s mm Rotterdam kreeg tweede heicopter-iia ven Poging tot doodslag in Schiedamse woonwagen Waling van Geest's 7e schip voer meteen af Concert in Maassluis en artistiek stijlvol DVO en Vlaardingen met winst, Sunlight gelijk Jubileum Leger des Heils is feestelijk gevierd gassöiSfe Jeugdspektakel is in Triangelbegonnen i n Nieuw gezicht op straat Nog niet officieel erkend Nieuw kantoor Van Ommeren in gebruik ecïma Jongeren in een paasloze wereld 399.- 'n Nieuw gezicht Overschot lager bij Spaarbank Geestsluis werd overgedragen Kredieten voor chr. scholen Voetbal van het weekeinde f 945.- Stafmuziekkorps in Vlaardingen Veertig jaar hulp aan t.b.c.-patiënten Doden herdenking in Maassluis oto HERHALING is de toverkracht der reclame Praktisch Helicopter-pool Automobilist reed na „Esso Hampshire" Schepen uit K'dam betrokken bij aanvaring Wethouder Van Minnen verrichte opening BE ROTTERDAMMER PAGINA 4 DINSDAG 1 MEI 1962 DE LUXE 390. KOORZANG ORKESTSPEL ORGELSOLl M W-Rozenburg DRU-MATIC Festival Nog steeds lid Spijt Enthousiast ISff „Klife, da»* ga«t <t« ni*uw« Sole* la di» fmhUg» MNmcra6l«ali*tM Solas nu «Jongar Andtrs Nlauwerl DE LUXE mti voloiomatisehe koppeling. Haal vandaag aof de nieuwe kleurenfolder bij: of maak vrijblUvend een proefrit bij: AFD. MOTOREN" ST. EIDUINASTRAAT 52 Telefoon 6 4313 SWAMMERDAMSIN GEL 25 Telefoon 86548 Betaling -desgewenst in overleg. «coiioau- JNENTING TEGEN POKKEN EN IUFTERIE-KINKHOEST- TETANUS Op donderdag 5 mei 1W2 van 1.302.— n.m. aal er ten huize van cle Vlaaniingse artsen ge legenheid worden gegeven voor kosteloze Inenting tegen de pokken voor kinderen, die de leeftijd van twee *aar nog niet hebben bereikt en tegen difterie-kinkhoest-tetanus voor kinderen tot zes Jaar. Men kan zich zonder vooraf gaande aanmelding vervoegen bij de hulsarts. Het nienilngsboekje of de in- entingskaart dient overgelegd te warden. Inentlngskaart-en zijn. voor zo ver nog niet verstrekt, gratis verkrijgbaar bij de afdeling Bevolking, Stadhuis, ingang Paterstraat, alhier. Ouders, die hun kinderen twee jaar geleden volledig lieten inenten tegen cüftene- kinkhoest-tetanus of difterie- tetanus, worden er aan her innerd. dat deze kinderen nu voor een herinenttng in aan merking komen. Hierdoor wordt de immuniteit weer met ongeveer twee jaar verlengd, voor zover de Kinderen de leeftijd van zee Jaar nog niet hebben bereikt kan de her- irtening worden gegeven op bovengenoemd tijdstip door de hulsarts, eveneens op vertoon van inentingsboekje of in- entmgskaart. „Kijk, tfa«i» paal da ftlauwa Sola* fo dit prachtig* Wturancombinatial" Solex nu «Jonger Anders Nieuwer I mat vofotamaliich* koppiNng. Hul n«g ét aiiim-a ktoureafald** o< natk vrijblijvend >n meetril WJ: -scaiEea.- AFDEMNG MOTOBEN St. fjduinastraat 52 Telefoon 64313 SwammenJamsingïl 25 Telefoon itll Sinds vandaag is Rotterdam een tweede heli-haven rijker. Nog wel geen officiële, want er staat -irfi-pi ft»*! tie y-A-C'- yaw ca keuag, nelana vest. Zuiver met hooggesloten kraag In frisse, modieuze kleu ÏCn. Van 2 tot 8 LET op HET «JEIAHA ETIKET geen douanepost en er is geen ont vangsthal en er zijn geen vriende lijke stewardessen. Maar de Hughes-Alouette PH- S A H van Sdhreiner Aero Con tractors N.V., gevlogen door de heer D. Volgers en met als passa gier directeur B. A. M. Scheiners is er als eerste vlot geland. Die nieuwe heli-haven wordt ge vormd door het dak van het nieuwe vijftien, verdiepingen hoge kantoor gebouw van Phs. Van Ommeren N.V, aan de Westerlaan te Rotterdam en met de landing van de PH S-A.H. werd dit nieuwe gebouw, thans met 61 m hoven de straat het hoogste kan toorpand van Rotterdam, officieel In gebruik genomen. Phs. Van Ommeren N.V. participeert in Scheïner Aero Contractors N.V. en deze wijze van ingebruikneming was dus zeer begrijpelijk.- De heer Schreiner bracht ook ge schenken mee: aan de heer Fhs. van Ommeren bood hij een model aan van de helicopter en een grote luchtfoto van het nieuwe pand met een helicopter op het dak. Het is nog niet de bedoeling, dat het dak van Phs. Van Ommeren N.V. al da delijk wordt ingeschakeld in het Rotter damse luchtverkeer. Wei wordt hiermede het grote belang van een helicopter voor een Rotterdams scheepvaartbedrijf aengetoend. Phs. Van Ommeren N.V. heeft een grote tankvloot, en deze schepen blijven vaak slechts en kele uren in de Europoort. Voor vervoer van post en verkeer tussen schip en hoofdkantoor is in da toekomst een heli copter onmisbaar. Men hoopt dat het Rotterdamse bedrijfsleven en de Rotterdamse ge meentelijke diensten teneinde de voor een helicopterverbinding zeer hoge kosten mede te drukken te zamen een „helicopter-pool" zullen kunnen vormen. De plannen gaan In de richting van een bonboekje, een soort van „tienrittenkaartsy- steem". Elke onderneming die van de helicopterverbinding gebruik zou kunnen maken, zou dergelijke boek jes kunnen kopen. En dan is natuur lijk nog medewerking nodig van rijksluchtvaartdienst en andere over heidsinstanties, die nog moeten wen nen aan een regelmatige helicopter verbinding met een dak van een kan toor als middelpunt! Het vanmorgen officieel in gebruik ge nomen kantoorpand is, zoals wij eerder meldden, slechts gereed voor wat betreft de eerste fase. Aan de tweede fase wordt nu al gewerkt; de sloop van de oude panden tussen het thans in gebruik ge nomen torengebouw en de Westerkade. In juli hoopt men de eerste paal in de grond te kunnen drijven voor de nieuwbouw, die voor de oude panden in de plaats zal komen en het is de bedoeling, dat in mei 1964, als Phs. Van Ommeren N.V. het 125- jarig bestaan viert, het gehele pro jet zal zijn afgeleverd. Zoals men. weet, is het gehele project ontworpen door het architectenbureau Soosenburg, Verhave, Luyt en De long, terwijl ir. A. Aronsohn optreedt als ad viserend ingenieur. Het werk wordt uit gevoerd door öe N.V. Aanneming Mjj. J. P, van Eesteren. De architectenbureaus Brouwer en Deurvorst, Mirtero. en Oye- vaar, Stolle en Van Gooi verzorgen de binnenhuisarchitectuur. Dertig Chinese zeelieden van het Nederlandse vrachtschip Straat Madoe- ra hebben zaterdag in Kaapstad drie negers afgeranseld die zij ervan ver dachten betrokken te zijn geweest bij een aanval op en beroving van een col lega der Chinezen op vrijdagavond. j (Van een onzer verslaggevers) ONENIGHEID tussen een Rot terdams echtpaar heeft za terdagmiddag omstreeks vier uur geleid tot een poging tot dood slag in een woonwagen op de Broersvest in Schiedam. Met een aardappelschilmesje verwondde de zestigjarige koopman J. L. de vijftigjarige C. J. eveneens uit Rotterdam, die in het gezelschap van Us vrouw was. De verwondingen in de linkerborst waren gelukkig niet van. ernstige aard. Nadat J. in het Schiedamse gemeente ziekenhuis was verbonden, werd hij naar zijn woning gebracht. De koopman werd gearresteerd. Mevrouw L. had haar man enige tijd geleden verlaten. De koopman leefde in de veronderstelling, dat zijn vrouw een verhouding met J., een kennis van het echtpaar, was aangegaan. Zaterdag zocht de koopman zijn vrouw op om haar te bewegen bü hem terug te komen. Hij vond haar in de woon wagen van kennissen op de Broersvest. In de woonwagen waren onafhankelijk van elkaar de vrouw van L, en J. op visite gekomen. Toen de koopman hen bij zijn binnenkomst zag zitten, werd hij zo woedend, dat hij 3. aanviel. Bij de vechtpartij trok de koopman een aardappelschilmesje, dat vrij scherp en spits is geslepen. Hij gaf J. daarmee twee (niet diepe) steken in de borst. Tegenover de politie bekende L., dat hij het mesje altjjd bij zich droeg, omdat hij het als nagelvijltje gebruikte. In april is bij de Spaarbank te Rotter dam ingelegd rond 12.018.000,— en te rugbetaald 9.952.000. Dit leidde tot een spaaroverschot van 2.066.000,te gen 2.187.000,in april van het vorige jaar. Sinds 1 januari bedroeg het overschot bij-de Spaarbank 16.706.000,Dit is 2.791000,meer dan m de eerste vier maanden van 1961, Eind april hadden 483.528 inleggers een bedrag van rond 305,662.000,— aan de Spaarbank toevertrouwd. Door middel van Spaarbusjes is in de afgelopen maand 258.000,gespaard. In 192 bedrijven gaf het sparen een re sultaat te zien van 156.000.— terwijl de leerlingen van 410 scholen 93,000,bij eenbrachten. iVan onze correspondent) Zaterdagmorgen is in de haven i an Maassluis de nieuwste aanwinst van Waling van Geest en Zonen N.V. te s-Gravenzande aan de rederij overgedra gen. Het schip maakte woensdag de tech nische proeftocht en lag in de thuishaven voor de overdracht om enige uren later met een lading W'estlandse produkten de eerste reis naar Boston te maken. De heer G. Vuyk, citrecteur van A. Vuyk en Zcraen's Scheepswerven N.V. te Capelle aan den IJssel droeg met een kort woord, waaruit veel voldoening sprak, de Geestsluis. als zusterschip van de Geestdiop, die ook bij Vuyk gebouwd werd, aan de rederij over. Met de beste wensen voor schip en bemanning ging het vtaggeschip van deze Westlandse rederij over in handen an de Muns- sluise kapitein l, B robbei Even later verwisselde mej Nel van Geest, die het schip ook. gedoopt had en met haar moeder mevr Van Geest- v.d. Bos, directrice van Waling en Geest en Zonen, deze intieme plechtig heid bijwoonde, de vlag van de werf voor die van de rederij. Namens Wa ling van Geest en Zonen aanvaardde de heer Baker het schip. Burgemeester Van Dijck sprak de hoop uit, dat de Geestsluis regelmatig m de Maassluise thuishaven zou terugkeren en dat de tijd niet ver meer is. dat de haven, die te klem is geworden om alle schepen ligplaats te bieden, door een gro tere, waarop at zo lang gewacht wordt, kim warden vervangen. Hij uitte verder goede wensen voor rederij, schip en be manning. De heer Van Straalen, sprekende na mens de afdeling rederij van Waling van Geest en Zn bracht dank aan scheeps bouwer voor de wijze en het tempo. Spreker legde er de nadruk op gelet op de huidige Maasslulsse haven dat met goede wil en nauwe samenwerking veei tot stand gebracht kan worde».. Hij was voorts erkentelijk voor het cadeau van het gemeentebestuur van Maassluis. Tenslotte was het de agent, de heer l a van de organiserende interkerkelijke Botsingen dooi* Evan&elisaticgroep „Canto di Vangelo" p o.l.v. mevr. G. v. d. Ent-van Es. De a8-jarige scheepsbevrachter H. 3. Het woord, de boodschap voor deze van Z, uit Rotterdam, die onder Invloed avond, kwam van ds. Jac. van Dijk van sterke drank verkeerde, reed van-1 Ned. herv. predikant te Nijkerk dié nacht een stilstaande radiowagen van sprak over het thema: ..Jongeren in een (Van een onzer verslaggevers) Het bestuur van de Ver. voor Bijz. Chr. Schoolonderwijs in Vlaardingen heeft een plan laten ontwerpen voor de bouw van een nieuwe g.l.o.-school in- Zuid buurt. Sinds augustus 1961 zijn de leerlingen van deze school geherbergd in de houten J. Dirkzwager, directeur van de Kon. jopvangschool aan de Buys BalloUaan Scheepsagentunr Dirkzwager, die zijn goe-|Het schoolbestuur hoeft zich thans tot de wensen tot uiting bracht en zei telde gemeenteraad gewend met het ver- Ulli««A« iinnox maan nl Atiitin nac-oiallcca I. .1.1. biyven hopen op een nieuwe Maassluisse haven, ondanks de lange periode waarin er reeds over gesproken wordt, zonder dat nu toe de zekerheid is verkregen, omtrent de realisering van de plannen. Nog voor de laatste spreker z'n goede wensen had uitgesproken, werden de ruimen van de Geestsluis opengemaakt De auto's met de Westlandse producten reden voor het schip en spoedig rolden de kistjes aan boord Het zevende schip van deze Westlandse onderneming vaart Het eerste (Geeststroom) kwam in 1954 in de vaart. Met recht kan gesproken worden van een dynamische ontwikkeling, die door noeste arbeid on zakentalent een echte hollnndse traditie doet voortleven (Van een onzer verslaggevers) In de Statensingclkerk is zaterdag avond een Interkerkelijke jongerensa- menkomst gehouden die zich in een slechts matige opkomst mocht verheu gen. Misschien was het tijdstip voor deze bijeenkomst niet zo gunstig geko zen, zo kort al na de vorige enkele toeken geleden en veel korter vog na de Paasdagen die op dit punt ook nogal concurrerendzijn. De opzet van de samenkomst was evenais bij de vorige breed-interkerke- itjk, met als voornaamste doel: kontaki tussen roomsen en protestanten in zang. woord en gebed. De zang was er volop en overtuigend. Zo hoorde men een dameszangkwartet o.l.v, Wim v. d. Wal, het r.k. meisjeskoor „Maria Regi- na" o.l.v. de heer A. Vijverberg, het ..Zuiderkerkkoor" en de Jeugdzanggroep zoek om beschikbaarstelling van de voor de bouw benodigde gelden. De kosten worden geraamd op 349.600. Hetzelfde schoolbestuur is voornemens een nieuwe kleuterschool te stichten op een terrein aan het Westnieuwland naast de Van Kampcnschool. Deze schooi, waarvan de bouwkosten op 194.150 begroot zijn, komt ter vervanging van de inmiddels gesloopte kleuterschool aan de Liesveldselaan- Beide plannen hebben de goedkeuring van de resp. inspecties van onderwijs verkregen en B. en W. van Vlaardingen stellen de raad voor de benodigde gelden te verstrekken. De Vereniging voor Geref. School onderwijs te Vlaardingen heeft m de kleuterschool aan de Van der Werfstraat als gevolg van het geringe beschikbars bouwvolume geen speellokaal kunnen realiseren. Om die reden werd het daar voor door de gemeenteraad verstrekte krediet destijds ingetrokken. In afwachting v3n de bouw van het geprojecteerde speellokaal kan thans tijdelijk een klas kleuters worden onder gebracht m een lokaal van de Ds. H. d» Cockschool (gl.o aan de Ph. de Goede- straat. In verband hiermee heeft het schoolbestuur om beschikbaarstelling van een bedrag van 2600 gevraagd voor de inrichting van dat lokaal. Het college stelt de raad voor ook dit krediet te verstrekken. Onder auspiciën van de Maassluise Gemeenschappen ter inleiding van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana heeft het Rotterdams Barok Ensemble (Kamerkoor en Kamerorkest) o.l.v. Laurens van Wingerden zaterdagavond een uitvoering gegeven met mede werking van het Chr. Rotterdams Jongenskoor (ds. Fr. Velders) en de organist der kerk Koos Bons. Behalve twee kleine orgelwerkjes van de vroeg-18e eeuwe componist Loeillet, bevatte het smaakvol samengestelde pro gramma voor deze avond in de Immanuel- kerk uitsluitend muziek van belangrijke figuren uit het baroktijdvak en daarvoor, In bet middelpunt van de belangstelling stond wel de uitvoering (zij het fragmen tarisch» van enkele Cantaten van Bach, t.w. Erschallet. ihr Liedcr„Gottes Ze it ist die allerbeste Zeit" en „Wachct auf, auft uns die Stimme". De samenstelling van het R.B.E, is nu kwantitatief als kwalitatief zodanig, dat Bach's onvolprezen cantaten op alleszins verantwoorde ja artistieke wijze ten ge hore kunnen worden gebracht. De koor zang is, mede door het uitstekende atem- menmateriaal, fraai van klank. Ook in a cappella gezongen composities geeft bet R.B.E. blijk van goede toonvastheid. De samenzang klinkt gedisciplineerd en aan het expressieve element wordt alle aan dacht geschonken. Het Kamerorkest, bestaande uit een vijftiental strijkers, al of niet aangevuld met enkele fluiten en drie hobo's, wist tijden» dit concert een zeer bevredigend klankbeeld te produceren. Behalve in verschillende begeleidingen (en de be langrijke, bijzonder goed gespeelde obli gaatpartij in „Zion hort die Wachter sin gen" voor strijkers unisono) heeft het orkest zich doen horen in een Concerto grosso van de 18e eeuwse Hollandse com ponist Pieter Hellendaal en het tweede Concerto in Bes van Handel, waarin Koos Bons de orgelpartij vertolkte. Er werd een. voor een amateurensem ble, opmerkelijk -hoog spelpeil bereikt. Twee, uit het koor gerecruteerde solisten, t.w. Gery van der Giesscn, alt en Kees van Zuylekom, bas. bleken geheel voor hun taak berekend. Twee fraaie, glan zende stemmen van voldoende geluids volume, en reeds in aanzienlijke mate technisch gegscboold. Het enige, dat deze avond een beetje tegenviel was het Jongenskoor. In oude zangen van Michael Praetorius, Orlando di Lasso en Thysius plm. 1600) werd wel zuiver gezongen, maar de koorklank was nogal mat, met weinig expressie en soms zelfs kortademig. Koos Bons heeft buiten de begeleidin gen en Handels orgelconcert nog enkele soli gespeeld. Een Echo-fantasie in C.van Sweelinck en de F-dur Toccata van Bach, werken die weer een uitstekend verzorg de vertolking genoten. Door Laurens van Wingerden geleid zongen de aanwezigen tezamen met het koor tot besluit twee coupletten van het Wilhelmus. De belangstelling voor dit zeer geslaagde concert bad nog wel iets groter kunnen zijn. Enkele honderden mensen in zulk een grote kerkruimte is niet zo veel. XV. H. W. (Van onze medewerkers) De resultaten van de teams in de onderafdeling, die zaterdag voor een competitiewedstrijd moesten aantre den, waren uitstekend. Op Zuidbuurt wonnen DVO en Vlaardingen, terwijl Sunlight tot een zeer verdienstelijk gelijkspel kwam in zijn uitwedstrijd tegen WIA. Evenais in Den Bommel bereikte DVO thuis tegen de gelijknamige vereniging een positieve score van 20. Voor de rust was DVO sterker, maar aan de afwerking van de aanvallen ontbrak veel. Daardoor kon eerst na een half uur spelen en nog wel uit een strafschop, die eerst in tweede instantie door Van Eijk werd ingescho ten, DVO de leiding nemen. Na de her vatting ging de strijd vrijwel gelijk op. Be BVO-achterhoede bleek goed op dreef te zijn en kon treffers voorkomen. In de zeventigste minuut maakte de spil van de gasten een fout. waarvan middenvoor Meyer gebruik kon maken met een goed gericht schot (20). Vlaardingen—ZBVH (1—0) was een slechte wedstrijd. De thuisclub begon ai met invallers en moest er tijdens de wed strijd nog twee opstellen. Rechtsbuiten J- Verburg was wel de ongelukkigste speler want hij moest per ziekenauto, vermoede lijk met een gebroken kuitbeen, worden vervoerd. Overigens was dit een ongeluk en niet hét gevolg van hard spel. Na veer tig minuten spelen plaatste Langbroek een vrüc trap naar P. v. d. berden, die daaruit scoorde. Na de hervatting droeg het treffen een vinniger karakter. Gedoe!, punt werd er niet meer. P, Verburgh werd vijf minuten voor het einde naar de kleedkamer verwezen. In de ontmoeting WIA-Sunliaht had den de gasten voor de rust de wind in de rug. De zeepmannen profiteerden hiervan door doelpunten van rechtshalf Van. Dijk en van De Wit uit een pass van De Kruyff (0—2). Na de rust was WIA ster ker en drukte dat eveneens in twee tref fers uit. De 2—2 eindstand gaf de ver houding uittekend weer en was een ver dienstelijk resultaat van Sunlight. Maasland» eerste elftal was zaterdaü vrij Doordat de grootste concurrent NBSVV wel speelde is de stand ml NBSVV 17 wedstrijden en 26 punten: MVV 16 wedstrijden en 24 punten. Zater dag speelt MVV tegen WHR en is NBS VV vrij. MVV zal dus moeten winnen om weer gelijk te komen. De wedstrijd tegen WHR wordt te Rotterdam gespeeld en begint om 16.45 uur. De bus vertrekt om 3 uur uit Maasland. De uitslagen van de lagere elftallen zijn' MVV 3-Zwaluwen 9 3—8, MVV b junioren-GTB junioren 3—1. Ter gelegenheid van het Oranjefeest werd MVV uitgenodigd om tegen Ro zenburg te komen spelen Rozenburg had enkele invallers MVV een inval ler. Het was een spannende wedstrijd Het grootste schip, dat ooit bij een Nederlandse werf (Verolme) is gebouwd, de 78.000 ton dw metende tanker „Esso Hampshire", is maandagmiddag om 12 uur uit het gebied van de Nieuwe Water weg vertrokken voor een proefvaart van vijf dagen naar noordelijke wateren. De proefvaart zou aanvankelijk al en kele maanden geleden, maar door de toepassing van een nieuw procédé voor de luiken op verzoek van de Esso, die het schip inmiddels al heeft overgeno men ontstond er enige vertraging. waarin MVV beter spel liet zien dan de Rozenburgers. Al spoedig nam MVV de leiding. Pris schoot juist binnen de palen (01), Na de rust wist MVV de stand door een prima schot vun Van Hemert op 02 te brengen en Mosterd maakte er tenslotte 03 van Rozenburg trachtte de eer te redden dit gelukte echter niet. De goed spelende achterhoede wist met keeper Rasens steeds weer stand te houden. Na mens de feestcommissie werd aan MVV de Oranje voetbal uitgereikt. de politie en een tankauto aan. De inzittende van de radiowagen kon den de man, die doorreed, op de Blaak aanhouden, waarna men hem In het hoofdbureau van politie opsloot. De radiowagen liep lichte schade op. Zaterdagavond botste de zestienja rige scholier Johannes G. Steenbergen uit de Kerkhoflaan te Rotterdam met zijn brommer op de kruising Antiiope- straat en Zebrastraat tegen een perso nenauto. De scholier weid met inwendige kneuzingen naar het Dijktzigtziekenhuis overgebracht. De 63-jarige mevrouw A. C. Schra- vendeel-Frijkschot uit de Zwart Jan straat te Rotterdam kreeg zondagavond na een aanrijding met een personenauto een hoofdwond er. schaafwonden aan het rechterbeen. Zij stak op de Schieweg bij de Schepenstraat een zebrapad over. Men vervoerde haar naar het Bergweg ziekenhuis. Twee schepen utt Rotterdam zlin zater dag betrokken geweest btj een aanvaring op de Rijn in de omgeving van Bingen. Het motorschip „Agma" uit Rotterdam kwam in aanraking met een Zwitsers mo torschip, de „Jungfrau" uit Bazel en beide schepen ramden daarna de tank-sleepboot „Teutonia" uit Rotterdam. Dit laatste schips werd midscheeps getroffen. Per soonlijke ongevallen hebben zich niet voorgedaan. De botsing tussen de schepen ontstond, toen een vierde schip de doorgang ver sperde voor de „Jungfrau". De totale schade wordt geschat op 100 000 gulden. paasloze wereld". Ds Van Dijk heeft in zijn toespraak vooral benadrukt de on vergankelijke betekenis van Pasen, van de opstanding zoals het evangelie die beschrijft. Dat is van veel belang in een wereld die vertwijfeld zoekt naar de be wijzen dat God werkelijk leeft. En niet alleen in de wereld, ook binnen, de kerk ontmoet men allerlei uitingen van on verschilligheid waartegenover de evan gelische Paasboodschap alleen maar ze genrijk kan werken. Voor ds inleiding en de afsluiting van deze samenkomst zorgden resp. dr. K. J. Kraan en pater A. J. Dijkzeul M.S.C. Aduerteutie SMIT Hoogstraat (Van een onzer verslaggevers) Ook in Vlaardingen is op feestelijke wijze het 75-jarig bestaan van het Leger des Heils gevierd. Het Staf muziekkorps, dat zaterdag en zondag optrad heeft daarbij een onvergete lijke indruk achtergelaten. Prachtig waren de klanken, die de 28 musici uit hun verzilverde instrumenten lieten horen. Geen wonder, dat alle bijeen- Jl komsten zich kenmerkten door een grote opkomst. De kou kon zaterdagmiddag niet ver hinderen, dat honderden waren uitge togen om het Stafmuziekkorps te ver welkomen aan het Verploegh-Chassé- plein, waar de plaatselijke Lager des Heils-kapel en de Chr. Harmonievereni- ging Sursum Cord a reeds hun opwach ting maakten. Gezamenlijk trokken de korpsen naar de Markt, waar zti werden verwelkomd door de loco-burgemeester, wethouder H, K. van Minnen, die van mening was, dat het Stafmuziekkorps zou brengen, wat men aan lentewarmtc enkele dagen zou moeten missen. Tevoren hadden de korpsen beurte lings de vaandelgroet gebracht en een pittig stukje muziek laten hroen Luite nant-kolonel H. Lahuis van het Leger des Heils begaf zich daarna op het balcon van het stadhuis om de loco- burgemeester dank te brengen voor de hartelijke ontvangst in Vlaardingen en prees zich gelukkig, dat Vlaardingen een zeer actief Leger des Heils-korps heeft. i\ ff.ir-'-Ui-i Groot was de belangstelling in dc Pniëlkerk waar een muziek-festival werd gehouden, dat in alle opzichten een ge slaagd evenement werd. Het programma zette in met de Huldigingsmars van Ed- vard Grieg, een opgewekte triomfmars waarin de musici ruimschoots gelegen heid kregen, hun niet geringe talenten te tonen. Ook traden in dit festival enkele solis ten op, o.a. F. Hartjes en J. Martens, die resp. de euphonium en de trombone bespeelden. Het mannenkoor, dezelfde leden van de Kapel, zong enkele malen en zoals gebruikelijk bij Leger des Heils- bijeenkornsten werd er een getuigenis gegeven, ditmaal door één der leden van het Stafmuziekkorps. Tijdens de samen- zang werd het orgel bespeeld door Gerrit van Eersel, VEN treffend symbool van het 1-/ zegenrijke werk, dat het Leger des Heils naamloos doet, zo zag de fotograaf dit «ook in Vlaardingen ter gelegenheid van de jubileumviering. Kapelmeester, kapitein W. F. Palstra, toonde zich een vakkundig dirigent, die zich volledig inzette, met als resultaat een gaaf concert, dat met veel applaus zijn juiste bekroning heeft gevonden. Ook in de muziektent van het Hof, waar het Stafmuziekkorps zondagmiddag concerteerde, was het publiek in grote getale opgekomen en ook daar getuigde Van een onzer verslaggevers) IN het C.J.V. Jeugdcentrum „Trian gel" te Vlaardingen was het vrij dagavond een drukte van belang. Voor de vierde achtereenvolgende maal had de C.J.V. „Liefde en Vre de" een jeugdspektakel georganiseerd Ditmaal niet zoals in de afgelopen jaren gebruikelijk geworden was in een grote tent, maar nu in het pas herrezen gebouw Triangel. De heer T. Kleyiberg, voorzitter van commissie voor Jeugdspektakel vier, nep de genodigden eer, hartelijk wel kom toe. „Aangezien er geen plaats in de binnenstad was om een tent op te zetten hebben wij besloten ons nieuwe gebouw, waar wij onze gasten ook op betere en comfortabelere wijze kunnen ontvangen, voor. ons jeugdspektakel in te richten", aldus de heer Kleyberg, Dat in deze vereniging ook steeds weer nieuwe ideëen de aandacht vra gen bleek uit het verdere betoog. De heer Kleyberg vertelde dat de opbrengst gedeeltelijk bestemd zou zijn voor het stichten van een fonds voor een week end tehuis, b.v. in Oostvoorne. Hij deed het college van B. en W„ dat wegens drukke bezigheden verhinderd was en zich liet vertegenwoordigen door de wethouder van culturele zaken, de heer H. K. van Minnen, nog de sugges tie aan de hand een jeugdgelbouw op te richten, waar men de gasten van aller lei jeugdverenigingen jn onder zou kun nen brengen. De heer H. K. van Minnen, die daar na het woord kreeg, betoogde dat hij zich nog steeds daadwerkelijk lid voelt van L. en V. Hij uitte zijn respect voor alle leden, die hem steeds weer ver baasd doen staan door hun enthousias me en elan waarmee ze van alles op touw zetten en ook ten uitvoer brengen. Hij zag het als een bewijs van uitbrei- (Van een onzer redacteuren) Ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan heeft de afdeling Rotterdam van de Vereniging tot Behartiging der Be langen van Tuberculose patiënten in Ne derland zaterdag m Pompadour aan de Coolsingel een .drukbezochte receptie ge houden, waarop tal van sprekers de vér diensten van de vereniging in het alge meen en van de afdeling Rotterdam in het bijzonder in het licht hebben ge steld, velen hunner onder aanbieding van een stoffelijk bljjk van waardering. De heer L. van Wingerden, de landelijke voorzitter en dr. J. van der Lee, spre kende namens het consultatiebureau en als directeur van de stichting Arvoturo bedachten de jubilaresse met geschenken in couvert, anderen lieten nun beste wensen vergezeld gaan van fraaie bloem' stukken. Tot de gasten behoorde ook de heer H. de Weger, een van de oprichters van ding dat men r>u met in tenten maar in een eigen gebouw kon gaan jeugóspek- takelen. Ook haakte de heer van Minnen nog even In op de woorden van de heer Kleyberg over een jeugdgebouw. Hij vond dat het initiatief van de jeugd verenigingen zelf uit moet gaan. In leder geval weten de jeugdverenigin gen nu dat B. en W. bereid zijn de jeugdverenigingen, ook 1» dit opzicht, de helpende hand te bieden. Door de knop van de schuifdeur, die het enige obstakel was om bij het spek takel zelf te komen, ie draaien opende de heer van Minnen het voor de I,. en V.'ers zo belangrijke Jeugdspektakel vier. w^^ouder Van Minnen van zUn belang- ^e aldelling Ro«erdmn. die met een bij stelling. In de morgenuren was de Stads- ^oni^er applaus werd begroet. Aan een gehoorzaal nagenoeg volledig bezet t(j- lends de aldaar gehouden Dank-heiU- gingssamenkomst. Ondanks het gemis aan zon heeft Vlaardingen het 75-jarig jubileum van het Leger des Heils op feestelijke wijze gevierd en dit zal stellig ook met gouden letters in de notulen van het Leger wor den geschreven. van de oudste leden, de 93-jarige me vrouw M. Bassiaanse, die verhinderd was de receptie bij de wonen, werd een fruitschaal gezonden. De voorzitter van de afdeling Rotter dam, de heer J, Polak, die aan het begin van de receptie hartelijke woorden van welkom tot de aanwezigen richtte, sloot de bijeenkomst met een woord van dank aan alle sprekers. Tot ieders grote spijt was het de voorzitter van de C.J.V, te Vlaardin gen. de heer A. van Minnen nog niet mogelijk bij deze opening aanwezig te zijn, daar hij nog niet geheel hersteld is van zijn ziekte. Hef Jengdspektakel op rich is een feestelijk gezicht. Door het gehele ge bouw vindt men kramen en stands. Er is van elk wat wils. Men kan er kege len en elektro ptag pong spelen cn ook de aloude grabbelton ontbreekt niet. Zelfs schoenen kan men er laten poet sen. De clubs die de stands hebben zijn enthousiast. De jongste groep die op dit spektakel een stand heeft, is een jongensgroep waarvan de leden gemid deld veertien jaar zijn. Maar ook zij to nen zich waardige verkopers. Het is leuk en er heerst een stemming die aanspreekt. Hoe kan het ook anders als men een avond voor de opening pas 's avonds om half elf kan gaan begin nen om alles in orde te brengen. Het aantal bezoekers op deze avond was zeer bevredigend, namelijk een kleme duizend. Men verwacht de vol gende dagen nog een grotere toeloop. De dodenherdenking in Maassluis zal dit jaar zoals reeds gemeld voor de eerste maal sedert de laatste wereld oorlog niet aan de Burg, van der Lely- kade worden gehouden. Aanleg van nieuwe veerstoep met de daaraan ver bonden verkeersmaatregelen hebben er toe geleid, dat het oorlogsmonument moest worden gesloopt. Het nieuwe mo nument is nog niet gereed. D_e herdenking zal nu op 4 mei ge schieden bij het voorlopige oorlogsmo nument aan het Prinses Julianaplant- soen tegenover de Frederïk Hendrik straat. Deze plechtigheid, die om half acht begint, wordt gevolgd door een dienst in de gereformeerde ImmaDuei- kerk. waaraan medewerken: ds. K. M. Vogel, hervormd predikant; ds. L. VAN Osl voorganger van de Ned. prot.bofld; mevr. C. H. T. S. van Eijibergen, so praan en de heer K. Bons "orgel. Het programma voor vrijdag. 4 mei >s: 18.00 uur De bevolking van Maas sluis wordt verzocht de vlag halfstok te hijsen. 19.15 uur Opstelling op de Markt voor het formeren van de „Stille Tocht" naar het voorlopige oorlogsmonument. 19.30 uur Vertrek van de stoet naar het Julianaplantsoen. 20 uur Bij het mo nument 2 minuten volkomen stilte, 20.02 uur Bloemlegging bij het monu ment. 20.30 uur Herdenkingsdienst in de Immanuelkerk.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2