HONDERD JAAR NATIONALE Berkel gaat eindelijk Coolsingeï overdragen HH HH HH HH HH HH HH HH NCr DE KLERKeZN voor Nieuwe Herv. Kerk Prins Alexander pol der fe - JF-r 1 M: Speeltuincentrale viert zilveren jubileum M? i^ARt LEU&f en LI.NOBEL Ds. Radstake Eerst houten noodkerk Met deze brief miste hij de hoot: ■it mm G.S.: duizendjarig feest te duur ovv (fyeSwtul&n! WALTON LINOLEUM Ook behoud van salaris voor ir. Berldiuijsen? Nieuwjaarsbijeenkomst FIRQJNSNQ lEZdy* S£!»1 DE Coolsingeï behoort eigenlijk nog tot de gemeente Berkel en Rodenrijs. In het grijs verle den was dit deel van Rotterdam in bezit van de ambachtsheer van Berkel en uit de historie blijkt niet, dat de Coolsingeï ooit offi cieel aan Rotterdam is overge dragen. Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! 9 1 S* O O, lil DE ROTTERDAMMER 2 A DINSDAG 15 JANUARI 1963 O JN de geschiedenis van de Nationale zal een zekere lieer Plemp, iriwwoner van Rotterdam, blij- L V(^n v°ortleven als een man,'die zijn tijd niet lieeft begrepen en daardoor misschien de boot heeft gemist. 0P14 °kt°ber 1862 liet hij de heren mr. William Siewertsz van Reesema en Simon van der. Held vV zn schriftelijk weten, dat hij niet nader op hun voorstel wenste in te gaan. De briefgeschre ven in prachtig regelmatig handschrift, is voor het nageslacht bewaard. gebleven en is voor altijd het oeivijs, dat men voorzichtia moet ziin in het doen van uitspraken. voorzichtig moet zijn in het doen van uitspraken. Gemêleerd (Van onze correspondent) Lichtspel Cholera Linoleum van het beste fabrikaat NU VÈR BENEDEN DE PRIJS I de meest gevraagde Inlaid-linoleums van deze tijd, in een keur van dessins en kleuren. Nu enorm voordelig Practisch onverslijtbaar linoleum in een aantal effen pasteltinten. Zee rzware kwaliteit 3,2 mm, dik, 200 cm. breed, van 16.50 p. mtr. IF 90 NU -voor per meter voor 200 cm. breed per meter voor Ongelijk „Ter aanbeveling De vier geneesmiddelen van Che- farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, en millioenen mensen in de gehele wereld baat gebracht, vaak ook wanneer andere middelen faalden. Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag niet van streek raakt. Nog meer *df\tMor)pen yijkaweg Kerk ostsrkap*! np deze eigenlijk alweer verouderde maquettefoto van de nieuwe stads- wijk- Rotterdam-Oost Capelle aan den IJssel is even bezuiden de Hoofdweg, dicht bij de grens tussen Rotterdam en Capelle aan den IJssel, és plaats aangegeven, die is aangewezen voor de bouw van een nieuwe Hervormde Kerk met ruim vijfhonderd zitplaatsen en een aantal lokali teiten voor kerkelijk werk, een geheel kerkelijk centrum dus. Er zijn plannen, dat dit centrum zal worden opgenomen in een scholencomplex. Ook ziet men de hervormde kerkelijke opbouw van het gebied in beeld met de Dorpskerk en de Westerkerk in Capelle aan den IJssel, de in Capelle aan den IJssel in aanbouw zijnde nieuwe kerk en de Oosterkapel, die wellicht in een verre toekomst zal kunnen worden vervangen. fJ> PUF F PUFF'} v i j* PUFF PUFF I' ll VM orV - K\ pagina Advertentie had maar te bijten... maar hij beet niet Met leedwezen vernam ik UwEd. gisteren gedurende mijne afwezigheid ten mijnent z|jt geweest. Bij deze moet ik UwEd, mede- deelen dat daar er naar mijn inzien geen de minste behoefte aan meerdere levensverzekering Maatschappijen bestaat en er alzoo geen de minste goed vooruifczigt bestaat voor de oprigting eener zoodanige Maatschappij ik aan dezelve geen deel kan nemen. Met achting heb ik de eer te zijn. En daar konden de heren het dan mee doen. Ze (hadden Plemp tevoren uitvoe rig ingelicht over wat zij van plan waren en men leze er de brief op na echt geprobeerd hem warm te maken voor hun opzet. „Aangemoedigd door de goede en ge lukkige resultaten, verkregen door de weinige (hier ite lande en de vele in het 'buitenland gevestigde levens ver zekering- .maatschappijen, waaronder zich een aantal bevinden wier aandeelen liever lede eene aanzienlijke waarde hebben bekomen, zijn de onderge teekenden te rade geworden eene zoodanige maat schappij op te rigten en het Bestuur daarvan op zich te nemen". irnii Het stond er: wier aandelen lie verlede eene aanzienlijke waarde heb ben bekomen....". Plemp had maar te bijten, maar Plemp beet niet, hij zei: nee! Nog geen drie maanden later werd „eene zoodanige maatschappij" toch op gericht. Zonder Plemp. Die oprichting werd een feit op 17 ja nuari 1863 donderdag a.s. honderd jaar •geleden. In de loop van die dag begaven twaalf Rotterdamse ingezetenen, zich naar no taris Paats om na nog enkele slotbe- sprekingen te komen tot de stichting van de Nationale Levensverzekering- Bank. Het was, naar hun beroep, een zeer gemêleerd gezelschap dat zijn hand tekening onder de oprichtingsakte plaat ste. Het bestond uit de heren Dominicus Blankenheijm (65), lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, comman deur in de Orde van de Nederlandse Leeuw en Ridder 4de klasse der Mi litaire Willems Orde: Joost van Vollen- hoven (48), de latere zo populaire bur gemeester van Rotterdam: Isaac D. Frans-en van de Putte (40t. een selfma-: de man, die opklom van lichtmatroos tot eerste stuurman, later tien jaar planter was op Java, eigenaar werd van een suikerfabriek in Besoeki en repatrieerde als een vermogend man, lid werd van de Tweede Kamer en twee weken later van Thorbecke de portefeuille van ko loniën kreeg aangeboden; gemeente secretaris Nierstrasz;- notaris Roest van Limburg; effectenhandelaar Dirk Scha-ay; kleermaker Guntelmann; leer- koper Broekhals; particulier Evert Moll; procureur mr. William Siewertsz. van Reesema en assuradeur Simon van der Held Wzn. Het kantoor van de Nationale aan de Boompjes. Vele Rotterdammers zullen -bet zich nog wel herinneren. Simon van der Held Wzn. wiens naam in de Maasstad een voortreffelijke klank had, was de initiatiefnemer -geweest van het „plan eener op te rigten levensver zekering-maatschappij". En hij had in Omdat dit in de grond van de zaak een onhoudbare toestand is, is het gemeentebestuur van Berkel en Ro denrijs alsnog van plan de Coolsingeï officieel in bezit te stellen van Rot terdam. Dit gebeurt dan de tiende mei, wanneer een groep Berkelse ruiters uit de tijd van Floris V naar het Rotterdamse stadhuis zal rijden met de bul van overdracht. Vit dank baarheid voor dit enorme gebaar zal burgemeester mr. G. E. van Walsum, die tiende mei de gehele dag de Ber kelse vlag op het Rotterdamse stad huis laten waaien. Op deze wijze wordt dan de historie recht gezet. En Berkel en Rodenrijs heeft juist de 10e mei voor deze overdracht uitgekozen, omdat die dag de feestelijkheden starten ter gelegenheid van het 1.000 jarig bestaan van de gemeente. Dit is het plan. Maar op het ogenblik is het echter nog de vraag of dit plan en nog vele andere feestplannen inder daad zullen doorgaan. Want de gemeen te Berkel en Rodenrijs heeft voor de feestelijkheden 25.000 uitgetrokken. Maar nu hebben B. en W.-van Gedepu teerde Staten een brief gekregen, waar in er op wordt gewezen, dat dit bedrag moet worden beknot tot 10.000. En hiermee meer.t men in Berkel en Ro denrijs niet toe te kunnen. Dat bleek maandagavond duidelijk uit de mededelingen, die de heer P. J. Verhoef (A.R.) in een vergadering van de gemeenteraad deed. Deze ver gadering was voor een groot deel ge wijd aan de impasse, waarin de werk-' commissie, die het feest voorbereidt. was geraakt Want het blijft niet bij de historische ruitertocht naar de Cool singeï. De heer Verhoef, die tevens voorzitter is van de werkcommissie, deelde mee, dat 10 mei een herdenkingssamenkomst1 wordt gehouden in de historische her vormde kerk. De minister van binnen landse zaken. mr. E. H. Toxopeus, en prof. mr. P- J. Oud zullen aanwezig zijn Zij hebben zich bereid verklaard het woord te voeren. Ook de Rotterdam- se burgemeester, mr. G. E. van Wal- sum heeft de uitnodiging aanvaard deze samenkomst bij te wonen. Verder zou de minister van binnen landse zaken beried zijn het Berkelse sportpark officieel te openen. Als verdere programmapunten noem de de heer Verhoef een klank- en licht spel op het Van Oldenbarneveltplem bij de hervormde kerk, een groots opgezet- .ie autorit door de gemeente en natio nale wedstrijden en concoursen te orga niseren door de plaatselijke verenigin- en Ook zou ter gelegenheid van het 1000-jarig bestaan van de gemeente een gedankboek verschijnen. De bevolking kan. dit boek kopen voor vijf gulden. Men schat, dat dit gedenkboek de ge meente een tekort van 6.000 zal be zorgen.... „Maar", zo zei de heer Verhoef, en toog in, „als we die 25.000 niet kun- alle raadsleden stemden met zijn be nen uitgeven wordt het vuur van en thousiasme gedood. Dan kan dit alles niet doorgaan. En Berkel en Rodenrijs komt in verzet". Tenslotte nam de gemeenteraad van Berkel en Rodenrijs de brief van G.S., zij het dan onder protest, voor kennis geving aan. Tevens gaf men de burge meester opdracht om in gezelschap van de fractievoorzitters uit de raad nog maals bij Gedeputeerde Staten voor de Berkelse zaak te pleiten.,.. Advertentie) mr. Siewertsz van Reesema een meelo per gevonden. Beiden probeerden hun. idee ingang te doen vinden bij overige Rotterdamse notabelen. En ze hadden tsucces. Hun plan vond weerklank niet alleen in de ze stad, maar in het hele land. Op hun brieven kwamen gunstige reacties bin nen. „Wij hebben de eer zo eindigde hun brief de hoofdartikelen der Statuten bij deze aan U aan te bieden, met be leefde uitnoodiging om, door Uwe hand- teekening op nevensgaand Inschrij- vings-Billet, van Uwe deeineming te „•uai;frt<( uaop Zovelen bleken bereid te zijn aan de „beleefde uitnoodiging" gehoor te geven, dat op een vergadering op een november avond in 1862, gehouden ten huize van de eerste directeur, werd besloten de daad bij het woord te voegen. In samen werking met een aantal vooraanstaande Nederlanders met welklinkende namen als commissaris werden de statuten, de tarieven en de verzekeringsvoorwa'ar- den vastgesteld. En bij Besluit van 30 december 1862 hechtte Zijne Majesteit de Koning Willem III zijn goedkeuring aan „het in werking treden van de Na tionale Levensverzekering-Bank". En ■twee weken later ging de Nationale van start. De geschiedschrijver noteert, dat het begin zwaar was. Dat begin lag „op een klein kantoor onder het schijnsel van gaspit en gloeikous, aan het West-Nieuw- land te Rotterdam. Aanvankelijk wer den overwegend verzekeringen van slechts enkele honderden guldens af gesloten. Grote posten, kwamen ook voor, maar waren minder in aantal. Het propageren van verzekeren in die da gen geschiedde op een schrikaanjagende wijze, waarin men niet schroomde alle levensvreugde bij de candidaat-verzeker- de de kop in te drukken met een tries te afschildering van diens sterfbed, waarop hij „gefolterd zou worden door de benauwende zekerheid dat zijn ge zin o: -orgd moest achterblijven" als hij z: liet onverwijld verzekerde. Simon van der Held Wzn. Aan zijn brein ontsproot het „plan eener op te rigten Levensverzekering-Maat schappij". 183 cm. breed O 30 HH BINNENWEG „City Centrum" BEIJERLANDSELAAN ROTTERDAM - DEN HAAG UTRECHT VUSSINGEN Mr. W. Siewertsz van Reesema, een gerenommeerd Rotterdamse advocaat, een van de eerste direc teuren van de jonge Nationale. Nee, in die beginjaren ging het Na tionale beslist niet voor de wind. De cholera van 1866 eiste vooral onder de verzekerden met polissen beneden de ƒ300 tal van slachtoffers. Maar het voortbestaan van de toen driejarige Na tionale kwam echter allerminst in het gevaar. Het uitbreken van de Frans- Duitse oorlog in juli 1870 temperde de toch al niet grote animo verzekeringen te sluiten. Gelukkig had de eerste helft van dit oorlogsjaar aldus de ge schiedschrijver een gunstig beeld la ten zien. Nauwelijks was de2e oorlog voorbij of een pokkenepidemie in het be gin van 1871 veroorzaakte zoveel over- lijdensgevallen dat met het totaal der uitkeringen een groter bedrag dan nor maal was gemoeid. Maar de nationale kon een stootje verdragen. De financiële konsekwenties, die uit de verhoogde sterfte voortvloeiden, konden „geruis loos" worden opgevangen. Het pand aan het West-Nieuwland heeft de Nationale niet lang bewoond. Al spoedig na haar oprichting vestigde zij zich eerst aan de Oppert, later aan de Zuidblaak en tenslotte, van 1871 af, aan de Boompjes. Aan de Boompjes is de Nationale ge vestigd gebleven tot de oorlogsdagen van mei 1940, toen het gebouw, van waaruit de Mariniers de Duitsers het optrekken over de Maasbrug dagenlang beletten, totaal werd verwoest. In de zo mer van 1949 werd het huidige pand aan de Schiekade in gebruik genomen. ...„geen namen noemen... alle dure etiketten er uit... en ga dan je gang maar voor deze speciale aanbieding" zei de fabrikant. En dat doen wij dan ook met deze corsetten (zijsluiting met veter) van 18.95, maar nü voor minder dan de halve prijs. Pracht corsetten met voorge vormde elastieken binnenband, corsetten voor zwaardere fi- guren, extra verstevigd afge werkt met steungevende balei nen, jcoopt U nu voor nog géén negen gulden. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze pracht corsetten voor zwaardere figu ren In de taillematen 78-98 cm (dus ook In de grootste matenj kleur zalm, Chin tel. of schrift, best. De Nationale heeft geen honderd jaar hoeven, te worden om te bewijzen, dat de Rotterdammer Plemp ongelijk had toen hij zijn brief schreef. Toen de toen malige administrateur van de maat schappij op de laatste dag van het op richtingsjaar 1863 zijn boeken sloot kon hij dat doen met een gevoel van tevre denheid. Want op dat ogenblik stond er voor een bedrag van al ƒ2 miljoen aan verzekeringen ingeschreven. In 1888, bij het vijfentwintigjarig bestaan bedroeg het verzekerd bedrag ƒ14.6 miljoen, op de drempel van de twintigste eeuw ƒ26.3 miljoen, in 1913 bij het vijftigja rig bestaan 70 miljoen, in 1938 550 miljoen en op het ogenblik heeft de Na tionale als grootste van alle levensver zekeringsmaatschappijen in Nederland een totaal verzekerd bedrag van bijna zes miljard gulden. In 1962 wist de maatschappij voor het eerst in haar ge schiedenis een jaarproduktie te bereiken van een miljard gulden. Nog juist voor de eeuw van de Natio nale vol werd kwam een belangrijke fusie tot stand. De Nationale en De Ne derlanden van 1845 besloten om de sa menwerking, die reeds op het gebied van collectieve personeelsverzekeringen in het bureau voor groepsverzekering be stond. over haar gehele arbeidsveld uit te breiden.De naam van de nieuwe maatschapoij werd Nationale-Nederlan den N.V. Plemp zei nee. De brief, waarin hij te kennen gaf. dat er naar zijn oordeel voldoende levensverzekeringsmaatschap pijen waren, zodat de behoefte aan een nieuwe maatschappij althans voor hem niet bestond, wordt zorgvuldig in het archief van de Nationale bewaard. Er ligt een brief naast. Een brief van mevrouw Hoken van Konijnenburg, een van de velen, die het met Plemp I oneens waren. Via een advertentie in een dagblad liet zij weten, dat zij over de Nationale zeer tevreden was. „In het belang en ter aanbeveling, voor zooveel noodig, van de Nationale Levensverzekering-Bank te Rotterdam en uit erkentelijkheid voor de betoonde nauwkeurigheid en spoed van hare be stuurders, verklaar ik bij deze gaarne openlijk, dat de uitkering van vijfduizend guldens waarvoor wijlen mijn echtgenoot eerst in Februari deze sjaars had deel genomen, na diens overlijden op den 17-den April 1.1., mij reeds op heden prompt is uitbetaald geworden". Zal ook de op 17 december door de Haagse gemeenteraad ontslagen direc teur van het gemeentelijk gasbedrijf, ir. E. H. Berkhuijsen, zijn volledige salaris behouden? Deze vraag is .gewettigd nu de ex-directeur, daarbij geassisteerd door zijn raadsman,- mr. B. S. ligche- laar, in overleg is getreden met B. en W. over de financiële afwikkeling van zijn ontslag. Er is daarbij sprake van dat B. en W. ir. Berkhuijsen uitkering van hon derd procent van zijn 'huidige jaarwedde zouden willen aanbieden, zoals ook met de ontslagen directeur van gemeentewer ken, ir. J. G. W. Bolomey, is gebeurd. Aangenomen kan worden dat bij een ■akkoord tussen bei-de partijen ir. Berk huijsen het beroep, dat hij inmiddels formeel heeft ingesteld bij het gemeen telijk scheidsgerecht weer zal intrekken, ■hetgeen het gemeentebestuur vermoede lijk niet onwelkom zal zijn. Ir. Berkhuijsen is onder toepassing van de gemeentelijke wachtgeld verorde ning ontslagen, nadat reeds langlopende meningsverschillen tussen h-em en het college van B. en W. over het bij het gasbedrijf gevoerde beleid waren uitge groeid tot een conflict. Formeel is het ontslag echter slechts gemotiveerd met de mededeling dat de werkkring van ir. Berkhuijsen diende te worden beëindigd aangezien het gasbedrijf heeft opgehou den te bestaan. Naar bekend is het gas bedrijf samen met het elektriciteitsbe drijf ondergebracht in een nieuw -ge sticht gemeentelijk energiebedrijf. De 12-jarige G. Engbergen is gis teravond op de Ahneloseweg onder Bornerbroek door een achterop komen de auto gegrepen en zo ernstig gewond dat hij in de afgelopen nacht in een ziekenhuis te Enschede is overleden. De jongen kwam van de ijsbaan en was op weg naar huis. Vanmorgen omstreeks kwart voor zes zijn bij Sittard enkele goederenwagons ontspoord. Er hebben zich geen persoon lijke ongelukken voorgedaan. Het trein verkeer tussen Sittard en Maastricht is gestremd. Het vervoer tussen beide ge meenten geschiedt thans door bussen. (Van een onzer verslaggevers) Besprekingen van het college van kerkvoogden der Hervormde de Gemeente Kralingen met verschil lende instanties hebben er toe geleid, dat de Rotterdamse stadsbestuurders in de Prins Alexanderpolder een ter rein hebben aangewezen voor de bouw van een Hervormde kerk. Dat terrein ligt tussen het voor de Bouw vereniging Patrimonium in aanbouw zijnde woningcomplex en een com plex huizen, dat voor de Maatschap pij voor Volkswoningen wordt ge bouwd, even ten zuiden van de Hoofdweg dus. Het is de bedoeling, dat vlak bij de plaats, waar in de toekomst de nieuwe Hervormde kerk zal verrijzen, binnen enkele maanden een noodkerk komt. Daarover is overleg "gaande met een van de Rot terdamse aannemers. De nieuwe Hervormde kerk zal ruim I vijfhonderd zitplaatsen moeten hebben en bovendien zoals thans algemeen ■gebruikelijk behalve de grote kerk- zaal een aantal lokaliteiten voor kerke- lijk werk bevatten. Een architect is nog |g ■SS Krachtige bestrijding van pijn en griep zonder de maag van streek te maken f Gla:sn buisja 20 taölilUn 0.80 Handigs itripverpakking 40 la&latitn 1.50 Voordeligs flacon 100 tabletten f 3.50 niet aangewezen. De noodkerk zal ongeveer 150 zitplaat sen tellen en voorzien zijn van een ca techisatie-lokaal, een consistorie en een spreekkamer. Deze noodkerk zal gemak kelijk kunnen worden gedemonteerd en elders weer opgebouwd, zodat, als de nieuwe kerk gereed is, de noodkerk in een andere gemeente weer kan worden gebruikt. Er is in de Prins Alexanderpolder nog meer gebeurd op hervormd kerkelijk ge bied. Zo werd de grens tussen de ge meenten Kraliragen en Hillegersberg ver. legd van de Nieuwerkerkse Tocht naar de Hoofdweg. De kerkeraad van Kralingen heeft ds. W. Radstake, wijkpredikant te Kralingseveer, aangewezen als op vangpastor voor het gebied van de Prins Alexanderpolder. Bij dit werk wordt ds. Radstake door een aantal mensen terzijde gestaan. Voorts bestaan er plannen voor uit breiding van de Hervormde begraaf plaats Oud-Kralingen. Ook is het de bedoeling, dat de nieuwe kerk deel zal uitmaken van een uitgebreid complex met scholen en gymnastieklokalen. Daarover is echter nog overleg gaande. Het is nog niet zeker, of de nieuwe kerk bestemd za] worden voor één of voor twee wijkgemeenten. Zoals men weet, liggen in het zuiden van de Prins Alexanderpolder de Maaskerk in Kra lingseveer en de Oosterkapel aan de Ringvaartweg. Wellicht zal in de toe komst de Oosterkapel bunnen worden vervangen door een nieuwe, grotere kerk, indien de toestand in Rotterdam- Oost daartoe aanleiding geeft. In Capel- le aan den IJssel staan de Dorpskerk en de Wesferkerk, terwijl een nieuwe kerk in aanbouw is. Men verwacht dat de nieuwe Hervormde kerk van Capelle aan den IJssel eind dit jaar gereed zal zijn. Met de nieuwe kerk bij de Hoofd weg krijgt de Prins Alexanderpolder dus de beschikking over vijf kerken. Zoals men weet, wordrt ook de in aanbouw zijnde Hervormde kerk in Capelle aan den IJssel voerden van bijlokaliteiten voor kerkelijk werk. (Van een onzer verslaggevers) IN de Groote Schouwburg zijn maandaavond figuren uit de Rot terdamse speeltuinwereld bijeengeko men voor de gebruikelijke nieuw jaarsbijeenkomst van de Rotterdam se Speeltuincentrale. Gebruikelijk voor deze avond is het overzicht van het voorbije jaar, dat ook deze keer weer in summiere vorm gegeven werd door voorzitter A. Niclaes. Het aantal aangesloten verenigingen verminderde in het afgelopen jaar met één, als gevolg van de verdwijning van het Gelderse dorp. Het werk heeft, ■vnN- ,s V,,- naar de mening van de heer Niclaes, gewonnen aan diepte, hetgeen vooral tot uitdrukking komt in de grote deelne ming aan cursussen en kaderweekends. Toch had ook de Rotterdamse Speel tuin Centrale te lijden onder de ver minderde belangstelling voor en bereid heid tot dit werk. Het jaar 1963 staat in het teken van het zilveren jubileum. Op 6 april recl- pieert het bestuur in de Beurs en op 15 juni zal de Energiehal het toneel zijn van een grote stedelijke manifes tatie, waaraan vijfduizend kinderen zul len deelnemen. Wethouder R. Langerak, door drukke werkzaamheden verhinderd zijn aange kondigde speech te houden, had zich laten vervangen door de heer K. van Driel. Met nadruk heeft deze nog eens gewezen op het grote belang, dat het gemeentebestuur hecht aan een goed ge leid speeltuinwerk. Daarom steunt hij het dan ook graag. Een regeling voor subsidie aan het clubwerk is nog steeds in studie; dit probleem heeft voortdu rend de aandacht. „U gaat nu een nieuwjaar in, een jaar van voortreffelijk werk voor meer dan 35.000 kinderen. U mag zich daar bij gesteund weten door het gemeente bestuur en de Raad voor de Lichame lijke Opvoeding", zei de heer Van Driel. Het resterende deel van de avond werd gevuld met een luchtig ontspan ningsprogramma.

Trouw / De Rotterdammer | 1963 | | pagina 2