Met één aandeel 'Vereenigd Bezit van 1894' aandeelhouder in Oa« 200 ondernemingen Raad in gevecht met de tijd Schiedams riolen soms meer dan meter gezakt Gemeente gaat ruilen met spoorwegen grond HBS-er s vieren jubileum van hun vereniging Maassluis won wedstrijd van district E.HJB.O. Schiedams tafeltennis KAMPIOENSCHAPPEN TOCH IN DE BEURS 3600 pond snoek, baars, paling, voorn, bliek, brasem) water in. Weer vis genoeg in de vijvers t AGENDA Passc morgei op de band Boze Noor trapt dichte deur in Agenda met 21 voorstellen Voor Horvathweg en station Uitgebreid program afgewerkt Vlaardingen wint bij junioren P. Jansen over Stille Getuigen heetmanji tt Schiedam N SCHMIDT GROND IS VOOR BOUW R.K. KERK de rotterdammer pagina 4 MAANDAG 18 MAAST 196» 35 VfOOR een bedrag van ƒ677.850 willen B. en W. van Schiedam een groot aantal riolen doen ophalen in diverse wijken, van de stad. Maandagavond zal de ge meenteraad in. de openbare ver gadering ten stadhuize beslissen over de aanvraag voor de kre dieten. In 1962 zijn in enige straten in het westen van de stad de rioleringen opgehaald. De zakkingen, die variëren van 50 tot 150 cm, maken het noodzake lijk dit werk voort te zetten in aangrenzende straten, t.w.: de Paulus Potterstraat, Van Ostade- laan, Pieter de Hooghstraat, Van Dijckstraat, Aib. Cuypstraa't, Frans Halsplein, De Geneste t- laan, Jan Steenstraat en Burg, Knappertlaan N.Z. (tussen Vlaar- dingerdijk en Rembrandtlaan) In de lijst van vermoedelijke kapitaalsuitgaven, opgenomen in de toelichting' bij de begroting (Van een onzer verslaggevers) 1963, is reeds tot uitdrukking ge bracht, dat met een uitgaaf voor dit werk rekening gehouden moest worden. De kosten zijn begroot op 185.000.--. nu... beduidend goedkoper Gevecht tïïiTMnWïïWiTff VERMOEID TIJD PLANNEN Fietser BEVRIJDEND Uitslagen Vak en hobby Individueel Uitlsugen - ROIEX r andaag «Ni dagelijks Advertentie Els van der Pluym en René Janssen van de ziekenomroep Prozie hebben op de bandrecorder een afscheidsreportage van organist Gerard Bressers en het Passageorgel gemaakt. Zoals bekend zal het bioscoopconcertorgel met in gang van 1 april niet meer worden be speeld. Daarom heeft de Prozie op een tekst van Anneke Blacquire de omroepster Else van dr Pluym de inleiding la ten houden. Gerard Bresser heeft op het orgel een keur van zijn repertoire re doen horen en over de kwaliteit en van de organist en orgel spraken o.a. Willem O. Duys, mej. J. Boele van het Leger des Heils, voorzitter Wim F. de Wolff van de CJV en de journalisten INTic. van Doopik en Jan G. van Gel deren. De heren Duys, Van Loopik en Van Gelderen betreurden dat het orgel m Schiedams, grootste zaal tot zwijgen is gedoemd. Zij noemden dat m deze bandreeorderreportage een verarming van de cultuur in Schiedam. Voor 'le ger des Heils en CJV spraken mej. Boele en Wim de Wolff over de uit stekende samenwerking die Gerard Bressers heeft gegeven bij de begelei ding voor de kerstmorgenbijeenkomsten en tijdens o a. het CJV-wereldfestival. Deze bandopname zal dezer dagen ten gehore worden gebracht in .het ge meenteziekenhuis en in de dr. Nolet- stichting in Schiedam. Een 17-jarige Noor G. J. .heeft zich van nacht bij een dancing in Schiedam heel boos gemaakt. Toen hem om drie uur oe toegang tot het. café werd geweigerd, trapte hij een deur in. Schade 90, ook sneuvelde een tl-buis. De Noor. die op zijn schip in Rotter- dam verblijft, is tn het politiebureau in gesloten. B. EN W. van Schiedam stellen de raad voor met de Nederland se Spoorwegen grond te ruilen. Het betreft hier de grond waarop de Horvathweg wordt aangelegd en die de nieuwe spoorbaan en het station nodig heeft. De aanleg van de-weg is nu zo vergevorderd dat, volgens B. en W., met vrij grote zekerheid bekend is welke grond men weder zijds nodig heeft. Ook zal worden verrekend de op stalwaarde, de reeds betaalde ver goedingen voor het vrijmaken van de grond en de opstallen en de waar de van het aanwezige zandlichaam van de oude spoorbaan tussen de Schie en de grens met Rotterdam. vPe N.S. zal aan Schiedam vergoe den in totaal 152.750 en de gemeen te aaa de N.S. in totaal 658.389,36. Be «'gemeente moet dus betalen 505.619,36. De N.S. verkrijgt gratis het recht van opstal voor een personentunnel van het Stationsplein naar de stationshal on der de aan te ieggen Horvathweg, als mede voor een trap vanuit deze tunnel naar de Horvathweg en voor een luifel boven de m- en uitgang aan het Sta tionsplein. Tevens verkrijgt N.S, het recht van opstal voor een rijwieltunnel onder de aan te leggen Horvathweg van het Stationsplein naar de njwielKelder onder de stationshal, alsmede voor twee toeleidende trappen vanaf het Stations plein naar de rijwieltunnel. Ten aanzien van de grond, gelegen ten oosten van de Schie, door N.S. aan de gemeente Schiedam over te dragen, geldt dat door en voor rekening van de gemeente een flauw talud met kant aarden baan op zes meter uit de as van het naastliggend spoor zal worden aangelegd. Dit talud moet worden voor zien van een doelmatige met te hoog opgaande bii voorkeur groen blijvende beplanting. Bomen mogen binnen de wettelijk verboden strook met worden A! hebben wij een treiterend lange winter gehad, eens gaat het gebeuren en dan zitten wij midden in de lente. En dart moeten ze klaar hangen, de voorjaarspakjes, japonnen of rokken. Morgen begint de verkoop van een grote fabrieks-partij hoogst modieuse dubbeibrede stoffen voor minder dan de halve prijs. geplant. Bij de Hogenbanweg moet op de aan de spoorbaanzijde gelegen hoe ken een zwaardere beplanting worden aangebracht, ook loodrecht op de as van het kunstwerk. Voor rekening van de gemeente zal de N.S. langs de hoge zijde van het ta lud, op p.15 meter uit de as van het naastliggend spoor, een afrastering van betonnen kniepalen met harmonicagaas, bevestigd op gaspijpen, plaatsen onder houden en vernieuwe Voor het aanbrengen van zandophogin- gen naast de spoorbaan en de aanleg van andere werken, die naar het oor deel van N.S. de stabiliteit van de baan In gevaar kunnen brengen, moet de ge meente voorafgaand en voortdurend overleg plegen. Als verlichting van de Horvathweg mogen geen kwikdanaplam- pen worden gebruikt; de natrium- of gloeilampen moeten worden aangebracht met armaturen, die horizontaal geplaatst zijn. Aan de lichtmasten mag geen lichtreclame worden aangebracht.' Voorzover de Horvathweg langs de spoorbaan loopt zal aan het verkeer worden voorgeschreven met gedimde lichten te rijden, voorzover mogelijk vol gens de wet en behoudens hogere goed keuring. Bij de uitvoering van deze rio leringswerken zullen tevens de gas leidingen en de elektriciteitskabels worden opgehaald. De kosten hier van zullen 62.850 belopen. Het ophalen van de rioleringen in het oosten van de stad, waarvoor destijds een fasenplan is opgesteld, zal in de loop van dit jaar worden voortgezet door de laatste fase tot uitvoering te brengen. In aansluiting op de reeds vroeger verleende kredieten van in totaal ƒ430.000 moet thans voor dit werk nog kunnen worden beschikt over 100.000. Tegelijk smet deze rioleringswerken zullen de gas- en waterleidingen, als mede de elektriciteitskabels, worden op gehaald c.q. vernieuwd. De kosten hiervan zullen 179.200 be lopen. In 1962 zijn in enige straten in het zuiden van de stad de rioleringen opge haald. De zakkingen, die variëren van 30 tot 110 cm, en de kwaliteit van de buizen maken het noodzakelijk dit werk voort te zetten in aansluitende straten, t.w.: de Fendrechtsestraat Znidlandse- straat, Sommelsdijksestraat, Den Bom- melsestraat en Ridderkerksestraat. In de lijst van vermoedelijke kapi taalsuitgaven, opgenomen in de toelich ting bij de begroting 1963, is reeds tot uitdrukking gebracht, dat met een uit gaaf voor dit werk rekening gehouden moest worden. De kosten zijn begroot op 66.000. Bij de uitvoering van deze riolerings werken zullen tevens de gas- en water leidingen, alsmede de elektriciteitska bels worden opgehaald. De kosten hier van zullen 36.800 belopen. De riolen in de Elzensteeg en de Westonolenstraat moeten worden ver vangen. De vernieuwing van deze riolen zou aanvankelijk in 1962 worden uitge voerd; hiermede was althans rekening gehouden bij de samenstelling van de post voor "rioleringswerken, genoemd in de toelichting bij de gemeentebegroting 1962. Door .omstandigheden is dit werk toen echter niet doorgegaan. Het ligt nu in de bedoeling deze riolen in de loop van dit jaar te vernieuwen. De kosten zijn toegroot op ƒ20.000. Bij de uitvoe ring van deze rioleringswerken zullen tevens de gas- en waterleidingen, als mede, de elektriciteitskabels, worden op; gehaald. De kosten hiervan zullen ƒ28.000 toelopen. TAE Schiedams® gemeenteraad x/ gaat maandagavond overigens /een gevecht met de tijd leveren. Op Pled Prince de Ca»*» pep» HET ECHTPAAR was zeer ver- moeid. Dat kan gebeuren in Schiedam, het zal de invloed van de miserabele ohegeur uit Pemis" zijn maar mogelijk is het ook wat anders. In ieder geval had het Schiedamse echtpaar behoefte aan veel slaap. Die avond echter kwamen de vrien den. Het gesprek werd goed zoals elk gesprek dient te zijn en dan vergeet men (voorlopig) de slaap. Gesproken werd over ie televisie, over de krant, over De Gaulle natuurlijk, en over Ter Braak en Du Perron, over Pit- gieter en over Multatuli, over Coupe rus en over Mulisch en dan nog over de absolute kunst en over de waarde ring en gradaties, over de persoonlij ke interpretatie en dan de benadering uit de eigen gevoelssfeer die toch ook altijd van inuloed zal zijn. ZO WERD HET een heel onderhou dend gesprek. Praten echter vraagt tijd en het is zo te betreuren dat te genwoordig niemand meer tijd heeft voor deze beste van de menselijke mogelijkheden. De jongelieden maak ten er ditmaal vier uur in de mor gen van. Toen de gasten buiten kwa men ontmoetten ze een enkele dron ken ztoalkeraar. Dat is normaal in Schiedam, de rest slaapt als daartoe de tijd is. Het echtpaar was inmiddels al naar bed gegaan want het gebrek aan slaap liet zich plots funest gelden. de agenda staan namelijk 27 voor stellen van B. en W. maar om negen uur wacht de directie van de scheeps werf Wilton Fijenoord het gezel schap met genodigden in de kantine boven de telefooncentrale aan de Vlaardingerdijk. In de vacature van de Gemeentelijke Jeugdcommissie, ontstaan wegens af treden van Reyer J, S. Goettscb, wordt voorgesteld zijn opvolger Wim Odé. B. en W. willen panden kopen m de Wil lem Brouwerstraat, pand 7a voor 11.500 en pand 9 voor 12.500. Van de Erven P._ Sanders kan het pand Hoofdstraat 155 voor 9.250 worden gekocht. Het pand Singel 66/Tweede Tuinsmgel 1 kan gekocht worden voor 19.600. De panden Verbrande Erven 7a en 7b kunnen gekocht worden voor 4300. Het 'bouwcoasortnan Kloppers-Hoog hart-v. d. Wetering wil 3200 meter grond aan de Kerklaan kopen voor 45 per meter. Het bouwbedrijf H. van der Kraan wil een perceel grond aan de Schiedamsewg, groot 810 PULLMAN GOODWILL DUNL0PILL0 KEURKAP0K H AUPING NAZET ZAALBERG SOLE MIO DONSDEKENS WENTELBEDDEN I SLAAPMEUBELEN fKrediet service] BEDDENSPECiALISTEN te MIDPELUNPSTRAAT73, TELEF. 34912 j voor honderd gulden per vierkante me ter. Het bedrijf B. A. van der Bor wenst een perceel industrieterrein groot 1800 meter in erfpacht voor ƒ2.25 per meter per jaar. Het erfpachtsreeht voor Ingelse zal vervallen worden verklaard als de raad instemt met het voorstel van B. er. W. Voorgesteld wordt ten slotte een le ning van 495.000 te verstrekken aan de afdeling Schiedam van de Neder landse Protestanten Bond. Twee miljoen gulden willen B. en W. lenen voor de ge meentekas. Kredieten van 34.900 en 17.450 worden gevraagd voor de Cen trale Schoolbibliotheek. De bevolking wordt weer doorgelicht op TBC. Kos- meter kopen I ten 31.200. (Van een onzer correspondenten) DE afdeling Maassluis, die zater dagmiddag de organisatie ver zorgde van de ere-wedstrijd van de kring Schiedam, teneinde het team aan te wijzen, dat op een nog nader te bepalen tijdstip de kring Schie dam op de districtswestrijd van Zuid-Holland zal vertegenwoordigen, boekte een bijzonder succes. Met een tweede prijs in de juniorgroep na Vlaardingen en een eerste prijs in de seniorgroep, alsmede ae leid- stersprijzen in beide groepen, was het voor de afdeling Maassluis van de E.H.B.O. wel een uitzonderlijk succes, waarop met voldoening kan worden teruggezien. Maassluis zal dus de eer van district Schiedam moeten hooghouden en wan neer het .gaat op een wijze als zater dag mag verwacht worden, dat een representatieve ploeg niets zal nala ten om een zo goed mogelijk figuur te slaan. Het was in gebouw „De Sluis" te Maassluis zaterdagmiddag gezellig druk. Er was voor deze kringwedstrijd grote belangstelling. Na opening door de voor zitter van de afdeling Maassluis, de heer M. van der Dee kwamen allereerst de juniorploegen aan de beurt. TWEE fietsers kwamen met hun stuur in elkaar, waarbij beiden min of meer ernstige verwondingen opliepen. Bloedingen en botbreuken waren op juiste wijze aangebracht De jury, be- NU ZIJN PLANNEN altijd alleen maar plannen. Het echtpaar kan neen rekening houden met aanvallen van tweejarige kleuters. Bij het naar bed gaan was de kleine zeer goed ingeprent „dot ze moest stil zijn, dat ze geen herrie mocht ma kendat ze in bed moest blijven lig gen als mammie en pappie sliepen, dat ze stil moest blijven liggen totdat ze uit bed zou worden gehaald" en meer van dergelijke stelregels waren het kind met overtuiging ingegeven. De ouders meenden dat ze nu wel ge rust konden zijn. NAUWELIJKS waren ze begonnen aan hun reis in 't land v.d. enige onschuldiger! of een deur in het huis kermde van ongewoonheid. In de slaapkamer van de ouders kwam een klein kereltje, hansopje tot aan de grond, blonde haartjes over te groot hetj jakje. Twee pientere oogjes boorden zich door het halfduister, waar de vermoeide vader „zich dood hield'' De kleine vond de situatie zo onge woon dat gedurende minuten niets ge beurde. Het was bijna half zeven, laat genoeg voor de Schiedamse jonk heid om met de activiteiten te be ginnen. De kleine echter overdacht mogelijk wat er de vorige avond ge zegd zou kannen zijn. Zo stond die kleine daar maar heel stil met de speelgoeêbeer in de hand. Peinzend moet ze die beer over de kop hebben getild want plots klaagde het beestje in het duister: „mèrnèmè" en vanuit de deken klonk de bevrijdende lach van de vader. De kleuter werd in bed gehesen, daarna luidde de klok half zeven en het kind riep met een ver heugd: „klokje bim, klokje bam" he le kolonies wakker. staande uit de heren W. de Boer, 's-Gra- venzande; D. de Jong, Vlaardingen en J. Jongejan, Maassluis had geen taak. Met slechts vier punten verschil klopte Vlaardingen (197) Maassluis (193). Bij de leidsters was het Maassluis (46) dat Vlaardingen <45) de eer afsnoepte. Al met al een spannend en sportief eve nement op het gebied van" de eerste hulpverlening. Bij de senioren was het onderwerp van sterk afwijkende vorm. namelijk het volgende: er bevond zich op het wedstrijdgedeelte een ledikant, waar in een patient lag. Door het innemen van een grote dosis slaappoeders was hier een ernstige bewusteloze toestand ingetreden. De heer des huizes, die thuis komt en zijn vrouw niet wakker kan krijgen, valt in zijn zenuwachtig heid van de trap en breekt daarbij arm en been. Ook in deze afdeling had de jury, bestaande uit de artsen J. H. v. d. Berg, Schiedam; C. F. Geest, De Dier en J. J. Lonkhuyzen. Hoek van Holland het niet gemakkelijk. De ploegen gaven el kaar weinig toe. Hier was het ver schil tussen één en twee slechts vijf punten. Wat de ieisterprijs betreft waren het opnieuw Vlaardingen en Maassluis, die elkander de voet dwars zetten Vlaar dingen (56) en Maassluis (57) deden, evenals bij de junioren de balans ten gunste van Maassluis overslaan. Maas sluis had dus wel „zijn" dag. DE volledige uitslagen zijn: Junioren: Vlaardingen 197 pt, leidster 45 pt; 2. Maassluis 193 pt., leeister 46 pt.; Hoek van Holland 151 pt.. leidster 31 pt. en Maasdijk 135 pt., leidster 33 pt. Senioren: Maassluis 263 pt., leidster 57 pt.2. Kethel 258 pt., leidster 48 pt.; 3. Vlaardingen 252 pt., leidster 56 pt.; Maasland 252 pt., leister 37 pt. MET vele activiteiten hebben leer lingen en oud-leerlingen van de Rijks-HBS in Schiedam het zestien jarig bestaan van de HBS-vereni- ging „Onder Ons" gevierd. De fes tiviteiten zijn gisteravond besloten met een gezamenlijk diner in res taurant Europoort. Zaterdag zouden veldsporten worden gehouden maar de terreinen bleken nog ongeschikt. In de oude bijna honderdjarige school zijn zaterdag nog eens als voorheen lessen gehouden. Bij de oud-leerlingen was er zelfs één uit Calif ornië. Al vroeg kwamen zaterdagmorgen de leerlingen naar de school. Na het luiden van de bekende schoolbel be stegen zij met kloppende harten (vanwege de stijgende leeftijd of de herinnering aan de jeugddaden de bekende trappen zoals zij het vroeger hadden gedaan. Vroeger echter hin gen er geen pijlen voor het eenrich tingsverkeer zodat directeur dr. Oort nu glimlachend moest toezien dat zijn gebod en de geplande maatre gelen in de wind werden geslagen. In vier lokalen hebben de oud-leerlin gen les gekregen van mej. M. M. J. Hofman, de heren dr. H. Hoogcarspel dr. C. A. Reester (oud-onderdirecteur) en de heer W. J. C. van Prooyen. On ze belangstelling ging uit naar de dich ter Hrinrich Heme, maar men kan ge zien het commentaar aannemen dat de ervaringen in alle klassen gelijk waren. Mej. Hofman sprak als vanouds over Heine en daarbij handhaafde zij weer uitstekend de orde. Een jonge dame die zonder meer uit de bank stapte werd resoluut op haar plaats gewezen. DE heer Van Prooyen, commissielid Nederlandse filmkeuring en tot vorig jaar leraar geschiedenis, koppelde aan zijn vak zijn hobby zodat hij een boei ende causerie met zijn bekende kwink slagen. hield. De heer Reeser, het rekenwonder op school, rekende ais vanouds in zijn le zing Ruimte en Tijd. De heer Hoog carspel die zitting kreeg in de Pro vinciale Staten besprak de Economi sche aspecten van deze tijd. Daarna hebben de oud-leerlingen nog eens ge hoord hoe het met bun oude stad is vergaan. De bekende dr. mr. ir. Mari- nus M. van Praag hield daarover een causerie Woensdag te 20 uur zal Pierre Jans sen, de oud-conservator van het Stede lijk Museum te Schiedam, de eerste discussie-avond houden in de serie „Stille Getuigen". Ais stille getuigen zullen kunstwer ken uit verschillende perioden worden gekozen van h-et. klassieke .Griekenland tot heden, zowel schilderijen' ais 'beeld houwwerken -en'kunshnjverheid; Voor deze serie, -die verder gegeven wordt op 3 april, 17 april- en 8 mei kan men nog inschrijven voor vier gulden per persoon. Leden van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum te Schiedam krijgen een gulden per (per soon reductie. In de pauze van deze discussie-avon den is steeds gelegenheid tot het gratis bezichtigen van de tentoonstellingen. NOG enkele weken; dan is de Koopmansbeurs te Schiedam ge durende zes dagen, (van 1 tot 7 april) hetstrijdtoneel van de traditionele Schiedamse tafeltenniskampioen schappen. Bij T.S.P., de organiseren de vereniging, wordt al hard ge werkt. aan de voorbereidingen om een vlot en prettig verloop te kun nen waarborgen. Deze kampioen schappen worden nog wél in de Koopmansbeurs verspeeld. Welis waar is de speelzaal "van Noad en Tsf voor de landelijke competitie afgekeurd, doch dit geldt uiteraard alleen voor competitiewedstrijden en gaat dus'pas volgend seizoen in. Wat deze Schiedamse kampioen schappen betreft: het slagen ervan hangt natuurlijk voor een groot deel af van het aantal inschrijvingen, yo- rige jaren werd de strijd steeds in de maand jan. tussen twee com- Dinsdagmorgen begint de ver koop van deze dubbeibrede voorjaarsstoffen, in zwart/wit en vele kleuren, 130 en 140 cm breed, per meter voor Géén tel- of schrift- best. (Van een onzer verslaggevers) DE SCHIEDAMSE hengelaars be hoeven geen zorgen te hebben. In de Schiedamse vijvers zit (weer) voldoende vis. In de laatste dagen hebben de functionarissen van de Hengelvereniging Schiedam en Om streken (waar alle Schiedamse hen gelaars bij aangesloten zijn) geen grote acfiviteit ontplooid. Gebleken is dat in de vijvers m het nieuwe deel van Prinses Beatrix- park de vissen m leven zijn gebleven omdat daar de vijvers diep zijn en de gemeente in samenwerking met de hengelaars het ijs heeft open gehou den. In de oude vijvers waar de wa terstand laag is zijn de vissen over leden. Zaterdagmorgen echter hebben de hen gelaars 3690 pond uitgezet bij de Meeuwensingel in Schiedam, Deze vissen kwamen in grote tanks op een vrachtauto. Ze werden nauwkeurig gewogen, de dode vissen werden er uit gehaald en telkens smeten de Schiedammers kennelijk met veel ge noegen de vaten voï snoek, baars, voorn, paling, bliek, brasem enz. het water tn. De vereniging heeft diverse soorten vis gekocht omdat naen van mening is dat de waterbevolking gevarieerd moet zijn. Dinsdag- of woensdagavond half zes wordt nog 2400 pond van deze vis in het Kethelse water uitgezet. Deze vis is duur gekocht bij een beroepsvisser in Groot-Ammers. Zaterdagmorgen om acht uur gaan de hengelaars met de zegen naar de vij ver bij de speelweide aan de Vlaardin gerdijk om te gaan zien wat er van de 40.000 karpertjes over is die de vereni ging vorig jaar hier heeft uitgezet. De ze kleine visjes van enkele centimeters lang heeft Schiedam vorig jaar gratis van de OVB gekregen. Een overeenkomst in namen heeft ons zaterdag parten gespeeld. Ten onrechte hebben wij gemeld dat de oud-katholie ke parochie van de H. Johannes de Do per grond voor het bouwen van een kerk zal kopen in Schiedam. Deze parochie heeft daartoe de plan nen wel in voorbereiding, maar de be doelde bouwgrond bij de rooms-katho- lieke ulo in Schiedam-Nieuwland is be stemd voor de bouw van een kerk voor de roomskatholieke parochie van de H. Johannes de Doper in Schiedam. petitiehelften in gehouden en de organisatoren mochten dan op een honderdtal deelnemers en ongeveer honderdvijftig inschrijvingen reke nen; iedere deelnemer kan immers in twee klassen inschrijven. Nu de kampioenschappen door het niet beschikbaar zijn van de Koop mansbeurs eerst in april, na de competitie worden verspeeld is het de grote vraag, of evenveel tafeltennis enthousiasten zich zullen opgeven of dat de tafeltennismoeheid aan het eind van een seizoen de inschrijving ongun stig zal beïvloeden. Vanzelfsprekend hoopt de organiserende vereniging op een ten minste even grote inschrijving als in voorafgaande jaren! Tot de aantrekkelijkheden van deel name behoort, naast de krachtmeting met stadgenoten en de gelegenheid van het leveren van een persoonlijke top prestatie, voor de Schiedamse vereni gingen ongetwijfeld ook de jaarlijkse strijd om de wisselbeker voor de sterk ste Schiedamse vereniging. R.A.P. ver overde de (tweede) beker vorig jaar voor de derde maal in successie en kreeg die dus definitief in zijn bezit. Het zal zeker trachten ook de nieuwe beker voorlopig voor een jaar in de pnjzenkast te kunnen opbergen, maar Service, Noad en Tsf koesteren onge twijfeld dezelfde gedachte. Zodat we een spannende strijd ona deze wisselbe ker tegemoet kunnen zien! Individueel gaat Henk Aben (Noad) zijn titel van Schiedams kampioen ver dedigen. Dat 2al dan met felle strijd gepaard gaan. want oude en nieuwe kanshebbers zijn evenzeer belust op de rvan hen moet in de eerste plaats lónlr iHllr-wi nmn C* v Na de lezing van de heer Van Praag gingen de gasten in, een auto bus door Schiedam om de veran-, derde situatie in Schiedam te bezien. De receptie in de aula van het school gebouw 's middags was druk bezocht Tijdens de receptie kon een expositie van boetseerwerk en schilderstukken bezichtigd worden. - In Musis Sacrum werd "s avonds een - opvoering gegeven van „De Vrek" van Molière zoals ook vrijdagavond gé'-" beurd is. De voorzitter van de school vereniging Anton Smit had in zijn wel komstwoord clementie gevraagd voor de hoofdrolspeler omdat deze griep heeft. Toch heeft Carl Lagendijk als Harpagon een voortreffelijke creatie op de planken gezet. Dokter Van der. Me ien uit Vlaardingen was een uitsteken- de koetsier-kok. De docenten Frans, mej. I. Visser en A. Berg haddendit - stuk speciaal voor deze jubileumviering bewerkt. Bianea de Vries als dienst- meisje Clauditie was de enige leerling die meespeelde. De overige tonelisten, waren oud-leerlingen waar van enkel?, al meer aan lustrumvieringen hebben deelgenomen. DE DIRECTEUR van de school dx; R, Oort heelt bekend gemaakt dat de - zeltocht door Oud-Schiedam is gewonnen rondvlucht boven Rotterdam bij de puz- door Rob Verpoosde die met een tijd van een uur en 24 minuten slechts vijf tien stralpunten had. Ook Anneliek Engelse won de vlucht. Zij had 42 straf punten. Bij de jongens werden tweede en derde Rob Meier en Ab Engelsman, bij de meisjes Connie Pieters en Greet Ruigendijk. Verder ontvingen prijzen, voor het volleybal meisjes M4 en M2; lijnbal meisjes lb, basketball meisjes m5, b5 enm2, bas— ketbal jongens b4b en 2a. De prijs' voor de sportiefste ploeg was voor 3a. I Advertentie) tudor-cyster prince - het beste horfoge in zijn prijsklasse" metierenband 220.-' edelsteen kundige f,g,a." diamantexpert gia. LUHBAAH 32 filiaal; oostzeedljk.155-157, rotterdam I 1 Bij de firma Rijnbende in Schie' dam wordt voor de derde maal een Bartenderscompetitie voor junio-, ren gehouden. Dat zal gebeuren op 28 maart als 's middags har tenders uit het gehele land in het be drijf aan de Noordvest hun cocktails zullen vervaardigen. Ds. J. Nawijn gereformeerd predi kant in Schiedam heeft een beroep ontvangen naar Amsterdam-Zuid. Vrijdagavond wordt in de Ark te .Kethel een wijkavond gehouden voor de leden van de Gereformeerde Kerk in Schiedam. De heer J, C. Schreur* maatschappelijk werker onder de jeugd m Rotterdam-Zuid zal spreken over „Onbegrijpelijke ouders- onbegrepen kinderen". De christelijke muziekvereniging Harpe Davids zal woensdag- en don derdagavond concerteren in De Goe de Havenkerk te Schiedam. „Ik be neen neger" is de titel van de voordarchtsavond die de bekende voordrachtskunstenaar Otto Sterman op woensdag 3 april voor de Hervorm de Vrouwengroepen in Schiedam in wijkcentrum Nieuwland zal. houden, De Hervormde Gemeente Schiedam houd zondag 31 maart een bijzondere gemeenteavond in de Grote Kerk. De bijdragen uit de collectes zijn deze winter sterk achtergebleven in verge lijking met de andere jaren. Er komt dan ook een groot tekort als de gemeente geen maatregelen neemt Daarom zijn alie gemeenteleden voor zondagavond zeven uur naar de Gro te Kerk geroepen om inzage te krij gen van het probleem. O Dinsdagavond 26 maart komen de leden van wijkgemeente 3 van de Herv- Gemeente te Schiedam naar gebouw Irene waar de bekende vogelkenner (medewerker aan ons blad) A. de Jong kleurendiapositieven zal verto nen en toelichtingen geven. De dames van de vrouwenkring verzorgen de me dewerking bij de samenzang. titel; wel Henk Eikmans (Service) worden genoemd. En ook in de overige zes klassen waarin gespeeld wordt ma« een spannende strijd worden verwacht, waar door deze Schiedamse kampioen schappen ook voor toeschouwers een aantrekkelijk kijkspel zullen vormen. Behalve leden van de Schiedamse verenigingen die wedstrijdformulieren bij hun secretariaat kunnen krijgen is ook de mogelijkheid van inschrij ving open voor Schiedammers die niet bij een vereniging zijn aangesloten. Voor hen die nimmer lid van de N.T.T.B. zijn geweest, is er bovendien een aparte klasse van inschrijving open gesteld. De Inschrijving sluit op 22 maart. De genen die zich nog voor deelname wil len opgeven, kunnen inschrijfformulie ren krijgen bij de tournooHeider, J. D. Degreef, Vlaardingerdijk 344 Schie dam én deze week 's avonds in de Koopmansbeurs. De inlevering van alle formulieren moet uiterlijk op genoem de datum bij de toumooileider geschie den. Irene: Aquariumvereniging „Tropica", Bijeenkomst, 20. Wijkcentrum Nieuwland: Muziekschool Pangalila Uitvoering, 19. Dagblad „De iotterdammer" Schie damse redactie Lange Kerkstraat 82, tel. 66382 b.g.g. tel. 34154 of 115588 toe stel 51 (b.g.g. na 18 uur 80037) aileen voor redacileaangelegenheden. Agentschap H. 7. Troost. Aleidastr. 23. tel. 65451 (aüeen voor klachten, adver tenties en abonnementen b.g.g. telefoon 115588). Klachtendienst van 18.30 tot 19.30. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123, politie-alarm 64663; GG en GD waarschuwing 69290. Apotheek: Tanssen, Zwammerdam- srngel 41 Van Musschenbroekstraat. Grote Kerk: .Zeven eeuwen Grote of St. Janskerk", 917, Stedelijk Museum: Tentoonstelling Job Hansen en Amerikaanse Grafiek. Chr. Sociale Belangen: ARJOS, Ver gadering, 20. Wijkcentrum Nieuwland: Grafische Bond Vergadering, 20. t

Trouw / De Rotterdammer | 1963 | | pagina 1