Twintig uur stortregen - wateroverlast in R'dam Boeiende Volkskunst uit Portugal éf"pr,!',.or a« opruiming opruiming Samy belevenis in stilte Gemalen draaiden op top-capaciteit Brandweer: veel schade gevolg swrffwtóri ïsw» van slecht onderhoud DE KLERKeZN Werkgevers kritiek op Eerste Kamer „SIBO" SISAL BOUCLÉ-TAPIJT Dodelijk ongeval Clara d'Ovar in de Lantaren Zuivelmarkt nog lusteloos Verstopt Vlaams protest in Franse r.k. dienst Prijswinnaars puzzel van de w eek i \£,'y£ftLASL>$b DE ROTTERDAMMER MAANDAG 16 JULI 1962 PAGINA 3 Oersterk, dubbel geweven tapijt, in 4 nieuwe kleu ren. WAND-TOT-WAND tapijt op grote breedte (4 meter breed). U kunt het gemakkelijk zelf leggen, zonder naden en dus minder slijtage. Dit .4 meter brede tapijt, nu ongelooflijk voordelig, 20 per meter Per vierkante meter dus fTfTFI slechts fl| Ijl Tf Wf- Binnenweg 7 Beijerlandselaan 72 Recordvoorraden aan boter en kaas ,qOO meter ,rlmö van UTRECHT -.-. VUSSINGEI 5 !'r Advertentie Naar de mening van het Verbond van Nederlandsc'he Werkgevers had de be handeling van het wetsontwerp tot ■wijziging van de omzetbelasting dooi de Eerste Kamer aanzienlijk vlugger kunnen geschieden. In zijn orgaan ,,De Nederlandse Industrie" merkt het Ver bond op. dat het indienen van een dergelijk wetsontwerp, dat een geenszins onbelangrijke prijsverlaging in het uit zicht stelde, uiteraard een kopersstaking tot gevolg heeft. De parlementaire be handeling van het wetsontwerp heeft geduurd van 20 maart tot 1 juli, hetgeen betekent, dat de kopersstaking voor een aantal artikelen drie maanden en tien dagen heeft geduurd. Het wil het Ver bond voorkomen, dat de behandeling door de Eerste Kamer ruim een maand korter hadden kunnen duren. Wanneer dit hoge college een zgn. blanco voor lopig verslag had uitgebracht, zou de openbare behandeling aldaar gemakke lijk nog in mei hebben kunnen geschie den. Een blanco voorlopig verslag zou ons in het onderhavige geval niets hebben doen missen. Het optreden zaterdagavond van d« Israëlische kunstenaar Samy Molcho met zijn pantomimes is een gebeurtenis geworden. In expressiviteit, in beheer- sing van het lichaam, maar ook vooral in zijn psychologische benadering van het menselijke wist hij met zijn kunst die niet in. de laatste plaatsresultaat is van scherp zien en opmerken, fan- tastische, soms zelfs huiveringwekken de hoogten te bereiken. Zijn kunst is een kunst van de stilte die echter, wellicht mede daardoor, juist bijzonder sprekend is. Het program be. vatte zowel humor als ernst, maar is het toevallig dat ook in de humor de me lancholiek aanwezig was? Voor de be oefenaar van deze kunst is het nu een maal onvermijdelijk, dat bepaalde situa ties lichtelijk worden overtrokken, willen ze de toeschouwer zo nabij mogelijk wx - den gebracht. Maar dan zijn het allicht de humoristische situaties, die spoedig gaan lijden aan een iets teveel. Te over tuigender waren intussen de ernstige, de tragische episoden. Het aantal mogelijkheden dat Samy Molcho beheerst is overigens oneindig Zijn gevarieerde programma legde daar van alle getuigenis af. Zijn „Mimische introductie" had al een indruk gegeven van wat hij met zijn lichaam vermag- we denkeu nu alleen maar aan zijn arm en vingerbewegingen. Vóór de pauze was het overwegend anecdotisch: de typering van „De bede laar", die van „De chirurg", het grap. pige „Hij en zij", dat aan Cilly Wang doet denken, maag intussen had ,De sol daat", sneuvelend op het slagveld, al iets aangekondigd van de diepere dimensies die Molcho in zijn kunst weet te brengen. Uitermate knap was na de pauze „Het proces" met zijn fabelachtig snelle uit beelding van alle personages die een rechtszaal plegen te bewolken, knap ook „De vrijgezel en de knoop" en „Het or kest", maar bijzondere hoogtepunten wa ren voor ons „Kaïn en Abel" en „De vogel en de jager". Het eerste beeldt het aangrijpende bijbelverhaal even een voudig als treffend uit, het tweede was van een schoonheid die in de herinnering blijven zaL 111 1 in de woningen op de eerste en t O O regenwater langs de muren stroo i 111 als ®evolS van een defecte afvoer] I Vanl ,nV,n^a i,,n—,1 n—nMB—Int, WERKENDAM Gistermiddag is in Werkendam de 58-jarige mevrouw J. van Driel bij een verkeersongeval om het leven gekomen. De vrouw, die op een fiets reed, kwam in botsing met een auto, tengevolge waarvan zij op slag werd gedood. (Van een onzer verslaggevers) TWINTIG UUR onafgebroken stortregen heeft zaterdagavond en -nacht en een groot gedeelte van de zondag in Rotterdam voornamelijk op de Linker Maasoever grote wateroverlast ver oorzaakt. De schade aan tientallen woningen, winkels en bedrijven wordt op vele duizenden guldens geschat. 7ES HOOFDGEMALEN en een aantal kleinere in het zuidelijk stadsdeel hebben in de nacht van zaterdag op zondag op topcapaciteit gedraaid om het regenwater uit de rioleringsbuizen naar de singels te pompen. Het water in de singels, die beihal- had opgehouden te regenen, werd het ve voor stadsverfraaiing ook voor wa- overtollige water uit de singels op terberging dienen, stond zondag dan de Nieuwe Maas geloosd, ook aanmerkelijk hoger dan normaal. Naar schatting is in het afgelopen Korte tijd, nadat het zondagmiddag weekeinde ongeveer vijftig millime ter regen gevallen in Rotterdam. Vol- Advertentie) gerts de rioleringsdienst was het de eerste keer sinds twee jaar, dat het zo langdurig en hevig regende. In ju li 1960, tijdens een overigens sïechts drie kwartier durende stortbui, regis treerde het Rotterdamse filiaal van het K.N.M.I. een regenval van 27.1 millimeter. De Rotterdamse politie en brandweer werden van zaterdagavond tot zondag morgen vroeg overstroomd met verzoe ken om hulpverlening. „Honderden mel dingen hebben we gekregen", vertelde de brandweer. „De bekende klachten: ondergelopen kelders, lekke daken en kapotte afvoerleidingen.Alleen in de ergste noodgevallen hebben we hulp verleend, bv. in levensmiddelenwinkels en bakkerijen. Trouwens: pompen had bijna geen effect. Het grondwaterpeil was namelijk zo hoog, dat er bijna- even veel water de kelders binnenstroomde als je eruit pompte." Met de lijst van klachten over lekka ges voor zich, vertelde een brandweer- officier: „De meeste schadegevallen zijn een gevolg van onvoldoende onder houd. Lekke daken, die bij een „norma le" regenbui geen krimp geven, maar die bij stortregen een heleboel narig heid veroorzaken, en afvoerleidingen, die keurig in orde lijken, ja, aan - de buitenkant misschien, maar die met vuil verstopt .zitten De melding over de grootste schade kwam van de Beijerlandselaan, waar Gisteren werd in een kerk in Antwerpen de in het Frans uitge sproken preek van de priester on derbroken door een aantal de monstranten, die met luider stem in het Vlaams gebeden opzegden. Op last van de politie verlieten zij rustig het kerkgebouw, behou dens een hunner die er door de politie uit moest worden gedragen. Het incident is een onderdeel van de sinds lange tijd gaande zijnde taalstrijd tussen de Frans en Vlaams sprekende delen der Bel gische bevolking. De prijswinnaars van de puzzel uit ons Zondagsblad van 7 juli jl. zijn: A. j. Woensdregt, Samuel Mullerstraat 43b. Rotterdam 5: M. Kuyntjes, Pr. Irene- laan 19, Leerdam 2,50 en A. de Geus, Weverseinde 207. Puttershoèk 2,50. Te Maurik in de Betuwe is zater dag de anderhalf jaar oude Cobi Stui- venberg verdronken. Het kind viel in een onbewaakt ogenblik in de sloot, die langs de boerderij loopt, waar zij wocn- Voor hen die nu eens echt iets bijzonders voor de ramen willen hebben, is dit een speciale aan bieding. Want morgen beginnen wij met de Opruimingsverkoop afge paste glasgordijnen, uit onze duurdere series. Een grote partij glasgordijnen (normale, toch af lage prijs 3.75) gemaakt van 100% katoenen marquisette,, met entredeux en dubbele onderzoom of met een mooie kant van onder, 90 x 160 em, nu per stuk voor nog géén- twee gulden. De vijgen smaken blijkbaar goed.' Na de opening van het museum, voor de Nederlandse zeevisserij in V laar dingen, kreeg mr. J. Klaasesz, de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, een pakje vijgen. Daarmee werd een oud Vlaardings gebruik in „ere" hersteld. Vroeger werd nl. door kleinere jongens de kop van een bepaalde vissoort ..af gebeten", voordat de vis verder werd bereid. Om de vieze smaak kwijt te raken, kregen de jon gens na het volbrengen van hun dagtaak een pakje vijgen. (Advertentie) Dinsdagmorgén om 9 uur be gint de verkoop van deze uit zonderlijk mooie partij glas gordijnen, iêJisi 90x160 cm, per stuk voor Jm En hier is dan de Opruimings aanbieding zomerstoffen, waardoor handige hulsmoeders en evengoed hun dochters modieuzer, maar vooral goed koper gekleed kunnen gaan dan ze ooit voor mogelijlc hielden. Duizenden meters Japonstoffen In werkelijk mooie kwaliteiten, In diverse dessins en kleuren, koopt U nu door elkaar voor één prijs, per meter voor nog géén gulden. Géén te!. of schrift, best, (Van een medewerker) De Leeuwardense beurs noteerde vorige weck voor alle kaas weer onveranderd. kalme handel werd bet aanbod wel geplaatst al werd dit zonder veel animo opgenomen. In het afzetpatroon kwam niet veel verandering. Op de Duitse markt wordt hinderlijke concurrentie ondervon den van laag- geprijsde offertes uit o.a. Belgle, Frankrijk en Noorwegen, Zo ligt de prijs van Franse Edammers op de Duitse markt ca. 50 Pf (45 cent) lager dan die van de Nederlandse. Ook Noorse Goudse kaas wordt tegen concurrerende prijzen aangeboden. Dat kan allemaal om dat Nederland zowel als Denemarken ge bonden zijn aan prijsafspraken met de Duitse regering. Bij het VIB hebben de voorraden bo ter een record bereikt, wat de heer van der -Ploeg (ANAB) aanleiding gaf om in het prod'Uktschap voor Zuivel aan te dringen op een tijdige ruiming van aeze grote hoeveelheden koelhuisboter. Nijpender dan het probleem van de boter voorraden bij het VIB, is het van de kaasvoorraden. Deze voorraden ne men nog van week tot week toe en net is uiterst moeilijk_ voor deze kaas een bestemming te vinden. In de week tot 30 juni leverden vee houders. volgens voorlopige CBS-cijfers. ca 1300 ton melk minder aan fabrieken af' dan in voorgaande week, doch t/o PIB Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze dui zenden meters japonstoffen voor jurken, rokken en blouses voor dames en meisjes, nu door elkaar voor Géén te/, of schriftbest.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2