Jubileumconcert kwam wat moeizaam op gang Streekforum besprak de kansen" van de C.H.U. NCVB vertoonde opnamen van koninklijk bezoek Vegla nam afscheid van ovenbouwer Westerveld „Doe wel en zie terdege om S.P.M.G. toonde vele kwaliteiten Verkeersfoutenvoor kantongerecht Grammofoonplaten unieke aanbieding BANKERS Tandtechniker veroordeeld Jongen gewond bij val op ijs Nervi-bijeenkomst in Bouwcentrum Tamboers zorgden voor feeststemming AGENDA Schiedam Gratiebeleid onder de loupe ONORD Weduwe Hackeng op 10 februari 102 jaar Primeur voor Schiedam Oude-getrouwe 52 jaar in dienst 5? Inbrekers geen vaklieden Vijf en twintig miljoen kilo straatvuil Burgelijke stand Goede resultaten va* Scliiedamse schakers Brand onder motorkap de rotterdammer pagina 3 DONDERDAG 31 JANUARI 196I- VRIENDELIJK INSTRUMENTEN Vandaag en morgen en dagelijks HARPE DAVIDS Vloeiend Volwassenheid Leeftijd BRENGT ÉÉNKUIPS WASMACHINES 'MET {GEBOUWDE CENTRIFUGE V Rotterdam: C. A, Streefkerk, Cl. de Vrieselaan 164, telefoon 34852 u Films soepgroenten (Advertentie) VIND IK FANTASTISCH LAAG HOE IS DAT MOGELIJK COOLSINGEL (Van een onzer verslaggevers) „Beunhazerij is in het algemeen al een kwalijke zaak maar het is dat ze ieer wanneer het de medische weten schap betreft" zei de wnd.-substituut-of ficier van justitie bij het kantonge recht te Schiedam mr. H. Franken woensdag in zijn requisitoir tegen de niet verschenen verdachte de Rotter damse tandtechniker W. A. Deze heeft up 28 mei en 1 juni bij Martha Theodora R. een „brug" ge maakt, een kroon verwijderd, een tand bijgeslepen, een afdruk van de mond gemaakt en een kroon geplaatst. Al lerlei verzweringen konden ontstaan om dat verdachte de kroon niet zoals het hoort op de tand maar op het tand vlees had gezet. Mr. Franken begreep niet dat er nog mensen te vinden zijn die zich bij der gelijke ondeskundigen in behandeling durven geven. Hij meende dat deze mensen tegen zichzelf 'beschermd moe ten worden. De officier wees er op dat de wet beroepen beschermt. Hij eiste tweehonderd gulden boete of een maand hechtenis. De kantonrechter mr. P. B. Cos von niste: honderdvijftig gulden boete of dertig dagen hechtenis en inbeslagne ming van de trapboormachine, (Advertentie Freek de Rooy, negen jaar oud, uit de Potgieterstraat in Schiedam, meende woensdagmiddag dat hij kon staan op de helft van het hellende vlak van de glijbaan op de speelplaats in Prinses Beatrixpark in Schiedam. Dat kon niet. Hij viel naar beneden. Zijn twee vriendjes hebben hem nog een eind ondersteund op weg naar dei ouderlijke woning ir. Schiedam-West. I maar halverwege zakte Freek ineen. Hij! klaagde over pijnen in de schouder en! het hoofd. Hij is naar de Dr. Nolet- stichting vervoerd. .Daar bleek dat hij een hersenschudding heeft. Ter gelegenheid van de thans in het Bouwcentrum te Rotterdam gehouden ex positie over Pier Luigi Nervi zal don derdag 7 februari in het kader van de daar regelmatig gehouden technische bijeenkomsten een dag worden gewijd aan deze Italiaanse bouwmeester. Als voorzitter zal optreden ir. W. S. van de Erve te Den Haag. De Amster damse architect J. J. Vriend zal eer. referaat houden over de betekenis van (Van een onzer verslaggevers) Ap overtuigende wijze heeft het W Schiedams Politie Muziek Ge zelschap woensdagavond in Musis Sacrum doen horen, dat het corps kwaliteiten heeft. Zo geanimeerd heeft het corps gemusiceerd, daar bij vooral gestimuleerd door de indrukwekkende roffels van dt tamboers, dat het veeitallige pu- bliek de politiemannen hulde heeft gebracht. Er volgde dan ook een toegift. Naast verwanten van de politie, het politiepersoneel, waren er ook genodigden die genoten hebben van deze uitvoering ter gelegenheid van de viering van het 25-jarig bestaan van het SPMG. Dirigent M. BrilSeman heeft als een goede commandant centraal op het podium zich gekweten van zijn moeilijke taak. Hij deed dit kundig en duidelijk met veel over gave. Toch moeten we constateren dat het corps niet gemakkelijk op gang kwam. Er zat een duidelijke climax in dit concert. Nu heeft een fanfare de handicap van het re pertoire enerzijds en bovendien is er geen houtwerk dat de interpre taties van de composities kan ver sterken. Zonder tamboers moet het koper dan ook louter het eigen kun nen toenemen. Dat slaagde in zoverre dat de werken niet feilloos zijn uitgevoerd. Soms kwam het team moeizaam door bepaalde pas sages heen. Dat veranderde echter ra dicaal toen de tamboers dreunend de aandacht vroegen. Het corps kwam in feeststemming en zonder haperingen werd bijzonder vlot en" vrolijk gemusi- ciseerd. Het publiek geraakte geïmpo neerd. Begonnen werd met de Feest- mars van Van der Glas. een bekend Nervi als mens en als ingenieur. Deze werkje dat een dynamische vertolking uiteenzetting zal worden geïllustreerd kreeg. La Rosière du Village, petite ou- met lichtbeelden. I verture van H. Goitre werd vloeiend en HIJ glipte langs ons heen op de Dam.Schielijk, maar toch groet te hij vriendelijk want so is Lou. Het viel ons evenwel direct op dat hij dat mooie grijze kastje droeg. Daar heb ben we nu eenmaal zeer persoonlijke herinneringen aan en daarom blijven we er met vertedering naar kijken. Het had evenwel ook tot gevolg dat we tot ons zelf zeiden dat er iets niet klopte. Een eenvoudig sommetje maakte dat uit. Het was woensdag avond en dan schettert de harmonie j van Harpie niet in Christelijk Socio- !e Belangen. Wat doet die man dan l op straat 's avonds om zeven uur e.n i waarom rent ie zo hard. Nu hadden J toe uoor rechercheur kunnen spelen j maar we hebben het bij het enkele idee gelaten: misschien ging L. A. naar een extra repetitie oj misschien is de oefenavond verset. Een verslag gever hoort niet alles, ook al zou ie dat (telefoon 64154) graag willen. TOCH moesten we aan dat grijze kastje blijven denken. Het is na melijk nog niet zo lang geleden dat het koffertje vanuit Eindhoven naar Schiedam kwam. Een jaar daarvoor had uw verslaggever zich tezamen met de beheerder van Chr. Sociale Belangen geërgerd over de kwalitei ten van de instrumenten van het toen 39-jarige muziekkorps Harpe Davids. Het zag er naar uit dat de toeters niet lang meer zouden kunnen hij sen. Ze zouden dan de laatste adem uitblazen. Dat mocht niet, meenden de twee samenzweerders, ze vertel den dat ook aan anderen. Er kwam een comiteetje en a.1 zo spoedig had heel Schiedam tot vervelens toe gele zen, dat Harpe Davids met nieuwe in strumenten gered moest worden bij de viering van het veertigjarig be staan. Dankzij prot.-Schiedam ging dat uitstekend. Het kopen van de in strumenten leverde meer -moeilijkhe den want er zijn veertienduizend drie- Pvssagetbeater f Huldigingsavond "Wil ton Fijenoord. film De Twaalf Gezwore nen, 20. Stedelijk Museum: Opening expositie >.Honderd jaar Oud-Katholieke Kerk in Schiedam." Inleiding pastoor C. P. van der Berg. 20.15. Chr. Sociale Belangen: Hoek, persver. Filmavond, 20. Chr. Sociale Belangen: Werkende Jeugd Contactavond, 20. Dagblad „De Rotterdammer" Schie damse redactie Lange Kerkstraat 82. ■tel 66382 b.g.g. tel. 64154 of 115588 toe- stel 51 (b.g.g. na 18 uur 80037) alleen voor redactieaangeiegenheden. Agentschap H. J. Troost, Aleidastr. 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, adver tenties en abonnementen b.g.g. telefoon 313588). Belangrijke telefoonnummers: Brand- jlarm 69123, politie-alarm 64666; GG en GD waarschuwing 69290. Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Grote Kerk, „Zeven eeuwen Grote of St. Janskerk". 9—17. Stedelijk Museum: „Spiegel san de Wand" Historische costuums, 10—17. in de wereld vari'dë toeters.' Maar.... het eomité had als lid M. Eikenaar en deze liet de anderen geen verkeer de roffels slaan. Het beste van het beste kon worden gekocht, ook al zou de rest van het comité rustig een fiat, een ford, of een jaguar hebben besteld tussen al die wonderlijke na men van de instrumenten. Het dui zelde ons als toe de prijslijsten zagen. HET is daarom dat de grijze kast jes een bepaald fluidium uitstra len. Men moet er naar kijken en het lokt tot het luisteren naar Harpe Da vids ook al wilde het concert onlangs niet vlot op toeren komen vanwege de ijsgang. Daarom ook zagen wij gisteravond direct dat Lou A. Ale- bregtse tussen de fanfare van het po- litiemuziekcorps troonde. Wat doet de voorzitter van Harpie tussen die me nigte? We hebben onze bril op- en afgezet maar warempel hij zat er en in politieuniform. We hebben de zaak eens gauw en haarfijn voor u uitgezocht. Lou A. Alebregtse heeft zich niet-bij de politie gemeld omdat er zo'n mooi nieuw bureau komt in de Lange Nieuwstraat. Hij heeft slechts, een goede vriendendienst wil len bewijzen. Hij fungeerde gisteravond als ver vanger voor een politieman die een been heeft gebroken. Ook bij de poli tie kan mendus. niet op de poot spe len en daarom werd aan Lou A. A. een verzoek gedaan. Hij accepteerde, het was niet gemakkelijk om in drie oefenmiddagen kennis te nemen van het vrij onbekende (fanfare-)reper toire maar hij heeft gisteravond op uitstekende wijze zijn stem bijgedra- gen. Dat dit mogelijk is tekent de goede verhouding in. Schiedams mu- ziekwereld. met gevoel voor de sfeer tot verklinken gebracht. Moeizaam volgde de Fantasia in Yel low and Black van Van Vugt maar het slot kreeg een fijne kleur. De heer J. P. van Biezen schitterde als tubasolist in het moeilijk te vertolken The Return van Hartmann-Mol. Het werd een lief melodietje dat de kracht van dirigent Brilleman in dit genre doet uitkomen. Hij had de groep aan de vingers van de hand. Delaware van Irving Gordon in een arrangement van Pi Scheffer werd hoe kan het anders pittig en vloeiend uitge voerd en ditzelfde gebeurde bij de be kende melodieën van de selectie Old Chelsea. Hierna kwamen de tamboers onder leiding van inspecteur W. H. van Wijk achter de muzikanten te staan. De entree van de tamboers was ver rassend. Louter ritmisch werd de be kende postkoets geslagen op een arran gement van W. H. van Wijk. Non-stop liet het corps toen de gladiator-mars van Sousa. de Beja loopmars. de mars Diseiplin, My Fair Lady en De Tam boer horen. Het werden klankzuivere prestaties die terecht de goede waarde ring kregen, Na dit geslaagde optreden hebben de politiemannen het podium aan de to neelvereniging Alberdinck Thijm gela ten die het toneelstuk ..Liefde om de ijskast" van Toon van Vuuren heeft op gevoerd. Bij de aanvang heeft voorzitter-hoofd inspecteur C. van der Haagen de com missaris K. Rijpma en echtgenote ver welkomd. Ook begroette hij speciaal de heer J. Keizer, die nu wei is gepensio neerd, maar die al 25 jaar lid is van het corps. De heer Van der Haagen zei dat het stadium van volwassenheid alleen kan worden bereikt als er geholpen wordt, ..Dat gebeurde dank zij u" zei hij tot de zaal maar hij verwachtte dat het corps ook in de komende jaren de steun van de donateurs zal krijgen. Hij riep daarna de heer Brilleman voor de gordijnen om hem waarderend toe te spreken. ,,Het is nu enkele jaren dat u aan het corps verbonden bent. Niemand weet als u wat dit betekent. Het is dan ook aan u te danken dat de vereniging die ons zo na aan het hart ligt tot goede prestaties kan komen. Enkele jaren geleden was er nog sprake van een patiënt maar het gezelschap is nu weer levensvatbaar. De heer Van der Haagen wilde graag wat muziek geven aan de heer Brilleman, muziek die ons zo na aan het hart ligt. Hij schonk twee gramo- foonplaten, langspeel, de Notenkra kerssuite van Tschaikowsky en een vioolconcert van Beethoven. De heer Brilleman verklapte prompt dat „uit ons midden ook een klein plannetje is ontstaan" en daardoor kreeg bestuurs lid M. J. Franssen de gelegenheid om de voorzitter een aansteker te over handigen en mevrouw Van der Haa gen een bloemstuk. De grote snelheid waarmede hij reed en de gladheid van de weg aren oorzaak dat de heer J. V. te Maasdijk met de door hem bestuurde auto van de weg afraakte en na een G.E.B. paal geramd te hebben in de sloot terecht kwam. De bestuurder bleef ongedeerd, maar de auto liep zware schade op. (Van onze Delftse redactie) TVE Hervormde Synode heeft met het herderlijk schrijven van vo rig jaar over de atoombom beslist niet willen pleiten voor eenzijdige afschaffing van dit wapen. Als een noodgedwongen middel om de vrede in de wereld te handhaven, zo wordt de atoombom door de leden van de Hervormde Synode beschouwd en als zodanig wordt het kernwapen ook door hen geaccepteerd. Tijdens een streekforumbïjcen- komst van de C.H.U. woensdagavond in hotel Wühelmina te Delft bracht de heer H. Kikkert, lid van de Twee de Kamer, het standpunt van de sy node uitdrukkelijk naar voren. De overige forumleden. mevrouw fc jJoh'.JC. Z. Pelleboer-Beuker, lid '''"VafTMt biJofdbëStuur van de C.H.U. en de heren F. J. .Groot Enzerink. burgemeester van Maasland en mr. W, D. Gkkens, lid van de Provinciale Staten, waren het met de heer Kik kert eens, dat eenzijdige afschaffing van da atoombom niet mag voorko men. De verontrusting van sommige Kamerleden over. het herderlijk schrij ven heeft verhelderend voor hen ge werkt. De synode gaf een toelichting en thans is men het er over eens, dat het rapport inderdaad geen een zijdige afschaffing suggereert. Eén van de talrijke aanwezigen stel de het forum, dat onder leiding stond van drs. Joh. Boers, secretaris van de De Savornin Lohmanstichting te Den Haag, de vraag welk standpunt de C.H. ten aanzien van het gratiebeleid in neemt. De heer Kikkert noemde het een vraagstuk in de emotionele sfeer. „De gevoelens spreken sterker dan enige rechtsopvatting". Persoonlijk vond hij, dat men met de thans nog gevangen zittende .vier Duitse oorlogsmisdadigers dezelfde weg ais met de anderen moet volgen, uitgaande van het principe ge lijke rechtsbedeling. Mevrouw Pelleboer stak een waar schuwende vin-er op: „Nooit scherp op treden en gevoelens kwetsen van dege nen, die geleden hebben". Met nog meer reserve benaderde de heer Okkens dit probleem. Hij achtte het nog niet mo gelijk. dat de C.h.U. in deze al een standpunt inneemt. Men moet de maat regel van het vrijlaten van de vier Duit sers zeker niet losmaken van het gevoe len van het Nederlandse volk. Met an dere woorden, als er verzet tegen de vrijlating door het Nederlandse voik wordt geboden, dan dient men de in vrijheidstelling niet uit te voeren. Bur gemeester Groot Enzerink meende, dat men in deze zaak vergevensgezindheid moet tonen. Er moet echter niet ge- j streefd worden naar edelmoedigheid, corrigeerde hij de vraagsteller. De forumleden lieten vervolgens 'i hun gedachten gaan over de vraag welke verwachtingen de C.H.U. koes tert met betrekking tot de Aan staande Kamerverkiezing, Mr. Okkens was niet pessimistisch gestemd. Hij zag de verkiezingen met het grootste vertrouwen tegemoet. Het lid van Provinciale Staten meende, dat de kansen voor de C.H. voor het grijpen liggen. Op sociaal-economisch gebied heeft de C.H.U. met minister De Pous zich van een uitstekende zijde laten zien. De schaduwzijde is echter, aldus mr. Ok kens, de moeilijke situatie waarin de A.R.P. zich bevindt. Als dat maar niet leidt tot vermindering van het totaal aantal protestantse stemmen. De V.V.D. en de P.v.d.A. hebben het eveneens niet makkelijk, helséen voor de C.H.U. al leen maar opportuun is. Ook overde leeftijdsopbouw liet mr. Okkens zich in lovende 'zin uit. Hij juicht de aanvulling van jonge mensen toe. De C.H. bezit in de Kamers voldoende ervaren mensen: men kan de fractie dus rustig aanvullen met jongeren, die het „vak" kunnen leren van hun oude re collega's. Sprekende over de algeme ne opbouw van het C.H.-kiezerskorps, was er voor mr. Okkens alweer aanlei ding zijn optimisme te tonen. Hij geloof de. dat er meer jongelui dan vroeger in de politiek geïnteresseerd zijn. Ook voor de C.H.U. een gunstig teken, zei hij. Burgemeester Groot Enzerink wilde de schuld grotendeels aan de ouderen geven, als de jeugd geen interesse voor politiek toont. Drs. Boers rondde de beantwoording van deze vraag af. Ook hij meende. dat de C.H. niet ongunstig zit. wat betreft de komende verkiezingen. Hij was niet beducht voor zuigkracht van de P.v.d.A. noch van de V.V.D. „Beide situaties hebben we min of meer overleefd". Het forum was algemeen van gevoe len, dat een fusie van A.R. en C.H. voorlopig niet gerealiseerd ban worden. Het klimaat is daar nog lang niet gun stig voor. Er zal water In de wijn ge daan moeten worden door beide partij en. Spreekster en sprekers geloofden, dat van de zijde der A.R.P. de grootste hoeveelheid water in de wijn gedaan moet worden, daar deze partij door zijn gebondenheid weinig plaats biedt aan de Christelijk Historische Unie. „Omge keerd bestaat meer ruimte", zo besloot drs. Boers de bijeenkomst. Reeds v:a. f 498,- (kompleet) WtJtig inhchtingert.en doku möntaUe. bij dé ïrnportéur n.v Centrale Handels Vennootschap Rotterdam - Telef. (010) 134980' Het eerste tiental van Schaakclub? Schiedam heeft nog kans gezien om te-, gen Overschie 1 gelijk te spelen. 'JDef stand was 21 voor Overschie en. is ge-- worden 55. Hermse, Hölzken en Har-ü: mannij wonnen, Stahlie en v. SoëleitSj speelden gelijk, Den Uyl en Vrijland veigë. loren. Het tweede tiental heeft gewon».-. 1 nen van Hillegersberg 2, Was de stand» bij het afbreken 4—3 ten gunste van»! Schiedam dankzij overwinningen vangS Leerentveld en Marbus en een ncdcr- laag van Kok is de eindstand 6—4. lljjj De thuiswedstrijd van het eerste _tien-jg| tal tegen het sterke Vlaardingen is in: een gelijk spel 55 geëindigd. Noorde- graaf. Planken. Hermse en Harmannij wonnen, v. Soelen en Greyenbroek maak ten remise, Den Uyl, Stahlie, Vrijland; en Hölsken verloren. Het tweede tiental staat momenteel met 54 achter te gen G.E.B. 1. Dekker, v. d. Berg en Lansbergen wonnen. Leerentveld en; Grootveld kwamen remise overeen, ter wijl Ammersdorfer. De Bruin, Kok en Marbus verloren. De partij De Bruyai;;j werd afgebroken. -.'nï-Sf Speelavond woensdag in het Gerëf. Jeugdhuis ingang Vismarkt 97. (Van een onzer verslaggevers) De weduwe M. J. E. Hackeng- Schoonenberg uit Rotterdam zal zon dag 10 februari voor de 102-ste keer jarig zijn. Zij woont samen met tioee dochters en een zoon die alle drie niet getrouwd zijn in het pand Proveniers straat 48c, tweede verdieping. De dochters, J. E. E. Hackeng, oud-hoofd employé P.T.T., en A. B. H. Hackeng, oud-telefoniste Gemeentelijk Zieken huis, zijn respectievelijk 66 en 65 jaar oud. De zoon, H. H. Hackeng, is een 64-jarige kantoorbediende. De hoogbejaarde Rotterdamse heeft altjjd in de Maasstad gewoond. Zij be hoort tot de Rooms-Kathalieke kerk. Oj 31 januari 1894 trad zij in het hu welijk. Weduwe is zij sinds 27 novem ber 193 S. De gezondheidstoestand van me vrouw Hackeng is niet al te best en daarom hebben de kinderen besloten aan haar verjaardag geen ruchtbaar heid te geven. Het verzoek van het stadhuis of de burgemeester met/of zijn echtgenote ook langs kon komen.' moest op advies van de huisarts wor den afgewezen. V (Van een onzer verslaggevers) STEEDS weer logenstraffen de groepen van de Ned. Christen Vrouwenbond dat iedereen naar de televisie blijft kijken. Als ergens an ders de zalen leeg blijven dan zorgt de NCVB wel dat de eigen'groepen de zalen vullen. Dat was ook woens dagavond het geval in het Gerefor meerd Jeugdhuis. De grote zaai was vol voor de jaarvergadering van de NCVB-Centrum. De vergadering duur de tot half tien. Toen waren de jaar verslagen goedgekeurd, waren er nieuwe bestuursleden en was er af scheid genomen van de aftredende functionarissen. De aftredenden kregen geschenkjes, presidente mevrouw A. van der Wey- Vink die de stad gaat verlaten was zeer verheugd over het geschenk, een Delfts vaasje in het nieuwe zwarte porcelein. dat zij ter herinnering ent- ving. Mevrouw A. van der Weg heeft bedankt voor de prettige samenwer king. 2hj hoopte dat de nieuwe presi dente veel steun zai ontvangen bij haar werk en zij wenste haar Gods ze gen toe. Mevrouw Van der Weg heeft ook de nieuwe leden in de vereniging hartelijk begroet. Tot presidente werd gekozen me vrouw T. Nawijn-De Vries. In het be stuur werden gekozen de dames M. J. Maan-Hofman, N. Poot-Poot en P. van der Tempel-Nethaak. Afgetreden zijn de dames mevr. C. van Schooneveld- Lin.de, W. F. van Duyn-Pieters en H. P. Binkhors-t-Marges. september, helaas waren enkele opna- - men wat donker. Toch kwamen de kleu ren feestelijk uit. .Men zag de begroe ting aan de grens waar bürgemeestër mr. J. W. Peek en de commissaris van» politie het hoge gezelschap, ontvingen. Men zag ook dat de schooljuffrouw van de dr. Kuyperschool mevrouw "Van:*; Waardenburg en het leeriingetje Truus»» je Immerzeel een hand kregen. Er was de enorme hulde bij het Ste- delijk Museum en dan. waren er fHtsetóf" van het pleinspel. De decors, de spelers,*» vooral leuk was het optreden van dc Wa- j tergeuzen die met een «norm kanon, en: knallende geweren de Spanjaarden ver-: dreven. Men zag de muziekgroepen benfe; de inposante stoet van wagens aan faeËï stot. Ook het voorbij marcher en van de' vele vlaggedragers maakte, een, fi«n:e,;mV| druk. 'Vi Het kleurenfilmpje toonde 'duidelijk. dat Schiedam zich vorig jaar a8stiUB^| gepresenteerd heeft. Ditmaal klonken ff* wederom de Kreten van bewondering bijv de „vaart van het enorme TragatscMp De Vogel Struysz". Met de vertoning, van deze iïlmflitsen heeft de NCVB-Cen- s~: trum voor een leuke primeur gezorgdf want deze documentaires zijn nog niet getoond in Schiedam. Tenslotte werden opnamen gedraaid van Prinsjesdag in Den Haag. Voor het in aanbouw zijnde ziekenhuis aan de Holyweg te Vlaardingen ont stond vanmorgen omstreeks acht uur brand onder de motorkap van een per sonenauto. De eigenaar, de 29-jarige verwarmingsmonteur K. D„ had om be vriezing te voorkomen een deken onder de kap op de nog warme motor gelegd.. De brandweer heeft bet vuur geblust, jKeulen getoond in kleuren. Veel-reac- Er ontstónd aanzienlijke schade aan 'deities verwekten de filmflitsen van het ko- motor. uïinklijk bezoek aan Schiedam op dertien Na de pauze heeft de familie A. W. Krijger films vertoond. Zo werd een va kantiereisje naar Wenen, Oostenrijk en Advertentie Vraagt vers verpakte (Van een onzer verslaggevers) DIJ de Verenigde Glasfabrieken in 3-* Schiedam is woensdag afscheid genomen van een wel zeer oude ge trouwe. Het is zelfs een lid van een familie die van ouds her bij de Vegla dient- Bedrijfsdirecteur ir. G. F. van der Want heeft met grote waardering gesproken van de verdiensten van de haas ovenbouw D. Westerveld die na 52 jaar trouwe dienst met pensioen is gegaan. Op de leeftijd van twee jaar kwam hij in een woning op de briek te wonen aan uw groenteman alleen onder dit handelsm. Fabriek te Hoofddorp Hij heeft het be drijf dus in Schie dam volledig zien en helpen opgroei en. Dat was in 1899 toen het bedrijf zich in Schiedam vestigde. Zijn va der Cocn Wester veld was baas ovenbouw en toen deze Westerveld sr. in 1936 gepen- sioneerd werd j volgde D. Wester- jvcld zijn vader op. Het bedrijf heeft ook de zoon van ■Jeze gepensioneer de, een C. Westerveld in dienst, maar niet als baas ovenbouw zodat de traditie niet wordt voortgezet. Op 14 februari zullen vele personeelsleden bij de Vegla (Van een onzer verslaggevers) f Villifranea-Tirana in Italië heet de ZE HAD het ene voertuig voor )a„ plaats die voor A. C. als woonplaats ten gaan en daarbij niet achteromverblijft echter nu in Schie- DBurdiHYi* wüs ccrv <iuto tG~' \\ocnsG3§ wns hij met zijn hos- »n «nrrtoLton de Srire Pita het kantongerecht te Schiedam genhaar aangebotst toen de 2b jarige, te gasc, fj.j zou op ejf november dron- Schiedamse M. van der B. op I no- ken in de Emmastraat te Schiedam vember op haar bromfiets over de - Nienwe Damlaan naar de Vlaardin- zijn aangetroffen. „Spreekt u Neder lands?" vroeg de kantonrechter mr. P. B. Cos. Verdachte lachtte, maar zei niets. „Spreekt u Frans?" vroeg mr. Cos en verdachte zei in het Neder- Mr. Cos vroeg of verdachte gedron ken had en hij lachte weer wat. Toen gerdijk wilde rijden. Het „doe wel en zie iriet om" is een mooi gezeg de, zei de wnd-substituut officier van justitie bij het kantongerecht te lnnds; "een bectJe Schiedam woensdag „maar hier had;^, toch ook moeten worden omgekeken".Vniantl Mej. M. van der B. werd veroordeeld tot twintig gulden boe i e of vier da gen hechtenis. Binnenhuisarchitect J. G. P. uit Rotterdam zei dat de bromfietser aan de linkerzijde van de Noordvest had gereden toen hij met zijn auto zacht jes rijdende door de Kethelstraat naar de Noordvest ging. Hij had daar geen uitzicht. De officier noemde de verdachte „eigenwijs". Men dient bij bord 11 altijd stil te staan. Nu haddèn de bromfietser en zijn duo passagier ernstig letsel. De kanton rechter mr. P. B. Cos bepaalde de boete op 45 of negen dagen hechte nis. - laan in Schiedam" zei de 23-jarige Rot terdamse chauffeur J. D. van P. ter verontschuldiging voor het feit dat op 16 augustus negen zakken met meel, vijftig kilogram elk, van zijn vracht wagen zijn gevallen. De officier en kan tonrechter gaven te kennen dat eike lading zo goed gestuwd dient te zijn dat geen put iets kan deren. Het vonnis luidde 25 boete. Kleurmaker A. C. A. van V. uit Schiedam heeft woensdag voor het kantongerecht te Schiedam kleur moe ten bekennen. Hij zou door de Emma- Sehiedam, dat hij een wielrijder heeft geraakt. Hij had de twee wielrijders wei gezien, hij had de twee later zien weg lopen maar hij heeft niet gezien dat zijn auto een fiets raakte. „Verdachte had voorzichtiger de bocht moeten nemen", concludeerde de officier. Het werd twin tig gulden boete of vier dagen hechtenis conform.. Met zijn vuilnisauto is de Schiedamse chauffeur bij de gemeentereiniging A. M. op 27 september te scherp van de Bui tenhavenweg naar het Koemarktplein gereden. De officier meende woensdag straat in Schiedam gereden zijn zon-'bij bet kantongerecht te Schiedam dat der dat hij iets van een botsing met jhet wel voorzichtiger kon. Conform werd een geparkeerde auto gemerkt zou hanteerde mr. Cos een drinkglas metj hebben, 2ijn auto had dan ook geen l„ A 4a m 4a t t Ia m r. Ia fc U y. i J - - A u U A wa water, hij bracht het aan de mond en zie: „Dit is wat anders?" en verdachte lachte minzaam terug. „Nee. geen chianti zeker, zeiden officier en kanton rechter en dat was het zeker niet. ver duidelijkte de verdachte sober. Vijftien gulden boete zei mr. Cos, maar de verdachte begreep het niet. Daarna sprak mr. Cos het bedrag in het Italiaans uit maar dat verstond de ver dachte ook al niet. „Ik vertel het hem wel" zei de hospita joviaal en daarna zijn verdachte en zijn beschermvrouwe vriendelijk vertrokken. „Er ligt een diepe put in de Lorentz- schrammetje. Dat bracht de wnd.-sub- stituutofficicr van justitie mr. H. Fran ken in het geweer. „Er zijn getuigen genoeg die verklaren dat u bij de hoek van de straat heeft gezwaaid naar een bloemenverkoopster. daar door heeft u waarschijnlijk niet op het verkeer gelet", zei mr. Franken en V. capituleerde. Hij zal 25 boete beta len. Op 6 september heeft vrachtwagen chauffeur W. J. de "W. uit Gouda zo scherp de bocht genomen op de hoek van de Nieuw Mathenesserstraat in het dertig gulden boete of zes dagen hechtenis. Glasblazer W. C. D, had op 4 okto ber aJ enkeie voertuigen voorbij laten rijden toen hij op dc Grote Markt op gehuldigd worden en dan zal nogmaals aandacht aan het afscheid van V. Wes terveld worden geschonken. In de kring van directie en collega's is D. Westerveld woensdag met echtge note ontvangen. De heer Van der Want releveerde dat de heer Westerveld steeds met de inzet van zijn hele persoon heeft gewerkt. Op twaalfjarige leeftijd werd hij -door zijn vader in de geheimen van het vak ingewijd. Hij werkte dagelijks vele uren. zolang dat soms de belangen van het gezin in het gedrag kwamen. De heer Van der Want wenste de heer Westerveld nu een rustige tijd toe. Ook de directeur van de fabriek van de Veg la in Delft de heer N. A. P. Pijnacker dankte de scheidende fnunctionaris voor de wijze waarop hij steeds de nieuwe ovens heeft verzorgd. De ehef-bedrijfs- bouw Lang-ejan roemde de prettige wij ze waarop hij gedurende 25 jaar met de heer Westerveld heeft samengewerkt. Een van zijn manschappen J. Sanders vertelde hoe Westerveld „brieste als een leeuw als er een oven moest worden gebouwd en hoe hij mak was als een lam als het werk gereed was". Het hoofd van de veiligheidsdienst P. van. Roon roemde de wijze waarop Westerveld op- j trad als brandmeester. Zo noemde hij I de overwinning van de bedrijfsbrand- weer op 14 september 1946 toen de groep j onder leiding van D. Westerveld een j gouden medaille won in een landelijke j wedstrijd. Verder spraken het hoofd van de boekhouding J. de Pater en de chef van personeelszaken H. Brouwer. „Jullie kunnen wel tot de beroepsin brekers gerekend worden, maar zijn toch geen echte vakmensen", zo consta teerde de proc. generaal bij het Haagse Gerechtshof in diens requisitor tegen een drietal verdachten, dat een serie inbraken had gepleegd. Er waren brand kasten gekraakt. Het werkterrein van het drietal strekte zich uit over Rotter dam. Den Haag. Leidsendam en Schie dam. In de laatste stad was ingebroken m een benzinestation. Er was een hoe veelheid geld gestolen. Dat zou alles tot daaraan toe zijn geweest, doch het drie tal pleegde bij de inbraken grote ver nielingen en dat wekte de critiek van de proc. generaal op. Bij de inbraak '.n Schiedam was op ergerlijke wijze huisgehouden. Van het drietal waren de 24-jarige machinebankwerker Th, H. van A. en de 21-jarige schoorsteenveger J. J. J. ieder tot 4 jaar gevangenisstraf veroor deeld en de 23-jarige schoorsteenveger tot drie jaar. Van dit vonnis kwamen verdachten in hoger beroep, omdat zij de straf te hoog vonden. Daar was de proc. generaal het niet mee eens, hij vorderde bevestiging van Achter de Spoorbaanstraat- m;; Bijdorp-Kethel te Schiedam stond woensdagmiddag om half vier ee tuinhuisje in brand. Vermoedelijk n ben kwajongens bet;- jhuisie,::. van de 'metselaar A.: 3.,' in bra'iMfgf&B; stoken. Het huisje brandde geheel at nl .De eigenaar: Us 1 afeï Mvferzekertt. D Schiedamse brandweer heeft het vuur bestreden. -v-j5 9 In de aula van het Stedelijk Mu- - seum in Schiedam organiseert de Schiedamse Gemeenschap dinsdag- avond weer een declamatiewedstrijd voor de leerlingen van alle scholen., in Schiedam. Jan Bronk zal als inter- mezzo een solo pantomime vertonen. De Schiedamse lasser D- v.d.1 G. ';v; is op de Parkweg een damesfiets kwijt- geraakt. Een van de vele reacties: UW PRIJZEN VOOR -".P schreef ons een platenHefhebber uit Oss» Hij voegde er nog aan 'toès De platen uit Uw aanbieding zijn 20 goed, 10 actueel, dat men lich afvraagt; 4 Wanneer U als Rotterdam mer nog NIET profiteerde van deze heeft U nog 3 dagen de gelegenheid tot S februari 1963. Er is nog van alles Klassiek, popn-," laïr en Jazz» Tegen nog lagere prijzen,;;" tegenover Bristol en Stadhuis ijutEi iiK-.11 nij op ac uroie jmtki op l e. t 0 ijn bromfiets langs het stadhuis wilde met aftrek van voorarrest. rijden. Toen hij meende dat de ver keersstroom geëindigd was reed hij weg met als gevolg dat hij op het pleintje getorpedeerd werd. Er kwam nog een auto achter het stadhuis vandaan en de ze auto had voorrang. „Dat zijn de risi co's als u schuin het pieln wil overste ken" zei de wnd.-substituut officier bij het kantongerecht te Schiedam woens dag. „U dient te wachten tot alles voor bij is". Het werd 25 boete. Arresten op 13 februari. SCHIEDAM. Geboren; Cornells N M z v W T Meijer en C B J Oostrum: Maria J C d v A T Paai j en ACM van Rooij. Overleden: B Niggelie. 56 jr: H H Kiute. 91 ir. weduwe van: G J Dries: J C T Bongerj. 91 jr. weduwe van: T Bouw; W de Kuiper, 70 jr, weduwe van: W Boer. De Rotterdamse reinigingsdienst schept elk jaar niet m.nder dan vijf en twintig miljoen kilogram vuil van de Rotter damse straten. Driekwart van die hoeveelheid bestaat, uit opgewaaid en weer neergeslagen stol en zand. Daaraan ergert zich niemand, maar men moet dit regelmatig wegrui men om te voorkomen dat de Rotter-;' damse straten „dichtstuiven". Een kwart van die vijf en twintig mil joen kilogram bestaat uit papier, wegge worpen resten, van alles en nog wat,; waaraan iedere behoorlijke Rotterdam-; mer zich terdege ergert. Want dat alles behoort met op straat maar In vuilnis bakken en papiermanden. Daar komt nog bij. dat deze kwart, doordat papieren en vuilnis heel waf lichter z,jn dan zand. een veel groter votume innemen! Dat alles heeft de directeur van de Rotterdamse ROTEB, ir. L. Dijkshoorn, woensdagochtend in het bioscoopgebouw Musica in Overschie gezegd op een bij eenkomst voor huisvrouwen, beleed door. het Overschiese wijkcomité ..Opgeruimd staat netjes". De heer Dijkshoorn luisterde xjjn praatje op met lichtbeelden. Vier dames, die een veelvoud van dat bezockerscij- fer hadden, werden verrast met een'; prijsje. En alle aanwezigen kregen een zakagenda en een afvalzakje van ..Oo»- genumd staat netjes".

Trouw / De Rotterdammer | 1963 | | pagina 1