bouwcentrum gaat bouwen N.P.V. en K.V. waarschuwen: WILDE PADVINDERIJ HERBERGT GEVAREN Savannah kan jaar varen zonder bunkeren VAN HELLING TOT BEURS H HOTTEÜDAM „BB'ers (900) GAAN DAG PARAATHEID BEPROEVEN Unilever Research bouwt biologisch laboratorium Spectaculaire opdracht voor Leen Smit 'S AVONDS TELEVISIE - MAAR m VROUW HEEFT OVER- RA6 ORAAG GEZELLIGE MUZIEK VAN EEN GOEDE RADIO m Rijks goedkeuring nog dit jaar verwacht Miljoenen 'In Rotterdam-Oost en Capelle Zwaan gered - werk op werf urenlang stil 2e „Kerke-toc gaat zeker door Twee Euromasten in Rotterdam opruim ng Emplooi voor honderd mensen Geldlening van f 15 miljoen Vlieger K. in hoger beroep Personeel heeft geen ^papieren" DE ROTTERDAMMER pagina 4 WOENSDAG 23 JANUARI 1963 STAND BIJ Veel werk dat ouderen het Afscheidsreceptie E. H. Larive enkele voorbeelden van COUPONS Het Pompstation Indische antiloop geboren voor voor voor voor Groot sleepkarwei van Venezuela naar Curacao Boete voor directeur Autoverduistering i eis acht maanden wetKe VMSKtASSe MET GRAMMOFOON- AANSLUITING f 200.- KORTE HOOGSTRAAT 15 - TEL. 6000 - v. HOGEN DORPLAAN 33 VLAARDINGEN '{Het Bouwcentrum te Botterdam verwacht, dat nog dit jaar rijksgoed- heuring zal afkomen voor het eerste «fóei van de. uitbreidingsplannen die <Kt instituut heeft. Het Bouwcentrum heeft reeds jaren grote moeilijkheden door gebrek aan ruimte en zoals men weet, is er een terrein naast het tegenwoordige ge bouwencomplex aan hét "Weena voor •en nieuwe uitbreiding gereserveerd. Het is de bedoeling, dat het gedeel- Ut vdu de uitbreiding waarvoi men '0iif jaar. rijksgoedkeuring verwacht, eenkantoorgebouw met accommoda te voor door het bouwcentrum te or ganiseren cursussen zal omvatten. Dit. ontworpen gebouw zal zestig meterslang moeten worden, ruim 13 meter diep en ongeveer' 22 meter hoog. Het zal 4500 vierkante meters vloeroppervlakte krijgen. Plannen voor verdere uitbreiding snjn 'thans nogi in voorbereiding. iu Zoals men weet, is het de bedoe- MQj dat onder de nieuwe uitbrei ding een parkeergarage zal komen, dln Weena 700", het mededelingen- -lad uan het Bouwcentrum, is een fo- .fa. opgenomen van de maquette van. liét; 'bestaande gebouwencomplex met •4è ■■geprojecteerde uitbreidingwelke maqjiettefoto .wij hierbij opnemen. (Van een onzer verslaggevers) TV70ENSDAG 24 april zal een deel van Rotterdam-Oost en Capelle aan den IJssel het toneel zijn van een vrij grote BB-oefening. Negen honderd noodwachters van de Be scherming Bevolking (400 vrijwilli gers, 500 „verplichten") zullen van af 7 uur 's morgens tot laat in de middag actief zijn. Het doel, dat de leiding der A-kring BB Zuid-Holland C hiermee heeft is sa te gaan of de voorbereidingen voor het in staat van paraatheid brengen van de organisa tie doeltreffend zijn. Die negenhonderd man hebben als ope- ratiegebied vak D (een van de, acht sectoren, waarin de kring verdeeld is), waarin met name Kralingen, Kxa- lingseveer en Capelle a.d. IJssel lig gen. Zij vormen 8,5 pet. van het to- taal aantal (12,000) opgeleide BB-ers der kring. Drie weken van tevoren krijgen zij een oproeping thuis, waar in staat hoe zij hebben te handelen. In drie fasen komt al dit BB-personeel naar de aanmeldingspunten, etappen met enige uren tussenruimte. Vervol gens wordt uit de magazijnen het be- nodigde materieel gehaald. Dan ver zamelen de onderdelen zich (ver spreid) in Capelle; zij nemen de z.g. afwaehtingsopstelling in. De nood- wachters, die volgens de instructie een broodmaaltijd meenemen, krijgen omstreeks 13 uur een warme maaltijd, waarvoor de BB zelf zorgt. Gedurende de middag komen de BB- ers naar een verzamelpunt, waar zij een zg. uitgangsstelling innemen. Er is echter thans, In tegenstelling tot an dere oefeningen In het verleden, geen verondersteld rampgebied, zodat geen verdere acties worden ondernomen. Als plaats voor dit verzamelen wordt gedacht aan het terrein tussen de Gen. v. d. Heijdenstraat en de Vondeliveg, nabij de veemarkt dus. Vermoedelijk zullen daar de burgemeesters der 17 gemeenten uit de kring een inspectie houden. Het laatste onderdeel van deze reeks handelingen is dan het inleveren van het materieel. ET schijnt wel zo goed als zeker te zijn, dat het eerste met kernenergie gedreven koopvaardijschip Savannah tegen het begin van de zo mer, op zijn reis langs een aantal Europese havens, ook Rotterdam zal aandoen. En er hoeft geen twijfel over te bestaan dat, als het hier ligplaats heeft gekozen ieder een in Nederland die van schepen houdt naar onze stad zal reizen om de wereldprimeur met' eigen ogen te aanschouwen. De Savannah is het eigendom van de United States Department of Com merce. Het schip meet 12.220 brt., het is tweehonderd meter lang. vijf entwintig meter breed en het heeft een -diepgang van tien meter. Op het ogenblik maakt het nog slechts proef tochten, en zijn het beperkingen opge legd. Maar het zal niet zo lang meer duren of de Savannah komt als nor male koopvaarder op de zeven zeeën. Dan kan zij zonder bunkeren drie-en een-half jaar varen en zij heeft dan een- actieradius van ongeveer 600.000 km, dat is zo iets als vijftien maal de omtrek van de aarde. Met dit schip heeft een nieuwe af korting in de wereld van de scheep vaart haar intrede gedaan. We ken nen de leuters s.s. (steam-ship). m.s. (motor-ship) enz., de Savannah is een n.s. (nucleair-ship). Om een indruk te krijgen van de ..voortstuwingsinstallatie"; de nu cleaire brandstof, die de Savannah no dig heeft komt wat betreft de capa citeiten overeen met de energie uit een miljoen ton steenkool. Onder redactie %'an de oud-stuur man ter koopvaardij G. A. J. Bovens is bij de uitgeverij v,'h C. de Boer Jr. N.V. te Hilversum het eerste num mer verschenen van het maandblad Stand By, een vaktijdschrift voor scheepvaart en scheepsbouw, dat de vereniging van Nederlandse koopvaar- dij-officieren tot haar officiële orgaan heeft gekozen. In het voorwoord zegt de redactie o.m. dat Stand By een bijdrage wit leveren tot de bevordering van de belangen van onze gehele scheep vaart en met haar de scheeps bouw onze nationale bedrijfstak ken bij uitstek. De kostbare, efficiën te schepen, door goed geleide onder nemingen onder Nederlandse vlag in de vaart gebracht, kunnen eerst dan goed tot hun recht komen, wanneer zij zijn bemand met vakkundige of ficieren. ..Vandaar, rlat een korps vakkundige koopvaardij-offieieren een van de belangrijkste pijlers is waar op onze scheepvaart kan steunen in de nooit aflatende concurrentiestrijd. Zo ooit, dan geldt dit alles juist voor onze dagen, nu de normale gang van zaken in de scheepvaart wordt ver troebeld door allerlei ongewenste praktijken als vlagdiscriminatie en regeringssubsidies waartegen de tra ditionele scheepvaartlanden zich te weer moeten stellen met de wapens van efficiency en vakkennis". Bij een artikel over Tien jaar ont wikkeling van grote dieselmotoren vertelt Stand By over het eerste gro te zeeschip, dat met tweetakt diesel motoren werd uitgerust. Dat was de Monte Penedo, die in augustus 1912 door dei Howaldtswerke Kiel werd overgedragen aan de Hamburg Zuid- Amerika Lijn en nu met een nieuwe machine-installatie al dertien jaar als de Aseanio Coelho in dienst is van de Uoyd Brasileiro. Toen dit schip, dat een draagvermo gen heeft van 6500 ton en een snel heid van cif mijl, in de vaart kwam. had het twee Sulzer viertakt diesel motoren, die elk 850 pk ontwikkelden bij 160 o.p.m. Hun cilinderdiameter was 470 mm en de zuigerstang 680 mm. De motoren waren achter in het schip geplaatst en in dit opzicht was het schip dus een voorloper van de vele moderne schepen, die de machi nekamer achterin hebben. Na de eerste wereldoorlog werd het schip door de Lloyd Brasileiro overgenomen. Als Sahara voer hot daarna nog dertig jaar met haar oor spronkelijke motoren. In 1647 werden nieuwe motoren geïnstalleerd. Ook ditmaal waren het Sulzer motoren en wel van het tweetakt trunlczuigerty- pe mat dwarsspoeling en drukver- stuiving. Zij hadden een cilinderdia- meter van 360 mm en een zuiger slag van 600 mm. Hun vermogen was 1050 pk bij 250 o.p.m. De staking van de havenarbei ders aan de Oostkust van de Ver enigde Staten en langs de Golf van Mexico, die nu al ruim drie we ken duurt en waarvan het einde nog niet in zicht is, kost Amerika aan directe en indirecte schade naar raming een twintig miljoen dollar per dag. Maar niet alleen de Verenigde Staten lijden hevig onder de .sta king (loodsen en emplacementen, overvol van goederen en het stil liggen van een groot gedeelte van de export), ook het buitenland is er door gehandicapt. Bij de staking zijn ongeveer zes tigduizend havenarbeiders betrok ken en in 41 havens wordt óp ruim zeshonderd schepen niet ge werkt. (Van een onzer verslaggevers) MET 4als centrum van activiteiten Poortugaal beweegt zich sedert 1954 een figuur in jeugdkringen, die zich opwerpt als leider van padvin ders. Ten onrechte draagt hij een pad- Nindersrmiform en evenzeer ten on- lecfate heeft bij zich de insignes we ten te verschaffen, die behoren aan fle bij de Nationale Padvindersraad aangesloten groepen (NPV en KV). Deze betrokkene, in 1954 weggelopen "Uit de NPV toen enige aanmerking werd gemaakt op zijn wijze van kam peren, maakt nogal tamtam van zijn „beweging", die buiten alle controle :valt en waarvoor het derhalve oppas sen, geblazen is. '-De kerngroep draagt de naam „De Foortugaalse Padvinders" en de lei- U der .haakt in op allerlei acties, die door de officieel erkende padvinders worden georganiseerd, zoals ,.Een Hei- tje voor een Karweitje" en de actie ten 'bate van „Open het Dorp". Zonder te willen 2eggen, dat de hierdoor ver- zamelde -gelden geen goed doel berei- v/; ken, mag toch wel worden beweerd, ..dat deze opbrengsten in die „wilde" -groep een geheel ongecontroleerde weg volgen. Daarom hebben de bonafide padvinders- organisaties in dit gebied tijdens een pers conferentie gewaarschuwd tegen dit soort -jeugdbeweging. De gewraakte padvinders, leider heeft zijn centrum in Poortugaal, maar hij bestrijkt ook Rhoon, Hoogvliet en Spijkenisse met zijn activiteiten. Even ongecontroleerd zijn de kam- pen die worden gehouden Bij de N.P.V. en bij de Katholieke Verkenners worden zowel de districts-commissarissen van het district van herkomst als van het district waarbinnen wordt gekampeerd van vertrek en aankomst der groepen op de hoogte gesteld, zodat een regel matige controle gegarandeerd is. Dit is niet het geval bij de „Poortugaalse Pad vinders", v/elke groep nu eenmaal bui ten het nationale verband padvindert. Deze wilde groep mist ook alle voor. rechten, die aan de erkende groenen toevallen als de mogelijkheid tot het meemaken van wereldjamboree?, natio nale districtskampen, dfelrlcto-zwent- wedstrijden en vaardigheidscursussen, terwijl de leiders uitgesloten zijn van deelneming aan de lelderscursussen le Ommen en op St. Walrlck. Men zou er nog meer van kunnen vertellen, maar voldoende zal het wel zijn er alleen nog aan toe te voegen, dat ook -bij de leiders-aanstelling de ad- viserende en controlerende instanties der erkende organisatie niet geraadpleegd kunnen worden. Omdat met de groei der bevolking In het Rijnmondgebied ook het organi satiewezen medegToelt. lijkt het raad zaam dit wild gewas der Poortugaalse Padvinders te signaleren, temeer waar zij in uniformering, niet afwijken van de erkende beweging. Wil «ten zekerheid' omtrent de groep, waartoe men zijn zoon toelaat, dan kan men zich vergewissen 'bij de districts commissarissen der erkende organisa ties: de heren H. F. Venema. Kouwe- noordseweg 3 Hellevoetsluis (tel. 01883 2747) en L. C. Ruggenberg. Nieuwe Bin nenweg 58 Rotterdam (tel. 01051763) wat de NPV betreft en J. Akkersdijk, Crooswïj'ksekade 51 Rotterdam (tel. 010 U8400) en N. de Ronde. Jaersveltstraat 71b Rotterdam, wat KV-groepen be treft. Het verloop van deze oefening, die men „Concordia" heeft genoemd (naar de aloude Kralingse Avenue Concordia), is dus vrij simpel. Er zit echter aan voorbereiding en uitvoering' veel werk vast. Alleen al aan de kwestie van het vervoer. Men krijgt van het rijk 50 tot, 70 auto's ter beschikking 'en daarnaast - zijn nog. kleinere voertuigen nodig. Aan deze oefening is een' nevehóefe- ning verbonden in het vorderen van voertuigen, omdat hier omstandighe den zijn geschapen, die lijken op de (onverhoopte) werkelijkheid. Inkwar tiering, legering en vordering van ge bouwen geschieden niet. Wel komt er in Capelle-West een zg. vakpost en zal de Dienst Sociale Verzorging een op vangcentrum voor daklozen en een' kantinepost inrichten. Aan de oefening nemen deel: brand weer, reddingsdienst, geneeskundige dienst, ABC-dienst (met bijv. meetpos ten voor de radio-activiteit), DSV, iden tificatie- en bergingsploeg, verbindings dienst en uitkijkdienst en wat de vrij willigers betreft de vijf wijken der geor ganiseerde zelfbescherming. Van het resultaat dat bij deze oefe ning wordt verkregen zal afhangen wel ke grote oefeningen de BB in dit ge bied in het verdere verloop van het werkjaar 1962-1983 eventueel nog zal or ganiseren. Tientallen arbeiders van de Verolme werf in Rozenburg zijn dinsdag urenlang bezig geweest om een verkleumde witte koppelzwaan, die zat vastgevroren op een grote ijssohot, te bevrijden. De schots was de Nieuwe Waterweg komen afdrijven en Veroime's Wilhelmi- nadok binn en-gedreven, waarin nog steeds de zaterdag jl. te water gelaten Esso Den Haag ligt. Schots en zwaan nestelden zich tegen het enorme roer van de oliereus, onbe reikbaar voor werf-arbeiders, die hun werk in de steek hadden gelaten en vergeefse pogingen deden om de zwaan te redden. Dat gelukte pas, nadat het water be gon te zakken en de aan het roer vast gevroren schots afbrak. Nadat de zwaan naar een asiel voor vogels was gebracht, werd het werk op de werf hervat en konden de ambulance en de brandweer auto ook al uitgerukt voor de red dingspogingen naar de garages terugrijden. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) De tweede „Kerke-tocht" door het cen trum van Rotterdam langs vijf bede huizen vastgesteld op vrijdag 25 ja nuari, gaat zeker door. De organisa toren hebben geen plannen om dit evenement, het slot van de Gebeds week voor de eenheid der Christe nen, af te gelasten wegens kou en M™6 hoopt maar dat de kerkgebouwen voldoende verwarmd zullen zijn om de tochtgenoten voor verkleuming fe behouden. Getracht wordt door het nemen van speciale maatregelen de (Van onze rechtbankverslaggever) Het Rotterdamse assurantiekantoor „De Euromast" -hoeft geen naamsveran dering te ondergaan. Mr. J. G. L. Reu der. president van de rechtbank, be paalde in een kort geding, dat de eis van de N.V. tot exploitatie van de Euro mast, waarbij de naamsverandering werd gevorderd, niet ontvankelijk is. De president vond dat verwarring bij het publiek niet waarschijnlijk kon wor den geacht, omdat beide firma's van vol komen verschalende aard zijn. Hij wei gerde de gevraagde voorziening «n ver oordeelde de eisers tot de kasten van het geding. j De heer E, H. Larivè. die is be noemd tot directeur van de K.L.M. zal vrijdag. 1 februari (van 17.3019.30 uur) op een receptie in het Shell-ge- bouw te Rotterdam afscheid nemen als directeur van Shell Tankers N.V. de be zoekers zullen dan tevens kennis kunnen maken met de nieuwe directeur, at heer D. Rozenburg. Voor hen die binnenkort een nieuwe woning krijgen of voor hen, die nu direct aan nieuwe vloerbedekking toe zijn, is die een bijzondere aanbieding. Coupons Balatum, viltzeil en Vocaleum, in aiie maten, van i tot 25 meter, In tientallen mooie frisse dessins en kleuren, J200 cm breed, normale prijs 3.16 per meter, nu voor rond de halve prijs. HET IS MET de Rotterdamse sneeuw- ruimerij een merkwaardige zaak. De vastgekoekte sneeuw, die door de lage temperaturen weerstand bood aan alle aanvallen met zout en zelfs met chloor- calcium, maakte straten en pleinen spie gelglad en de laatste dagèn moest het verkeer zich wel uiterst omzichtig door de Rotterdamse straten bewegen, wil men levensgevaarlijke situaties vermij den. Het aantal kleine botsingen, waar- bü door de geringe snelheid slechts ma teriële schade werd opgelopen, was niet meer te teilen. Uitglijdende voetgangers, bromfietsers en fietsers moesten naar ziekenhuizen worden gebracht. De R.O.T.E.B. heeft, sprekend van een „nood toestand", een beroep gedaan op de zo befaamdeRotterdamse burgerzin en vrij willigers opgeroepen. Honderden stoere Rotterdammers hebben gisteren aan die oproep gehoor gegeven.... om weer naar huis te worden gestuurd met de medede ling, dat eerst aan sneeuwruimen zou kunnen worden gedacht ais de tempera tuur hoger is. Bij de temperaturen van nu was-sneeuwruimen onmogelijk. DINSDAG had de R.O.T.E.B.-dIrectie kennelijk een ander inzicht. De ireihi- gingspoMen- in -de stad'kregen instruc tie, zich aanmeldende vrijwilligers te aanvaarden en aan het werk te zetten. In totaal waren het er ruim tachtig. Onder toezicht van gemeentelijke ploegbazen werden zij aan de arbeid gezet en gezien het geringe aantal slechts op enkele pun ten in de stad. Waarom maandag niet en dinsdag wel 7 Van een zegsman ver na me WQ> dat de temperatuur vanmorgen hoger zou zijn, Maar volgens de Rotter damse weerkamer van het K.N.M.I. was de temperatuur gisterochtend om tien minuten oyer half negen ruim acht gra den onder nul en vanmorgen tezelfder tijd niet minder dan twaalf! Van andere zijde werd verzekerd, dat men het enor me aantal van maandag niet zou kunnen dirigeren en organiseren, doch dat dit goed zou gaan met het geringe aantal, dat vanmorgen zich meldde. Maar dat is voor zover ons bekend weer in tegen spraak met de aan de posten verstrekte instructie, waarin niet over een maxi mum-aantal te accepteren vrijwilligers zou zijn gesproken. Evenzeer werd ons van diverse zijden verzekerd, dat men graag heel wat meer mensen zou hebben gehad. (Van een onzer verslaggevers) te ET Unilever Research Laboratorium Viaardingen zal binnenkort een nieuwe uitbreiding ondergaan; er komt een nieuw gebouw voor het biologisch laboratorium. Deze uitbreiding van de reeds be staande biologische research-afdelirag betekent tevens eert beduidende toe neming van het aantal personeels leden, In bet nieuwe gebouw zullen on geveer honderd personen emplooi vin den. Tot nu toe zijn op deze afdeling onge veer 40 personen werkzaam, zodat het grootste deel van de personeelsbezetting waarschijnlijk van buiten zal moeten worden aangetrokken. Het tijdstip van aanvang van de bouw is afhankelijk van het afkomen van de vereiste rijksgcedkeurmg. Het gereedkomen van de in aanbouw zijnde nieuwe vleugel van het labora torium. waaróver wij reeds eerder schreven,,, wordt uiteraard beïnvloed door de vorst.' Waarschijnlijk zal 'deze van de zomer in gebruik worden, ge nomen. -.'S'c,; HET chrïstelijk-historische raadslid dr. F. J. Krop in Rotterdam heeft de felle kritiek op het regeringsbeleid ten aan zien van de watervervuiling voor wat betreft het Rotterdamse drinkwater, door prof. dr. A. Vondeling op het congres van de Partij van de Arbeid te Den Haag ge uit, aan de kaak gesteld. Hij zei in de hoop te hebben geleefd, dat de heer Von deling minder demagogisch te werk zou gaan dan de heer Burger, maar hij vroeg zich echter af of hjj daarin niet te opti mistisch was geweest. Voor de eerstvol gende gemeenteraadsvergadering al dus dr. Krop stellen B. en W. maat regelen voor ien behoeve van de water zuivering op het waterwerk aan dé Ho- ningerdyk. Het college erkent daarbij, dat de kwaliteit van het drinkwater be neden peil is en vraagt een bedrag van ruim een miljoen gulden om hierin ver betering te brengen. Het Rotterdamse gemeentebestuur, waarin de Partij van de Arbeid reeds jarenlang verreweg de grootste machthebster is en thans de ab solute meerderheid heeft, steekt hier dus de hand in eigen boezem. Wat te den ken aldus de heer Krop van de heer Vondeling, die op het moment, dat de televisie het congres in beeld brengt, meisjes glaasjes op de tafel van de pers en het bestuur Iaat zetten, waarin zij Rotterdams drinkwater schonken? De proefkonijnen trokken uiteraard een ge zicht of zij een giftbeker dronken en hun neus bij een beerput hielden. In plaats dat de heer Vondeling daarbij zijn Rot terdamse partijgenoten de ies las, gaf hij de schuld aan dit kabinet. En dit alleen omdat de socialisten van dit kabinet geen deel uitmaken? Ais onderdeel van deze uitbreiding is wel reeds een nienw pompstation ge reedgekomen. Deze doelmatige en ge heel overdekte installatie bestaat uit twaalf tanks bestemd voor de opslag van chemicaliën. Verder is bij het U.R.L. een oplos sing 'gevonden voor het parkeerpro bleem. In het stratenplan van de Maas boulevard, dat o.a. ook voorziet in nieuwe toegangswegen tot het laborato rium, is een parkeetplaats opgenomen die plaats zal bieden aan ongeveer loO auto's. In Diergaarde Blijdorp is een Indi sche antiloop geboren. Hoewel deze die ren in het warme Voor-Indië thuishoren, voelt het jong zich in de stal ook wel lekker. Het staat nu nog wat wankel op zijn pootjes, maar als het eenmaal lente is, zal het manshoge sprongen kunnen maken. Indische antilopen groeien in de Rol terdarase Tuin voorspoedig. Dit is vooral te danken' aan' het feit, dat zij over- voldoende- ruimte beschikken. B. en "W. van Rotterdam vragen de Rotterdamse gemeenteraad akkoord te gaan met het voorstel een geldlening van vijftien miljoen gulden aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederlandsehe Gemeenten te s-Gravent:a-ge. Het geld is bestemd voor de aankoop van do meingronden. op westelijk Rozenburg. 200 cm Donderdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze cou pons vloerbedekking (coupons tot 25" tneter-toe) voor Op- ruimingsprijzen, die U beslist niet mag missen. Gién ttl. af schrift, best. (Van een onzer redacteuren) Drie sleepboten van L. Smit Co's Internationale Sleepdienst gaan een zeer aanzienlijk hoeveelheid drijvend materieel, bestemd voor bruggen bouw, van het Meer van Maracaibo (Venezuela) verslepen naar de Sint Anna-baai op Curagao. Dit grote kar wei, dat wordt uitgevoerd in opdracht van een firma in New-Orleans, zal binnen een maand moeten zijn ge klaard. Het materieel een negen tig vaartuigen door belading samen gevoegd tot achtentwintig drijvende eenheden - bestaat uit installaties, die werden gebruik voor de bouw van de enorme brug over het Meer van Maracaibo. De sleepboten, die voor het verslepen worden ingezet, zijn de op Curacao gestationeerde Caribische Zee ''4500 pk), de Poolzee (10(10 pk1 en de Rode Zee (2000 pk). De Rode Zee en de Poolzee zijn intussen met een sleep uit Venezuela vertrokken. Op Curagao fal het materieel worden afgemeerd in het noordelijk gedeelte van de Nieuwe Haven, die speciaal als lichterhaven is ingericht. Het is de eerste -maal. dat deze haven als zodanig wordt gebruikt. De motorzeesleepboot Rode Zee zal, na dat het schip enkele reizen voor dit karwei heeft gemaakt, worden inge zet voor ander sieepwerk in de Cari bische Zee en de Golf van Mexico. De rechtbank inRotterdam zal don derdag 24 janu.ri in hoger beroep de zaak behandelen tegen de eigenaar van een rondvluchtenbedrijf op de Luchtha ven Rotterdam. H. A. J. K. inzake over treding van de luchtvaartwet. Ten las- te_ is gelegd, dat de heer K. met een vliegtuig de startbaan is opgereden zon der toestemming van de assistent-ver keersleider. In eerste instantie is hij daarvoor door de kantonrechter in Rot terdam veroordeeld tot een week hechte nis en tien weken vliegverbod; (Van een onzer verslaggevers) De directeur van een corsettenindus- trie in Viaardingen, die onder meer een filiaal in Dordt heeft, was het de laat ste tijd niet voor de wind gegaan, al thans wat zijn personeel in Dordt be treft. - Daar was een juffrouw, die de vereis te papieren in de zak had en als filiaal houdster optrad, in het huwelijksbootje gestapt, hetgeen de directeur had ge noopt een andere medewerkster te zo« ken. Deze had hij gevonden in de .persoon van een gehuwde vrouw, die echer weer niet over de vereiste diploma's had kunnen beschikken. „TJ zult nu wel een ander aan moeten trekken", advi- zeerde de economische politierechter, te Dordrecht. „Ja. maar ik mag deze, juf frouw niet entslaan", betoogde de direc teur. Hoe het ook' zij, de man zal een op lossing moeten zoeken Dé rechter liet het bij een boete van 30. De officier had hetzelfde bedrag geëist. (Van een onzer verslaggevers). De 39-jarige koopman J. P. P. uit Vlaacdingen-had .zich. voorde Haagse rechtbank te verantwoorden .wegens verduistering van. auto's. ku V Verdachte had in Den Haag een per sonenauto gehuurd, die hij voor f 1.700 verkocht Toen hij later hetzelfde kunstje in Wassenaar wilde uithalen, werd zijn opzet tijdig ontdekt, zodat de verkoop niet doorging. Verdachte zette uiteen, dat hjj altijd een behoorlijk zakenman was geweest, maar in financiële moeilijkheden was geraakt. Toen zijn schuldeisers het hem lastig begonnen te maken, wilde hij op de hiervoor aangegeven manier uit de narigheid komen. Maar u bent er nog dieper in'geko men," zo constateerde de officier van Justitie. In verband met het rapport van de psychiater, eiste de Officier acht maanden gevangenisstraf met aftrék van het voorarrest, benevens ter beschik king stellen van de regering. Uitspraak over 14 dagen. ft De heer A. Agnes is veertig jaar werk zaam bij de N.V. Machinefabriek Hensen te Rotterdam. Ter gelegenheid van dit jubileum is hij door de directie en perso neel gehuldigd. Na afloop werd de heer Agnes, die procuratiehouder is, een re-- ceptie aangeboden. FOTO-KMO GEDEMPTE BIÉRSLOOT 73 TELF.2I28- VLRRBCINGEN Een modern meubel mef een r modern geluid j PHILIPS J 'O»"" AFMETINGEN: 23 x 53 x 21 Desgewenst kunt u gebruik maken ven het BOOGAARD-KREDIET i Contant 4 x 50.— per maand

Trouw / De Rotterdammer | 1963 | | pagina 2