65 w, Beroep van stewardess nog steeds in trek Centrale vestiging voor N.V. Pakhuismeesteren Dr. Stellinga naar Utrecht Europoort „Mensen, hee mensen" is zwakke muzikale comedie Nieuwe postkantoren in nieuwe wijken Wagenpark Reiniging is aan vernieuwing toe Arabier van 8.000 beroofd IdMIéllotol Honderden sollicitanten Waalhaven wordt weer visgraat Halve kilometer lange pier voor stukgoederen Zeden- en Kinder politie in Charlois Ergerlijk geval van mishandeling van een dier Zelfbedieningop Coolsingel Rotterdam krijgt tweeling-bussen Krediet van f 173.000 gevraagd Spektakelstukje in haven „Helpt Elkander" krijgt internaat Havenstaking in V.S. - kort geding in Rotterdam fn Nieuw gezicht op straat Gemakkelijker Niet meer Kennedy niet officieel door Chroesjtsjef uitgenodigd North Atlantic Conference verlaagt de vrachten Krediet van f 77500 nodig voor aanschaf van ijkinstrumenten Mr. Stikker opgenomen in het Reed-hospitaal FACTURISTE ASSISTENT JONGSTE BEDIENDE POES DE ROTTERDAMMER Pagina 4 DINSDAG 2 OKTOBER (Advertentie) ^Mfr '%0' rrieulen jubileum aanbieding Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze dui zenden grote ovale badmatten, in de kleuren rood, grijs en blauw, voor {JET (Van een onzer verslaggevers) Postdistrict Rotterdam heeft min of meer vastom- inridhting van postkantoren in lijnde plannen voor de bouw of nieuwe woonwijken van de Maas stad. (Van een onzer verslaggevers) De 25-jarige buffetjuffrouw E. M. de M. en de 22-jarige koop man H. P., beiden uit Botterdam, worden ervan verdacht een 41- jarige Arabische koopman uit Beiroet te hebben beroofd van tweeduizend dollar en driedui zend drachmen, in Hollands geld omgerekend achtduizend gulden. De twee zijn in het bureau Berg- singel ingesloten en hebben nog niet verteld, wat ze met het geld hebben gedaan. Solex na Jongen Anders Nieuwer! I DAMC0, FABRIEK VAN BAKKERIJ- GRONDSTOFFEN N.V. WEGGELOPEN Grijsachtig gestreepte met witte bef. Wij kochten van een van de meest bekende Rubberfabrieken een enorme partij 100%'rubber badmatten, voor een. onvoor stelbaar lage prijs. Denkt U eens in.,', duizenden zuiver rubber ovale badmatten voor badkamers, douchecel, en voor de wastafel. 50 x 82 cm. normale prijs 5.95 koopt U morgen voor nog géén gulden. Géén tel. of schrift, best QNDANKS de krappe arbeids markt is het niet moeilijk sol licitanten te vinden voor het ste- wardessenberoep. Het staat bij vele jonge vrouwen nog steeds hoog genoteerd. Dit werd gisteren in het Hilton hotel te Amsterdam onder streept door de 37-jarige Ray Mann, een van het uit drie leden bestaande wervingsteam, dat voor Pan American World Airways niets anders doet dan het hele jaar door in allerlei landen stewardes sen te kiezen uit ware legertjes van sollicitanten. Met Ray Mann zijn miss Viriginia Roiz en Arthur Panta naar Amsterdam gekomen om ditmaal in Nederland een keuze te maken, In drie dagen tijds zal het drietal samen 300 sollicitanten, die zich voor het baantje hebben gemeld, ondervragen, schiften en beoordelen. De meisjes .moeten aan allerlei eisen voldoen, waaraan strikt de hand wordt gehouden. De hoofdzaken zijn, dat ze er goed en aantrekkelijk uitzien, ge zond zijn, geen bril dragen, niet te dik en niet te dun zijn, welopgevoed en dat ze vloeiend Engels spreken. Maar zelfs al voldoen ze aan al deze eisen, dan nog kunnen ze dikwijls niet in aanmerking komen, omdat ze juist die eigenschappen missen, die Pan American noodzakelijk acht voor haar stewardessen. Dat is dan dat ondefinieerbare van een 'goed gastvrouw, een mengsel van een „ready smile", vriendelijkheid en effi ciency. Ze mogen zeker niet verlegen, doch ook niet brutaal zijn. „Hoe dat precies komt kan ik niet zeg gen. Misschien is het voor buitenlandse meisjes een aparte attractie om het moe derland te verlaten en zich in Amerika te vestigen." Een andere reden zou kunnen zijn, dat vele Amerikaanse dames in tegenstelling tot Europese of andere meisjes hun neus optrekken voor een aanvangssalaris van 350 dollar per maand. „Ons stewardessen-korps bestaat uit 1200 meisjes", vertelde Mann. „en we recruteren ze uit de hele wereld. Pan American vliegt -alleen buiten de V.S., dus uitsluitend op intercontinentale tra jecten naar vreemde landen. We kunnen dus overal buitenlandse stewardessen ge bruiken, als ze tenminste ook goed En gels spreken. In totaal telt ons korps dan ook 37 nationaliteiten, maar weinig tak ken van ons bedrijf kennen zo'n groot verloop. Gemiddeld verlaten 18 tot 20 meisjes ons per maand, hoewel we steeds nauwkeurig selecteren en iedereen voor tenminste twee jaar engageren." Van alle stewardessen die ontslag ne men doet 67 procent dit voor een huwe lijk, de overigen omdat ze genoeg krijgen van vliegen en weer eens van werkkring wensen (of moeten) veranderen. „Buiten Amerika kunnen wij gemakke lijker stewardessen aantrekken, dan in de V.S. zelf", zo deelde Ray Mann mede. Wie nu mocht denken, dat de Ame rikanen wellicht in Nederland per centsgewijze meer meisjes geschikt voor stewardess zou vinden dan in de meeste andere landen, vergist zich. Er melden zich hier precies zo veel meis jes, die niet of nauwelijks Engels spre ken als in alle andere landen. De Rotterdamse Waalhaven veran dert van patroon. Steeds meer wordt de eertijds brede open haven een „visgraat" met vele insteekhavens en in .-toet midden een vaargeul. De pieren worden verlengd en op pier twee is datrdan ten behoeve van de centrale vestiging van de N.V. Pakhuismeeste ren gedaan. Dit bedrijf was vroeger op vier verschillende punten gevestigd voor de behandeling van stukgoederen. Veel efficiënter is natuurlijk de halve kilometer pierlengte die het bedrijf nu ter beschikking staat. Aan pier twee grenst een groot en ruim pand dat nog zal worden uitgebreid met een veem ruimte. waarvan de funderingen reeds zijn geiegd. De bouw van het gehele complex zal over anderhalf jaar vol tooid zijn. Het kantoorgebouw van drie verdie pingen telt was- en kleedruimte voor het personeel, een grote kantine en een vergader- en leslokaal op de bovenste etage. Op de eerste verdieping zijn kan toren voor de administratieve en com merciële afdelingen en op de begane gTond bevinden zich dienstruimten. Naast het gebouw zijn drie loodsen. Het is de bedoeling dat eind van dit jaar daar èen vierde bij komt. Twaalf rij dende stukgoedkranen zuilen op een uit gestrekt en met stelconplaten belegd kadeterrein opereren. Bij vier kranen is de capaciteit tot vijf ton opgevoerd. Dit is niet het enige dat er op wijst dat Pakhuismeesteren met een grotere ont wikkeling in de toekomst rekening houdt Daarvan getuigt ook réservering van drieduizend vierkante meter loodsopper- vlakte voor goederen die langere tijd in opslag blijven en tienduizend vierkante meter voor containers. Het nog te bouwen veempand krijgt met parterre en twee verdiepingen een totale oppervlakte van 13.500 vierkante meter. De verdiepingen hebben drie me ter brede perrons, waarop de lading stukgoederen rechtstreeks door walkra- nen uit het zeeschip kunnen, worden ge plaatst. .,De statistiek heeft uitgewezen, dat slechts vier procent van alle sollicitanten voor een aanstelling in aanmerking komt", vervolgde Mann. „Dat betekent dus dat wij blij zullen zijn als we een dozijn stewardessen kunnen aannemen uit deze 3Q0 sollicitanten." De drie leden van het wervingsteam keuren samen per jaar circa 8000 sollici tanten en zorgen er voor dat de uitver korenen in Amerika een opleiding van zes weken krijgen..Voor het keuren rei zen zij van land tot land en hebben aldus een volledige dagtaak. In tegenstelling tot de K.L.M., die ste wardessen op contract voor een periode van maximaal vijf jaar aanneemt, mogen de stewardessen van Pan American net zo lang in dienst blijven als zij willen. De meeste meisjes verdwijnen als ze ouder worden automatisch en de anderen zorgen er voor, dat ze als stewardess ac ceptabel blijven. De enkelen die te oud worden krijgen een andere baan in het bedrijf. Het minimum salaris van 350 dollar wordt periodiek verhoogd tot een maxi mum van 570 dollar per maand. In 1963 zullen de KLM-steioardes- sen volgens de laatste mode ge mutst, de lucht in gaan. Zij krijgen een nieuwmodieus hoedje, ctot door chef-stewardess Molly Mosman is ontworpen. De hoekjes worden ge maakt van haarvilt in het nacht blauw van het uniform, met als ver siering de zilvervink, die ook de huidige hoofddeksels tooit. (Van een onzer verslaggevers) In het politiebureau Charlois te Rot terdam is maandagmorgen een onder afdeling van de Zeden en Kinder politie geïnstalleerd door hoofdcommis saris A. Wollers, die een korte toe spraak hield. Tevoren had de inspec teur van politie J. A. Blaauw de kleine kring van genodigden welkom geheten en had de commissaris W. van Wijn gaarden de groei van de Zeden en Kinderpolitie in Rotterdam geschetst. Hij vond het buitengewoon verheugend, dat een zelfstandige afdeling van de Zeden en Kinderpolitie een feit was geworden, die, de uitbreiding van Char lois in aanmerking genomen, in een be hoefte voorziet. (Van een onzer verslaggevers) In Bergschenhoek is weer een erger lijk geval van dierenmishandeling ge constateerd. Toen de heer D. Oosthoek van de Hoeksekade 's morgens om vijf uur zijn vee naar de schuur wilde drij ven, ontdekte hij, dat er een koe ont brak. Na enige tijd zoeken vond hij het beest in een sloot. Met veel moeite bracht men de koe op het droge. Het bleek, dat het dier een onmenselijke mishandeling had on dergaan. Men had de kop van de koe practisch op de rechter voorpoot gebon den. Het beest moet in zijn reddeloos heid in de sloot terecht zijn gekomen en daarbij nog zijn achterpoot hebben gebroken. De dierenarts moest ten slot te adviseren de koe af te maken. Dit geval staat niet op zichzelf in Bergschenhoek. Zondag 3 mei 1959 is een koe van de heer Oosthoek op een zelfde wijze mishandeld. De rijkspoli tie te Bergschenhoek verzoekt dan ook een ieder die maar enigszins inlichtin gen kan geven over deze ergerlijke mis handelingen zich te melden. In zijn vergadering van donder dag a.s. zal de Rotterdamse gemeen teraad beslissen over het voorstel van B. en W. om een bedrag van ƒ52.3 miljoen te voteren voor de aanleg van een haven met industrie terreinen op De Beer. Het college motiveert het voorstel met de me dedeling dat er een „belangrijke aan vraag is voor een groot industrieter rein aan diep vaarwater". Uit deze simpele mededeling moet men con cluderen, dat er nog slechts sprake is van een eerste contact met een bedrijf, dat zich in het Waterwegge bied wil vestigen, reden waarom B. en W. in hun voorstel erg in het va ge blijven en zelfs de aard van het bedrijf niet noemen. Voor vaagheid in een eerste sta dium van bespreking hebben we begrip. Men moet eerst man en paard noemen als onderhandelingen tot een goed einde zijn gebracht. In de regel wil ook het bedrijf dat een vestiging overweegt de grootst mo gelijke geheimhouding tot alles in kannen en kruiken is. En dit dient gerespecteerd. Toch vragen we ons af of een tik keltje meer openhartigheid niet ge wenst zou zijn. Blijven B. en W. niet al te vaag? Het kan niet ontkend worden, dat een zeker pessimisme ten aanzien van de ontwikkeling van Europoort de kop gaat opsteken. Hoe staat het er mee? Is Rotterdam niet bezig zich te overeten? Dat het duingebied van De Beer industrieterrein wordt kan men diep betreuren, doch de feiten liggen nu eenmaal niet anders. Zelfs al zouden de onderhandelingen met de „be langrijke aanvraag" van dit ogen blik niet tot een voor Rotterdam goed einde leiden dan nog is het no dig, dat dit gebied nu reeds voor de vestiging van industrieën rijp wordt gemaakt. Het heet, dat meer bedrij ven zich tot Rotterdam hebben ge wend voor een plaats in het Water weggebied, ert zij moeten geholpen worden in het belang van Rotter dam. Het terrein, dat thans in het ge ding is, sluit aan bij het terrein waarop Rotterdam graag een hoog- ovenbedrijf zag verrijzen. Is er ver band tussen beide? Is het rapport, dat een Frans-Amerikaanse commis sie van deskundigen ten aanzien van de vestiging van een hoogovenbedrijf in Europoort heeft uitgebracht toch gunstig voor Rotterdam? Men wil dat allemaal wel graag weten, en dat is niet te veel ge vraagd. Donderdag a.s., voor het begin van de raadsvergadering, gaat zo verluidt het de burgemees ter een verklaring over de gang van zaken in Europoort afleggen. We kunnen slechts hopen, dat deze ver klaring aan duidelijkheid niets te wensen zal overlaten, en dat er, na donderdag, niet ai te veel onbeant woorde vragen meer zullen zijn. Waarschijnlijk mede beïnvloed door de grote belangstelling die musicals ten deel valt, hebben Mies Bouhuys en Walter Kous zich ingespannen, een muzikale comedie samen te stellen. Het resultaat onder de titel „Mensen, hee mensen", zoals maandagavond gepresenteerd in de Rotterdamse Schouwburg, is er nog niet naar om er „hé" over te roepen. De auteurs zullen zelf reeds hebben ervaren, hoe moeilijk het is. in dit genre een geslaagd werkstuk af te leveren. Daar komt nog bij, dat het succes voor een. belangrijk deel afhangt van de be zetting. Een muzikale comedie vergt zeer speciale capaciteiten, waarvan zin gen er één is. De Stichting Toneelgroep „Centrum die zich onder regie van Walter Kous aan „Mensen, hee mensen heeft ge waagd, beschikt weliswaar over enige talentvolle actrices en acteurs maar vrij wel allen staan nog vreemd tegenover de musical en hebben bovendien niet de scholing ondergaan die voor deze tussen vorm van toneel noodzakelijk is. Er kan uiteraard sprake zijn van een aangeboren talent voor dit genre. Dit lijkt het geval met Leen Jongewaard. Hij staat al geruime tijd nauwelijks een turf hoog op de vaderlandse planken, doch dit kan veranderen nu hij heeft kunnen tonen wat hij alzo in zijn mars heeft. Zijn droog-komische expressie en een aardige zangstem maken hem geknipt voor de musical. „Mensen, hee mensen" heeft buiten Jongevvaards rol van Lodewijk de gla zenwasser nog wel een paar aantrekke lijke elementen, maar het is bij elkaar toch niet voldoende om er de pret in te houden. Het verhaaltje is naief en de humor blijkt niet zelden van de goedkope soort of is benedenmaats (het maken van grappen bij een situatie die herinnert aan de Berlijr.se muur, waar tientallen mensen het leven verloren, gaat over de schreef). Deze muzikale komedie vertoont meer mankementen. Het stuk is geen eenheid en, te veel scènes leveren een mager to neelbeeld op. De op zichzelf niet ortaar dige muzikale arrangementen van Theo Loevendie, goed vertolkt door een combo onder leiding van Henk van Dijk, ver liezen vaak effect doordat de spelers als zangers meestal falen. Tot de bezetting behoren o.a. Sara Heyblom, Henny Orri, Simone Rooskens (Van een onzer verslaggevers) Dr. G. Stellinga uit Rotterdam, rec tor van het Gemeentelijk Avondlyce um, is benoemd tot algemeen rector van de openbare scholengemeenschap "Utrecht cn ook als zodanig van de af deling V.H.M.O. van deze'gemeenschap. Naar dr. Stellinga ons vertelde, is dit schoolsysteem, dat in de Verenigde Staten veel voorkomt, min of meer een experiment voor het Hollandse onder wijs. De bedoeling is, de verschillende overgangsfasen van scholieren (lagere school, ILL. O.-school en middelbare school) zich in hetzelfde klimaat te la ten afspelen, wat een gunstige werking kan hebben. „Is het voor het onderwijs een aan trekkelijk experiment'', zo zei dr. Stel linga, „voor mij ook". Dr. Stellinga's benoeming gaat per 1 september van het volgende jaar in. Voor die tijd zal hij echter al een ge deelte van zijn nieuwe taak op zich ne iT1pe gebouwen voor genoemde scholen gemeenschap moeten nog worden ge- botiwd. Aanvankelijk was dr. Stellinga (1915) werkzaam bij het lager onderwijs, om vervolgens het V.H.M.O. als docent te gaan dienen: leraar Rijks-H.B.S. te Warffum. Appingedam, Groningen, als mede Hey manslyceum en Avona.yee- um in de Groningse hoofdstad Hij bekleedt het voorzitterschap van de Vereniging van Avondlycea in Ne derland en is verder onder meer lid van de Staatsexamencommissie H.B.5. Van zijn hand verschenen meerdere artikelen over de examenproblematiek bij het V.H.M.O. Op het programma staan: De inrichting van een postkan toor in twee winkelpanden aan de Spinozaweg in Lombarctijen. Begin volgend jaar zal het kantoor in ge bruik worden genomen. Onderhandelingen met de gemeen te Rotterdam over reservering van grond zijn aan de gang in verband met plannen voor de bouw van een postkantoor (met een afdeling be stelling) in Groot-IJsseimonde. In de Prins Alexanderpolder waar de nieuwe uitbreiding van Rotterdam snel gestalte krijgt wil het Postdistrict een of twee kantoren stichten. In een van de kantoren zal een afdeling bestel ling worden ondergebracht. Met de gemeenten Rotterdam en Capelle aan de IJsscl worden op het ogen blik onderhandelingen gevoerd. Een andere primeur van het Post district Rotterdam is de bouw van een „zelfbedieningsloket" voor het hoofd postkantoor aan de Coolsingel. De plan nen hebben betrekking op een „grote abri", waarin een geldwxssel-automaat, een zegelautomaat, brievenbussen en een telefooncel werden ingericht. Het publiek behoeft dus niet meer het druk ke hoofdpostkantoor binnen te gaan voor „kleine zaken".... In het hoofdkantoor wordt een spe ciaal loket ingericht voor de verkoop (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam krijgt tweeling-brieven bussen! In Den Haag staan reeds enkele ■bussen van dit type, dat is voorzien van twee kleppen: de linker klep is voor de lokale post en de rechter voor de inter lokale en internationale post. Dertig brievenbussen in Rotterdam zijn speciaal bestemd voor lokale poststukken, die ongeveer 23 procent van het totaal vormen. Het is de bedoeling, dat de bus sen, die in Den Haag ter beschikking komen door de invoering van tweeling bussen, naar de Maasstad verhuizen om (tijdelijk) als lokale brievenbussen dienst te doen. Het grote voordeel van de lokale brievenbussen is, dat de poststukken regelrecht naar de afdeling bestelling gaan en dus een belangrijk aantal schij van weldadigheidszegels. Medio novem ber wordt het in gebruik genomen. In de postkantoren aan de Schiedam- seweg en aan 't Slag (resp. Rotterdam- west en Rotterdam-Vreewijk) worde» afzonderlijke ruimten gemaakt, waar het publiek zijn spaarbankzaken kan afwikkelen. De postdienst zal het kantoor aan de Calandstraat moeten verlaten, nu de huur is opgezegd. De directie is er niet erg gerust op in dezelfde omge ving een grotere en modernere behui zing te vinden. Zij heeft inmiddels de hulp van de Kamer van Koophandel ingeroepen. Op het dak van het districtspostkan- toor aan het Delftsepiein zullen vier zeer grote letters worden gemonteerd, die het woord „post" vormen. 's Avonds zullen de letters met neon- buizen worden verlicht. Het woord „post" wordt de internationale aan duiding voor P.T.T.-kantoren. Chroesjtsjef heeft president Kennedy niet uitgenodigd voor een bezoek en door het Witte Huis is ook geen uitno diging aan Chroesjtsjef gestuurd voor een bezoek aan Washington, zo is van' gezaghebbende zijde in de V.S. verno men. Zo- terloops tijdens een gesprek met de Amerikaanse minister van binnen landse zaken, Stuart Udall, heeft Chroesjtsjef het gehad over de moge lijkheid van een bezoek van Kennedy aan Moskou. Dit is gisteren meegedeeld door een woordvoerder van het State Depart ment. Hij voegde hier echter aan toe, dat de Russische premier president Ken nedy geen formele of informele uitnodi ging heeft doen toekomen. ven van de „poskmolen" kunnen missen. Company. Als gevolg van de huidige omstandig heden in de vaart tussen de Noord Con tinentale havens van Europa (Antwer pen/Hamburg range) en de Oostkust van de Verenigde Staten, en van het feit, dat de huidige Amerikaanse scheepvaartwetgeving onvoldoende mo gelijkheden toelaat om de vrachten te stabiliseren, hebben de leden van de North Atlantic Conference besloten hun vrachten te verlagen. Deze leden zijn: Agence Maritime Internationale S.A., Black Diamond Steamship Corp., Cos mopolitan Line, Kambure-.Amerïka Li nie, Holland-Amerika Lijn. Norddcut- scher Lioyd en United States Lines (Van een'onzer verslaggevers!' Zes van de acht vrachtauto's die de gemeentelijke Reinigings- en Ontsmct- tingsdienst in Vlaardingen ter beschik king heeft voor het vei richten van di verse vervoersdiensten (bouwjaar 1944) verkeren in een zodanige staat dat zij op korte termijn vervangen moeten worden. Als gevolg van -de huidige onder bezetting van personeel achten B. en W, het noodzakelijk bij vernieu wing van het wagenpark het aantal bedrijfsuren per auto op te voeren door het aantal auto's tot zes terug te brengen. Als eexs-te fase van de vemieuwemg stelt het college de raad voor- over te gaan tot vervanging - van vier'oude auto's door nieuwe Dafs. In de loop van het volgend- jaar zouden de andere twee vervangen kunnen worden, zodat men dan eind 19S3 weer de beschik king heeft over een bedrijfszeker wa genpark van zes auto's. (Van een onzer verslaggevers) B. en W. van "Vlaardingen stellen de gemeenteraad voor over te gaan tot de aanschaf van twee ijktafels en enkele andere instrumenten en gereedschappen (o.a. een 2CV-bestelauto) voor de in richting van de meterafdeling bij de afdeling Elektriciteit van de gemeente lijke energie- en waterleidingbedrijven. Hiervoor wordt een krediet van 77.500 gevraagd. De huidige ijktafel voldoet niet meer aan de door de huidige meettechniek gestelde eisen. Momenteel zijn in Vlaar dingen ongeveer 20.000 huisaansluitin gen van een verbruiksmeter voorzien. Hiervan functioneren er 5000 langer dan 20 jaar en 3000 tussen de tien en twin tig jaar. In verband met de te ver wachten uitbreidingen moet er op ge rekend worden dat het aantal opgestelde meters nog tot ongeveer 43.000 zal stij gen. Dit betekent bij een tienjaarlijkse verwisseling een aantal van .4300 per .iaar te revideren en te ijken meters. De tijd gedurende welke dit aantal nog niet bereikt is dient benut te worden om de achterstand van de controle ge leidelijk in te lopen en de voor nieuw bouw te plaatsen meters te ijken. Hiervoor is een gedeeltelijk geauto matiseerde ijktafel nodig, terwijl voor het ijken van de draaistroommeters eveneens een ijkinrichting moet worden aangeschaft. Ook is het nodig de inrichting van de meterreparatie-afdeiing uit te brei den met een schoonmaakmachine en een onderdelenkast, terwijl tevens en kele kleine bouwkundige voorzieningen dienen te worden getroffen. Om de pre- ciese afstelling c.q. ijking van de me ter tijdens het vervoer te behouden is ten slotte nog noodzakelijk te beschik ken over een kleine bestelauto met zeer soepele vering. Een en ander komt op een totale uit gave van 77.500. Begin volgend ja-ar zal ook een nieu we perswagen in gebruik genomen kunnen worden, waardoor het aantal wagens voor het ophalen van huisvuil dan negen zal -bedragen, een aantal dat, rekening, houdende met' de uit breiding' van.de gemeente, als een ab soluut minimum moet worden be schouwd. Twee van de thans nog ter beschik king staande rol trommelauto's zijn binnen afzienbare tijd ook aan de ver vanging toe en omdat de levertijd van perswagens een jaar bedraagt is het, wil -men deze eind 1963 in- bedrijf kun nen nemen, nodig ze nu te besteUen, Resumerend zijn nodig: a) voor de aanschaf van 2 Dafs: ƒ50.000; b) voor de aanschaf van twee perswagens: 108.000; c) voor revisiewerkzaamhe den aan de voor vervanging in aan merking komende wagens, alsmede aan twee andere roltrommelauto's: 15.000. Samen 173.000, waarvoor B. en W. de gemeenteraad krediet vra gen. In de tweede Katendrechtse haven in Rotterdam is maandagmorgen een spek takelstukje verricht. Een grote drijvende bok tilde daar namelijk twee zeer zware onderdelen resp. 178 ton en 145 ton. van een scheepsmotor aan boord van de kustvaarder Nassauborg van de Groning se rederij Wagenborg, die inmiddels met de vracht naar Hamburg is vertrokken. De beide onderdelen behoren tot de meer dan 900 ton zware Stork-motor, die van de onlangs bij de Howaltwerke A.G. te Hamburg te water gelaten vracht vaarder Neder Rijn. in aanbouw voor de Stoomvaart maatschappij Nederland, het snelste schip van de Nederlandse koop vaardijvloot zal maken. De dienstsnelheid van de Neder Rijn wordt namelijk 20 mijl per uur. De Neder Rijn komt eind december in de vaart. Het schip heeft een lengte van 164 meter, een breedte van 20 meter, een diepgang van 9.14 meter, een draagver mogen van 11.650 ton en een uitzonder lijk scherpe scheepsvorm. die de snel heid ten goede komt. De Stork-motor zal een vermogen ontwikkelen van 15.000 pk bij 110 omwentelingen per minuut. De zevenjarige Onno Anspacht uit Halfweg is gistermiddag met zijn hoofd tegen een stilstaande auto gelopen en in Haarlem overleden. De jongen die uit school kwam. stak de Oranje Nassau- straat te Halfweg over en botste toen tegen de auto op. In Voorschoten is gisteren de 58-ja- rige scheepstimmerman J. Feenstra uit Leiden bij het oversteken van de Voor- schoterweg door een bus overreden. Hij was op slag dood. (Van een onzer verslaggevers) De plannen om in Vlaardingen te komen tot de stichting van een inter naat, waarin geestelijk gehandicapte kinderen opgenomen kunnen worden wanneer de verzorging van hun ouders •wegvalt, beginnen vaste vorm te krij gen. In een krant van de Vereniging „Helpt Elkander" die deze week in verband met de op .13 oktober te Vlaardingen te houden collecte huis- aan-huis verspreid zal worden, schrijft de heer M. Valstar, voorzitter van de afdeling Vlaardingen, dat de gebou wen die voor dit doel geschikt geacht worden in VJaardingen aanwezig zijn. Hoewel deze nu nog een andere be stemming hebben, hoopt „Helpt El kander" dat deze gebouwen binnen twee jaar voor haar beschikbaar kó men. De krant bevat verder een artikel van de heer G. WaLstra, wethouder van maatschappelijke zorg, getiteld „De gehandicapte mens in onze sa menleving" en een van de heer C, M. de Jongh, directeur van de gemeente lijke dienst voor maatschappelijke zorg over „Tewerkstelling en validatie van de geestelijk gehandicapte mens". Burgemeester mr. J. Heusdens heeft in de hui-s-aan-huis krant van „Helpt Elkander" een aanbeveling geschreven voor de inzameling van 13 oktober, die bestemd wordt voor het bouwfonds van het te stichten internaat. De president van de rechtbank te Rot terdam zou vanmiddag uitspraak doen in het kort geding, dat o.a. de Holland- Amerika Lijn heeft aangespannen tegen de Centrale van Zeevarenden ter Koop vaardij en Visserij (C.K.V.). De C.K.V. had de bemanningsleden van op de Verenigde Staten varende schepen gevraagd geen werk te doen. dat niet is bedongen in hun c.a.o. De instructie was afgelopen week verzonden in verband met de dreigende havenstaking in Ame rika. De bootwerkers in de Amerikaanse havens hebben, nu hun. c.a.o. is afgelopen, het werk neergelegd. De eisers hebben een dwangsom van zeshonderdduizend gulden per dag ge vraagd voor elke dag. dat de C.K.V. de instructie van kracht laat. De eisende partij beschouwt de instructie als een aansporing tot het leveren van een wan prestatie. Twee schepen van de H.A.L., de Maas dam en de Statendam, worden in de loop van morgen in New York verwacht. NÜ de havenarbeiders staken, is het een probleem hoe de bagage van de passa giers van boord moet worden gehaald. Het is gebruikelijk, dat de bemannings leden de handbagage van de passagiers naar de wal draagt. Het lossen van de grote bagage en auto's uit de ruimen be hoort echter niet tot hun taak. Karin Haage. Theo Kling, Egbert van Paridon en Piet R&mer. Hoe ze ook hun best doen, zij kunnen het rammelen van dit Amsterdamse grachtenspelletje niet tegengaan. En aangezien Waiter Kous onervaren als hij in dit werk is, zijn mensen een te korte polsstok heeft mee gegeven, is het, hee mensen, nogal eens spartelen geblazen. Ton Hydra. De beroving zou in de nacht van zondag op maandag zijn gebeurd. Met twee landgenoten was de Arabier, die tijde lijk in de Maasstad verblijft, naar een café in de binnenstad gegaan, waar zij kennis maakten met de koopman en de buffetjuffrouw. Toen het sluitingstijd werd, gingen de twee vrienden naar het hotel terug. De bewuste Arabier echter had nog zin in plezier en liep met de koopman en de buffetjuffrouw mee naar hun woning ia het noordelijk stadsdeel, waar hij de nacht door bracht. Toen hij wakker werd, bleek dat zijn geld was verdwenen. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM EN OMSTREKEN ROTTERDAM. 2 oktober Sla A 24-33, B 14—16, C 5—8, stoofsla 20—45, st. gh komk. 755460, 60-48—SS, 50—40—44, 40-32-33, 35—2328, kromme komk. 54—63 stek komk. 28—38, tomaten A 4.50—5.00. B 3.70—4.30, O 4.50—S.50. CC 3.00—3.50, tomaten binnen!. 1.50—2.60, bloemkool A 27—39, B 16—24, C 12—17, waspeen 12—14, pronk bonen 65—75, stok pr. bonen S01.05, stam pr. bonen 50— 76, spek bonen 80—1.03, snijbonen 20—1.44, andijvie 22—23. spinazie 35—45, postelein 27 39, spruiten A 6075, B 50—64. witlof A 1.22—1.24, B 1.12—1.15, selderij 5—6,kroten 812, uien 20—21. rode kool 10—14, pret 36, VEEMARKT GRONINGEN GRONINGEN, 2 okt. Aanvoer: 7S6 run deren: 295 kalveren: 1110 schapen: 242 var kens: 239 biggen: 13 paarden; 58 bokken en geiten; 2737 totaal. (Prijzen: kalf en melkkoeien Ie soort 1025— 1050 per stuk. kalf en melkkoeien 2e soort 900975, Kalf en melkkoeien 3e soort 800— 675. Kalfvaarzen le en 2e soort 800—825, Na- jaarskalvende koelen le en 2e soort 875—900. Vare koeien le en 2e soort 625650, Kalve ren en pinken 190620, "Weideschapen 8S— 115, Nuchtere kalveren 25100. Vette lam meren 8305, Vette schaper. 80—90. Weide- lammeren 50—75, Biggen 4252. Stieren le en 2e soort 2.80—2.85 p. kg aan bouten. Slachtvee le, 2e en 3e soort 2.302.83, 2,46— 2.00, 2252,40, idem. Vette varkens 1.90— 1.66 per kg lev gew. Vleesvarkens 1,40—150, Zeugen 1.05—1.40. Zouters 1.60—1.63,! Overzicht (aanvoer en handel)Melken kalfkoeien niet groot, prïjsh, Gebruiksver klein zeer traag. Nuchtere kaiveren gering kalm. Varkens niet groot langzaam, Zou ten; klein kalm. Biggen gering zeer traag. Slachtvee zeer groot slehct. Schapen matig langz, prïjsh., Vette lammeren tamelijk gr., minder vlug, Weidelammeren klein, prljsb. VISSERIJ BERICHTEN IJMUIDEN VL 70 5, VL 78 2, VL 89 5, VL 472 5. VL 197 2. IJTM 205 1 5500; DM 205 5280. IJM 207 8350, IJM 208 3600, IJM 200 4800. DM 224 S®0, itOTTERDAMSE KOFFIETERMDNMARKT Opgegeven door Leonard Jacobson en Zonen te Rotterdam. Onveranderd kalm. VEEMAKRT DOETINCHEM DOETTNCHEM, 2 okt. Aanvoer: 1462 run. deren: 486 vette runderen: 459 vette kalve ren: 236 nuchtere kalveren: 187 vaarse kal veren: 34 schapen: 14 lammeren: 7 geiten: 23 paarden: 13 veulens: 545 biggen: 5 beren: 2988 totaal. Prijzen: kalf en melkkoeien 375— 975 per. stuk; dragende vaarzen 300—775 p.st.; guste koeien 400575; guste vaarzen 475—650: pinken 275375: graskalveren 200300; vaars, kalveren 80160; nuchtere stierkalveren 65— 115; schapen 70—105: lammeren 80120: big' gen 4458; vette kalveren le kW 200210 p kg lev gew: vette kalveren 2e kw 1,70— 1,85; vette kalveren 3e kw 1,401.55; slacht vee le kw 2,60—2,75 p kg gesl gew; slacht- slachtvee 3e kw 1,70—1.90: worstkoeieti 1,45 —1,60: slachtpaarden 1,80—2,60. Handel: slachtvee slpend. weidevee zeer kalm: big gen kalm: vaars en stierkalveren matig; vet te kalveren rustig: schapen en lammeren kalm; paarden prijshoudend. Mr. D. U. Stikker, de secretaris-ge neraal der NAVO, is opgenomen in het Walter Reed-ziekenhuis in Washington voor een algemene medische controle. Op een recente reis naar Europa had de Amerikaanse minister van het leger Cyrus Vance mr. Stikker voorgesteld naar het legerhospitaal Walter Reed te komen. Amerikaanse functionarissen wilden geen commentaar geven op berichten uit Parijs volgens welke mr. Stikker ge opereerd zou worden. Ook wisten zij nog niet hoelang mr. Stikker in het zie. kenhuis zal blijven. «Kljfe. <bw SMt 4 da nieuwe Solex la df» ■K- pracMIgo Uaur«nctt»fel74»«!n ^lllllllillliilllllllllillllilllllllllillllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllll^ S Industrieweg 14 - Vlaardingen vraagt voor de afd, boekhouding Schriftelijke sollicitaties worden gaarne Ingewacht aan bovenstaand adres. DE LUXE 399.- met vctoiomatlich» ftoppeüng. Heel vandaag eeg de nieuwe Idiurenfolder of raeefc vrijblijvend een proefrit bijl -tcHitoew- AFDELING MOTOREN gt. Lldulnastraat 32 Telefopn 643 13 Betaling desgewenst in overleg. t.b.t.b. Vermeerlaan 13 .Tel. 3582 Maassluis. j.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2