Chemische industrie verrijst in de Botlek Over anderhalf jaar is ICI-comnlex in Burgemeester Aschoff sloeg eerste paal Mannequins bedolven onder strookies VENTILATOREN VAN DE MAASTUNNEL STOPTEN 1 'n Nieuw gezicht op straat Inschrijving van Leerlingen HANDIG El 'ERSTANDU KOELKAST K0ELKAS dieren Stroomstoring door schakelfout Ballonnen bij Parijs geland Emissie van W. C. 't Hart Beiaardseizoen is pittig begonnen Vier prikken i.p.v. zeven Ontsnapte jongen gepakt Duits bezoek aan Rotterdam Kon, zilver voor brandmeester ÜÉRD.HflNQ Opdracht tot bouw Hoekse reddingsboot Bouwers Waarom hier? Nieuw materiaal Snelle voortgang Snelle groei Tramwagen maakt noodremming Fout V isserij-expositie Zaterdag wedloop in De Hoek naar zee HUREN is ook mogelijk e ruimte in uie koelkast voordelig en verantwoord NU binnen uw bereik Voortsetting van klompentraditie vy* 3C A 399.- niet adverteren betekent DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 DONDERDAG 17 MEI 1962 (Van een onzer redacteuren) OVER anderhalf jaar zal het Botlekgebied een industrie rijker zijn geworden. Want van morgen heeft burgemeester J. C. Aschoff van Rozenburg daar de eerste paal geheid voor een com plex van Imperial Chemical In dustries Ltd., dat tegen het eind van 1963 gereed zal moeten zijn. Dat complex 2al twee chemische fabrieken omvatten, die.aan on geveer vijfhonderd mensen werk gelegenheid zullen bieden. Het daarvoor bestmde industrieter rein heeft een oppervlakte van 120 ha. Het complex zal de eerste vestiging zijn van het Europese vasteland. Warme bewondering oogst U voor de dia's die U met AOOX C1S kleurenfilm maakt. Diep, warm en levend zijn de kleuren, van leder detail, onder iedere belichting. Uw fotohandelaar heeft ze natuurlijk! TJET heeft er vanmorgen om AA gespannen in de Rotter damse Maastunnel, Door werk zaamheden aan de schakeling is tegen elf uur de stroomvoorzie ning uitgevallen. In normale ge vallen geschiedt de voeding door twee kabels. Een kabel moest vanmorgen worden afgesloten in verband met „normale" werk zaamheden.. Door een fout bij het overschakelen is daarop ook de andere kabel uitgevallen. Aan vankelijk deden zowel het G.E.B. als de directie Maastunnel geen mededelingen over de oorzaak van de storing. Wij hebben Nederlands grootste sortering verlovingsringen LEO van IERLAND AMCO BEND1X f 295, U kunt bij Boogaard tientallen koelkasten kritisch bekijken. Kom gerust en kies (op uw gemak) de kast die bij uw gezin past AMCO CROSLEY AMCO CROSLEY v. HOGENDORPLAAN 33 - TEL: 4996 SCHIEDAMSEWEG 41 - TEL": 6000 - W Solex nu Jongen Anders Nieuwer! DE LUXE met voiotomatisoho koppeling. Kweekschool voor Kleuterleidsters „DE CHRISTELIJKE VORMSCHOOL" voor de cursus, die 1 sept. aanvangt Be Koninklijke Zuid-Hollandse Maat schappij tot Redding van Schipbreukelin gen te Rotterdam, heett aan de KV. scheepswerf en machinefabriek „De Merwede" v.h. van Vliet en Co. te Har- dinxveld de bouwopdracht gegeven voor een dubbel schroefmotor reddingsboot van 21 meter lengte. De boot wordt voor zien van 2 g.m-motoren van elk 170 pk en 2 oertzroeren en gesloten stuurhuis. Verwacht wordt dat deze boot begin 1963 in dienst wordt gesteld in Hoek van Hol land. SKJïftfJ Advertentie Pen een LIESEGANG*PRÖjECTOR*toent U 6$ schoonheid van i«d«r detail Mn «I Uw dia's. In deze nieuwe fabrieken zal I.C.I. Dia- kan en Perspex vervaardigen, beide bekende producten voor de pla®tlcver- wcrkcr.de industrie. Diakón is een plsusülc vörirtpoeder. Het wordt ge bruikt in de auto industrie, vindt toe passing in radio, televisie en telefoon- apparafcurur en wordt ook toegepast in de verlichting. Ook vinden wij het in vulpenhouders, sigarettenpijpjes, elec- trhsche scheera-pparaten, schrljftxia- chinetoeteen, knopen, harlogeglazen en vergrootglazen terug. De stof heeft zeer goede- optische eigenschappen. Perspex is een vorm van polyjmethyl merthaieryla-at en het is bekend als licht doorlatend materiaal. Vliegtuigen ken nen hot in. cockpitkoepels, de bouwnij verheid past het toe in dakkoepela en bovenlichten. En natuurlijk vinden wij het zeker in allerlei andere artikelen als reclameborden, imtrumenterapane- len, kompassen, zelfs in sendenen, Bovendien hebben beeldende kunste naars het als geschikt materiaal voor plastieken ontdekt. De leiding van de bouw van de nieuwe fabrieken berust bij de technische dienst van I.C.I. Holland N.V. en de tech nische dienst van Plastics Divisions I.C.I. Ltd. Aesthetisch adviseur is de Rotterdamse architect Corn. Elffers, te-r wijl «Is adviseur vóór de clvi 1 werken en de industriële bouw ar. At Anonsohn te Rotterdam optreedt Dé onderbouw is opgedragen aan Vis ser en Smit's Aannerniftgs Mij, N.V. te Papend recht, terwijl met de staalcon structie van de Perspex-feforiek zijn be last de Condor Engineering te Winches ter in Engeland en Lubbers' Constaicti- werkplaats Hollandla N.V. te Krimpen aan den IJssei Continental Engineering N.V. te Amsterdam zal de werktuigkun dige bouw verzorgen, terwijl Van Riet schoten en -Houwen* N.V. te Rotterdam de elektrische 'iiutallatt zal montren. Inmiddels ia er ook al een director van de nieuwe fabrieken benoemd. Met deze functie is balast ir. A. van Namen uit Dordrecht, die sedert 1 november ver leden jaar in dienst is van I.C.I. I.C.I., een. weneld-concm en de belang rijkste Britss chemische industrie, heeft zich tot de keuze van het Botlekgebid Cargelli's „Donna i la mode pllrée", die b(J ons dit voorjaar voorstelde, beeft als het ware een zuster gevonden in „La donna a la mode froncée'. Om baar aan zijn clientèle te presenteren, hield bij woensdagmiddag in zijn Caaa dl Mode een show. Ons Is de kennismaking niet meegeval len. Deze wispelturige dame in haar ge fronste kleding bevalt ons vee! minder dan „La donna a la mode pllaêe". Zo denkt Cargelli zelf er kennelUk ook over, want hü heeft zijn oude liefde, de plooi, geens zins in de steek gelaten. Hij opende de show met een serie bou tique modellen. Kleurige katoenen jurk jes met petticoats, strak aangehaalde cen- tuurs en lage halzen. Modellen ons in ziens die de confectiefabrieken precies zo afleveren. De japonnetjes werden fijner, naarmate zij hoger sloten. Een jurk je met een klein kraagje, een sjabot en lange mouwen deed het dan ook al Veel beter. Van tijd tot tijd viel er iets gefronst te signaleren: frontjes van gerimpeld kant (maar daarnaast ook evenveel geplooide) of een gerimpelde strook langs een boot- hols. Na al deze jongemeisjeskleding waren de eenvoudige vaak geborduurde linnen japonnetjes en tailleurs een ver ademing. Toch getuigden ook deze, goed beschouwd, niet zozeer van Cargelli's fantasie. Luciferstiksels, hetzij verticaal en dan openspringend, hetzij horizontaal, vormden de enige garnering van de rechte deux-pieces en mantels. Strakke japonne tjes werden verlevendigd door slippen die van de kraag af neervielen, door losse panden en cape-stola's. Maar na dit smaakvolle onderdeel van de show teas het weer gedaan met de „rust". Alle fronsjes en stro ken, die we tot nu toe hadden moeten \missen werden ons, samengebracht in een paar modellen, voorgeschoteld. De mannequins werden als het ware bedolven onder strookjes: aan de heel wijde aangerimpetde rok, en aan alle tijden van het wijde bolerootje. Iets minder overladen staat het als de bolero aan de achterkant sluiten werkelijk grappig wordt het als zo'n bolero gecombineerd wordt met een rechte japon. Maar ook zonder strook jes zou zo'n recht jurkje met een wijde bolero het leuk doen. In zijn coektailtoiletten verwerkte Car gelli niet in de allereerste plaats de tere stoffen, die xó'n opgang maken tegenwoor dig. maar een nieuwe, vrij zware, tricot achtige nylon, die zich heel mooi laat draperen. Vanzelfsprekend konden de voUe-aehtige stoffen toch niet achterwege blijven en de show werd dan ook besloten door een viertal zijden modelletjes die hetzij door een bolero, hetzij door een overrok uit een voile in hetzelfde dessin werden gecompleteerd. Ook hierbij werd overvloedig gebruik gemaakt van strook jes. maar het stoorde ditmaal niet. Het verhoogde zelfs het vlinderachtige effect van de stof, In deze combinatie kwam dus Cargelli's goede smaak wel weer tot uiting. Maar wat te denken van een witte brodertegar- nering op een donker jurkje, veel te strakke japonnetjes en accenten waar de figuren van de mannequins dat niet toestondenWij houden het er maar op, dat de periode tussen z{jn voorjaarsshow en deze te kort was om verantwoord, werk af te leveren. Want dat Cargelli zijn goede smaak verloren heeft, mogen we toch niet voor de vestiging o>p het vasteland van Europa laten leiden door de zeer goede scheepvaartverbindingen van Rotterdam met Groot Britannië en andere landen, de goede en snelle verbindingen te wa ter en te land met de Westeunopese industriële, centra, de moderne outillage van het Rotterdamse havencomplex, de aanwezigheid van een aantal grote olie raffinaderijen, de goede arbeidsverhou dingen in ota land en in hek al-gemeen het gunstige economische en politieke klimaat in Nederland. Mr, P. C. T, van der Hoeven schetste vanmorgen de ontwikkeling van Impe rial Chemical Industries die veel ex- parteerde, maar voornamelijk investeer de in het "Verenigd Koninkrijk. Want wie kon voor 1S50 voorzien dat het vas te land van Europa de grootste indus triële expansie ter wereld zou laten zien? Het gevolg was een grondige wijzi ging van deze politiek, temeer daar de expansie tn de chemische sector bijna het dubbele was van de expansie In an dere Industrieën. Alleen met export kon de ontwikkeling van ICI niet aan het doel beantwoorden en er werd be sloten tot vestiging Overzee. Nog geen vier maanden nadat dit beeslult in 1960 was gevallen, Is reeds contact opgeno men met Rotterdam en kreeg ICI reeds optie op bet terrein aan de Botlek. Dat dit terrein is gekozen b In de eerste plaats te danken aan de voortvarend heid en de medewerking van alle Ne derlandse ambtelijke instanties. Nog vóór het einde van datzelfde jaar werd het terrein opgespoten ter beschikking gesteld, hetgeen getuigt van de buiten gewone voortvarendheid van de ge meente Rotterdam. - - OFFER-HOED™. (Van een onzer redacteuren) IN oosterse landen is het de gewoonte dat bij de bouw van een nieuw huts een offer wordt gebracht. Meestal wordt daartoe de kop van een rund onder de fundering ingegraven. Hoewel Rozenburg in het uiter ste westen van Europa ligt, is bij de eerste paal van ICI ook daaraan gedacht. Geofferd werd de twintig jaar oude hoed van Peter Krooks, een ICI-employé uit Londen, welke hoed onder die paal in de Botlekbodem ver dween (Van een onzer verslaggevers) De heer Van der Hoeven deelde mede dat als ICI straks hier in bedrijf is, daarin voor één miljard gulden zal zijn gein veesteend, hetgeen voor Nederland betekent een exportvolume van honderd miljoen gulden per jaar. Als het Ver enigd Koninkrijk lid wordt van de Eu ropese Gemeenschap zal een volledige integratie van het Botlekcomplex m het Britse bedrijf te wachten zijn. Van het .complex aan de Botlek zullen dan zelfs productei naar het Verenigd Ko ninkrijk worden geëxporteerd. Directie en staf zullen vrijwel geheel uit Nederlanders bestaan en in de loop van de komende vier tot vijf jaar zullen vier- tot vijfduizend arbeidskrachten nodig zijn. Burgemeester J. C, Aschoff van Ro zenburg meende dat belangrijker dan deze eerste paal de dag zou zijn dat ICI zou gaan draaien. Dit gebied dat nu wat op een woeestjjn gelijkt, zal binnenkort grondig van aanzien veranderen. Tot voor kort was Rozenburg een agrarische gemeente en de heer Aschoff schetste de snelle groei van het haven gebied. Vandaag is de eerste paal ge gaan in een geheel nieuew industriege bied, Botlekwest of Europoort-oost ge heten. De heer Aschoff deelde mee dat hier Indertijd hoogst moderne en bloeiende boerderijen waren. Deze boeren hebben gelukkig een nieuw bedrijf gekregen en hij hoopte dat deze politiek ook in de toekomst zal kunnen voortduren. Wel had de heer Aschoff enige kritische op merkingen over de verbindingen, voor al met het noorden van de Waterweg. Deze verbindingen achtte de heer As choff beslist onvoldoende. Ook de nieu we pont naar Maassluis is niet genoeg en pas als er een tunnel ls zal een goede oplossing mogelijk zijn. Ook de woningbouw gaf de heer Aschoff aanleidingen tot enige kriti sche opmerkingen, In dit gebied zul len veel meer woningen moeten ko men. Als de regering hier industrieën aantrekt, moet diezelfde regering ook daarmede rekening houden bij de wo- ningcontingentering. De contingente ring voor het hele Waterweggebied is beslist te klein. Als symbolisch ge schenk kon de heer Aschoff gelukkig op korte termijn -tien woningen aan ICI aanbieden. (Van onze correspondent) Op koninginnedag heeft de Oranje vereniging „Stationswijk" in Baren- drecht een ballonnenwedstrijd gehou den voor de jeugd. De ballon, die de grootste afstand heeft afgelegd en bui ten mededinging meedeed, werd terug gestuurd uit een dorp, 190 km ten zui den van Parijs. PrijswinnareS is Her- mien Hofman. Haar balion Kwam 50 km ten zuiden van Parijs terecht. Van de vele baUonkaarten (ongeveer 350), zijn er 49 teruggezonden. De meeste ballonnen zijn _m het Departement Ais- me in Frankrijk ten noord-oosten van Parijs neergekomen. De teruggezonden ballonkaarten zuilen bij de kinderen thuisbezorgd worden. De kinderen wor den verzocht een ansichtkaart te stu ren naar de afzender. W. C. 't Hart en Zn. instrumenten en apparatenfabriek N.V. te Rotter dam zal dit jaar een beroep doen op de kapitaalmarkt, omdat voor het snel groeiende bedrijf het huidige geplaat ste kapitaal ad 1,5 miljoen gulden niet meer toereikend is. Dat deelde vanmor gen de president-directeur, de heer W. terdam gehouden jaarvergadering. Op A. van der Velden, mede in de te Rot- welke wijze de emissie zal geschieden is niet hekend. Het bestuur van het bedrijf is opti mistisch ten aanzien van de huidige ontwikkeling. Het starfighter-project (de assemblage van staartstukken en de vervaardiging van hydraulische ap paratuur) geeft werk tot 1965. De eerste afleveringen hebben al plaats gehad, de „top" verwacht men in 1963 en 1964. De opdrachtgevers waren te vreden met het kwaliteitsniveau. Het project geeft, aldus de heer Van der Velden, een grote mate van zekerheid, waardoor 't Hart minder afhankelijk is van de conjuncturele ontwikkeling. In verband met het starfighter-pro gramma heeft het bedrijf werk voor de kring van oude relaties moeten uit besteden. Een trambestuurder van lijn 14 heeft woensdagmiddag op de Pompen- brug 'ter hoogte van het Haagseveer te Rotterdam een noodremming ge maakt om een botsing met een'vracht wagen, die in de richting van de Schie- kade reed, te. voorkomen. De 83-jarige mevrouw A. N. van Straalen-Sterk uit Den Haag, die op het middenbalkon stond, maakte door de schok, waarmee de tram tot stil stand kwam, een valpartij. Zij klaag de over hoofdpijn en werd naar het Dijkzigtziek'enhuis overgebracht Het tramverkeer met de lijnen 11 en 14 ondervond ongeveer twintig mi nuten vertraging. Het had woensdagavond ze heerlijk genieten kunnen zijn van het beiaard- concert op de Rotterdamse stadhuis- toren. maat de bijna winterse kou was spelbreekster. Slechts weinigen hebben de verstijving getrotseerd om naar dit eerste concert m het seizoen te luiste ren, dat door Leen 't Hart op zijn be kende gedegen en zeer muzikale manier werd gegeven. Fiks klonken de Mars en het lied „Dan zal de beiaard spelen" van Peter Benoit. Vier het vorige jaar in de wed strijd van de Rotterdamse Beiaard-com missie bekroonde composities bleken die onderscheiding ten voile waard te zijn. Het waren een Passacaglia, Aria en een stevige Fuga van A. Kousemaker, een kleurrijke Passacaglia van Chr. Bos, een levendig Prélude Choral van R. Hit ter en «en „Klein verhaal" van H. C. King, dat op de duur wel wat lang werd! Onze stadsbeiaardier heeft ze alle vier voortreffelijk gespeeld, en dat deed hij ook zijn eigen „Petite Suite op fa-re-ti- so'\ een reeks korte stokjes vol boeien de afwisseling. Met een briljante vrije improvisatie besloot Leen 't Hart dit openingsconcert. Deze zomer zal een nieuw element aan de beiaa-rdbespelingen worden toege voegd: om de vier weken zal het woensdagavondconcert in plaats van op de stadhuistoren op de St. Laurenstoren worden gegeven. Men kan er dan o.a. naar luisteren op de binnenplaats van de Koningin Wilhelmina Kweekschool in gang Bagijnestraat 2. Dat de roltrappen van de voetgangers- en fietsentunnel niet meer werkten was niet het ergste. Omdat de ventilatoren, d«e In normale gevallen al op topcapaci teit werken, uitvielen dreigde namelijk het autoverkeer door beide tunnelbuizen te stagneren. Zo ver ls het nog net niet gekomen. Onmiddellijk heeft de Rotterdacmse po litie haar maatregelen genomen. Heit ver keer door de tunnel kon normaal blijven rijden. Wel werd regelmatig het per centage kooknonoxyde in de lucht ge meten Toen de politie het op een gege ven ogenblik onverantwoord vond om, in de tunnel te blijven rijden eri aanstalten maakte om het gehele verkeer- via - de Maasbruggen om. te leiden, was de sto ring verholpen. Onmiddellijk na bet ingaan van de sto ring heeft het technisch personeel van de Maastunnel getracht de fout'in de kortst mogelijke tijd te verhelpen. Eerst werd in het Maasturmelgeboizw in Zuid de toestand weer normaal genaakt en daarna in het gebouw op de noordelijke oever. Tegen half twaalf was men de toestand meester. "Uiteraard ondervond het verkeer, on danks het feit dat normaal doorgereden werd bij het schijnsel van de noodver lichting, toch stagnatie, als was die niet van ernstige aard. ROTTERDAMSE babies krijgen voortaan slechts vier in 'plaats van de tot nu toe nood zakelijke zeven injecties om be schermd te zijn tegen difterie 'kinkhoest,' tetanus en poliomye litis. Het rijksinstituut voor de volksgezondheid te Utrecht heeft een gecombineerd vaccin ont- wikkeld voor inenting tegen dif. terie, kinkhoesttetanus en polio, myelitis. Het zg. vier-factoren- vaccin is thans ook in Rotter dam beschikbaar en zal binnen kort aan huisartsen en consul tatiebureaus voor zuigelingen gratis worden verstrekt. Het gecombineerde vaccin zal worden gebruikt voor babies die dit jaar werden geboren- De ou ders van deze zuigelingen krij gen. dus geen oproep voor de in entingen tegen poliomyelitis. „Had jij niet In het Frankenhuis in Rotterdam moeten zitten?" vroeg woens dag een Haagse rechercheur aan een zeventienjarige bakker, toen deze bü een Haagse bioscoop een kaartje kocht. De jongen gaf toe de vorige dag uit de Rotterdamse inrichting te zijn wegge lopen. Hij was echter vast van plan zijn vrijhetid te verlengen, want hü ont liep de rechercheur prompt. Een agent zag de rechercheur achter de jongen aanhollen en met behulp van een. militaire motor-ordonnance wist hü de jongen binnen honderd meter te pak ken. De jongen is teruggebracht naar Rot terdam. Sinds zün ontsnapping bleek hij in Den Haag een bromfiets te hebben ge stolen en verkocht. Van een onzer verslaggevers Een groep Duitsers uit Nordithein- Westfalen, leden van de verkeer,scom- missies van het parlement van de deel staat en vertegenwoordigers van het ministerie van Economische Zaken, Middenstand en Verkeer, bracht dinsdag een bezoek aan het havengebied van Rotterdam. De Duitsers hoorden in het dienstge bouw van Gemeenteweiken in Europoort een korte inleiding van drs, C. G, van Leeuwen, economisch onderdirecteur van het Havenbedrijf. De dag werd besloten met een diner ten stadhuize. Burgemeester tar. G. E. van Walsum wees in een toespraak op de economische symbiose, die een eeuw lang tussen Rotterdam en Nordihein- Westfalen bestond. De heer Gerhard Kienbaum, die als voorzitter van de verkeerscorrrmissie namens de Duitsers het woord voerde, zei, dat zijn gebied de wijde blik, die men in havensteden als Botterdam vindt, nodig heeft, „Het Is nuttig", zo merkte hij op, „om de elders gevonden oplossingen voor grote problemen met elïraar te vergelijken". De groep Duitsers bestudeerde woens dag de Rotterdamse stedebouwkundige en verkeersvraagstakken. Op de le etage van zijn' winkel in de Smalle Havenstraat heeft Aart: Pontier boekverkoper ter gelegenheid van Vlag getjesdag een Kleine tentoonstelling over „Vïaardingen en de visserij" georgani seerd. Uit de unieke verzameling over de vis serij van de heer A. Verboon Jzn. (o.a. secretaris van d« afdeling Vïaardingen van de Ned. Ver. v-an Verzamelaars) is een. aantal prenten o.a. van oude en nieuwe vissersschepen tentoongesteld. Tevens vindt men er enkele boeken w.o. „De Godvrezende zeeman", logboeken, proviandlijsten van zo'n veertig, vijftig jaar geleden, kuipersgereedschap etc. De expositie is tot en me>t 25 mei ge opend. Brandmeester W. H. Meijer (Kleiweg 597) is onderscheiden met de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De heer - Meijer, die veertig jaar heeft deel uitgemaakt van de Rotterdamse brandweer en die" sinds 1947 brandmeester is, heeft zijn. bluspak aan de kapstok gehangen, nu hij 63 jaar is geworden. De recherche van het politiebureau Sandelingplein heeft een Magneet- bromfiets in beslag genomen, die diris- dagavond zou zijn gestolen op de hoek van de Maashaven en de Brede Hffle- dijk. De eigenaar wordt verzocht zijn brommer in het bureau te komen af. halen. (Advertentie) V Tussen zeggen" en „hebben" is een groot verschil. 1 LIJNBAAN SC (Van onze correspondent) De Stichting Hoekse Gemeenschap heeft in samenwerking met de plaatse- lijke V.V.V. Hoek van Holland het pro gramma samengesteld voor dè officiële opening van het strandseizoen, zaterdag 19 mei. Voor het eerst wordt dus dit niet alleen officieel gedaan maar er ook een feestelijk tintje aan gegeven. De opening gaat gepaard met een wedloop naar zee waaraan een ieder kan deel nemen. De wedloop is verdeeld in ver- schillende groepen van meisjes van 6— 14. jaar en jongens van die leeftijd. Voor jonge, dames en heren van 14 tot 25 jaar en dames eti heren van '25- jaar en ouder. r Begin en "eindpunt"fs het plankier-hij de post van de Rotterdamse Bedding- Brigade. De R.K.B. heeft voor deze wed- strijd een boot in het water waarom heen gelopen moet worden tot heuphoog te. Voor de winnaars zijn aantrekkelijke prijzen in het vooruitzicht gesteld. Voor deelname zijn geen kosten verbonden-en men. kan zich hiervoor opgeven aan het V.V.V.-kantoor. De start van de wedloop is vastgesteld op half drie. Voor de officiële opening van het strandiseizoen zijn velen uit Rotterdam en Hoek van Holland uitgenodigd. 100 Ltr. Ctafeanodel) Verkoopprijs HUREN VOOR 150 cent PER WEEK 135 Ltr (tafelmodel) 4 - Verkoopprijs J HUREN VOOR ƒ2.37 PER WEEK 170 Ltr. i saatmodel) X LAS Verkoopprijs J HUREN VOOR 3.74 PER WEEK reusachtige koilectie Boogaard Een van de oudste zaken van Rotter dam gaat een nieuw leven beginnen. In 1849 begon een nijvere schoenmakers vrouw een handeltje in klompen op de Vissersdjjk. Oorlogsgeweld velde het huis, maar doodde niet de energie van de familie Waterreus. De zaak werd voort gezet in de Havenstraat. Door onteigening gedwongen werd het in 1956 geheel ver nieuwde pand gisteren verlaten en werd vandaag een fraaie winkel geopend aan de Schiedamseweg 98. De klompentradi- he wordt in een afzonderlijke afdeling voortgezet. „Kijk, daar gaat tfo nieuw* Solex In dia prechtiga kfeurencombmatitl»* Afd. Motoren ST. LJDUINASTRAAT 52 TELEFOON 6 4313* Betaling desgewenst in overleg VLAARDINGEN Plein Emaus 3 Dir. Fr, J. W. Boogaard Telefoon 018987181 Gelegenheid tot Duur van de opleiding: Voor meisjes, die in hét bezit zijn van het Ulo-diploma of van het diploma 3-j. H.B.S. of 3-j. MMS, dan wel slagen voor het te houden toelatingsexamen: 2 JAAR. Voor meisjes, die aan bovenstaande eisen niet voldoen bestaan voorbereidende klassen, die op- Jeiden voor het toelatingsexamen. Vraag inlichtingen. Aanmelding z.s.p.m. en in ieder geval vóór 15 juni bij de Directeur.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2