Kamphuis voor gouden G.J.O. Groots feest in Rotterdamse Rivièrahal CHRYSAL Negen ernstige branden leggen gebouwen in as Nw.-Guinea Door Amerika's zachtste tabakken Papoea's door Indonesiërs ontvoerd? Verkeer en water eisten twaalf maal een tol omdat SKODA D voor standaard-prijs complete luxe biedt SKODA Waterklerk voor verduistering veroordeeld Bromfietser rijdt oude dame aan Vrouiv in Amsterdam omgekomen Vondeling wordt fractieleider van socialisten Zwarte lijst van Pinksterdagen EEN VEILIGE KEUZE On Drenkeling gered m NA BE ROTTERDAMMER PAGINA 3 DINSDAG 12 JUNI 1962 nuibeduidend ,vy:- :v goedkope iff SNIJBLOEMEN VOEDSEL Gedurende de Pinksterdagen heeft op negen, verschillende plaatsen in ons land een vrij ern stige brand gewoed. Hierbij is een vrouw óm het leven gekomen, de 91-jarige mevrouw W. de Haan-Prins uit Amsterdam. De materiële schade aan de gtroffen huizen, gebouwen en boerderijen was vrij aanzienlijk. meter iron kleuren Drie maal Stadskanaal MEER PARA'S DODEN NIET OVERGEGEVEN „KWESTIE VAN TIJD" DE WATERMAN ZUINIG EVACUEES •ëefesSls EEN LAURENS PRODUCT 20 STUKS 95 CENT „GEEN OFFER" H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717J-2Q10* (Van een onzer verslaggevers) de leiders en de leidsters, die in de Paasweek bijeenkwamen, waren gisteren de jongens en de meis jes aan de beurt om het gouden jubi leum van de Bond voor Gereformeerde Jeugdorganisatie te vieren. Op twaalf plaatsen in ons land kwamen dui zenden jongelui bijeen. De jongens en meisjes van het district Znid-Holland- Zuid, vierden over twee groepen ver deeld, feest in de Rivièrahal in dier gaarde Blijdorp. Hoogtepunt van de jubileumviering werd de aanbieding van een geschenk aan bet Bondsbe- stuur, dat symbolisch op een originele wffze werd overhandigd. De clubs brachten met behulp van de industrie en kerken geld bijeen voor een kamp huis in Driebergen. De jongens en meisjes, die niet 's morgens maar 's middags aan een puzzelspeurtocht door de dierentuin deelnamen, werden m de Rivièrahal, die 's middags door de andere groep bevolkt zo-u worden, welkom gehe ten door de voorzitter van het afde- opk burgemeester mr, G. E. van Wal- lingsbestuur, de heer Spoormaker, die sum en mevrouw mr. Qe Ruy-ter- De Zeeuw, lid. van Gedputeerde Staten van Zuid-Holland kon begroeten. Na samenzang was het woord aan ds. W. Baas van Rotterdarn-Charlois. De dankbaarheid dn ons aller hart over het gouden jubileum van de Bond", zo zei ds. Baas, „komt vandaag onder meer tot uiting door een spel, dat straks wordt opgevoerd. Het woord spel komt al in de Bijbel voor, want de profeet Zacharia spreekt ovr ht rijk van God als van een stad waarin mensen wonen en werken en waar de piemen vol zullen zijn van spelende jongens en meisjes, wii mensen, zo twee spelregels houden: de liefde tot vervolgde ds. Baas, moeten, ons aan God en liefde tot onze naaste. We moeten ons schikken onder de grote spelleidiog van Jezus Christus". Op de rede van ds. Baas volgde nog maals samenzang, waarna voorzitter Spoormaker mededeelde dat er een tele gram aan de Koningin was verstuurd. De feestvierende leden van de Gere formeerde jeugdclubs in Zuid-Holland- Zuid in de Rivièrahal -te Rotterdam bijeen, betuigen hun trouw en geven blijk van hun aanhankelijkheid. Zij bidden u Gods zegen toe voor de ko ninklijke taak en hopen dat het volk nog lang door u geregeerd mag wor den, zo las de heer Spoormaker voor. De jongens en meisjes onderstreepten de woorden met het eerste couplet van het Wilhelmus. De heer Spoormaker riep vervolgens de winnaars van de handenarbeidwed- striid, die in de afgelopen maanden werd (Advertentie) Voor hen die handig zijn met naald en schaar en die uit ondervinding weten hoe enorm veel geld zij zich kunnen be sparen door zelf te maken... Of voor hen die bij hun naaister nu eens een echt originele japon willen laten maken... is dit een bijzondere aanbieding. Want morgen houden wij een ééndaagse verkoop, van 10.000 meter No iron popeline, nor male prijs 3.75, nu voor minder dan de halve prijs. gehouden, op het podium De eerste prijs ging naar een club in Rotteróam- Zuidwijk. de tweede naar een club van Barendrecht-stahonswijk en de derde naar „Mirjam" van Rotterdam-Centrum De pmzen bestonden uit een enveloppe met inhoud. De voorzitter vertelde verder, dat het Bondsbestuur de zieke jongens en meis jes, ongeveer tien, niet vergeten. „De brief die ik jullie nu ga voorlezen", zo zei hij, „wordt op hetzelfde moment aan hun ziekbed door een dominee of een lid van het ouderbestuur voorgelezen". Wat het jubileumcadeau betreft: de jongens en meisjes zelf brachten 8.975 bijeen, de industrie zorgde voor 48.755 en de kerken voor 20.900. Het laatste bedrag zal door enkele acties, die nog niet zijn afgesloten, tot ongeveer f 35.000 oplopen. De bijeenkomst werd besloten met een spel over een jongen, Matthijs, die de wijde wereld intrekt en tal van avon turen beleeft. Het programma' voor de kinderen die 's middags de Rivièrahal bevolkten, was gelijk aan dat van de morgenuren, met dat verschil, dat de fesetrede d.s J. Wilschut van Dordrecht de feestrede hield en dat de tweede voorzitter van het afdelingsbestuur, de heer J. Kalis vaart uit Berkel, het welkomstwoord sprak. De rechtbank te Rotterdam veroordeel de vanmorgen de 2S-jange waterklerk J M A tot een gevangenisstraf van 12 mnd met aftrek van voorarrest, waarvan drie maanden voorwaardelijk De rechtbank achtte bewezen dat A in dienstbetrek king een bedrag van 6 500 had verduis terd Op 8 december van het vorig jaar inde A. voor zijn werkgever, een handelskan toor te Rotterdam, een cheque van 6500. waarna hu met het geld naar Antwerpen vertrok Toen A. half februari, na reizen door Belgie en Duitsland, in Nederland terukeerde bleek bij zijn arrestatie dat niets meer van het geld over was De officier van justitie eiste '.'eertien- dagen geleden een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden Bij het oversteken van De Slinge bij de Wijdehof te Rotterdam is zaterdag avond mevrouw J. Vermeer-de Groot uit de Ludenhorst 74 jaar oud aange reden door een. passerende bromfietser. Mevrouw Vermeer is met vermoedelijk inwendige bloedingen aan het hoofd naar het Zuiderziekenhuis gebracht. (Advertentie) GEEN WATER HEER TE VERVERSEN 10 «t. p, pakje voor I I. water ZET BLOEHEN NOOIT iN KAAL WATER Mevrouw De Haan maakte om kwart voor zeven zondagavond met een bij haar bed aanwezige bel alarm, toen zy bemerkte dat haar slaapka mer in brand was geraakt. De buren, die terstond kwamen toesnellen, trof fen de oude vrouw in de brandende kamer in bed aan. Met dekens slaag den zij erin het brandje te blussen. De vrouw moest echter met ernstige brandwonden in een ziekenhuis wor den opgenomen, waar zij kort na aan komst overleed. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Volgens de buren was er al eens eerder een brandje bij de weduwe geweest, dat te wijten was aan het onvoorzichtig weggooien van een niet goed gedoof de lucifer in een papiermand- In een dubbele villa in Bloemendaal is zaterdag door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken Met twaalf stralen teverde de brandweer een verwoede strijd tegen het fel als een fakkel bran dende rieten dak. Na dne uur was men de brand meester. De schade wordt ge schat op meer dan drie ton. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze No Iron popeline, een pracht kwaliteit voor blouses, week enders, kinderjurkjes, japonnen en strandkleding, m 20 kleuren, w.o. wit, groen, geel, bleu, cerise, rose enz. nu per meter voor IP Gein li/- of schriftb«t. In Oss moest de brandweer zondag driemaal uitrukken Tegen zes uur kwam het eerste alarm. Doordat kinderen een vuurtje hadden gestookt,, was brand uitgebroken in een woning aan de Spaan derstraat Hoewel de brandweer snel ter plaatse was, brandde de woning geheel 'uit Terwijl men nog met de nablussmg j bezig was, werd alarm gegeven voor een 1 bosbrand onder Nistelrode. Waarschijn lijk is ook hier de oorzaak van de brand het stoken van een vuurtje door kinde ren Er ging een halve hectare jong bos verloren Kort na middernacht kraaide de rode haan opnieuw. Een butagasstel had een kleedje m de woning van de familie Boeyen doen vlam vatten. De brand die daaruit ontstond deed de ge hele woning afbranden. Een felle brand heeft zaterdag het fa brieksgebouw en het kantoor van de N.V. Roly aan de Oudengracht hl Utrecht, waar manchet- en boordenknoopjes wor den vervaardigd, voor een groot deel in de as gelegd. Drie van de vier verdie pingen die het gebouw teide, brandden I geheel uit. Hoe de brand Is ontstaan is nog niet bekend. De enorme rookwolken waren tot ver buiten de stad zichtbaar. I In de kapitale boerderij „De Wehme" te Hoog Keppel, bewoond door de fa- mihe H Ketz is zaterdagmiddag brand uitgebroken De brandweer, die snel ter 1 plaatse was, bestreed het vuur met tien I stralen, maar de brand, die m het achter huis was ontstaan, sloeg via het neten i dak over naar het voorhuis Nagenoeg 1 het gehele gebouw werd m de as gelegd De eigenaar was verzekerd. 's Avonds woedde m een dubbele wo ning in Stadskanaal nog een felle brand De plaatselijke brandweer, die het vuur bestreed, kon niet voorkomen dat de ge hele inboedel van beide gezinnen, die het huis bewoonden, verloren ging. Het ene I gezin, de familie B. Huizmg, was afwe- izig, evenals de heer en mevrouw T. Faber, In het huis bevonden zich alleen de kinderen van de familie Faber met een oppas. Zij konden echter tijdig het brandende huis verlaten. Het complex brandde geheel uit. Ook zondagavond werd een boerderij door brand verwoest. Het was de uit 1853 daterende boerderij m de buurtschap Essen, gelegen tussen Harskamp en Bar- neveld. De brand begon m een bijgebouw en sloeg al gauw over op de boerderij, die bewoond werd door de familie Van Omme. De bewoners wisten zich tijdig in veiligheid te stellen. De brandweren die waren uitgerukt, stonden machteloos tegenover de vuurzee, die tot in de verre omtrek te zien was. De schade wordt ge schat op i 125.000. Over de oorzaak is niets bekend. (Van onze parlementsredactie) De Tweede Kamerfractie van de Partij van de Arbeid heeft prof. dr. ir. A. Vondeling benoemd tot opvolger van fractieleider mr. J. A. W. Burger, die zoals gemeld met ingang van het nieuwe parlementaire jaar zijn Kamerlidmaatschap zal neerleggen. Prof. Vondeling die 46 jaar oud is, was reeds in 1946 lid van de Tweede Kamer. Hij onderbrak dat lidmaatschap ia 1958 voor korte tijd om als minister van land bouw op te treden in het laatste kabrnet- Drees. Hij is thans buitengewoon hoog leraar aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen. De heer Vondeling kreeg zijn middel bare schoolopleiding aan de R-ks H.BS. te Assen. Hij studeerde vervolgens aan de Landbouwhogeschool te Wagenmgen en promoveerde m 1948 op een disserta tie over de bednjfsvergelijking m de landbouw. Prof. Vondeling woont in Leeuwarden Hij is agrarisch terrein een man van gezag in binnen- en buitenland. De nieuwe fractievoorzitter wordt be schouwd als een exponent van de ge matigde stroming in de partij van de Arbeid Hij is als zodanig in zekere zin te beschouwen als een antipode van mr. Burger die een meer extreem oppositie- beleid voorstond. Aanvankelijk is voor de post van fractieleider nog de socialis tische vice-president van de Kamer, de heer J. Bommer benaderd, doch 'reze heeft geweigerd- De aanstelling van de heer Vondeling is nu als definitief te be schouwen. Het aanvankelijke plan om tijdelijk iemand met de leiding van de fractie te belasten tot de komende Ka merverkiezingen van 1963 heeft men dus laten varen. (Vcrvola van pag. I) In het gevecht bij Maladofok, waar bij de soidaat Bos sneuvelde, is een Indonesische parachutist gedood. Vol gens aanvankelijke schattingen wa ren m dit gebied (waar nu drie Ne derlandse militairen zijn omgekomen) circa veertien para's afgeworpen. Men nam aan. dat zij allen buiten gevecht waren gesteld. Dat het opnieuw tot een vuurgevecht is gekomen duidt erop, dat er meer parachutisten aan wezig moeten zijn, aldus is in Hol- landia officieel verklaard Men ont kende echter uitdrukkelijk, dat er sprake zou zijn van nieuwe landingen. In een communiqué is voorts mede gedeeld. dat bij een vuurgevecht op het schiereiland Onm twee Indone sische parachutisten zijn gedood, ter- wijl er een gewonde Indonesiër is ge vangen genomen. Voorts hebben Ne derlandse militairen bij een aanval op een bivak m de burrt van Kain ana enige gevangenen gemaakt. Zy moes teen tegen de plaatselijke bevolking in bescherming worden genomen. Ge bleken is verder, dat bij een vuurge vecht op 1 juni jl. bij Kaïmana twee para's zijn gedood. Bij Temmaboean zijn de Indonesische infiltranten in kleine en verspreide groepjes uiteen gevallen. Bij de kampong Wersar is een parachutist gedood In Den Haag heeft een woordvoerder van het ministerie van defensie ver klaard geen enkel bericht te hebben ontvangen, dat een Nederlandse mili tair in Nieuw-Guïnea zich aan de Indonesiërs zou hebben overgegeven. De woordvoerder nam aan, dat het bericht opnieuw een staaltje was van psychologische oorlogsvoering van de Indonesiërs. Het bericht was afkom stig van Radio Djakarta en hield in, dat een Nederlandse korporaal zich by Wamenna (in de Baliemvallei) aan de Indonesische guerilla-strijders had overgegeven. Hij zou hebben ver klaard, dat „vechten tegen de Indone siërs nutteloos is". Een ander voorbeeld van deze psy chologische oorlogsvoering is een be richt uit Makassar, waar een woord voerder vain het „West-Inan-com- mando, majoor Soeriwidjaja, tegen over journalisten verklaarde, dat de bezetting van Sorong, Fak Fak, Ma- nokwan, Karimana en andere plaat sen „thans slechts een kwestie van tijd is". Volgens deze majoor zijn de plaatsen Sausapor en Temina- boean nog in Indonesische handen. Het plaatselijk bestuur daar functio neert normaal. Sansapor zou op 30 mei j.l. zijn gevallen na hevige ge vechten, waarbij drie Nederlandse militairen zouden zijn gedood en ne gen ernstig gewond. Op tweede Pinksterdag is de Wa terman met ongeveer 800 militairen In HoUandia aangekomen. Het schip, dat op het laatste deel van de reis geëscorteerd werd door de torpedo- boot Utrecht, werd hartelijk begroet door enkele honderden inwoners van HoUandia, Nederlanders zowel als Papoea's. Op de kade stonden twee Papoea-fluitorkesten opgesteld met de Nederlandse- en de Papoea-vlag gen. Zij speelden vaderlandse Hede- ren en kregen een applaus van de militairen aan boord, die werden ver welkomd door de commandant der Nederlandse strijdkrachten in Nieuw- Guinea, schout-bij-nacht Reeser. De stemming aan boord bleek door de lange reis niet te heben geleden. De jongens vertelden, dat zij in Pearl Harbour aan land mochten. Zij moes ten wel op de militaire basis blijven, waar ze overigens vele recreatie mogelijkheden vonden. Het bleek op Pearl Harbour niet mogelijk de gehele watervorraad aan te vuLlen, zodat gedurende het laat ste deel van de reis een beToep op de opvarenden moest worden gedaan geen water te verspillen. Kranen en douches bleven echter functioneren. In HoUandia is maar een klein ge deelte van de militairen van boord gegaan. De overigen zijn vandaag met de Waterman doorgereisd naar bestemmingen elders in Nieuw- Guinea. Van Schiphol zijn gisteren enkele tientallen militairen in burgerkleren met een gecharterd KLM-toestel naar Curasao vertrokken. Vandaar zullen zij met de Zuiderkruis naar Nieuw- Guinea worden gebracht. Zij vormen een aanvulling op de reeds per schip vertrokken versterkingen. De komen de veertien dagen zullen nagenoeg dagelijks, nog enkele groepen mili tairen naar Curasao vertrekken. De KLM heeft in haar vliegschema een speciale „luchtbrug" naar de Antil len opgenomen. Advertentie Golden Fi ziion Via Radio Biak heeft het gouver nement van Nieuw-Guinea de eva cuees uit de door de Indonesiërs ge- infiltreerde gebieden laten weten, dat de huidige omstandigheden nog geen aanleiding geven naar hun woonplaat sen terug te keren. Gezegd werd, dat nnverm'nderde waakzaamheid_ gebo den blijft, aangezien de officiële uit latingen van Indonesische zijde neg niet luiden op enige wijziging in de agressieve bedoelingen jegens Nieuw- Guinea. Met de evacuatie wordt in de iiw ijdV 'IiVr "j" L lu' f- ry t h r eerste plaats het belang van de vrou wen en kinderen gediend en. daar naast stelt zij de Nederlandse strijd krachten in staat in de bedreigde ge bieden hun activiteiten vrijer te ont plooien. Op het twaalfde Pinksterfeest van de NW-jongerenorganisatie Jonge Strijd heeft de voorzitter van het NW, de heer Roemers, gezegd niet te begrijpen waarom de Nederlandse jeugd voor de prcstigepolitiek van de Nederlandse regering in haar Nieuw-Guinea-beleid een offer zou moeten brengen. De heer Roemers zei in Lunteren tot de ongeveer 1100 socialistische jongeren, dat de Nederlandse regering haar be loften aan de Papoea's schandelijk heetf overdreven. „Elke politicus beseft nu wel, dat we beloften hebben gedaan, die we niet kunnen vervullen. Het is mis schien erg dat ruiterlijk te erkenen, maar wanneer wij die beloften hou den, dienen wij daarmee alleen ons prestige", aldus de heer Roemers. Hij zei ook, dat Nederland nog zo gelijk kan hebben, „maar in Azië en Afrika restant van een koloniaal verleden en wordt deze politiek beleefd als het ik vind het niet waard, dat de Neder landse jeugd daarvoor een offer brengt". Tijdens een patrouilletocht van de politie langs de Radja-Ampat-eilan- den, waarbij o.m. het eiland Gag in het uiterste Westen werd aangedaan, bleek de gehele bevolking van de kampong Kabelet (enkele tientallen personen) afwezig. Een nader onder zoek deed het vermoeden rijzen, dat de Papoea's, die zich daar voorna melijk bezighielden met de verzor ging van hun tuinen, door Indonesiërs gedwongen zijn naar Indonesisch rondgebied te gaan. De toestand van achtergelaten huisraad, voedsel, kleding, speren en prauwen wees uit, dat het vertrek ongeorganiseerd en in grote .haast is geschied. Landinwaarts zijn geen sporen gevonden. Een woordvoerder van het gou vernement in HoUandia verklaarde, (Van een onzer verslaggevers) TWAALF MENSENLEVENS zijn te betreuren in het Pinksterweek- einde. Acht daarvan zijn bij ver keersongelukken om het leven geko men, vier vormden de tol die het, aan duizenden verkoeling brengende, water eiste. Zondag verdronk de 35-jarige ge huwde Hagenaar A. W. Roosendaal m de Vmkenveense plassen. De heer Roo senburg, vertegenwoordiger m duikers- materialen, was met enkele vrienden aan het duiken. Daarbij is hij waar schijnlijk onwel geworden. Ter hoogte van de Keizersstraat in Schevenmgen is zaterdag, bij het zwem men de achtjarige Paulus Waaien uit Den Haag verdronken. Zaterdagavond is de 33-jarige G. J. Roelofsma uit Den Haag, m de Loenen- veense plassen bij Loosdreeht verdron ken. Het was bekend dat het slachtof fer niet goed kon zwemmen. Omstreeks drie uur zondagmiddag is de 34-jange gehuwde Duitser B.U Krupp uit Mekenheim ter hoogte van het Kurhaus in Schevemngen m zee in moeilijkheden geraakt. Toen leden van de Haagse vrijwillige reddingsbrigade hem hadden opgedoken, bleek hij reeds te zijn overleden, Zaterdagavond laat werd op het Poortlandplein m Delft de twintigjarige dat het {in verband met een officiële Indonesische verklaring als zouden de in Nieuw-Guinea optredende Indo nesische militairen de plicht hebben de Papoeabevoüking tegen de Neder landers in bescherming te nemen) met uitgesloten lijkt, dat de ontvoer de bevolking tot uitlatingen wordt gedwongen, die in de leugenachtige propaganda zullen passen. De meeste inwoners vam de Radja- Ampatgroep zijn half-nomaden. Zij verzorgen veelal gedurende enkele maanden hun tuinen en zoeken dan nieuwe gronden op. Men neemt ech ter aan, dat de huidige moesson periode de oversteek per prauwen vrijwel onmogelijk maakt, zodat het niet uitgesloten is, dat de bevolking met een Indonesisch vaartuig is af gevoerd. Advertentie verwarming - rolhoes - binnen- en buitenspiegel - /jt/ |j lichtsignaalschakelaar - 2 kleerhaakjes - 3 asbakjes "JL-!111 sponsrubber kussens - slaapbanken etc. behoren tot de standaard uitrusting. f 5250,--— geheel compleet OCTAVIA COMBI 6475,— 1202 COMBI f 6975,— .1202 BESTELWAGEN f 5395,— «IBIB DEALERS: GOOSEN'S Autobedrijf, Nwe Binnenweg 311, Rotterdam, fel. 33546 O AUTO-CENTRALE, Noordvest 111-113, Schiedam, tel. 65606 Garagebedrijf W. J. KUIL, Soendalaan 30, Vlaardingen, tel. 4279 Garagebedrijf BUGRA, Blankenburgstraat 145, R'dam, tel. 74319 NiEUWENHUIJZE's Autobedrijf, Dorpsdijk 204, Rhoon, tel. 2729 A van LIMBORGH, Ooster lekdijk 24, Krimpen a/d Lek, tel. 2933 marechaussee S. Schellmgerhout uit Schiedam door een auto. omdat hij die met zijn bromfiets geen voorrang gaf, aangereden. Hij is vrijwel onmiddellijk overleden. 9 Zondagavond kwam de 42-jarige kloosterbroeder J. W. A. J. de Kok uit Rotterdam, die met zijn bromfiets op het fietspad langs rijksweg 13 bij Delft reed, bij het inhalen in botsing met een andere bromfietser. De kloosterbroeder kreeg een schedelbasisfractuur. Bij aan komst in een ziekenhuis bleek hij te zijn overleden. Zondagmiddag Is het vierjarige zoontje van de heer J. Blanken uit Nleuw-Amsterdam om het leven geko men bij een botsing van dc auto van zijn vader met een tegenligger op de weg van Erm naar Sleen. BU deze bot sing werden zes personen, Inzittenden van belde auto's min of meer ernstig gewond. Allen zijn opgenomen in het diakonessenziekenhuls In Emmen. Zaterdagavond is de beroepsmilitair E. J. R„ die met verlof in Nieuwleusen was, op de veldweg bij Dalfsen om het leven gekomen. Hij botste met zijn bromfiets tegen een fietser. Hij kreeï een schedelbasisfractuur waaraan hij later is bezweken 0 Zaterdagmiddag is de 23-jange heer C. Korzelius uit Haarlem overleden aan zijn verwondingen die hij had opgelo pen bij een botsing met zijn motor te gen een personenauto op de weg van Amsterdam naar Haarlem. Zijn. duopas- sagiere, de zestienjarige mejuffrouw A. C. Krokke. werd in zorgwekkende toe stand naar een Amsterdams ziekenauis gebracht. Zaterdagmorgen in alle vroegte is bij een onbewaakte overweg in Tilburg het stoffelijk overschot gevonden van de 59-jarige gehuwde heer A. H. H. Ze- bregs uit Tilburg. Vermoed wordt dat een trein hem heeft overreden zonder daarvan iets gemerkt te hebben. De 62-jange heer C. Bakker uit Bus- sum is vrijdagavond overleden aan zijn verwondingen die hij had opgelopen bij een botsing tussen een auto en zijn bromfiets op de weg Bussum-Weesp. Op een landweg bij Aardenburg is de 47-jarigie heer A. Talloen uit Sint Kruis zondagavond met zijn personen auto met grote snelheid tegen een boom gebotst. Zijn 43-jarige echtgenote kwam daarbij om het leven. Mevrouw Talloen was moeder van acht kinderen. Enkele kinderen die in de auto zaten werden gewond. Op de rijksweg Venlo-Nijmegen. onder Weil, is zondagmorgen de ge en ongehuwde J. Tromar uit Wen aangereden door een bromfiets. De be jaarde man, die te voet op weg was om zijn zuster te bezoeken, sloeg bij de aanrijding met het hoofd op het fiets pad en overleed enkele uren na aan komst in het ziekenhuis te Venlo. De politieboot P5 kreeg zondagnacht bij het binnenvaren van de Maashaven te Rotterdam een seitje van een Spido- boot. dat er een man te water lag. Het zoeklicht werd ingeschakelld en men zag de drenkeling naast het Duitse s s. Ingrid Weide. Juist bijtijds kon de politie de man, die reeds het bewustzijn had ver loren aan boord halen, waar hij na kunst matige ademhaling weer spoedig bij' kwam. Hij was de 21-jarige machinist K. Ja- wotowski uit Kiel Bij het aan boord gaan van zijn schip is hij te water ge raakt.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2