Muziek- en Balletschool wil nieuw onderkomen ROTTERDAM mm Uitleen G.O.L.B. steeg zeer sterk in juni Linkervoet Machinefabriek Fontijne huldigt 5 jubilarissen VOORBEREIDING VOOR PLAN-MAASBOULEVARD Openluchtcampa| in park te Vlaardingen Zaterdag nationaal judotornooi Leerlingental steen' beW4ng Bij koud iveer in sportcentrum Hulsker Mr. J. Klaasesz opent nieuw Visserij museum Charmante uitvoering duit seizoen Botsing met veel nare gevolgen Met bijna 4.000 exemplaren F. Eikerbout 25 jaar in dienst Dr. W. Steigenga hoogleraar te Amsterdam Schoolgeboutv kan blijven staan „Klaarovers" namen afscheid Ds. J Gravendeel komt ook weer Stad Rotterdam: veertiende van Spido-vloot Leuke schoolavond huishoudschool - 'n Nieuw gezicht op straat f Pagina 4 hoqfbpijnpoeders Bromfietser trekt fietser omver Burgerlijke «tand Uit boom gevallen Naar Genua of Giethoorn hoy? Kampeerders dragen GENTLER0Y Bromfietser reed tegen Met motor geslipt DE ROTTERDAMMER DONDERDAG 5 JULI 1962 Advertentie 2t Sf"- Orkestprestaties DA'S BAS EXCUSES REPETITIES PLEINTRADITIE? I Vandaag en morgen ....en dagelijks Vier koperen Hammondorgel taxi Losse stijl Van zeer ver Nfnuwtrl Mr. J. Klaasesz, commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland, zal zaterdag 14 j juli in Vlaardingen het „Museum voor de Nederlandse Zeevisserij" openen. Daaraan voorafgegaan zal de burge meester van Vlaardingen. mr, J. Heus- dens in het stadhuis het museumgebouw aan 'het algemeen bestuur van de Stich ting i .Museum voor de Nederlandse Zeevisserij" overdragen. Het museum wordt gevestigd in een voormalig rederhuis dat omstreeks 1780 werd .gebouwd. Het pand heeft lange tijd in vervallen staat verkeerd, maar onderging voor zijn nieuwe toestemming een kostbare restauratie. Voor de totstandkoming van dit na tionale museum .heeft men zich laten leiden door een rapport van dr. H. H Frese, conservator aan het Rijksmu seum voor Volkenkunde te Leiden. De aanrijding die de 30-jarige Sehie- damse schilder P. J. van S. woensdag middag om tien voor een in de Noord molenstraat te Schiedam veroorzaakte, had diverse gevolgen. Eerst reed hij tegen de auto van de heer J. van G. uit Oegstgeest, daarna bleek dat hij geen .rijbewijs had. Tenslotte kreeg hij ook een proces verbaal wegens joyriding, omdat hij de sBito waarin hij reed op de Hoogstraat ttn nadele van H. de R. had ontvreemd. 'Vain een onzer verslaggevers) EEN nieuw groot schoolgebouw is 1 de wens voor de Schiedamse Toonkunst Muziek- en Balletschool, uat zei de directeur van deze school «e heer Jaap Hillen en hij had reden voor zijn opmerking. Sinds jaren zat er geen groei in deze school. Na de flisie tussen de Schiedamse Muziek- en Balletschool van de familie Men- iungli en de Toonkunst Muziek- school was het leerlingenaantal niet Vooruitgegaan zoals verwacht werd. Met veel moeite kon onder aandrang jvan de gemeenteraad het volksmuziek- onderwijs worden ingevoerd, maar nu fKandan eindelijk worden medege- üeela dat het leerlingenaantal van zeshonderd .vorig jaar naar duizend in «dit jaar is gestegen. Het oude gebouw aan de Lange Haven 4? 103 voldoet allang niet aan de eisen ij vooral omdat het ook plaats moet bie- iif a,an activiteiten van jeugdgroepen J vanJe Ned. Protestanten Bond, de vCJCr en van een dagblad. In een l nieuwe school zouden de activiteiten f ook op moderne leest kunnen worden ontwikkeld. „Deze vooruitgang is de reden dat ik droom van een nieuw gebouw", zei de (heer Hillen, ,,nu moeten we helaas di verse leerlingen plaatsen op in andere .'lokaliteiten gevestigde dependences." ;Zoals gebruikelijk, hebben de leerlingen ;van de school een charmante einduit voering gegeven in Musis Sacrum ter afsluiting van het seizoen. De belangstelling van ouders en ver- Wanten was bijzonder groot. Aan het eind van de avond heeft de secretaris van het huidige bestuur de heer Wim Nesse aan drieëntwintig leerlingen de diploma's uitgereikt. Een GÓEDE KENNIS van ons bezocht onlangs het terras van een etablis sement in het centrum van de stad te zamen met een nieuwe relatie. Toen hij er vijf minuten zat stond een groepje vriendelijke Schiedamse dames met hun kinderen voor dat terras en allen staken zij hun vinger uit. Die vinger dan wees het terras in en de dames verklaarden het gebaar met de uitroep: „Da's Bas Boterbloem....'1. Nu stelde Bas Boterbloem daarna voor om een rustiger plek zonder dergelijke stoor nissen op te zoeken en dat is gelukt. Terwijl Rotterdamse Bas door Schie dam liep zag hij voor het eerst hoe Schiedam er uit ziet. „Tjonge, tjonge, het is toch een aardig stadje", zei hij en evenals onze Vlaardingse collega in het juliblad van de Schiedamse Ge meenschap constateert Bas Boterbloem dat Schiedam zich niet presenteert. BAS BOTERBLOEiM verontschuldigde zich namelijk dat hij Schiedam niet kende. Dat zou komen door de slechte presentatie van de kale Koemarkt en het kille Stationsplein. Het zij zo, aan de Schiedammers er verbetering in te brengen. Overigens is Bas Boterbloem, niet graag Bas Boterbloem. Hij speel de deze rol in een programma voor de kinderen voor de televisie tezamen met zijn hond Viola. In een oogwenk was Bas Boterbloem bijzonder populair. Zie kenhuizen vol kinderen werden gezond als Bas Boterbloem daar een vriende lijkheidsbezoekje had gebracht. Bas is Bas echter niet, hij is primair de ac teur Pieter Lutz van het Rotterdams Toneel. Hij is een uitstekend acteur en daarom speelt hij ook geregeld voor de TV en radio. IN DE komende weken zal Pieter Lute zeer veel in Schiedam zijn. Hij gaat leiding geven aan enkele honder den stadgenoten. Enthousiaste functio narissen hebben al veel gesprekken ge had met besturen van verenigingen, met schoolhoofden e.d. Onder leiding van de heer Lutz zullen honderden Schiedammers in de Komende v-cken een massaspel instuderen. Uiteraard zal man met dat spel „Twintig eeuwen Schiedam presenteren zich.,.." niet twintig eeuwen geschiedenis van dit ge bied zien, in ijltempo zullen de tonelis ten door Schiedams .geschiedenis ren nen en ze zullen -slechts fragmenta risch het een en ander kunnen tonen. Voor twintig eeuwen Schiedam zou men alleen maar twintig eeuwen kun nen gebruiken. Die zijn er niet, er is drie kwartier, maar ongetwijfeld zal er in die drie kwartier veel aantrekke lijks en zelfs onbekends uit de historie van onze stad worden geboden. LTET IS EEN UITSTEKEND idee om het JA nieuwe grote parkeerplein tussen Singel en Broersvest voor dat spel bij het bezoek van de Koningin aan onze stad te gebruiken. Het plein is uiter mate geschikt. Op de tonelisten en cp de verdere functionarissen komt nu echter een heel zware taak, er zal hard gewerkt moeten worden, er moet bijzon der veel gedaan worden want in wezen was de tijd van voorbereiding voor auteur, regisseur, organisatoren en me despelenden al veel te kort. Toch kan in dit. opzicht enthousiaste en spontane medewerking veel vergoeden. De se cretaris van het comité zal mogelijk dezer dagen op een wat te korte ter mijn een beroep moeten doen op me dewerking maar als dan niemand be zwaren maakt maar wel begrip zal to nen zal het heus wel gaan. Dan zal Schiedam zidh pp grootse wijze gaan presenteren. Mogelijk dat we d:-ma kunnen gaan overwegen om van het pleinspel op het parkeerplein een goe de traditie te gaan maken. Men ,zou 's winters een spel, een episode uit de Schiedamse .geschiedenis al of niet in vrije versie, kunnen gereed maken en het in enkele lente-zomermaanden kunnen instuderen als openluchtspel voor de vakantieweken. Het programma was ook ditmaal weer zeer verzorgd, groepjes en solisten kwamen aan hun trekken. Zo heeft me vrouw W. Menningh- Van der Hoonaard op enthousiaste wijze haar grote orkest tot goede prestaties geleid. Onder haar stimluerende leiding voerden de leer lingen met ela n,,Op bezoek bij papa Hayan" uit. Onder leiding van mevrouw Men ningh trad ook de gitaargroep op, tevens heeft de accordeongroep onder leiding van mej. Meeder acte de pré- sence gegeven. Het strijkorkest en het kamerorkest toonden onder leiding van mevrouw Menningh goede kwali teiten. Balletgroepjes zorgden onder leiding van Henriette Langgro en mej. R. Hammendorp voor een aantrekkelijk di vertissement. Individueel traden op Joop van Egmond, WieDre.i Nawijn, Elies Stentler, Ineke van der Akker. Nienke Witkamp, Elsbeth Engelsman, Freek de Wolff. Hans Gosens, Hidde Hoestra, Ries Verbeek. Nelly Cornelis- scn. Wim Gosens, Marja van der Toorn; en Adrie Lissenberg. Ieder optreden werd beloon 1 met een dankbaar applaus. De medewerkenden hebben dan ook bijzonder hun best ge daan. "Advertentie (Van een onzer verslaggevers) AOK in de maand juni is de uit- leen van boeken bij de Gemeen telijke Openbare Leeszaal en Biblio theek te Schiedam sterk gestegen. Er werden 10.351 romans uitgeleend tegen 9819 vorig jaar, 8187 studiewer ken tegen 5646 vorig jaar en 7496 kin derboeken tegen,7259 in juni vorig jaar. De stijging bedroeg bijna vier duizend exemplaren. Ook het aantal houders van leeskaarten steeg, nl. van. 5363 naar 5745. Het boekenbezit breidde zich uit van 62.414 naar 62.661. Verdeeld over de filialen was de uit leen als volgt: Centrale bibliotheek Lange Haven: Romans 5537 (v.j. 5023), studiewerken 5S48 (v.j. 3602). totaal 11.185 (v.j. 8625). Filiaal Lorentzla.au: Romans 1364 (v.j. 1171), studiewerken 892 (v.j. 628), jeugdboeken 782 (v.j. 780), totaal 3038 (v.j. 2579). Filiaal Dr, Wibantplein: Ro- Een. nog onbekende bromfietser heeft een wel zeer gevaarlijke manoeuvre •uitgehaald waarvan de elektrisch las ser G. B. het slachtoffer is geworden. Woensdagavond om tien voor half zes reed de heer B op zijn rijwiel over de Gerrit Verboonstraat in Schiedam in de richting van de Koemarkt. Ter hoogte van de Hav Bank wilde de bromfietser hem passeren. Over de schouder van de bromfietser hing een schoudertas. Deze tas bleef in het stuur van de fiets van de heer B haken en de brom fiets trok toen de fiets omver. De heer G. B. brak het Imkersleutel been hij is naar het gemeente zieken huis gebracht. De bromfietser is doorge reden. mans 1403 (v.j. 1674), studiewerken 1106 (v.j. 1031), jeugdboeken 1520 (v.j. 1773), totaal 4029 (v.j. 4478). Filiaal Dwars straat: Romans 1165 (v.j. 938). studie werken 260 (v.j. 175), jeugdwerken 831 (v.j. 665), totaal 2256 (v.j. 1778). Jeugd afdeling: Jeugdboeken 1956 (v.j. 1964), jeugdstudietooeken 1400 (v.j. 1348), to taal 3356 (v.j, 3312). Filiaal Kethel: Ro mans 807 (v.j. 662), studiewerken 252 (v.j. 199). jeugdboeken 861 (v.j. 623), totaal 1920 (v.j. 1484). Uitieenpost Lin den hof: Romans 24 (v.j. 24), studiewer ken 12 Ov.j. nihil), jeugdboeken 146 (v.j. 126), totaal 182 (V.j. 150). Uitieenpost ziekenhuis: Romans 301 (v.j. 325), stu diewerken 3 (v.j. 13), totaal 304 (v.j. 338). Uitieenpost St. Jacobsgasthuts: Romans 150. studiewerken 13, totaal 163 (v.j. nihil). Fabrieplein: 1962. 19. Wa-genrace Jeugd Jolijt Strijensestraat: Jeugd Jolijt 1962. Auto pedwedstrijden, 19. Irene: Aqua Fauna. Lezing, 20. Wijkcentrum Nieuwland: Samenwer- de Gerepatrieerden, Contactavond, 20. Technische School: Huishoudschool. Feestavond, 20. Marijke; De Poorters. Contactavond, 20. Dagblad „De Rotterdammer", Schie damse redactie tel. 64154 b.g.g. tel. 115588 toestel 51 (b.g.g. 80037) alleen voor redactie-aangelegenheden. Agentschap: H. J. Troost, Aleidastr. 23. tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g. telef. 115588). Apotheek: Gouka, Hoogstraat 2D. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123: politie-alarm 64666; GG en GD waarschuwing 69290. Westvest 12: Cees van der Geer, ex positie (tot 15 juli). (Van een onzer verslaggevers) DE heer F. M. Eikerbout, chef-con- structenr hij de N.V, Machinefa briek A, Fontijne te Vlaardingen, was woensdag vijfentwintig jaar bij dat be drijf in dienst. ïn de kantine van het moderne fabrleks- en kantoorgebouw aan de Industrieweg heeft directeur J. J. Fontijne de jubilaris en zijn echtge note gehuldigd. De heer Fontijne wees op de vele veranderingen die zich in deze 25 jaar in het bedrijf hebben voltrokken. Eén daarvan is dat tegenwoordig in het bedrijf gerookt mag worden en het was de jubilaris die dit destijds invoerde, door er, tot verbazing van zijn collega's, eenvoudig mee te be ginnen. De heer Eikerbout kwam als jong ste op de tekenkamer in, dienst en wist er later de leiding in handen te krijgen. Thans is hij chef van de Researchafdeling. Ten bewijze van zijn 25-jarige trou we dienst speldde de directeur de heer Elkerbout de zilveren bedrijfsinsigne op de borst. De jubilaris kreeg ook een cadeau onder couvert. De heer Fontijne sprak de wens uit dat de ju bilaris nog vele jaren in goede gezond heid op dezelfde verdienstelijke wijze voor het bedrijf werkzaam zou mogen zijn om te zijner tijd het gouden insig ne in ontvangst te kunnen nemen. m Van de gelegenheid werd gebruik ge maakt een kleine hulde te brengen aan een viertal medewerkers dat 12,5 jaar in dienst was. De jongste directeur, öe heer A. J. Fontijne, reikte hen het bron zen bedrijfsinsigne uit. Deze koperen jubilarissen waren de heren H. de Lan ge, fraiser, S. Lips, draaier, L. Sonne- veld, bankwerker en A. van Welle, fraiser. De directeur merkte op dat het probleem van de lange levertijden ook bij deze huldiging een rol speelt: eind volgende week krijgen deze he ren hun cadeaus. Namens de Maatschappij voor Nijver heid en Handel reikte de heer J. J. Fontijne de heer Eikerbout de oorkon de met getuigschrift en legpenning voor 25 jaar dienst uit. De heer M. van Harmeien sprak na mens de personeelsvereniging. Hij schetste de heer Eikerbout als iemand die zijn eenmaal ingenomen standpunt met hand en tand blijft verdedigen, maar die niettemin ook open staat voor ideeën van anderen. Een horloge was het geschenk van de personeels vereniging. Ten slotte werd het woord gevoerd door de chef tekenkamer Th. Kleijheeg, die namens het personeel van de teken kamer een boek over schilderkunst aan bood. SCHIEDAM. Geboren: Johannes z.v, F M Brobbei en M A Beijer: Elizabeth d.v. A Hoagendijk en E Poldervaart; Frank z.v. J Slootmaker en A Vermeulen: Trijntje A d.v. J Bos en T A Heuff; Mary W d.v. L J J Vaarting en M W Freling. Overleden: G Baas. 66 Jr; L Groothof!. 72 jr. Op het fabrieksterrein van.de Be- faro aan de Drutenstraat te Botter dam werd vanmorgen de Iifikervoet van de 31-jarige arbeider Ferd. Zaal uit de Mathenesserstraat afgekoeld.' De heer Zaal, die ook nog een vlees wond aan het linkerdijbeen kreeg, viel in een cementgeul en werd daarbij ge grepen door een draaiende schroef, een zogenaamde worm. Het slachtoffer werd naar het Dijk- -zigtziekenhuis overgebracht. De chef van de afdeling structuur- onderzoeik en programstudie van de Rotterdamse dienst van stadsontwikke ling, dr. W. Steigenga, is benoemd tot hoogleraar aan de gemeentelijke uni versiteit te Amsterdam. Prof. Steigen ea zal daar colleges geven in de planolo gie en de demografie. Prof. Steigenga is sedert 1953 als do cent verbonden aan het Institute of so cial studies te Den Haag. Als gastdo cent heeft hij coheaes -gegeven aan de universiteit van Minnesota in de Ver enigde Staten. Verleden jaar heeft prof. SteiP»n-ea in ondraoht van de regering van N'<*e- ria een rapport geschreven over de ste- deVniw in dat land. Zoai-s men weet. heeft prof. Steigen ga ruim een jaar geleden ook oo de no minatie gestaan voor benoeming tot 'hoogleraar te Amsterdam. Toen stond hij nummer één op de voordracht, die B. en W. van Amsterdam aan de ge meenteraad voorlegden. De raad gaf toen echter de voorkeur aan de tweede kandidaat, dr. Kuiier en rond diens benoeming is nogal wat te doen ge weest. De Amsterdamse gemeenteraad heeft thans echter eeen benoeminvsbevoepd- heid meer: rhe berust nu bii het ri;k en bij het college van curatoren van -de universiteit. W/OENSDAG werd voor twee dagen de Ahoy'-ha! te Rotterdam herschapen in een enorme bouwplaats, die vervuld is van fleurig getinkel van steen tegen staal. Honderdzestig jonge metselaars en stucadoors uit alle delen van Nederland SS'pbekampen eikander daar in de wedstrij den om de „Zilveren Troffel" en de „Zil veren Pleistertroffel" en vooral de met- selwedstrijden trokken meer belangstel ling dan andere jaren, omdat het de tien de maal is, dat die te Rotterdam worden gehouden. Voor de stucadoors is het de zesde wedstrijd. Om de feestelijke stem ming bii dit tweede lustrum nog te ver hogen, was er dit jaar ook voor bezoekers een wedstrijd; zij kregen allen een formu lier, waarop zij konden invullen, wie naar hun ^mening de winnaars worden. Dege- en die de juiste namen raden, krijgen een attentie van de Vereniging „De Neder landse Baksteenindustrie". Zoals altijd zijn er aardige werkstukken voorgeschre ven, ontworpen met veei fantasie. In die werkstukken zijn allerlei kneepjes-van- het-vak verwerkt. Het is op zichzelf reeds een onderscheiding tot deze wedstrijden te worden toegelaten. Elke school mocht slechts de beste twéé leerlingen zenden en ook degenen, die het leerlingenstelsel vertegenwoordigen, zijn zorgvuldig gese lecteerd, DE VIJFTIG kilogram ruwe opium („zwarte"' waardveertigduizend gul den). die de Rotterdamse recherche en ambtenaren van^e dienst invoerrechten en accijnzen maandagmorgen in de Rot terdamse haven in beslag namen, bevond zich aan boord van het wachtschip Wo- nosobo van de Koninklijke Rotterdam- sche Lloyd, dat zondagavond na een reis naar het Verre Oosten uit Bremerhaven in de Maasstad arriveerde Men trof de opium na enkele uren zoeken in dichtge- soldeerde bussen in een verbindingstun- nel bij de maehiekamer aan. De recherche heeft, zoals bekend, nog geen arrestaties verricht, en wel omdat theoretisch alle leden van de bemanning bij de smokkel betrokken kunnen zijm, wat dus een diep gaand onderzoek vraagt De Wonosobo vertrekt zondag voor een kustreis naar Antwerpen, Bremen en Hamburg, in aan sluiting waarop het schip via het Pana makanaal naar Australië en Nieuw-Zee- land gaat. De partij opium, de grootste die de Rotterdamse recherche ooit in han- den is gevallen, is vermoedelijk uit Thai land afkomstig en was waarschijnlijk be stemd voor doorvoer naar elders. Tot de bemanning van het vrachtschip behoren ongeveer dertig Chinezen. DE brommer, waarop een zeventienja rige jongen in Rotterdam-zuid rond toerde, heeft zelfs de politie C-die toch wel wat gewend is) verbaasd doen staan. ,Hèt prototype van een. brommer-in-onvo!» doende-staat-van-onderhoud", was het commentaar op de lange lijst van tekort komingen aan de tweewieler. Om maar een paar dingen te noemen: le bel ont brak, evenals beide spatborden, het gele plaatje zat met een touwtje vast, het za del (een schuimrubber kussentje) werd ook met een touwtje op zijn plaats ge houden, het stuur zat los, de gasafvoer was lek en de banden waren zo versleten, dat het canvas erdoor kwam.Onno dig te zeggen, dat de brommer in beslag werd genomen- ---, (Van een onzer verslaggevers) AL BETEKENT het plaatsen van een bouwkeet op de Maasboulevard te Vlaardingen nog wel niet direct een aan vang van de realisering van de Imposan te plannen voor dit gebied, stapje voor stapje vorderen toch de voorbereidin gen. Inmiddels werd aan de bouwers, de N.V. Koninklijke Rotterdamse Beton en Aanneming Maatschappij v.h. Van Waning en Co. te Rotterdam bouw vergunning verleend voor de eerste fase. Deze omvat de drie flatgebou wen met de zogenaamde „gebogen lijn", waarover wij reeds eerder schreven. Elke flat heeft negen ga lerijwoningen en negen garages. Het totale plan „Maasboulevard" om vat de bouw van 200 luxe flats waar van er 90 in een 45 meter hoge toren komen. Reeds vorig jaar zomer had men gedacht -met de bouw te kunnen ge- ginnen. Nu onlangs op het terrein een bouw keet is geplaatst betekent dit nog niet dat de bouw al direct aanstaande is, al wijst dit natuurlijk langzamerhand wel in die richting. De keet is van het Vlaardingse aan nemersbedrijf Th. A. Wermer en Zcson, aan welk bedrijf het afgraven van zand en grondophogingen en het leggen .van bestrating en rioleringen is gegund. NA VAKANTIE Hoewel hét tijdstip van aanvang van de bouw zelf niet ten volle afhankelijk is van de vorderingen van de bestratings- en verdere genoemde werkzaamheden, bestaat toch het vermoeden dat men Tijdens een gezellige bijeenkomst in Irene te Schiedam hebben de 150 Klaar- overs afscheid genomen van hun func tie. Aan het eind van het seizoen orga niseren de politiemannen J. H. van Wely en P. de Heer steeds een afscheids bijeenkomst. Dan worden er tractaties en materialen uitgereikt en een bedrijf verzorgt het filmprogramma. Ditmaal zorgde de Caltex voor de te kenfilm en instructieve films. Hoofdin specteur H. Willems van Beveren heeft de jeugd dank gezegd voor de mede werking in het afgelopen jaar, waarbij hij er op rekende dat de meisjes en de jongens ook in de toekomst zullen me dewerken aan te tot standkoming van een veilig verkeer. De elfjarige Annie Ehinger van de Pieter Postiaan te Rotterdam viel woensdagmiddag achter de ouderlijke woning uit een vier meter hoge boom. Het meisje werd met een gebroken rechterbovenarm naar het Bergwegzie- kenhuis vervoerd. Advertentie De zeventien iarise monteur Huibert Ruiz van de Van B-iinkerstmekweg te Rotterdam, die op de bromfiets reed, moest na een botsing met een wielrii- der met een hersenschudding naar het Bc-awegziekenhuis worden vervoerd. Het ongeluk gebeurde op de kruising Bergselaan-Gordelweg. Evenals in I960 en in 1961 houdt de afdeling Vlaardingen van de Youth for Christ weer een openluchtcampagne in het Oranjepark. Van woensdag U tot en met zaterdag 14 juli zullen de ral lies worden gehouden, die alle 's avonds om acht uur beginnen, Bovendien zullen in de middaguren van 4.15 tdt 5 uur kindersamenkomsten worden gehouden, onder leiding van de welbekende Oom Leen Kolle. Op woensdag 11 juli zal ds. G. Brucks een toespraak houden, de Vlaardingse zingende zusjes, Elly en Frannie Faasseti zullen medewerking verlenen. Op donderdag 12 juli hoopt de evangelist Jaap Zijlstra als spre ker op te treden en zullen de Glory Singers vocale medewerking verlenen. Op vrijdag 13 juli zal de evangelist Theo Dikkens de toespraak houden, met muzikale omlijsting van de zin gende zusjes Faassen. Tijdens de stotavond, op zaterdag de 14e, zal de bekende ds. Jan Gravendeel uit het Belgische mijnwerkersplaatsje Genk de aanwezigen ongetwijfeld boei end doen luisteren, naar de wijze waar op deze predikant zal getuigen van de Blijde Boodschap. Als zangleider zal elke avond Herman Kloppenburg optreden: de organist van de Pniëlkerk, Gerrit van Eersel zal evenals het vorig jaar op het hammond orgel muzikale medewerking verlenen. Natuurlijk zullen weer folders wor den verspreid, terwijl spandoeken de nodige aandacht zullen vestigen op de openluchtcampagne. Onder het motto: „Kom op, ga met ons mee", roept de Youth for Christ alle jonge mensen op om mee te gaan naar de rallies, om mee de weg te vin den uit de chaos van dit leven met alle vragen over het waarom der dingen. Met veel ijver wordt gewerkt om zo veel mogelijk jonge mensen te vertel len waar ze met hun problemen en zor gen naar toe moeten. Op de kruising Schoonegge-Keienburg- Langenhorst te Rotterdam reed de acht tienjarige leerling dekknecht 3. H. Breukelnaar van de Sprokkelenburg met zijn bromfiets tegen en taxi. Hij liep gebroken benen een een hersenschud ding op en werd naar het Zuiderzie- kenhuis vervoerd. met het heiwerk niet zal beginnen vóór de aanstaande vakantie van het bouw- vakpersoneel weer tot het verleden zal behoren. Naar wij vernemen staat het semi- pertnanente schoolgebouw dat rich op dit terrein bevindt voor de realisering van het „Plan Maasboulevard" niet in de weg. In deze school is momenteel ;een de pendance van het Gemeentelyceum gevestigd. Wanneer deze school te zij ner tijd zijn nieuwe behuizing aan de Claudius Cigilislaan zal kunnen be trekken. ligt het voor de hand dat aan het houten complex op het terrein van de Maasboulevard een nieuwe be stemming voor een of andere tak van onderwijs gegeven zal worden. (Van een onzer redacteuren) De Stad Rotterdam, het veertiende schip van de Spido-vloot, is nu officieel in de vaart gebracht, en wie het heeft zien varen moet erkennen, dat het een sieraad is voor de Rotterdamse haven- Kortgeleden hebben we uitvoerig over deze nieuwe aanwinst geschreven. Zij heeft een lengte van bijna veertig me ter, een grootste breedte van even acht meter en een diepgang van twee meter. En zoals bekend is het een zusterschip van de Pieter Caland. j De binnenhuisarchitect, de heer 'J. Schuil, die de opdracht had het inte rieur van de Stad Rotterdam te ont werpen en te verzorgen heelt zich voortreffelijk van zijn taak gekweten. De passagiersruimten zijn gezellig en smaakvol ingericht. Vermeldenswaard is, dat er een oplossing is gevonden om het beslaan van de ramen te voorko men. De Stad Rotterdam biedt in totaal plaats aan 362 passagiers. Op het bo vendek bevindt zich een ruime eetzaal voor bijna honderd reizigers met daar achter een open dek met 68 zitplaatseri. De aandrijving van de twee Voith- Schneider propellers geschiedt door raid del van vier Mercedes-Benz-Diesélmo- toren met gezamenlijk 560 pk. Het schip is naast de gebruikelijke navigatiemid delen voorzien van radar en radiotele fonie. Met een leuke gevarieerde avond hebben de leerlingen van de eerste klas sen van de huishoud- en Industrieschool woensdagavond, in de kantine van de Technische School aan de mgr. Ndlens- laan in Schiedam een schoolavond ver zorgd, Ook vanavond staat een dergelijke schoolavond op het programma. De leerkrachten hebben bij de voorberei dingen adviezen gegeven en .assistentie verleend." Na het openingswoord van Vis lieten The met populaire muzidrT horen.-'ïJ^Mwas plaats voor een kijkje op vroeger.-en nu, er was een modeshow gqSè^lett en verder hebben de meisjes naakt het spelen van sketches veel gezongen. Tot onze grote spijt zijn ir, dg Scbfe- danvse editie van woensdag twee .ar tikelen onder elkaar gepiaats, die apart hadden moeten worden; -ver meld- Het gaat hier om een causerie van de heer B. 3 Nieuwland, dis- stricisbestuurder var. de - CMB voor leerlingen der Chr. Technische School en om een ledenvergadering van 'cV CMB over de nieuwe CAO voor ds- metaalnijverheid. - - De technisch hoofdambtenaar T- E. R. heeft aangifte gedaan van vernie lingen aa.i zij i auto die voor zijn wo ning in de Willem de Zwijgerlaan in Schiedam heeft gestaan. Het linker portier werd vernield ea een handel is afgebroken en de verlichting is ka pot gemaakt. Tevens is een zonnebril ontvreemd. Van de Rotterdamse ambtenaar - J. C. Z. is uit zijn auto een leren at1e- tas me- boekjes over de ruimtevaart, de EHBO en postzegels ontvreemd. Dè heer Z had zijn „lelijk eendje" op diverse plaatsen in Schiedam ge parkeerd. Een hardstenen zuiltje voor de spaarbank anno 1S20 aan de Lange Haven is te Schiedam is omver ge reden, toen een voorbijganger woens dagmiddag om kwart over drie de chauffeur J. S. uit. Bergschenhoek mededeelde dat hij wel langs de ge parkeerde auto kor. rijden. Dat kon echter niet. De heer J. S. stuurde zijn vrach'au-o naar rechts met als gevolg dat de zuil het slachtoffer werd. Toen de metaalbewerker H. G. woens dagavond om 9 uur met zijn motor wil de remmen op het gladde wegdek van de Koemarkt te Schiedam is hij ge slipt. Met een vleeswond aan het rech teroog. een spierkneuzing aan de rech terarm kon de heer G. weer naar huis toekeren. (Van een onzer verslaggevers) WANNEER het weer niet grondig verandert dan zal het ongetwij feld voor de deelnemers en de orga nisatoren een teleurstelling zijn, wanneer het nationale judotoernooi dat zaterdagmiddag voor de jeugd en zaterdagavond voor de senioren verplaatst zal moeten worden van het Rotterdamse openluchttheater naar het Sport Centrum van Reinier Hulsker in Schiedam. S Middags behoort de jeugd in groten getale de matten te bezetten in stra lende zon. 's avonds, wanneer de drukte van de voorwedstrijden zijn geweest en de finales zo langzamer hand bereikt zijn dan gaat er een ge heel eigen sfeer uit. De stilte onder de bomen met de schijnwerpers in een sprookjesatmosfeer herschapen, doet Je toeschouwers altijd heel rus tig zijn. Mogelijk is het deze omgetng ge weest, die het mogelijk maakte, dat de Rotterdammer Jan Winters, toen nog gele band. de wereldkampioen Anton Geesink een vol punt wist te geven en daarmee te verslaan. Wanneer de temperatuur niet be langrijk zal stijgen zal geen toestem ming verleend worden om in de open lucht te werken. De kans op blessures is dan te groot geworden. Wanneer we de staten met deelne mers bezien komen hierop o.a. voor bij de junioren (die 's middags om 3 uur beginnen) K. Schipper uit Dordrecht, die opvalt door zijn losse soepele stijl en daarmee veel succes heeft. Verschil lende nationale toernooien heeft hij ge wonnen of was hij tot de laatste 2 of 4 gekomen. Er is een grote groep van leraar Rapmund uit Den Haag. Zijn pupillen weten het dikwijls in toernooien ver te brengen, maar russen dikwijls nét de finale. Bij de bruine- en zwarte banden zal het wel De Bruyne uit Vlaardingen worden, die de prijs r.aar huis zat nemen. Deze sterke judoka zal ongetwijfeld, wanneer hij nog niet te oud is. volgend jaar zeker in het Nederlandse jeugdteam zijn plaats weten te veroveren. 's Avonds komen op de mat Dries de Lange, die bij de laatste Europese kampioenschappen in de openklasse var. het middengewicht eerst in de hal ve finale door Courtine werd uitgescha keld. Maar de altijd erg moeilijk te werpen Henk Ritmeester. H. Schipper en de reus van Antwerpen, met de enorm soepel werkende Tramp, alle vier uit Dordrecht met de Vlaardinger Henk van Oaster en de altijd door pech achtervolgde Kap uit Maassluis zijn stuk voor stuk zware opgaven, ook voor el-kaar. De loting maakt het voor sommigen erg moeilijk, voor anderen weer gemakkelijker. Bij de bruine banden zal de strijd wel gaan tussen Schipper van Ukemi, „Kijk, 4»e {«at tf« «lam* Sela f* <Sa prachtig* Mmnwasilsatat* Delft. Dekker uit Den Haag en Sack uit Gorcum. met v, Antwerpen, Dordt. Bij de blauwe band zal het Van Duyn i uit Den Haag worden, die het judo- j beeldje zal veroveren, hoewel zijn sti- temi's. gevolgd door grondwerk nu wel té doorzichtig en bekend zijn. SolaxoB Jonger Anders Bij de gele-, oranje- en groene ban den mag verwacht worden, dat hier de winnaars van vér zullen komen. Deel nemers uit bijv. Eindhoven moeten toch wel iets van zich zelf verwachten om zo'n reis te willen maken. Een zestigta. junioren 's middags en ruim 100 deelnemers "s avonds maken het mogelijk. dat de wedstrijden ge makkelijk verwerkt zullen kunnen wor den zonder dat het wat dikwijls met toernooien gebeurd door té grote deel name het geheel rommelig zal zijn. Ongetwijfeld zal "ér in alle rust van menig spannende partij genoten kunnen worden. 1 DELUXE 399. mat wfotomag**» laaytCng, Haal nagaat M* 4a Blauws. UawwabWar «f raafc wVtHhawj «m fmatrtt tilt -intnu ATDKUNG MISOUN st. LMniauutnuri 5* Telefoon «4313 Swnmmerdanulnjrat m Tolafoon («X««

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1