urgemeester Rotterdam oorzitter van Rijnmond Opheffing Tolenaar Anders dan andere voor een gulden Zieke niet afkerig van twee uitkeringen •Tsjombe heden in Elisabetlistad Pseudo-veearts (35) in Frankrijk gearresteerd Eerste ontslagen komen bij GAB in behandeling Inbraken uit verveling en sensatiezucht ■■■18 MHJWO Hijgend achter e feiten anlopeii99 Bedrijven betaalden maar door Weer inbraak in Berkel-Rodenrls Rotterdammer bestal boeren Nog geen overzicht mogelijk Voorlopig alleen nog bij marginale bedrijven Vier jongens op roof uit Leven weer een tikje duurder Ontslagen directeur behoudt salaris Feest rond vier ministeriële jubilarissen E ROTTERDAMMER pagina 4 DINSDAG 8 JANUARI 19«3 Mr. PeekSchiedamin Niemvjaarsrede: (Van een onzer verslaggevers) [N zijn nieuwjaarsrede voor de raad heeft Schiedams burge meester mr. J, W, Peek maan- agavond aandacht geschonken het wetsontwerp-Rijnmond, r. Peek herinnerde eraan dat -j reeds eerder heeft gezegd dat e Kroon er goed aan zal doen en tegenstelling Rijnmond-Rot- erdam te vermijden. Dit kan orden bereikt door voor de 'roeiperiode van Rijnmond de urgemeester van Rotterdam an te wijzen als voorzitter. De burgemeester van Schiedam reent dat het onjuist 20U zijn om door uitspraken invloed uit te oefenen op het beleid van de Kroon. Streekplan H. W. Tolenaar's meubile- ringsbedrijf in de Rotterdamse Lijnbaan ds opgeheven! „Dit besluit is genomen als ge volg van een vorm van concen tratie, waardoor de winkel min of meer overbodig is geworden", aldus het commentaar van een zegsman van de directie. EEN LAURENS PRODUCT 20 stuks 80 cent Set openbaar lichaam ook bevoegdheden =en Svelte ^nhet^pera^el van de (Vervolg van pag. 1) Adoela Tsjombe Y alewagenchauffeur reed zich klem IJzeren pen in rechteroog Tegen afremmende auto gebotst De 53-jarige ijzervlechter G. Verbrugge uit BarendreCht botste maandagmiddag op de Slirtge te Rotterdam met zijn. brom mer tegen een plotseling afremmende vrachtauto. Met een wond aan de rechter slaap en vermoedelijk een hersenschud ding vervoerde men hem naar het Zuider- ziekenJhuis. TN DE gevangenis van Versailles (in het Franse departement Seine-et-Oise) A is maandagmiddag de 35-jarige R tterdammer R. B. opgesloten wegens oplichting en misbruik van vertrouwt B. was in een in ons land gestolen auto naar Frankrijk gereden, waar hij zich onder de naam van dr. Vemic uitgaf voor dierenarts, verbonden aan het ministerie van landbouw en visserij. Onder het voorwendsel van studie bezocht hij Franse hoeren en vee houders en beroofde hij hen van geld. De Rotterdammer heeft voorts in Frankrijk wonende Nederlanders opge licht In alle hotels, waar hij logeerde, is hü zonder te betalen vertrokken. Reserve stijgt Advertentie (Van onze rechtbankverslaggever) VIER jeugdige inwoners van Rotterdam stonden dinsdag morgen oog in oog met de presi dent van de rechtbank, mr. P. J. C. Schipper. In betrekkelijk korte tijd hadden zij een lange reeks van inbraken en diefstal len gepleegd. „Waarom?", vroeg mr. Schipper. „Jullie hebben al len blanco strafregisters, jullie komen uit keurige milieus, heb ben goede betrekkingen en ver dienen goed. Waarom?" as es o o V. West land.se tuinders gebruikten vijf keer zoveel brandstof Bezwaar tegen naam van „verontrusten" Hij constateerde dat de regeling van het dagelijks bestuur van Rijn mond in het wetsontwerp overeen stemt met het gevoelen van de Schiedamse gemeenteraad geuit in 1960. Mr. Peek constateerde ook dat voor Schiedam het ontwerp weinig problemen heeft, daarom kon Schiedam buiten de controver sen blijven. Hij zei dat een ieder overtuigd zal lijn van een noodzaak van de gemeen schappelijke behartiging van de onder scheidene belangen maar hij betwijfelde ot binnen afzienbare tijd ook de zeggen schap over de bestaande havens bij Rijnmond kan worden ingebracht. Zeer belangrijk achtte mr. Peek het dat Rijnmond de bevoegdheid zal krij gen een streekplan vast te stellen. Daar door worden de gemeentebesturen nauwer betrokken bij de opstelling van de ontwikkelingsplannen voor deze om geving. Verheugd was inr. Peek dat gunstige omstandigheden voor een ver dere uitgroei. De burgemeester deelde nog mee dat in nautv overleg met Rotterdam, Vlaar- dingen en Rijkswaterstaat de grensge bieden van genoemde gemeenten zijr geprojecteerd en dat de uitbreiding®, plannen nauwkeurig op elkaar zijn af gestemd voor deze grensgebieden. Hier bij noemde hij voornamelijk de aanleg van de Beneluxweg. Sprekende over de ontwikkeling van Schiedam zei mr. Peek dat een ge meentebestuur niet de toekomst van de stad kan bepalen. Een gemeente bestuur kan slechts plannen maken. De toekomst echter stormt daarbij op ons af en gaat ons voorbij zodat wij ten aanzien van de uiteindelijke vorm geving hijgend achter de feiten aan lopen zei de burgemeester. Hij zag deze ontwikkeling als gevolg van het feit dat Schiedam is gelegen in het dynamische Waterweggebied en vanwege de huidige welvaart. Daardoor kunnen de bebouwingscomplexen de grenzen van de gemeente overschrijden. De gemeenten raken met elkaar ver weven, het stadsgewest is in opkomst. Mr. Peek verwees naar de verwachting dat het inwonertal in het Waterweggebied nog sterk zal groeien. HU stelde dat voor ai deze mensen woon- en werkgelegen heid zal moeten worden gevonden. (Van een onzer verslaggevers) De .Vijs meubelfabriek N.V. aan de Sluis- jesdijk werd ongeveer anderhalf jaar geleden eigenaresse van de exclusieve meubelzaak na het overlijden van. de heer Tolenaar. De fabriek in het zuide lijk stadsdeel, die gespecialiseerd is in de inrichting van schepen en grote win kelpanden, blijft uiteraard normaal ver der werken. Aduertentta CABALLERO ItJ.vV Een jaar lang leefde de 58-jarige Rot- mimstratiekantoor, eveneens uitkeringen, terdanuner J. K. als eea prins door twee (Toen K. weer bij de veiling ging werken, zal krijgen teri opzichte van de veront reiniging van lucht en water. De bur gemeester van Schiedam begroet het wetsontwerp, zoals het bij de Tweede Kamer is ingediend op 27 juli 1962, met instemming. ilij zag dit ontwerp als een poging Techt te doen wedervaren aan alle be trokkenen zowel de bewoners van de grote stad als de plattelanders. Meer Integratie op dit moment achtte hij van minder belang dan het scheppen van Door een dergelijke opmars zouden de Ethiopiërs naar de grensplaatsen Ka- roembalesa en Sakania gaan. bolwerken van Katanga's minister van binnenland se zaken Godefroid Moenongo. Veronder steld wordt, dat hij in -het desbetreffen de gebied een strijdmacht van 1.000 gen- darmes heeft. De militaire leiders van de volkeren organisatie verwachten echter geen ge organiseerde weerstand. Premier Adoela heeft gisteren in Leo- poldstad secretaris-generaal Francois Kalala van zijn ministerie van openbaar bestuur benoemd als voorlopig provin ciaal bestuurder van Katanga. Verder gaf hij opdracht het Katangaanse geld te vervangen door bankbiljetten van de centrale regering. Andere punten van een bekendmaking door Adoela waren: 1. Katangaanse en buitenlandse ambte naren in Katanga hebben hun functies niet verloren. 2. Katangaanse gendar mes die voor een later bekend te maken datum zich overgeven kunnen met be houd van hun rang dienst nemen in het Kongolese leger. 3. De Katangaanse Ra tionale bank komt onder de monetaire raad te Leopoldstad te staan. 4. De de- viezenbepalingen van de centrale rege ring en haar wetten voor de buitenland se handel gelden ook voor Katanga. 5. Het Internationale Monetaire Fonds zal gevraagd worden een groep deskundigen te sturen om de monetaire raad te hel- pen. Waarnemers hier zien in de besluiten een poging om de Katanganen halver wege tegemoet te komen. Zij waren ech ter van mening dat de toepassing van de Kongolese devlezenmaatregelen waar schijnlijk een aantal Europeanen zal doen besluiten Katanga te verlaten. Tot nu toe mochten zij de helft van hun verdiensten naar het buitenland overmaken, maar de bepalingen van Leopoldstad voor het overmaken van gelden naar het buitenland zijn veel strenger in verband met het chronische tekort aan deviezen van de centrale re gering. Zweedse troepen van de Ver. Naties hebben gisteren de Noordkatangaanse stad Kaniama zonder tegenstand te ont moeten, genomen. Intussen wachtten de diplomaten op de eerste politieke maat regelen die de staat van afscheiding van Katanga moeten beëindigen. Voordat Tsjombe naar Elizabethstad vertrok hadden de Verenigde Naties de militairen, die zich in Tsjombe s paleis bevonden, terug getrokken, teneinde de Katangaanse premier aldaar volledige vrijheid te verlenen. Verslaggevers heb ben Tunesische militairen in twee jeeps uit de paleistuin zien wegrijden Bij de toegang tot het paleis stond echter nog een Tunesische wachtpost. Er zijn berichten geweest, volgens wel ke de Verenigde Naties van plan waren Tsjombe in de gelegenheid te stellen naar Elizabethstad terug te keren, waar hem dan een post van provinciaal Kon golees premier zou worden toevertrouwd. Óe Thant's vertegenwoordiger, de onder secretaris der Verenigde Naties, dr Bun- ohe. die zich in Katanga op de hoogte heeft gesteld van verloop en gevolgen van het militaire optreden der volkeren organisatie in Katanga, zou vandaag per vliegtuig uit Elizabethstad terugkeren naar Leopoldstad. zaak in de Lijnbaan heeft op eigen ver zoek ontslag gekregen, en een andere werkkring gewonden; enkele personeels leden zijn overgeplaatst naar andere af delingen van de naamloze vennootschap en een paar zijn op lange termijn ont slagen. Bij het Gewestelijk Arbeidsbu reau 'te Rotterdam is tot nu -toe echter geen enkel verzoek om ontslag ontvan gen. Volgens de woordvoerder van de directie is het geenszins uitgesloten, dat „de meubelzaak in. de toekomst op een an dere plaats in Rotterdam zal herrij zen Het kledingmagazijn House of England N.V, zal in de winkel het eerste Rotter damse filiaal vestigen. De opening is bepaald op medio maart. De meubelvoowaden van Tolenaar zullen in een opheffingsverkoop worden ver kocht. De firma Klütgen aan de Binnenweg, die eveneens eigendom is van De Nijs meubelfabriek N.V., zal de service ten behoeve van de klanten van Tolenaar overnemen. werkgevers, bij wie hij tegelijkertijd in dienst was, tegen elkaar uit te spelen. Hij werkte ais hulp-fitter bij Verolme. In september 1960 kreeg hij vakantie en nam toen een betrekking als sjouwer aan t>ö de Coöperatieve Tuinbouwveiling, zonder zijn nieuwe baas iets van zijn werk bij Verolme te vertellen. Na vijf dagen werk bij de veiling (zijn vakantie bij Verolme liep net ten einde) kreeg hij een bedrijfsongeval, waarbij hij een pols brok en een hersenschudding opliep. De verwondingen hielden hem bij na negen maanden thuis. In die tijd ge noot hij, ingevolge de ongevallenwet, een door de veiling betaalde uitkering. Hij vroeg zijn vrouw hem ook bij Ve rolme ziek te melden. Hij maakte de con troleur later wijs, dat hij door een plot seling opgekomen benauwdheid van de tra was gevallen en een hersenschudding had gekregen. Zodoende kreeg K. van Verolme, via het Gemeenschappelijk Ajd- kreeg hij na korte tijd weer een ongeluk waarbij hij enige ribben kneusde. Hij bleef opnieuw enkele maanden thuis. De uitkeringen van de veiling en Verolme bleven doorgaan. In. september 1961 (een jaar na het eer ste ongeluk) kwam er een einde aan het spelletje van K, In die tijd had hij 4600 te veel uitgekeerd gekregen. Voor oplichting stond K. dinsdagmorgen terecht voor de rechtbank in Rotterdam. De officier van justitie sprak van „smeri ge oplichters praktijken" en wees voorts op de tien veroordelingen, die op K.'s straflijst vermeld staan. Hij eiste 'zeven maanden gevangenisstraf. Uitspraak op 22 januari. Vannacht is er in het Shell-station aan de Rodenrijseweg in Berkei-Rodenrijs even voorbij het spoorwegviaduct inge broken. De inbreker probeerde eerst de deur te forceren. Toen dit niet lukte heeft hij de raampjes ingeslagen'. Verder heeft hij nog een luehtslang vernield. Merkwaardig in dat de indringer niets van waarde heeft meegenomen. Vorige week is niet ver van deze plaats en wel in de kantine van de veiling eveneen® ingebroken. Van de dader of daders ontbreekt elk spoor. O De 37-jarige voorman J. Ketting uit Poortugaal werd maandagavond op het spoorwegemplacement aan de Wilhelmi- nakade te Rotterdam bij het aanbrengen van een steunbalk in een wagon door een ijzeren, pen in het rechteroog getroffen. De bestuurder van een zogenaamde yalewagen reed zich maandagmiddag in loods 1 op het terrein van de R.SM. aan. de Maashaven, te Rotterdam Mem. Het was de 24-jarige L. But-eijn uit Krabben- dijke, die met de wagen twintig balen koffiebonen vervoerde. Hij moest met bekkerikraeuzingen in het Havenzieken huis worden opgenomen. ThOOR de vorst, door de jaarwisse- U ling en de afgelopen kersttijd maar waarschijnlijk ook door de thans iets minder gunstige gang van zaken in haven en scheepvaart heeft het ge westelijk arbeidsbureau te Rotterdam thanns voor de eerste maal sedert lange tijd te maken met een, zij het nog gering, aantal ontslagen. Die val len bij bepaalde marginale bedrijven, zaken met geringe winstmogelijk heden dus, die op haven en scheep vaart zijn afgestemd. Krachtige ge vestigde bedrijven in deze sector zijn beslist niet aan ontslagen toe. Zo meldden zich maandag bij het Rot terdamse gewestelijk arbeidsbureau 75 tot 80 mannen aan in de categorie „la ger personeel" tegen normaal 30 tot 35 des maandags. De vraag naar arbeidskrachten is te ruggelopen en ligt duidelijk lager dan een jaar geleden. De overspanning is minder, maar dat wil nog niet zeggen dat er geen tekort aan arbeidskrachten meer zou bestaan. Bij de scheepswer ven zijn er nog geen ontslagen geval len. Integendeel, er is in die bedrijven nog altijd plaats voor goede werkkrach ten. Wel hebben wij berichten vernomen betreffende vergaande tegemoetkomin gen van werven bij eventuele reparaties. Zo zou de lading van een schip, dat voor reparatie zich bij een onzer grote wer ven vervoegde, op kosten van die werf verder naar Hamburg worden getrans porteerd. Het is echter moeilijk, deze berichten op waarheid te controleren. In december was er een bij het Rot terdamse gewestelijk arbeidsbureau ge registreerde vraag naar 5734 mannelij ke arbeidskrachten. In november was er een geregistreer de vraag naar 6229 mannen, terwijl in december 1961 die vraag 6754 bedroeg. Daartegenover registreerde het Rot terdamse gewestelijke arbeidsbureau een stijging in de arbeidsreserve van 1145 mannen in november tot 1415 man nen in december. En in vergelijking met twee of drie maanden geleden is de Rot terdamse arbeidsreserve met ongeveer 400 mannen gestegen. Door het seizoen hebben de schil ders, zowel huisschilders, metaalschil- Het ijs is gebroken. Energieke ijsbrekers hebben de schotsen in de rivieren in stukken gevaren en zo kon het ijs voor een groot deel worden afgevoerd naar zee. Er komt nog wel drijfijs voor, maar krachtigs schepen kunnen de vaart er weer in hemden. "Deze foto werd gemaakt van de Lek bij Vianen. Heeft U al eens ervaren dat het U meer ontroert als Uw kind een een voudig stukje op de piano speelt dan wanneer een groot pianist een concert geeft? Weet U wat het betekent, als U 's avonds wat piano speelt en hoe U dan als het ware even in een betere wereld leeft? Misschien spijt het U dat U zelf niet kunt spelen, maar zoudt U het Uw kinderen dan niet gunnen? Ze leren op school we! tekenen, maar geen pia nospelen en misschien doen ze dat later toch meer. Daar kunt U voor zorgen! Duur is het niet; Uw auto kost meer in één jaar dan Uw piano in vijftig, wist U dat iemand die in 1900 of in 1930 eempianc kocht, nu nog vaak dezelfde prijs terug ontvangen kan? En een Rippen piano heeft eigenschappen die hem nog duur- Publlkalle van wni PIANOFABRIEK zamer maken dan ouderwetse piano's. Dat is slechts één van de oorzaken, waardoor in 25 jaar tijds het fabrikaat Rippen in Europa de leiding heeft gekregen. Tien jaar na de introductie in Duits land wordt daar reeds in 15 van de 100 gevallen een Rippen gekozen. In oijna alle Europese landen en in alle werelddelen zijn Rip pen piano's bij de meest gerenommeerde piano zaken te vinden. U kunt een lijst van Ne derlandse adressen en catalogussen aanvragen bij de fabriek in Ede (Reehorsterweg) waar de instrumenten in de toonzaal ook te horen zijn. Een Rip pen kan ook de trots van Uw woning worden! U behoeft Uw kinderen geen Rippen te ontzeggen: ze verslijten hem heus niet en een mooie piano animeert! De antwoorden kwamen aarzelend over de lippen van het jonge inbrekers kwartet. „Nee, het geld hadden we niet nodig. We verveelden ons. We wisten geen raad met onze vrije tijd. We wil den eens wat opwindends doen en be leven." „Inbraken dus uit verveling en sensatiezucht", constateerde de presi dent. Op 9 oktober hield de politie twee van de jongens, de magazijnbedienden J. S. (24) en L. H. T. B. (21) na een mislukte poging tot inbraak aan, waarna een se rie van andere delicten, waarbij ook de negentienjarige kantoorbediende C. C. M. B. en de 21-jarige operator H. R. M. de 'M. betrokken waren, aan het licht kwam. Op 11 februari drong het viertal een huis aan het Wolvenpad binnen. Buit: een portemonnee met ƒ260 in houd. Op 18 maart verschaften beide magazijnbedienden zich toegang tot een huis in de Beukendaal. Er werd 220 gestolen. Hetzelfde tweetal brak op 27 augustus in bij Phonogram aan de Groenezoom. Zij stalen een radio en een aantal grammofoonplaten. Op 9 oktober sloegen zij een ruit van een kantoor in. Het gerinkel van de ka potte ruit deed hen op de vlucht slaan, waarbij zij de politie in de armen lie pen. De operator had ook nog twee dief stallen van buitenboordmotoren op zijn kerfstok. In 1961 stal hij een motor van een jacht in IJsselmonde, een jaar later ontvreemdde hij met S. een motor van een schip, dat op een werf in Ridder kerk lag. Tegen drie van de verdachten <S„ L. B. en De M.) eiste de officier twaalf maanden, waarvan drie maanden voor waardelijk. Tegen C. B. werd tien maanden geëist, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Uitspraak op 22 januari. fders en constrtictieschilders, het moei lijk. Onder hen bevinden zich ongeveer 275 werkzoekenden. Van het verlet in de bouwnijverheid, dat geheel wordt opgevangen door het risicofonds van de bouwnijverheid, merkt het G.A.B. uiteraard niets. De Spaanse arbeiders, die met verlof naar hun eigen land zijn gegaan, hebben dit verlof op eigen verzoek uitgebreid met veertien dagen niet uit te betalen ver lenging, behalve voor wat betreft het personeel in dienst van de gemeente, dat inmiddels is teruggekeerd. De Spaanse bouwvakkers worden 28 janua ri terugverwacht. Door de vorst en de feestdagen is een duidelijk inzicht in de wezenlijke toe stand op de Rotterdamse arbeidsmarkt thans nog niet te krijgen. In de toege nomen arbeidsreserve zijn er honderd mannen geregistreerd als duidelijk val lend in de categorie seizoenwerkloo»- heid, terwijl er ook ruim honderd man nen werd engeregistreerd in de catego rie wrijvingswerkloosheid, waarbij dus eveneens seizoensinvloeden mogelijk zijn. Het landelijk prijsindexcijfer van het levensonderhoud voor gezinnen van hand en hoofdarbeiders, zoals dat maande lijks door het Centraal bureau voor de statistiek wordt samengesteld op basis 1951 100, gaf van medio oktober tot medio november een kleine stijging te zien. Hot indexcijfer inclusief A.O.W./ A.W.W, steeg van 129 tot 130, het in dexcijfer exclusief A.O.W./A.W.W. bleef op 126 staan. De veranderingen waren vrijwel uit sluitend in de sector voeding. Binnen de ze sector trad een prijsstijging op voor brood, melk. melkprodukten en eieren. Het indexcijfer voor fruit gaf een daling te zien. Buiten de voedingssector werd nog een kleine stijging geregistreerd van het huurindexcijfer. Dit betreft een klein aantal woningen waarvan bij de huur- enquête in september nog niet de mate van huurverhoging bekend was. De gemeenteraad van Den Haag heeft gistermiddag besloten aan de directeur van de dienst der Gemeentewerken, de heer J. G. W. Bolomey, met ingang van vandaag eervol ontslag te verelnen met behoud van zijn salaris. De aanleiding tot dit ontslag is ge weest het feit, dat gedurende de laatste maanden een diepgaand verschil van in zicht aan de dag is getreden tussen B. en W. en de heer Bolomey over de be drijfsvoering bij Gemeentewerken en wel in het bijzonder over de invoering van een ■meerhoofdige directie. Hiertoe had de raad in zijn vergadering van 17 december besloten. De heer B. Boer, ad ministrateur van het gemeentelijk gas bedrijf, werd toen benoemd tot bedrijfs economisch directeur van de dienst der Gemeentewerken. Aan de beer Bolomey zal tot het be reiken van de 65-jarige leeftijd hij is thans 61 jaar een uitkering worden toegekend ter grootte van 100 procent van zijn bezoldiging. Dit besluit werd na een uitvoerig de bat, dat gedeeltelijk in geheime zitting geschiedde, met 40 tegen 2 stemmen ge nomen. ©PIB CCPE Kéts IN o) 'i) <0 'O OJC3C3 3 g! <5 O® O 3 51 ij 5 O) 3 0 ffl O Naar schatting hebben de tuinders in het West!and dit seizoen reeds vijf keer zoveel kol enen olie gebruikt als bij een normale winter en de tuinders vragen zich af of deze extra bedrijfskosten er straks ook uit zullen komen. Bij de strenge kou van de laatste we ken kunnen veel verwarmingsinstallaties er niet meer tegen op. Dan gaat in de tuinderswoningen de alarmschel over. Technici zijn soms dag en nacht bezig om narigheden te verhelpen. Het gevaar dat planten door gebrek aan warmte afsterven is niet denkbeel- i dig, vooral de vroege sla en ook wel jonge tomatenplanten hebben van de barre weersomstandigheden te lijden. Hier en daar zijn al planten doodgevro ren. Het kost de handelaren veel moeite alle tuindersbedrijven tijdig van voldoen- i de brandstof te voorzien. Een unieke reünie heeft naar eerst thans bekend is geworden zaterdag plaats gehad in de statige hal van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en aan de Nieuwe Uitleg in Den Haag. Daar zijn namelijk vrijwel alle ministers en staatssecretarissen, die sedert augustus 1952 deel van enig kabi net hebben uitgemaakt, met hun dames bijeen geweest om onder een hap en een slok oude herinneringen op te halen, De reünie werd gevolgd, door een diner dansant in hotel De Wittebrug, waar de ministers Cals. Luns, Zijlstra en Veld kamp de excellente „feestvarkens" wa ren. Zij werden in deze intieme kring (alleen de zittende ministers en staats secretarissen met hun dames zaten aan) gehuldigd omdat zij reeds tien jaar lid van de regering zijn. Alleen staatssecre taris De Jong (marine) moest wegens ziekte verstek laten gaan. De enige öud- bewindslieden die niet aan de reünie konden deelnemen, waren de oud-minis ters Van Oven en Beven en de oud staatssecretarissen vice-admiraal Moor man, mej. dr De Waal en drs. Van der Beugel. Helmut Lemke is gekozen tot pre- mier van de deelstaat Sleeswijk-Hol- stein, als opvolger van Kai-Uwe von 1 Hassel, die Westduits minister van de fensie is geworden. Dr. j. de Hoogh uit Leidscbendam verzoekt ons mee te delen, dat zijn naam ten onrechte voorkomt op de lijst, die de „verontrusten" in de A.R.p. aan de kies verenigingen hebben verzonden, S-ijn naam is op deze lijst geplaatst zonder zijn voorkennis, dus zonder dat de „veront rusten" kennis hebben genomen van zijn opvattingen. Dr. De Hoogh deelt de zienswijze van de „verontrusten" niet en heeft geen en kele sympathie voor hun actie binnen de A.R.P. Hij laafct dan ook de wijze, waar op deze groepering zich van de naam van een ander bedient

Trouw / De Rotterdammer | 1963 | | pagina 2