c.k. priester legde prot geloofsbelijdenis af Uitleen studieboeken opnieuw gestegen „Moeilijke" botsinge voor kantongerecht Brandweerlieden stalen na brand in naklmis ,DE GROTE- OF ST. JANSKERK VAN SCHIEDAM" (8) Lage boete voor loslopende hond V min ismqii komt te vroeg dEi{utti:hd\mmeh DONDERDAG 6 DECEMBER 1962 Pagina 3 Overzicht Bibliotheek Schiedam: soepgroenten Fabriek te Hoofddorp Eerste paal voor Jan Meertenshuis Dertig gulden voor Anne Marie (Advertentie) Ook havenarbeiders gearresteerd Reeds gestraft negen dagen u soms mijn vrouw gezien Te water SCHIEDAM en rlfieeüjks Bijtijds Advertentie (Advertentie) De Burgemeester van Schie dam brengt ter openbare ken nis, dat hij, in verband met de begrafenis van H.K.H. Prinses Wilhelmina op zater dag 8 december 19G2, heeft bepaald, dat: 1. openbare dancings geslo ten moeten zijn; 2. alle gebouwen waar open bare vermakelijkheden kunnen worden gehouden, tenzij met ontheffing in speciale gevallen, even eens gesloten moeten zijn; 3. in café's en restaurants en dergelijke alleen muzizek afkomstig van radio Hil versum ten gehore mag worden gebracht en uit sluitend Nederlandse tele visieuitzendingen mogen worden doorgegeven; 4. sportwedstrijden moeten worden afgelast. Ijsbanen mogen worden open gesteld. er mag evenwel geen muziek ten gehore worden ge bracht. Besloten familiefeesten, ju bilea, St.-Nicolaasfeesten enz. mogen doorgang vinden. De nachtzaken slïuiten in de nacht van vrijdag op zaterdag op de gewone tijden, ook de muziek in café's gaat die nacht door tot de gebruikelijke tijd. Nachtzaken enz. gaan weer open op zaterdag 24.00 uur. Een héél, héél aparts verlovingsring (klassiek, modern en fantasie). Uit verkoren door jonge harten van deie tijd. Vaak nagemaakt, maar nooit geëvenaard. Daarom ij draagt de echte Desiree y ring het stempel jy "Desiree" .',y ij# De Schaakclub Schiedam heeft een 4 gongwedstrijd voor haar leden gëhou- q gen. Alle deelnemers ontvingen een j prijs. Dc spelers werden in drie groe- 4J pen ingedeeld. Groep A uitslag; Mo il leman 6 uit 8; Planken en den Uyl I j.§ uit 8; Grevenbroek. Haring en v. f Soelen 4 uit 8: Kok 3 uit 8; Harman- .3 ny 2,5 uit 8; Vrijland 1.5 uit 8. 1 Groep B uitslag; v. Etter. 7 uit 7; ij Leerentveld 6 uit 7: Grootveld 4.5 uit 4 f. v. Lcusden 3.5 uit 7; v.d. Berg 3 4 alt 7; Koster en Marbus 1.5 uit 7; if Slagmolen 1 uit 7. Groep C uitslag; 4 Driessche en Lansbergen 6 uit 7; f Troost en Witlomse 4 uit 7; Boele en Scheete 3 uit 7; v. Aanen 2 uit 7; ij Soomen 0 uit 7. 4 Woensdag 12 december speelt het der- 1 de tiental thuis tegen Schiebroek 3 4 en donderdag 13 december het eer- I ste tiental uit tegen Overschie I. Het tweede tiental speelt 19 december uit J tegen HiUegersberg 2. j| B. en W. van Schiedam stellen de 4. gemeenteraad voor het pand Boter- straat 29 aan te kopen voor 7.400. 5 Tevens wordt een bedrag van 1.425 gevraagd voor onderhoudswerkzaam- S heden aan dit pand. a# Zondag wordt in de Belhetkerk te ■ij Schiedam een grote samenzangavond 'ij gehouden. Behalve samenzang is er yj koorzang van de Bethelkantorij. Me- j dewerking verleent de organist Bas Bronkhorst. Drs. J. D. Smids zal enke- 4 Ie bijbelgedeelten lezen. Jan van der '4 Tak heelt de muzikale leiding. Deze 4 rangavond die in het teken van 4e advent staat begint om 19.30 uur. i]f !n Schiedam zijn gevonden en te bevra- gen bij het hoofdbureau van politie: wan- i leïstok: wollen muts; étui met sleutels; rag met sleutels; glacé herenhandschoen; A een paar wollen leindcrw-antjcs; plastic fceursje: blauwe autostep; rolschaats. Te bevragen bij de vinders: pop. Romrners. 4 fan Avennesstraat 37b; slee, Makkeobach. m Burg. v. Ha are nl aan 908; pop, Van Lies- a hout. Nieuwe Haven 225. St. Liduinage- ié «tfcht: rood-brulne autostep. Lagendijk, W. :j rriakelandsestraat 150; beige damestas. 3 v. d. Voort Lange Nicuwstraat Hb; badtas .3 met inhoud, Aaidijk, Nieuwe Haven 253a; 2 paar dameshandschoenen. Postkantoor, y Mr, Molenstsan: een paar glacé dames- Ij tandsctioenen, v. d. Kruit. Zalmstraat 3; een paar rode wantjes. Huyson. Prof. Aal- 5 terselaan 64; witte nylon dameshand- f schoen. Hoegee. Lekstraat 82; kinderbril, Bij, Haringsingel 33. Kethel; jongeanbril. y Jeap, Llaaskaterstraat 11: koffersleutel- tjes. Porder Weri Gusto, Maasdijk: huis- j Sleutel en fietssleutel. Verweij, Rotter- damsedijk 90 b; bGS sleutels. Renierse, Grensflat 109; nagelgarnituur. Meijniger, - Van Narurastraat 22c: nagelgarnituur, Hol- ;l lensans, Hogenbanweg 31c: groene vulpen, Concierge Ulo-school. St. Llduinastraat 35: '3 kettinkje v. d. Raaf. dr. Kypertaan 223; da- meshorioge, Dijkstra, Nieuwe Haven 77; 3 een paar snelbinders, v. d. Spek, Louise ■r{ de Colignystraat 37: zijden hoofddoek, v. d. 3 Beek. Vljfsluizenfiat 408; mohair sjaal. Et- ij man. Van Mussehenbroekstraat 13a; rood- 3 grijs: muts. De Jaser, St. Jansstoeg 6; «Hen sjaal. v. d. Raaf. Dr. Kuijperlaan j 22; herenhoed. Van Asten. Rottcrddam- sedijk 308a: ktnderregenjas. Petit, Pieter de Hooghstraat 19a: wollen puilover, Magrijn, Tuinlaaa 44: boodschappennetje en schort, Politie Rotterdam. Haagsche Veer, afd. J gevonden voorwerpen; kinderjasje. Beze- mer. Rozenburgsestraat. 29; badgoed. Os- V senfort. Houtstraat 13: muts, CoUignon, x Anth. Muijsstraat 16; hoge hoed. Dubbelt, CCHIEDAM HEEFT merkwaardige stadsbeeldjes. Zo keek de leus van onze fotograaf naar de ingang van het kantongerecht te Schiedam. Iedereen zal menen dat de ingang van het prachtige burgemeesters huis op de Lange Haven is, maar de deur boven de stenen trappen blijft gesloten. De verdachten gaan de zijkant in langs de kelders. Daar zien ze ook de vaten rollen van het gedistilleerd bedrijf naast het kantongerecht en als ze wat verder zien bemerken ze tot hun verba zing dat er zelfs nog een geheel complex van bedrijven een plaats heeft achter het grote gebouw van het kantongerecht dat aan de Lan ge Haven dit alles voor de opper vlakkige voorbijganger verborgen houdt. f Vraagt vers. verpakte aan uw groenteman alleen onderdithandelsmerk Enkele maanden voor het uitbreker, van de hondsdolheid heeft de hond van dé 68-jarige Schiedammer G. S. los in het Julianétpark gedraafd. Niet ter sprake kwam dat de dieren of bloemen in het park zouden kunnen sneuvelen maar wel werd gesteld dat de overtreding is ge schied ver voor de hondsdolheid-narig- heid. Daarom kreeg S. ditmaal van de kantonrechter te Schiedam mr. O. W. Sipkes nog een lage boete, 2,50 of een dag hechtenis. Vuilnisbakken mogen 's nachts niet, buiten staan in Schiedam. Voor het kantongerecht te Schiedam, betoogde de bedrijfsleider W. B. woens dag dat hij de bakken wel buiten moest zetten 's avonds omdat de vuilnisman de volgende dag al om half acht komt en het bedrijf pas om half negen beguïit. De wnd-substituut-officier mr. H. Franken stelde dat men debepalingen in de al gemene politieverordening dient na te komen. Geen vuilnisbakken in het don ker op straat. Het Schiedamse bedrijf zal iemand moeten instrueren voor het tijdig neerzetten van de bakken. Conform de eis werd het vier gulden of een dag hechtenis. Dinsdagochtend zal de heer J. Meer- tens, oud-wethouder van openbare wer ken der gemeente Rotterdam, op een terrein aan de Van Langdonckstraat in de nieuwe zuidelijke Rotterdamse stads wijk Lombardijen de eerst paal slaan voor het Jan Meertenshuis van de Stich ting tot huisvesting en verzorging van bejaarden „Humanitas". Het Jan Meertenshuis zal worden ge bouwd door de A.C.B. volgens ontwerp van de architect J. H. Kranendonck en het zal plaats kunnen bieden aan onge veer 150 bejaarden in flats voor zelf standige bewoning en ongeveer 250 per sonen, die volledig zullen worden ver zorgd. Zoals men weet, is er over de plaats van dit bejaardencomplex nogal wat te doen geweest. Een aantal eigenaren en bewoners van een aangrenzend, blok ièngezinshuizen heeft bij de gemeente Rotterdam en de provincie Zujd-Holland geprotesteerd tegen de huns inziens zeer korte afstand tussen het Jan Meertens huis en hun eigen huizen, die door dit bejaardencomplex in de verdrukking zou den geraken. (Van een onzer verslaggevers) „DAT is een gecompliceerde zaak", zei de wnd.-kantonrechter mr. O, W. Sipkes, die mr. Cos (licht onge steld) woensdag verving. Voor het kantongerecht te Schiedam is daar na een keten van gecompliceerde verkeersongelukken behandeld. De Rotterdamse chauffeur G. D. (53) van de firma Van Gend en Loos stond als eerste terecht omdat hij de door gang zou hebben versperd op het kruispunt Boerhaavelaan-Van 't Hof plein in Schiedam. De heer D. had in een vrachtwagen aan een sleepkabel een auto met col lega getrokken. Hij vertelde dat-hij bij het kruispunt had afgeremd, dat had ook de collega in de gesleepte .auto gedaan. Toen D. optrok kwam de ka bel strak te staan, de kabel brak maar daarna zag D. van. rechts de truck met oplegger komen. Hij meen de dat hij niet kon blijven staan om dat hij dan de weg had versperd. Hij moest zijn collega in de volgauto laten staan en hij was vooruit gereden om de truck de gelegenheid te geven achter hem langs te rijden. De chauf feur in de truck had dit niet gedaan maar en zwenking gemaakt om te trachten alsnog voor D. langs te rijden. Daarbij was de truck weggegleden en tegen een geparkeerde DAF gebotst. „Hij had toch gewoon achter me langs kunnen rijden", stelde D. „Nee. want hij zag die sleepkabel en hij was bang klem te geraken", meende de wnd. sub stituut-officier bij het kantongerecht te Schiedam mr. H. Franken. „U had moe ten stoppen", zei mr. O. W. Sipkes. „Twintig gulden boete of vier dagen hechtenis". 22 mei met zijn bromfiets onvoorzich tig het kruispunt was opgereden daar bij geen voorrang had gegeven aan een personenauto waardoor een bot sing was ontstaan. Hij vroeg clemen tie omdat hij al vijftig gulden schade had betaald. Anne Marie zag niet dat ze fout zou hebben gehandeld. Ze stelde dat ook an dere automobilisten de linkerkant van de weg hadden genomen om langs het ver keersongeval te kunnen, jijden. Zij meen de dat de scoofer 2ou zijn gaan glijden waardoor De G. tegen haar was aange botst. De kantonrechter hielc^ het op een frontale botsing. Hij meende dat de scooterbestuurder G. niets te verwijten is omdat deze normaal aan de rech terkant van de weg in de richting Fran selaan reed. Mevrouw A. M. A.-D. had moeten kijken of ze wel op het lirrker- gedeelte had kunnen rijden, dat is na melijk meestal niet mogelijk. Voor S. „zonder meer de kruising op met «en bromfiets" werd het vijftien gulden boete, voor Anne Marie „die een ernstiger overtreding maakte" kwam de boete op dertig gulden of een dag hech tenis. SCHIEDAM. Geboren: Regira d.v, J van Dongen en E Fitsch, René N z.v. J &'A Vos eri'C Sanstra. Leonüne d.v._M Voorberg en A M Noordermsery- M.egcheliha F .d.v. G. A- Streng er. P W M Corten, Johannes W T z.v. H W Metaal en M J -Alberts. Judith B d.v. F A P van Tricht en C H van Slobbe. SCHIEDAM. Geboren: Adriana A d.v. I Florijn en A A Specker. Frank z.v. M van der Tas en A F THijntalder. zich over maatregelen tegen de twee beraden. „Hebt u nog iets aan te geven", vroe gen de douanebeambten aan de brandweerlieden, toen deze het ter rein van de brand verlieten. Het antwoord luidde ontkennend, waar op visitatie volgde. De twee man nen bleken een dure aansteker en sigaretten te hebben ontvreemd. Verder kwam die morgen aan het licht, dat ook vier havenarbeiders zich aan diefstal hadden schuldig gemaakt. Een van hen nam_ maar liefst acht flessen drank,- 75 sigaren en andere rookartikelen mee. Bij deze vier, die evenals de brand weerlieden naar het bureau Sande- lingeplein werden overgebracht, bleef het niet. want de recherche heeft vanochtend nog een havenar beider gearresteerd. De verwacht: is, dat er deze week meer aanhou dingen zullen volgen. (Van een onzer verslaggevers) De grote brand van zaterdagmorgen in het veempakhuis Amerika aan de Stieltjesstraat te Rotterdam heeft een onaangenaam staartje gekregen. Het is namelijk gebleken, dat twee leden van het korps vrijwillige brand weer en een aantal havenarbeiders, die werk in het pakhuis hadden, zich aan diefstal van in het pakhuis op geslagen goederen hebben schuldig gemaakt. De twee brandweerlieden zijn reeds door de politierechter ver oordeeld; de 57-jarige houtbewerker J. B. en de 36-jarige machinebank werker J. C. G. kregen beiden negen dagen hechtenis. In het begin van de volgende week zullen de hoofdlieden van het korps vrijwillige brandweer Zo dicht was de mist gisteravond op vele plaatsen in. Schiedam vooral In Nieuvvland, dat de automobilisten hun voertuigen aan de kant van de weg moesten zetten. Op de verkeersknooppunten zochten de weggebruikers moeizaam hun weg en vertragingen van uren kwamen dan ook voor. Het bleek het beste om te voet de weg naar huis te zoeken. Dat hebben velen dan ook gedaan. Het was omstreeks zes uur druk op' straat. Het tramverkeer vanaf de Koemarkt kon. zij met vertraging, voortgang vinden. Komische situaties deden zich ook voor. Een wanhopige Schiedammer vroeg aan de voorbijgangers: „Heeft u soms mijn vrouw met drie kinderen, gezien? Ik was juist Sinterklaas aan het schminken, toen zijn zij met pak jes in de mist verdwaald". Harry Krabbendam heeft, dank zij de mist een onvrijwillig kil bad gehad. Woensdagavond om tien, uur is hij naast de Walvismolen aan 'de Westvest. de Nieuwenhaven ingelopen. In het ge zelschap van de 16-jarige Harry bevon den zich twee vriendjes uie op de kant zijn gebleven. Aangezien het water ondiep is bij de Walvismolen kon Harry naar de kant waden. Hier heeft de juist passerende Rotterdamse inspecteur van politie J. van der Meer, die in Kethel woont, de knaap op de wal kunnen trekken. Van molenaar G. Kluit kreeg Harry droge kleding en de Schiedamse politie heeft de drenkeling naar de ouderlijke woning Rubensplein 17 gebracht. Dagblad „De Rotterdammer" Schie damse redactie Lange Kerkstraat 82. tel 6S382 b.g.g. tel. 64154 of 115588 toestel 51 (b.g.g. na 18 uur 80037) alleen voor re dactieaangelegenheden. Agentschap H. J. Troost. Aleidastr. 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, adver tenties c;i abonnementen b.g.g. telefoon 115588). Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123: politie-alarm 64666: GG en GD waarschuwing 69290. Apotheek: Apotheek Jansen. Swam- merdamsingel hoek Mussehenbroek straat. Stedelijk museum: tentoonstelling oeu vre. Henri-George Adam. grafiek- sculp turen-tapijten 10—17 uur Cultureel Centrum Dam T-.vee, Expo sitie Schiedamse kunstenaars, 14—17 en (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) WND-Substituut-officier mr. H. Franken was geheel voorbereid op de komst van Sinterklaas en zijn knecht. De man had dan ook te kennen gegeven in vol ornaat te zullen ver schijnen in het gebouw van het kan tongerecht te Schiedam, maar hoewel de harten vol verwachting klopten kwam Sint niet. De voorgeschiedenis is dat Sinterklaas reeds op 16 augus tus door Schiedam heeft gewandeld met zijn knecht. Toen deelde hij snoep goed uit op de kermis en dat deed hij ten gerieve van een firma die met Sin terklaas reclame wilde maken. Een Schiedamse politieman gaf de twee Mr. H. Franken verklaarde: DE Goedheüigman was met zijn knecht/ drt jaar wel heel bijtijds terecht/ In de

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1