Zesendertig aannemers kregen vakdiploma Willy liberie bespeelt 40 iaar ziin viool jaar zijn li mfih Pendrecht beschikt over uitstekende stemmen I Nationale vakwedstrijd meubelbedrijf begonnen KREY1B0RG SHETLAND PULLOVER NU S Administratie vormde een enorme warboel Mannen ontrokten vrouw haar handtasje 2 m CHEFAROX Verdere studie van zeer veel nut Amerikaan had geen schuld aan dodelijk ongeluk Nieuwe therapie ouderdoms kwalen Inbrekers in noodkantoor Van kamerorkest naar cabaret Brugopèningen vervallen mm Om Zilveren Schaaf en Hamer'' Ambacht behoudt toekomst naast industrie Tas werd voor derde maal sciiermkampioen Forumavond CJV opende het winterseizoen Pensioncentrale bestaat 12 V2 jaar Gorkumse deurwaarder nog in arrest Anders dan andere 0 1 Kunstrijden op de Hokij-baan Eis: ontslag van rechtsvervolging FanVfJ,wec|®to< J Slik! iJBi Maagklachten? 'Dli HOTlMvHUAMMKR .jubileum aanbieding dobby 120 cm t>rccd Attentie Goede koorzang in Wilhelminakerk Waarborg kwaliteit. Fully fashioned, diverse effen kleuren. Alleen geldig 10 oktober a.s. 1 T Y 20 stuks 80 cent 'OS c I 1& S Pakhuis vol Substitimt-O.v.J. geïnstalleerd Moord op ouders; Pagina 4 DINSDAG 'J OKTOBER 1962 Advertentie) Voor hen die nu of binnen enige tijd van plan zijn om nieuwe overgordijnen aan te schaffen, is die een bijzondere aanbieding. Want morgen begint de verkoop Van een grote partij overgor- dijnstoffen Fantasie Dobby Weefstof en jaquard gor dijnstof, beide soorten uit de collectie van 3 toe 4 gulden, morgen in deze Jubileumaan bieding per meter voor nog géén twee gulden. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze beide soorten overgordijnstof, 120 cm breed en in diverse kleuren, per meter voor Géén tef. of schrift, best. I Rotterdam, en A. van der Wulp, Hei- nenoord. Van de afdeling grond water - en wegbouwkunde slaagde de beren A, Ca- boüt uit Gouda, D. Gouwen» uit Krim pen aan den IJssel en A, Ketting uit Rotterdam, De 63-jarige Amerikaanse fiimexpor- teur William Satori uit New York werd vanmorgen door de rechtbank in Rot terdam vrijgesproken van schuld aan een ongeluk met dodelijke afloop dat op S september op de rijksweg naar Dor drecht plaatsvond. De Amerikaan was met vakantie in ons land. Het was de eerste dag van zijn verlof en hij tras slechts enkele uren van boord af. Op weg naar Diisseldorf werd hij bij de splitsing naar Gorinchem door routebor den in de war gebracht. Hij zette zijn auto op de meest link se sirook van de drie banen brede snel- verkeersweg. Hij dacht dat hij linksaf moest (dat was hem verteld en het stond op zijn routekaarten ook). Het verkeer in oostelijke richting verlaat echter op die plaats de weg aan de rechterzijde en wordt door een viaduct over de rijksweg geleid. De chauffeur van een achterop rijden de auto zag de Amerikaanse wagen te laat. De ernstige- botsing die toen volgde, kostte de 51-jarige echtgenote van, de Zandvoortse fabrikant R. W. H. Obermann het leven. De officier had een boete van 2000 geëist tpgen de filmexporteur. Do rechtbank zag echter geen causaal ver band tussen de gedragingen van de Amerikaan en de gevolgen van de aan rijding. De heer Satori werd vrijgespro ken. (Van een onzer verslaggever) IN EEN van de zalen van het Groot handelsgebouw te Rotterdam ontvingen gisteravond zesendertig aannemers (in spé) het vakdiploma aannemer, waar voor zij een driejarige cursus hadden gevolgd. De Raad van Bestuur van het Bouwbedrijf in Nederland heeft in twee endertig plaatsen de mogelijkheid tot liet volgen van deze cursus geschapen. De diploma's en cijferlijsten werden uit gereikt door de directeur van de cursus in Rotterdam, ir. G. M. Yerloo, Deze zei. dat de hausse in de bouwerij het volgen van de lessen weieens had bemoeilijkt. Het werk moest voorgaan. Ir. Verloo wekte de geslaagden op, het niet bij deze studie te laten, maar nog meer kennis tc vergaren. De voorzit ter van de Commissie van Toezicht, de heer Th, Kwaaitaal, benadrukte het eveneens „Verdere studie zal in ver band met de ontwikkeling in het bouw bedrijf van zeer veel nut blijken te zijn". De heer Kwaaitaal zei voorts, dat 'ES van de kandidaten net diploma had behaald. Het landelijk gemiddelde, zo lichtte hij in. bedraagt 68 pet. De voor zitter van de Commissie van Toezicht wenste de geslaagden veel succes in hun mooie, maar moeilijke ambacht toe. - De heer J. A. P. Welsche. die dei is een aantal kleine en grote beddenza- Raad van Bestuur van het Bouwbedrijf- len voor tezamen honderd patiënten, een in Nederland vertegenwoordigde, noem-1 eenvoudig ingerichte revalidatiezaal, een röntgenkamer. een laboratorium, een leslokaal voor de opleiding van ziekenverzor-gsters, lokaliteiten voor staf en personeel en een polikliniek. Het gebouw dateert van de eeuwwis- ling en was oorspronkelijk een Joods bejaardentehuis. Het werd later uitge breid met een Joods ziekenhuis. Dat ge hele complex is in 1943 leeggehaald door de Duitsers. Patiënten, verpleegden, artsen en verplegend personeel zijn op 26 februari van dat jaar allen via Wes- terbork naar de vernietigingskampen gevoerd.. Een bronzen gedenkplaat in het trap- pehuis herinnert aan die rampzalige fe- bruari-dag. In 1944 werd het gebouw in gebruik genomen als Westerziekenhuis, een dé pendance van het Coolsingelziekenhuis. Het huisvestte een interne afdeling en later ee neurologische en neuro-chi- rurgische kliniek. In 1960 verhuisden de ze afdelingen naar het nieuwe Dijkzigt- ziekenhuis. Wethouder G. Z. de Vos van sociale zaken en volksgezondheid heefthet voor nemen op dinsdagmiddag IS oktober in het vroegere Westerziekenhuis aan de Claes de Vrieselaan te Rotterdam het reactiveringscentrum van de dienst dei- gemeentelijke verpleeginrichtingen van Rotterdam te openen. Als zelfstandige eenheid is dit reacti- veringscentrum een novum voor ons land. De aan dit centrum verbonden me dici houden zich speciaal bezig met de behandeling van ouderdomskwalen die de validiteit van bejaarden bedreigen. Voorlopig is de door het centrum ge boden acommodatie nog bescheiden. Er In een noodgebouw aan de Zwarte Hondstraat bij de Blaak te Rotterdam waarin verscheidene kantoren zijn ge vestigd, zijn vannacht inbrekers aan het werk geweest. Toen het personeel van morgen het werk wilde aanvangen, werd het verrast met geforceerde en vernielde deuren, een brandkast, die van zijn plaats was -gehaald en was opengebroken en een rommel van papieren, dooreengehaalde meubelstukken en allerlei andere voor werpen. Het was 'vanmiddag nog niet bekend wat er was vermist. Vermoedelijk was er in de brandkast slechts weinig aanwezig en ondanks aLle moeite, die de Inbrekers zich hebben getroost, schijnt hun buit dus niet groot te zijn geweest. De recherche van de Rotterdamse po litie heeft de zaak nog in onderzoek. ft De bazaar, eind vorige week te Pendrecht gehouden ten bate van het Ned, Hervormde wijkcentrum „de Open Hof" is een groot succes geworden. Zij bracht namelijk het prachtige bedrag op van 10.200 netto. Arnhem gehuldigd ter gelegen heid van zijn 45-ste verjaardag. Nu viert diezelfde Willy Eberlé in zijn geboortestad Rotterdam zijn veertig-jarig jubileum als violist! Hetgeen dus wil zeggen dat Ebcric, toen hij vijf jaar was, zichzelf reeds als violist kon beschouwen. Willy Eberlé stamt uit een kunstzin nige familie. Zijn vader was vioolbou wer, zijn oom de cellist Oscar Eberlé. Op zeventien-jarige leeftijd deed Willy Eberlé eindexamen aan het Rotter dams Conservatorium en twee jaar la ter was hij concertmeester van het Rot terdams Kamerorkest. de de Rotterdamse cursus een model cursus. Ook hij gewaagde van het be lang van vergaring van nog meer ken nis. Na de diploma-uitreiking, werden do- centen en directeur attentie namens <le i geslaagde toegesproken door de heer M. Melching, waarna de heer H. P. van iKastell ook namens de geslaagden ben een attentie overhandigde, waarbij i hij voor elk een rijmpje in petto had. De heer Verloo wees tot slot nog op de voortgezette cursus praktijk bouw bedrijf en een abonnement op een va kantietijdschrift. De geslaagden van de afdeling bur gerlijke en utiliteitsbouw zijn: L. Barendregt, Maasdam; G. Th. Bes. Berkel en Rodenrijs; R. Binneiveg. Rot terdam; L. A. Bodegom. Brieile; F Boekhout. Rotterdam; C. Bontenbal, W. Bontenbal, Reeuwijk; Th. D. Boot, Gouda; W. P. Broeders, Oud-Bijerland J. Edelschaap, Rotterdam; A. van Erk, Bergambacht; A. L. van Es, Putte rs- hoek; D. A, de Groot, Nieuwerkerk a.d IJssel: A. M, iVt. van Gurp, Rotterdam; W 't Hooft. Numansdorp; PI. Hoogei: doom, Gouda. A. A. Jongekrijg, Put- tershoek: H. P. van Kasteel, Rotterdam: G. Loeve, Gouderak; M. Melching, Rot terdam; J. van Nes, Dubbeldam; P. H. v.d, Strijen-Sas; J J. Ruijgrok. Berg- schenhoek A. Schipper. Vlaardingeu; B. Schurg, Heinenoord; P. Spindler, Rot- sterdam; Chr. v.d. Staaij. Nieuwerkerk a.d. IJssel; C. J- Visser. Ridderkerk; P. Voogt Maassluis J. de Vos, Lekkerkerk; J. de Winter, Pernis; H, H. C. de Wolf, In verband met werkzaamheden aan de bovenleiding van het beweegbare gedeelte van de Spoorwegbrug over de Koningshaven te Rotterdam vervallen de volgende brugopeningen: Zondag 14 oktober - openingstijd 04.08 - sluitingstijd 04.38, maandag 15 oktober openingstijd 02.30 - sluitingstijd 02.44, maandag 15 oktober - openingstijd 04,08 sluitingstijd 04.38, zondag 28 oktober - openingstijd 04.08 - sluitingstijd 04.38, maandag 29 oktober - openingstijd 02,30 - sluitingstijd 02.44, maandag 29 okto ber - openingstijd 0.4.08 - sluitingstijd 04.38. Advertentie U bent opvallend slanker in een elasti BELLA PK f. 35.50 straalvormige "eiasti"-versteviging. Géén rits of baleinen. Vlinderlicht en modieus. Laat U adviseren bij Rotterdams grootste en meest gesorteerde speciaalzaak Zwartjanstraat 17 hoek Pijnackerstr. FOUNDATIONS Wanneer wij dc kwaliteit van veel Christelijke koren (gemengde zowel als mannenkoren) van thans vergelijken met die van vroeger, dan valt er in het algemeen een verheugende vooruitgang te bespeuren. Deze vooruitgang zal stel lig verband houden met de eisen van vakbekwaamheid die men in de meeste gevallen aan een koordirigent stelt. Wanneer deze hij het aanvaarden van zijn leidersfnnctie ook nog goed stem- nisten nu toch wel ontgroeid zijn. Het veelvuldig gebruik van zwelkast en tre mulant en de weinig stabiele tempi doen afbreuk aan zijn voordrachten. Bovendien toont deze organist de nei ging om steens het pedaalvolume sterk te laten domineren. Zodoende ontstond b,v. in het laatste deel van Mendels- sohns sonate onduidelijkheid in het har moniebeeld. Gelet op de organistische capaciteiten Willy Eberlé, zoals vele oudere Rotterdammers hem kennen: in Hongaars costuum op de be faamde glazen vloer" van het vooroorlogse Pschorr aan. lief Hofplein. dam-Zuid bekampen met ingang van vandaag tien jonge stoffeerders en vijftien jonge meubelmakers el kander in de nationale vakwedstrijden voor meubelmakers en stofeerders re n Schaaf. Zoals men weet, worden deze wedstrijden elk jaar gehouden. Deze vakwedstrijden krijgen voor Ne derland ook een internationale bete kenis: Nederland heeft dit jaar voor het eerst meegedaan aan de interna tionale vakwedstrijden, die in Spanje werden gehouden, en daar een tweede prijs vandaan gehaald. Volgend jaar worden die internationale wedstrijden gehouden te Cork in Ierland en het is vrijwel zeker, dat Nederland daar ook vertegenwoordigd zal zijn. Van de tien stoffeerders zijn er vijf opgeleid in het leerlingenstelsel, de vijf f anderen volgden de vakopleiding-vesti- j j gingswet. Er zijn verschillen in vaar- j er altijd meubelen met bijzondere func ties. Internationaal ligt Nederland op het gebied van de vormgeving be slist niet vór bij de' omringende landen. M-en ziet vele verkrampte pogingen om de Scandinaviërs na ■te doen. .Hoe de Nederlandse stijl zioh in de toekomst zal ontwikkelen valt moeilijk te zegg-en. Misschien gaan we naar een „Europese stijl" toe? Internationaal ligt Nederland op het gebied van de vormgeving be slist niet vOór bij de omringende landen. Men ziet veie verkrampte pogingen om de Scandinaviërs na gaan we naar een „Europese stijl" toe? den van die club streden daar om het kampioenschap. Reeds tweemaal had de heer N. Tas zich meester van de wisselbeker gemaakt en na twee ron den stond het voor ons wel vast dat de wisselbeker ook deze keer in huiez Tas een plaatsje zou vinden. De leermeester van de sehermclub, de heer A. C. van Zetten, trad op als president van de jury. Bovendien werd de jury bijgestaan door vier steeds wisselende secondanten. De medaille. menmaterïaal tegenover zich vindt, dan i van Jan Bonefaas komt het or.s voor. laten de goede resultaten meestal niet iang op zich wachten. Zaterdagavond zong in Rotterdams Wilhelminakerk onder leiding var. Hans van Oudheusden het Chr. Gem. Koor .Pendrecht". Een middelgroot ensem ble dat niet alleen over een kwalitatief uitstekende groep sopranen beschikt maar waarin de tenoren bepaald me: (zoals bij veel koren het geval is) de zwakke groep vormen. Zodoende be reikt „Pendrecht" een fraaie en homo gene koorklank. Uitgevoerd werden een Bach-Koraai .Wat" God doet, dat is welgedaan", waarin Jan Bonefaas voor een orgelbe geleiding zorgde, die goed was afge stemd op het klankvolume van het koor, een cappella gezongen composi tie van Michael Haydn ..Tenebrae fac- tae sunt" en enkele algemeen bekende werken als Beethovens ..Die Ehre Got- tes", Gebhardts Ambeosianischer I-ob- gesang en Panis Angelicus van Cesar Franck. In laatstgenoemde compositie werd <ie canonische melodie door een kleine groep jongens gezongen. Zuiver van toon, maar wel iets te zwak tegenover het koor. Wij zullen dit koor gaarne nog eens horen en dan liefst ook in po lyfone kerkmuziek. De door Jan Bonefaas gespeelde or- gelsoli bestonden uit het Praeludium en de Puga in C gr. van Bach (Band II). de vierde orgelsonate in Bes gr. van Mendelssohn en de Toccata van Di if- fill. Dat Bonefaas een goede speelvaar- digheid bezit is algemeen bekend. Het is «lechts jammer dat deze orga nist zich blijkbaar niet of moeilijk los kan maken van een speelaard, waar aan de meeste gerenommeerde orga- dat het deze organist niet veel moeite behoeft te kosten om tot een aanzienlij ke spelverbetering te komen. Met het gezamenlijk zingen van het eerste vers van psalm 99 werd dit goed bezochte concert besloten. W. H. W, De gymnastiekzaal aan de Kegehveg in Rotterdam-Zuid was gisteravond digheid tussen beide groepen en met de iÏU1"-n5* ^om,e,'n ^an opgave is daarmede rekening gehouden. ereni„mg „Bergerac De le- Die opgave is een clubfauteuil en men sen van het leerlingenstelsel mogen wer ken met een vooraf gereedgemaakt in terieur. de anderen moeten werken op de conservatieve manier, dus zij moe ten het gehele interieur met veren en binnenwerk zelf opbouwen. Van de meubelmakers zijn er tien in het leerlingenstelsel opgeleid en vijf in de vakopleidings-vestiginswet. Hun opga ve is een salonmeubeltje met eveneens voor beide groepen verschillen in uit voering op kleine geraffineerde punten: een deksel met „speun" voor de ene groep en met pianoscharnier voor de andere, hoekverbindingen met zwaluw staarten voor de ene groep en een een voudiger constructie voor de andere. De deelnemers hebben 24 werk uren de tijd. Het is de bedoeling dat staatssecretaris B. Roolvink van sociale zaken, donderdagmid dag aan. een feestelijke lunch de prijzen zal uitreiken. De commissie, die deze vakwedstrij den ieder jaar organiseert, meent, dat •ook in deze industriële tijd het ambacht nog altijd toekomst heeft. Het ambacht blijft van betekenis voor de afwerking en ook voor het ontwerpen van het in dustrieproduct. Bovendien is een meubel niet alleen een utilitair voorwerp maar voor velen in de eerste plaats een middel om uit drukking te geven aan de levensstijl van de gebruiker. En een dergelijk uitdruk kingsmiddel is te individueel om en mas se te vervaardigen. Ten slotte blijven (Van onze correspondent) De C.J.V. Maassluis opende het nieu we seizoen met een open-forumavond in Sursum Corda, die onder leiding stond van de heer D. Pons, een beken de in J.V.-kringen. Het is een interes sante. op een bebooriijk peil staande avond geworden, waarbij de ruime pu blieke belangstelling kennis nam van meningen van burgemeester W. J. D. van Dijck, dr. L. v. Hartingsveid. pas toor J. Franse en mevr. J. C. W. Ha makers. De avond werd ingeleid door mej. C. v.d. Hidde. Zij verheugde zich er over, dat naast verschillende protestanten ook rooms-katholieken aanwezig waren. De heer Pons leidde het forum vlot naai de eerste vraag „Kan het forum ook het nut aantonen van partij-politiek op het gemeentelijke vlak?" Mevr. Hama kers achtte het noodzakelijk dat ook binnen de gemeente de politieke ver schillen tot uitdrukking komen, raadsleden dienen echter naar eer en geweten het algemeen welzijn te behar tigen. Pastoor J. Franse vond het gelukkig, dat er politieke partijen bestaan. Zij bewijzen de vrijheid in ons land en plaats van inwoning. Dr. Hartingsveid noemde het'zeer belangrijk, dat er par tijen zijn, die zich baseren op Gods Woord. Burgemeester Van Dijck zou met één politieke partij niet blij zijn; anderzijds kon een te groot aantal par tijden zijn instemming evenmin hebben. De voorzitter van het forum had de er varing opgedaan, dat binnen eigen ge meente de praktische verschillen tussen de politieke partijen erg klein zijn. Lang bleef het forum ook stilstaan bij de vragen of de communisten ook het recht gegeven moet worden mee te wer- In die tijd, de beruchte crisisjaren, was de toekomst var. Nederlandse con- certmusiei zeker niet rooskleurig en Willy Eberlé maakte een grote omme zwaai in de richting van de amuse mentsmuziek. waarin toen ..veel meer muziek zal." In het amusement was het de tijd van de grote orkesten en van het rond de Coolsingel geconcen treerde uitgaansleven. In Pschorr aan het Hofplein had Eberlé spoedig e en orkest van veertien man bijeen. Ook in h et buitenland, vooral in Scandinavië, werd Eberlé bekend. Zijn eigen Rotterdam bieef hij trouw: hij treedt regelmatig op in Bristol. Of Eberlé nog wel eens terugverlangt naar de tijd toen hij serieuze muziek speelde? Hij haalt daarover zijn schou ders op. „Alle muziek is muziek. Mits het maar goede muziek is!" Wel ziet hij grote verschillen tussen de stijl van vroeger en de stijl van nu. bijvoorbeeld tussen Mark Weber en Dolf van der Linden. De moderne amusementsmuziek i s vaal over-gearrangeerd, Daartegenover is het technische peil van de orkesten zeer verbeterd. En vroeger gingen de mensen meer uit. Dat men nu niet meer zoveel uit gaat is heus niet alleen de schuld van de televisie. Er heeft' zich dc laatste jaren een grote verschuiving voorge daan in het maatschappelijke leven. De interessen van de mensen liggen anders. De betere amusementsmuziek, of. zo als Eberlé zegt, „semi-klassieke mu ziek" hij vindt dit zelf een gevaar lijke term! beslaat een uitgebreid terrein. De hoofdschotel van Eberlé's programma is nog altijd de Hongaarse en Roemeense muziek. Een enkele maal geeft hij een ..top-hit", maar daarvan „moet je niet teveel hebben." Vandaag is liet 12.5 jaar geleden, dat de heer A. Verboon de Pension Centrale Vlaardingen overnam 'van de heer Bouw meester, die daan-oor reeds zes jaar pen- sionbemiddcling verleende. De Pension Centrale heeft in de afgelopen jaren een onmisbare schakel gevormd bij de huis vesting v-.m hen. die voor langere of kor tere tijd hun werk hadden in Vlaardin gen en naar een geschikt onderdak voor die periode zochten. Met name prnktikan- ten bij oliebedrijven en andere industrieën maken veel gebruik van de P.C.V. Ook de toeristen, die vaak via de V.V.V.'s in de omgeving onderdak zochten, deden nim mer tevergeefs een beroep op de Pension Centrale. De P.C.V. verleent niet alleen bemid deling bij het verschaffen van huisvesting in pensions maor ook bij tal van particu lieren. In totaal beschikt men over 200 bedden. Daarnaast kan nog geput wor den uit een reserve van 60 a 70 bedden. Vooral tijdens de Paas- en Pinksterdagen moet deze reserve worden aangesproken. Jaarlijks wordt aan ongeveer 1000 per sonen bemiddeling in de huisvesting ver leend. (Advertentie) ROTTERDAM: Aan de Nederlandsebe Eco nomische Hoogeschool in Rotterdam zijn ge slaagd voor het kandidaatsexamen in de eco nomische wetenschappen R, J. Uilenberg, Apeldoorn; J. De Vries. Almelo. Geslaagd voor het doctoraalexamen in de economische wetenschappen: R. P. van der Wilöt, Delft; C. M. \V. van Hooff. Rotter dam; J. H. Goris, Rotterdam; A. G, van Leersum, Den Haag en M. van Beek. Den V; voor leeftijd 8 jaai kl. stijging p. m. Binnenweg 128 - N. Binnenweg 441 - Zw. Janstraat 60 - Beijer- landselaan 87 - ROTTERDAM Het onderzoek naar de mani- Ï5e pulaties van de 50-jarige Gor kumse deurwaarder J. W. van L., die vorige week is gearres teerd, is in volle gang. Hoewel de berichten, dat de inmiddels geschorste deurvvaardc een a twee ton verduisterd zou hebben door de Officier van Justitie in Dordrecht schromelijk overdre ven worden genoemd, neemt men toch welgaan, dat er met deze zaak tienduizenden guldens zijn gemoeid. Gebleken is, dat de ad ministratie van Van L. een enor me warboel is. bestemd voor de scherm(st)er met de ken aan de uitoefening van het democra- beste stijl ging bij verrassing naar j tische regeringsstelsel en of de eenheid Mej. Wragge. van de kerk geen utopie is. Een vijftigjarige vrouw is vannacht in de Mauritsstraat van haar handtasje beroofd. Twee mannen liepen hard achter haar aan, ontrukten haar de tas en gingen er van door. Het gegil van de vrouw bracht de politie ter plaatse. Op aanwijzingen van een getuige kon men op de hoek van de Binnenweg en dé Karei Doormanstraat een der daders aanhouden. Het was de 24-jarige Pariise metselaar J.M. Onder een auto in de Jacobusstraat ontdekte men dief nummer twee. Het was de 29-jarige Spaanse matroos A. G. P., die een zwervend bestaan leidt. Hij had de damestas nog bij zich. In het tasje had 40, wat toiletartikelen een bril en een fotomapje gezeten. De foto'seneen bedrag van 27,50 waren verdwenen. De matroos had 7 op zak. afkomstig uit de tas. Op het hoofd bureau van politie legden beide mannen een bekentenis af, waarna zij in be waring zijn gesteld. (Advertentie) CAB ALLE r r- z 1 1 V*-v- CI'IB COriMlGfM Men heeft onder meer tal van niet geïnde declaraties gevonden. Kisten vol dossiers zijn naar het parket in Dor drecht overgebracht om te worden on derzocht. De zaak Van L. is op gang ge komen toen een winkelier uit Gorkum rechtstreeks een klacht bj de Minister van Justitie indiende. Van L. zou na melijk een som geld, dat hij voor de ze ^winkelier zou innen, niet hebben af gedragen, terwijl wel was komen vast te staan, dat het bedrag was betaald. tuin zagen er beslist niet florissant uit. De deurwaarder heeft naar het zich laat aanzien tal van particulieren, win keliers en enkele instellingen benadeeld. De man is inmiddels failliet verklaard. Advertenties voor blijvende verbetering. Vormt een genezende laag op de 'maagwand Er zijn in de loop der jaren nogal wat klachten bij de Officier van Justi tie binnengekomen over Van L. En hij is dan ook enkele malen berispt. Het ging dan weer enige tijd goed, maar spoedig verviel hij weer in zijn. oude slordigheid. In Gorkum had de deur waarder een pakhuis vol meubelen, die hij voor zijn cliënten zou verkopen. Hier is echter nooit iets van gekomen, want de man heeft de laatste maanden geer, enkele verkoping gehouden. De grote vraag is, waar het geld, dat zoek is, is gebleven. Men neemt vooralsnog aan, dat hij zich niet (en nadele van zijn cliënten heeft willen verrijken, maar dat hij zijn zaken schromelijk verwaarloosd heeft en zo in de war heeft laten lopen, dat hij er niet meer uit kon komen. Hij leefde, althans in Gorkum, bepaald niet royaal. Zijn auto gebruikte hij niet meer en zijn huis en De president van de rechtbank in Rot terdam, rnr, J. G. L. Reuder, installeerde maandagmorgen mr. A. Wendels als sub stituut-officier van justitie. Mr. Wendels begon zijn carrière in 1956 als waarne mend ambtenaar bij het openbaar mi nisterie. Later fungeerde hij vaak als waarnemend substituut-officier van justi- tie bij de rechtbank. De president merkte bij de installatie op dat de verhoudingen bij de recht bank in de Maasstad de laatste jaren zijn gewijzigd. De rechtbank is in tegenstel ling tot vroeger bijna voltallig. Het parket verkeert nu in een zorg wekkende toestand, omdat verscheidene functionarissen andere betrekkingen heb ben aanvaard, zo zei mr. Reuder. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van Haagse overdekte kunstijs baan HOKIJ wordt morgen 'een gala avond kunstrijden georganiseerd waar aan door de hieronder volgende Europe se kunstrijdsters(ers) wordt deelgeno men: Nederland: Sjoukje Dijkstra, we reld-, Europees- en Nederlands kampi oene, Wouter Toledo, Nederlands kam pioen. J. en N. Wolff, Nederlands kam pioen ijsdansen, Marianne Fesevur, Ne- lands jr. kampioene. België: Manja Boumans, Belgisch jr. kampioene. En geland: Diana Clifton-Peach, Engels kampioene. Malcolm R. Cannon, Engels kampioen. Linda Shearman en Michael Philips, Engelands kampioen ijsdansen. Duitsland: Marika Kilius en Hans Jur- gen Baumler, Europees kampioen. Zwit serland: Franzi Schmidt, Zwitsers kam pioene, Gerda'en Rudi Johner, Zwitsers kampioen ijsdansen. De advocaat-generaal bij het gerechts hof in 's-Hertogenbosch heeft gisteren tegen de 24-jarige kantoorbediende Bern- hard K. uit Oegstgeest in hoger beroep ontslag van rechtsvervolging, plaat sing in een krankzinnigengesticht en ter beschikkingstelling van de regering ge- eist wegens het vermoorden van zijn ouders met messteken op de avond van 17 mei 1961. De rechtbank te Maastricht had K. tot vijftien jaar gevangenisstraf en terbeschikkingstelling van de rege ring veroordeeld. Uit de verklaringen van verdachte, afgelegd voor de rechtbank, en uit de verklaringen van de getuige-deskundyfe prof. Kloek uit Utrecht bleek dat K., reeds op zevenjarige leeftijd met de ge dachte ronliep zich van zijn ouders te „bevrijden". Op zijn 17e jaar was hij dermate van die gedachte bezeten, dat hij zelf eens de politie verzocht hem een nacht in te sluiten. Enkele dagen voor 17 mei vorig j«ar was hij door een samenloop van om standigheden bijzonder gedeprimeerd geraakt, zelfs zo dat prof. Kloek meent, dat in die dagen van krankzinnigheid gesproken kon worden.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2