) vond het maximum bedrag ƒ500 per uit kering aan de lage kant. „Krotbewo ners kunnen meer krijgen", zei de voorzitter hierop. Deze verordening werd tenslotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer A. C. Stehouwer (WD) had aan het college van B. en W. schrif telijk vragen gesteld. Hij verzocht wiclstalling, een verbod om de speel plaats van de eerste openbare lagere school, het aanbrengen van een rij wielstalling een verbod om de speel plaats met vrachtwagens te berijden en het aantrekken van een bovental lige leerkracht. Burgemeester J. C. Aschoff antwoord de dat de betegeling inmiddels was opgedragen, de i ijwieSstaliing zou te duur worden, tegen het rijden van vrachtwagens op de speelplaats zul len maatregelen .worden genomen et over het aantrekken van een boven tallige leerkracht kon geen toezegging worden gedaan in verband met het aantal leerlingen Bij de rondvraag deed de heer Stehou wer nog de suggestie een verplaats bare rijwielstalling aan te schaffen. Wethouder J. P, Westdijk (AR) voel de daar ook wel voor en de voorzit ter deed tenslotte de toezegging het geheel opnieuw te zullen bezien. De heer J, Molenaar (AR) had verzocht de bewoners van de 133 woningen die door de industrievestigingen moe ten worden afgebroken per circulair» in te lichten over de stand van zaken om zodoende te «voorkomen dat rij ondoordachte besluiten zoude» ne men. De voorzitter deelde Ia» mee dat men zich te allen tijde tot het gemeentebestuur kan wenden opt advie».

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2