1 Luttele minuten tussen vertrek en het einde Kernproef op 65 hoogte mislukt Ion Rijhiner doet nog meer onthullingen Dronken automobilist 11a hevig verzet opgesloten Nw.-Guinea WaCHT -gsJtTOOSCDEMONSTRATI! GEBOUW ATRIUM £,s4'r ^7 - - y» ~zzf°k BEBOUW SPES u:®3 AMERIKAANS KUNSTGEZELSCHAP KWAM OM Redders ivoren machteloos De raket iverd vernietigd Adjudant wist veel te veel 3? Prestatietocht van ballonvaarders Auto te water: baby verdronken Prijzen Eurovisie filmfestival EN HAARDENSHOW VAN ^0 rv'"u 9,:rop- Navrante film over verkeersgevaren DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 MAANDAG 4 JUNI 1962 aan alle vrouwen die er leuk uit willen zien Op 10 mei landde een groot chartervliegtuig in Parijs en een groep pratende en lachende Ame rikaanse passagiers daalden de trap af voor een vakantie in Euro pa. Het waren 121 Amerikanen, allen leden van de Vereniging voor beeldende kunsten van Atlanta in de staat Georgia, vol verwachting om de bezienswaardigheden te zien. Ongeveer 45 leden van deze groep gingen een afzonderlijke reis maken door Engeland, Duits land, Zwitserland, Nederland en Italië. Toen zij vertrokken, klonken hartelijke uitroepen van So long" van anderen, die hadden besloten hun eigen weg te gaan om, alleen en in groepenplaatsen te bezoeken die voor hen van belang waren. WEERZIEN AAN TAFEL VERBOGEN CORDON HULP ALS SOUVENIRS HER EN DER AKELIG.... prettig winkelen Honderd seconden voordat het kernwapen zou ontploffen is een raket van het type Thor, die dit wapen vervoerde, van de grond af vernietigd, terwijl het zich boven het eiland Johnston in O In zijn commentaar tegenover de correspondent van het A.N.P. heeft ex-kapitein H. D. Rijhiner over het door de heer Van der Putten aan de minister van defen sie verzonden compromitterende dossier betreffende een dienst doende adjudant gezegd, dat het hem niet duidelijk is hoe de heer Van der Putten zijn memorandum (Vervolg van pag. 1) GROTE INDRUK ONZIN ANTWOORD MILITANT LADDERVRIJE ZEILBOTEN TEMINABOEAN TELEGRAM vanavond '"""9 v,„ "''Vw M e" ^Plicht J" beZ°ek Gisterochtend hadden 2e eikaar weer op het Parijse vliegveld Orly getroffen. Ze hadden verhalen uitgewisseld over hun reizen en over het vooruitzicht weer naar huis te vliegen aan boord van de grote boeing ..Jetliner" die op de start baan stond. Het was een rank charter vliegtuig, de Chateau de Sully" die hen naar Atlanta zou terugbrengen na een kort oponthoud in New York. Het was juist twaalf uur geweest toen ze de vliegtuigtrap opgingen. Het ge dempte geluid van de straalmotoren wees er op, dat het toestel spoedig zou vertrekken. Het toestel taxide de start baan af. Enkele ogenblikken later was alles gebeurd. Op de twee stewardessen na waren alle 132 inzittenden omgeko men. Niemand van de Amerikaanse toeris ten overleefde de ramp. Het aantal van 130 mensen dat bij deze vliegramp om het leven is gekomen, is het grootste dat in de geschiedenis van de luchtvaart als gevolg van het neerstorten van een enkel vliegtuig te betreuren viel. Villeneuve le Hoi Het was de tijd van het noenmaal in het kleine plaatsje, pal ten zuiden van Parijs. Er scheen een warme zon en sommige mensen be dachten. dat het goed was geweest als ze waren gaan picniccen. Van het nabij gelegen vliegveld Orly steeg iedere paar minuten zoemend een vliegtuig 00 van de landingsbaan. Niemand besteedde er aandacht aan. Het geluid was ia de loop van de jaren iets vanzelfsprekends ge worden. ders te horeneen geraas dat niet op die bekende geluiden leek. Een straal- toestel van de Air France was neerge stort. 2ij keken verbijsterd naar de vlammen die omhoog schoten uit het kreupelhout en het bos over een lengte van 150 meter. Zwarte rook onttrok de verbogen romp van het enorme zilveren vliegtuig aan het oog. Madame Anna Lyer stond aan de andere kant van de straat, iets berg afwaarts. maar niet heel ver van de plaats waar de romp van het toestel neerkwam. ,,Ik zag de vlammen opstij gen. Het was zo'n verschrikkelijk vuur, dat niemand in de buurt durfde komen". Een veldwachter, die op weg naar huis was, liep op de vlammen foe in de hoop misschien 'een van de passagiers te kun nen redden. Toen de vlammen zijn benen schroeiden, moest hij zijn poging opgeven. Hele gezinnen renden naar de plaats van de ramp. Sommige kinderen en volwas senen hadden nog servetten om hun hals. Politie en brandweerlieden vormden snel een cordon om het vlammende wrak om de nieuwsgierigen tegen te houden. Toen arriveerde een- convooi van am bulances op de plaats van het ongeluk. De ene na de andere werd volgeladen met verwrongen en verkoolde lichamen. De meeste passagiers waren door veilig heidsriemen in hun stoelen vastgesnoerd. Enkele uren na het ongeluk waren brandweerlieden nog steeds met harken tussen de verkoolde resten van het vlieg tuig aan hert zoeken naar lichamen en naar voorwerpen die misschien niet door de vlammen waren verteerd. De enkele bewoners die van de politie na de ramp in hun huizen mochten blij ven. wrongen zich in de handen. „Twin tig meter meer naar het noorden en het toestel zou op twee rijen huizen zijn neergekomen", zei een man van middel bare leeftijd, „Bij ons thuis zaten we met z'n negenen te eten". Een jongeman hield een kind op de arm toen hij het werk van de brand weer gadesloeg. „Een explosie en vlam- de start- en landingsbaan voor de grote vliegtuigen te verruimen. Een ander huis, bewoond door een bejaard echtpaar, ont snapte ternauwernood aan de vernieti ging. De brandende cockpit kwam in het voortuintje terecht. De vlammen blaker den de gevel en het dak. Aan de schoor steen hing een stuk van de isolatie van het vliegtuig. Aan de zijkant van het huis lagen wrakstukken en in het achtertuintje wa ren de inhoud van het kombuis alsmede enkele vernielde koffers terechtgekomen. Op een van de koffers zat nog een label met het woord „Nassau" van een vroe gere vakantie. Temidden van de wrak stukken lagen een stapeltje Europese munten alsmede twee kleine souvenirs in geschenkverpakking; De brandweer vond een bandrecorder die nog perfect op zijn batterijen werkte. De souvenirs van de zorgeloze Euro pese rondreis lagen her en der verspreid: sierlijke koffielepeltjes, geblakerde an tieke soeplepels, camera's en verrekij kers. verkoolde bladzijden uit reisgid sen Iemand had een prachtig kanten beursje mee naar huis willen nemen. Het viel uit een verkoolde koffer. Iemand anders had een schitterend bewerkt pistool gekocht. Uit andere koffers vie len gebroken parfumflesjes en flessen fijne Europese likeuren. De brandweer zocht met blote handen en met lange stokken in de wrakstukken. Zij reikten elkaar bundels belangrijke papieren, portefeuilles en voorwerpen van edelmetaal aan. Een handjevol Ameri kaans zilvergeld rinkelde toen het van hand tot hand ging om neergelegd te worden bij de andere voorwerpen van waarde uit het vliegtuig. Soms waren de vondsten akelig om te zien CT Op de avond vóór Kerstfeest heeft de BBC de Britse televisiekijkers e®51 grote schok bezorgd door ona-angefcon- 4W plotseling een navrante verkeers- film te vertonen. Een film, die de gevaren vaat het verkeer, vooral op feestdagen, onverbloemd aantoont. De gleed in vlammen en rook gehuld langs j KRO-teievisie zal de Nederlandse ver- ons raam. Wij konden er niet dichtbij sie op de avond vó-r Pinksteren komen". Een muur van één der huizen was in- Maar plotseling was er iets heel an- gestort maar dat huis stond leeg om Heerlijk jong - japon met vrotijke noppen in rose of turkoois èn ruches aan hals. De rok is nt75 wijd, met pettycoat. 34-42 Feestelijk zonnejurkje, Pinksteren! in rosé, linde of ko'ren met uni popiin jasje - apart! Wijde 0475 rok èn pettycoat. 36-44 04 IN 7 HART VAN DE STAD - BINNENWEG 40 {EN BEIJERLANDSELAAN 75) ROTTERDAM en een gevoelige slag zonden toebrengen aan de hoop van de volkeren, de vrede te consolideren en tot ontwapening te komen. Vier Nederlandse ballonvaarders zul- ~uilen op 21 juni in Musseïkanaal opstij de' gen voor een prestatievlucht. die hen to Grote Oceaan bevond. De raket I baUcn'vaarders "Ce m°et voeren' De was uit de koers geraakt. Het' kernwapen kwam niet tot ploffing. Het overschot van raket en kernbom kwamen in de oceaan terecht, binnen de tevoren uitgezette veiligheidszone. Hei Over de arrestatie van de omstre-;jlaPen fu °P een hoogte van ongeveer den adjudant fin Nederiands-Indiëjfa3 *-?- tot ontploffing zxjn geb.racht, De i i 'proef was tijdens het weekeinde ai n.a.ttalrijke klachten en beschuldi-enkeie malen uitgesteld, vermoedelijk gingen verklaarde de heer Rijhinergevolg van de ongunstige weersom- nog, dat hij daarbij met name is standigheden. zijn mevr. N. Boesman. haar echtgenoot drs. J. Boesman, de ont-;^eer Demenint en de heer B. Stee man. Zij hopen van de Rijksluchtvaart dienst toestemming te krijgen bij uit zondering ook gedurende de nacht ïe mogen varen om aldus Frankrijk te kunnen bereiken. op het scherm brengen. Hoewel het aan de betekenis van de fibn niets afdoet, pakt de KRO de ver toning iets anders aan. De BBC gooi de de film er zomaar midden op de avond in. tot schrik van vele kijkers. De KRO kondigt haar voornemen niet alleen aan, maar zet de uitzen ding ook nog op een iaat uur. nl. 10.05 uur, om te voorkomen dat kin deren er onverhoeds naar zouden kij ken. Een prettige geschiedenis is het aller minst, dit verhaal dat „Zes kaarsen" heet.... zes kaarsen, gebrand voor een dode. Want zoals de commen'.ator meteen al aankondigt, de Engelse ver- zekeriogsinspecteür die in het begin van de film in zijn auto stapt, gaat zelfmoord plegen. Niet de zelfmoord van een wanhopi ge. maar die van een onvoorzichtige in het verkeer. De film geeft het beeld van een dag uit het leven van een automobilist, zoals iedereen wel eens meemaakt: veel afspraken, te laat zijn. haast hebben.... maar deze dag wordt met de dood bekocht. Als een scherpe waarschuwing is de ze rolprent, die in opdracht van de or ganisatie voor het verzekeringsbedrijf in Engeland werd gemaakt, bedoeld. Niet alleen voor de komende feestda gen. maar ook voor alle andere da gen, want in ons land is de verkeers drukte altijd intens. tegengewerkt door de basiscomman- dant, „die de man in bescherming nam". De krijgsraad veroordeelde de militair. Hij werd naar Nieuw-Guinea vervoerd om zijn straf uit te zitten. „Mijn verbazing was wel bijzonder groot toen ik later hoorde, dat de mi litair was vrijgelaten en dat hij was bevorderd tot sergeant-majoor bij de Koninklijke Landmacht. Maar ja, deze man wist veel en blijkbaar was men bang voor hem", aldus de heer Kij- hiner. Het moest de heer Rijhiner voorts van het hart, dat er door de politie bij het onderzoek naar de doodsoor- in handen heeft gekregen. De heer Rijhiner heeft in Neder- Iza V?R vaandrig Aernout Sjote en land na de publikaties in de „Leidse l®r0v.® .^outen ?yn. gemaakt „Men kan Post" geen contacten meer met de Imoeilijk aan de indruk ontkomen dat -- - deze fouten opzettelijk werden ge maakt", aldus ex-kapitein Rijhiner. Na zijn terugkeer (in 1950) in Nederland zou de heer Rijhiner naar zijn zeggen opnieuw van enkele personen in mi litaire luchtvaartkringen tegenwer king hebben ondervonden. Het waren voornamelijk personen'die de heer Rijhiner had. leren kennen in zijn „Bandoengtijd". heer Van der Putten gehad. Toen bleek volgens de heer Rijhiner op nieuw, dat de heer Van der Putten zich op de voorgrond plaatste „en was ik klaar met hem". In de nacht van zaterdag op zondag is f-en personenauto met drie inzitten, den in Amsterdam in het water van de Oude Schans gereden. De acht weken oude Vera Horstman is daarbij verdron ken. De achttienjarige N. Pronk, die het ongeluk zag gebeuren, sprong in het water en slaagde er in de ouders^ van de baby (respectievelijk 24 en 25 jaar) te redden. Het echtpaar Horstman, dat op be- zoek was geweest bij kennissen. was op weg naar huis. Volgens de heer Horst- man zou de stuurinrichting van ae nieuwe huurauto, waarin hij..reed. bij het nemen van 'en bocht zijn geblok keerd. Het Nederlandse echtpaar Dalmulder uit Büthoven is op Hemelvaartsdag »n Tirol om het leven gekomen. De 57-jari- ge accountant, de heer H. P. Dalmuldor en zijn 52-jarige echtgenote zun op een voettocht door de bergen van een hoogte van zestig meter naar beneden gevallen. Een Oostenrijkse bergpatrouille heett de ontzielde lichamen van de heer en me vrouw Dalmulder aangetrofien xn een beekbedding. De stoffelijke resten zijn overgebracht naar Breitenwang. De Sowjetunïe heeft een beroep gedaan op de Amerikaanse regering, de voor genomen kernproeven op grote hoogte uit te stellen. Ze heeft gewezen op dg noodlottige consequenties van een ont ploffing op een hoogte van 750 kilometer boven de aarde. Dergelijke proefnemingen, aldus het communiqué, kunnen de radioverbindin gen tussen uitgestrekte gebieden storen, een belemmering vormen voor de vluch ten van ruimtevaarders en tot verande ringen in de weersgesteldheid leiden. Deze Amerikaanse maatregelen waar van de gevolgen over het oppervlak van bijna de hele aarde worden verbreid, zullen de Sowjetunie noodzaken, tegen maatregelen te nemen om de veiligheid van alle socialistische en vredelievende naties te verzekeren, aldus de verklaring De Sowjetunie heeft verder in haar verklaring gezegd dat de Verenigde Sta ten geen militaire voordelen door deze proeven op grote hoogte zouden ver werven. ,J3e regering der Sowjetunie zal er voor zorgen dat dit niet gebeurt." Verder hebben de Russen ïn hun ver klaring gezegd dat de Verenigde Staten door de voorgenomen kemproef te laten doorgaan een daad van agressie zouden begaan, een nieuwe ronde van de wed loop in kernbewapening zouden openen In Denain (Valenciennes: wil men de balion bijvullen en nroviand inslaan voor de tweede etappe die naar Duitsland zal moeten voeren. Is de wind niet naar de voorgenomen plaats van tussenlanding, dan za! men toch zo ver mogelijk zier. in totaal 45 televi te varen, waarna een autc van de door 22 landen De jury van het Euro-visie Filmfes tival dat in Cannes is gehouden heeft ïefilms, ingezonden in en buiten Europa, gronddienst de ballon en de aëronauten beoordeeld, naar de plaats zal brengen waar al'esDe prijzen gingen narr Hongarije gereed is_ gemaakt voor de volgende i voor ..Vlucht in de gevangenis", Ja pan voor ,.De valkenier", Canada voor ,.Do eenzame jongen" en Frankrijk voor ,,Les coulisses de l'Exploit". reis. In Duitsland is dat Augsburg. A's laatste startplaats is ViUafranca di Verona gekozen. (Van een onzer verslaggevers Twee Rotterdamse politieagenten rekenden in de afgelopen nacht na een fikse vechtpartij een dronken autobestuurder in. De twee politiemannen zagen de automobilist, die al slingerend reed, op de Schiedamseweg. Zij zetten de achtervolging in en wistsen hem op het kruispunt van Schans- en le Schansstraat tot stoppen te dwingen. De dronkenman reed echter plotseling achteruit, waardoor de politieauto werd beschadigd. Toen de agenten hem wilden aanhouden, nam hij de bokshouding aan en begon hij te schoppen en te slaan. De man de 29-jarige koopman A. v. d. K, uit Schiedam werd in het bureau Marconiplein opgesloten. Zijn rijbewijs is hij voorlopig kwijt. In een communiqué heeft de Ne derlandse regering bekendgemaakt, dat tot haar leedwezen bij zuive ringsacties vrijdag j.l. bij Kaimana twee Nederlandse soldaten zijn ge sneuveld. Het zijn de 20-jarige dienstplichtig sergeant W. Kcvehun uit Harderwijk en de 20-jarige dienstplichtig soldaat K. J. Faber uit Amsterdam. Zij waren beiden ongehuwd. De marinier derde klas se zeemilicien J. Briggeman is ge wond. De beide Nederlandse militairen zijn gisteren met militaire eer in Kaimana begraven. Vanmorgen was over de om standigheden, waaronder zij de dood vonden, nog weinig bekend in Hollan- dia. Zij behoorden tot een gemengde patrouille van landmacht en mariniers. Het vuurgevecht, tijdens hetwelk zij vielen, heeft zich waarschijnlijk In het oerwoud afgespeeld. Er zijn in de buurt van Kaimana "naar schatting zestig In donesische parachutisten neergelaten, allen uitgerust met de modernste au tomatische vuurwapens. Da Nederland se patrouilles beschikken over automa tische wapens en gesveren. Hoeveel pa ra's bij het vuurgevecht van vrijdag j.l. betrokken zijn geweest is niet bekend. Ook weet men niet, of er para's zijn gesneuveld. Wel zijn er enkelen gevangen geno men. liit verhoren is gebleken, dat de commandant van de groep leer fanatiek is en dat h(J zeif vijf parachutisten, die zich onwillig toonden, ter plaatse heeft neergeschoten. Bij Teminaboean is er een vuurge vecht geweest tussen een gecombineer de eenheid van de koninklijke land macht en d-e algemene politie met Indo nesische parachutisten. Er zijn vier In donesiërs gevangen genomen. Een hun ner was gewond. Hoe-wel van militaire zijde in Hoilandia nog geen cijfers over de totale verliezen aan Indonesische zijde zijn gegeven wordt geschat, dat het aaratal doden, gewonden en gevan genen op alle operatieterreinen meer dan 125 bedraagt. Er zijn naar globale schatting in totaal 400 tot 500 parachu tisten afgeworpen. Het nieuws over de eerste gesneu velde Nederlandse militairen, dat eerst twee dagen later, op zondagmiddag, door Radio Biak werd omgeroepen, heeft ook in Nieuw-Guinea grote in druk gemaakt. Een Nederlandse mili taire woordvoerder verklaarde: ,,tk ge loof. dat het thuisfront zich niet goed heeft gerealiseerd, dat de Nederlandse soldaten, ondanks het feit, dat er geen oorlogstoestand is. voor een gevaarlijke taak staan, tegenover goed geoefende troepen. Hoezeer het ons ook spijt, wij kunnen aan het thuisfront onmogelijk meer bijzonderheden verstrekken, daar het voor operationele doeleinden be stemde militaire verbindingsnet dit niet toelaat. Wél zuilen de ouders van bei de gesneuvelden in een persoonlijk schrijven door de commandant worden ingelicht en zullen hen,, indien moge lijk, foto's worden toegestuurd van de militaire begrafenis". Uit Hoilandia is later vernomen, dat zich op het schiereiland Onto., bij Fas Fak, enkele vuurgevechten hebben voor gedaan als gevolg van verplaatsingen van de daar gelande parachutisten. De ze verplaatsingen waren door de Pa poea's gemeld. Er zijn drie Indonesiërs gesneuveld. De overigen sloegen op de vlucht. De Nederlandse troepen maak ten munitie, uitrustingsstukken, radto- |pparatnnr en enig Nederlands geld Het Indonesische persbureau Antara heeft berichten gelanceerd over de ver overing Jen later de herovering) van de plaats San.-apor aan de Noordkust van Nieuw-Guinea. Volgens Axitara was woensdag j.i. deze plaats (415 kilometer ten westen van Biak) na gevechten van twee dagen in handen gevaiien van de Indonesische guerrilla-strijdkrachten. De verliezen aan beide kanten waren daar bij gering, want ,,De Indonesiërs stuitten slechts op onbeduidend erzet". De pa ra s hadden veel Nederlands militair materieel buitgemaakt, zo iverd gezegd. Nog steeds volgens Antara waren don derdag middag Nederlandse vliegtuigen begonnen Sansapor (dat standplaats" ts van een bestuursasslstenti met raketten te bestoken. Daarbij zouden vier huizen zi.in vernield. Ais gevolg van deze aan val hadden de Indonesiërs de plaats moeten ontruimen, zodat deze nu weer w Nederlandse handen is. Zoals reeds gezegd zal president Soe- karno deze week een antwoord sturen aan secretaris-generaal Oc-Thant. Mi nister Soehandrlo, die dit zaterdag j.l. mededeelde, voegde daaraan toe, dat Indonesië eerst opheldering wenst om trent het Nederlandse standpunt met be trekking tot het plan-Bunker. Hij verklaarde verder: „Wij kunnen maar niet duizend vrijwilligers opoffe ren op het vasteland van "VVest-lrian. Wij moeten de huidige militaire situatie daar eg in het gebied rondom zorgvul dig bestuderen. Ik kan geen antwoord geven op de vraag, of het juist is, dat wij de eerstkomende tien tot vijftien da gen de besprekingen met Nederland zullen hervatten". In Djakarta is er mets. dat wijst op bereidheid tot hervatting van de besprekingen over te gaan. aldus meldt Associated Press, Gesterkt door berich ten over verovering van enkele plaatsen Nieuw-Guinea dringen de kranten, partijleiders en verscheidene hoofdoffi cieren er bij de regering op aan een zeer militante houding tegenover Neder land aan te nemen. Men geiooft, dat er hoewel langzaam successen door de Indonesische para's worden behaald. Dat blijkt o.a. uit een verklaring van een hooggeplaatste militaire woordvoer der tegenover Ass. Press: „Wij hebben de Nederlanders in een hoek gedreven. Hun biuf kan niet veel langer duren. Wij zijn nu vastbesloten geweld te ge bruiken als dat moet. Als de Nederlan ders niet bereid zijn de kwestie vreed zaam te regelen zullen wij op grote schaal vechten en weldra in Fak Fak (Advertentie) u voor Let bij «ankocp van Uw i naadloze nylons op dithetkenningsembleeRi U loopl 9e*n enitvi riiicei I en in Sarong zijn, misschien zelfs wel in Biak". Overigens hebben zowel Soekarno als Soebandrio de Amerikaanse ambas sadeur, Jones, de verzekering gegeven, dat hij op hun volle medewerking kan rekenen bij zijn pogingen om beide par tijen tot elkaar te brengen. Het persbureau Antara heeft ook ge meld. dat een vloot van negen zeilbo ten met Indonesische guerillastrfjders aan boord van Zuid-Celebes naar de eilanden voor de kust van Nieuw-Guinea is ver trokken. Het Britse blad Sunday Tele graph heeft gisteren op zijn voorpagina gemeld, dat momenteel Russische straal- bommemverpers, die met raketten zijn uitgerust, door de lucht naar Indonesië worden overgebracht. Het blad, dat zich beroept op diploma tieke kringen in Londen, verklaarde, dat in de afgelopen tien dagen reeds twee maal drie TU-16-bommenwerpers in Rangoon zijn geland op doorreis naar Djakarta. Nog vier stuks zouden er op komst zijn. De vliegtuigen droegen In donesische herkenningstekenen en wa- ren uitgerust met lanceerbuizen voor door radar bestuurde raketten naar gronddoelen. Vanmorgen vroeg heeft het gouveme- mentsvoorlichtingsbureau In Hoilandia medegedeeld, dat patrouilles een aanval hebben ondernomen op een bivak van Indonesische parachutisten bij Temina boean. Enkele para's zijn daarbö gedood. De bevolking van kampongs in de buurt heeft bovendien enkele door haar zelf gevangen genomen parachutisten aan de Nederlandse militaire commandant In Te minaboean uitgeleverd. In Teminaboean gaat het leven gewoon door. De bouwactiviteiten voor woningen, een kantoor en een ziekenhuis vinden normaal voortgang. Vertegenwoordigers king van Sorong en O t uilpA eilanden hebben een telegram gezonden aan de secretaris-generaal der Ver. Na- van de bevol- de Radja Ampat ties. Daarin zeggen zij het plan-Bunker niet voor honderd procent te kunnen aan vaarden. Het baant slechts de weg voor het communisme, kolonialisme en.impe- rialisme. Bovendien wordt geen rekening gehouden met de rechten van de Papoea's en daarmee worden de rechten van de mens met de voeten getreden, aldus het telegram. DAGELIJKS VAN 10 UUR 'S OCHTENDS TOT 10 UUR 'S AVONDS bereikbaar mei tram 1, 2, 3 en 9 en bus 30 en 50 V'ndt dus 'm' 0 m,„{""«Hon, a.,,,. 15 Dordtsestraatweg 25—27 bereikbaar met tram 9 en bus 49, 50 en 52 VOOR ALLES WAT UW HUIS TOT THUIS MAAKT Hilversum i 4ü2 m. AVRO: 18.00 Nieuws; 18.15 Poltleke lezing; 18.25 Lichte muz; 19.09 Pianorecital: klassieke muz; 19.30 V d jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Zing met ons mee; 20.35 Dixie!andmuziek: 20.55 Speuren als hobby, le zing; 21.25 Lichte orkestmuziek en zangsolis te; 21.45 Voordracht; 22.05 Oude kamermuz: 22.30 Nieuws; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Lichte orkestmuziek en zangsotisten23 15 El som brero de tres picos, ballet; 23.55—24.00 Nws, Hilversum u 298 m. NCRV: 19.00 Nieuws en weerber: 19.10 Volksliederen: 19.30 Radio krant; 19.50 Licht orkest met 2angsoIist; 20.15 Josephine, hoorspel; 21.25 Pianorecital; Klas sieke en moderne muz; 22.00 Parlementair commentaar; 22.15 Nederlandse lichte muz; 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten; 22.40 Avond- overdenking; 22.55 Boekbespreking: 23.05 Zang en piano; 23.30 Klassieke grammofooD- muziek; 23.40 Het evangelie in Esperanto; 23.55-24.00 Nieuws. GRAM DRAADOMROEP VANAVOND Franz Schubert; I Strijkquartet in d kl.t. (der Tod und das Mhdchen) Allegro, Andante con moto. Scherzo, Allegro molto. Presto. Amadeus Quartet (Norbert Brainin, le viool, Siegmund Nissel, 2e viool. Peter Schidlof, alt viool, Martin Lovett, cello), II. Winterreise, liederencyclus op. 89. Gu- te Nacht, die Wetterfahne, Gefror'ne Tranen. Erstarrung, Der Lindenbaum, Wasserflut. Aul dem Flusse, Rückblick, ïrrlicht. Kast. Früh- tingstraum, Einsamkeit, Die Post. Der grei- se Kopf, Die Krahe. Letzte Hoffnung. Im Dorfe, Der stürmische Morgen, Thuschung, Der Wegweiser. Das Wirtshaus, Mut, Die Ne- bensonnen, per Leiermann. Dietrich Fischer- Diekau, bariton. Gerald Moore, piano. vanavond NTS: 20.00 Journal en weer overzicht. VARA: 20.20 Achter het nieuws; 20.35 Het ge heim van de vromv met de zonnebril. Ame rikaanse TV-film; 21.25 Welbeschouwd forum. morgen Hilversum 1. 402 m. AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Ochtendvarla (gr). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 3.00 Nieuws; 8.15 Rechtdoor naar school en kantoor (gr); 9.00 Gymnastiek v d vrouw; 9.10 De groente man; 9,15 Oude kamermuz (gr): 9.35 Water standen; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeids vitaminen (gr): 10.50 V kleuters; tl.00 V d zieken; 12.00 Zang en piano; 12.20 Regerings- uitz: Voor de landbouw; 12.30 Meded land- en tuinbouw; 12.33 Orgelspel: lichte muz van Ne der! componisten: 13.00 Nieuws: 13.15 Meded, actualiteiten o£ gram muz; 13.25 Beursber: 13.30 Metropole-orkest: 14.00 Utrechts BaroK ensemble; 14.40 Schoolradio: 15.00 Met naald en schaar, cursus v d vrouw: 15.30 Pianoreci tal^ klassieke muz; 16.00 Operettemuz; 16.30 V d jeugd; 17.30 Amateursprogr; 17.55 New York calling. Hilversum H, 298 m. KRO; 7.00 Nieuws: 7.15 Klassieke kamermuz; 7.30 V d jeugd: 7.45 Morgengebed en overweging: 9.00 Nws'. 8.15 Lichte gram muz; 8.50 V d hulsvrouw; 9.10 Schoolradio: 10.00 V d kleuters: 10.15 Lichtbuken, lezing: 10.25 Klassieke meester- r-'"kenr uit de Franse muziekliteratuur (gr); 11.00 V d vrouw; 11.30 Lichte grarb muz; 11.50 Volaan... vooruit, lezing; 12.00 Middag klok - noodklok; 12.04 Lichte gram.muz; 12,30 Meded land- en tuinbouw; 12.33 Gitaarreci- tal (gr); 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nws; 13.15 Platennieuws: 13.30 Licht orkest met solisten; 14.00 Amusementsmuz Cgr); 14.35 V d platte landsvrouwen; 14.45 Russische orkestwer ken (gr); 16.00 V d zieken; 16.30 Ziekeniof; 17.OO V d jeugd; 17.40 Beursber; 17.45 Rege- ringsuitz: Nieuws uit de Ned Antillen, door Henk Dennert; 18.00 V d jeugd; 18.20 Kaar- gesprek over actuele problemen; 18.30 Militair orkest.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2