Mevr. v. d. Berg-Akkerman: 25 jaar kinderboeken Nieuwe H.A.L.-pier in Manhattan .ingewijd" ROTTERDAM Twee Rotterdammers in de hoofdprijzen Onderzoek staalproject meer dan ton duurder Lage waterstand bezorgt N.S. veel extra werk Bezwaren tegen kamerlidsehap dr. Bruins Slot S AVONDS TELEVISIE MAAR UW VROUW HEEFT OVER DAG GRAAG GEZELLIGE MUZIEK VAN EEN GOEDE RADIO Minister Beerman gelast onderzoek groen-excessen Van Dora tot Dideltje Grootste in Amerika Ontsnapte gevangene werd gegrepen Inval in speelhol: zes arrestaties Telefonische weerberichten voor de bouw Studenten sluiten hun sociëteit Scheepvaart in moeilijkheden Knipoog naar het kind A.R. te Berkel Optreden brandweer voorkwam erger Bob de Lange gewond bij ..Eindsprint*' 298.- TELEFONISTE yatk&ds ADVERTENTIES houden U op de hoogte en helpen U bij hot maken van de juiste keui DE ROTTERDAMMER Pagina -1 WOENSDAG 24 OKTOBER 1962 Korte verhalen. Burgemeester r. f. Wagner van New York City heeft van- mórgen de nieuwe vierkante pier van de Holland-Amerika Lijn in Manhattan ingewijd. De rederij zal f binnenkort met haaf kantoren naar f de, grootste, die ooit in de Verenigde- Staten ïs-gebouwd verhuizen. Sinds 1890 zijn de sche pen van de HA.L. aangekomen en vertrokken in Hoboken, aan de andere kant van de Hudson-rivier. Een bijzonder kenmerk van de nieu we pier, die de H.A.L. van de stad New York huurt, is dat het vracht en passagiersverkeer geheel ge- scheiden zal worden gehouden, res pectievelijk op de begane grond en de eerste verdieping. Voor intern beraad De lage waterstand, vooral die van de Rijn, geeft de Nederland se Spoorwegen handenvol werk. Het water is nog steeds dalende, de scheepvaart ondervindt grote moeilijkheden. Op bepaalde tra jecten is nachtvaar: zelfs verbo den. De vrachtprijzen voor het goederenvervoer stijgen, omdat de schepen niet volledig bevracht kunnen worden, terwijl de kosten gelijk blijven. MET GRAMMOFOON- AANSLUITING Openbare kennisgeving Verbod los lopen van bonden Krantenreklame heeft een eigen verkoopkrocht IN etNC T>*VSKiMSt .Be minister van justitie, mr. A, C. fW. Beerman, heeft alle procureurs-ge neraal -verzocht te onderzoeken of er zicht aan universiteiten en hogescholen In hun ressort In verhand met de af- gelopen groentijd excessen hebben voor gedaan die aanleiding zouden kunnen lijn tot justitieel ingrijpen. Intussen heeft de gecombineerde se naten vergade ring van de federatie van urutates en bonden, sprekend namens drieduizend studenten, een verklaring uitgegeven, waarin onder meer wordt gezegd, dat de gedachte als zouden de gebeurtenissen bij het Amsterdamse Studenten Corps en elders een symp- toom zijn voor iedere Nederlandse stu dentenorganisatie onjuist is. „Evenmin mag de gesignaleerde verruwingstendens in het Nederlandse studentenleven op alle Nederlandse studenten van toepas sing worden verklaard.", aldus de ver klaring. De deelgenoten in de federatie zullen, zo wordt verder gezegd, alle steun verlenen aan het streven van het colle ge van rectores-magnifici, dat de wen selijkheid van toezicht op de gang van zaken in de groentijden en kennisma- kingsperioden opperde. Zij zal met al haar krachten blijven streven al dan niet in samenwerking met de academi sche senaat haar' novitaten op een "wezenlijk vormend niveau, met volledi ge respectering van ieders opvattingen en .persoonlijkheid, te houden, aldus de bekendmaking van de federatie van unhates en bonden. (Van een onzer verslaggevers) IN een van de boekenkraampjes die zaterdag in Vlaardingen op de Jeugdboekenmarkt staan zullen de jongens en meisjes mevrouw C. M. van den Berg-Akkerman, de Vlaar- dingse schrijfster van een groot aan tal kinderboeken kunnen aantreffen Voor haar is de Kinderboekenweek dit jaar een gedenkwaardig gebeu ren, want het is 25 jaar geleden dat haar eerste boekje „Dora en Dine- ke" bij de Uitgever Brédé in Rotter dam verscheen. „Dora - en Dineke" was de eerste in boekvorm verschenen pennevrucht van mevrouw Van den Berg en daar na is het een stroom van goed ver kochte en graag gelezen werkjes ge worden die nog niet tot een eind schijnt te komen. In de oorlog heeft mevrouw Van den Berg niet geschreven, maar spoedig daarna verschenen „De Jongens van de Stuurman" en „Een jongen en een meisje in een bootje". En zo kwam er ieder jaar ten minste één boekje bij van de uitgevers Callenbach, Meinema Jan Haan of Gebr. Kluitman. Verleden jaar zelfs drie, namelijk „Winter in Tirol", „Kees en zijn ham sters" en de roman voor oudere meis jes „Rn toch werd het zomer", uitge geven bij de Uitgeversmaatschappij IVes,-Friesland te Hoorn. Bovendien kwam verleden jaar winter de mooie Kerstbundel van de uitgevers J. J. Groen en Zn. N.V. in de handel, die vijf kerstverhalen, van mevrouw Van den Berg bevat, waaronder „Om Bet lehem's Kribbe". Want het zijn niet alleen kinderboe ken die deze Vlaardingse schrijfster op onze klooster- en leestafels brengt; In de loop der jaren hebben weekbladen als „De Vriend des Huizes" en „De Spiegel" veel korte verhalen van haar opgenomen. Menig kort verhaal schreef mevrouw Van den Berg-Akkerman ook voor het Zondagsblad van ons dag blad. Eenmaal leverde mevrouw Van den Berg onze krant een feuilleton, name lijk „Ingena's Huwelijk". Daaraan zit nog een merkwaardige geschiedenis vast, want het eerste manuscript van dat verhaal bevond zich in de meida gen van 1940 In ons gebouw aan de Goudsesingel in Rotterdam en is toen Voorts is een bijzonderheid, dat de pier een werkelijke „drive-in" pier zal zijn: de passagiers kunnen per De Amsterdamse politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag na een korte vechtpartij de 37-jarige Amster dammer "WiÜy M, gearresteerd. Hij was op 13 oktober uit de Leeuwarder strafge vangenis ontsnapt. De man, die een straf van zes jaar moest uitzitten, wist door verbreking van de tralies zijn cel te ver laten. Twee dagen na zijn ontvluchting werd hij reeds in Amsterdam gesignaleerd. Twee rechercheurs zagen hem nu plot- seling in de Leidsestraat lopen. De voort- j vluchtige, die onder de invloed van ster- ke drank was, probeerde nog te ontko- T men. 0 De Nederlandse bond voor ouden van dagen beeft in een brief aan de Tweede Kamer gepleit voor een schade loosstelling voor bejaarden die in de oorlog hun radio op bevel van de bezet ter hebben ingeleverd. De bond ver wijst hierbij naar het door de regering ingediende wetsontwerp Inzake schade loosstelling van nazislachtoffers door de regering van de Westduitse Bondsre publiek. auto tot aan de loopplank van het schip komen. Voor het laden of lossen van zware stukken kunnen vrachtwagens eveneens tot vlak naast de schepen rijden. De pier heeft parkeergelegenheid voor meer dan dertienhonderd auto's. Op de begane grond kunnen per dag zevenhonderd vrachtwagens binnenrijden, manoeuvreren, la den en lossen. Tegelijkertijd kunnen vier schepen langs de pier afmeren. De Amsterdamse politie heeft dinsdag avond, na wekenlang posten, een inval gedaan in het pand Amstel 182, waarin een speelhol bleek te zijn gevestigd. Er zjjn zeven personen gearresteerd, van wie een inmiddels weer op vrije voeten is gesteld. De exploitant bleek de 50-jarige meubelmaker F. W. H. te zijn. Hij was pas vijf weken op vrije voeten na een gevangenisstraf van vijf maanden we gens het uitoefenen van het hazardspel als bedrijf (in de Maarten Jansz. Kos terstraat). Eveneens is aangehouden de 57-jarige mevrouw A. E. H.-J.. die waarschijnlijk als barikhoudster optrad. Zij werd onlangs tot twee maanden ver oordeeld na de inval in de M. J. Koster straat. Voorts werd aangehouden de 54-jarige stoffeerder M. H. H., hoofd bewoner van het pand waarin het speel hol iwas gevestigd. Ook werden drie Klanten gearresteerd, die allen min of meer bekend zijn bij de politie als gok kers. De inval was mogelijk geworden, toen de politie de 30-jarige stoffeerder Van der W. in de buurt van het huis aanhield, nadat men in de afgelopen weken had ontdekt, dat hij een sleutel van het huis had. Zeven politiemannnen konden toen gemakkelijk het pand binnendringen en de spelers op de tweede etage verrassen. Waarschijnlijk in afwachting van nog meer klanten bleek men een onschuldig joker-spelletje te doen. De politie trof echter een complete nieuwe roulette aan. Voorts werd 3500 en een hoeveel heid drank en rookartikelen in beslag genomen. Later kwam vast te staan dat Van der W. niets met het spelen te maken had, zodat hij weer op vrije voeten is gesteld. met de verwoesting van de Rotterdam se binnenstad verloren gegaan. Jammer genoeg bezat de schrijfster geen kopie, zodat het huwelijk van Ingena niet scheen door te gaan. Maar na de oor log heeft mevrouw Van den Berg het verhaal herschreven. Het is toen wel wat anders uitgepakt dan in zijn oor spronkelijke opzet. Toch zou het niet juist zijn van een 25-jarig schrijfstersjubileum te spreken, -want al is het dan 25 jaar geleden dat haar eerste boekje verscheen, mevrouw Van den Berg, die nu 56 jaar is schrijft al veel langer. Als meisje van 17 jaar schreef zij een kinderverhaal „Heimwee" dat werd opgenomen in „Het Schouwvenster", r.adat zij met succes dit verhaal in ver korte vorm op een meisjesclub van „Liefde en Vrede" had gebracht. Het schrijven Is mevrouw Van den Berg vooral gestimuleerd door haar lidmaatschap van de Christelijke Let terkundige Kring, die voor de oorlog ln Vlaardingen heeft bestaan. De heer C. Vermeer was daar voorzitter van en de schrijfster Nel Verschoor-van der Vlis, toen nog Nel van der Vlis, had eveneens zitting in het bestuur. Mevrouw Van den Berg vindt het een vreugde dit werk te mogen doen „Het is niets om je op te beroemen", zegt ze er zelf van, „anderen hebben weer -gaven die ik mis." Verleden jaar winter was mevrouw Van den Berg 25 jaar presidente van de Hervormde Vrouwengroep die tegen woordig „Alpha" heet. Het was de eer ste H.V.G. in Vlaardingen en daaruit zijn er acht andere voortgekomen. Ver der geeft zij elke zomer leiding aan va kantieweken van het landelijk Open Deurwerk. Ja, mevrouw Van den Berg weet met haar tijd wel raad. „Je komt altijd tijd tekort". Over enkele dagen verschijnt bij de Uitgever Van Goor de Diedeitjesseris, vier boekjes voor meisjes van zes en zeven jaar, de laatste geesteskinderen van deze schrijfster. Als het een beetje mee zit, kan mevrouw Van den Berg ze zaterdag zelf verkopen In de boeken kraam in Triangel... Van 1 november a.s. tot 1 april 1963 kunnen de speciale weerberichten voor de bouwvakken weer telefonisch worden beluisterd. De telefoonnummers van het telefoonnet Utrecht (netnummer 030) zijn voor de vier rayons, waarin het land is verdeeld, ongewijzigd gebleven. Wèl is verandering gebracht in de-aan duiding van de windsnelheden. Deze worden voortaan vanaf 8 m/sec precies aangegeven. Ingevolge internationale af spraak wordt geen gebruik meer ge maakt van de Beaufortschaal. Het rayonkaartje en verdere bijzon derheden over de bouwweerberichten zijn opgenomen in een nieuw vouwblad, dat op aanvraag gratis beschikbaar wordt gesteld door het ministerie van volkshuisvesting an bouwnijverheid, Van Alkemadelaan 85, Den Haag. Inlichtingen over de weertoestand in een voorbije periode dienen in het algu- meen schriftelijk bij het K.N.M.I. te De Bilt te worden aangevraagd. Zij worden tegen vergoeding van, kosten verstrekt. In het laatste winterseizoen werd het telefonische weerbericht voor de bouw vakken bijna 225.000 maal beluisterd, te gen rond 112.500 maal in het voorafgaan de seizoen. Het daggemiddelde bedroeg resp. 2428 en 883 aanvragen. (Van onze correspondent) In de vergadering van de a.r.-kies- vereniging „Nederland en Oranje", dinsdagavond in het verenigingsgebouw „De Ark" te Berkel en Rodenrijs ge houden, is gesproken over de aanbeve lingslijst van kandidaten voor de Twee de Kamerverkiezingen. Deze, lijst, die door het bestuur aan de orde werd ge steld, was toegestuurd door de kamer- kieskring Leiden. In de vergadering gingen stemmen op om de leider van de Tweede Kamer fractie, dr. Bruins Slot, niet meer op de kandidatenlijst te plaatsen. Er .was kri tiek op zijn persoon als fractieleider en op zijn houding tegenover het Nieuw Guinea-probleem. Aan de andere kant werd zijn laatste algemene beschouwing in de Tweede Kamer geprezen. Op de lijst kwam ook nog de naam van mr. A. B. Roosjen voor. Besloten werd zijn naam op de lijst te hand haven. Hoewel in een latere vergade ring nader door de kiesvereniging ad vies kan worden uitgebracht over de kandidatenlijst, nam het bestuur op zich nu reeds het gevoelen van de vergade ring „hogerop" kenbaar te maken. In zijn openingswoord heeft de voor zitter, de heer P. J. Verhoef, herinnert aan de voor de A.R.P. in Berkel en Rodenrijs gunstige uitslag van de ge meenteraadsverkiezing. Verder gaf de voorzitter een uitvoerig verslag van het laatstgehouden convent in Utrecht. De vergadering besloot het reeds ja ren bestaande reglement aan te schaf fen en het door het centraal comité op gestelde modelreglement voor de kies verenigingen te aanvaarden. Een bepa ling in dit nieuwe reglement is. dat raadsleden geen deel kunnen uitmaken van het moderamen van het bestuur. De heer Verhoef trad daarom aisvoor- zitter af. De stemming voor een nieuwe voorzitter leverde echter geen resultaat op, omdat de gekozen leden zich niet beschikbaar stelden. Dit moeilijke punt is aangehouden voor een volgende ver gadering. Tijdens zijn dinsdagavond gehouden al gemene ledenvergadering heeft het Am sterdams studentencorps, op voorstel van de senaat en de N.I.A.-cornmissie beslo ten al zijn naar buiten gerichte activitei ten te staken en de sociëteit te sluiten tot de volgende ledenvergadering op 30 ok tober. Deze ingreep in het dagelijkse corps leven wordt essentieel geacht, omdat de leden aan het interne beraad over de noodzakelijke herziening van de groen tijd de volle aandacht willen wijden. Dit zal plaatsvinden in de dispuutgezel schappen van het Amsterdamse studen tencorps, die tezamen alle leden omvat ten. Op de corps-vergadering van 30 oktober zullen de definitieve voorstellen tot her ziening van de groentijd bij monde van de daartoe ingestelde commissie de leden ter bekrachtiging worden voorgelegd. Het Is ongetwijfeld ,aan het snelle en voortreffelijke optreden van de uitste kend samenwerkende brandweerkorpsen van Lelden, Den Haag, Oegstgeest, Warmond ea Leiderdorp te danken ge weest dat de brand aan de Heren gracht gisteren tot de fabriek van scbuimplastic van de I.K.I. is beperkt gebleven. Het was een indrukwekkend gezicht hoe rustig en kalm de diverse postcom- rnandanten op de Herengracht, in. de 3de Groenesteeg en de VesTestraat uit een wirwar van tientallen slangen wa ter gaven en uitstekend gecoördineerd de felle brand van 'drie kanten met groot materieel te lijf gingen. Belang rijke steun ontving de brandweer van het feit dat er nagenoeg geen wind was, de degelijke constructie van het ouderwetse pand en niet in de laatste plaats van de voortreffelijke en snelle hulp van de Bedrijfs-Zeif-Beschermïng van het bedrijf van Zaalberg in de Vestestraat. De brand is vermoedelijk door kort sluiting ontstaan en verbreidde zich zo snel dat eên groot aantal leden van het uit zestig man bestaande personeel, dat over alle vier de verdiepingen ver deeld was, niet meer langs de normale weg het gebouw kon verlaten. Zij moes ten via daken gered worden en deels via brandladders uit de ramen. De schade van de brand, die het ge hele gebouw van vier verdiepingen heeft verwoest aan de binnenzijde, bedraagt volgens ingewijden vele honderduizenden guldens. De verzekering dekt de schade. In het ondergronds bedrijf van de staatsmijn Wilhelmina te Terwinselen bij Heerlen is gisteren door een onge val om het leven gekomen de 21-jarige ongehuwde mijnwerker J. J. T. Beke- ma uit Terwinselen. De heer Bekema raakte met zijn borst bekneld tussen een transportdeur en een stijL J_JET ONDERZOEK, dat is ingesteld naar de mogelijkheid van het vestigen van een hoogoven- en staalbedrijf op Rozenburg, heeft 122.000 meer gekost dan aanvankelijk door de gemeenteraad van Rotterdam was uitge trokken, B. en W. stellen nu voor het reeds verleende krediet van 430.000 met nog f 122.0000 aan te vullen. Het college heeft dit voorstel niet eerder bij de raad ingediend, omdat het een discussie over de hoogovenkwestie op een vroeger tijdstip ongewenst achtte. Tijdens de raadszitting van 8 november kan nu over dit voorstel en de gehele hoogovenkwestie uitvoerig worden gesproken. De Nederlandse Spoorwegen werken onder hoogspanning om te voldoen aan een tengevolge van deze omstan digheid verhoogd vrachtaanbod. De ruim 23.000 goederenwagens waarover dc Spooriuegen beschikken, zijn bijna allemaal in gebruik. De revisiebeur-l ten voor de goederenwagens zijn naar j een later tijdstip verschoven. Het is i onmogelijk, zo wordt van de zijde van de Spoorwegen vernomen, om in het buitenland nog materieel bij te huren, omdat men ook daar met dezelfde moeilijkheden zit. In Nederland vraagt vooral het ver voer van de zeehavens naar Duitsland grote inspanning van de N.S. Er zijn extra goederentreinen ingelast in de toch al in de herfst overbezette goede rentreindienstregeling. Het betreft hier voornamelijk het vervoer van bulkgoe deren. De Spoorwegen hebben zich even wel op het standpunt gesteld, dat eerst de verladers, die steeds een beroep op de N.S. doen, moeten worden geholpen. Ofschoon dit extra vervoer voor de Spoorwegen vooral in verband met de moeilijke financiële positie van dit be drijf bijzonder welkom is, zijn er ech ter ook grote kosten aan verbonden. Dit geldt voornamelijk voor de variabele loonkosten, die stijgen door overuren en extra werk van het personeel. De hoop van de schippers is inmid dels gericht op het zogenaamde „Ad- ver,tswasser". dat begin december moet vallen. De gletsjers zijn namelijk aan het bevriezen, zodat alleen regen nog enig soelaas kan bieden. (OPIB CWMttin VERMOEDELIJK binnen niet al te lange tijd is in Rotterdam de op richting te verwachten van een werk plaats voor gepensioneerden. Mr. M. A. H. Snoeck, secretaris van de Sociale Raad en van de Commissie voor Be jaardenzorg vertelde dit op de lunch vergadering van het departement Rot terdam van de Nederlandse Maatschap pij voor Nijverheid en Handel. Op deze vergadering had prof. ir. F. M. Roe- terink, oud-hoogleraar aan de techni- nische hogeschool te Delft gesproken over de resultaten van de coöperatieve werkgemeenschap voor bejaarden, drie jaar geleden in Eindhoven voor oud- personeel van Philips gesticht. De gun stige ervaringen in Eindhoven opgedaan deaen de vraag rijzen, waarom ook niet in Rotterdam 'dit voorbeeld ge volgd? De plannen hebben thans een eindstadium bereikt. Als de Rotterdam se gemeenteraad zijn toestemming ver leent zal de gemeente in het Verzamel gebouw Rotterdam-Zuid een étage hu ren en deze als werkplaats inrichten. De bedoeling is, dat wordt gestart met een beginkapitaal van twee ton. Het be drijfsleven heeft reeds toezeggingen ge daan tot een bedrag van meer dan een ton. Het is de bedoeling, dat de ge meente behoudens goedkeuringen van de gemeenteraad het resterende bedrag voteert. Als bedrijfsleider zal in deze Rotterdamse werkplaats voor be jaarden gaan optreden een gepensio neerde van de Shell. VOOR de tweede maal is in het Bouwcentrum te Rotterdam een tentoonstelling van de Vereniging X- functie, een vereniging van leerlingen van het voortgezet bouwkunst onder richt te Rotterdam, jongelieden dus, die eenmaal hopen het zo fel begeerde maar ook zo moeilijk bereikbare H.b.0.- architectendiploma te behalen. X-Func tie heeft verleden jaar voor de eerste maal gastvrijheid ondervonden van het Bouwcentrum en deze vereniging heeft het voornemen, van deze tentoonstelling een jaarlijks evenement te maken. De uitgewerkte onderwerpen betrof fen ditmaal voor de eerste-jaars een plein met boekenstalletje en een vacan- tieverblijf. voor de tweede-jaars een tennispaviljoen en een beeldhouwers- woning er staat een zeer luxueus voorbeeld opgesteld, kennelijk bestemd voor de zeldzame beeldhouwer die over een aanzienlijke hoeveelheid contanten beschikt voor de derde-jaars een kleuterschool en een uitbreidingsplan met woningen en ten slotte voor de cudste-jaars een saneringsplan, eer voor de directeur van een cultureel centrum en als eindproject dit culturele centrum zelf. Het peil van deze ten toonstelling is hoger dan van de expo sitie van vorig jaar. De getoonde pro jecten waren zeer goed doordacht, men was uitgegaan van reële situaties, zoals te Lekkerkerk en Rotterdam. De tentoonstelling blijft tot 17 november open. 0 President Kennedy beeft dinsdag bet wetsontwerp op de hulpverlening aan het buitenland tot een bedrag van 3,9 miljard dollar getekend. Van het totaal is 3292 miljoen dollar bestemd voor verschillende buitenlandse hulp programma's en de rest voor aanver wante programma's zoals het Vredes- korps en het Amerikaanse Voorlich tingsbureau. Bijna 8000 foto's en kleurenvals zijn ingezonden voor de grote nationale fotowedstrijd „Knipoog naar het Kind", die de Stichting ter Bevordering van de Amateurfotografie, samen met het Nederlands Comité voor de Kinder postzegels had uitgeschreven en de jury heeft heel wat werk moeten ver zetten om de winnende prenten uit deze grote hoeveelheid tevoorschijn te brengen. Zoals men weet hebben onze lezers ook aan deze wedstrijd meegedaan, via ons Zondagsblad en enkele weken ge leden hebben wij reeds de uitslag van die „eiren" wedstrijd bekend gemaakt. De winnaars hebben intussen ook een fraaie plaquette van de „Stichting Ama- teurlotografie" als extrabeloning voor hun bekroonde werk ontvangen. Vandaag is dan de landelijke uitslag bekend gemaakt en tot onze vreugde was er in die uitslagenlijst een aantal win naars, dat via onze bladen had ingezon den, Zo ging de hoofdprijs in de jeugd groep (tot 18 jaar) naar de Dordtenaar M. J. Kes, Crayensteynstraat 93. Hij maakte een aardige foto van een meisje, dat in gedachten, bij een. hek leunde. De aanvankelijke hoofdprijswin naar werd gediskwalificeerd omdat hij opgegeven had 12 jaar te zijn, maar in werkelijkheid reeds 40 jaar was. De aanvoerder van de prijzenregen in de hoofdgroep was de Amsterdammer J. B. ten Hagen, die een plaat inzond van een meisje, dat verdiept was in haar schilderwerk. Hij verdiende met die foto 500. Hier ging de tweede prijs van 250 naar de Rotterdammer A. J. Cardinaal, Rodenrijselaan 64a. Ook in de dia-afdeling werden, volgens de jury goéde prestaties geleverd. De winst van 500 ging hier naar de Rotter damse mevrouw Van der Houwen, Van Adrichemweg 437. Zij fotografeerde een jongen, die op een trap klom. De Amster dammer H. W. Seilberger was hier met zijn ..Jongenskopje" de winnaar van de tweede prijs. Tijdens een voorstelling van - „eind sprint" in de koninklijke schouwburg te Den Haag heeft Bob de Lange een pees van zijn vinger gescheurd. Gisteren werd hij voor een kleine ope ratie in het ziekenhuis opgenomen. Hoe wel het een kleine behandeling is, zal de heer De Lange genoodzaakt zijn in de eerste weken zijn rollen te spelen met zijn hand. in een gipsverband. Een modem meubel met een modern geluidPHILIPS Afmetingen23 x 55 x 21 Desgewenst kunt U gebruikt maken van het BOOGAARD Kontant 98. 4 x f*50.per maand f 200.— KORTE HOOGSTRAAT 15 TELEFOON 6000 VLAARDINGEN VAN HOGENDORPLAAN 33 Uitbreidingsplan en verordening ex art. 43 Woningwet Stationsstraat—langetaam Het hoofd van het gemeentebestuur van Maasland maakt bekend, dat ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt; a. het door Gedeputeerde Staten goedgekeurde uitbrei dingsplan, regelende de bestemming in onderdelen van gronden nabij de bebouwde kom der gemeente (uit breidingsplan Winkelcentrum StationsstraatLange taam), uitgewerkt in een uitvoerige kaart met bijbe horende bebouwingsvoorschriften en toelichting, vast gesteld door de gemeenteraad in zijrf vergadering van 22 december 1961; b de eveneens door Gedeputeerde Staten goedgekeurde verordening, inhoudende voorschriften betreffende de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden in de bebouwde kom der gemeente (Stationsstraat- Langetaam), vastgesteld door de gemeenteraad in zijn vergadering van 22 december 1981. Binnen een maand na dc dag van deze bekendmaking kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij de Kroon in beroep gaan. Maasland, 26 oktober 1962. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd. F, J. Groot Enzerink. ^niiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiüniiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiuiiiiiuiiiiiiiiiiiiiissiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiinniii DAMCO. Fabriek van Bakkerijgrondstoffen N.V. Industrieweg 14, Vlaardingen H vraagt voor spoedige indiensttreding Mondelinge sollicitaties, na telefonische afspraak S telefoon 010—64830 of 018988248 aan bovenstaand adres. De Burgemeester van Schie dam brengt het volgende ter openbare kennis: Aangezien in ons land gevallen van hondsdolheid, ook bij mensen, zijn geconstateerd, is, hoewei er (nog) geen reden tot ongerustheid bestaat voor de Gemeente Schiedam, aan de pollUe opdracht gegeven scherper toe te zien op een nauwkeuriger naleving van art 45 van de Algemene Politie verordening. De desbetreffende bepaling luidt: De eigenaar of houder van een hond is verplicht zorg te dra gen, dat zijn hond binnen de bebouwde kom niet los loopt op de weg. Loslopende honden kunnen worden opgevangen en wan neer dit niet mogelijk is, wor den afgemaakt. Schiedam, 22 oktober 1962. De Burgemeester van Schiedam, J. W. PEEK. GEDEHPIE B1ERSL00T 73 ÏELF.2IZ8 - Vl8fiBDI(IGEM

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2