h Koningin rijdt in stoet van 6 auto's door stad Routes van donderdag ROTTERDAM Olifant Baby Toni Boltini uit circus gestolen Moeilijkheden velden op laatste ogenblik KLEINE INBREKERTJES, VEEL DIEFSTALLEN Zevende lustrum van de S.R.B. nadere details koninklijk bezoek j Grote belangstelling: nog steeds ledenstop 4 Is Landsvrouive W ïlton-Fijenoord mm Schiedamse clubs verloren alle wedstrijden Brommer slipt, berijder gewond Jongen viel twee meter Sportraad trad regelend op Vrouw gewónd bij val met brommer Twee jongens in Schiedam gearresteerd Man trachtte op te lichten twee radiozaken Augustus goede i spaarmaand mumw rok 2J0 230 TRAGISCH ONZEGBAAR LEED Auto rijdt meisje op fiets aan VERKEERSDRUKTE ALLES GEDAAN? Programma Expositie Man op pantoffels yiel en brak been j Een Spaans personeelslid van circus Toni Boltini, dat bijna een week geleden zijn tenten op de Sint Jaeobsplaats in Rotterdam heeft opgeslagen, is vannacht spoorloos verdwenen met een klei ne Indische olifant, die de naam Baby heeft. -11w>m verf van de vakman HBSS op Hurga Geschenken AÖEMDA VOOR SCHIEDAM Vandaag en dagelijks pullover, vest, jumper, 50. bl°USe215 pantalon CHEMISCH colbert 2?s japon 31° deux-pièces 445 mantelcosfuum, damesmantel herencostuum, winterjas, regenjas] BSS&TL Nieuwe aspecten van onderwijs naar aanleiding van de-Mammoetwet" is de titel van de causerie die mr. A Evenhuis, secretaris van de Ver eniging voor Christelijk Volksonder wijs woensdagavond aal houden in de benedenzaal van de Öpstandings- kerk Schiedam-NVuwiand, Hij zal dit doen tijdens de toezinningsavond van de Vereniging tot Bevordering van Christelü'k Onderwijs in Schiedam voor het voltallig personeel van de Schiedamse scholen van deze verenl- «ing De avond zal worden besloten «iet'een woord van wijding en be zinning door ds. H. W. Hemmes. De christelijke korfbalclub ODI is de competitie goed begonnen. De Schiedammers wonnen met 83 van Rotterdam-Zuid, bij de rust hadden de zwartwitten reeds een voorsprong van 51 bereikt. Het juniorenteam van ODI won met 20. De Gemeentelijke Inspecteur van het Onderwijs in Schiedam, de heer C. A. Kamp, zal vrijdagmiddag om kwart voor vijf een expositie openen in het schoolgebouw Gedempte Baan- sloot in Schiedam. Deze tentoonstel ling is ingericht door de Vereniging Nederlands Fabrikaat met het doel voorlichten te .geven aan de school- Wtgd. Onder de naam ..Nederland maakt Wt" zal te zien zijn wat in Nederland op Industrieel .gebied wordt gepresteerd. -De bromfiets van de Schiedammer H. .K is gestolen in de Van Beveren straat. Op de Nieu.ve Damlaan is debromfiets van de timmerman K. P uit Monster ontvreemd. De Schie dammer iP. J. v. W. 'heeft aangifte gedaan van diefstal - an zeven steek- «leutels, een pijpsleutel en een water pomp -die uit zijn woning zouden zijn verdwenen. A De Schiedamse Middenstand Centra le adviseert de winkeliers hun zaken a.s. donderdag naar -behoefte open te hóuden resp. te sluiten en het perso neel gelegenheid te geven de festivi teiten in Schiedam in verband met het Koninklijk 'bezoek bij te wonen. De gebruikelijke middagsluitingen blijven deze week .gehandhaafd. A Donderdag a.s. -geen melkbezorging in Schiedam: De melkhandelaren aillen woensdag voor twee dagen af leveren, aangezien- het verkeerstech nisch niet mogelijk is- alle klanten te bedienen en de meeste huisvrou wen toch de stad in gaan! (Van een onzer verslaggevers) VOOR de vele belangstellenden is het goed te vernemen, dat H.M. rl r%-nctn tvizw rtrm Koningin Juliana steeds zit in de U Uöl(njJlAJ(Xü.K>tV derde auto van de stoet bij het be- zoek aan Schiedam op donderdag 13 <U1PYT llflJ7 september. Over de Schiedamse stra- "I/Cl tA/tfl I LLLIL ten zal steeds ver voorop een auto van de politie rijden. De stoet wordt geformeerd door als eerste de auto van de commissaris van politie, de heer K. Rijpma, die verantwoordelijk is voor de orde. Dan volgt de auto van de Commissaris van de Konin gin, mr. J. Klaasesz. Daarna de auto van de Koningin waarin ook zit bur gemeester mr. J. W. Peek. Dan de auto van de hofhouding. Hierachter rijdt de locoburgemeester, de heer H. Sabel met de echtgenote van bur gemeester Peek. In de zesde auto zit ten de wethouders en de gemeente secretaris. Burgemeester Peek zal de Koningin donderdagmorgen om half elf aan de grens van Schiedam op de Rotterdamsedijk verwelkomen. Een Schiedams schoolkind biedt H.M. dan bloemen aan. De hofhouding van H.M. wordt gevormd door de Dame du Palais, mevrouw A. J. L. de Smeth geb. ba ronesse v. Pallandt, de secretaris van de -Koningin, mr. J. van den Hoeven, de kamerheer in. buitengewone dienst mr. dr. K. F. van der Mandele, de kabinetschef H. A. N. Dinger van Kruiningen. Hoewel _oorspronkelijk het plan bestond dat H.M. zich in -het Julianapark met bejaarden zou onder houden zal zij daar niet kunnen spreken met de aanwezigen. Het ge hele schema is namelijk gebonden aan een krappe tijdtabel. Wilton-Fijenoord heeft uitstekende re gelingen getroffen voor dienstbetoon aan het perswezen zodat verwacht mag worden dat op ruime wijze over het be zoek van H.M. aan de werf gepubli ceerd kan worden. Op de werf staan goede electro-techniscbe verbindingen als telex, telefoons, geluidsinstallatie, apar- ftüLANGS is -een kind doodgereden op de Rotterdamsedijk in Schiedam. Dat heeft de gemoederen danig in he- weging gebracht. Het is moeiujk. te bepalen of hier van enige schuld sprake is. Er zijn diversmeningen over deze tragische affaire en situatie. J>e heer P. Busink uit de Jtloltz er straat 15 te Eotterdam-12 zond ons onderstaande brief over de kwestie. Hij uit zich als kek over de zaak, ook wij achten ons onbevoegd tot commentaar. We nemen zijn opmerkingen daarom öp'zijn ver zoek hier onverkort op. UIJ SCHRIJFT: In uw blad wordt melding gemaakt van een ernstig verkeersongeluk op de Rotterdamsedijk ter hoogte van pand 243waar een jongen van 13 jaar dodelijk ueronge- itdcte. Het bericht vermeldt dat de jongen niet goed naar alle richtingen heeft uitgekeken. Wij raken aart deze Geen vreugdevolle aanvang van de voetbalcompetitie voor de Schiedamse clubs. HBSS verloor onder protest met 0—1 van Excelsior M, PPSC boog het boold voor Heinenoord -met 20, BTB werd met liefst 1-7 geslagen door SC Zuidenpark en ook GSS kwam. niet tot winst. Het bezoekende RSM won met 1I. GSS—RSM 1-4: De partijen waren tegen elkaar opge wassen. RSM toonde zich wat doortas tender en GSS 'had veel pech. Zo raakten Wessel en Van Deuzen zelfs viermaal achtereen (het houtwerk. In. de tiende Minuut h-ad de rechtsbuiten van RSM de vrije ruimte. Hij liet de middenvoor scoren. Toen de midden-voor daarna uit een doorloopbal langs spil Schop kwam was het 02. In de tweede helft raakte GSS wederom vele malen paal en lat. de vijftiende minuut schoot Wessels in. GSS bleef in de aanval maar bij een uitval schoot de rechtsbinnen van RSM raak. Nogmaals kon de middenvoor Mama een doorloopbal ibenutten zodat GSS geflatteerd met 14 verloor. GTBSC Zuiderpark 17: Hoewel de uitslag het niet doet ver goeden is GTB niet de mindere geweest. De gasten slaagden er echter in liefst teven maai misverstanden in de Schie damse verdediging uit te -buiten. De geelzwarten daarentegen konden slechts eenmaal door de vijandelijke barrière neen breken. Heinenoord—PPSC 2—0: Ook PPSC startte slecht. Teveel hebben de Schiedammers een afwachtende hou- Jng aangenomen waardoor Heinenoord Keeds eerder bij de bal was. In de vijf tiende minuut strafte de middenvoor een teut.van de Schiedamse verdediging af. ïdecnt schieten voorkwam meer doel punten. in .de tweede helft -begon PPSC goed maar de afwerking van de aanval- ien mislukte. Een fout van de achter hoede^ gaf Heinenocrd de gelegenheid tweede doelpunt. Daarna be ar v, ^DSC in 'liet laatste -halfuur de af wachtende houding waardoor er voor nein-enoord geen gevaar meer ontstond. Op het kruispunt Nieuwe Boezem straat-Boezemlaan te Rotterdam werd «e elfjarige Ler.ie Mastenbroek uit de «aac Hubertstraat met haar fiets aan treden door een personer auto. Het meisje kreeg een gecompliceer de breuk aan het linker onderbeen en werd naar het Sint Franciscus Gasthuis overgebracht zo onzegbaar leed veroorzakende ver keersongevallen gewend. In een wel haast standaard-stijl wordt in alle bladen van dergelijke ongelukken mel ding gemaakt. Het raakt ons met meer zolang wij er zelf niet heel dicht oij worden betrokken. Daartegenover ge steld de moeite en kosten die rtjK, gemeente en weet ik welke instanties nog meer, zich getroosten in het be lang van een grotere verkeersveilig heid, vraag je je als leek toch wel af, of bij wegomleggingen als m het on derhavige geval, door de verantwoor delijke instanties aan de verkeersvei ligheid van de burgers, in het bijzon der van deze kleine burgertjes, wel voldoende aandacht wordt besteed, hen ieder die de situatie ter plaatse beziet, ontkomt niet aan de vraag of door bepaalde voorzieningen het risico van verkeersongevallen voor overstekende burgers niet beperkt respectievelijk het ongeluk menselijkerwijs gesproken niet voorkomen had kunnen worden. Wat toch is het geval? nE ROTTERDAMSEDIJK is een uiter- U mate drukke en verkeersdichte verkeersweg. Dat is algemeen bekend. Er steken ov de bedoelde plaats dagelijks talrijke kinderen over om de aan de overzijde gelegen scho len te bezoeken. Zij zijn er aan ge wend via de vluchtheuvel, eerst naar links dan naar rechts kijkend over te steken. Deze gang van zaken wordt plotseling zonder extra voorzieningen onderbroken door het verkeer uit bei de richtingen over een weghelft te leiden. Wat is er begrijpelijker dan dat kinderen op de gebruikelijke wijze, dus juiste wijze, oversteken, er even niet aan denken dat het verkeer op een zijde dubbel is geworden. Dat was een van de oorzaken van ait ongeluk. In plaats van extra voorzieningen werd het uitzicht extra belemmerd door onjuist geplaatste verkeersbor den waardoor staande op de vlucht heuvel het verkeer komende van üe Rotterdamse richting niet duidelijk waarneembaar was. De vragen die rijzen zijn: Waarom geen omlegging via Franselaan? Waarom geen extra politietoezicht bij het oversteken. Waarom de borden op een dergelijke wijze geplaatst? f"\NZEGBAAR leed in een gezin. Hebt gij mensen van de politie, van andere gemeentelijke diensten in ver band met deze verkeersomlegging al het mogelijke gedaan in het belang van de verkeersveiligheid? Ik waag het te zeggen dit te betwijfelen. Een grondig deskundig onpartijdig onder- ioek ter plaatse naar deze vragen is toch wel het minste wat verlangd mag worden. te perstafels e.d. ter beschikking van de verslaggevers. Wilton-Fijenoord verzorgt ook de maaltijden voor de verslagge vers, terwijl de pers bovendien op een opstapautootje voor tachtig man achter de Koningin mag rijden. Het programma voor het bezoek aan de werf Wilton Fijenoord is als volgt: Om kwart over drie zal de directie en de president-commissaris J. J. Oyevaar H.M. verwelkomen. Het jongste perso neelslid van de werf, het vijftienjarig meisje W. F. 'Hoistlag biedt de Konin gin bloemen aan. De harmonie Wilton- Fijenoord zal dan musiceren. Het Is de wens van H.M. om op een opstapwagen van de iverf over het be drijf te rijden. Deze opstapwageas wor den gebruikt om al rijdende over de werf het personeel de gelegenheid te geven zich snel te verplaatsen. Dat dient men staande op de lage wagen te doen waarbij men zich vast kan hou den aan een ijzeren beugel. Mogelijk dat voor het opstapwagentje van H.M. ter beveiliging een ijzeren kettinkje wordt bevestigd. De opstapwagen rijdt door de machinefabriek. Bij regen wordt gebruik gemaakt van autobus sen. Als H.M. de machinefabriek in komt is het bedrijf in volle werking. Daar draait on-der andere een. zeer grote scheepsmotor. De directeur ir. B. Wilton zal dan een causerie houden, die door 300 personen wordt beluisterd. Als de Koningin langs de kade van de- haven rijdt krijgt het gehele personeel de ge legenheid het werk te staken om naar de Koningin te kijken. In de haven hou den de schepen van Wilton een vloot- schouw. Rijden-de langs het hoofdkantoor gaat H.M. op de opstapwagen naar de las- loods waar te zien zal zijn dat enkele platen voor secties van schepen aaneen gelast worden. Langs de afbouwhaven gaat H.M. naar de Bedrijfssehool waar directeur W. G. Valk H.M. zal rondlei den. Daar is ook een expositie van werk stukken van de leerlingen van deze school. Aan 'het slot ontvangt de Koningin een geschenk dat vervaardigd is door een der leerlingen. Tenslotte gaat de Ko ningin naar het hoofdkantoor waar een groot gezelschap (ongeveer drie honderd personen) aanwezig is. Hier zijn de Schiedamse gemeenteraad, verder honderd Schiedammers, dan vertegenwoordigers van de werf. De commissarissen van het bedrijf wor den aan de Koningin voorgesteld. Aan drie tafeltjes komen te zitten de hoofden van dienst van het bedrijf, verder de -kleine commissie van de ondernemingsraad met enkele bazen en tenslotte vier of vijf leden van het vrouwelijk personeel onder leiding van de maatschappelijk werkster mej. J, J. Erasmus. De Koningin zal zich met deze drie groepen onderhouden. Om half vijf verlaat Koningin Julia na de werf via de hoofdingang om over de Burgemeester van Haarcniaan en het Schiedamse Industriegebied door Overschie naar Soestdijk te gaan. 's Morgens rijdt zij om half tien uit Soestdijk om door het hart van Rotter dam over het Marconipiein naar Schie dam te gaan. De Rotterdamse politie zorgt voor het escorte op Rotterdams gebied. Onderhoudsmonteur H. J. K. is zon dagmorgen om kwart voor elf met zijn bromfiets in de bocht van de Rotter- damsedijk-Nieuw Mathenesserstraat ge slipt. Zijn kleding is beschadigd, hij had schaafwonden en kneuzingen aan de rechter knie. Zesjarige Guusje M. is zondagmiddag om kwart over vier van de betonnen rand bij de Jan Lïgthartscholen op het Frans Halsplein gevallen. De jongen maakte een val van twee meter: hij is met een gat in het achterhoofd naar de Dr. Noletstichting vervoerd. De pantoffels van de 65-jarige Schie dammer A. B. uit de Ploegstraat heb ben hem zaterdagmiddag om tien over twee op de WiUemskade ten val ge bracht. Met een rechter dijbeenfractuur is de bejaarde naar het Gemeentezie kenhuis vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) YE route van het Koninklijk bezoek op donderdag 13 september aan Schiedam luidt als volgt: 10.30 uur: Aankomst Hare Majesteit de Koningin bij grensflat Rotterdamse dijk. Via Rotterdamsedijk, Koemarkt en Hoogstraat naar Gemeente Museum (-gewone ingang). 10.40 uur: Aankomst Stedelijk Museum. 11.15 uur: Vertrek Stedelijk Museum vanuit hoofdingang. Via Appelmarkt, Lange Haven Oo-shzijde, Dam, Hoogstraat, Grote Markt, Lange Kerkstraat naar nieuwe parkeerterrein aan de Singel. 11.30 uur; Aankomst nieuwe parkeerterrein aan de Singel. 13.15 uur: Vertrek van nieuwe pankeertetrrein voor rijtoer door Schiedam via Broerwest, Prcveniersbrug, 's-Gravelandseweg, Burg. van Haarerrlaan, Nieuwe Damlaan, Burg. Hon-nerlage Gre-telaan, P. J. Troelstrala-an, Mlgr. No-lenslaan, Parkweg naar Beatrixpark, door Beatrijqpark naar Kethel, Duivenpad, Meeuwensingel, Schiedamse- weg, achter lang Bad* G-roenoord, Sportparkbrug, Nieuwe Dam laan, Burg. van Haarenlaan, Burg. Knappertlaan, Rubenslaan, Juiianalaan, Stadhóuderslaan. Prins Bernbardlaan, Willem de Zwijigerlaan, Westfrankelandsedijk langs de Jachthaven naar Euro poort. 13.00 uur: Aankomst Europoort. 14.30 uur: Vertrek Europoort voor rijtoer via Maasboulevard, Hoofdplein, Havendijic, Poortugaalsestraat, Nieuwe Maasstraat, Lekstraat, Hoofdstraat, Lange Nieuwstraat, Oranjestraat, Oranjebrug, Nieuwe Haven, Burg. Knaippertlaan naar Julianapark, 14.40 uur: Aanfkomst Julianapark. 15.00 uur: Vertrek Julianapark voor rijtoer via Penninglaan, Stadhouders laan en Adm. de Ruy terstraat naar Wilton (Ingang Oost). 16.30 uur: Vertrek uit de gemeente vanaf hoofdingang Wilton aan de Vlaar- diragerdij k. Om uit te knippen en te bewaren Tegen een (ondergeschikte) collega, die hem vannacht 'bij de stallen van de olifanten zag rondscharrelen, 'bad de Spanjaard verteld, dat hij vandaag met Baby in de Utrechtse binnenstad, voor reclame-doeleinden moest gaan lopen. „Speciale opdracht van de directeur", -had !hij er plechtig aan toegevoegd. De directie van het circus, die van morgen van de verdwijning van Span jaard en olifant, op de hoogte werd gesteld, weet niets van de „speciale opdracht" af en heeft meteen -aangifte gedaan bij de Rotterdamse politie. (Advertentie) sSs* "DE KROON" Eendrachtstr. 29 - Tel. 2755 •\'T VERFCENTRÜM" Hoogstraat 48 - Tel, 4153 "DE GÓEDE HOEK" ri.v, Flóris de Vijfdelaan 134 (Promenade Wést) Tel. 8210 HET BEGIN van de competities heelt voor de sportverenigingen en de Gemeentelijke Sportraad weer enkele moeilijkheden gebrachtin Schiedam. De oplossingen werden (tijdelijk) snel gevonden. Zo hebben de juniorenteams van SVDPW en GTB zaterdagmiddag al de twee nieuwe velden achter de HDVS-ter- reinen in Harga in gebruik kunnen nemen. Daar is tijdeljk een loods van aannemer Leenderts gezet tot dat SVDPW de bouwvergunning ont vangt. GTB en SVDPW beschikken nu na diverse omzwervingen weer over eigen terreinen. GTB heeft het vijfde veld van SW verlaten, hier gaat GSS in het vervolg voetballen. Mogelijk dat GSS op den duur naar het derde veld bij „Schie dam" gaat maar dan moet er een club gebouw worden gezet. Nu GSS volgend jaar 25 jaar bestaat is er de verwach ting dat de directie van de werf Gusto voor de zilveren voetbalclub van Gusto wel in de beurs zal tasten. Ook HBSS kan op de vier nieuwe vel den in Harga gaan spelen. Het gemeen telijk clubgebouw op de huidige twee velden van HBSS is overgezet. Op die nieuwe velden gaan ook de teams van Wilton-Fijenoord en Schiedamse Boys voetballen. De handbalelftallen van Wil ton-Fijenoord zullen op de twee velden aan de Schietbaanstraat gaan sporten. Het gebouwtje zal daar worden opge knapt. Gezocht wordt naar geschikte velden voor Wilton-Fijenoorddie zijn er echter voorlopig niet. Gedacht wordt aan een Ideale mogelijkheid bij de werf. Inmid dels zijn twee van de drie sportvelden aan de Maaskant voor de bouw van een dok geofferd. Het laatste sportveld en het theehuis aan de Maaskant zullen blijven staan. Dit blijft namelijk ter be schikking voor de surveyors en de gas ten van W.-F., de zeelieden e.d. 'De Spanjaard, een kleine donkere man met sn-or, die ongeveer-veertig jaar is en Spaans en Frans spreekt, is niet met een. vrachtwagen van -het circus vertrok ken. Baby leidde een -groep van drie olifan ten. die sinds vannacht overstuur zijn.en weigeren te eten en te drinken. Het num mer van de olifanten zal daarom vana vond niet doorgaan. De Rotterdamse recherche heeft in middels de politie in andere steden van de diefstal op de hoogte gesteld. Advertentie WINKELCENTRUM BINNENWEG 45 TEL. 11.66.15-R'DAM Grote sortering exclusieve modellen FTk Gaarne zenden wij u onze rijk-geïllustreerde catalogus franco per post De 35-jarige C. M. M. Z.-M. is zater dagavond om zeven uur op de Hoog straat geslipt met haar bromfiets. Me vrouw Z. is met een wond boven het lin ker oog naar het Gemeenteziekenhuis in Schiedam vervoerd. HET WORDT voor nieuwe studenten elk jaar moeilijker een kamer te vinden in Rotterdam! De reden ligt voor de hand: het aantal studenten aan de Nederlandsehe Economische Hooge- school wordt jaar in, jaar uit groter en het aantal „kasten" blijft gelijk of wordt zelfs minder. Hoewel op dit ogen blik enkele dagen na de inschrijving van de nieuwe studenten nog geen concrete cijfers 'beschikbaar zijn, lijkt de veronderstelling, dat tal van eer stejaars er niet in zullen slagen een kamer te vinden, juist. De Studenten Huisvestings Commissie, waarin verte genwoordigers van vijf studentenvere nigingen zitting, hebben, -heeft, ondanks, haar pogingen kamers te vinden, slechts ongeveer dertig adressen gekregen. Verleden jaar ontving zij op haar op roep honderdvijftig kamers Van de eerste jaars studenten, die zich deze week aan de hogeschool heb ben laten inschrijvingen, gaan onge veer tweehonderd op kamers wonen. Meer dan honderd van 'hen hebben al vóór de inschrijvingsdag afspraken gemaakt over de huur van een kamer met behulp van in Rottendam wonen de familieleden of kennissen, studenten verenigingen of advertenties. T/OOR ONGEVEER zestig h tachtig eerstejaars is "het kamerprobleem in Rotterdam nog niet opgelost. En het ziet er (nog) niet naar uit, dat de Stu denten Huisvesting commissie hen be hulpzaam zal kunnen zijn bij het zoe ken naar een „kast". Er is een tijd geweest, dat het beste stadsdeel voor studentenkamers tussen Delfshaven, Groothandelsgebouw en Coolsingel lag» in de buurt van de hogeschool aan de Pieter de Hooohweg dus. Maar tegen woordig is een kamer in een van de verder gelegen stadswijken al bijna niet meer te 'krijgenDe studenten zijn niet meer zo kieskeurig. De hospi ta's trouwens ook niet. De kamers (vijf tig tot vijfenzeventig gulden per maand), die te huur worden aangeboden, zijn dikwijls oud en slecht onderhouden, en het komit ook meermalen voor, dat de kamers worden verhuurd onder voor waarde, dat de student een paar uur per dag in de huishouding helpt.... NIET één, maar twee Nederlandse films zullen op 3 oktober in het Rot terdamse Lumière-theater hun galapre mière beleven. Voorafgaande aan de eerste vertoning van „Rififi in Amster dam" met o.a. Anton Geesink al* debuterend acteur zal die avond na melijk ook de toeristenfilm „Rotter dam" voor de eerste keer op het scherm komen. Deze film werd, in opdracht van het gemeentelijk bureauvoorlich ting en publiciteit, eveneens vervaar digd door -de Nederlandse Fihnproduk- tie Maatschappij. „Rotterdam" geeft achttien minuten lang impressies in kleuren van het leven en de toeristische plekjes in de Maasstad. De hoofdrollen worden vervuld door Steye van Bran denberg, diens echtgenote, de televisie omroepster Ans van Brandenberg, en hun oudste zoon. Een keten van kleine diefstallen in Schiedam is opgehelderd nu de Schiedamse politie er zondag in geslaagd is twee jongens, 8 en 9 jaar oud, aan te houden. Ze hadden juist een bezoek gebracht aan de metaalbuizenfabnek, Excelsi-or aan de Buitenhavenweg. Daar hadden ze een scheerapparaat, een ballpoint en rollen snoep weggenomen. Het scheerapparaat hebben ze m de Bintenhaven gegooid. BH het onderzoek is gebleken dat ze in de afgelopen maanden ingebroken hebben in hel kantoor van Winkelman aan de Nieuwe Mathenesserstraat, buit f 2 80* in de distilleerderij Janssen, Zijlstraat, buit een sigarenaansteker; m de fabriek Bottelo, buit negen gulden en twee flessen coca cola; in de technische school, buit twee lastangen, verder bij de Horecaf, Noordvest, twee blikken speculaas. augijstus klommen ze door de laadbrug van Windhorst aan de Nieuwe Haven zonder iets van hun gading te vinden; 21 sleutels stalen ze uit een „ara^e, twee flessen limonade haalden ze weg bij Rola Haardenfabriek, Noordvestsingel, een visser die langs de Schie zat stalen ze op 2 september de portemonnaie met zes gulden uit de zak van zijn jasje. Het geld werd besteed voor het kopen van snoep en voor vermaak op de kermis. BURGEMESTER mr. G. E. van Wal- sum van Rotterdam heeft zater dagmiddag in zijn kwaliteit van kringraadsvoorzitter der A-kring BB Zuid-Holland C de vrijwilligersme- daiUe uitgereikt aan vijf noodwach- ters. De onderscheidenen zijn de he ren A. van Teylingen, wijkhoofd van wijk 01, Vlaardingen; M. de Vries wijkhoofd wijk 07, Schiedam; H. Schilt, plaatsvervangend wijkhoofd Tweemaal heeft een onbekende vori ge week getracht radiohandelaren op te lichten in Schiedam. In een radiozaak op de Hoogstraat en in de zaak aan de Rotterdamsedijk vervoegde zich de onbekende met de mededeling dat hij een koelkast wilde kooen. Het toestel diende naar zijn woning in Schipluiden te worden gebracht. Tegelijkertijd wilde hij een transistor- radio meenemen voor zijn dochter die in Deiden zou studeren. De radiohande laren hebben de radio's niet meegege ven. Zij vroegen eerst om betaling. Bij onderzoek bleek dat de man een valse naam moet hebben opgegeven, hij woon de niet in Schipluiden. (Van een onzer verslaggevers) DE Schiedamse Reddingsbrigade I bestaat 35 jaar. Voorzitter W.j Drop heeft In een artikel in het keu-: rig verzorgde jubileumblaa gezegd dat dit zevende lustrum niet zal wor den aangegrepen om een actie op touw te zetten. De SRB heef. nog steeds een ledenstop. De belang stelling voor de jeugdafdeling is ook oog steeds groot. De SRB heeft van de afgelopen twaalf maanden er tien; een ledenstop voor deze afdeling in gesteld. In zijn felicitaticwoord in het jubi leumboekje zegt burgemeester mr. J. W. Peek, dat het beleid van de SRB setuigt van breder visie: voor komen* moet worden dat de mens die te water is geraakt zich zelf niet kan helpen. De nadruk ligt dan ook met meer op het redden van drenkelingen maar ..op het leren zwemmen, pit is een der voornaamste doelstellingen van de brigade. De heer Peek spreekt tenslotte de wens uit dat de SRB deze taak zal blijven vervullen zoals zij dit tot dusverre heeft gedaan: daarmee zal zij zich dank en waardering ver werven, ook van de komende genera ties. Het jubileum werd zaterdag gevierd met een druk bezochte receptie in het gebouw van Christelijke sociale belan gen. Daar kon voorzitter Drop ook de geschenken in ontvangst nemen die het jubileumcomité bijeen had weten te brengen: een nieuwe clubvlag, een complete adresseermachine en een stopwatch. Er waren nog meer geschenken van bevriende verenigingingen en instanties. Vele bloemstukken verfraaiden de zaai. De heer J. G. Bosman van de Haag se Reddingsbrigade getuigde van de prettige medewerking. De SRB doei na melijk ook diensten aan het strand langs de kust. De heer Bosman schonk de SRB een wisselbeker. In zijn antwoord zei de heer Drop dat het streven van de SRB is een eigen post te krijgen tangs de kust. De heer A. de Jongh sprak namens de SBLO. de SG en de sportraad. Hij noemde de SRB een grote gezonde ver eniging met twee doelstellingen: goede zinvolle vrijetijds-besteding en sociaal door het reddend zwemmen. Hij sprak de hoop uit dat de vereniging ook zal meedoen als in 1963 weer een sportdag zal worden gehouden. De directeur van het Schiedamse sportfondsenbad, de heer F. A. Putto (tevens van de Schiedamse zwem- club) de heer Chr. Fiji van de Rot terdamse reddingsbrigade en de heer W. Zinck namens de instructeurs, spraken allen woorden van lof voor wat de. SRB heeft gedaan en nog doet. wijk 07, Schiedam; J. Crama, admi nistrateur wijk 07, Schiedam. De uitreiking geschiedde tijdens de ka derdag in de Rivièrahal te Rotterdam. De heer Van "V/alsum stelde de vijf mannen tot een voorbeeld. Zij zijn de kern van de noodwachters die in sep tember 1952 reeds een verbintenis aangingeh toen de gemeenten Schie dam en Vlaardingen een organisatie vormden. In Rotterdam begon men officieel par op 1 januari 1953. De maand augustus was traditiege trouw weer een goede spaarmaand. De inlagen overtroffen bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam met ruim 2,5 ton de terugbetalingen. Het tegoed van in leggers bedroeg op 31 augustus 1962 meer dan -ƒ37.500.000. Een wel zeer. snelle groei als men bedenkt dat het nog geen. 3,5 jaar geleden is 29 april 1959 dat de ƒ25.000.000 werd bereukt Het aantal spaarders nam toe tot 51.086. Hiermede zijn begrepen 2213 deelnemers aan het sparen ingevolge de Jeugdspaarwet met een gezamenlijk te goed van ƒ854.332,95. Het tegoed van inleggers en de reser ves waren op 31 augustus 1962 voor 25.540.826,20 belegd in effecten» voor 6.281.482,96 in hypotheken en voor 8.526.727,71 in onderhandse leningen aan het Rijk, provincies -en gemeenten. De onbelegde middelen bedroegen 1.702.927,59. Chr. Sociale Belangen: Chr. Met. Be ambte V. 20. Chr. Sociale Belangen: Arjos, 20. Dagblad „De Rotterdammer" Schie damse redactie Lange Kerkstraat 82, tel. 66382 b.g.g, tel. 115583 toestel 51 <b.g.g. na 18 uur 80037) alleen voor redactie- aangelegenheden. Agentschap H. J. Troost, Aleidastr. 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, adver tenties en abonnementen bgg tel. 115588). Apotheek: Van Oestendorp, Singel, hoek Enrmastraat. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123; politie-alarm 64666; GS en GD waarschuwing 69290. Julianapark: Expositie dieren en die renbeelden „Dierenkijk", 14—18 en 2023. Advertentie

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1