WASSEN ieuzeiimacjiiette zal in optocht te zien zijn Schiëdam bouwl stadje op parkeerterrein timende liin in aantal lifhonderd turners in actie Wereldprimeur van 100-jarig Gusto Sportief evenement bij Koninklijk bezoek je ware! Kraaneiland: j wu besparende hulp gL /w\ bij verlenging van havenhoofden WÊÊÊËÊÊSf Zaterdag weer Avondgebed voor de eenheid fiWevenit weer grote mode Stevige donjon werd de eerste Openbare Leèszaal-Bïbliotheek Kanker moet overwonnen! vlaardingeri schïedam DE ROTTERDAMMER VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1962 voor w komende herfst fllltfe eiï winter 3d-0jasi Wekelijkse WASSEN attractie Afmetingen COMPOSITIE AÖENÖA VOOR SCHIEDAM en dagelijks OFFICIEEL 6tms) ASEMT! DOE-HET-ZELF-CENTRUM groot éSb FLORIS PI VIJFDELAAN 134 (Promenade West) TELEFOON 8210 Ged. Biersloot 37 Teiéf. 01898-6450 L Burg. Knapperllaan 2 - Telef. 0)0-64500' Pagina 3 (Advertentie) Advertentie Bel -O-Fast voor dames-blouses Is het laatste jaar een begrip geworden voor iedereen. Want deze Bel -O-Fast zelf- strijkende popeline die U beslist niet behoeft te strijken en zelfs in de wasmachine kunt wassen, is de enige popeline ge bleken die inderdaad na de was zonder meer als nieuw de kast in kan. Maar de prijzen voor deze da mesblouses van tien of vijftien gulden... beslist geen cent te duur... vroegen om een ter Meulen aanbieding. Morgen gaat dit gebeuren, want morgen koopt U Bei -O-Fast damesblouses met dubbele man chetten,- in alle maten voor nog géén zeven gulden. Zaterdag 8 september zal het weke lijks avondgebed in Schiedam, dat za terdagsavonds van half acht tot acht uur in de Evangelisch-Lutherskerk aan de Lange Nieuwstraat. tegenover de Amsterdamse bank, wordt gehou den, weer een aanvang nemen en zul len opnieuw christenen, uit verschillen de kerken elkaar wekelijks in een li turgische gebedsdienst ontmoeten. Dit avondgebed heeft tweeërlei doel: Het wil een voorbereiding zijn voor de komende zondag en in de gelegenheid steilen op regelmatige tijden gezamen lijk voor de eenheid der christenen te bidden. Steeds meer dringt het besef door. dat een grotere eenwording der kerk een gebiedende eis is. De verdeeld heid der -kerk is een innerlijke tegen strijdigheid. die de komst van het Rijk Gods vertraagt en belemmert. Steeds meer ook neemt bij velen het verlan gen naar een grotere eenwording toe. Dit geldt vooral voor de Hervormde en Gereformeerde gemeenteleden, die bezig zijn elkaar op een nieuwe wijze te benaderen. Besprekingen tussen wijkkerkraden van beide gemeenten zijn reeds aangevangen. Maar geen eenwording kan werkelijkheid worden, indien zij niet wordt voorbereid door het voortdurend gebed der gemeente en indien de Heilige Geest daarvoor niet de harten opent en er de wegen voor wijst. Daarom is «en, voortdurend gemeen- scappelijk gebed der christenen «en noodzakelijke voorwaarde voor eenwor ding in de toekomst. De plaatselijke Oecumenische raad van kerken doet om die reden gaarne een beroep op de Schiedamse christen held, om in gemeenschappelijk gebed met christenen van andere kerken de eenwording van de Koning der Kerk af te smeken. Aanvang zaterdag 8 september om 19.30 uur. Beux-pièces'in "sparkling" wevenit (onopvallend met zil verdraad. doorweven). Geborduurd met raf fia. Rok geheel ge voerd.In zwart, bruin, groen en turquoise. Dames blouses ENTHOUSIAST werkt het personeel van de werf Gusto aan de af werking van een afbeelding van het kraaneiland dat de honderd jarige werf voor Rijkswaterstaat maakt. Om te tonen hoe groot dit kraaneiland in werkelijkheid xuordt is er een afbeelding van de Euro mast naast het kraaneiland geplaatst. Deze presentatie van Gusto zal don derdag als sluitstuk van het plein- spet Twintig eeuwen Schiedam presenteren zich het parkeer- plein Singelplantsoen oprijden. Maten 40 f/iH 48, Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze Bel O-Fast zelfstrijkende dames blouses in wit «g| en in de maten 38 t/m 46, JP| I/yf voor S& Leuke pullover lit zuiver wollen weve- Vermoedelijk zijn in Schiedam ge stolen fietsen of bromfietsen in Rotter dam terecht gekomen. Morgen wordt van 9 uur tot 17 uur 's middags kijk dag gehouden in het hoofdbureau van politie Haagseveer te Rotterdam. Schiedammers die hun rijwiel zijn kwijtgeraakt wordt aangeraden daar een kijkje te nemen of hun eigen dommen zich soms tussen de voor werpen bevinden. 9 De-' Koninklijke Ned. Vereniging E.H.B.O. in Schiedam deelt ons me de dat de nieuwe cursus ter opleiding voor bet eenheidsdiploma zal begin nen, voor beginners op maandagavond 17 september van 19.30 tot 21.30 uur en voor gediplomeerden op woensdag avond 19 september van 19.30 tot 21.30 uur. Deze cursussen zullen wor den gehouden, in de bovenzaaal van het gebouw Westmolenstraat 26 hoek Westvest. Aanmeldingen kunnen ge schieden bij G. J. van Eden, Vlaar- dingerdijk 335 a, bij mevrouw E. E. Koek, L. Singelstraat 25, bij C. J. van Reedën, Marconistraat' 5 én in "de zaal op de eerste cursusavond.-In- schrijviigen door werkgevers voor le den'van hun personeel worden even eens gaarne ingewacht. alt. Fleurige sireep- combinatie op kraag en stropdasje» In ma. line, rooden bleu. Maren 38 t/m 48. Verrassend A C koopje Jy Géén tel, of schrift, best. De afmetingen van de pontons, die cp acht potèn staan, zijn 70x25 m. Drie dieselgeneratoren leveren stroom voor de elektromotoren die de hydraulische pompen va-n de vijzelinrichting aandrij ven. In Umuiden werken zij in een -wa terdiepte van 16 m, elders kunnen de poten verlengd worden tot 57 m, zodat de totale hoogte mét .kraan dan juist iets meer is dan die van de Euromast, De elektrische rijdende 25-tons grijperkra nen van zeer moderne konséruetie heb ben een vlucht van 56 m; deze kranen rijden over vrijwel de gehele lengte van het ponton. 4 Na voltooiing van de werkzaamheden tn IJmulden kunnen de kraaneilanden natuurlek bij andere waterbouwkundige werken ingezet worden. Dit Is de eigen schap die hefpontons zo aantrekkelijk maakt voor aannemers: hun veelzijdig heid. Als voorbeeld hiervan zijn te noe men enige toepassingen die door Werf Gusto zün ontwikkeld: weereiland, Hcht- eiland, verplaatsbaar droogdok, (hetzij voor reparaties of voor overslag in dei ning), heistelling in zware deining, hef pontons voor het leggen van tunnelbui zen en voor de bouw van brugpeüers. Dikwijls kan het eiland voor meer dert) doeleinden dienen: de heistelling bijvoorbeeld kan met een sterke bok uitgerust worden; met de poten opge vijzeld is het wetiktuiig dan bovendien nog een-drijvende bok. (Advertentie) ROTTERDAM; "Oude" Binnenweg 25 ROTTERDAM: Dorpsweg 37, hoek Katendr. Lageóijk DEN HAAG: Spui.34, boek Kalvermarkt AMSTERDAM: Niêuwendijk 186 t.o. Beurspassage Kantoormachines telef. (01898)- 3697 9 Zondag 9 september om 19 uur houdt de Baptisten Gemeente Schie dam een bijzondere evangelisatiesa menkomst in gebouw „Irene", Nieu we Haven. De médewèrkebs zijn: 'ds; R. Reiling, spreker, John Buurman, solo- en samenzang, Flip de Koning aan het -Hammondorgel.s werken met mensen die het metier kennen, met mensen die kennis en liefde hebben voor kunstzinnige crea ties. Dat is bijvoorbeeld met Cof Rós- man het geval. Deze heer Rosman is hoofd van een drukkerij(tje). Hij werkt dag en nacht, de orders over stromen hem. Toch wordt ie niet nerveus. Hij maakt het eenvoudige drukwerk en als de klant het dan ook beslist wil maakt ie ook .nog minder mooi werk maar hij zal dat met leed wezen doen. Daarom bloeit hij volle dig op als hij bezoek krijgt van men sen die de schoonheid van het woord, de schoonheid van de letter, het gril lige eigen leven van het drukwerk, kennen. Die als hij er naar streven van het drukken als ambacht tot kunstzinnige creaties te komen. Dat is wel moeilijker dan veel werken maar het kan naast dat harde wer ken gedaan worden omdat de schoon heid van de prestatie zulk een waar devolle beloning is. SOMS komen die drukkers echter tot ongekende kunstprestaties. Dat hebben ze onlangs ontdekt. Het is een dwaas verhaal. In de drukkerij hangt namelijk een bord waarop zij restanten inkt afwrijven. Klodders inkt liggen door elkaar op dat bord, het wordt zo een veelkleurig palet, een grillig geheel dat kennelijk de noeste arbeid van de moderne schil ders concurrentie kan aandoen. Dezer dagen kwam namelijk een van onze Schiedamse schilders op bezoek in de drukkerij. Toen hij het bord zag bleef hij verrast staan. Er kwam dat pein zende in zijn blik, dat introverte in getogen kijken van de ware kunste naar en nog meer dat van de passie van de kunstminnaar. Tjongetjon ge, zeg, dat is mooi, wie heeft dat ge maakt, tjonge, wat een gevoel voor' compositie...." zei de man en de druk kers beheersten zich helaas niet lang genoeg zodat de kunstenaar nu weet dat hij zich vergist heeft. Hij dacht al een schilderij te zien dat de dui- zendguldenprestaties van Karei Appel zou kunnen wegvagen. Met humor hangen de drukkers de inktmop met het veelkleurige telkens wijzigende palet nu wel eens in de gang en vele bezoekers menen dan dat zij inder daad een schilderij bezien. Ook een vorm van een misverstand dus, ech ter zonder veel moeilijkheden. SOMS beleeft de mens vrij frequent het: uit de moeilijkheden ont staan ook nog series misverstanden". Die leus, die wij zonder copyright aan u doorgeven, kan telkens weer worden toegepast. Het is namelijk niet vreemd als men denkt dat het een het ander als versnelde reactie meebrengt. Dat ervaren we dezer da gen ook als we de nerveuze bedoening zien die de komst van de Koning in voorbereidt. Het is uiteraard gemak kelijk om een greep te doen in de li teratuur en te antwoorden met de wijsheid van onze voorvaderen. Sha kespeare zou kunnen mededelen dat we allen dat als mens en steeds be- zo dikwijls „veel leven om niets" ge maakt wordt, maar het grappige is trokken worden in de nervositeit. Dat overkwam ook ons gisteren toen we op enkele plaatsen tegelijk wilden zijn. Dan denkt men meestal dat een taxi uitkomst brengt. Het is niet waar. Toen de auto ten slotte twintig minu ten te laat toch nog arriveerde deelde de chauffeur lakoniek mee: ,,Ja, mijnheer, ilc ben niet vroeg, hoor, want met dit slechte weer liggen de klante overal te wachte..." GOED, nimmer nerveus doen is de leus. Het is daarom prettig samert- Advertentie) JOHS, VRIJMOED ZONEN N.V.r SCHIEDAM De strijders geven het niet op: de kanker móet overwon nen worden Hun - actie in zie kenhuis en laboratorium ver dient onze aandacht, maar meer nog onze steun. Uw hulp vormt een bijdrage in deze strijd om de volksge zondheid. De collecte van za terdag beveel ik met kracht hij u aan. De burgemeester van Schie dam, Mr. J. W. Peek. HET aantal uitleningen van de Ge meentelijke Openbare Leeszaal en bibliotheek te Schiedam was in augustus ruim duizend hoger dan in de vergelijkbare maand van vorig jaar. Het aantal van augustus j.l. is 19707 dat van vorig jaar 17692. Het totaalcijfer kan als volgt worden ver deeld: studiewerken 6108 (v.j. 5089, kinderboeken, 4556 (v.j. 4575). De verdere cijfers der uitleningen in augustus zien er als volgt uit: ingang van het parkeerterrein, heeft du politie al een bord gezet dat gëen auto vanaf zaterdag meer daar mag parke ren. Vanmorgen bleek ook dat een aantal minder goede stadgenoten de houten bakjes rond de palen langs Broers- vest, waarin rode geraniums zullen worden geplant zodanig had vernield dat het weer veel werk zal kosten ze in de oorspronkelijke staat te bren gen,... Zaterdagmorgen begint een on gekende aanbieding van de meest solideen luxe meubelbekledings- stoffen: voor een krankzinnig lage prijs. Een grote partij meubelstof, tientallen rollen, waaronder épinglé, wollen moquette en moderne platgeweven stoffen, in kwaliteiten van 8 tot 12 gulden, nu door elkaar voor nog géén vier gulden per nieter. Dagblad „De Rotterdammer" Schie damse redactie Lange Kerkstraat 82, tel. 66382 b.g.g. teL 115583 toestel 51 Cb.g.g. na 18 uur 80037) alleen voor redactie- aangelegenheden. Agentschap H. J. Troost, Aleidastr. 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, adver tenties en abonnementen bgg tel. 115588). Apotheek: Rembrandt, Rembrandt!, 5. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 89123; politie-alarm 64666; GG én GD waarschuwing 69290. Julianapark: Expositie dieren en die renbeelden „Dierenkijk", 1418 en 2023 (Advertentie) het centrum van het geheel het Wil helmus gaat spelen. De vlaggedragers van de gymnastiek verenigingen lopen zo achter elkaar dat de Nationale, de Schiedamse, de Oranje vlaggen een wisselend beeld geven. Iedere groep van vier heeft namelijk vier dezelfde vlaggen en elke groep wordt gevo-lgd door een groep van and-ere vlaggen. Voor de organisatoren is er de moei lijke taak om de gymnasten met de meeste spoed na afloop via bet plein over de Broersvest Nieuwe Haven. Nieuwe Damlaan naar het sportveld te rijden. Dat is mogelijk omdat het tijdschema deze speling wel toelaat. Om kwart over tien zijn de 36 vlagge dragers in de Rijks-HBS. Zij zullen om streeks tien over twaalf vanaf de rechterzijde van de vroegere Gedemp- t Broersvest achter de vijfde auto, dat de auto van de verffabriek Veveo, lopen naar het plein waar zij in het centrum voor het miniatuurstadje (dus voor stadhuis en kerk) halt houden. Achter hen stopt een zesde auto, dat is de wagen van drukkerij Roelants. Als de laatste auto, de tiende, is bin nengekomen verspreiden de vlagge dragers zich over het gehel front van de miniatuurgevels. Zij veroorzaken daardoor dat in het centrum een ruimte ontstaat waar plaats, is voor het muziekkorps Gusto dat dan dus in Sportparkbrug rijden, bij de oprit gaan de auto's naar links het fiets pad af om onder de brug door te korfbalveld naar rechts langs de lan- rijden langs de smalle zijde van het ge zijde, dan naar links langs de smalle zijde en zo weer de oprit van de Sportparkbrug op om naar Nieuw- land te gaan. Hierdoor heeft de com missaris van politie verkregen dat H.M. een goed overzicht krijgt over de drie minuten durende gymnas- tiekdemonstratie. De groen van 36 vlaggedragers van de negen Schiedamse gymnastiekverenigin gen heeft bovendien nog een andere taak want deze groep zal ook deelne men aan de finale van het pleinspeL Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze grote partij meubelstoffen in een kleurassortiment, 130 cm breed, <9- per meter voor Géén tef. of «chr/ft, heit.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1