KOM EERST NAAR DE KOLENBRON'S HAARDEN- EN WARMTE-SHOW Rechtsplicht van overheid Financiële bijstand voor alle hulpbehoevenden Ide vele Vrouwelijke vuisten stadhuisbeiaard op DE KOLENBRON- uw WARMTEBRON Gedetineerde trachtte te ontsnappen ReeserWij zullen akkoord loyaal uitvoeren' doodt broer I MODELLEN DIE U OP (ONZE SHOW ■KUNT BEWONDEREN! 12 uur demonstratie per dag Minister Klompé dient wet in Infiltranten voorl opig laten zitten Kaisiepo boos op Nederland Keur voor Deltadijk ZenUWDatiëllt Rat bijt vastgebonden idnderen in bed Gestolen van hospita Voorschotten verduisterd, eis IJ jaar Twee wandelaars overreden VLAARDINGEN DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1962 De grootste speciaalzaak van Vlaardingen op warmtegebied nodigt heel Vlaardingen uit op een grootse haarden- en warmte-show in zaal „HARMONIE" op donderdag 23 vrijdag 24 en zaterdag 25 au9- VOORDAT U EEN HAARD KOOPT TIJDEN VAN DE SHOW: OPENING: DONDERDAG 23 AUG. 's avonds om 7 uur. verder: VRIJDAG en ZATERDAG van 10 uur 's MORGENS TOT 10 uur 's AVONDS •fe Ook op de openingsdag (donderdag) is de show tot 10 uur 's avonds geopend. Om iedereen de gelegenheid te geven dit WARMTEFE5TIJN te bezoeken wordt 12 uur per dag gedemonstreerd. GRATIS ADVIEZEN •«"Alle adviezen en inlichtin gen zijn geheel vrijblijvend. Zo als ook onze show door iedereen gratis bezocht kan worden. Wat een keus Meer dan 50 modellen en merken staan voor u uit gestald. Voor alle kamers zijn er haarden en kachels te zien, grote en kleine in vele kleüren en prijzen. VOORLICHTING Natuurlijk zijn onze vvarm- te-experts aanwezig. Zij zullen u rondleiden en ver tellen wat u maar weten wilt. Ligt uw kamer op het noorden of o.h. zuiden? 0 hebt u een grote of een kleine kamer is uw kamer ingebouwd b.v. een tussen-etage van een flat, waar aan alle kanten gestookt wordt ft hebt u een hoekkamer (5 hoeveel vensterglas 9 en het allerbelangrijk ste funktioneert uw schoor steen goed Al deze vragen stellen onze experts u en aan de hand daarvan adviseren zij u de juiste haard. TVl overheid heeft een rechts- plicht tot het verlenen van financiële bijstand aan alle hulp behoevenden. Dit is het voornaam ste uitgangspunt van het ontwerp Algemene Bijstandwet, dat de mi nister van maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, thans samen met haar ambtgenoot van sociale zaken en volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, bij de Tweede Kamer heeft ingediend. Als de Staten-Generaal er mee ak koord gaan, zal het nieuwe wets ontwerp niet alleen de reeds lang verouderde Armenwet 1912 gaan vervangen, maar ook het wettelijk kader bieden voor bijstand aan be paalde groepen krachtens zg. groepsregelingen van rijks- of gemeentewege. Ergens in de me morie van toelichting noemt dr. Klompé (die vandaag haar vijftig ste verjaardag viert) het ontwerp „het sluitstuk op de in ons land geldende sociale voorzieningen". (Van onze parlementsredactie) - Hogere uitgaven Kerken 100% kwalitatief eersteklas WASMIDDEL VAN HOGENDORPLAAN 123 - Telefoon 4997 FLORIS DE VIJFDELAAN 140 - Telefoon 6620 of Vanmorgen omstreeks half twaalf is in Dordt, voor de tweede keer in enkele weken tijd, een gedeti neerde ontsnapt. Het was M. K. uit Rucphen, die in voorarrest zit we gens een zedendelict. M. K. was zojuist voor de officier van justitie geleid. Op een gegven moment verliet hij de wachtkamer van het gerechtsgebouw in het Steegover- sloot, zonder dat de drie gevangen bewaarders, die bij hem waren, kans zagen hem dit te beletten. Er werd onmiddellijk jacht op hem gemaakt, wat ook resultaat ople verde. Op het Weeshuisplein ge lukte het een van de gevangenbe waarders K. te grijpen. Hij is thans weer ingesloten. mei goedgekeurd f DE EERSTE, die zich in Nieuw- Guinea heeft uitgelaten over de gevolgen van het akkoord, was de commandant der strijdkrachten, schout-bij-nacht Reeser. Ruim een uur na het ondertekenen deelde hij op een persbijeenkomst mede, dat hij het nieuws zo spoedig mogelijk zal doorgeven aan de militaire ondercommandanten. Een officiële opdracht om het vuren te staken had de heer Reeser nog niet uit gevaardigd, daar hij deze nog niet van de regering had ontvangen. LATEN ZITTEN Aanslag op bus in Colombia 28 doden AFVOER KAISIEPO frimatic gebleven Grote vertragingen Duitse spoorwegen -pRWWme Ï9&2 de etii^e feei^odf md- (J +putrf*eM j De Algemene Bijstandwet valt in de volgende hoofdpunten uiteen: 1. Door het vastleggen in de wet van de overheidsplicht tot financiële bijstand vervalt bet principe, dat de Armenwet nog kent maar dat bij het creëren van de bestaande groepsregelingen in feite reeds is verlaten, nl. dat de bjjstand- behoevenden eerst voor overheidssteun in aanmerking komen na voorafgaande verwijzing naar kerkelijke en particu liere instellingen van weldadigheid (het zg. subsidiariteitsbeginsel). 2. Niet overgenomen is de beperkende be paling van de Armenwet, dat de bij stand de kosten voor hetgeen voor het levensonderhoud noodzakelijk is, niet te boven mag gaan als in de toekomst verwerving van eigen bestaansmiddelen niet te verwachten is (zoals bij ouder dom, ziekte of blijvende handicap). De bijstand dient in elk geval te voorzien in de noodzakelijke bestaanskosten. Voorts moet de bijstand worden ver leend bij dreigend verlies van de mo gelijkheid tot zelfstandige voorziening in het bestaan. S. Tegen een beslissing van bet bijstand- verlenende orgaan zullen bezwaren kunnen worden ingebracht i.v-m. bet niet-verlenen va» bijstand, de hoogte van de bijstand, de voorwaarden en*. In laatste instantie kan in beroep wor den gegaan bü de Kroon. 4. Behalve individueel bepaalde uitkerin gen zullen ook uitkeringen voor bepaal de groepen worden vastgesteld bij alge mene maatregel van bestuur of ge meentelijke verordening. De direkte uitvoering van landelijke groepsrege lingen zal in handen liggen van" B. en W. onder departementale verantwoor delijkheid van de minister van maat schappelijk werk. In dit kader zullen in de eerste plaats nieuwe regelingen worden vastgesteld ter vervanging van de bestaande voorzieningen voor werk loze werknemers, oorlogsslachtoffers, gerepatrieerden, Ambonezen, blinden, gehandicapten, mindervaliden. 5. De uitvoerende instanties tw. de ge meenten zullen onder de nieuwe wet sterker zijn gebonden dan onder de Armenwet. Daarentegen wordt aan de personen die voor bijstand in aanmer king komen, een grotere mate van ze kerheid verschaft door minimum-bepa lingen betreffende de aftrek van in komsten. het beroep op Gedeputeerde Staten, door vaststelling van minimum- bijstandsbedragen voor enkele elemen taire bestaansmiddelen enz. 8. Het verhaal op degene die bijstand ontvangen beeft, wordt grotendeel* af- («schaft. Het verhaal op d« nalaten schap, de echtgenoot en do gewezen echtgenoot blijft gehandhaafd. Geen venaal vindt meer plaats op ouder* van meerderjarigen en omgekeerd; wel op minderjarige kindoren of op oudore van minderjarigen, behouden* afwij king hi) groepsregeling. De uitgaver.vermeerdering. die de in voering van de Algemene Bijstandswet tot gevolg zal hebben, schat minister Klompé voor het eerste jaar na de ir. werkingtreding van de wet op f 33 mil joen, voor het tweede jaar op f S3 mil joen en voor het derde Jaar en daarna op 65 miljoen. Dit zal worden geëffec tueerd via een aanpassing van de voe ding van het Gemeentefonds. De uitke ringen krachten* de Armenwet kosten de overheid nu reeds f 330 min. per jaar. De niet-materiële dienstverlening is niet in het nieuwe wetsontwerp geregeld. Veel daarvan dient in banden te worden gelaten van het kerkelijk en particulier initiatie! Minister Klompé hoopt te zij ner tijd wel met een wet op het maat schappelijk werk te komen, maar op het ogenblik acht zij deze materie nog niet rijp voor codificatie. digheid zoveel mogelijk bewaart en her wint. Het ontwerp bevat ook regels tot likwidatie van de burgerlijke en ge mengde instellingen van weldadigheid. Het schrijft voorts de instelling voor, in elke gemeente, van een adviescom missie, die een algemeen adviserende functie heeft in het gemeentelijk bj- standsbeleicL De sociale raden, in de Armenwet 1922 armenraden genoemd worden opgeheven. De wachtgelden van de secretarissen dezer colleges worden bij de wet gewaarborgd. Het wetsontwerp beoogt de bijstand- behoevende een grotere mate van rechts zekerheid te geven. Een en ander mag echter niet leiden tot ondergraving van de persoonlijke verantwoordelijkheid. In bepaalde gevallen moet de bijstand daar om lager gesteld, zelfs geweigerd of la ter verhaald kunnen worden. Het bij- standbeleid mag ook het totale sociale beleid, waaronder het loonbeleid, niet doorkruisen. De Kroon kan daarom be sluiten van B. en W. tot bijstandverle ning vernietigen wegens strijd met de wet of het algemeen belang. Wat de rechts zekerheid betreft: aan de bijstand mogen geen andere voorwaarden worden ver bonden dan die in het ontwerp zijn ge noemd. b.v. betreffende de inschakeling in het arbeid*proc«. Verschillende be-t palingen in het ontwerp strekken ertoe, gens minister Klompé in deze kring geen dat de bijstandbehoevende zijn zelfstan- bezwaar. Volgens minister Klompé betekent het vastleggen van de overheidsplieht tot bijstandverlening niet, dat de Algemene Bijstandswet altijd en onder alle om standigheden een zodanige voorziening zou geven, dat andere mogelijkheden van financiële hulpverlening afgesne den zouden moeten worden. Verwanten of kerkelijke en particuliere instellin gen blijven in de gelegenheid ook daar nog financiële hulp te bieden, waar de overheidsbijstand aan zijn grens is ge komen. Het is. aldus de minister, zowel in de normale gevallen als ten aan zien van degenen die door onvoldoende verantwoordelijkheidsbesef een lagere of geen bijstand ontvangen, van belang dat de kerkelijke en particuliere instellingen naar eigen inzicht een uitkering kunnen geven ter aanvulling of ter vervanging van de overheidsbij stand. Met het oog daarop bepaalt het wetsontwerp, dat charitatieve uitke ringen van kerkelijke of particuliere •rijde bij de bepaling van de overtteids- bijstand bulten beschouwing blijven, tenzij zij zouden leiden tot een al te grote cumulatie. Nu het „gunstverlenend" karakter van de Armenwet gaat verdwijnen, kent het nieuwe wetsontwerp dus niet meer, als wettelijke voorziening, bijstand door ker kelijke of particuliere instellingen van weldadigheid. Daaruit vloeit mede voort dat de wettelijke regeling van het ver haalsrecht van deze instellingen niet is gehandhaafd. Hiertegen heeft men vol- Ja, wie heeft het mooiste hondjeIn het openluchttheater Oükzigj Rotterdam werd dit door een deskundige jury uitgemaakt. Het was een wedstrijd, georganiseerd in het kader ran de rakantiebesfedtng voor de jeugd. Het aantal jeugdige deelnemers was groter dan in voorgaande jaren. V*o! verwachting nam dit meiske met haar viervoetige vriendje aan de wedstrijd deel. (■Advertentie) 'n Wigleven-product, uGfta tijdelijke essfeMütgta GMncutews C46o benoea, daarna.j rN TEGENSTELLING tot vroeger is L het in het openbaar optreden van vrouwelijke organisten geen zeldzaam heid meer. Het bespelen van de bei aard daarentegen vond tot dusver in ons lanr vrijwel uitsluitend plaats door mannen, liefst met stevige polsen en vingers. De dertiende avondbespeling van de stadhuisbeiaard werd echter woens dagavond verzorgd door een „carillon- neuse", nl. roej. Ria Pieffers uit Am sterdam. Reeds bü het eerste werk dat zij ten gehore bracht, een Toccata voor bei aard van Sjef van Balkom, bleek de concertgeefster over een aanzienlijke spierkracht te beschikken. Deze bril jant geschreven compositie kwam wat men noemt uit de vorm. stevig van aanpak maar zonder ruwheid. Na en kele oud-Nederlandse liederen die hierop aansloten hoorden wij twee Rondo's van de Franse clavecinisien Fr. Couperin en Daquin. Vooral het Rondo van Daquin. bijgenaam ,.Le Coucou" werd met een haast verras sende duidelijkheid gespeeld. De Dori sche suite voor beiaard van onze stadsbeiaardier Leen 't Hart is een compositie die men nogal eens op de programma's tegenkomt. Terecht. Deze drie-delige suite is, kan het ook anders. De Kroon heeft ongegrond verklaard! «en beroep van het Hoogheemraadschap Delfland tegen het besluit van gedepu teerde staten van Zuid-Holland, waarbij goedkeuring is onthouden aan haar be-,; «luit houdende vaststelling van de keur: voor het gebied van de Deltadijk van h«t Hoogheemraadschap. Deze keur was Vastgesteld om te voorkomen, dat be- lemmeringen voor de verwezenlijking van het met vee! moeite ontworpen tracé zouden ontstaan. De Kroon heeft echter gedeputeerde staten niet kunnen volgen in hun ar;Eji- aaentatie. die op bestaande wettelijke bepalingen gebaseerd was. maar over wogen, dat tegen deze keur verschillen de ernstige bedenkingen bestaan, voor namelijk verband houdende met het ingrijpende karakter der keur, waarbij »D enkele punten de ingrijpende beper king van de eigendom is overschreden. Het bestreden besluit van gedeputecr- heeft de Kroon zij het op Iontdekt, toen hij naar de kamer van de beide broers ging om de oudste zoon en „bedrijfsleider" van de veehouderij, te j wekken. Hij sloeg de jekens terug. De 33-jarige man lag dooci (n bed, zijn sche del was ingeslagen. Het bed van Jan was leeg en het raam stond open. Kort nadat het gruwelijke nieuws de politie bereikt had. werd Jan ontdekt in de landerijen, waarin hij er.ige uren rond- Vanmorgen heeft de 37-jarige J. B. gezworven moet hebben. Hij liet zich wonende in tVestfricsedijk Krabbendam gewillig aanhouden. Op het bureau waar gemeente Warmeuhuizen) vermoede-i hij verhoord werd. trachtte hij even ge lijk in een vlaag van verstandsverbijs-i willig te helpen de toedracht te recon- tering, zijn 33-jarige broer, terwijl deze strueren. Waarom Jan zijn broer met een wind buks op het hoofd sloeg is niet duidelijk geworden. „Tja, 't is erg met m'n broer", stamelde hij alleen. Woensdagavond heeft een Nederlands politievaartuig nabij de noordpunt van het eiland Waigeo nog vuureontact ge had met een prauw, die, bemand met drie gewapende infiltranten, de kust naderde. Nadat de politiemannen de prauw hadden beschoten, wisten de in zittenden het land te bereiken en het bos in te vluchten. Deze actie was het laatate treffen tussen Nederlanders en Indonesiërs voordat de beslissende hand tekeningen werden gezet. Kart tevoren hadden Nederlandse mariniers op het eiland Was een com mandopost ran Infiltranten overvallen. Uit buitgemaakte documenten Is ge bleken. dat de Indonesiërs opdracht hadden contact te maken met de be volking, daarna de oofficiële overdracht af te wachten en vervolgens te zorgen voor handhaving van de rust in de streek van Fak Fak. „Deze infiltranten", aldus de heer Reeser, „waren dus kennelijk op de hoogte van het komende akkoord". Hij deelde voorts mede, dat. zodra in Nieuw-Guinea de order tot het staken van het vuren wordt gegeven, de infil tranten niet meer ..agressief' zullen worden bestreden. De heer Reeser is voornemens de Indonesiërs, die voor namelijk ver van de grote steden, ver spreid In het oerwoud rondzwerven, voorlopig te laten zitten. „Vervolgens", zei hij, „zullen wij trachten de infiltran- sliep van het leven beroofd. De dader die als zenuwpatiënt herhaalde malen in een gesticht te Zeist werd verpleegd, jvas sinds enkele maanden weer thuis. De politie en justitie stellen ter plaatse een onderzoek In, Het „ongeluk", dat in het gezin van de kleine veehouder, dc heer R., is gebeurd want van moord kan men eigenlijk niet spreken heeft in het dorpje Krab bendam veel opschudding verwekt. Het kwam ook geheel onverwacht. Dc 27- jarige Jan B. stond als zenuwpatiënt be kend. Hij was wel eens lastig en deed „vreemd", maar stond bekend Sde^dan* daarin vermeide grónden j Het onheil, dat de kleine boerderij had gehandhaafd. getroffen, werd s morgens door dc vader Bandieten hebben met handgranaten en automatische wapens bij Saboya een aanslag gepleegd op een autobus. De au toriteiten hebben bekendgemaakt, dat niet ais gevaarlijk! minstens 28 personen om het leven kwa men en minstens 14 gewond werden. Saboya ligt circa 160 km ten noord oosten van Bogota (Colombia), j kinderen uit een instelling van gibare onderstand St, ElLsabeths- te Antwerpen zijn, terwijl zij Imdcn op bed lagen, door ratten T de gast!' vast, gebej Zij aren te slapen gelegd in een zaaltje, dat wegens de vervallen staat waarin het zich bevindt, ongeschikt was verklaard als inrichting voor kinderge neeskunde. In dat zaaltje zijn ratten. Er is 's nachts geen toezicht, en men bindt de kinderen vast Een van de twee gebeten kinderen lijdt aan een bloedziekte, waardoor de rat- tonheet een gevaarlijke wonde tengevol ge had. Dat kind is thans opgenomen in b«t Stappaert Gasthuis te Antwerpen. ten door het uitstrooien van pamfletten op de hoogte te stellen van het akkoord. Overigens zal deze kwestie, die eigenlijk meer in het belang van Indonesië is, wel vanzelf worden geregeld". Voorzover hem bekend zullen de in filtranten geen rol gaan spelen in de straks in Nieuw-Guinea gelegerde strijd krachten. Naar de heer Reeser veronder stelde, zuilen de gevangen genomen in filtranten naar Indonesië worden terug gestuurd. Over de uitvoering van het militaire gedeelte der overeenkomst zei schout-bij nacht Reeser, dat de wijze, waarop dit zal geschieden, afhankelijk zal zijn van de houding van alle betrokken partijen. De Nederlandse strijdkrachten zullen de door de regering gesloten overeenkomst uiteraard loyaal en naar beste kunnen uitvoeren en zullen ervoor zorgen, dat de afwikkeling een rustig verloop heeft. Als ook Indonesië en de Ver. Naties van goe den wille zijn, vrees ik uit militair-tech nisch oogpunt geen moeilijkheden". Van plannen tot een snelle afvoer der Nederlandse troepen is volgens de heer Reeser voorlopig nog geen sprake. De te rugkeer van militairen naar Nederland gast normaal door en aangezien de aan voer van militairen uit Nederland ts stopgezet, zal de afvloeiing in de eerste tijd «eer geleidelijk gaan. De comman dant der strijdkrachten opperde wèl de mogelijkheid, dat de uit Nederland gezon den versterkingen binnen enige tijd zou den terugkeren. Op een vraag, of hij een V.N.-strijd- maeht van duizend man voldoende acht voor de handhaving van de orde- ant woordde schout-bij-nacht Reeser, dat dit zeker het geval zal zijn, als de gemoe deren in Nieuw-Guinea met worden opge zweept en als de bevolking zich bij de feiten zal neerleggen. Het poliüe-appa- jaat zal daarbij ook een belangrijke func tie hebben te vervullen. De uitwerking van ide totstandko ming van het akkoord op de Neder landse troepen achtte de heer Reeser tweeledig. Bij velen zal er volgens hem ongetwijfeld een gevoel van opluchting zijn, omdat het conflict zich niet ver der toespitst. Anderzijds had hij ook alom teleur stelling bemerkt, daar de zaak anders gelopen is «5an de Nederlandse re gering had gewenst. Schout-bij-nacht Reeser besloot met te zeggen, dat hij tevreden is over dc verrichtiingen van de Nederlandse strijdkrachten, die hier jarenlang en onder tnoeilüke omstandigheden heb ben „gediend". Gedurende de laatste maanden hebben zij tevens een (be hoorlijke dosis zelfbeheersing getoond en tal van moeilijkheden geïncasseerd, Het lid van de Nieuw-Guinea Raad Marcus Katsiepo heeft verklaard, dat de Nederlandse regering zich niet heeft gehouden aan de be'.ofte de Nieuw Guinea Raad te raadplegen indien er beslissingen zouden worden genomen over de status van Nieuw-Guinea. Dat op het laatste moment drie raads leden als adviseurs aan de Neder landse delegatie zijn toegevoegd, kon hij niet anders zien dan als een klein vergulding voor de „bittere pil", die de papoea'3 hebben moeten slikken. Hij toonde zich erg verbitterd over het feit, dat de Nederlandse en Indonesi sche rregeringen de Papoea's slechts gebruikt hebben". „Men heeft gewoon over onze ruggen heen beslissingen genomen", zo zei Kal- stepo. De garantieregeling voor het zelf beschikkingsrecht, die werd overeenge komen, achtte hij slechts een voorwend sel om de Paper's „over de haren te strijken". Hü voegde daaraan toe, „In feite vertrouw Ik zelfs de V.N. niet meer" De Nederlandse regering verge leek bjj met Pilatus, aangezien zij het zelfbeschikkingsrecht slechts gebruikt zou hebben als een voooorwendsel om baar eigen handen In onschuld te was sen. "Voor de Papoea's vond Kaisiepo het een belangrijk punt dat de Nederlandse regering haar belofte heeft verbroken. Volgens hem had Nederland de onder handelingen moeten verbreken, toen In donesië opnieuw landingen uitvoerde tijdens het overleg. „Onder de bevolking is absoluut sprake van ontstemming", zo Voor de rechtbank te Rotterdam heb ben terechtgestaan de 23-jarige loswerk- man G. E. H. en zijn 25-jarige collega A. van B. Verdachten bekenden rich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van geld en een gouden horloge ten na dele van hun hospita en aan diefstal van tijdschriften uit kiosken Beide verdach ten liepen in de proeftijd van een vorige straf. De reclasseringsrapporten waren weinig bemoedigend. De officier van justitie eiste in beide zaken een jaar gevangenisstraf met aftrek. De raadslieden deden een beroep op de jeugd van hun cliënten en vroegen een mildere straf. voortreffelijk voor het carillon ge schreven. In de voordracht door Ria Pieffers trof ons vooral het laatste deel, een mu sette, door de lichte en sprankelende uitvoering. Drie Menuetten van Mozart, uit de 9e klaviersonate, de Kleine Nachtmusik en de 39e symfonie, ble ken, zoals niet ideale, dan toch aan- nemelijke beiaardtranscripties. Door een klein mankement, waarschijn lijk draadbreuk, moest het concert tijdelijk onderbroken worden. Gerard Boedijns Preludium en Allegro op Lobe den Herrn" stond als afifuitiËg van dit fraai uitgevoerde programma vermeld. W. H. W. De officier van justitie bij de recht bank te Rotterdam heeft een jaar en zet maanden gevangenisstraf met aftrek ge- eist in de zaak van de 39-jariz« bedripj. leider van «en classificeerfredrïif. P. van G. Deze verdachte heeft terecht gestaan verdacht van verduistering vaa een deel van door hem ontvangen-voor schotten. In de periode van januari'tot mei van dit jaar zou het totaal bedrag zijn opgelopen tot 5000. Verdachte be kende dit geld geheel aan draak te héb ben besteed, maar huwelijksmoeilijldM- den zouden hem daas;toe hebben ge bracht De officier van justitie was vaa me ning dat een lange gevangenisstraf nut tig zou zijn om Van G. van zijn drank- gewoonte af te brengen. Voorts zag hij als stok achter de deur heil in de maat regel van voorwaardelijke terbeschik kingstelling. De raadsvrouw, mevrouw mr, R. C. Lensink-Bosman was van oordeel dat een lange straf Van G. niet beter zou maken. Zij pleitte voor een kortere straf met een voorwaardelijk deel en intensief toezicht 28 augustus zal de rechtbank uit spraak doen. Op de Eperweg te 't Harde (gem. Doornspijk) is de 62-jarige gehuwde rijkswerkman A. van Spijkeren uit Doornspijk door een personenauto aan gereden. Hü is ter plaatse overleden. Het ongeluk gebeurde toen de heer Vaa Spükeren het rijwielpad per brommer verliet Advertentie Volgens de vakbonden is de model- actie, die gisteren door personeel van de Westduitse spoorwegen is ingezet, op grote schaal nageleefd. Talrijke goede rentreinen, vooral in het Ruhrgebied, kregen hierdoor aanzienlijke vertragin gen, die soms drie uur bedroegen. De reizigerstreinen, aldus vakbondskringen kwamen gemiddeld met een klein half uur vertraging binnen. De spoorwegdi rectie wijt deze vertragingen echter aan de grote drukte in het vakantiesei zoen. Dicrgaardesingel 93—-94 - Tel, 115830 (2 lijnen* na 6 uur 188131 De 34-jarige heer J. Duyf uit Velden en zijn vierjarige nichtje, een dochter tje van de familie W. te Venlo, zijn In teren bij een aanrijding om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde toen de man en het kind langs de rijksweg te Velden aan het wandelen waren. Het meisje liep plotseling de weg op. H® heer Duyf trachtte het kind terug te halen, doch beiden werden gegrepe" de kruising RooseveltlaanMaasstraat in jdoor een toeristenbus. Tijdens het ver- Amsterdam door een taxi werd aange- ivoor naar het ziekenhuis te Venlo Is de reden is vanechtend in het Wilhelmina- (heer Duyf ann zijn verwondingen be- gasthuis aan zijn verwondingen ovci jzweken. Het meisje overleed latex, inhei 0 De 70-jarige wielrijder A. Jagtman, die gisteravond omstreeks zeven uur op leden. 'ziekenhuis.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2