weerzien voor Mexicaanse gasten Olympic Thunder wordt eindelijk gerepareerd BHM Middengebied Randstad door ring afgeschermd Dijkverhoging Terheijde officieel begonnen Tweedaags bezoek aan Nederland Irene vriendin van Avecita Huis ten Bosch te Idein voor gehele gevolg Onassis tanker van 26 tot 39.000 ton yBi! a Nog drie lijsten met akndidaten Ir. Lange voor Welstandstoezicht Jeugdhaven krijgt weer nieuw clubhuis Koopman (schoot collega in buik) voor O.vJ. Man poogde zijn vrouw en vriend omver te rijden Westland na twee jaar veilig Ned. Spoorwegen bouwden speciale zandkipwagens Historici komen naar Vlaardingen Driege wondeijJ bij botsing J1|P| TeiiVBjs LIESVELD 6 naar den haag Wm Spoorbaan aangelegd GRATIS GrundigT.V. seite 1SB3 met transistors! J kunt morgen al kijken!" SEEGH3 TAE president van Mexico en mevrouw López Mateos en hun 21-jarige dochter en enig kind Avecit zijn vanmorgen in ons land aangekomen voor een tweedaags staatsiebezoek. Een escadril le van twaalf straaljagers van de Koninklijke Luchtmacht escor teerde het vliegtuig van de Mexi caanse gasten van de oostelijke grens van ons land tot bij de vliegbasis Ypenburg, waar het omstreeks elf uur landde. Presi dent en mevrouw López Mateos en hun dochter werden zeer har telijk begroet door koningin Ju liana, prins Bernhard en prinses Irene, die een goede vriendin is geworden van de presidentsdoch ter, toen zij vorig jaar zes weken bij de eerste familie van Mexico logeerde. -i n?;- VOLKSLIED HUIS TEN BOSCH Uitwerking Groene rtng WV-s? GRUNDIG TV 1963 R is de eerste die thans óók in T.V.-toestellen Pagina 4 VvOEiSSuAo 3 Ai De 52-jarige dr. Adolfo López Ma- teos, die rechten heeft gestudeerd aan de Nationale Universiteit van Mexico, is sinds 1958 president van zijn land. Hij heejt reeds officiële bezoeken gebracht aan de V.S., Ve nezuelaBrazilië, Argentinië, Chili en Peru, aan India, Japan, Indo nesië en de Philippijnen. In het uitgebreide gevolg, dat hij heeft meegenomen naar Nederland, bevinden zich de minister van bui tenlandse zaken en de minister van handel en industrie, die met hun Nederlandse collega's, mr. Luns en en drs. De Pouszullen gaan pra ten. Dat er misschien voor beide tanden op verschillend gebied goe de contacten voor de toekomst kun nen worden gelegd is zeer wel mo gelijk, als men ziet. dat ook met de president meereizen de rector Van de Nationale Universiteit van Mexico, de presidenten van de Verenigde Kamers voor Industrie, de Verenigde Nationale Kamers Van Koophandel en de Nationale Kamer voor Industriële vormge ving, een bankier alsmede maar liefst acht directeuren van publici teitsmedia. De Mexicaanse dagbla den zullen dus wel vol staan over het bezoek aan Nederland... Wegens de grote omvang van het Mexicaanse gezelschap zulten niet allen, op Huis ten Bosch kunnen logeren en zal een deel der gasten op kasteel Oud-Wassenaar verblij ven. Voor prins Bernhard was het duide lijk een weerzien met zeer goede vrienden, in wier land hij heel graag komt. Niet minder dan negen keer is de Prins al in Mexico geweest. Me- vrouw LópeMateos en haar dochter waren vorig jaar de gasten van onze koninklijke familie. Alleen de presi dent en koningin Juliana hadden el kaar nog niet eerder ontmoet. Juist deze hartelijke vriendschapsband tus sen beide families zal aan dit officiële bezoek een bijzonder karakter geven. Vat prms Bernhard en prinses Irene Spaahs spreken is een ander prettig aspect bij deze ontmoeting. Na de begroeting speelde de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht onder leiding van kapitein H. F. W. van Die. penbeek het Mexicaanse volkslied en werden enkele autoriteiten voorgesteld, vergezeld van de Koningin inspecteerde de president de erewacht, bestaande uit een eresquadron van de Koninklijke Luchtmacht en de Kapel van de Konink- lijKe Luchtmacht in ceremonieel tenue Zoals gebruikelijk is volgde hierna het voorstellen van de leden van de Ne derlandse hofhouding aan de president zijn echtgenote en dochter en het voor- stellen van het (uitgebreide) Mexicaan se gevolg aan ons Koninklijk Paar en aan prinses Irene. In de officierseetzaal van het hoofd gebouw werden door de grootmeester van de Koningin een groot aantal auto riteiten, onder wie de ministers, staats secretarissen en de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer aan de hoge gasten voorgesteld. Een lange stoet van glanzend zwarte hofauto's bracht het grote gezelschap even later In snel tempo naar de Resi dentie. in ae eerste wagen zaten de Ko ningin en de president, in de tweede mevrouw López Mateos en prins Bern hard. Zodra de auto van de Koningin zich in beweging zette weerklonk het eerste schot van een uit 21 schoten be staand eresaluut. Daarvoor was een bat terij opgesteld op de vliegbasis. Op het Rijswijkseplein in Den Haag stonden burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten, dé gouverneur van de Resi dentie, de garnizoenscommandant van Den Haag en de hoofdcommissaris van politie al geruime tijd te wachten op een rode loper, die was neergelegd vlak bij het gemeentearchief. Op dit anders zo drukke verkeersplein stapten Koning in en Prins en hun gasten over in rij tuigen om nog een korte rijtoer te kun nen maken voordat zij op Huis ten Bosch het noenmaal zouden gebruiken. Het eerste' koninklijke rijtuig, bespan. nen met zes van de zadel bereden paar den, werd door de Haagse straten voor afgegaan door een commando rijkspo- htie te paard. Langs de route stonden detachementen van de Koninklijke Ma rine, de Koninklijke Luchtmacht en de Koninklijke Landmacht. Om twaalf uur reed de stoet de lam ge oprijlaan van Huis ten Bosch binnen naar het ruime voorplein waar de erewacht w_erd gevormd door een compagnie vanhet Garde regiment Grenadiers met vaandel en vaandelwacht en de Koninklijke Mili taire Kapel met tamboers en pijpers onder leiding van directeur majoor R. van Yperen. De gebruikelijke eerbe wijzen werden gebracht en weer in specteerde de president de erewacht. s Middags ging het gezelschap naar Amsterdam en werd een krans gelegd bn het Nationaal monument. Het middagprogramma 'vermeldde ,een bezoek aan het Rijksmu- °,ora* om -schilderijen van Nederlandse meesters uit de zeventien deeeuw te zien. Vanavond is er een ga- ladiner op Huis ten Bosch en zal in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag een concert worden bijgewoond van het Residentie Orkest onder leiding van Wil lem van Otterloo, dat werken van Pie- ter Hellendaal, Haydn en Mozart zal uitvoeren. Elk voorjaar brengt nieuwe ver rassingen. Zo wordt- in het Be- tuwse Meteren op het ogenblik een lammetje gevoed door een pony. De moeder van het lam metje stierf bij de geboorte, maar de eigenaar, veehouder T. Grandia zag kans het lammetje de eerste dagen met een zuig fles te voeden. Toen er op het bedrijf ook nog een ponyveulen werd geboren, ontdekte de heer Grandia, dat de ponymoeder er niet afkerig van was, het lamme tje ook te voeden. De veehouder of eigenlijk was het diens vrouw werd daarmee van een zware taak ontheven en het lam metje groeit nu als kool. 's Nachts slaapt het bovendien lekker warm tegen de ponyveulen. Bij het centrale stembureau van de kl« kring V (Rotterdam) zijn voor dc verkil zingen van de Tweede Kamer gistermiri dag nog drie lijsten ingediend met namm van kandidaten: 101 Sienw-Democratische Partij: M. Lewin Diemen; W, Jf. Haarmen, Den Haar- a E. E. Duller, Den Haag: A. R. Schouten Den Haag; L. M. Simons, Utrecht; S H. C. L, van Maarseveen, Den Haai1 r den Houting, Rotterdam: Th. H Pijl-l' Amsterdam: M. J Wijnen, Oss en B Tolsma, Lunteren. Bóeren-partij: H. Koekoek. Bennekor-,- E. J. Harmsen, Hoenderlo; P. Voozd. Siiïï' wijk; W. Soetendaat, Lunteren; F wae* ner, Amsterdam; B. Klootwijk. Rotterdam' J. Wachtmeester, Den Haag; J. AvereW Rijssen; D. J. Berghegen, Wamel en D h' de Bie. Sprang-Capelle. Liberale Staatspartij: L. R. J. ridder van Rappard, Gorinchem: J. W. H. Uijtenbo gaart, Wassenaar: G. A. Lamsvelt. Den Haag; K. de Vries, Heiloo; J. Kappers Amsterdam; A. Lambregts, Amsterdam' A. J. Spaans-Van der Bijl, Leerdam; H M. van Fenema, Zandvoort; N. Melkman Amstelveen en I. G. Beijerman-Drost' i Dordrecht. (Van een onzer verslaggevers) DE magere orderportefeuille van de scheepswerf Wilton Fijen- oord te Schiedam heeft een mooie aanvulling gekregen. Verheugd heeft WF dinsdagmiddag telefonisch uit Monaco van reder A. Onassis de op dracht ontvangen om de twee helf ten van de tanker „Olympic Thun der" die nu al maanden werkeloos w de haven bij de Vlaardingerdijk in Schiedam liggen aaneen te koppelen. Dat gebeurt echter niet eerder voor dat het schip anderhalf maai groter is geworden. De Olympic Thunder is namelijk 26.000 ton en de eigenaar, de reder A. Onassis, heeft verzocht een dusdanige sectie tussen de twee helften in te passen dat het verleng de schip een „reuzentankercapaci- teit" van 39.000 ton zal krijgen. Dat is in deze tijd van geringe werkgele genheid iu de scheepsbouw een niet te versmaden opdracht. Het kwarwei zal nog voor Kerst 1963 moeten zijn beëindigd. De werf zal zo spoedig mogelijk met de werkzaamheden be ginnen. De twee tankerhelften liggen nu nog in dehaven. Het is een vreemd ge zicht voor mensen die de geschiedenis van de Olympic Thunder niet kennen.' Vanaf de Vlaardingerdijk lijkt het als of er in de haven van W.F. -twee sche pen liggen met dezelfde naam. De Olympic Thunder is 27 april 1962 zwaar beschadigd naar Schiedam ge bracht. De werf heeft daarna het door brand verwoeste middenschip weggesne den en achterschip en steven naast el kaar in de haven afgemeerd. De scheepsramp gebeurde op de mor gen van de 25e april. Toen maakte de Griekse tankboot Kissavos (23.232 ton) die onder Panamese vlag vaart, in aan varing met de Olympic Thunder. Het ongeluk gebeurde in dichte mist op on geveer honderd mijl ten noordwesten van IJmuiden. Op beide schepen brak brand uit. De Stichting Clubhuizen ,,De Jeugdha ven" in Botterdam neemt opnieuw een nieuw clubhuis in gebruik. De laatste aanwinst wordt dinsdag, 9 april offi cieus geopend. Het nieuwe clubhuis aan 'de' Korte- naerstraat herbergt in feite twee clubs. De jeugd is beneden (ingang Een- drachtsstraat 122) welkom. De oudere jeugd maakt van dé tweede en de der de verdieping gebruik. Ingang is hier aan de Kortenaerstraat 22. De gehele bemanning van de Olym pic Thunder moest het schip verlaten en is toen aan boord gegaan van de Urker kotter Pietertje Maria. Van de zes sleepboten die op weg gingen naar de tankers .bereikte de Humber van L. Smit en Co. de Olympic Thunder het eerst. De brand op deKissavos werd snel bedwongen. Sleepboten van Wijsmuller, en van het Duitse sleepbedrfjl Bugsier hebben het schip op 27 april naar Schiedam ge sleept. Het was een zwaar karwei want door een groot gat aan bakboord stroomde het water in en uit. Hierdoor maakte de tanker zware slagzij. (Van een onzer verslaggevers) De 36-jarige koopman L. A. uit Den Haag, die vrijdagmiddag zijn even oude zwager H. O. uit Schiedam met een pistool in de buik schoot, is voor de officier van jus titie geleld. Zoals bekend, vuurde B. aan boord van het hileense vrachtschip Andalien, dat bij Quick Dispatch aan de Waal haven in Rotterdam lag gemeerd. De twee mannen probeerden textiel aan de schepelingen te verkopen. De eer ste indruk wan de recherche van de rivierpolitie, die B. (met pistool) kort na zijn daad kon arresteren, was, dat de schietpartij het gevolg van concurrentienijd was. Een nader ver hoor bracht aan het licht, dat andere motieven een rol speelden. De toestand van het slachtoffer, dat in het Bergwegziekenhuis werd opgeno men, wordt „redelijk wel" genoemd. B, die evenals zijn zwager in een woon wagenkamp verblijft, zei de recher che van de rivierpolitie, dat hij uit noodweer had geschoten. Volgens zijn zeggen was O. met een pistool gaan zwaaien, maar ondanks intensief speur werk er werden zelfs duikers ingeschakeld heeft de recherche geen tweede istool kunnen vinden, u 1£Ln°S niet zeker of B.( die nu in het Huis van Bewaring aan de Noord- singel verblijft, het pistool al lang in zijn bezit had of speciaal voor de aanslag heeft gekocht. In Delft is vanmiddag ten overstaan van notaris W, H. Gesner van der voort de acte van oprichting van Nationale-Nederlanden N.V. gepas seerd. De ondertekening is gevolg van het feit, dat de concerns van de Na tionale en van De Nederlanden van 1043 vorig jaar besloten hun belan gen te verenigen, onder de overkoe pelende vennootschap Nationale-Ne derlanden N.V. Een 22-jarige Tilburgse bouwvakar beider wordt ervan verdacht zondag, avond gepoogd te hebben zijn 24-jarige vrouw en haar 19-jarige vriend, een Til burgse sjouwer, omver te rijden. De man, die werd ingesloten, blijft ontken nen. Hij zal vrijdag voor de officier van justitie te Breda worden geleid. Tussen de bouwvakker en zijn vrouw boterde het volgens de politie al gerui me tijd niet. Vrijdagavond was de vrouw van huis weggelopen. Zondag avond omstreeks zeven uur zag de man zijn vrouw en haar vriend in. de Paro chiekerk. Hij verliet voor het einde van de dienst de kerk en stapte in zijn auto. Toen het tweetal wat later volgde en op straat een praatje maakte, ontstak de man dusdanig in woede, dat hij met een vol gas gaf. Zo hard reed de man dat hij in een bocht op het trottoir te rechtkwam, waar juist zijn vrouw en haar vriend liepen. De vrouw kon nog net voor de auto wegspringen. Haar vriend werd over de motorkap gesmakt en licht gewond. De bouwvakker is doorgereden en naar zijn ouders ge gaan. De vrouw, die in het gebeurde een poging van haar man zag haar en haar vriend omver te rijden, heeft aan gifte gedaan bij de politie. De man zelf wijt het ongeval aan het feit dat hij met te hoge snelheid reed. (Van een onzer verslaggevers) be- EKN VREEMDE trelncombinatie staande uit drie eerste .klas wagons van de Nederlandsche Spoorwegen en acht splinternieuwe kipwagens, bracht (Van een onzer verslaggevers) "LTET denkbeeld van de z.g. groene -1 ring, die het middengebied van de Randstad Holland van de steden moet scheiden en voor de recreatie van zeer groot belang is krijgt langzamerhand gestalte. Dit bleek uit de causerie, die ir. G. C. Lange, adjunct-directeur van de Prov. Planologische Dienst, van morgen, woensdag, hield voor de Fe deratie „Welstandstoezicht" in Zuid- Holland, die in Rotterdam vergaderde. Ir. Lange sprak over „Problemen tussen de steden". De explosie der Randstad is een gevolg van de krachtige be volkingsgroei en van het feit dat de moderne mens meer ruimte nodig heeft om te wonen, te werken en zich te verplaatsen en te ontspannen. Bestaan de grote steden groeien nog maar wei nig. maar plaatsen in de omgeving daarvan vertonen een sterke aanwas. Over enkele decennia zal ongeveer 85 pet der bevolking in steden met meer dan 100.000 zielen wonen tuin zijn verdreven. Omstreeks kwart voor vier aanschouw den de genodigden het eerste zand- storten. Grote bulldozers begonnen di rect daarop hun werk om dat zand te bestemder plaatse te brengen. In de Ridderhof in Maassluis, gaf dijk graaf Winsemius na de demonstratie een. kort overzicht van de strijd tegen het zeewater in deze streek. Hij ver telde hoe de zee in de afgelopen eeuwen hadtadoo?bx^eneheT lanf o^defivf- Het zand daarvan gebruikt men voor de versterking, de blootkomende goe de tuinbouwgrond wordt toegewezen ?°lr ^et Hooghêen^aalschap van to (Van een onzer verslaggevers) De Historische Vereniging voor Zuidhol land "Vigiiate Deo Confidentes" houdt zaterdagmiddag haar voorjaarsvergade ring in het stadhuis van Vlaardingen. De vereniging telt ongeveer tachtig le den, onder wie zeer veel burgemeesters, gemeentesecretarissen, -bibliothecarissen enz. Zij werkt met subsidie van gemeen ten en provincie en Gedeputeerde Staten van Zuidholland zijn op alle vergaderin gen. vertegenwoordigd. Namens het Vlaardingse gemeentebe stuur zal loko-burgemeester H. K. van Minnen om twee uur het provinciale ge- zeischap^ in het stadhuis verwelkomen. Onvoorziene omstandigheden voorbehou den zal ook de commissaris der Koningin in Zuidholland, mr. J. Klaasesz, die ere voorzitter van deze vereniging is, de ver gadering memaken. Na een kort huishoudelijk gedeelte, waarin verslagen worden uitgebracht en een voorstel tot regelementswijziging wordt behandeld, zal de heer C. Fostma, stadsarchivaris van Vlaardingen een in leiding houden over "De visserij in Vlaar dingen". Be middag wordt afgesloten met een bezoek aan het Museum voor de Neder landse Zeevisserij. de Oranjebuitensluis via Hoek van Hol land naar Terheijde. Even buiten dit kustplaatsje werd gistermiddag officieel een begin gemaakt met de uitvoering van ae werkzaamheden aan de zeewering* van Hoek van Holland tot Terheijde. Het Hoogheemraadschap van Delfland voert dit werk uit in het kader van de Deltawet. Vele miljoenen kubieke meters zand zullen in de komende jaren van de depots aan de Nieuwe Waterweg worden getransporteerd tot aan de kuststrook waar men direct achter de duinen een acht meter twintig hoge „dijk" aanlegt. Gistermiddag hadden vele genodigden in de rijttugen plaats genomen om het eer ste zandvervoer mee te maken en te zien hoe N.S. en Hoogheemraadschap samen werken in dit transport. De genodigden, waaronder ir. J A Lohmann, president-directeur der Neder landsche Spoorwegen, mr. C. J. G. J. Vinkesteün, secretaris-generaal van het ministerie van verkeer en waterstaat vertegenwoordigers van de staf van Rijkswaterstaat, de dijkgraaf van Rijn land, oud-burgemeester Schokking en vele vertegenwoordigers van gemeente- besturen van Rotterdam, de omliggende gemeenten en het Westland, werden in de Kidderhof in Maassluis verwelkomd d°or de dijkgraaf van Delfland, mr. dr. J. Winsemius. Met autobussen ging het gezelschap naar de Oranjebuitensluis tussen Maas sluis en Hoek van Holland waar de offi ciële trein gereed stond. By de Oranje buitensluis liggen de zanddepofc, opge- b?uwd uit het zand dat in de loop der tijd uit de Waterweg is gebaggerd. 'waarover de trein loopt, is gedeeltelijk speciaal voor het zand- vevyoer aangelegd Tot aan Hoek van Holland wordt gebruik gemaakt van de kf^nde hjn. Bij het Hoekse station buigt de lijn in de richting van 's-Gra- venzande af en voert dwars door het duingebied naar Terheijde. In totaa! moet de zandtrein dertien kilometer af- -eggen om het eindpunt te bereiken. Voor dit vervoer heeft de N.S. vijf tig speciale, grote kipwagens gebouwd, die gedurende twee jaar ruim ander half miljoen kubieke meter zand zul len vertransporteren. Na beëindiging vfal- ii STrk hoopt eind 1965 verwijderd Dwo spoorlijn weer werk, waarmee gistermiddag of. ficieel een begin werd gemaakt is eea onderdeel van een .groot project. Vol gens dat project zal Hoogheemraad- ™J!5 e fevering van 's-Gravenha- ge tot aan Hoek van Holland danig ver stevigen. Om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn wordt oe hoogte van de dijk 8.20 meter. De (hoogste) te ver wachten waterhoogte is vijf meter. Er is dus nog 3.20 na extra veiligheid ir,!®, frequentie van acht treinen per, dag 2al de komende jaren aan het project worden gewerkt. Elke trein zal bestaan uit 24 -kipwagens, die elk 20 Kubieke meter vervoeren. De kosten van het gehele project. 'w®?r?n*ep ook het gedeelte Den Haag —Terheijde behoort, bedragen ruim dertig miljoen gulden. Alleen al het gedeelte bö Terheijde gaat tien mil joen gulden kosten. Het hoogheem raadschap is al enige tjjd bezig met de uitwerking van het plan op dc grens van Den Haag en Monster, waar het z.g, „Geestje" wordt afgegraven. ter had gezet, hoe men uiteindelijk op het idee was gekomen om hoo'fden in zee te bouwen om daarmee het gevaar te keren en hoe men tenslotte op het denkbeeld kwam de dijken steeds ho ger te ma-ken. Mr Vinkesteün sprak namens minis ter JCorthals. Hij, stelde dat ,de 1 finan ciering van dit project grote moeilijk- neden blijft geven. Er moet immers een groot bedrag worden uitgetrokken voor de versterking der zeewering en voor het Deltaplan. Niet alleen het ge deelte van Terheijde naar Hoek van Holland vraagt de aandacht. En daar om moet die financiering worden ver deeld over verschillende instanties. Hij memoreerde nog even het feit, dat er nu een trein loopt in plaats van de gebruikelijke buistransporten. Die transporten per buis leveren hier ech ter moeilijkheden op in de agrarische sector, want het zand zou moeten wor den vermengd met zout water om 'het gemakkelijker door de buizen te persen en dat zou alleen maar ver- zilting van de gronden direct achter de dijk tengevolge hebben. stelt aan de bewoonbaarheid kwam de idee der bufferstroken (ongeveer 4 km den, indeling der agrarische gronden en I om oi Arm« 4a UahJaa l-i-t1 gordel worden aangebracht. Op belangrij ke knooppunten zouden instellingen als natuurbaden, speeltuinen, restaurants e d kunnen worden gesticht. Hier en daar wordt reeds gewerkt aan •deze ring: zo heeft Rotterdam zijn z.r bosplan-Noord, dat weer aansluit op de recreatiezone van de Maasstad naar Am sterdam, het bekende ANWB-plan De ring zal echter haar grootste waarde verkrijgen door vijf openingen die toegang zullen geven tot grotere "recreatiegebieden: tussen Wassenaar en Voorschoten naar strand en duinen* tussen Leiderdorp en Alphen naar hei plassengebied; tussen Alphen en Wad.- dinxveen naar het Gooi; tussen Moor drecht en Nieuwerkerk naar de waar- den en tussen Schiedam en Delft via Midden-Delfland naar de Delta. Deze gedachte is in enkele gevallen reeds in streekplannen vastgelegd; voor andere delen der provincie dient'in over- leg met betrokken instanties nog te wor den gezocht naar de uitwerking njet be trekking tot de omvang van nieuwe ste- lang) open te houden om totale „ver- kitting" te voorkomen. Bij een gelei delijk vollopen van de z.g. kleine ring van Zuid-Holland (Den Haag—Leiden AiphenGoudaRotterdamDelft zou den de tussengelegen, nu nog agrarische .gebieden,, steeds sterker wor-den be dreigd. Op de lange, betrekkelijk smalte stro ken open land, fije de schelding zullen moeten blijven vormen tussen de toe komstige steden, zullen vele aanslagen worden gepleegd zowel van de stad als van het dorp uit. Het gevaar is groot dat men daar allerlei voorzieningen zal willen maken, waarvoor In de stad geen plaats is, als opslagplaatsen, autokerkho ven, bungalowparken, loswallen, depots, woonarken e.d. Ook zal er veel- grond nodl£ zijn voor wegenaanleg ten uitbrei ding van vliegvelden. Van agrarische zijde zal men geneigd zijn deze gronden voor een groot deel in beslag te nemen voor tuinbouw onder glas. varkensfokkerijen en andere inten sieve bedrijfsvormen. Als er geen oplos sing wordt gevonden voor de problemen tussen de steden wordt de bewoonbaar heid van de Randstad op het spel gezet Om deze redenen is het denkbeeld ge rezen tengs de binnenkant van de z.-g. kleine ring een .groene ring te sparen. Deze afscherming zal soms slechts één kilometer breed zijn, soms breder. Voor zieningen als fietspaden, toerwegen, ka no-circuits, ruiterpaden kunnen in deze vormgeving van het recreatie-ereaaL De reconstructie van het agrarisch gebied kan evenals de zandwinning mede dienst baar worden gemaakt aan de recreatie „Recreatie" was het onderwerp van deze vergadering van Welstandstoezicht De heer A. P. Schat, stafmedewerker van Instituut Stad en Landschap van Zuid- Holland te Rotterdam, sprak over .As pecten van. het recreatiepatroon in de Randstad" en de Rotterdamse tuin- en landschapsarchitect W, C. J. Boer, over „Welstandszorg en de open ruimte". In de middaguren maakte hek gezelschap een bustocht door Botlek, Europoort en Voome-Puttcn. Drie persenen werden dinsdagavond gewond, toen op het kruispunt Vier* ambachtstraat—Gerrlt van der Linde straat in Rotterdam een motor tegen bromfiets botste. De bestuurder van de motor, de 43- jarige banks teller J. tv. -de Wit uit dê Vie ra mba chts tra at, liep een pijnlijk' Tin- •keribeen op, zijn duopassagiere, de 37- jarige -kantinejuffrouw H. H. Knapipérs uat de Vierambachtstraat en de bestuur der van de bromfiets, de zestienjarigs houtbewerker W. A. van Opstal uit de Gajfelstraat, kregen beiden .een her «enschudding. Men vervoerde de ge wonden naar het Djjkzigtzi-dkenhuis. 14 dagen de nieuwste bij u thuis! Zie vanuit uw fauteuil de wedstrijd Feyenoord - Benfica op 10 april a.s •n töoh... voor ongelooflijk log» prUxmnt zijn TV-serie1963 in belangrijke mate transistors toepast i Dat betekent: enorm verbeterde beeidscherpte en con- trastwerking extra grote gevoeligheid grotere bedrijfszekerheid Andere pluspunten:automatische synchronisatie. u.H.F. kanaalkiezer voor ontvangst van het 2e programma. ziisiair TEterOON IS4T nï IRKEND INSTAUATI6.. «AOIO- EN TELEVISIEBEDRIJF 01 SESCIAALZAAIC VOOR VERLICHTING - WAALSTRAAT U-U - TEL 17

Trouw / De Rotterdammer | 1963 | | pagina 2