Drs. D. Roemers op N.V.V. -congres ;enurige arbeidsdag is in het algemeen te lan Vóór 1968 nog korter werken HOFNAR LUXE -óigaa'i Palmen brengen wat zon in huiverend Rotterdam Herman Bril - excellent violist - overleden Spel Amadeus Quartét weer groots evenement Vuilniswagen overrijdt kind W: Suppiiose Maria Dermoüt overleden Radiumnaald van ziekenhuis kwam in kachel terecht Uitreiking van laatste visum PMM K.L.M. ontslaat circa honderd telegrafisten Churchill heeft dijbeen gebroken Persoonlijke Lening CENTRALE VERWARMING PAGINA 4 DONDERDAG 28 JUNI 1962 (Van onze soc.-econ. redactie) Om te komen tot een vijf daagse werkweek en een vryc zaterdag heeft de werknemers- Vakbeweging de afgelopen jaren een negen-urige werkdag ge accepteerd. Drs. D. Roemers, voorzitter van het N.V.V., heeft vanmorgen by de opening van de 23ste algemene vergadering van het verbond in de Rivicra- bal te Rotterdam, echter over het actuele punt van de werktijd verkorting verklaard, dat een negen-urige arbeidsdag in het algemeen als te lang beschouwd moet worden. Gedurende een overgangsperiode is het N.V.V. bereid geweest het bezwaar van een dergelijke lange werkdag te aanvaarden om zo de vijfdaagse Werkweek te realiseren. Hij was er zich van bewust, dat deze overgangsperiode niet enige maanden, maar enige jaren zal moeten duren. Hy voegde er echter aan toe: „Na 1955 hebben •we zes jaar moeten wachten, ik zou thans opnieuw zes jaar wach ten voor een verdere werktijd verkorting, dus tot 1968, beslist veel te lang vinden." Dwaasheid Ervaar het wonder van Inkomensverdeling (Advertentie) Lede?ital Prachtige blikverpakking voorkomt breuk, ïdeaal op reis. Uitsluitend per 10 stuks. De beste sigaar van Hofnar. nooit fijner gerookt V aar digheidsp roeven voor reservepolitie Bruff over boezem wordt dam Een* week na afscheid van R.Ph.0. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ, N V. Walter-Postore-progr. n Met betrekking tot het loonbeleid er kende de heer Roemers, dat de koop kracht van de Ionen in de verslagpe riode rJet onaanzienlijk is gestegen. Het indexcijfer voor de regelingslonen steeg van 1 januari 1959 tot I maart 1962 met 15 procent, het indexcijfer'voor de prij zen van het gezinsverbruik in hetzelfde tijdvak met 1 procent. Van oktober 1958 tot oktober 1961 ste gen de werkelijk verdiende lonen zelfs met 22 procent, de prijzen voor het ge zinsverbruik met 7 procent, zodat het reële loonpeil met 15 procent omhoog Sing. Overigens was de beer Roemers van mening, dat ondanks de gestegen koop kracht van de lonen, in vele gezinnen schraalhans nog keukenmeester is en bet woord „welvaart" slechts bittere reacties kan teweegbrengen. Deze verbeteringen zouden ook niet aan de gedifferentieerde loonpolitiek maar uitsluitend aan de hoogconjunc tuur toegeschreven moeten worden. De heer Roemers had ernstige kritiek op bet systeem van loonvorming. Hij vond dat er de afgelopen jaren van de be loofde grotere verantwoordelijkheid en grotere vrijheid voor het bedrijfsleven Riet veel terecht gekomen is. Nooit na 1945 heeft de regering zich zoveel met de details van de loonpolitiek bezigge houden als sedert het optreden van het kabinet-De Quay. Hij noemde het onjuist, dat de loon ontwikkeling wordt afgestemd op de prodnktiviteltsontwikkeUng in een be drijfstak of onderneming. De macro- economische prodnktivüeltsontwikkeling Is een belangrijk gegeven, maar dit zou itlet moeten betekenen, dat de loonont wikkeling tn bedrijfstak en onderne ming wordt afgestemd op de micro-eco nomische prodnktiviteitsontwifekellng. „Dat is economisch dwaasheid en daar om praktisch niet vol te houden." De heer Roemers vreesde, dat in de- te hoogconjunctuur zich hetzelfde gaat voordoen ais in de vorige periode van hoogconjunctuur. „De lonen zijn te laat verhoogd. Dientengevolge zijn de win sten overmatig gestegen, betgeen de Advertentie investeringen scherp heeft doen toene men. Daardoor zijn spanningen op de arbeidsmarkt ontslaan." Een onvermijdelijk gevolg van dit al les noemde de heer Roemers de om vangrijke zwarte loonvorming. Ook in 1956 vrat de zwarte loonvorming aan de grondslagen van de toenmalige loonpo litiek. Dit zou thans echter veel meer het geval zijn, omdat de beloofde vrij heid de discipline heeft aangetast. De NW-voorzitter concludeerde, dat de zwarte lonen economisch verant woord zijn en dan behoren ze niet zwart te zijn, of ze leiden ons in het verderf en dan moet er iets aan gedaan worden. „De tegenwoordige situatie on dermijnt het gezag van.de overheid en de vakcentrales. Dat is een groot ge vaar voor de werknemers. Bij een eco nomische recessie zullen de zwarte lo nen als sneeuw voor de zon verdwij nen. De terugval van de koopkracht van de lonen zal de recessie nog ver sterken", aldus de heer Roemers. Sprekende over het komende advies van de Sociaal-Economische Raad over de loonpolitiek op langere termijn, was hij van mening, dat de preventieve con trole van het College van Rijksbemid- deiaars op de lonen moet verdwijnen. De Stichting van den Arbeid en de cen trale organisaties van werknemers en werkgevers zullen moeten zorgen voor de coördinatie in de loonpolitiek. Om te komen tot een fundamentele wijziging in de inkomensverdeling sprak de heer Roemers zich uit voor een ge zamenlijke aanpak door de drie werk nemersvakcentrales. Als mogelijkheden noemde hij gelijke kansen bij opvoe ding en onderwijs, gedeeltelijke finan ciering van de sociale verzekering uit algemene middelen, het verlenen van overheidssubsidies voor maatschappelijk nuttige doeleinden, instelling van een vermogeusaanwasbelasting en verho ging van successierechten. Als Illustra tie van een onrechtvaardige vermo gensverdeling noemde de heer Roemers de 18.000 Nederlanders, die een vermo gen hebben van meer dan 300.000. Zij beschikken over ruim 35 procent van het totaal aangeslagen vermogen. In 1959 waren 370.000 personen in de ver mogensbelasting aangeslagen. In het Sociaal Charter voor Europa is bet stakingsrecht uitdrukkelijk erkend." De heer Roemers wilde hiermee geen romantiek bedrijven. Het NVV heeft nooit stakingen gezocht, zo verklaarde hij. Het zal dit ook tn de toekomst niet doen. Het stakingswapen is het laatste middel en een tweesnijdend zwaard. Voor het evenwicht der machtsverhou dingen is het echter onontbeerlijk. Het NW, de grootste werknemers- vakcentrale van Nederland, telt thans ongeveer 510.000 leden. Een verontrus tend verschijnsel noemde de heer Roe mers het. dat de beroepsbevolking reeds voor 42 procent uit beambten bestaat <in 1959) en het percentage beambten- leden bij de vakbeweging veel geringer is. Zou de invloed van de vakbeweging onder de beambten niet groter worden, dan dreigt de wijziging in de samenstel ling van de beroepsbevolking automa tisch een verzwakking van de vakbewe ging tot gevolg te hebben. Over deze problematiek wordt op het ogenblik een studie-rapport voorbereid door een NW-commissie onder voor zitterschap van prof. dr. J. P. Kruyt. Ook de juistheid van de bedrijfstaksge- wijze organisatie zal door de commis sie aan de orde worden gesteld. Bedroevend laag noemde de voorzitter van het NVV ook het aantal vrouwelij ke leden dat het verbond telt, name lijk 27.000. Patiënten van dokter W. A. Oudshoorn uit Oversehie «hebben een comité ge vormd om de huisarts, die 'binnenkort zijn zilveren jubileum viert, te huldigen. In het comité hebben zitting mevrouw 1VÏ. Koch-Collem, mevrouw C. van Ber- gen-Swinkels en de heer A. Klein Hes- selin'k. Zaterdagmiddag zullen de reserve-poli tiekorpsen uit Rotterdam, Dordrecht, Vlaardingen. Gorinchem, Sliedrecht en van het district Dordrecht van de rijks politie in Ridderkerk vaardigheidsproe- ven houden. Het feest begint met een de- filé voor de burgemeester van Ridderkerk en genodigde autoriteiten. De muziekver eniging Harpe Davids zal de korpsen vooraf gaan. De vaardigheidsproeven bestaan uit exercitie, schieten en een patrouilletocht waarbij een aantal gefingeerde overtre dingen moeten worden opgespoord. Over de -wenselijkheid om eventueel te komen tot een herziening van het venootschapsreeht is een commissie van het NW op het ogenblik bezig met de opstelling van een concept-rapport. Binnen enkele maanden zal het rap port worden gepubliceerd. Het vraagstuk van de verhouding lei ding-leden heeft de bijzondere aandacht van het NW. Eris veel kritiek op de vakbeweging, omdat deze een machtige organisatie is geworden.'.Maar, .zo meen-' dé de heer Koenaérs, een vakbondsled der, die nooit tegen de stroom van de dag durft in te gaan en nooit op de kwade gevolgen durft te wijzen, zal op den duur het vertrouwen van de leden niet behouden. Als adviseur van de regering in de Stichting van den Arbeid meent het BW zich niet altijd aan de regerings aanwijzingen te moeten houden. De vak beweging zou dan een instrument wor den in de handen van de overheid._ De vakbeweging heeft het recht een eigen visie te hebben op het algemeen belang. De categorale organisaties laten op dit punt helemaal verstek gaan. aldus de heer Roemers. Zij dragen geen ver antwoordelijkheid voor het algemeen werknemersbeiang. Zouden de vakcentrales verdwijnen, dan zouden de categorale organisaties onmachtig blijken om de taak van deze vakcentrales over te nemen. De heer Roemers verklaarde veel kri tiek te hebben op het regeringsbeleid. Maar anderzijds wilde hij ook reke ning houden met het feit. dat de par lementaire democratie dit regeringsbe leid tot uitkomst heeft. Wij kunnen dit betreuren, zo meende hij, maar wij kun nen het niet negeren. Het NW kan zich uit tal van orga nen terugtrekken, maar_ dan ontneemt het zichzelf de mogelijkheid de belan gen van de leden te behartigen. Wil men voor de Nederlandse werknemers reële resultaten bereiken, dan zal men bijv. de samenwerking tussen de drie vakcentrales moeten handhaven. Dat in de thans lopende parlementai re periode geen ontwerp van wet Inza ke de arbeidsongeschiktheidsverzekering meer tot stand zai komen, noemde de heer Roemers een grote teleurstelling. Hij had waardering voor de aangekon digde noodwet als pleister op de wond, maar de'wond blijft schrijnen. Van de Algemene Ouderdomswet zon voorts in plaats van een bodemvoorzie ning een minimum bestaansregeling ge maakt moeten worden. De beer Roemers zag ook nog een taak voor de wetgever in een goede regeling van het stakingsrecht. ,.Nu kan de vakbeweging bij iedere staking nog worden geconfronteerd met j een veroordeling in kort geding. Dat i verlamt de actie-mogelijkheden. De vakbeweging heeft er recht op duide lijker te weten, waar zij aan toe is. De vergadering van stemgerechtigde ingelanden van de polder Schieveen heeft met algemene stemmen besloten de beweegbare brug tussen de Boven- dijk cn de Rodenrijseweg te slopen en te vervangen door een zes meter 'brede dam. ingelanden hebben zich b;j hun donr de omstandig- 100 V, nylon - zonder robber De schrijfster Maria Dermoüttnger- man is woensdagnacht na een kortston dige ziekte op 74-jarige leeftijd in Den Haag overleden. Zij werd in 1888 op de suikerfabriek! De ingelanden heb*. Tirto bij Pekalongan (Java) geboren. Van j bes.u 11 la ten leiden doi haar zesde tot haar elfde jaar woonde zij«id. dat he._ gtdrtltc op de suikerfabriek Redjosari in het Ma- dioense (Midden-Java. de streek waar zij haar roman „Nog pas gisteren" si tueerde). Van haar elfde tot haar zeventiende jaar studeerde Maria Dermoüt <n Haar lem op de meisjes-tobs en op het gym nasium Daarna keerde zij terug naar het voormalige Ned. Indië, waar zij op haar achttiende jaar trouwde en vervolgens (met twee Nederlandse verloven ertus sen) met haar echtgenoot 27 jaar door bracht (op Java. Celebes en ook vele ja ren in de Molukken). Maria Dermoüt stamt uit een familie die van vaderszijde reeds enige genera ties binding met Indonesië heeft gehad te beginnen me! haar betovergrootvader die stuurman bij de Oostindische Com pagnie was. In 1951 schreef zij de korte roman „Nog pas gisteren". Verder schreef zij „Spel van Tifa-Gongs" (1954). ..De tienduizend dingen" (1955). .De juwelen haarkam" (1956) en „De kist" (1939>. Maria Dermoüt ontving om. een prijs van de Jan Campertstichting. Volgens een aantal vooraan staande economen leven we nu in een xoelvaartsstaat en dat heeft consequenties. Steeds meer Nederlanders ontvluchten tijdens de kille en natte vacantiemaan- den ons huiverige land aan de Noordzee om ergens in het zon nige zuiden bruin te bakken of op pijnlijke wijze te vervel len. Er zijn in Spanje zelfs stre ken waar men in deze tijd van het jaar meer Nederlanders dan Spanjaarden aantreft. Maar er zijn ook heel wat landgenoten, die ondanks de zo hoog geroemde welvaart nog lang niet daaraan toe komen. Voor hen is een stukje van dat zuiden naar Rotterdam gehaald sedert enkele dagen staan er op het Hofplein voor het Shell- gebouw'wat 'palmen 'tn dé kou te kleumen. Zij lijken wel verdwaald in ons al te ruige klimaat, maar zij leveren een schilderachtige doorkijk op de metro-werken aan het Weena en zij bieden degene, die de Middellandse Zee nog steeds ziet als een onbe reikbaar ideaal, een vleugje zonnige romantiek. Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag in hoger beroep het vonnis van de rechtbank te Rotterdam, die de 51-jarige musicus H. J. P. P. uit Schie dam tot een jaar gevangenisstraf had veroordeeld, bevestigd. De man, die ir. onmin met zijn vrouw leefde had in de nacht van 3 op 4 december brand ge sticht in zijn woning aan het Doelenhof je te Schiedam. De vrouw en zeven kinderen konden echter tijdig het huis verlaten. De ad vocaat-generaal had twee jaar gevange nisstraf geëist. (Van ouze kunstredactie) Gisteravond, slechts een week na van het Rotterdams FhUharmoniseh Orkest op pensioengerechtigde leeftijd afscheid te hebben genomen, Is de excellente vio list Herman Bril in zijn woning te Rot terdam aan een hartaanval overleden. Deze bekwame mnsiens heeft zijn taak in het stedelijk orkest gedurende 38 ja ren met grote toewijding volvoerd. Reeds als jongen van veertien jaar was hij volontair bij de tweede violen van de Rotterdamse Orkest-Vereniging. Hij ontving zijn eerste lessen van de vioolpedagoog Johan Hoefgen en stu deerde vervolgens bij Louis Zimmer- mann en Carl Flesch. In 1914 werd Herman Bril eerste vio list bij de Franse Opera; beproefde m 1918 zijn geluk als kapelmeester bij verscheidene amusementsorkesten, maar r In het kader van bet Holland Festival speelde woensdagavond in de aula van 'Museum Boymans-Van Beuningen het wereldberoemde AmadeusQuartet. Het hoge niveau dat dit ensemble bereikt, zal misschien voor de spelers zelf geen uitzondering zijn, voor het publiek dat ditmaal niet uitsluitend uit leden van de kamermuziekvereniging bestond, was deze avond echter ongetwijfeld een evenement. De solistische eigenschappen die ieder der instrumentalisten aan de dag legde, verstoorden de homogeniteit van het samenspel en de totale klankproduktie geenszins. Neen. muzikaal voelden deze toonkunstenaars elkaar volkomen aan. Deze geestelijke verwantschap uitte (Advertentie) Blijkens een officiële bekendmaking is er in het St. Luidina ziekenhuis in Purmerend een radiumnaald in de ka chel van de centrale verwarming te rechtgekomen. Een onderzoek met gei gertellers heeft aangetoond, dat zich ra dium bevond op een hoop sintels uft de kachel van het ziekenhuis die was gede poneerd op het land van een landbouwer in Purmerend (de heer J, Kok aan de Kanaaldijk). De landbouwer had de sintels zaterdag bij het ziekenhuis weg gehaald. Mensen en goederen die moge lijk in aanraking met radium zijn ge weest, zijn allen onderzocht, maar daar- hij is komen vast te staan, dat zij geen enkel gevaar hebben gelopen. Volgens de officiële bekendmaking, die gisteravond werd uitgegeven, werd de vermissing van de radiumnaald tijdig ontdekt en werden iaarna onmiddellijk maatregelen genomen om te voorko men. dat het radium gevaar zou ople veren. Het onderzoek werd geleid, al dus de bekendmaking, door de inspec tie van de millieu hygiene, een onderdeel van de inspectie van de volksgezond heid. en door de arbeidsinspectie. Het verloren gegane radium is inmiddels achterhaald. Alle noodzakelijke maatre gelen zullen worden genomen om ieder gevaar verder uit te sluiten, zo besluit de officiële bekendmaking. Het verdere onderzoek van de zaak ligt in handen van de officier van jus titie. Amerika heeft gisteren in de buurt van de binnen- t van Christmas Eiland in de Stille Oce- boezero van de polder Berkel langs do I aan een proef genomen met een kern- Bovendijk niet meer als vaarwater j bom met een explosieve kracht van wordt gebruikt. De brug over de boe- meer dan een miljoen ton tnt. Het was zem verkeert in slechte staat. 1 de 23ste proef van de huidige serie. Voor de aanschaffings- en installatiekosten van een Centrale Ver warming kunt u bij de N.H.M. een Persoonlijke Lening aangaan. Aantrekkelijke voorwaarden: 5%-rente over het bedrag dat aan het begin van elk jaar uitstaat duur van de lening en aflossingen in overleg te regelen in geval van overlijden vervalt de resterende sehuid; familieleden of erfgenamen worden hiervoor dus niet aan sprakelijk gesteld. van de folder CV-PL. Hoofdkantoor: Amsterdam, Vijzelstraat 32 Vraagt gratis toezending y,,'. :Cy PIB ts« truism zich ia werken van Haydn, Bartók en Beethoven, Haydns quartet in G. (opus- 76 no. 1), van begin tot slot een tintelende compo sitie, kreeg een vertolking die stellig *s componisten ideaal moet zijn geweest, maar die vanwege de doorgaans gebrek kige technische beheersing door de toen malige instrumentale kunstenaars, wei nimmer door hem zal zijn gehoord. Het openhartig en blijmoedig karakter van dit werk vormde wel een grote te genstelling tot het volgende programma punt, het in 1939 gecomponeerde somber gestemde 6e quartet van Bela Bartók. Dit werk toont ons de gerijpte kunste naar die, na veel experimenten met des tijds moderne klankbeelden, tot zijn ei gen, laat-romantische idioom is terug gekeerd. Beethovens quartet op 95 in f, dat na de pauze werd gespeeld, zou ons als sluitstuk van een kamermuziekavond niet geheel hebben bevredigd, ondanks de uitgesproken muzikale waarde van deze compositie en de schitterende ver tolking. De ook hier somber getinte muziek en het rusteloze karakter (be halve een heel kort larghetto bestaat het werk uit een opeenvolging van vlug ge tot zeer vlugge delen) zouden met het quartet van Bartók de totale sfeer van deze avond wat in het gedeprimeer de hebben getrokken, wat bij een kamer muziekavond nu eenmaal niet zo ge slaagd is. Er moest, aldus hoorden wij iemand opmerken, als toegift nog een Haydntje volgen. Aan deze wens' werd inderdaad voldaan. Het adagio uit Haydns opus 64 no. 4 herstelde het psychisch evenwicht. Het laatste visum in het kader van het Amerikaanse Walter-Pastore-Emigraiie- programma zal morgenmiddag door de Amerikaanse consul-generaal te Rotter dam, de heer Barr V. Washburn, worden uitgereikt. Dit programma, dat voorziet in de emigratie naar de Ver. Staten van Nederlandse gezinnen welke uit Indo nesië zijn gerepatrieerd, loopt zaterdag af. Bijna 18.000 Nederlanders zijn in dit ka der naar de V.S. geëmfgreerd. Het visum is bestemd voor het gezin W. van Helden te Vlaardingen (Van Wessem Bekestraat 81). bestaande uit man, vrouw en zeven kinderen in leef tijd variërend van twee tot zestien jaar. De Walter-Pastore-wet. genoemd naar de twee Amerikaanse Congresleden die het ontwerp indienden, werd op 2 sep tember 1958 van kracht en was bedoeld om de Nederlandse problemen, ontstaan door de stroom repatrianten uit Indo nesië, te verlichten. De uitreiking van het laatste visum zal geschieden in aanwezigheid van en kele vertegenwoordigers van de Neder landse emigratiedienst, welke een werk zaam aandeel heeft gehad in de uitvoe ring van het emigratie-programma. vond hierin niet de muzikale bevredi- ging die hij zocht. Bril sloot zich in 1924 aan bij het Rot terdams Philharmonisch Genootschap om naast zijn werkzaamheden de symfo nische muziek te beoefenen. Dit resul teerde in zijn benoeming tot eerste con certmeester bij de Italiaanse Opera in 1935, waardoor hij de amusementswe reld vaarwel kon zeggen. In 1937 accepteerde Bril een contract voor dertig weken bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest tegen een ga ge van zegge en schrijve vijftien gul den per week. Een jaar later trok hij zich uit de Opera terug om zich geheel aan het R.Ph.O. te kunnen wijden. Bril klom in het orkest op tot tweede concertmeester en was voorts verschei dene malen solist, o.a. in concerten van Bruch, Mendelssohn Bartholdy en Saint-Saëns. In de Van RIebeeckstraat te Vlaardingen voor rijn woning is woensdagmiddag de vijfjarige Jacob Klos door een vrachtauto overreden en op slag gedood Het kind was al spelend onder een hoop papierafval gekropen, dat na de markt was achtergebleven. Een auto van de gemeentelijke vuilnisophaaldienst was bezig met de papierresten te ruimen. De chauffeur van de vrachtauto die niet had bemerkt dat het kind onder het papier- afval lag, reed over deze papierhoop heen met het tragische gevolg. In het juni-nummer van „Intermez zo" de kroniek van het R,Ph.O. besloot de redactie haar afscheidsartikel aldus; „Met Herman Bril gaat, zonder overdrijving:, een lichtend voorbeeld van een uit het ideale hout gesneden orkest lid onze gelederen verlaten". De begrafenis van Herman Bril zal zaterdagmiddag geschieden op „Rof- wijk" in Oversehie; de tijd van. aan komst bij de kapel was bij het ter per se gaan nog niet vastgesteld. De K.L.M. deelt het volgende mede; „Aangezien in de laatste jaren de commu nicatietechniek in de luchtvaart zich dus danig ontwikkeld heeft, dat het contact tussen vliegtuig en grond sterk vereen voudigd kon worden, werd de radio-tele- grafie (morse) geleidelijk verdrongen door radio-telefonie (spreken). E on vermijdelijk gevolg van deze technische evolutie is een sterk verminderde behoef te aan cockpit-personeel met een specia le communicatietaak. Sedert enige tijd is men er dientengevolge in de burgerlucht vaart toe overgegaan de korpsen board - telegrafisten te reduceren. Ook bij de K.L.M. zijn dienaangaande beslissingen genomen- Van dé 140 telegrafisten, die thans nog bij de K.L.M. in dienst zjjn. zullen ca. 100 man per 1 september op non-actief wor den gesteld. In overleg met de betrokken vakverenigingen is een bevredigende re geling tot schadeloosstelling getroffen. De telegrafisten, wier tewerkstelling als zo danig wordt beëindigd, ontvangen een wachtgeld gedurende een periode, welke kan variëren afhankelijk van om. de ou derdom van de betrokkenen. Dit wacht geld zai hoofdzakelijk de vorm hebben van een supletie op eventueel elders te verwerven inkomsten." De 87-jarige Sir Winston Churchill is vanmorgen vroeg in zijn hotelkamer te Monte Carlo, waar hij met vakantie is, gevallen. Hij is met een gebroken dijbeen in het plaatselijke ziekenhuis opgenomen. De oud-premier is twee dagen geleden aan de Franse Rivièra aangekomen voor een vakantie van twee weken. Lady Churchill is in Londen gebleven. Toen de staatsman per vliegtuig uit de Britse hoofdstad vertrok moest hy geholpen wor den de vliegtuigtrap op te komen. De laatste jaren heeft ChurohiU veel moeite met het lopen. The Unites Africa Company Limited is voornemens in samenwerking met Thames Board Mills Limited Unile ver Limited houdt 50 pet der aandelen van deze vennootschap in Nigerië een fabriek voor de fabricage van verpak kingsmaterialen op te richten. Met de investering zal een bedrag van tien miljoen gulden gemoeid zijn. De nieu we vennootschap wordt opgericht on der de naam Bordpak Limited.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 3