Verlanglijstje sociale academie Rotterdam m fi 1 y cao Meesterlijk orgelspel van Marie Claire Alain Aannemers weigeren hun handtekening onder Van Eibergen „ernstig teleurgesteld" Nieuwe klant in haven Prinsessen vandaag naar Ned. Antillen vertrokken nu voor blaast de prijzen op Anders dan andere voor een gulden Vrouwen in de aanval tegen V.N.-troepen N.A.P.B. contra Rijksbemiddelaars 'wm Voor het vierde lustrum Uitbreiding van de opleidingen .VS bevreesd voor Moemenimport uit Nederland opruiming Vertegenwoordiger brak 18 keer in Kok besteelt zeelieden Havenarbeiders gedood onder rollen papier opruiming Jongensschoenen VAN hm ANC WH .4i. DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 DINSDAG 17 JULI I%2 iji'l 20 stuks 80 cent MARKTBERICHTEN De Nederlandse Aannemers- en bouwvakpatroonsbond weigert zijn medewerking te verlenen aan de c.a.o. voor het bouwbedrijf, die thans door het College van RijSksbemiddelaars is goedge keurd. De N.A.P.B. heeft ver klaard er onoverkomelijke be zwaren tegen te hebben, dat het college de bepaling ten aanzien van de prestatiebeloning heeft geschrapt. De N.A.P.B. zal dus niet zijn handtekening plaatsen onder deze c.a.o. en de leden van deze bond zullen zich dus niet ge bonden voelen de bepalingen in deze nieuwe c.a.o. na te komen. Dit zou kunnen betekenen, dat met name in de kleinere gemeen ten van ons land, de N.A.P.B.- aannemers de bepalingen van de oude c.a.o. zullen aanhouden en de loonsverhogingen van 10 cent en 5 cent per uur resp. met in gang van 1 maart jl. en 1 juni 1963 niet zullen betalen. (Van onze soc.-econ. redactie) bij de c.a.o., een zelfde loon wordt be taald als omschreven in de c.a.o. Onrust m van De laatste volledige dag het bezoek van de prinsessen Irene en Margriet aan Suriname was bijzonder druk. Zoals be kend begint vandaag het bezoek aan de Nederlandse Antillen. De prinsessen zullen na aankomst uit Paramaribo de nacht in het gouvernementshuis in Wil lemstad doorbrengen, waarna zij achtereenvolgens Sint Maarten, Saba en Sint Eustatius met een bezoek zullen vereren. (Advertentie) AstlSm (Advertentie) In het jaarverslag- 19C1 van de Aca demie voor Sociale Wetenschappen en Maatschappelijk Werk te Rotterdam wordt weer aangedrongen op de ge wenste liëring rnet het wetenschappe lijk onderwijs. Gewenst is dat het di plom» van de school toelating zou ge ven tot de doctorale studie in de socia le wetenschappen aan universiteiten en hoge scholen. Een andere gedachte is, dat het diploma het karakter krijgt van een baccalaureaat. 9 Er komen steeds meer functies, die een culturele opleiding vragen. Daar om zou in 1962 een opleiding cultureel werk beginnen. Na het eerste studie jaar komt een splitsing tot stand in een sociale en culturele richting. Een voortgezette opleiding voor sociaal opbouwwerk. Deze opleiding is in de eerste plaats bestemd voor bezitters van het diploma maat schappelijk werk. O Een leerplan ..sociale beleidsvoe ring" (social administration). Tal van afgestudeerden komen in leidende functies terecht cn moeten daarom op de hoogte zijn van een aantal princi- j pes van leiding geven. I 9 De academie moet ook bezocht worden door jonge mensen, die per soneelsfunctionaris willen worden. CABALLERO Dit staat op het verlanglijstje van do I Buiten de sociale academies bestaat directeur van de academie, drs. J. 'G. I geen volledige opleiding tot deze van der Ploeg, voor het vierde jubi-1 functies. leum. van de school in 1966. i Het sociaal opbouwwerk, dat wordt Andere punten op dit lijstje zijn: i verricht door opbouwconsulenten. 9 De opleiding tot maatschappelijk moet verder zijn ontwikkeld. Tal werker - moet worden verdiept. Een ontwikkeling is te voorzien van de op leiding tot werker in de kinderbe scherming in twee richtingen: ortho paedagogiek voor de leidende functies en jeugdwerk voor de uitvoerende functies. De ex-voorzatter van de vereniging van Amerikaanse bloemisten heeft zijn bezorgdheid uitgesproken over de im port van bloemen in de Ver. Staten onder de verminderde invoertarieven De ex-voorzitter, John H. Dudley verklaarde op de 78ste jaarvergade ring van de vereniging dat de Ver. Staten binnenkort wellicht zullen wor den overstroomd met bloemen uit Ne derland en Australië. Hij wees erop, dat snijbloemen in een dag van de grootste bloemenveiling ter wereld te Aalsmeer naar New York kunnen worden gevlogen, en daar kunnen concurreren met in het binnenland ge kweekte bloemen. ,,Hoe kunnen wij con curreren tgen hun arbeidskosten?vroeg Dudley zi-ch af. Hij verklaarde dat de Amerikaanse bloemkwekers via een pres siegroep te Washington tegen de ver laging van de rechten zullen vechten Bovendien zal een campagne van vijf miljoen dollar (18 miljoen gulden) per jaar worden gevoerd ter bevordering van de verkoop van binnenlandse bloe men. Advertentie Nooit hebben wij kunnen den ken, dat wij in onze afdeling dames-pullovers zo drastisch zouden moeten opruimen als nu het geval fs. Maar wat wilt U? Onze maga zijnen puilen nog uit van de honderden dames-pullovers in de betere series. Prachtkwalitelt, w.o. Terlenka frotté van 8.95 en phrix weven it van 6.95 In de meest gevraagde modellen. Morgen begint de verkoop van deze heerlijke pulloversvoor zomer, najaar of voor de a.s. vacantle, door elkaar voor één prijs, voor nog géén drie gulden. van streken ijl ons land zijr. in snelle ontwikkeling. Sociale hulp is dan geboden om de leefbaarheid te bevor deren. 9 Het vierde lustrum moet worden gevierd in het nieuwe gebouw aan de Vissersstraat. Het definitieve ontwerp van het gebouw met alle detailplan nen is reeds aan de minister ver zonden. Het aantal leerlingen bedroeg per 1 januari 1962 62 en per 1 september 1961 74. ttN LAURENS PRODUCT 25 INEENPAK Een woedende menigte van ongeveer tienduizend Katangese vrouwen heeft vandaag een aanval gedaan op een nieuwe wegversperring van de Ver enigde Naties, die de weg van de Afrikaanse wijken naar het centrum van de stad barricadeert. De vrouwen vernietigden de barricade, staken het omringende struikgewas in brand en vielen Indiase V.N.-soldaten aan. De militairen losten waarschuwings schoten in de lucht. Een verdwaalde kogel verwondde een 18-jarig Katan- gaans meisje. Katangese politiemannen die pogingen deden de menigte uiteen te drijven, werden ook door de vrouwen aange vallen en moesten zich terugtrekken. Zeven vrouwen Hepen letsel op. 9 De staking van de havenarbeiders in Santa Cruz (Kanarische eilanden), die op 11 juli was begonnen, is volgens in Madrid ontvangen berichten zondag jl. beëindigd. De staking zou zijn ont staan door een misverstand tussen de arbeiders en werkgevers over de werk uren. Advertentie abelachtige modellen in goud, zilver en horloges moor niet duurder Op het eerste van de drie bijzondere orgelconcerten In de Laurenskerk speel de maandagavond de grote Franse or ganiste Marie Claire Alain werken van Johann Sebastian Bach en Jehan Alain. Van Bach had Marie Claire Alain een mooie keuze gemaakt uit het Orgel- büchlein. Zij begon met ,,Nun komm der Heiden Heiland" en direct was er een gewijde sfeer, die tot het einde toe bleef voortduren. Na ,,Herr Christ, der einig Gottes Sohn", dat aangrijpend klonk en „Puer natus in Bethleem", volgden „Der Tag, der ist so freudenreich", waarin vooral de melodie prachtig uitkwam en ,,Jesu meine Freude", dat zeer devoot ge speeld werd. De polyphone verwerkin gen en de figuraties van „Herr Gott, r.un schleuss den Himme! auf" en „O Menseh, bewein, dein Siinde gross", waarin de rest en een bijzondere slot wending opvielen kwamen zeer goed tot hun recht. Hierna volgde „Christ lag in Todes- banden", misschien wel het hoogtepunt van de avond, indrukwekkend gespeeld. Buitengewone registratie, die trouwens overal zeer juist gekozen was, trof in de volgende delen: „Erschienen ist der herrliche Tag" en „Herr Jesu Christ, dich zu uns wend" Na „laebster Jesu, wird sind hier" en „Durch Adam's Fall ist ganz ver- derbt", dat met zijn eigenaardige, be- I klemmende chromatiek huiverend werk te, sloot de organiste deze groep af met ,.!ch ruf zu dir, Herr Jesu Christ" en „Wenn wir in höchsten Noten sein". Ook hier bleek zij de juiste sfeer vol komen goed aan te voelen. Van de helaas te vroeg (1940) gestor ven componist Jehan Alain, broer van de organiste, werd gespeeld de Suite Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze grote partij dames-pullovers, in vele kleuren, o.a. wit, bleu, geel, enz., en in de maten 38 t/m 48, voor Géén tef f schrift, best. COOP. TVINBOUWVETIiBNG "DER ZTJXD- HOLLANDSCHE EEL. G. A. ROTTERDAM 18 juli, Aardappelen: Eerstelingen groot 38—49 p. kg, poters 2433, kriel 12-20, Doiè groot 394'd, poters 2230, kriel 1217, Bari- rrva groot 35—45, poters 2228, kriel 12—'16, Eigenheimers groot 40-45, poters 3032. kriel 17, Aanvoer 35.000 kg. Andijvie 4664, Aanvoer 7.000 kg. Sla 411 p.st. Aanvoer 42.000 stuks. Spinazie I 3942, Bloemkool I 6 stuks per bak 45€0 p.st., 8 2356, 10 16 —29. Bloemkool HA 6 stuks per -bak 3119, 8 20—36. 10 1422, Aanvoer 8.0CO stuks. Dubto. bonen 22.30 p,kg. Snijbonen 1.90-2.10 tuin bonen 23—4:9, S-arr.bonen 1.80, Rabarber 2324. Spitskool 20—24,. Kr-oten 8—10 p. bos, 21—22 p.kg, Peulen 1,90, Bospeen I 32—34 p.bos., Waspeen IA 230 -p.kg., UIA 17, Kom kommers 70-30 1323 'p-St., 60-70 1617, 50-60 12—15 40-50 1012, 15—18 P.kg., Selderij 10 11 p.bos., Peterselie 913, Dopenwten 66 70, p kg., Hode kool 2636, Aardbeien Sen- ga Sengana IA 98—1.24 p.kg, IIA 7207, {Macii.'Fmliernte IA 88~#8, 'H A 6979, Talis man 2133 p.doos., IA 1.12—1.41 p.kg,, IIA 821.34, Red Gauntlet IA 1 -101.28, HA 79— 87, Aanvoer 15.000 'kg. Beauty 1.20—1.50 pkg, June Blood 1,20—1.30, Red June 1.20—1.40, Golden Ja*pan 1.40—1.70, Rode Bessen I 23 31 p.doos, LA 1.13—1.27 p.kg, SUA 55—76, Per ziken A 20—43 p.st., B 19—20. C 3—12. fram bozen 26—33 p. doos, Ontario 1.501.90 p.kg. Tomaten Extra A 5.805.90, p.bak A I 5.70, B 15,70. Extra C 5.70. C I 6.60. CC 4/40, Aard beien zonder dop '1.20—1.26 p.kg. Achttien inbraken tc Rotterdam, 7 in Schiedam en 1 in Dordrecht heeft de 22- jarige vertegenwoordiger F. W. J. C. J. bekend, die eind juni door de Rotter damse politie is gearresteerd. Hij had toen in de damesmodezaak van W. B. aan de Weissenbruchlaan te Rotterdam ingebroken en daar voor 5000 aan japonnen en mantels gestolen. De vertegenwoordiger ging er steeds alleen in zijn auto op uit en had het meestal voorzien op transistorradio's, bandrecorders en dergelijke goederen. In totaal bedroeg de waarde van deze goederen nog geen 2000. Zijn laatste inbraak pleegde hij1 bij een tabakshandelaar aan de West Kruis kade. Hier maakte de vertegenwoordiger een grote partij sigaretten buit. Vijf helers, die van hem kochten, zijn door de politie aangehouden. pour Orgue, een compositie, die type rend is voor de moderne Franse stijL Het eerste deel: Introduction et Varia tions geeft blijk van goed uitbuiten van de mogelijkheden, die het orgel biedt. Het tweede deel. een speels Scherzo, is sterk ritmich. Treffend zijn hier won derlijke klankeffecten die vergezeld gaan van maatverschuivïngen en ostina- tofiguren. Het werk wordt besloten met een sta tig Chorai, waarin vaak dissonerende akkoorden optreden, maar dat in volle dige resignatie eindigt. Marie Claire Alain was een toegewijd vertolkster van deze compositie van haar broer. Het zeer talrijke publiek heeft in tens van het gebodene genoten. P. Veenstra. Deze aannemers zullen er dan ech ter wel om moeten denken, dat in de c.a.o. de bepaling voorkomt, dat werk gevers, die de c.a.o. niet aanvaarden voor georganiseerde werknemers toch de arbeidsvoorwaarden moeten laten gelden, die in de c.a.o. vermeld staan. De heer J. van Eibergen, voorzitter van de Ned. Chr. Bond van "Werkne mers in de Hout- en Bouwnijverheid zei het ons met deze woorden: Een ding staat vast, op ons rust de plicht, te bevorderen dat op werken uitge- voercï door aannemers, die geen lid zijn van een organisatie, partij zijnde bergen de N.A.P.B. {och reeds aanspra kelijk voor alle moeilijkheden die uit het afwijzen wan de c.a.o. voor deze bond zullen voortvloeien. Hierbij zou nog op te merken zijn, dat wanneer er aannemers zijn, die met hun lonen beneden de nieuwe c.a.o. blijven, deze aannemers het risico lopen, dat zij hun werknemers aan andere bedrijven verliezen, die wel partij zijn bij de e.a.o. De heer Van Eibergen verklaarde de houding van de N1A.P.B. niet te kunnen begrijpen. „Ais grote organisatie is deze bond in belangrijke mate mede-verant woordelijk voor de gang van zaken in het bouwbedrijf. De hele situatie in en rond het bouw- bc_r:jf eist op het ogenblik, dat het ge organiseerde deel als één man zich in spant tot zo constructief mogelijk werk. Arbeidsrust is in het bouwbedrijf thans meer dan nodig. Er is toch al veel kri tiek en met de woningbouw staat het er al niet zo best voor." Be heer Van Eibergen waarschuwde, dat de N.A.P.B. zijn positie niet zal moe ten overschatten. Deze bond beweert wel, dat zijn leden 70% van de bouw in Ne derland bestrijken, maar dit percentage zegt niet zoveel als slechts 20 of 30% van de werknemers hierbij betrokken is. In deze conflictsituatie gaat het juist om die werknemers, aldus de heer Van Eibergen. De NCB-voorzitter vreesde tengevolge van de houding van de N.A.P.B. onrust op de bedrijven. Hoewel de N.C.B. offi cieel nog geen standpunt in deze kwestie heeft bepaald, stelde de heer Van Ei- De rechtbank te Rotterdam hee tfde 41- jarige kok C. B. B. te Amsterdam we gens diefstal van een fototoestel, een ra dio en geld uit de hutten van een stuur man en een kapitein, veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf met af trek. waarvan drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en drie jaar toezicht. De 59-jarige casserolier J. J. W. P. is ver oordeeld tot acht maanden, gevangenis straf met aftrek wegens oplichting voor 75 van zijn werkgever. De 27-jarige schipper J. C. de B, te Vlaar- dingen is veroordeeld tot een jaar en drie maanden met aftrek wegens poging tot diefstal van een aantal goederen van een bouwbedrijf. De 32-jarige classificeerder M. B. te Rot terdam is wegens mishandeling zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, veroordeeld tot zes maanden met af trek. B. zou bij een vechtpartij in een café een mede-bezoeker hebben ver wond. - e«aaiittt j iti Ul Gisteren begon de dag met een be zoek aan de synagoge van de Nederlands- Israëlitische gemeente. Deze synagoge heeft al een oude oranje-traditie, want prins Willem Frederik Hendrik bezocht haar reeds in juli 1935 toen deze Prins der Nederlanden als eerste lid van ons vorstenhuis naar Suriname reisde. Bij de ontvangst was de kerkeraad van de PortugeesIsraëlitische gemeente, die in Paramaribo ook een prachtige (Van een onzer verslaggevers) f)E MAN op deze foto is kapitein Gösta Wideberg (bijna 64 jaar), gezagvoerder van het splinternieuwe Zweedse vrachtschip Grim, dat op zijn eerste reis de Rotterdamse haven is binnengelopen. Als een voortreffelijk gastheer heeft hij maandagavond een groot aantal genodigden aan boord van zijn schip ontvangen en met hen op een ongedwongen cocktail-party de maidentrip van de Grim gevierd. Voor deze gelegenheid was ook de heer P. G. Ekdahl, een van de directeuren van de Stockholms Rederiaktiebolag Svea, overgekomen om het glas met zijn Rotterdamse relaties te heffen. Burgemeester mr. G. E. van Walsum heette in antwoord op de vrien delijke speeches van kapitein Wide berg en directeur Ekdahl de ge zagvoerder en zijn bemanning har telijk welkom als „een nieuwe klant in de haven van Rotterdam", en hij sprak de hoop uit, dat zij over de „service van de haven" niets zouden hebben te klagen. De aankomst van de Grifn in Rotter dam betekende tevens de opening van een regelmatige dienst tussen Zweden en Nederland, waarvoor de fa. Burger en Zn. als agent in Rot terdam optreedt. Het nieuwe vrachtschip is speciaal ingericht voor het vervoer van pa pier en cellulose. In verband met de vaart in ijs is de Grim <2460 ton d.w.) uitgerust met een versterkte boeg en extra-sterke machines. synagoge heeft, vertegenwoordigd. In 1942 bezocht prins Bemhard de synagoge cn in 1958 prinses Beatrix. Gisteren hielden de prinsessen Irene en Margriet deze traditie levend. Van al deze voorstelijke bezoeken wordt melding gemaakt op een mahoniehouten plaquette, waarop in zilver een getrouwe afbeelding van de synagoge is aange bracht, met de woorden „Neven Slalom" (Ga in vrede). Na het bezoek aan de synagoge volg den bezoeken aan de Waaldijkschool, het weeshuis Sanathan Dharm, een tocht van twee uur door het westelijk deel van het district Suriname en het bij wonen van een jeugddemonstratie in het stadion. Gisteravond was er een gala diner in het gouvernementspaleis, In Suriname zijn een berg en een waterval genoemd naar de Prinsessen. De berg heet Margriet-Francisca-berg en ligt in het Saramacca-district, ten westen van de Suriname-rivier in Midden-Suriname. De waterval die naar prinses Irene is genoemd, be vindt zich bij de Brawnsberg in het nieuwe Brokopondo-district. De N.C.B. heeft ook wel enkele beden kingen tegen de thans goedgekeurde c.a.o., maar in het algemeen bestaat er toch grote voldoening. De wijzigingen, die het college van rijksbemiddelaars in de voorstellen heeft aangebracht, hebben de voorgestelde verbeteringen niet prin cipieel aangetast Juist daarom acht men bet zo te betreuren, dat de N.A.P.B. al leen om de kwestie van de prestatiebelo ning niet aan de c.a.o. wil mee doen. Als belangrijke verbeteringen in de c,a.o„ die met terugwerkende kracht tot 1 maart jl. geldt noemde de heer Van Eibergen de loonsverhogingen van 10 en 5 cent per uur resp. met ingang van 1 maart 1962 en 1 juni 1963. De afschaffing van de vijfde gemeenteklasse, verbetering van de pensioenen, verlenging van dc wettelijke termijn voor ziekengelduitke ring met een jaar en de overgang van het hele heibedrijf naar de eerste gemeente klasse. De niet-goedgekeurde tarief bepa ling hield in, dat de werkgever een keuze kon doen uit een bepaalde wijze van tariefstelling, waaruit dan een bepaalde beloningslijn resul teerde. Het geheel kwam neer op een grotere mate van vrijheid voor het bedrijfsleven bij de tariefvaststel- Itng. Globaal werden tarieven mo gelijk gemaakt, die varieerden van 0 tot 35%. De onverkwikkelijke verandering in de houding van de N.A.P.B. is bijzon der onaangenaam aangekomen, ook. al omdat de onderhandelingen over de c.a.o. officieel op 25 oktober van het vorig jaar reeds zijn begonnen en de c.a.o. al op 1 maart jl. had moeten ingaan. Niet alleen de heer Van Eibergen, maar ook de heer C. Brandsma, voorzitter van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijf- bond, heeft zich in zeer gunstige zin over de goedgekeurde c.a.o. uitgelaten. Hij schrijft in zijn vakblad De Bouwer, met grote voldoening vast te stellen, dat de winstposten de verliesposten verre over treffen. De verlangens zijn. zij het voor sommige onderdelen met vertraging, vol ledig gerealiseerd. Als schaduwkanten worden slechts genoemd de afwijzing van de vergoeding van reisgeld in de grote steden en de_ voorlopige onzekerheid over de prestatiebeloning en de werkings sfeer van de c.a.o. Voldoening over het bereikte resultaat blijft echter overheer sen. Zou de N.A.P.B. zijn weigering tot aan vaarding van de c.a.o. handhaven, dan betekent dit, dat ook b|j algemeen ver- blndverklaring van het contract de N.A. P.B,-aannemers toch ntet verplicht kun nen worden tot een terugwerkende kracht van de c.a.o. en tot dingen ais premie voor schadevrij rijden. Het lijkt ons ech ter mogelijk deze moeilijkheid In het belang van de werknemers te ondervan gen De betrokken aannemers zouden na melijk toch gebonden kunnen worden tot terugwerkende kracht, indien zij daartoe een aanvraag bij het college indienen- De werknemersbonden zouden daartoe hun invloed aan kunnen wenden bij de indivi duele ondernemingen. Vanzelfsprekend zullen dan ook van hogerhand dergelijke aanvragen formeel mogelijk gemaakt die nen te worden. Hetzelfde is in 1960 bij de prjjzenbeschikking voor het bouwbedrijf gebeurd. Voor doorberekening in de prij zen van reeds lopende werken moest toen ook een aanvraag worden ingediend. Twee Rotterdamse havenarbeiders zijn maandag bij een ernstig ongeluk «a het leven gekomen. In het ruim van hel binnenschip Albertha. dat langszij hel Deense vrachtschip Mancauria bij Tho®. sen's Havenbedrijf in de Maashaven lag werden zij getroffen door rollen papier' die van een hoogte van zes meter uit een hijs vielen. De 62-jarige G. C. de Quakkelaar, die in de Meester Arendstraat heeft ge woond, werd op slag gedood. De 58-jari. ge J. G. Ph, Boschmarm van het Prim Frederikplein overleed een kwartier na aankomst in het Havenziekenhuis. De zware rollen papier werden uit de ruimen van de Albertha overgeladen in het zeeschip. Morgenvroeg om 9 uur begint de Opruimingsverkoop van een grote partij Camping tassen, volleybal-, voetbal-, bad- of sporttassen... tassen die hee! Rotterdam kan gebruiken. Een grote partij sporttassen van enorm zvraar plastic met schuimplastlc gevoerd, met voorzak en trekslulting... adres houder en voorzien van zware witte koorden, iets beschadigd, normale prijs 4.25 nu In deze Opruiming voor nog géén één vijftig. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze grote partij campingtassen, bijna een halve meter hoog. In diverse kleur combinaties, voor Gein tch of schrift, béit. Churchills herstel heeft een bevredi gend verloop, zo hebben zijn artsen maandag meegedeeld. Zoals bekend heet de 87-jarige- staatsman op 28 juni zijn dijbeen gebroken. Zijn toestand ver ergerde door een aderontsteking trombose in het linkerbeen. De vorige week kreeg hij er nog een bronchiale infectie bij. Advertentie AARDAPPELTER. MIJNMARKT AMSTERDAM. 16 juli 1962. Slotnoteringen medegedeeld door makelaar G. de Vries Zonen. N.V. Ras. Consumptie, klei. Bintje 35. april. L 17.40: B. 17.20; kalm. Poot. Bintje A 35/45. klei. nov.L. 25,--; B.24.--. Nws. Prijsh. Geda ne zaken: Bintje 35. april. 12 x 17.70; 2 x 17.60; 7 X 17.50; 5 X 17.40. Bintje A 35/45. ni hil. Totale dagomzet 26 contracten. Ras. Consumptie. Bintje 35 Metapril. L. 17.50; B 17,40; kalm; weekomzet 140 contrac ten. Poot. Bintje A 35/45. klei. nov. L. 24.90; B 24.50 lealm weekomzet 2 contracten. X. Is iaten. B is Bieden, Gedane zaken: Bintje 35. aoril. 2 x 17.20: mXi1I,50i ,10 x 17 40Bintje A 35/45. nihil. Totale dagomzet 24 contracten, totale 795 fUxtCM,

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2