Jaarverslag Schiedamse Jeugd Raad: Werk geschiedt nog niet zoals het zou moeten DEKENS HH HH HH HH DE KLERKeZN l ij dig voorzieningen jeugdwerk in Kethel Suède Dames jassen STEEDS MEER OVERLAST DOOR SNEEUW EN IJZEL Vele activiteiten werkgroepen Secretariaat S.J.R. zwaar belast 22. 10 48.i0 Nieuwjaarsaanbieding 69.- - 79.- Ongelukken en slippartijen Financiële toestand onbevredigend ,auüARH9<& 9. Jeugdnota voor einde 1963 Trottoirs AGENDA Schiedam Belangen bestaat zeventig jaar Weekmarkt ging maar half door Groene golf buiten werking gesteld Teruggang deelname Jeugd Jolijt Nieuw jaar svuur brandde toch TERLENKA 55/45 JONGENSPANTALONS PARTIJENVERKOOP Huidplaten gescheurd schip bijna gezonken k DE ROTTERDAMMER VRIJDAG 4 JANUARI 19* Meisje gewond Conrector Vuurkracht Paniek Anders Contact „Fibrenka" DEKENS 80. „DONZY" DEKENS 90 COLDEN DREAM-de Luxe-DEKENS Rillerig jm Vandaag en morgen en dagelijks longenspanialdns ALLE MATEN ü%Pü DE ENIGE SPECIAALZAAK IN ROTTERDAM UITSLUITEND HOOGSTRAAT 28 (BIJ OOSTPLEIN) TELEF. 127961 Dank Doe-feest 9 Pagina 3 i2-jirige illy H. verloor donder dagavond op de Mgr. Noicnslaan door do gladheid de macht over het stuur! van haar flets. Zij kwam te vallen. Met een hersenschudding werd zij door de i GG en GD naar het Gcmeentezieken- I huis gebracht waar ze werd opgenomen i Een trekker met oplegger is don- 1 derdagmiddag over de berm tussen de 1 rijweg en de ventweg op de Burgemees ter van Haarenlaan geschoten, waar bij een boompje sneuvelde De chauf feur van de trekket. de heer A J N wilde uitwijken voor een tankwagon' maar door het spiegelgladde wegdek begon zijn auto te glijden Op de 'vent weg kwam hij tot stilstand Toen de groentehandelaar D J VV uit Rotterdam donderdagmiddag op de Rotterdamschedijk tia het lossen met zijn vrachtauto wilde wegrijden, slaagde hij er niet m om op de beijzelde weg omhoog te komen De bovenzijde van de laadbak kwam in aanraking met de lichtbak van de verkeersmstalïatie, die werd vernield Het zal enige tijd duren voordat de lichtbak weer hersteld is 9 Op de Lange Haven kwam bij het achteruit rijden van zijn vrachtwagen de chauffeur G. B uit Nijkerk m aan raking met een gaslantaarn. De licht paal werd vernield. Tengevolge van de gladheid kwam donderdagavond de 59-jange weker N. J. op de Westhavenkade te Vlaardin- gen ten val De man moest met een vermoedelijke hersenschudding en rugklachten naar het 'Algemeen Ziekenhuis worden ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) TTET WERK van de Schiedamse 4 1 Jeugd Raad functioneert "nog niet zoals zou moeten geschieden, vermeldt het jaarverslag van de SJR. De Jeugdnota is vrijwel ge reedgekomen. Het contact met de aangesloten verenigingen is onvol doende. De gemeentelijke begelel ding dient beter te worden. Het bestuur van de SJR noemt het een onbevredigende situatie, dat de SJR over onvoldoende financiën beschikt en daardoor steeds moet yOALS overal het geval zal ztjn had oofc het Schiedamse gezin de strijd aangebonden tegen de kou. Dat ging vrij vlot want de hedendaagse techniek heejt daarvoor connectors met speciale eigenschappen ontwor pen. Het monster kreeg bevel op vol le kracht te werken en in een oogwenk beet de haard de mensheid voor zijn aangezicht weg. Later ontstond een kraken in de hoogte. Dat was het laag je wit over het plafond dat al te zeer verhit niet nuèi bestand bleek tegen het ondersteboven hangen. De schil- vers dwarrelden r.aar beneden om te Advertentie tonen dat ook kalk concurreren met sneeuw. kan f ATER dienden ook de bewoners van het huis in beweging te komen door de kachel. Ze weten nog niet wat hen bewogen heeft. Dagen had de kachel die mooie hitte verspreid. In het huis leefde de gedachte dat vorst winter altijd de nederlaag zou moe ten lijden tegen deze vuurkracht. Er kwam evenwel een verandering in de idee toen de bewoners merkten dat de schoorsteen zo heet was geworden. Al le aanwezigen hebben met handopleg ging gecontroleerd hoe warm die schoorsteen was. „Dat is een schoor steenbrand", zei de prettigste pessi mist. „Welnee, die schoorsteen is da genlang te zeer verhit, uit de pijp stroomt de hete lucht juist tegen deze kant aan en daarom zijn de stenen zo warm, laten we de brandweer maar bellen, dan zal je het zien". IJJE laatste woorden veroorzaakten *- paniek. Nee, dat niet, nee» niet de brandweer bellen. Die Jcomeh 'met gillende sirenes, brengen, vijfhonderd toeschouwers met zich mee, stormen je huis in en rukken have en goed omver. Ze spuiten elk onheil weg maar ze kunnen daarbij niet verhin deren dat ze ook de te vertroetelen eigendommetjes raken. „Wee, heus, we hebben niks tegen die brandweer, we kijken graag naar een fikkie, maar toch zeker niet in ons eigen huis". De gemeenschap was eensge zind. Geen brandweer dus, maar wel bestrijding van de hitte. Na lang be raad kwam het gezin tot de conclusie dat oververhitting van de schoorsteen zou verdwijnen als de haard koud zou zijn. Ook zou een eventuele schoor steenbrand geen kans krijgen als de haard koud zou zijn en de luchttoe voer werd afgestoten. aankloppen bij de Schiedamse Ge meenschap om allerlei activiteiten als kaderwerk e.d. te kunnen uit voeren. Het belangwekkende jaarverslag noemt overigens tal van activitei ten en plannen die doen blijken dat de ontwikkeling van dit instituut van belang voor alle Schiedamse jeugdverenigingen kan worden ge acht. De opmerkelijke mening van de se cretaris over het afgelopen jaar is al- 2u*i, ..wanneer we zoeken naar een dui delijke Karakterisering van het afgelo pen jaar, dan is het, dunkt mij, niet zonder zin te spreken van een partiele consolidatie. Deze term zal. naar ik aanneem, niet alleen bevreemding wek ken, maar sommige zelfs bepaald on juist toeschijnen." ,,Om dit duidelijk te maken zal het afgelopen jaar tegen de achtergrond van d« volledige hoewel nog vrij korte geschiedenis van de SJR moeien wor den geplaatst. Deze bestaat nu, de „i.o."- periode inbegrepen, ongeveer 3,5 jaar. De eerste activiteiten getuigden van jeug dig vuur, van een welhaast overmoedig enthousiasme, dat van compromissen noch concessies wilde weten. De bestuurderen, de meeste nieuw in dit milieu, zagen schone en groot se perspectieven van een bloeiend ver enigingsleven, gesteund en gestimuleerd door een overkoepeling, die de ruimte had die steun te geven, mee te werken en mee te denken, te experimenteren, kortom om alles te doen wat het jeugd werk in Schiedam op een zeker ogen blik van haar zou kunnen of mogen verwachten," .Maar toch. 3,5 jaar later blijkt de realiteit anders, anders dan het hier boven geschetste beeld in ieder geval. De SJR-bestuurderen hebben gezien, dat wenselijkheid (of zelfs rioodzaleelijkheid en haalbaarheid twee, in tijd en om vang verschillende begrippen waren. En, hoe paradoxaal het schijnen moge, het lijkt ons goed dat het zo is. Immers, hoe juist op zichzelf ook de, algemene behoeften van het jeugdwerk] worden gevoeld, deze subjectieve ge-j voelens bleken geen voldoende argumen- ten ter vervulling van concrete verlan gens, en moe(s) ten dus aan de realiteit worden getoetst. Evenzo bleken hoogge stemde ideën over mede- en samenwer king lang niet altijd een reële basis te bezitten en moest de dagelijkse gang van zaken daar aan worden aangepast" „Wanneer dan over partiële consoli datie wordt gesproken, dan wordt be doeld dat enerzijds de Jeugdraad een wat reëlere plaats heeft gekregen, een duidelijker begrip is geworden, ander zijds dat veel van wat bereikt zou moe ten worden er nog niet is en als het ware blijft liggen tot een nieuwe fase betere mogelijkheden schijnt te bieden. Er is beslist geen reden voor teleur stelling, doch voor tevredenheid op zijn minst! even weinig. Veel hangt ervan af. •afmen het als normaal zal gaan beschou wen,- dat een overkoepeling van jongeren werk ook inderdaad door jongeren, naar buiten zal worden gerepresenteerd. gemeentelijke begeleiding de vergelij king met die in andere, vergelijkbare steden kunnen doorstaan. Dat er iets Is bereikt, mag zeker worden gesteld, dat het „partiële" zelfs nog lang geen 50 procent Is, blijft echter boven alles dui delijk." ,,Ook dit jaar heeft het contact met de aangesloten, verenigingen niet die in tensiteit gehad, die het bestuur van de 'Schiedamse Jeugdraad zich bij de aan vang van het verslagjaar had gedacht, hoewel er ten aanzien van dit contact zeer zeker verbeteringen in vergelijking met het vorige jaar te noemen zijn", wordt vermeldt m het jaarverslag van de S.J.R. „Getracht moet worden hierin het ko mende jaar verandering ten gunste van de aangesloten verentgingen aan te bren gen, daar de onderlinge communicatie een van de pijlers is waarop de Schie damse Jeugdraad haar werk kan ver richten." Verder wordt geconstateerd dat he laas de jeugdsocièteit Scopulus werd op geheven. Momenteel zijn aangesloten: C.J.V., R.K. Jongeren Gemeenschap, Jonge Strijd, Kaft. Arbeiders Jeugd, Jongens clubs van de Verkenners van de K.J.B., Luth. Jeugdorganisatie. Ned. Padvinders Vereniging, Oranje Garde. Jeugd- en Jongerencentrum Ruimte, V.C.J.C., C.J.V. Jeugdkring, Ned. Pad- vmdsters Glide, Geref. Jeugdcentrale. Ned. Gidsen Beweging. R.K. Instuif, Jazz Sociëteit GuiUaume, Jeugd Socië teit Nieuwland, Clubhuis Sint Joris Doe- le, Jeugdgroeperiag N.I.V.O.N. In de Gemeentelijke Jeugdcommissie hebben namens de particuliere sector op voordracht van de Schiedamse Jeugdraad zitting de heren: R. .T. S. Goettsch, E. J. M van Dijck, W. F. de Wolff, C, D. Schewe. (Advertentie) ONGELOOFLIJK VOORDELIGE Een partij van zware kwaliteit, in moderne blokdeitlnf, I persoon* spotgoedkoop voor Originele zuiver wollen In diverse ellen kleuren. Grote maat 225 x 175 voor slechts 100 zuiver wollen extra lange maten, bijzonder voordelig 220 X150 225 x 185 I HH BINNENWEG "Cily Cenlrum" BEIJERLANDSELAAN aOtlEROAM - OEN HAAG - UTRECHT - VUSSINGEN Het lx her niet de plaats om in ex- tenso op verlangens en behoeften, vmn het georganiseerde jeugdwerk In te an. Het Is duidelijk, dat In Schiedam nog veel sal moeten veranderen, wil de In de maand december is bij de Rijkspostspaarbank te Schiedam on danks de ruimere uitgaven 140.000 meer ingelegd dan uitbetaald. Inge legd werd 376.007,21 en uitbetaald 239 313,35. (Van een onzer verslaggevers) OVER het werk van de Werkgroep Gebouwen en Materialen kan de voorzitter W. F. de Wolff zich in het jaarverslag van de Schiedamse Jeugd Raad niet gunstig uitlaten. De werk groep heeft een enquête gehouden bij de Schiedamse jeugdverenigingen om te trachten een inzicht te verkrij gen over de gebruikte gebouwen en lokaliteiten. De resultaten van de en quête zijn in de te publiceren Jeugd nota opgenomen. Wim de Wolff concludeert: „Bat dit ■enquêteren, een bijzondert ijdrovend werk is, behoeft hier waarschijnlijk niet na der te worden toegelicht Door het feit dat de leden van deze werkgroep er gens in hun eigen organisaties ook nog een niet te onderschatten taak hebben, wordt dit werk wel eens op de achter grond geschoven. Dit is dan ook de reden, dat de wisse ling van leden in deze werkgroep zeer groot genoemd moet worden. Het afge lopen jaar hebben wij gelukkig weer de medewerking verkregen van enkele mensen voor deze werkgroep, diverse verenigingen hebben geënquêteerd, zo dat wij op dit moment reeds een aardig' inzicht hebben in de gehele situatie. Zo als overal, wegen ook hier de laatste loodjes het zwaarst en we zijn dan ook de heer Rens dankbaar dat deze de wat moeilijk bereikbare verenigingen wil be zoeken. Voor het einde van dit jaar hopen wij dan te komen tot onze nota, waarin de gebouwensituatie de belangrijkste rol zal spelen. bestuur wordt met van het gein belangstelling uitge zien naar de gegevens, temeer daar men in samenwerking xnet de Schiedamse Jeugdraad bij de uitbouw van de stad naar het Noorden (Kethel) niet in de zelfde fout wil vervallen sik met Nieuw land hei geval is geweest- Daar zullen dan tijdig voorzieningen worden getrof fen ten auntie» van het jeugdwerk Voor het einde van dit jaar hoopt de werkgroep dus de belangrijke taak af te sluiten in de vorm de nota. Zij heeft dan ongetwijfeld in een be langrijke behoefte voorzien en de le den daarvan kunnen zich dan op an dere objekten gaan toeleggen. Wij re kenen graag op de medewerking van hen, die eens iets voor de jeugdraad hebben gedaan, want dit stuk over koepelend werk kan alleen vruchten afwerpen wanneer het gedragen wordt door de aangesloten organisaties. Bij het Hoofd in Schiedam dreigde woensdagavond om vijf uur het motor schip VIOS te zinken omdat de huid van het schip scheurde. De Schiedamse brandweer heeft omstreeks vijf uur het schip, dat met vaten olie was geladen leeggepompt. Daarna kon het gat in het schip worden gedicht. Ingevolge de gemeentelijke po litieverordening zijn de inwoners van Schiedam verplicht bet trottoir voor de woning -schoon te maken. Het schoonmaken geldt voor het gehele trottoir. De sneeuw moet naar de rand van de rijweg worden geschept en met dien verstande dat men re kening moet houden de plaatsen op en na-bij bushalten en rioolput- ten vrij ste houden. Mocht de sneeuw te hard zijn geworden om te verwijderen dan moet men het wegdek strode ma ken door het strooien van zand, as of eventueel zaagsel. De poli tie heeft vanmorgen met luidspre kers de bewoners van de binnen stad wan hun verplichtingen op de hoogte gesteld. Lijst van gevonden voorwerpen te Solde- dam Te bevragen aan het hoofdbureau van - politie tussen 9—12.30 uur en 14—17 uur; paar witte dames glacé's, zwarte heren glacé <R>; grijze "heren glacé <L); paar wanten, blauw met geel: want brute met geel; want rood; paar zwarte zijden dames handschoen: witte kinderwant; roodwitte kinderhandschoen (H); grijs geblokte wollen shawl; lipssleutel en rolcenUmeter; auto sleutel met lederen label fgegrafeerd); Te bevragen bij de vinders: herenhandschoen mappa), Seholte. Schledamseweg 24S. don kergrijze herenhandsehoen (ft). Vroeg, Burg. Knappertlaan 34: 1 paar bruine heren glacé's. Postkantoor. Tuinlaan: 1 paar brume dameshandschoenen. Wesseling, Bil- derdijkstraat 23; 1 paar gebreide bruine handschoenen, A. Bezemer. professor Ka- merlingh Onneslaan 121 a; 3 kinderwantjes, groen, wit en bruin, M. v, d. Waal, Ste* phensonstraat 2 b: bruine lederen want, No- Jet. Willem de Zwijgerlaan 12; Hehtblauwe kinderwant. Den Dijker, Prof. Aalberseiaan 69: 1 wit kinderwantje eu 1 wit-kindefhand- schoentje. Van 't Hof, Schoolstraat 11; brui- - ne damesportemonnee met Inhoud. Van de Hoeven. Hoogstraat 151 c: damestas, inhou dende geldsbedrag. Politie Hoogvliet; gele damesportemonnee, H. v. d. Heuvel, Simon van Houtenlaan 7: etui met inh.; J. Riet veld Buitenhavenweg 3 b; bruine herenpor- temonnee met inh., Zwart, Lekstraat Sb b; zwarte portemonnee met inh. Wesseifag, Bilderdijkstraat 23: bruine herenportemon- nee met inh. A. Wessel, Van *i Hoffpleüt 7; bruine lederen aktetas. Boot, Dr. Wl- bautpleln 15; marokkaans lederen porter monnee. Kool, Poortugaalsestraat 23a; 1 fnese schaats (L); M. v. d. Klink, Burg. "j Knapoertlann 227 b; 1 schaatsbeschermer. *5 Mevr. Ardon, Burg. Knappertlaan 214; gel® autostep. Van Son. Jacob van Lennepstraat 24; 1 paar zwarte schaatsbeschermers. Ter beek, Swammerdamsingel 13 b: donkere ceintuur met koperen gesp, Droppert, Lo- renzlaan 10 b; zwart damesgyrnuakje. de Bult. Paulus Potterstraat 30b; mohair shawl Touw. Nie. Beetsstraat 44: 1 paar bruine kinderschoenen in een doos, a. Duifhuizen, Boerhavelaan 113 b; wollen mohair shawl, Cl as in g. P. J. Troelstralasn 21; drie sleu tels, Anraat, M. C. M. de Grootstraat 110; contactsleuteltje. Pro Juventute, Nieuw- straat 12; ring met 3 sleutels, R. Lansink, Leibnitzstraat 5 a; damesbril, Hermans, Schledamseweg 250; 1 sleutel no. 2. M. v. d. Waal, Stephensonstraat 2 b; goudkleurige armband, M. Huizing Patijnstraat 4e. Over sows; goudkleurig bedeltje. Dorsman, Prins- Bernhardlaan 76; geldsbedrag, J. Smit. Boerhavelaan 61; geldsbedrag, J. Koster, Mariastraat B2: herenhorloge met datum. Verhoef, Middelhaimssestraat 2; wandelwa gentje met plaid, Van de Geer, Mgr. No- lenslaan 197; T -busjes Snack, J. Poot, Pol derweg 23. Irene, Cefa Filmavond 20. Irene, Cefa. Filmavond 20. Dagblad „De Rotterdammer" Schie damse redactie Lange Kerkstraat 82, tel. 68382 b.g.g. tel. 64154 of 115588 toer stel 51 (b.g.g. tia 18 uur 80037) aHeen voor redactieaangelegesiheden. Agentschap HL J. Troost, Aleïdastr. 23 teL 85451 (allee» voor klachten, adver tenties en abonnementen b.g.g. telefoon 115588). Belangrijke telefoonnummers Brand alarm 69123 politie-alarm 64666; GG en v. GD waarschuwing. 69290. Apotheek Gouka, Gkoenelaan, Stedelijk museum tentoonstelling' oen- vre Henri-George Adem, grafiek-, sculp-' turen-tapijten. .1017 uur. -.-2., Cultureel Centrum Dam Twee, Expo-., sitie Schiedamse kunstenaars 14—17 en 2023 uur. Grote Kerk, „Zeven eeuwen Grote o£ St. Janskerk", 9—17. 7* Advertentie tot 8 Jaar 1A75 9-T2 jaar, al!e maten 12.75 13-17 jaar, oliematen 14.75 Zolang de voorraad strekt. Geen tel. of schriftelijke orders. ROTTERDAM: Koite Hoogstraat Meent Kaïendr.Lagedijk West- Kruiskade HOOGVLIET: Winkelcentrum LEIDEN: Haarlemmerstraat ZEIST: Slotlaan VLAARDINGEN: Liesveld iVTA het debat werd de toevoer van - de haard resoluut gesloten. Later zaten de bewoners bij de steeds kou der wordende kachel en af en toe stonden ze op om de handoplegging op de schoorsteen te bewerkstelli gen. Die schoorsteen bleef zeer heet. Toen kwam het schuldgevoel. Als het nu toch weieens een schoorsteenbrand was dan kon er brand uitbreken in j het plafond. Dan had de brandweer j allang gewaarschuwd moeten zijn. j Wie weet welk onheil er nog kon ge beuren vooral als straks iedereen zou j slapen. Het gezin voelde zich beslist i niet rustig. Rillerig liepen de betrok kenen door de kamer om te overwe gen of ze dit of dat zouden besluiten. Tenslotte kozen ze angstig voor het besluit om naar bed te gaan en af te wachten wat de schoorsteen zou wil len doen in die nacht. Dan konden ze altijd nog "s morgens kijken hoe het met die schoorsteen gesteld was. Dat kijken is na veel zorg geschied. De koude haard werd weggehaald, wel viel er roet uit de schoorsteen maar de meest laconieke meende dat er al tijd roet uit de schoorsteen komt. Toen iedereen te veel last had van de kou heeft men de moderne haard maar weer «oorzien van de nootjes vijf. Het voorwerp brandt weer als een smeltoven maar de zorgende han den hebben nog geen oververhitting van de schoorsteen gevoeld. De vereniging „De Belangen" in Schiedam, die gebouw Irene beheert, be staat dit jaar zeventig jaar. Binnenkort zal worden meegedeeld hoe het jubileum zai worden gevierd. Het valt te betreu ren dat de administrateur-penningmees ter de heer H. Sehuytvlot juist nu we gens gezondheidsredenen zijn functie in het bestuur ter beschikking heeft moe ten stellen. Hij 'heeft deze belangrijke (aak gedurende 26 jaar vervuld. In de bestuursvergadering van janua ri zal het bestuur 'beslissen hoe in deze vacature zal worden voorzien. Als pen ningmeester zal voorlopig optreden de heer E. J. H. Duistermaat, Louise de CoUgny-straat 51, Schiedam. De verhuur van de zalen is toevertrouwd aan de concierge/buCfethouder. de_ heer J. H. van der Veen, telef. 67425. Voor de overige zaken wende men zich tot de secretaris, de heer H. Meyers, West-Fraiikelandsestr, 137, Schiedam, tel. 66465. De heer H. Gotink, Louise de Colignystr. 18, Schiedam, blijft optreden als voorzitter. MATEN 36—46 KUUR DONKERBRUIN (Van een onzer verslaggevers) VOOR. de kleine zelfstandigen in Schiedam betekent het slechte weer een grote handicap. Dat bleek vanmorgen tijdens de weekmarkt in Broersveld, Er stonden achterin Broersveld bij de Passage slechts en kele tientallen marktkramen gereed omdat men meende dat er geen ani mo zou zijn voor het houden van de markt. Heel boos hebben enkele kan didaten vanmorgen hun waren op de trottoirs van het Broersveld hij de LIET secretariaat van de Schiedam 11 se Jeugd Baad is volgens het jaarverslag van de SJR in het afge lopen jaar zwaar belast door de ac tiviteiten die de werkgroepen hebben gepland. De medewerking en de steun die het secretariaat van de zijde der ver schillende verenigingen ontvangen heeft, maakten het dan ook alleen maar mogelijk deze taken naar be horen uit te voeren. Om een greep te doen uit de ver schillende activiteiten: „Het organiseren van een cursus handenarbeid die zeer geslaagd te noe men was; het aantal deelnemers over trof met ruim veertig de verwachtin gen; De actie 10 x 10 die onder auspi ciën van de Schiedamse Jeugdraad het behoorlijke bedrag van ruim achtdui zend gulden opgebracht heeft;" „Het organiseren van een aantal ka- derbijeenkomsten in het Stedelijk Mu seum, waar tijdens dit verslagjaar het ballet aan de orde geweest is en waarin we gezamenlijk onder leiding van de heer P. Janssen een inzicht gekregen hebben wat ballet ons te bie den. heeft. Ook hier was de op komst zeer bevredigend te noemen, terwijl we met ruim 60 deelnemers naar een bailetavond in de Rotter damse Schouwburg zijn geweest;" al dus het verslag. „Het organiseren van een kampeer- avond, die misschien wat minder goed geslaagd te noemen is, hetgeen niet ge legen heeft aan de heer J. Stoovelaar, die namens de Ned. Kampeer Raaa heeft laten zien wat er alzo aan kam peren en vooral goed kamperen vast zit:" „Namens de Rennersclub „Schiedam" heeft de heer Breur zitting in de werk groep Jeugd-Jolijt van de Schiedamse Jeugdraad, waar hij ook voor het afge lopen verslagjaar met de diversen men sen uit deze vereniging zorg gedragen heeft, dat de wielerronde van het Jeugd- Jolijtprogramma weer bijzonder vlot is verlopen en een waar succes is geweest. De mensen van de wielrenners-club op deze plaats dank uit te brengen is waarlijk niet te veel van het goede en het bestuur spreekt dan ook als zijn hoop uit, dat zij nog geruime tijd over de diensten van deze vereniging zal mo gen beschikken." aldus het verslag, dat besluit met: „Aan al de medewerkers en kaderle den die tot het welslagen van deze ac tiviteiten hebben medegewerkt, wordt hier nog een woord van dank namens het bestuur van de S.J.R. gebracht. Het zou onmogelijk zijn een ieder, die op zijn wijze heeft bijgedragen, het ap paraat van de Schiedamse Jeugdraad te steunen en te doen laten werken zo als het in het afgelopen verslagjaar heeft gedaan, persoonlijk te bedanken m?,ar vana" deze plaats hiervoor dank. Niet te vergeten de redactiemensen, die het gepresteerd hebben in deze ver slagperiode „Kern" tweemaal te laten verschijnen. Een ieder die weieens wat te maken heeft gehad met de uitgifte van zo'n periodieke uitgave weet wat hiervoor gedaan moet worden. Het is niet mogelijk gebleken het aan tal verzonden drukwerk-stukken nauw keurig te bepalen, maar het is een aan tal geweest van meer dan 4000; voorts werden ongeveer 150 brieven van ver schillende aard verzonden." De werkgroep „Jeugd Jolijt" stelde voor dit jaar een programma op, waar bij getracht werd een betere opzet da» vorige jaren het geval was te verwe zenlijken. Onder meer werd in dit programma een begin gemaakt een kleine vergoeding te vragen aan de deelnemers van dit programma. Helemaal uit de verf is dit niet gekomen, maar aan de hand van de resultaten mag toch wel geconclu deerd worden dat het een geslaagd ex periment geweest is. Een begin is -ook gemaakt met het geheel wat uitvoering en organisatie vooral betreft dit in eigen hand en met eigen apparaat tot stand te brengen wat dank zij de moeite en werklust van de werkgroep in zijn geheel is gelukt", al dus het jaarverslag van de S.J.R. Het jeugd-joüjt programma 1982 om vatte 28 activiteiten, waarvan er 24 op avonden gehouden -werden en vier op za terdagen. Onderverdeeld in activiteiten waren dat: Vier wielerronden, vijf volksspelavon den, vier spelavonden, oen doefeest, vijf wagenraceavonden. vijf autopedwed strijden, vier rolsehaatswedstrijden. Jammer was dat door weersomstandig heden twee activiteiten geen door gang konden vmden: een volksspelavond op het Marconiplein en een rolschaats- wedstrijd op zaterdagmorgen, waar schijnlijk door het samenvallen met de Als afsluiting van het programma ■diende het Doe-feest op het terrein van de S.G, koepel en de werkgroep meent te kunnen stellen dat dit een enorm suc ces geweest is mede dank zij de heer L. Scholten die hier do leiding van droeg. Er was een zekere teruggang te con stateren wat het deelnemen aan het pro gramma betreft, maar de belangstelling van ouderen was veel groter dan in voorgaande jaren. Misschien dat het slechte weer van de afgelopen zomer de bet is geweest voor wat het deelnemen betreft. Al met al mag ook voor dit jaar geconstateerd worden dat het jeugö-jo- lljt programma 1962 toch weer die leemte opgevuld heeft die er ondanks alle recreatie voor die jeugd nog steeds bestaat. Deze werkgroep bestond tijdens deze verslagperiode uit de na volgende leden: mcj. B. Vermey Mo derne Jeugdraad), mej. A. Pluym (K. J. B.) de heren A. Bonman (jon ge Str()d), p. v. Beurden (K.J.B.), H. Heus (N.P.V.), H. Verpoorten (Clubhuis Sint Joris Doele), H. Brenr (Rennersclub Schiedam), C. D. Sche we (Jonge Strijd), Leentvaar (N.P.V.) dhr. Schraepier (N-P.V.) en W, de Wolff (C.J.V,), Lange Kerkstraat uitgeladen. Daarna hebben ze enkele kramen door de Langestraat naar dit punt ge transporteerd. Overegens bleek er toch weinig belangstelling onder de kooplieden, want omstreeks elf uur waren slechts tien kramen bezet bij de Lange Kerkstraat, verder stonden er vijf in bet midden van Broersveld en verderop stonden er een twintigtal bij de Passage waar slechts de helft in gebruik was. de auto's konden vrij in- en uitrijden, zodat Broersveld een chaotische indruk maakte. De beheerder van Neerlands beste draaiorgel „De Waterpoorter" dwaalt -1 troosteloos door Schiedam. Hij kan zijn arbeid xui met verrichten en dat bete kent dat de heei Albert Tennissen, die toch al zulke hoge lasten heeft om dit kostbare instrument o-p peil te kunnen houden, al wekenlang geen inkomsten heeft. In verband met de gladheid is van morgen de verkeersinstallatie, de zoge naamde groene golf, buiten werking ge- steld. Een gedeelte van de Schledamseweg tot de Blauwe Brug was donderdag on begaanbaar door de opgewaaide sneeuw. Sneeuwploegen hebben de sneeuw weer verwijderd. Nabij de overwegen is Vanwege de gladheid 'gestrooid, omdat de auto's die voor de bomen moesten wachten niet meer weg konden komen. De politie beeft donderdagavond as sistentie verleend aan de fam. S. op de Hogenbanweg toen de waterleiding van de bovenburen, de fam. W„ lek- kage in hun woning veroorzaakte. Door het inslaan van een ruit ver schafte een agent zich toegang tot de verlaten bovenwoning. Het bleek dat de hoofdkraan niet goed was af-,-.>,( gesloten en er water uit het tapkraan-'',- tje siepelde. 1 Het Nïeuwjaarsvuur heeft dan toch gebrand in Schiedam. Donderdagavond is een berg van 1400 kerstbomen op de zandvlakte bij het Sterrebos in brand ongeveer duizend bomen naar de zand- vlakte gebracht. Het vuurtje is onder het licht van de schijnwerpers gezet voor en na de aanvang. Muziek van een ge luidsinstallatie zorgde voor wat stem migheid. s Ongeveer driehonderd Schiedammers hebben naar het vuur gekeken. Onge twijfeld heeft het slechte weer geen goed gedaan aan het welslagen van dit tradi- tionele festijn, maar tevens moet gewe zen worden op de ditmaal wel gebrekki ge organisatie. Te Iaat zijn publikaties over het inleveren van de kerstbomen verschenen, en daarna volgden van de Schiedamse Jeugdraad de mededelingen over het wel of niet doorgaan van het kerstvuur, al of niet met muziek en vuur werk elkaar op, zodat op de duur nie mand meer wist wat er te gebeuren stond. Daarom trokken wel velen tevergeefs naar de zandvlakte en daarom bleven donderdagavond velen thuis. 23. A.4V64. JïOt

Trouw / De Rotterdammer | 1963 | | pagina 1