Willi NELLE Manuel Pratlo ijgelaten vri 3 Nederlandse toeristen in Oostenrijk gewond cm Twee dames met vergif blijven onvindbaar Algerije ÏENTOSORBINEÏ van Ierland ik wèèl wat ik rook l DDDuwtL'd Nieuwzeelandse band wint muziekconcours Stakingsoproep in Argentinië Prinsessen in de -,01de Molen administratieve kracht (vrl.) Miljarden roepia's voor ontwikkeling van Indonesië Vakantiestemming op kaasmarkt uit het bekende blauwe pakje van de Weduwe A. JONGE MANNEL. KRACHTEN B. TYPISTES ■Bedorven maag! en diarree jazz blues spirituals Misselijk Prijs melkprodukten verontwaardiging over verlaging Sat enburg in Ui üs n§ Éllf wi; y&£ m. wt m WM, WM wvt, 'w/ éJk wk PE ROTTERDAMMER PAGINA 4 MAANDAG 30 JULI 1962 De échte zware shag S9 kwaliteit! VOORDELIGE AANBIEDINGEN OPRUIMING DE SPITS PERSONEEL GEVRAAGD VERKOOPSTER GEVRAAGD UW HAAR CORRECT IN MODEL Diversen Auto's rijwielen motoren Xe koop gevraagd Xe koop aangeboden Onroerend goed Xe huur aangeboden JEUK PUISTJES UITSLAG Personeel b.z.a. Door regelmatig adverteren kent men u 3 12.50 Dank zij een grootscheepse op- sporings- en waarschuwingsactie van de Amsterdamse politie we ten zo langzamerhand enkele miljoenen mensen, dat twee be jaarde dametjes vorige week maandag in en apotheek aan de Binnenbantammerstraat in de hoofdstad giftig zinksulfaat heb ben meegekregen in plaats van Engels zout. (Vervolg van pag. 1) NIET VIJANDIG OMGEZWAAID? BEN KHEDDA Dam-vruag 278 lm '/M&. mat m&, vim. HH V/W, Schaak-vraag 278 Bridge tnvul-pussel 2 O. W. 3. SCHLENCKEE B. J. BICKER CAARTEN Assuradeuren Averij-Agenten Posthoornstraat 12 - Botterdam - Tel. 120095 vragen met minimum vereiste M.U.L.O.-dipioma voor le. afdeling boekhouding, 2e. sideling administratie. Voor ambitieuze krachten goede vooruitzichten, alsmede opleiding in de verzekeringsadministra tie met modem ponskaartensysteem, voor het opmaken en verwerken van polissen. Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan boven vermeld adres. lot en met 4 augustus a.s. 250 mtr. WOLLEN BOUCLÉ. 100 cm. breed 1 Q QA van 14.90 voor P- mtr. J 7.7W COUPONS GORDUN- 1 Qfi nn "f 9 QO STOFFEN per mtr. J 1.7V CIl J 4.7V COUPONS HEUGAFELT Diverse meubelen welke uit onze collectie gaan met hoge reductie n HOOGSTRAAT 95-99-101 (bij Emporium) Tel. 13.37.57 - Rotterdam Kredieten tot ƒ4000 voor aan koop meubelen en woningtex tiel. Vr. gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflos singen. Postb. 1083. Rotterdam. Gloednieuwe wasmachines van af 90.-. 50 liter inhoud rast schoonheidsfoutjes - Originele fabrieksgarantie. Ook krediet- service. Depot waanders. Ruil- straat 4 en 8. telefoon 55826. Ur ga weer naar Nelly van der Meer voor een hoed. Noordmolenstraat 67. Tel: 81369. Ook voor parapluies en bruidssluiers. Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Kredieten tot 5.099 voor aanschaf meubi lair - woningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt u al gehele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam. Betere moderne meubelen te gen zeer concurrerende prijzen. Gelegenheid krediet-rekening te openen. Vraag Inlichtingen Metz Metz, West-Kruiskade 4, tel. 138383. Slaapbanken, bankstellen, eet- kasten. Vraag gratis catalogus De Specialist, Bur. Roosstraat 21-22-23-24. Tel. 85389. BESCHAAFDE Leeftijd 1825 jaar. Aanmelden bij La im bock, Lijnbaan 85 - Telef. 13 78 97, Van Mansum Goverts Textiel bedrijven Aeibrecbtsstr. 46, kan goede verkoopsters plaatsen, met vak bekend. Soil, na afspr, tussen 9.30-12.30 uur en 'van 15-17.30 uur. Tel. 38100. Meisjes die afgestudeerd zijn kunnen zich als leerling-ver koopster aanmelden bij; Van Mansum Goverts Textielbedrij ven. Aelbrechtsstr. 46. Even 38100 bellen voor afspraak. Door a.s huwelijk kunnen we weer enkele nette naaisters plaatsen. Beloning volgens de laatste nieuwe C.A O. plus toe slag. Per half aug. o£ per 1 sept. Aanmelden: AelDreehts- str. 46. Rotterdam, van 8.30 - 5 uur. Gevr. net meisje in groente winkel. Ut. boven 16 jrHoog loon. Aanm. na 18 u J- Schapp, Verboomstr. 77a. Rotterdam. Accurate kracht (mnl, of vr) voor administratief werk. Bel len tussen 9 en 16 uur no- 59800. Bej echtpaar vr. nette hulp i.d. hulsh., v.d. en d.e.n. p. 1 sept. PG. Aanmelden M. van Boven, Straatweg 132. R.dam Telefoon 189825. CREM Breng bij ons uw oude lampe- kap, dames. Wij overtrekken alle soorten en modellen met de modernste stoffen. In ptm. 1 week klaar. Von Burg, Karei Doormanstr. 155, tel. 12.26.41. Kunstgebitten - reparaties, le klas werk onder volledige ga rantie. Billijke tarieven, U kunt er op wachten. Instituut „Der,- tilia". Hoogstraat 40. Tel. 126010, Rotterdam. Kunstgebitten reparaties in 'i uur klaar. Claes de Vrieselaan 21b. Rotterdam, Tel. 51975. Autosloperij A. Visser Zn. vraagt te koop: alle merken sloopauto's. Bij voorkeur van 1945 tot I960. Ruime keuze on derdelen voorradig. Ommoord- seweg 48, Rotterdam. (Zijweg Terbregseweg). Telefoon (010) 138647, na 18 uur: 331823-1845.90. Te koop gevraagd antieke meu belen, schilderijen, klokken, wapens, porselein, kristal, enz Antiekhandel Nieuwe Binnen weg 12Qa, tel. 38278—53744. Te koop zeer klein blijvende huishondjes 7,50 p. st. Ge kruiste keesjes 10 p. st., Gekruiste Boxertjes f 25.-. Gekruiste Bouvier 15,- Duitse Herders 25,- Bonte Chow Choy 7 weken oud, v. d Berg, Buitendijk 55, Telefoon 193953. Te koop ruwh. Holl. Herders. 9 weken oud en 1 van 10 mnd.. alles met stamboom H Schuiling, Sportparklaan 53, Schoonoord (Dr.) Gevraagd een flinke chauf- ifeur. Leeftijd 18 jaar voor be stelwagen J. Zoutewelle, Noordsingel 35b, tel. 41515. Waddinxveen: zeer goed ge bouwd en keurig onderhou den vrij huis roet voor- en achtertuin op prachtige stand. Bouwjaar 1959. Binnenkort leeg. "Prijs slechts f 28.000. Incl. diverse accessoires. Te bevr. Paul, Terbregseweg 89. Rotterdam. Tel. 12 18 63. Prima Geldbelegging! Te koop in Rotterdam (Zuid) op een voudige stand, zeer sclied hoekblokwoningen. Totale huur per jaar i 3290.80. Prijs f 30.000. Ruime hypotheek be schikbaar. Te bevragen Paui. Terbregseweg 89. Hotterdam- 12 18 83. I Wat verkeerds gegeten of I gedronken, kou op maag en ingewanden en plotse- Iling „loopt u leeg", u voelt at ziet wee en onpasselijk: Seen nare maag- en darm- f stoornis. ENTOSORBINE I- witte, aangename tablet- ten - hfivat, 6 snelwerkende ten - bevat 6 snelwerkende I geneesmiddelen die de maag tot rust brengen en de in- I gewenden zuiveren - de diarree stopt. S ENTOSORBINE S<^?N helpt direct - u is zo weer in orde en doetweer normaal aan alles meef 1,90 ^zuivert maag e^ingewwifen g de wanhoop nabij... een leven, vergald dooi nare vlekjes en pukkeltjes. Zuiver en ontsmet uw huid met het helder vloeibare DDD RECEPT. De jeuk bedaart in enkele seconden, de ziekte kiemen worden gedood, Uw huid wordt weer gaaf en zacht, door-en-door gezond. TE HUUR AUTO'S ZONDER CHAUFF. 4-5-6 pers. Ook VW-samba- busjes en bestelwagens. Garage Davos, Oudaenstraat 8-14, R'dam, Tel. 138744-38229 iiiiiHiiiiniiiiiiiiiüiiijiiimiiiiiiiiiiiiiifiniiiiii Een verrassend bocfcl Een gezonde visie! Dr. H. R. ROOKM AAKER Koelkastenverhuur met recht var. koop. Zonder vooruitbet Vanaf 1.50 p w. And ré Voort. Meent 19, R'dam. Tel. 136817. Kampeercentrum. Wij verhu ren uitsl. nwe. Governor Ten ten in elk model en elke prijs. Bezoek ook onze permanente Govemor-tentenshow, 4-pers. bungalow, reeds v.e 275 De specialist op kampeergebied. Hoogstr. 44 (bij Oostpiein). te lefoon 12 62.23. Bzi. tegen half augustus zelfstandig kapster. Brieven onder no. 7514 bur. v. d. blad. hun ontstaan, erkenning en ontwikkeling tot op de dag van heden. Met 30 foto's. Gebonden f rtrkrQfbeat 4* tmkhaikW KV, Bsbt. Zomvr R«M»p OlipwmlJ - Wtpetsgta llltlillllllllllMllllllllllliflilllIllillülllllliUlllll Manuel Prado, die op 18 juli js afgezet als president van Peru, is zondag in vrij heid gesteld. H.ij werd door de militaire junta gevangen gehouden op een oor logsschip. Het hoofd van de junta, generaal Pe rez Godoy, heeft meegedeeld dat Prado desgewenst het land mag verlaten. De nationale hand van Nieuw-Zeeland heeft het afgelopen weekeinde tijdens het wereldmuziekconcours In Kerkrade het hoogste aantal punten van de jury- gekregen. Zaterdagmiddag werd het optreden van de Nieuwzeelandse band beloond met 537 van de totaal toe te kennen. 540 punten. Bovendien honoreerde de ju ry het optreden van de band met de onderscheiding „met lof". Na hun optre den werden de Nieuwzeelandse orkestle den door het publiek met een minuten lang applaus beloond, dat dankbaar en enthousiast door de mannen en dirigent K. G. L. Smith in ontvangst werd geno men. Het Nieuwzeelandse lid van de jury, de heer Frank Wright, die het optreden van zijn landgenoten driemaal met een negen had beloond, was een der eerste die de musici gelukwenste. De twee ove rige leden van de jury. een Nederlander en een Australiër, hadden ieder het hoogste cijfer, een tien, gegeven aan de band. De kans is groot, dat de nationale band van Nieuw-Zeeland de door konin gin Juliana geschonken „zilveren lier" dit jaar zal winnen. Ti.dens het vorige concours in 1958 werd deze wisselpnjs gewonnen door het nationaal jeugdorkest van Israel. Het algemeen vakverbond in Argentinië, dat in meerderheid peronistisch is, heeft voor 1 en 2 augustus een algemene sta king uitgeroepen. Men had deze staking eind juni al willen houden, maar het vakverbond besloot, zoals het zegt, de regering nog enige tijd te geven om de economische en sociale problemen op te lossen aan de hand van de voorstellen die het vakverbond heeft gedaan. Bij Innsbruck in Oostenrijk is een Zwitserse toerbus met een gezelschap van 29 Engelse toeristen in botsing gekomen met een grote vrachtauto, beladen met zware kisten. De bus reed zonder besturing een steilte af en kwam in een bos terecht. Vier passagiers werden eruit geslingerd. Deze kregen ernstige verwondingen. Tien andere inzittenden werden licht gewond. Aan de rand van de weg liep een groepje van zes Nederlandse vakantie gangers, dat getroffen werd door de vrachtwagen en de eraftuimelende kis ten. Van deze groep werden drie per sonen ernstig gewond. Deze ernstig ge wonden zijn de 49-jarige W. van Lear uit Enschede, zijn 47-jarige echtgenote Maria van Lear en de 22-jarige Ber nard van der Bult, wiens woonplaats niet bekend is. De Nederlanders verke ren niet in levensgevaar. 9 Het vierjarig meisje Corrie van der Veen uit Utrecht is in de Vecht bij "Utrecht verdronken. Het kind werd se dert vrijdag vermist. Zaterdagmiddag omstreeks halfeen is het jongste kind van de familie Ver- berne uit Lierop in zijn woonplaats door een melkauto overreden en ge dood. Het jongetje, de ruim een jaar oude Gerard, was spelenderwijs onder de stilstaande bestelauto gekropen zon der dat de chauffeur er erg in had. Die reed dan ook weg, maak keek en kele tientallen meters verder om op het geroep van een wielrijder, die het kind had gevonden. Het jongetje moet op slag dood geweest zijn. De 40-jarige kantoorbediende H. Kreman uit Almelo is zaterdag bij het zwemmen in zee bij Ameland tussen Buren en Nes verdronken. Advertentie eer smaak en stijl in goud, zilver en horloges maar met duurder Een apothekersassistente ontdekte de ze vergissing vijf minuten later. De dametjes waren toen in de Chinese wijk al niet meer te vinden. Ze zijn on danks allerlei waarschuwingen via ra dio, dagbladen en televisie tot nu toe onvindbaar gebleven. Hoofdinspecteur L. F. J. Hulskamp van het bureau Jonas Daniël Meijer- plein heeft ook in het weekeindegeen rust gehad. Tezamen met zijn recher cheurs ging hij er opnieuw op uit om een spoor te vinden van de dametjes. Een vrouw, die ongeveer vier dagen na haar dood in haar flatje werd ge vonden, bleek het niet tc zijn. Ook voor andere plotseling overleden bejaarde en alleenwonende vrouwen had de politie eea meer dan gewone belangstelling. Alle nasporingen zijn tot nu toe op niets uitgelopen. De ene dame is 1.55 a 1.60 m lang en 65 a 70 jaar oud. Zij droeg een mid- delgrijze mantel en had goed verzorgd grijs krullend haar. Zij droeg een don kere bril en een donkere (ouderwetse) hoed. Ze had een tenger, ietwat gedron gen postuur, een bolle, naar onderen spits toelopende gelaatsvorm en een bleke gelaatskleur. Haar linkerbeen is vermoedelijk wat stijf. Ze spreekt be schaafd Nederlands. De andere dame is wat langer, 1.70 a 1.75 m en 60 a 65 jaar oud. Zij droeg een lange zwarte mantel en een donke re hoed. Zij heeft een fors, recht postuur en een forse, volle gelaatsvorm. Zij heeft een matte gelaatskleur en een ta melijk lage stem. Ook zij spreekt be schaafd Nederlands. De politie heeft de laatste dagen ook eigen communicatiemiddelen ingescha keld om een spoor van de vrouwen te vinden. De radiowagens waren actief en luidspreker-wagens In de buurt van de apothekerswinkel rond. De apothe ker plaatste een advertentie, waarin een beloning werd uitgeloofd. De politie houdt er rekening mee, dat de dames met vakantie naar het buitenland zijn gegaan en dat zij het „laxeermiddel" (Engels zout) voor deze reis wilden meenemen. Als zij het zinksulfaat innemen, moe- De ambassadeur van Canada in ons 'land. de heer C. P. Hébert is gisteravond in zijn woning te Wassenaar na een hart aanval overleden. De heer Hébert was sinds 18 december 1958 in Nederland. De heer Hébert was 63 jaar. Hij kreeg gisteravond een hartaanval. Nog voor de gewaarschuwde arts was verschenen, overleed hij. De Canadese ambassadeur was juist teruggekeerd van een veertien daagse vakantie in Frankrijk. ten ze wel onmiddellijk merken, dat er iets mis is, want men wordt er meteen misselijk van. In kleine hoeveelheden werd zmksulfaat vroeger wel als braak middel gebruikt. Van de voorzitter van de algemene vereniging voor melkvoorziening, de heer G. J. Blink te Wolfheze, hebben wij de volgende reactie ontvangen op het besluit van minister De Fous, dat de prijs van melkprodukten moet worden teruggebracht: ,,In kringen van de consumptïemelk industrie en handel heeft de beschikking van minister De Pous, dat de prijs van melkprodukten als vla, pap. yoghurt e.d. moet worden teruggebracht tot die van 15 december van het vorige jaar, grote verontwaardiging gewekt. De minister motiveert zijn beslissing met de opmerking dat ,,zo hoge prij zen" m rekening worden ge-bracht, dat in feite de prijzen thans per fles een cent omlaag moeten. Het is een kwestie van enkele centen per gezin per week. Ten aanzien van het publiek kan dus niet worden gespro ken van een sociaal economisch belang. Voor de consumptiemelkindustrie en -handel speelt deze ene cent per fles wei een rol van betekenis, daar zij hier door mede in staat worden gesteld haar bedrijfsvoering gezond te houden. Dat is in deze tijden voor de consumptie- meikwereld zeker een sociaal-econo misch belang. 99 De prinsessen Irene en Margriet hebben zaterdag op Aruba een rond rit gemaakt, waarop zij onder meer de natuurlijke brug aan de noordkust van het eiland hebben bezocht. Deze brug is ontstaan doordat de branding zich daar onder de rotsen door een weg heeft gebaand. De dag was zaterdag voor de Prin sessen al vroeg begonnen daar zij voor de rondrit over het eiland nog in Oran jestad wilden winkelen. Aan het begin van de rit werden de Prinsessen bij de school van Paradera toegezongen en kregen zij geschenken aangeboden. Zij bezochten de rotsforma ties van Ayo met de daarin aangebrach te trap. De brandweer had de stoffige landweg naar deze plaats natgespoten zodat geen stof kon opwaaien. Op de terugweg naar het hotel werd van de route afgeweken en bezocht men de ruïnes van een goudsmelterij uit de vorige eeuw, die m 1913 werd gesloten omdat de goudaders daar waren uitge put. Voor zaterdagavond stond een maal tijd in de OJde Molen, aangeboden door het bestuurscollege op het programma. Deze molen heeft destijds m Wedder veen in Groningen gestaan en is vorig jaar naar Aruba overgebracht en inge richt als restaurant. Gisteren hebben de Prinsessen Bonaire bezocht. electro technisch installatiebedrijf Kipstraat 23 Rotterdam vraagt Leeftijd ca. 16 jaar en in het bezit van het diploma MULO. Schriftelijke sollicitaties te richten aan bovenstaand adres. De begroting voor 1962 voor net alge mene ontwikkelingsplan van Indonesia zal in totaal ongeveer 30 miljard roepia bedragen, zo heeft de plaatsvervangende eerste minister prof. Mohamad Vamin volgens het persbureau Antara meege deeld. Van dit bedrag is ruim 22 miljard reeds goedgekeurd door het parlement. De rest wordt gevraagd in een aanvul lingsbegroting voor de ontwikkeling. De resultaten van het overleg in het kabinet over de rijksbegroting voor 1962, en de suppletoirs begroting voor gewone uitgaven, en uitgaven voor het ontwikke lingsplan, zullen deze week in een vol tallige zitting van het kabinet aan pre sident Soekarno worden voorgelegd ter goedkeuring en eventuele wijziging. Die mogelijkheid is niet uitgesloten, vooral, omdat het optreden van Hassan wellicht de steun zal hebben van pre mier Ben Khedda en diens medestan ders. Bovendien is het niet uitgesloten dat het streven van Hassan onder de moeilijke omstandigheden van het ogen blik tot de verbeelding van de militaire commandanten in andere militaire dis tricten spreekt. De inwoners van Algiers merkten weinig van de coup. De stad lag te baden in de zomerhitte en vele Euro peanen gingen zoals gewoonlijk ngar het strand. In het zomerpaleis, waar politici en militaire leiders confereerden, heerste opwinding. Door verschillende groepen worden onderhandelingen gevoerd over de vorming van een jupeta die het be stuur zal uitoefenen. Er is geen vijandigheid tussen de troepen van willaya 4 en die van de autonome zone van Algiers. De laatste gaan voort met het bewaken van de officiële gebouwen. Mohammedanen trok ken zingend door de straten. Een groep droeg twee militairen op de schouders mee. Er werd geroepen„Va hya djou- nouds(Lang leve de strijders). Hassan verklaarde gisteren dat de mi litairen in Algiers dor hun lijdzaamheid een verwarde situatie hebben geschapen. Lange tijd heeft het er op geleken, dat willaya 4 op de hand van Ben Bella was. maar de groep Ben Bella beweerde, dat deze zone neutraal was. Intussen zouden officieren, die trouw zijn aan Ben Khed da zich van belangrijke plaatsen in de leiding van de zone hebben verzekerd. De stap van Hassan is dan ook van groot belang, omdat de invloed van de zes Algerijnse willaya's (niet slechts mili taire, maar tegelijkertijd politieke distric ten) in de algemene politieke constel latie is versterkt. Ben Khedda heeft intussen laten weten, dat hü instemt met de vorming van Ben Bella's politieke buj-eau, als het Revo lutionaire parlement er zjjn goedkeuring aan hecht. Het Is echter onwaa&chijn- lyk, dat dit parlement zulks zal doen omdat een tweederde meerderheid ver eist is. Ben Bella's rechterhand, Khider, is nu de boer opgegaan om alle leden van bedoeld parlement persoonlijk op te zoeken en ze over te halen, voor Ben Beila te stemmen. Op het ogenblik be vindt Khider zich In Parijs, waar ver schillende leiders uit de verzetsperiode afwachten, hoe de zaken in Algerije zich zuilen gaan ontwikkelen. Intussen is ook de stad Philipvilie in handen van de Ben Bellisten gekomen. (Eerste publicatie) Ais u onderstaande stand eens goed bekijkt, weet u op slag wat er met „knotsenwerk" wordt bedoeld! Dit in- gewikkelde geval hebben we te dan ken aan de heer A. A. Polman te Half weg naastig hebben we gezocht naar een bij-oplossing, maar naar het schynt behoeft hiervoor geen vrees te bestaan. WXi Zwart: 7, 9, 10, 12, 13, 17, 19, 21, 25, 26. 27, 36. Wit: 24, 28, 30, 32, 33, 34, 38, 39, 41, 42, 43, 44. Opgave: wit speelt en wint. In de vierzet van de Oostenrijker Th. Nissl was dit de stand: Wit: Kf8, Dh8, Ta8 en Tg7, Lel, pi h2. Zwart: Khl, Tgl, Lal en Lfl, pi e2 en g2. De kunst in dit probleem is de zwarte koning te laten slaan op h2 vandaar de sleutelzet 1. Tg7g3! Het veld g3 is het enige want anders speelt zwart Le5! Nu is hij verplicht de dame op h8 te slaan, wil de loper zelf niet geslagen worden. Dus: 1. Lalx h8; 2. Tg3—gn, Lh8xg7f; 3, Kf8xg7, KhlXh2 en nu de koning uit zijn hok is volgt de matzet 4. Ta8h8. De oplossing van het gegeven tegen spelprobleem is aldus: Zuid moet in slag 2 een kleine schoppen naspelen! Er is een goede kans, dat Noord een honneur in troef heeft. Is hij tevens in het beat van.een doubleton schop pen, zo krijgt hij later de gelegenheid een aftroefslag in die kleur te maken. Inderdaad ging 4 harten na ge noemd tegenspel down. Ziellier de kaartverdeling na de 3e slag: V6 O H52 O B 10 5 3 2 96 H 8 4 0? A V 10 8 4 6 HVB B 7 5 3 C B 9 6 O - 4" A8742 A 10 9 2 C 73 O 974 •f. 10 5 3 Toen Zuid in slag 2 schoppen na speelde, nam West nog een gelukkige beslissing: hij zette de heer! Vervol gens werd de laatste ruiten getroefd en hartenboer gespeeld De snit mis lukte, waarna Noord-Zuid schoppen aas en een aftroefslag meenamen, zo dat het spel nèt één down ging! Jack Diamond. (Van een medewerker) Het was niet eenvoudig vorige week het gehele kaasaanhod op de Leeuwar dense beurs tegen, in vergelijking met voorafgaande week, onveranderde prij- !el) 'e plaatsen. De handel kampt veel vuldig met ruimtegebrek, terwijl ook de vacanties van het personeel de kooplust weinig animeren. Daarbjj komt nog, dat de vooruitzieh- I ten ten aanzien van de afzet weinig gun stig rijn, getuige het feit, dat regelmatig n ruime mate kaas bij het VLB wordt ingeleverd. De binnenlandse afzet noch do export van kaas kan bevredigend genoemd worden. De produktie blijft hoog. al daalt zij ongeveer gelijk met de langzaam te ruglopende melkproduktie. Op de Duitse markt wordt minder Franse broodkaas aangeboden dan voor heen. Wel blyven de Belgen aktief, waar- by opvalt de uitstekende kaas. die zij op de Duitse markt brengen. Behalve van kaas nemen ook de voor raden ingeleverde boter sterk toe De binnenlandse consumptie van boter' was m mei iets lager dan in de voorgaande maanden. De uitvoer blijft van geringe betekenis, waarbij de toeslagen zich on veranderd handhaven. In de week tot 14 juli werd 20% meer melkpoeder geproduceerd, terwijl de produktie van gecondenseerde melk een stijging vertoonde van ca. 9%. De af leveringen van melk waren in die week 7 hoger dan vorig jaar. Produktiecijfers (CBS) Kaas In tons volvet 404- Boter 8—14 juli 1962 i) 3973 1263 2778 9—15 juli 1961 3792 1256 2604 l) voorlopige cijfers. Zaterdag jl. is tengevolge van het spelen met lucifers door het vierjarig zoontje van de veehouder B. Dekker te Hoorasterzwaag diens boerderij totaal afgebrand, omdat de tien voer hooi vlam vatte. Zowel de brandweer uit Jub- bega als die uit Heerenveen waren spoe dig ter plaatse, maar konden niets meer uitrichten. Vul horizontaal in: 1. maand van het jaar; 2. nobele; 3. langzaam; keur, kern: 5. voorschrift; 6. slot; Europeanen. Bij juiste oplossing vormen de be gin- en eindletters, beide van bove naar beneden gelezen, de namen va» twee plaatsen, en wel een dorp 1 Gelderland en een gemeente in Lim burg. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor.: 1. kram, 5. stil, 9- een, 14 sis. 11. Ida, 12. Lena, 14. geen, 15. Aspe- ren, 19. Polak, 21. stier, 22. kloek, a- risee, 26. agentes, 29. Oene, 31. dol 33. net, 34. del. 35. nee, 36. snel, H- stel. Vert.: 1. kelk, 2. ree, 3. Anna, 4. stoel, 6. tien, 7. Ide, 8. lans, 13. asperge, 14. gekleed, 16. porie, 17. raket, ets, 20. ven, 24. snoek, 25. dons, 2D- ante, 27. Sont 28. keel, 30. een, 32. Lee- •m De Amerikaanse commissie vw atoomenergie heeft meegedeeld dat.a-E. dag zeven personen in een ziekenhuis w observatie opgenomen zijn nadat bloot gestaan hadden aan stralinglA" kemphysisch centrum te Puerto Inca. De commissie legt er de nadrus k dat dit gezien moet worden als een ligheidsmaatregel.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2