Fabriek maakt straks vier huizen per dag MEER SYSTEEMBOUW IN WATERWEGGEBIED DRIE MAANDEN THUIS Over drie jaar 3.000 Larsen- Nielsen flats vf: JONGEMAN J ROTTERDAM Speurtocht moordwapen vanmorgen hervat Aanranding in Schiedam ïSWFi zf house of enqland GAB Nieuwe Waterweg-Noord: Strenge winter: hoger cijfer werkzoekenden NAALDWIJK HEEFT 20.000 ZIELEN Bedrogen Italiaan stak geliefde met stiletto Fa. Ph. LOK en ZONEN Alleen vlaggetjes op Vlagget jesdag WILTON-FIJENOORD N.V. ENIGE FABRIEKSARBEIDERS ADVERTENTIES BEKIJKEN WINKELEN Pagiaa 3 VRIJDAG 8 MAART 19ti3 (Van een onzer verslaggevers) DE laatste tijd maakt ook in het Waterweggebied de volledig geïndustrialiseerde bouw meer en meer opgang. Tientallen flatblok- ken van het type Dura-Coignet staan reeds in Rotterdam en om geving, een totaal van enkele dui zenden huizen. De eerste duizend V«5 W: Twee per dag <3u&i-ereij Prototype Kentering? SCHIEDAM vraagt voor spoedige indiensttreding Dezeza! worden geplaatsl op de Afdeling Hoofdboekhouding en worden belast met diverse administratieve werkzaamheden. VEREISTEN: tenminste drie jaren mfddelbaarschool- onderwijs of diploma U.L.O. praktijkaiploma boekhouden leeftijd 21 tot 25 jaar Eigenhandig (niet met ballpoint) geschreven sol licitaties te adresseren: postbus 22, Schiedam. MV CHEMISCHE INDUSTRIE SYNRES IS even prettig werk als nu beduidend goedkoper «IV U de maat nubeduidend goedkoper serviezen JLAfS 48-deüg, mmmm "r rdamsL Dynamische opening pLATTEGROND van de nieuw ste versie Larsen-Nielsen galerijflats, die dit jaar in pro- uuktie komt. Evenals het proto type bevat de woning een woon kamer en drie slaapkamers. Maar dc woonkamer is groter geworden (nu 4.30x5.68) met een oppervlakte van 25 m2. Daardoor werd de diepte van de grootste slaapkamer van 1.40 m teruggebracht. Door verwijde ring van schotten, kan men nu een nog grotere woonruimte tot stand brengen. Het bijeenbren gen der kasten gaf meer ruimte. De gang verwijdt zich nu aan het emde tot een halletje, dat voorheen opzij was gelegen. De keuken is iets vergroot. 'Al met al een handiger indeling. De ais.and tussen keuken en woon kamer blijft een onvermijdelijk bezwaar, hoewel in geringere mate dan bij het eerste type. /V' V' '«tniwMn van een ander type, het systeem Larsen-Nielsen, nadert nu de vol tooiing. Over drie jaar zullen er in dit gebied drieduizend staan. Volgend jaar zal de fabriek, waar uit de elementen voor deze bouw komen, namelijk vier huizen per dag gaan produceren. Over enkele maanden is Vlaardin gen (in de nieuwe Westwijk) onge veer 800 Larsen-Nielsenhuizen rijker. Het is dc Industriële Bouwmaat schappij ElemcVitum N.V., die de elementen voor de blokken galerij flats levert. Het Aannemingsbedrijf Panagro uit Warmond verzorgt de montage. Maassluis is de volgende gemeente, waar het Larsen-Nielsen- lype te zien zal zijn. Nog dit jaar worden er 252 huizen gemonteerd. Ais die eerste duizend klaar zijn gaal de elementenfabriek die in Maas sluis slaat, verder met de volgende duizend. Binnenkort wordt daarvoor het contract getekend met de Commis sie Woningbouw Waterweggebied. Zo als men weet is dit een orgaan van de elf op bouwgebied samenwerkende gemeenten in dit rayon. En daarna vol gen nog duizend huizen. mf&mmrnfim REEDS IN 1959 kreeg de N.V. Pana gro. een dochteronderneming van .Nationaal Grondbezit, de opdracht voor de eerste duizend. In het voorjaar van 1961. nu twee jaar geleden, opende mi nister mr. J. van Aartsen de fabriek, die hiertoe in Maassluis was gebouwd en die een investering van 2,5 mil joen vergde. Sedertdien Is in een fabriekshal van 48 x 69 meter gewerkt in een tempo, dat na enige aanlooptijd, elementen voor twee huizen per dag werd. Men beschikt over een tachtigtal stalen mal len, waarin het beton voor de elemen ten wordt gestort. Tussen storten en ont- kisten verloopt ongeveer 18 uur. Ver warming in de fabriek bevordert de natuurlijke verharding. Kant en klaar met deurkozijnen en leidingen verlaten de onderdelen van de bouwdoos de fabriek om op spe ciale wagens naar de bouwplaats te wor den vervoerd. Daar komen ook de hou ten puien, die in een speciale fabriek van Panagro in Warmond geheel klaar zijn gemaakt tot en met de voorlak. Op de bouwplaats is slechts nog de montage, het plaatsen der kasten, keukens en la vet alles met behulp van grote kranen en het aflakken nodig. Op deze wijze zijn te Vlaardingen bijna 18 blokken gereed gekomen, "waarna in deze gemeente nog een blok met 22 winkels en 80 woningen volgt en tenslotte in Maassluis nog vijf blokken. De onderbouw wordt te voren op de paalfimdering gestort (Van een nnzér verslaggevers) X)E strenge winter heeft bijna drie maanden lang voor een aanzien lijk groot aantal arbeidskrachten al le werk onmogelijk gemaakt. Hier en daar werd nog wel wat binnen werk verricht, maar werken in de buitenlucht was taboe. De heer Hoogkarspel, directeur van het G.A.B. in het rayon Nieuwe Water weg-Noord, schat dat ongeveer 70 procent van de 2122 bouwvakarbei ders, die in november van het vorig jaar op nieuwbouwobjecten te Schie dam en Vlaardingen werkzaam wa ren, niet meer in bet productiepro ces was opgenomen. De stagnatie, die de vorst heeft veroorzaakt, nam gerekend naar de verloren bouwacti viteit daarom ernstige vormen aan. Afgezien van de arbeidskrachten, die door de winter noodgedwongen werkloos waren, nam de geregistreer de arbeidsreserve voor mannen in de loop van februari enigszins af namelijk van 222 tot 199 werklozen. Deze ver mindering voltrok zich in vrijwel alle bedrijfstakken, in het bijzonder in de scheepvaart, waar de werkloosheid van 35 terugliep tot 25. De geregis treerde arbeidsreserve voor vrouwen bedroeg aan het eind van de vorige maand 22 (eind januari: 23). Het aantal werkzoekenden, dat eind februari stond ingeschreven op het ar beidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord ligt hoger dan vorig jaar: 1854 eind februari '63 en 1771 eind februari '62. De oorzaak hiervan moet volgens de heer Hoogkarspel gezocht worden de Uitermate strenge winter. Door de slechte weersomstandigheden treocn in vele bedrijven stagnaties op, soms als gevolg van transportmoeilijkheden, ook door onvoldoende inateriaalaanvoer. soms ook omdat het buitenwerk in een of andere afdeling van het oedrijf niet of nauwelijks doorgang kon vinden, (Van een onzer verslaggevers) Simon Arie Sreurc was donderdag de baby-van-de-dag. de meest populaire figuur in Westlands eerste gemeente Naaldwijk. Zijn geboorte, m de nacht var. dinsdag op woensdag, was een j verheugende gebeurtenis; zijn geboor-; te betekende, dat Naaldwijk zijn 2Ö.OO0e inwoner kon inschrijven. Die inschrijving geschiedde plechtig in het gemeentehuis. Burgemeester D. van Heyst leidde, in zijn functie van ambtenaar van de burgerlijke stand, deze officiële gebeurtenis. Vader Arie Pieter Breure, tuinder van beroep, ■wonend aan de Bange Kruisweg 78 in Maasdijk, bekrachtigde met een bandtekening dat wat hij s ntorgens al had verteld: „Ik kom mijn zoon aangeven." Burgemeester Van Heyst overhandigde de vader van .Naald- wiiks 20.000sle een spaarbankboekje met een bedrag van honderd gulden als ..stamkapitaal" voor zijn verdere I verdiensten. (tt 1900 telde Naaldwijk 5080 inwoners. Zevenentwintig jaar later kwam de 10 000ste, in het oorlogsjaar 1943 de, isiflooste. in i»60 de 19.000ste en nu dus de 20.000ste. waardoor het werk op de andere afde lingen ook geheel of gedeeltelijk moest stil gelegd worden. Het G.A.B. gelooft dat binnenkort het aantal aanvragen zal stijgen; vele werkgevers wachten Immers met het werven van nieuwe arbeidskrachten, totdat de winter geheel en al voorbij Is. Het aanvraagcijfer is wel in de maand februari teruggelopen: van 2870 eind ja nuari naar 1854 eind februari. Dit komt in het bijzonder voor rekening, van de metaalindustrie (van 1946 naar 1015), maar het geldt toch ook zij het in minder sterke mate voor de overige bedrijfstakken, zoals te "Vlaardingen en Schiedam in de chemische nijverheid, dé voedings- en genotmiddelen, de transportbedrijven «n voor het onge schoolde personeel. ÜIT de cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau blijkt dat er- een al gemene ter.lens merkbaar is tot het af nemen van personeelstekorten. Ov~ r de oorzaak kan G_AJ3.-directeur Hoogkars pel weinig met zekerheid zeggen. „Het is nog te vroeg om nu al een bepaalde kentering van de conjunctuur aan te nemen," zegt hij. „Veeleer schijnt de invloed van de weersgesteldheid een aannemelijke reden te zijn". Op de vraag wat er zal gebeurea, wanneer het weer omslaat, antwoordt de heer Hoogkarspel dat het waarschijn lijk is dat er dan allerwegen een ver hoogde bedrijfsactiviteit mag worden verwacht. Men zal in vele bedrijfstak ken er dan op uit zijn om de verloren tijd zo veel mogelijk in te haten, waar bij niet alleen aan de bouwnijverheid behoeft te worden gedacht. Hetzelfde geldt voor de nleuwbouwafdelingec van scheepswerven, constructiebedrijven, transportondernemingen enz. Maar wanneer het aantal aanvragen weer zal toenemen, iets wat nu al merkbaar is op het arbeidsbureau, blijft nog de vraag in hoeverre de overspannen ar beidsmarkt van het Vlaardingse en Schiedatnse gebied ln dezelfde graad zal terugkeren. In het rayon Maassluis, waartoe ook behoren Maasland. Bozenburg en Hoek van Holland, onderging de werkloosheid in februari een kleine stijging. Eind januari waren er 19 mannen werkloos en eind februari 25; bij de vrouwen waren deze cijfers 14 resp. 17. Het aan tal openstaande aanvragen voor man AAN HET eind van dit jaar wonen on geveer drieëneenhalfduizend mensen in wat men het prototype van dit oor spronkelijk Deense woningtype (maar naar Nederlandse eisen gestalte gege ven) kan noemen. De volgende tweedui zend huizen, waarvan de eerste duizend in Maassluis (420) fin Vlaardingen (530) verrijzen, zullen wat het exterieur be treft gelijk zijn. De indeling wordt ech ter anders (men zie bijgaande platte grond). Het aantal elementen per woning zal minder worden. Tot dusver be draagt dit 35, maar het wordt straks 25. Dit houdt in dat er meer tole rantie in. de produktietijd.komt. Het, grootste element zal 6.5 x 3,5 meter (dit laatste getal is de .hoogte der hui zen) zijn, het maximale gewicht per element vijf ton, het gemiddelde ge wicht ook hoger. Door dit alles kan de produktie worden opgevoerd. Voordat de serie van tweeduizend kan worden geproduceerd moet de fabriek echter worden uitgebreid. De huidige hal bestaat uit 3 i.g. traveeën, en zal »u uit drie z.g. traveeën, er zal nu een een travee (breedte 16 meter) bij komen. Elernentum heeft nu een terrein van 12.000 m2 en optie op een zelfde opper vlak. Die laatste grond wordt nu aan gekocht, waardoor behalve de produk- tiehai ook de opslag aanzienlijk kan worden vergroot. In september start de nieuwe produk tie. Dezer dagen reeds begint de uit breiding der fabriek, die gereed moet zijn als "het nieuwe type in produktie komt. Nieuwe mallen moeten worden gemaakt vanwege de wijziging in de opzet. De oude mallen zullen zodra de produktie der eerste duizend wonin gen klaar is worden gewijzigd. Rond het middernachtelijk uur werd op het verstilde Begijnhof te Delft de rust wreed verstoord, toen een in Delft werkzame Italiaan, de 26-jarige A. P. druk doende was met liet intrappen van een huisdeur, waarachter toen juist een zeventienjarig meisje was verdwenen, die even tevoren daar door twee Turkse zeelieden aan haar huis was afgeleverd. De Italiaan koelde zijn woede over haar vermeende ontrouw echter niet al leen oP de deur maar ook op het meisje zelf. Hij trok een stiletto en bracht de Delftse schone daarmee een steek toe. nelijk personeel bedroeg eind februari Alles speelde zich in een enkele minuut 3160 (eind jan.: 1766) en voor vrouwe- af. Op haar gegil kwamen de twee Turk- lijk personeel lil (eind jan.: 78). 1 se zeelieden, opvarenden van het in IN maart 1963 wil men op een tempo van vier woningen per dag zijn. Een bijdrage tot de verdubbeling zal ook geven de overgang op een andere methode, de z.g. punt-produktie. Deze werkt arbeidsbesparend en houdt o.a. in dat de afdelingen voor de vloeren van een wat hellende rollenbaan wordt voorzien. Het geheel vergt een investe ring van 2.5 miljoen, ook een verdub beling der uitgaven dus. Het aantal personeelsleden moet van 60 op 100 ko men. In 1966 zal deze opdracht, die ook uit blokken van vijf lagen onder bouw met «nkele hejaardemvoningen inclusief bestaat gereed zijn. Dan, zo vindt ir. F. Brouwer, directeur van Panagro en ook van Elernentum, moeten we naar zes- en achthaog met liften. Dat vergt niet voel moeite. De constructie is er op be rekend. Het is maar een kwestie van aanpassen bijv. door het aanbrengen van iifthuizen, die de heer Brouwer zich middenin de blokken denkt. Ir. Brouwer is zeer te spreken over de samenwerking met de betrokken gemeentelijke autoriteiten en technici, met wiehij sedert 1959 samenwerkt. Bij de opzet is een prettige wissel werking tot stand gekomen, ook ai om dat de gemeenten voor de architectuur zorgen. Het zijn ook de architecten die voor de kleuren der gevels zorgen. Elke kleur is in principe mogelijk, zegt ir. Brouwer. Vrijstelling wegens broederdienst en Bestemming tot buiten gewoon dienstplichtige De ingeschrevenen voor de dienstplicht, lichting 1965, wor den er op attent gemaakt, dat een aanvraag om vrijstelling wegens broederdienst of be stemming tot buitengewoon dienstplichtige, moet worden ingediend binnen 14 dagen na ontvangst van de toegezonden kennisgeving, dus vóór 15 mrt. a.s.. bij het bureau voor Mili taire Zaken van de Gemeente secretarie, Oude Kerkhof 19 b, Schiedam. Ook zij, die wensen te wor den vrijgesteld op grond van het bekleden van een geestelijk ambt of opleiding tot zodanig ambt, tevens zij die bestemd willen worden tot buitenge woon dienstplichtige omreden de vader, een wettige broeder of halfbroeder in Nederlandse krijgsdienst is gesneuveld (of met een gesneuvelde wordt ge lijkgesteld. zoals omschreven in voormelde kennisgeving) moeten vóór 15 maart a.s, een aanvraag ter Gem. Secretarie indienen. DS. J. W1ERSMA legerprtdikont te Ede UW TIJDEN ZIJN m GODS HAND dit kostelijke boekje vandaat jvoj bij uw boekhandelaar f 1.SO N.Y, &€6R. ZO«e* A KEUNINGS UlTGÉVtftStttJ WAGENINGEN De 23-jarige dragline-machinist E. J. Jonkers uit Wassenaar is in de TJrsula- kliniek te Wassenaar overleden aan een ernstig hoofdletsel dat hij woensdagmid dag opliep toen hij in een garage in Den Haag zijn dragline repareerde. Hij viel van de dragline op de betonnen vloer. De vijftigjarige loodgieter W, Bokhout uit de Aelbrechtsstraat in Rotterdam kreeg donderdagmiddag op de Keileweg spatten uit een in brand geraakte mas- tiekketel in het gezicht. Hij werd naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. N.V. CHEMISCHE INDUSTRIE SYNRES Slaehthuisweg 30 te Hoek van Holland vraagt wegens uitbreiding van haar bedrijf Voor hen, die geschikt blijken te zijn is er, door de snelle groei van het bedrijf, de moge lijkheid snel een goede positie te verwerven. Aanmelden dagelijks van 9 tot 5 uur; des avonds na telefoni sche afspraak. Tel. 01747641. Hoek van Holland Groothandel in papier- en textielafvallen Non-Ferro metalen en ijzer Eigen archiefvernietiging. Levering van poetslappen 4e Industriestraat 1214 - Tel. 4595 - Vlaardingen (Advertentie) Wacht niet tot U in het seizoen 16.90 moet betalen, de normale prijs voor deze extra zware kwaliteit verzet bouclé... als U nu tijdens deze voorvérkoop hetzelfde tapijt, kunt.kopén per rr.eter yoor,-nog géén tien gulden. Morgen begint deze speciale verkoop van dit uiterst solide haargaren bouclé tapijt met vaste rug, voor een prijs, die U geen tweede keer kunt ver wachten. l Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van dit haar garen verzet bouclé tapijt, 100 cm breed, in de kleuren cognac en brons/groen, per meter Ciin let. of schrift. faPïC. Rotterdam liggende schip Skarya toe lopen. Tussen deze begeleiders en de bedro gen Italiaan ontstond ter plaatse een ste vige vechtpartij. De 25-jar;ge Turk M. Tez moest nog een messteek incasseren. Hij werd in de buik gefroffen en naar het gasthuis gebracht en daar opgeno men. De Italiaan kreeg onderdak op het politiebureau, de wond die het meisje waarom alles draaide, in de zij kreeg, was van weinig betekenis. De warmbloedige Italiaan liep tijdens de vechtpartij met zijn rivalen een ste vig pak slaag op. HET Rotterdamse parket staat wat de bestraffing van inbraken betreft op de drempel van een nieuwe criminele politiek", zei de officier van justitie b(j de rechtbank donderdag in een zaak tegen twee- inbrekers. „In de eerstvol gende zittingen zal een lange rij ver dachten voorkomen van in het afgelopen najaar gepleegde inbraken. De onveilig heid in de Maasstad neemt hand over hand toe en er zün inbrekers, die zelfs gewelddadigheid niet uit de weg gaan." „Op bet ogenblik zeggen de mensen in Rotterdam, dat je blij mag zijn dat in brekers je niet te lijf gaan", merkte de president, mr. R. 3. Brunner. op. De 37- jarige losse arbeider J. R. bekende 32 kraken te hebben gezet. De officier had hem er slechts vier ten laste gelegd: op 3 augustus in een zaak in electrische agtikelen op de Nieuwe Binnenweg, op 19 augustus in een horlogezaak aan de Oranjeboomstraat, op 31 oktober in een modezaak op de Nieuwe Binnenweg - en op 2 november in een pand in Rotter dam-Zuid. Met de 28-jarige losse werk man H. M. had R. enkele insluipingen verricht. Buit: ojn. bontjassen, nylons, radio's, bandrecorder, platenspeler, hor loges, sieraden en geld. R. en M. hadden beiden negen vonnissen op hun straflijst staan. R. was in 1955 voorwaardelijk ter beschikking van de regering gesteld. De officier eiste tegen R. twee en een half jaar gevangenisstraf en voorwaardelijke ter beschikkingstelling en tegen M. twee jaar. Tegen M.'s echtgenpte, mevrouw J. C. M.-M. (24) en tegen een neef van M... de 28-jarige fabrieksarbeider X. E. eiste de officier wegens heling resp. een maand voorwaardelijk en vijfenzeventig gulden boete. Zij hadden gestolen goe deren van R. en M. aangepakt. Uitspraak op 21 maart. ODRA de winter voor goed is ge weken begint de dienst van Gemeen tewerken aan de bouw van een taxibaan een afrijbaan voor hoge snelheden op de Luchthaven Rotterdam. De startbaan wordt bovendien voorzien van veilig heidsstroken. Deze werkzaamheden zul len de capaciteit van het vliegveld ver groten en dienen ter voorbereiding van de uiteindelijke noodzakelijke verlenging van de startbaan tot 1.800 meter. Voor de bewoners in de omgeving van het Aelbrechtsplein in Rotterdam zal het werk echter lawaai met zich brengen doordat het zandvervoer gedurende en kele weken ook 's nachts zal moeten doorgaan. Voor de bouw van de taxi- baan, die evenwijdig met de startbaan zal lopen en voor de aanleg van de afrijbaan die binnenkomende vlieg tuigen in staat zal stellen met tamelijk hoge snelheden het platform te bereiken, za! een meter grond worden afgegraven en vervangen door zand. Daarop komen de verhardingsconstructies, die met het oog op de weersomstandigheden, voor I oktober gereed moeten zijn. Aan de veiligheidsstroken, vlak langs de start baan, kan uiteraard overdag niet worden gewerkt, 's Nachts zal het vliegveld daarom worden gesloten. HET NODIGE zand voor de werken op de Luchthaven Rotterdam dat uit het Hollands Diep wordt aangevoerd, zal door middel van trechters aan de Ael- De speurtocht naar het slagwapen, waarmee de dubbele moord in Rotter- dam-Zuidwijk werd gepleegd, is van morgen voortgezet. Zoals bekend, moest het zoeken door de sneeuwval tijdelijk worden gestaakt. Bij de speurtocht zijn ook nu vijfentwintig adspirant-agenten van de opleidings school aan de Boezemdwarsstraat, die onder leiding van een rechercheur van het politiebureau De Slinge staan. Zuidwijk is rijk bedeeld met groen stroken, struiken, bossages, zodat de speurtocht zo op het eerste oog een vrij hopeloze zaak lijkt. De recherche laat zich door deze omstandigheid echter niet ontmoedigen en is van plan in de wijde omtrek van de wo ning, waar de moorden werden ge pleegd, elke vierkante meter, te be kijken. De adspirant-agenten, die om negen uur uitrukten, hebben opdracht gekregen om ook naar een sleutelbos uit te kijken. Zoals men zich zal her inneren, zijn de sleutels van de ver moorde weduwe namelijk spoorloos. Naar we vernemen, is de recherche tegen het middaguur attent gemaakt op een ongeveer dertigjarige man, die mét een brommer aan de hand in. de omgeving van Ooltgensplaatweg en het Sandeveld enkele grasperkjes door zocht. De recherche trof bij een nader onderzoek in de aarde verse voetstap pen aan. Volgens de tipgever gedroeg de onbekende zich „schuw en ner veus". Hij zou steeds om zich heen hebben gekeken of iemand hem ook zag. (Advertentie) Hei comité vlaggetjesdag Schevenin- gen heeft bestaten om vlaggetjesdag 1963 te beperker. tot het pavoiseren van de vloot. Hst comUc heeft dit besluit geno men in overleg met de comité's te Vlaardingen en IJmuiden. Het hoogte punt van de viering van de dag van de Nederlandse visserij zal zoals bekend, dit jaar val'.en rond de haven van IJmui den. Het volgend jaar zal Scheveningen aan de beurt zijn. brechtskade in vrachtwagens worden geladen voor vervoer naar de lucht haven. Om geluidshinder zoveel moge lijk ie beperken, was het de bedoeling dat dc trechters aan het eind van do werkdag zouden worden gevuld zodat er gedurende de nacht voldoende zand aanwezig zou zijn om de vrachtwagens te bevoorraden. De vorst heeft dit werk schema geheel in de war gestuurd. Gemeentewerken ziet zich gedwongen om voor de bouw van de taxibanen het zandladen ook de gehele nacht voort te zetten. Dat zal geschieden in de periode half maart-begin mei. In dat tijdvak moet ongeveer 8.000 m3 zand per week worden aangevoerd. Voor de "bouw van de veiltgheidsstroken zal weer kunnen worden vastgehouden aan het oorspron kelijke werkplan: dan zal pas weer zand in de trechteys worden geladen van 's morgens vroeg af. Een van de grootste importeurs van het fijnste porselein bood ons zijn hele voorraad servies- combinaties aan voor een prijs, dertig gulden lager dan nor maal. ''-'W f En morgen staan ze voor U kiaar... drie serviezen, 48- delig, van eerste keus porselein, afkomstig uit de bakermat van de porselein industrie... nor male prijs 79.-, Morgen koopt U deze 3-servie- xen, van hardgebakken, eerste keus porselein, eet- ontbijt- en theeservies, in fraaie, moderne vorm, met decor in pasteltinten1,' nu voor nog géén vijftig gulden. 23-dèllg 10-delig 15-delig eetservies ontbijtservies. theeservies Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze porss- leinenservies-combinaties, voor Géén tel. «f schrift, best. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) Een achttienjarig meisje is donder dagavond omstreeks negen uur in haar woonplaats het slachtoffer geworden van een aanranding. Achter de woningen in de Parkweg iiep ze naar de weg te zoe- j ken met de fiets aan de hand toen een j ongeveer 20-jarige man, zuidelijk type, donker haar, 1.70 meter lang, die even- eens een fiets aan de hand had, haar een keider van de nieuwe woningen in Schie- dam-Nieuwland insleurde. Hij bedreigde haar daarbij met een mes. In die kelder ontstond een hevige worsteling. Het meisje raakte gewond aan beide benen, de kleding van het meisje is gescheurd. Zij slaagde er in zich los te rukken en te vluchten in het autobedrijf van Unique op de Parkweg hoek Burgemeester Honnerlage Gra- thelaan. Het meisje, dat geheel overstuur was, is in het Gemeenteziekenhuis te Schie dam behandeld. De commissaris van politie verzoekt getuigen zich te willen melden bij h«t hoofdbureau van politie. Lange Nieuw- srtaat, Schiedam. Aanhouding van da aanranden wordt verzocht.

Trouw / De Rotterdammer | 1963 | | pagina 2