Raming zevenjarenplan met 6 pet. overschreden '40 nwasser Woedende glaze probeert vrouw van matroos te ontvoeren In memoriam Kirsten Flagstad Joachim Kaas en boter duurder Opperste Soivjet heden bijeen I Quiz voor „Het Dorp** afgelast Vragen over gladheid op Rijksweg 13 Expositie gewijd aan prinses Wilhelmina Vorstelijke gasten vertrokken Ook Paramaribo en Willemstad herdachten „Ik sla jullie dood Winfield...smaakt zoals't hoort! DOOR HONGAAR NEERGESTOKEN Koelhuisboter niet goedkoper BRANDWEERAUTO GESNEUVELD Ongeluk in de Spoorweghaven Sterk bezet tornooi op tweede kerstdag Geen toprijders naar Oberstdorf f" heetmam Zege van Het Zuiden in micro-tornooi Utrechts elftal tegen Edinburgh Komijn werd derde in Leipzig Twee Duitse ploegen naar Olymp. Spelen? Meer, Nederlandse firma's op zwarte lijst Wandelmars ten bate van „het Dorp" Denemarken-Malta 3-1 Record handschudden werd verbeterd DE ROTTERDAMMER Pagina 4 M \\D\C, 10 DECEMBER 1963' Vanochtend is in Moskou de Russische Opperste Sowjet, het parlement, bijeengekomen. Het uit twee kamers bestaande or gaan, dat jaarlijks slechts een vijftal vergaderingen houdt, zal naar waarnemers in Moskou me nen, -van premier Chroesjtsjef een uiteenzetting van de gang van zaken 'bij de crisis om Cuba te horen krijgen. AcLvertentie nu... beduidend goedkoper 100 gram per 100 gram OF je gaat direct mee, of .ik sla jullie dood!" De 24- jarige Rotterdamse glazenwas ser J. N. B. schreeuwde deze be dreiging aan boord van een bin nenschip tegen een matroos en diens vrouw, met wie hij enige tijd amoureuze betrekkingen had gehad. Boven zijn hoofd zwaaide hij een tien kilo wegende afslui- Lou van Burg is door de West- duitse televisie ontslagen. Zater dagavond is hij voor het laatst opgetreden met zijn quiz-show „Sing mit mir, spiel mit mir". Een dag tevoren had de West- duïtse omroep hem zijn ontslag aangezegd. Een reden voor dit besluit werd de quiz-master niet gegeven. Zijn show voor de Duitse televisie was tot volgende zomer gepland. ter, waarmee hij de deur van de roef had ingeslagen. Sinds 1776 adviserend juwelier korte lijnbaan 18a tel.110534 rotterdam Kirsten Flagstad is jl vrijdag avond op 67-jarige leeftijd in Oslo overleden. Dit bericht zal de mu ziekwereld diep schokken. Want met Kirsten Flagstad ging een van de allermooiste Wagner stemmen, die de zangkunst opgeleverd heeft, voorgoed heen. Zaalhandbal ROLEX datejust datrots van rolex, j gedragen door vele beroemde mannen van dezetijdl Korfbal in de E-hal Dammen Excelsior niet bestand tegen VDV-reserves Op de agenda staan onder -andere be raadslagingen over het economisch plan en de begrotingen voor 1963. Men stelt er veel belang in. o£ de nieuwe politieke koers van het Kremlin zijn weerslag zal vinden in een daling van-de kosten op de defensiebegroting. Op de vórige begro ting maakten de militaire uitgaven, on geveer 43 miljard gulden, bijna zestien procent van de totale uitgave uit en wa ren daarmee de hoogste sedert zes jaar. De opperste So-wjet telt ongeveer veertienhonderd afgevaardigden uit alle delen van het land. Beide kamers, de Sowjet der unie en de Sowjet der nationaliteiten, die in ver enigde zitting waren, ontvingen met langdurig handgeklap premier Chroesj- sjef, vice-premier Mikojan en andere Russische leiders. !>e vice-voorzitter van de raad van mi nisters, Veniamin Dymsjits, die tevens voorzitter van de nationale economische raad is, gaf een toelichting op het econo mische plan voor 1963. Over de resultaten van de afgelopen jaren zei hij, dat de groei van de indus triële opbrengst over de periode 1959— 1962 het in het zevenjarenplaa geraamde percentage van 39 met 6 had overschre den. In de loop van vier jaar waren 3100 belangrijke industriële ondernemingen gesticht iDymsjits zei voorts, dat „gedurfde revolutionaire veranderingen" in indus trie en landbouw een gunstige uitwer king hadden opgeleverd. „Met de bureau- Van een van de meest bekende Leldse wolfabrikanten kochten wij een grote partij van de aller mooiste bouclé wol, seizoen 1962. Bouclé wof, normale prijs 2.90 per 100 gram, voor elegante kleding. Bijzonder mooie wol, die voor delig ultbreit, ln 22 moderne kleuren, brengen wij morgen als een zeer bijzondere aanbie ding voor bijna de helft van de normale prijs-, 1 'V k. X Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze Leïdse bouclé wol, in uni en gemê leerde kleuren ais marine, mos groen, I. groen, purper, cognac, 'beige, wit koren, grijs, bleu, geel, abrikoos enz. voor Géért tel. of rchrift. best. eratische methoden uit het tijdperk van de Stalinistische persoonsverheerlijking werd volledig gebroken". De voorzitter van de economische raad zei. dat in de begroting voor 1963 bijzon dere aandacht is besteed aan een snellere ontwikkeling van de chemische, de radio- elektronische en de kracht-industrie, aan consolidatie van de technische basis van de landbouw, aan een verdere stijging van. de opbrengst van consumptiegoede ren en aan uitbreiding van de woning bouw. Het plan voorziet in noodzakelijke maatregelen, ter verdere consolidatie van de defensie, aldus Dymsjits. In. vergelijking met 1962 zal -de indus triële opbrengst in 1963 acht procent stijgen, die van de r- aduktiemiddelen achteneenhalf procer, en die van con sumptiegoederen 6,o procent. De bruto- opbrengst van de chemische industrie zal met zeventier. procent toenemen, al- du's Dymsjits, dit- zei, dat maatregelen genomen worden om de Sovjetunie de van producenten -an synthetische mate- eerste plaats te verschaffen in de rij rialen en daarvan vervaardigde artikelen. De voorzitter van de nationale econo mische raad voorspelde dat de handel van de Sowjetunie met economisch min der-ontwikkelde landen ln vergelijking met vorig jaar bijna een kwart meer zal bedragen. Hij voorzag ook een toenemen de handel met „vele kapitalistische lan den". De A.V.R.O.-kijk- en luisterwedstrijd „Kom er maar eens achter" ten bate van „Het Dorp" gaat niet door. Dit hebben het bestuur van de stichting Het Dorp en de directie van de A.V.R.Ö. na een vergadering meegedeeld. De stichting er, de A.V.R.O., die hun erkentelijkheid uiten voor de spontane, reacties van. het Nederlandse volk op de marathon-t.v.- show op 26 en 27 november, achten, de quiz (die in loterij-sfeer zou worden ge houden! niet in overeenstemming met de geest, waarin bij deze actie is ge reageerd. De A.V.R.O. stelt zich voor op pas sende wijze via televisie en radio de actie te blijven steunen, zolang de wen selijkheid daartoe bestaai Zijn tot ver in het voormiddaguur van 5 december geen of weinig maatrege len ter bestrijding van de gladheid ge troffen op de rijksweg Den Haag-Rot terdam, ondanks de omstandigheid dat zeer vroegtijdige weerkundige waar schuwingen tegen het gevaar van glad - heid -waren bekendgemaakt? Zo heeft het lid van de Eerste Kamer ïr. M. A. Geuze Cc.h.) schriftelijk gevraagd aan de minister van verkeer en waterstaat. Indien wel zodanige maatregelen wer den getroffen, waaruit hebben deze dan bestaan en op welke tijdstippen werden deze toegepast? Indien geen of weinig maatregelen werden of konden worden getroffen, op welke wijze-" denkt de mi nister dan in het vervolg een afdoende bestrijding van de gladheid te verkrij gen? aldus de heer Geuze. Prenten, platen, proclamaties, persbe richten en programma's, die zijn versche nen ter -gelegenheid van de evenementen in het leven van prinses Wilhelmina, zijn door de gemeentearchivaris van Den Haag, de heer H. M. Mensonides, uitge zocht, gerangschrikt en tentoongesteld om een beeld te geven van het leven van een vorstin, die jarenlang in Den Haag als residentiestad heeft getoefd. De expo sitie in het Haagse gemeentearchief aan het Rijswijksepleiti is vanmorgen ge opend en duurt tot 23 december. De geschiedenis van haar leven is door een. indeling in perioden, op de expositie overzichtelijk gehouden. Het materiaal is voor het overgrote deel afkomstig van het Haagse gemeentearchief. Voor de pe riode tijdens de tweede wereldoorlog stelde een particulier zijn verzameling foto's, bulletins etc, beschikbaar. (Advertentie) Koning Boudewijn en. Koningin Fabiola waren van de vorstelijke gasten de eersten, die naar hun land terugkeerden. Zaterdagmiddag om kwart voor vijf vertrokken zij met de Belgische Konin klijke trein uit Den Haag naar Brussel, Groothertogin Charlotte en prins Felix van Luxemburg vertrokken diezelfde middag met een Friendship van de luchtmacht van het marinevliegkamp Valkenburg. Koning Olaf van Noorwegen vertrok 's avonds per lijnvliegtui-g van Schiphol en Koning Frederik van Dene marken heeft gisterochtend de terugreis per trein aanvaard nadat hij de nacht had doorgebracht in zijn salonwagen in Utrecht. Prinses Alice, gravin van Athïone is vanmorgen van Soesterberg naar Engeland gevlogen. Zij neeft bet weekend op paleis Soestdijk doorge bracht. Ook in Suriname en de Nederlandse Antillen Is prinses Wilhelmina, zaterdag herdacht. Onder grote publieke belang stelling werden in Willemstad op Curs- yao kransen gelegd by het standbeeld van de Prinses, opgericht ter herdenking van haar vijftigste verjaardag. Plechtig klokgelui en een minuut du rend sirenegeloei gingen aan kr&ns- legging vooraf. Gouverneur Dehrot en minister-president Jonckheer waren de eersten, die na een minuut stilte, naar voren traden met een prachtig bloem stuk. een huldeblijk namens de regering en bevolking van de Nederlandse Antil len. Nog vele kransen volgden. Tot slot van de plechtigheid speelde de mariniers fanfare „Nader mijn God tot U". In plaats minister-president waarnemend-gouverneur Archibald Cur- rie een krans bij het standbeeld van Koningin Wilhelmina nadat de militaire kapel van de troepenmacht het Suri naamse volkslied had gespeeld. Tot slot van het officiële gedeelte werdèh, twee minuten stilte in acht genomen, waarop de kapel zachtjes het Wilhelmus speelde. Na het vertrek van de officiële personen maakten zeer velen van de gelegenheid gebruik om laags het standbeeld van hun „missie Wilhelmina" te defileren. In Brussel is gisteren op initiatief van limbirrgia, een Nederlandse vereniging ta de Belgische hoofdstad in de „kerk van onze lieve vrouw" een plechtige mis opgedragen ter nagedachtenis van prinses Wilhelmina. TOASTED AMERICAN (Van onze correspondente) In het verlengde van de Straatweg waar Arnhems hoofdbureau van politie is gevestigd, is zaterdag een "man gevonden die met steekwonden aan zijn armen en in zijn buik op de grond lag te bloeden. Hij bleek bij een vechtpartij met een buitenlandse cafébezoeker te zijn gestoken. Na een woordenwisseling in het café -greep de buitenlander, ver moedelijk een Hongaar, plotseling een stiletto waarmee de steken werden toe gebracht. Zaterdag nog heeft de Arnhem se politie een 22-jarige Hongaar die in Arnhem woont, aangehouden. Hij wordt ervan verdacht de man te hebben neer gestoken. l#n van Burg ontslagen Lou van Burg deelde het besluit van de omroep zaterdag aan het eind van zijn programma aan de kijkers in Duiteland en Oostenrijk mee. Hij gat daarbij geen commentaar. Enige tijd geleden is rond de show van Van Burg een klein schandaal ont staan toen bleek dat een van de deel neemsters aan de quiz, die op a le vraccn een jjoed snlwoord wist, familie was van eon van Van Burgs naaste qutomastèr heeft verklaard dat de ondervraagde volkomen ter goeder trou.v was geweest, maar desondanks heeft de officier van justitie een onderzoek inge steld. Het resultaat daarvan is nog met bekendgemaakt. Minister Marijnen (landbouw en vis serij) voelt er niet vcor, de prijs van de koelhuisboter te verlagen. Hij zei dit gistermiddag in de Tweede Kamer toen hem door mevrouw De Rood-Oudegeest (soc.) vragen werden gesteld over een besluit van het produktschap voor zuivel, een aantal landen aan deze en de ande re zijde van het ijzeren gordijn koel huisboter te leveren tegen de prijs van ƒ1,85 per kilo. Op 4 december bedroeg de voorraad koelhuisboter in ons land ongeveer 22.000 ton, zei de minister. Door binnen landse prijsverlaging zal de afzet mis schien worden vergroot, maar daarte genover staat, dat de totaie boterop- brengst daalt. Bovendien wordt doör prijsverlaging straks in het voorjaar de overgang naar de duurdere verse boter bemoeilijkt. De pijs van de koelhuisbo ter in ons land, zo vervolgde de be- i windsman, ligt al ongeveer dertig pro-'! cent lager dan in de omringende E.E.G.- landen. Ten slotte zijn de exportmoge- I lijkheden op dit ogenblik gunstig. De be- i windsman verwacht, .dat tot april min- I stens zestienduizend ton za; kunnen wor den afgezet. Feitelijke export naar lan den achter het ijzeren gordijn heeft nog niet plaats gehad. In aansluiting op de berichten van vrijdag jl. over het feit dat het Ameri kaanse bureau voor internationale han del twee firma's in Rotterdam tijdelijk op de zwarte lijst heeft geplaatst, ver zoeken de Amerikaanse consul-generaal in Rotterdam en enkele Rotterdamse be- drijv enons mede te delen dat de naam van de betrokken firman niet is L. C. van Stolk, doch L. C. Stolk.) De Ame rikaanse consul-generaal heeft deze cor rectie op het oorspronkelijke bericht van zijn regering doorgegeven naar Washington, De heer L. C. Stolk heeft over de kwestie inmiddels een gesprek gehad met vertegenwoordigers van de minis teries van landbouw en visserij, en van economische zaken in Den Haag. De 28-jarige vrouw van de matroos was naar haar wettige echtgenoot terugge gaan. B. nam dit zo maar niet en be sloot om de vrouw desnoods met geweld van boord te halen. Hij riep de hulp van zijn vriend, de 26- jarige stukadoor K. de R., in. In een eafè dronken zij zich moed in, voordat zij naar boord gingen. Zij vonden de hevig geschrokken ma troos en de vrouw in de roef. Buiten zichzelf van woede ging de glazenwas ser als een wildeman tekeer. Uit een tafella griste hij twee messen weg, waarmee hij de matroos bedreigde. Op dat ogenblik probeerde de stuka door. die het te gortig vond worden, een eind aan de vechtpartij te maken. Hij troonde de glazenwasser mee naar de wal. „Morgen kom ik terug'-', schreeuwde B. woest. De recherche van de rivierpolitie heeft een stokje voor dit voornemen gesto ken door hem en de stukadoor kort na elkaar te arresteren. Vandaag zijn de mannen voor -de officier van justitie geleid. Zij worden beschuldigd van be dreiging c.q. openlijke geweldpleging (Van onze correspondente) Éen grote'Ava-gèn v^rT^e ArhKërnse brandweerdie uitrukte naar een brand in Arnhem-Zuid is dit weekend op de boulevard Heuvelin-k door een met grint geladen vrachtwagen aangereden, waar door de brandweerauto omsloeg en vol ledig werd vernield. Drie brandweerlie den werden daarbij gewond, twee zo ernstig dat ze in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. De derde liep een hoofdwond op en kan. alweer werken. De aanrijding deed zich voor bij de verkeerslichten, die op de boulevard bij de Rijnbrug staan. De lichten waren juist op geel. gesprongen toen de brandweer wagen er met gillende sirene doorheen reed. De vrachtwagen had te hard gere den om te kunnen afremmen en ruimte te maken voor de spuitwagen. Meit een nieuwe brandweerploeg en een andere brandweerwagen is men met geringe ver traging op de plaats van de brand aange komen. Op de zolder van een woonhuis had een jongetje met lucifers gespeeld en al spelend zijn omgeving in brand gesto ken. De brandweer was zo snel gewaar schuwd, dat de brand weinig kwaad kon doen. Advertentie) De schaarste aan verse boter een normaal verschijnsel in deze tijd van het jaar heeft geleid tot een prijsver hoging van 16 cent per kg. Behalve een goede binnenlandse vraag dringen im porteurs in Engeland en IV. Duitsland aan op aflevering van de beschikbare contingenten. Voor het binnenland begint door de prijsverschil met de koelhuisboter (zo- merboter) sterker te spreken. Ook de haasprljzcn liepen weer op. Op de Leeuwardense beurs steeg de Goudse kaas met 3 cent tot ƒ2,04 en de 40-j- kaas met 2 .cent tot ƒ1,95. De redelijk goede binnenlandse vraag en de goede export kunnen onmogelijk alleen de oorzaak zijn van de prijsstij. ging in -deze tijd van het jaar. De produktie is nog hoog. doch het verschil met -vorig jaar is teruggelopen van 500 ton tot 250 ton per week. Binnenkort zal het bestuur van het produktschap voor zuivel moeten be slissen over de mogelijkheid tot kunst matige .beperking vam de produktie .van kaas.-,. - IMede. gezien dé marktontwikkeling v»n -thans moet men zich wel afvragen- of dit kunstmatig ingrijpen wel op zijn plaats is. Een belangrijk criterium dient.daar bij te zijn, op_ welke wijze men de door de beperking vrijkomende melk in een ander produkt beter tot. waarde kan brengen. Gezien de ijver waarmee en kele partijen deproduktiebeperking voorstaan, kan amen zich de vraag stel- len of niet andere motieven hier een rol spelen. Produktiecijfers (CBS) Kaas: Ia tons 1824 nov, 1962 (voorlopige cijfers! volvet 2022: 40-f 1012; boter 1170; 19—25 nov. 1961 1686; 888; 1099. Aan boord van het Duitse ms. Moni in de Spoorweghaven, te Rotterdam is zater dagmorgen de 39-jarige havenarbeider J. C. Bedee uit de Millinxstraat door een. staaf ijzer gewond. -De honderd kilo wegende staaf viel uit een hijs en trof de heer Bedee aan het hoofd. Met een wond aan het hoofd en hals werd hij naar het Havenziekenhuis gebracht. Om ook hun steentje bij te dragen in s opbouw van „het Dorp" hebben de af- leiing Rotterdam van de Nederlandse "Jhristelijke Wandelsportbond en de Wan- elkring Rotterdam van de Koninklijke .'ederian-dse Botid voor Lichamelijke Op- oeding besloten in het begin van het vol- end jaar een wandelevenement te orga niseren. Wie het voorrecht heeft gehad Kirsten Flagstad te horen zingen, zal steeds de herinnering met zich dragen aan een vol le monumentale stein, die als een gou den bazuin door en over elk orkest, hoe groot ook straalde. Een stem van een zeldzame gaafheid', die zonder enige moeite de enorm omvangrijke sopraan partijen in de Wagneropera's zong. maar ook een stem, van een merkwaardige expressiviteit, waarin ondanks de uiter lijke rust en verhevenheid de diepste roerselen van de ziel werden geraakt. Niemand kon zo indringend de diepe tragiek van. Isolde of d« trotse smart van Brünhilde in haar stem doorleven en waarmaken. Menig toehoorder scho ten daarbij de tranen in de ogen. Toch ós Kirsten Flagstad niet meteen als Wagner-zan-geres-begonnen. Zij maak te haar debuut als lyrische sopraan in „de rol van Nuri in Eugen d'Albert's „Tieiland" en zij zong eerst alleen in Scandinavië, waar zij coloratuur partijen vertolkte. In 1933 begon zij haar internationale carrière met kleine rollen in Bayreuth en in 1934 zong zij daar de Sieglinde in de Walkure een lyrische sopraan-partij dus. Het jaar daarop zij was toen 40 jaar kwam zij naar New York en haar eerste optreden bij de Metropolitan Opera was als Isolde in de Tristan und tooide. Dit werd een wereldsensatie. Maar haar stem was toen nog niet ten volle ontwikkeld. Dat gebeurde na haar 40ste jaar en op haar 55ste jaar zong ze de tooide en de Brikihüde-rollen nog steeds even vlekkeloos. Men heeft, dit in ons land zelf kunnen constateren toen zij in 1948 twee Wagner-eoncert.-n in het Schevoningse Kurhaus caf en m 1850 d zoals in Purcell's Dido and Aeneas (ook in het Holland Festival) maar sloot haar carrière definitief af met een concert ia Oslo, dat over de gehele wereld gere- layeerd werd. In 1958 werd zij di rek trio» van de Nationale -opera in Oslo waa-rme» zij grote plannen had. Kirsten Flagstad was in haar leefwijs» het tegendeel van een diva: de eenvoud zelve, rustig. In haar werk kende zij geen nukken en kuren. Om haar lijn bekom merde zij zich niet en zij wëls van een ge stalte even majestueus als van stem ca men vergat deze lichamelijke omvang rijkheid volkomen door de wonderlijk fascinerende kracht van haar stem en van haar gezicht Een grote kunstenares is gestorven. Woensdag 26 december (tweede kerst dag) zal in de Bernardhal te Utrecht een bijzonder sterk bezet internationaal kerstzaaihandbai tornooi worden gehou den. Onder meer nemen de heren-kam pioensteams van België (Roe. FlemaUois), Zuid-Slavië (R.K. Zagreb) en Denemar ken (Skovbakkenl deel- Bij de dames staan o.m. ingeschreven Niloe, de Nederlandse zaalhandbalkam- pioen en Athene, dat de veldhandbaltitel veroverde. De samenstelling van de hootdpoule is: heren: Poule A: Zagreb (Zuid-Slavië), EM.M. (Middelburg!. Swift (Arnhem) Attila (Utrecht): poule B: T.V. Mellinghofen (Duitsland). Marooe B.I. (Zweden) Niloc (Amsterdam). U.D. Utrecht); poule C: Solingen'98 iDuitsland), Fiemallois (Bel gië), Esca (Arnhem). Sittardia (Sittard); poule D: Skovbakken (Denemarken), R.P.C. (Eindhoven). A.H-C. (Amsterdam), Spirit (Utrecht). Dames: poule A: Voiwarts (Duits land). Zeeburg (Amsterdam). D.W.S. tooide vertolkte onder leiding van Erich] (Schiedam). Sport Vereent (Utrecht); - p0Ujc jj. Athene (Den Haag). Niloc (Am sterdam). V.'.L C. Des (Eindhoven), At.ft- leta (Utrecht). Nederland zal met een ploeg van drie man uitkomen in een op 31 december en 1 januari op de kunstijsbaan van Oberst dorf te houden zeveniandenschaatswed- strijd hardrijden. De overige deelnemende landen zijn Finland. Frankrijk. Italië, Oostenrijk, Zwitserland en Duitsland. Daar op 2 januari de uit vier of vijf man bestaande kernploeg van de KNSB onder leiding van coach Klaas Schenk en trainer Eg- bert van 't Oever, afreist naar Harnar om daar de training voort te zetten, zul len in Oberstdorf geen toprijders uitko men. Klei-ber een onvergetelijke gebeurto nis. Dit zingen was klassiek ln alle opzich ten. Kirsten Flagstad heeft net in de eer ste jaren na de tweede wereldoorlog niet gemakkelijke gehad. Zij was in New York toen de oorlog uitbrak en keerde in 1817 naar Oslo terug, omdat haar man ern stig ziek lag. Het schijnt, dat haar man met de Noorse Quislmg-partij in enige- verbinding stond, en na de oorlog werd hij gearresteerd. Hij stierf in 1946 in de gevangenis voordat hij terecht kon staan. Kirsten Flagstad werd toen ook van nazi-sympathieën verdacht, maar een Noorse rechtbank sprak haar volkomen vrij. Daarna keerde zij terug naar Lon den en New York waar zij tot 1952 aan de Metropolitan Opera verbonden bleef. Zij nam toen afscheid van het grote ope ratoneel, zong oog wel op concerten of trad een enkele maal in "een opera op, (Advertent ie) edelsteenkundige f.g.a. diamantexpertg.La. LUNBAAMS2 filiaal: costeeedijk155-157. rotterdam Reddingsploegen hebben gisteren de lijken gezien van drie mijnwerkers in de mijn Robena 3 waar 37 mannen donderdag door een explosie werden in gesloten. Deze vondst verlaagt het aan tal vermisten tot 33. De lichamen zijn nog niet geborgen of geïndentificeerd. Het aantal doden bij de ramp is nu vier. Hel eerste lijk is intussen gevonden. Het jaarlijks terugkerende nücro-korf- baltomooi tassen achttallen van de Christelijke korfbalbosd en de Rotter damse korfbalbond Is opnieuw een suc ces geworden. Er werd woensdagavond In de Bnergie-hal snel gespeeld en het spelpeil lag behoorlijk hoog. Jammer was het dat sommige spelers door hun te groot enthousiasme de wedstrijden enigszins on'sierden. In de finale ver raste Het Zuiden. Het leek er op dat Rotterdam-Zuid re gelrecht op de eerste plaats afging, maar Het Zuiden versloeg de CKB-ploeg met niet minder dan 6—2. Toch bleef ook de RKB-ploeg geen nederlaag bespaard, want KOAG zette haar de voet awars. Dit betekende een krappe nederlaag van 10 voor Het Zuiden, dat desondanks eerste werd. 73. „Roestig petroleum-stel?" riep Joachim gebelgd, „wat verbeeldt die nozem zich wel." Met een ruk draaide hij de gashen del open en zette de achtervolging in. ,,Ik zal hem leren," mompelde Joachim en boog zich grimmig over het stuur. De bromzuil was plotseling voor uit geschoten en liep snel in op de nozem. „Dat zit je niet glad, man netje," riep Joachim triomfantelijk, toen hij even later de ander voor bij joeg. „Roestig petroleumstel," riep de jongen hem nijdig na. „Die heeft een lesje gehad," mom pelde Joachim tevreden. Een -paar minuutjes later bemerk te hij echter tot z'n schrik dat het geknetter achter hem opnieuw aan zwol. „Die bromnozem gaat het weer pro beren," dacht Joachim wrevelig. „Welaan, ik geef mij niet zo gauw gewonnen," Vastberaden boog hij zich weer over het stuur, Maar tot zijn teleur stelling bemerkte hij dat het geronk toch steeds naderbij kwam. „Die nozem is sneller dan ik dacht,' zuchtte Joachim mistroostig. Een momentje later was het ge luid pal achter hem gekozen. „Wilt u onmiddellijk stoppen," klonk een barse stem. Verschrikt keek Joachim achterom, utie1 start' over énkele" wekt®.' De uitslagen luiden: AldeUng A: Het ZuidenRozenburg 32. Rotterdam.ZuidHet Zuiden 2—6, Rotterdam- Zuid—KOAG 3—1. Rozenburg—KOAG 5—7. RozenburgRotterdam-Zuid 0—1. KOAGHet Zuiden 1—0; afdeling B: Bolnes—DIO 3—1. Spangen—Trekvogels 4—0. Trekvogels—DIO 3—1, DIO—Spangen 45. BolnesSpangen 01, TrekvogelsBolnes 2—2; Afdeling c: SperwersCharlois 0— 0, Charlois—PKC 2—3, PKC—ODI 1—2. ODI —Sperwers 12, PKC—Sperwers I--3, Char lois—ODI 2—4: afdeling D: TOPOCR 5-5, EurekaAlbatros 23, Eureka—TOP 52, Albatros—TOP 3—2, Albatros—OSCR 2—3, OSCR—Eureka 2—0. Finales: Nummers vier: RozenburgDIO 5 1, Charlois—TOP 4—1. Rozenburg—Chariots 1l: Nummers drie: Rotterdam.ZuidTrek vogels 24, PKC—Eureka 2—2. Trekvogels- PKC 1—6: Nummers twee: ODIAlbatros 00. KOAGBolnes 01, BolnesAlbatros 33; Nummers een; Het ZuidenSpangen 2 —1. SperwersOSCR 2—2, Het ZuidenSper wers 4—3. Voor de eerste klas-competitie van de Rot terdamse dambond zijn deze week twee Wed strijden gespeeld. V.D.V, 2 won, in overeen stemming met de verwachtingen, van Excel sior. Het werd 13T in het voordeel van de Vlaardingse reserves. Constant 3. dat slechts met zeven man speelde, won toch nog met 11—9 van Excelsior 2. De stand is nu: Maeslandtsluys 12 punten uit 7 wedstrijden; Charlois 2 10 uit 6: V.D.V. 2 10 uit 7; Constant 3 8 uit 6; C.D.R. 2 4 uit 6; N.D.V, 4 uit 7; Excelsior 1 2 uit 4; Excel sior 2 zonder punten uit 7 wedstrijden. Dinsdag speelt Excelsior thuis tegen Con stant 3, terwijl het donderdag uit tegen Char lois 2 moet speten. Wanneer de Charloïs-re- serves deze laatste wedstrijd «innen, zijn zij met eenzelfde puntenaantal als Maeslandt sluys aan de top gekomen. Een herkamp is dan noodzakelijk, zowel om da kampioen te kunnen aanwijzen als voor de automatische promotie naar de hoofdklas. Wtj verwachten een kleine winst voor de Constant- en de Charlols-reserves Voor de competitie 2de klas R.D.B. hebben zich zes teams laten inschrijven, til- Maes- landtsluys 2, Ons Genoegen 2, Schiedam 2, Charlois 3 en 4 en Het Oosten 3. Deze compe- Het Utrechtse voetbalelftal dat woens dag 12 december in Edinburgh voor de tweede ronde van het tornooi om de Europese beker voor jaarbeurssteden tegen FC Hibernia speelt, is als volgt samengesteld: d: Van Zoghei (DOS); a: Liptak en Okhuysen (beiden DOS); Jochems (Velox), Dacsev en Wast- Phal (beiden DOS); v: Geurtsen (Ve lox), Aarts (Velox), Van der Linden en Siahaya (beiden Eiaikwijk) Onze landgenoot Bert Romijn is zaterdag derde ge worden in een wedstrijd voor amateurstayers op de winterbaan te Leipzig. Hij had een achterstand van 130 meter op de Oostduitser Schroeder, die een tijd maakte van 23 min. 41,4 sec. Bleihoefer (Oost-Duitsland) werd tweede op 60 meter. Een Nederlandse overwinning werd geboekt in een puntenrace over 100 ronden door toedoen van Nico Lute. De Nederlandse amateur Rob Redaeker- Kat, die na het vertrek van de Neder landse amateur-wielerploeg in Zuid- Afrika is achtergebleven, heeft zaterdag in Johannesburg een sprintwed-strijd ge wonnen van de Zuidafrikaan Tommy Shardelow, Het Deense nationale voetbalelftal heeft zaterdag in La Valetta in een wed strijd voor de tweede ronde van bet tornooi om de Europese beker voor lan denteams met 31 gewonnen van Malta. Bij rust leidden de Denen reeds met 21 De eerste wedstrijd, die 28 juni in 'Ko penhagen werd gespeeld, eindigde «ven eens in een Deense overwinning (6—1). Guy Rutter, student in de wijsbegeerte aan de universiteit van Saskatchewan, maakt aanspraak op het wereldrecord handschudden. Met een hand geheel volgens het reglement dus, zegt hij" heeft hij zaterdag te Saskatoon in 9 uur 10.292 handen geschud. Het oude record stond sinds februari met 10.291 handen op haam van iemand te Stafford in Engeland. Hij heeft het record verbeterd „om te bewijzen dat sommige mensen toch nog wel iets voor niets wille» doen". Aan (te Olympische Winterspelen (Innsbruck) en de Olympische Zomer spelen (Tokio) 1964, zullen, wanneer het bestuur van het Internationale Olym pische Comité er mee akkoord gaat twee volledige Duitse ploegen deelnemen. Tij dens een vergadering die zaterdag in Lausanne werd gehouden heeft IOC kan selier Otto Mayer voorgesteld om. ter voorkoming van moeilijkheden in 1964 en omdait er praktisch geen contact meer bestaat tussen Oost- en Westduitse sport beoefenaars, bij de Olympische Spelen van Innsbruck en Tokio twee Duitse teams te laten uitkomen. In een wedstrijd voor de voorronden van het tomooi om het Europees kam pioenschap basketbal (heren) heeft Zwit» seriand vrijdagavond te Lausanne mei 6953 gewonnen van Oostenrijk. D» ruststand was 25—26.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2