Hotel De Kroon wordt groot winkelcomplex H Verkeer uit gesloten straat lieeft voorrang Pijpleiding voor water naar Rotterdam ROTTERDAM Mr. ENGELSMAN STELT VRAGEN OVER RHBS Dl A DEEM AGENDA Steeds minder hotelruimte in Schiedam Grote hulde voor VERMEULEN run het verkeer Supermarkt in september reeds opent Inbraak in winkel Rode Kruis geeft f 500 voor Bali A. J. Breve Mist op de weg of nevel in de maag Snel werk van politie Jongen gewond Wens industrie Botlek/Europoort: Brandend spek in rookkast en Uitvloeisel 1-aprïl grap? Schri] f machines verduisterd LAKENS MET 10% EXTRA VOORDEEL fKANKENHÜIS Bedrijfsongeluk OVERLEDEN ALS GEVOLG VAL Geef Fokkelman 'de ruimte' metl meubelen Gewonde bij botsing Zelfde straf voor Turkse opliehter TOS* deelde de werkgeefster, van de heer S., de'Scheepvaart- en Agen- tunrmaatschappij Seam, mee, dat zij op nieuw 650 gulden zal uitbetalen. de rotterdammer Pagina 3 DONDERDAG 4 APRIL 1963 (Advertentie) Koopt u lakens bi] Fran- kenhuis - dan hebt u een streepje voor. 10 extra voordeel met onze Klan tenkaart! Eigen merk RECORD, 2 x sterker door getwijnde ketting. 1-pers.v extra lang (150 x 250), 9.95. Ook in 2-pers. gezoomd, cordon en geborduurd in wit, bleu, rose of geel. Exclusief voor ons gewe ven: SUBLIEM. 1-pers. ka ken, extra lang (150 x 250) 8.25. Natuurlijk ook keus uit alle andere kwaliteitsmer ken. Vraag onze gratis cata logus met alle prijzen. Kunt u rustig uw keus bepalen! FOLKLORE IVANHOE RIDDÉRHELD beter leven voor minder geld RUSHALTE Kegelclubs Advertentie S) RIJDEN over de Hoogstraat In Schiedam mag 's middags niet, maar degene die van de Dam naar de Grote Markt wil gaan moet het van rechts uit de Hoogstraat even tueel te verwachten verkeer toch voorrang geven. Dat lijkt voor de leek een wat vreemde situatie maar de wnd. substituutofficier bij het kantongerecht te Schiedam, mr, H. Franken heeft zich woensdag beroe pen op een uitspraak van de Hoge Raad van 19 juni 1956. VLAARDINGEN - Tel. 2075 (Advertentie) vandaag... en morgen.... ....ere dagelijks es- ;Le- id- lei 'in, A. en, ie), J. -m: ol. i.?- m; ch. H. 'na x>. 'en rs, m: H. «i, st. linnenspecialist Xórte. Lijnbaan 10. T«l. 137990 Rotterdam-, De 39-jarige Schiedamse straatmaker K. A. Jongste heeft zijn enkel gebro ken bij werkzaamheden op de Nieuw- poortweg in Schiedam. Hij was met collega's bezig aan het leggen van be tonnen trottoirbanden die 230 kg per stuk wegen. Daartoe hadden zij een ijzeren ketting rond de trottoirbanden, geslagen om zo het zware materiaal te kunnen transporteren. Toen een vrachtauto de ketting aan trok is de band losgeschoten, waardoor bet geheel tegen het been van de heer Jongste aanschoot. EEN DER bekendste restaurants in het centrum van Schiedam gaat plaats maken voor een groot ver- koopmagazijn van duurzame ver- bruiksgoederen voor de coöperatie ve verbruiksvereniging „Door Een dracht Sterker" in Schiedam. Hotel- restaurant De Kroon gaat verdwij nen na ongeveer dertig jaar dienst te hebben gedaan. Meer dan dertig laar geleden werd het obstakel bij de toen nieuwe Koemarktbrug ge bouwd. Al die tijd is het centrum voor de stad geweest, het voorzag in ruime mate in de hotelbehoefte omdat er niet veel hotelruimte is in Schiedam. Die hotelruimte verdwijnt dus nu. er blijven slechts enkele bedden beschik- baar in enkele andere gelegenheden in Schiedam. Zoals bekend verdwijnt ook de hotelruimte van Beyersber- 'gen geheel zodat Schiedam in dit op zicht grote tekorten krijgt. De beheerder van hotel-restaurant De Kroon zal om gezondheidsredenen het werk staken en daarom heeft hij zater dag een overeenkomst gesloten. Er wa ren vele gegadigden, o.a. brouwerijen maar de DES verwierf-het recht zodat voor deze grote vereniging een heel oude wens' in vervulling kan gaan. Maandagavond zal de ledenraad van DES. de plannen 'bespreken. DES is van plan het grote .pand naar de standing HET jongetje hing met zijn handen aan de spijlen van de afzetting van de put op de Broersvest naast de Passage. Toch had het kind geen aandacht voor het restantje 19e eeuvvs Schiedam dat de diepte in verdwijnt Hij besefte dan ook niet dat het niet lang meer zal duren dat dit stukje Schiedam verdwenen is omdat het centrum moderne bouwwerken vraagt. Het kind had zelfs geen aandacht voor de weelderige baard van bode Stokhof die men toch wel als een te waarderen contact met de Schiedamse folklore mag zien. HET kind hing aan de spijlen om kre ten te slaken. Daarvoor had hij al zijn aandacht nodig. Hij haalde heel diepadem; dat zag men aan het schokken van zijn lichaam. Dan zette hij zich keurig in postuur en dan kwam er precies zoals op het tv- scherm gebeurt de kreet: Ivanhoe. Zelfs het geluid was identiek, want het jongetje besteedde aandacht aan zijn studie. Men behoefde geen des kundige te zijn om te zien dat de in vloed van de televisie toch wel merk baar is bij dit soort knaapjes. NU zijn mensen wonderlijk knap. Ze kunnen uit wat oppervlakkige constateringen fraaie conclusies trek ken. Dat deed dan ook de Schiedam mer die het kind in actie zag. Hij Advertentie Becer leven voor minder geld is niet alleen een kwestie van een paar gulden méér in het loonzakje. Neen, als een vorst op ons terras in de zon zitten met een kop koffie voor een dubbeltje. of de kinderen kunnen trak teren op een fles limonade met een slagroompunt (twintig cent per stuk!). Voor deze welvaartsvergroting ...om het onze klanten een beetje gezellig te maken... om ze een „beetje beter te laten leven voor minder geld", daarom openden wij onze koffiehoek. En nu als antwoord op een vee! gestelde vraag. „Wordt daar nu aan verdiend.'" zeggen wij vol mondig: natuurlijk. Omdat wij niet honderden maar duizenden kopjes koffie voor een dubbeltje verkopen...en duizenden siagroompunten, kroketten en limonade voor twintig cent...dakrom verdienen wij er toch nog aan. Wij hebben liever drie maal een dubbeltje, dan eenmaal een kwartje! En zo gaat het ook met onze tienduizenden over hemden, tassen, lakens en slopen... en karpetten en bedden met duizenden. Kwaliteit op de eerste plaats en door de massa goedkoop, dat kan.,.'U ziet en merkt het aan de koffie! let U morgenavond eens op... dan starten Wij. met tientallen aanbiedingen, kleding, woning textiel, huishoudelijke artikelen enz. enz. En weken achtereen zullen wij U laten zien, dat het beslist mogelijk is óm beter te leven voor minder geld. dacht aan Ivanhoe. Hij dacht aan het weinig leerzame van dergelijke film- verhaaltjes en hij meende dan ohk dat het kind zien -geheel identificeerde met z'n onverslaanbare ridderheld. Hij was ervan overtuigd dat de reële we reld niet bestond voor dit kind en dat hier dus duidelijk sprake moest zijn. .van het zo verfoeilijke Ivanhoe-com- plex. MAAR de beschouwende Schiedammer zou geen volwassene zijn als hij niet minzaam had gelachen- om het ■gedrag van die jongen. Volwassenen menen namelijk altijd dat alle kinde ren eens volwassenen zullen worden. Daarom houden 'ze de befaamde hand met -uitgespreide vingers in de ima ginaire lucht en de stoutmoedigste» denken zelfs met trots en vertedering aan hun eigen jeugd toen ze als .Arendsoog" of „Old Shatterhand" op pad gingen in een Schiedam dat nog polders had als speelterrein voor de jeugd. De bejaarde Schiedammer •kwam dan ook van de drukke bushal te op de Broersvest met iets van neer buigendheid naar het knaapje om te melden: ,,Zo jongen denk je dat je Ivanhoe bent?" Het knaapje gluurde slechts even langs de oogleden om hoog om, dan geringschattend' te con cluderen: ..Nee, ik ben Wimpie van de bakker". j Ingebroken is in de muziekwinkel van de firma P. Hakkert, Hoogstraat. Schie dam. De dieven zijn aan de achterzij de over een meter hoge muur geklom men, daarna zijn ze door een gang ge gaan en toen kwamen ze bij de winkel waar de deur op slot was. Deze deur hebben ze rrioeten force ren en uit de scharnieren gelicht. Een gitaar merk Egmond, ter waarde van 225 is gestolen. Bovendien werd een bedrag van ƒ300 uit de cassa weggeno men. maar een geldkistje dat op de toonbank stond, is onaangeroerd geble ven. Woensdag 20 maart kwam de 66-ja- rige kraamverpleegster mej. G. van Uffelen uit Maasland met haar brom fiets in de Westgaag zodanig te vallen dat ze in zorgwekkende toestandnaar de Dr. Noletstichting te Schiedam moest worden overgebracht. Zonder bij kennis te zijn geweest is mej. Van Uffelen woensdag aan de ge volgen van deze val overleden. Mej. Van Uffelen was in Maasland een zeer geziene figuur. (Van onze correspondent) In het vertrouwen, dat de bevolking de van 27 mei tot en met 2 juni te hou den jaarlijkse Rode-Kruisinzameling met milde hand zal steunen, heeft het bestuur van de afdeling Maassluis-Maas land-Hoek van Holland van het Neder- landsche Roode Kruis, ter ondersteu ning van een snelle hulpverlening aan de slachtoffers van de- grote ramp op Bali, direct een bedrag van 500 over gemaakt op giro 777. 'vars de omgeving in te richten. Een ar chitect zal de interieurs ontwerpen. Het zal wel september worden voordat deze super-market geopend kan worden maar dan heeft Schiedam er ook 'een verkoophuis voor duurzame verbruiks- goederen bij dat kan wedijveren met de bekende magazijnen in Rotterdam. Er komen drie afdelingen in het grote pand. De kegelbaan in de kelder wordt winkel. De twee afdelingen in het restaurant gelijkvloers worden eveneens las moder ne winkels ingericht. Er zal voor het eerst worden verkocht textiel in een zelfbedienin-gssysteem. dan komt er een afdeling meubilair en verder een afde ling met radio's, TV. koelkasten, was machines e.d. Het is duidelijk dat deze verandering in het restaurant sterke indruk o-p Schiedam zal maken. DES zoekt al ja ren naar een gelegenheid in -het cen trum van de stad waar duurzame ver- bruiksgoederen kunnen worden ver kocht. De leiding en de zesduizend, le den vonden de ruimte bij de kantoren in de Kethelstraat -waar de kleine toon zaal nu is, minder geschikt. De kanto ren van DES zullen in de Kethelstraat gevestigd blijvén. Overigens heeft de coaperatie in Schiedam plannen genoeg. De mogelijk heid voor een fusie met Vlaardingen wordt ernstig overwogen zodat' de co- operatie efficiënter het Waterwegge bied kan gaan bedienen. In deze con centratie passen dan meer activiteiten in de toekomst. Naar verluidt krijgt DES ook de beschikking over het gro te pand van de porseleinhandel e.d. Adams Hoogstraat 101 waar eveneens een moderne winkel gevestigd zal wor den indien de ledenraad accoord gaat met de plannen die maandag ter ta fel komen. De DES zal zoals de heer Van Hee- zik dat heeft gedaan De Kroon huren van eigenaar Fr. van der Mast Boven het restaurant zijn enkele slaapka mers voor hotelgasten. Deze zullen of tot woonruimte of tot kantoren (echter diet voor DES) worden ingericht. Vele honderden vrienden, onder wie het merendeel zakenrelaties uit het ge hele land, hebben woensdag de recep tie bezocht die in een afdeling van de firma Rijnbende Noordvest Schiedam is gehouden ter gelegenheid van het af scheid van de directeur de heer A. J. Breve. Vele cadeautjes en goede wen sen zijn bij deze bezoeken overhandigd. 's Morgens is de -keer -Breve in de kring van het personeel gehuldigd. Een hoogtepunt was het bezoek van burge meester mr. J. W. Peek die met waar dering over de kwaliteiten van de heer Breve sprak waarna hij zoals wij reeds meldden de heer Breve mededeelde dat het H.M. had behaagd hem te benoe men tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Een Schiedamse mevrouw heeft woensdagavond wel zeer snel haar ge stolen onderstel van een kinderwagen teruggekregen. Zij had dit onderstel op de Parallelweg gezet. Toen zij bemerk te dat het voertuig verdwenen was, te lefoneerde zij de politie die dit auto matisch doorgaf aan de surveillerende mobilofoonauto's. Toen het bericht doorkwam in de 'mo- hilofoonauto die door de Hoofdstraat in Schiedam reed, zagen de politieagenten op dat moment een vrouw met het on derstel door de Hoofdstraat lopen. Zij hebben de dame aangehouden, die be weerde het voertuig te hebben gevon den op de Parallelweg en die tevens mededeelde van plan te zijn morgen, dat is dus vandaag, aan de politie mede te delen dat ze het voertuigje gevon den had. Vandaag heeft de mevrouw van de Parallelweg inmiddels het on derstel alweer teruggekregen. De 12-jarige Schiedammer Karei de Man is woensdagmiddag om kwart voor drie van de driewieler van de fruithan delaar Jilles de Boom gevallen. Het kind stond op de treeplank toen de drie wieler, bestuurd door W. de B. begon te rijden. De jongen verloor het evenwicht en viel op het wegdek van de Henri Po lakstraat in Schiedam. Hij werd ge wond aan het linker scheenbeen en hij kreeg een bloedneus. Voor Schiedam is het opheffen van het. hotel-restaurant een verlies. We noemden al het gebrek aan hotelruim te in Schiedam. Bovendien vormt het verlies van De Kroon een bedreiging voor het bestaan van de kegelclubs. De Kroon heeft in de 'kelder twee ke gelbanen die frequent gebruikt worden door de onlangs vijftig jaar geworden kegelclub Tous les neufs, door kegel- club Movent en enkele Rotterdamse combinaties. Er zijn er zelfs meer ge weest maar deze zijn opgeheven. Voor deze kegelclubs blijft nog de mogelijkheid te gaan spelen op de twee banen die onder café Atlantic aan het Rubens-plein zijn. Ook is DeKxoon sinds meer dan der tig jaar het centrum waar vele recep ties zijn gehouden, een centrum voor conferenties, een ontmoetingspunt voor zakengesprekken e.d. Voordat restau rant Europoort gebouwd was kon De Kraan de naam van het beste en be kendste restaurant dragen. Dit gaat nu in Schiedams centrum verloren. Europoortbelangen, waarin 26 in. Zoals men weet, is het vrijwel zeker, dat Vra«g ottze gratis "Topform" catalogus Nw; Binnenweg 288 Tel, 50066-52989 R'dam (Van een onzer verslaggevers) In derookkasten van twee slagers aan de Boezemstraat in Rotterdam brak woensdagavond brand uit. Het vuur ontstond op ongeveer dezelfde ma nier. In de rookkast van de heer H. W. Brand op nummer 107 viel -een partij spek op een gloeiend rooster waarna ook het andere vlees begon te branden. Met twee hoge- en een lagedrukstraal wist de brandweer de vlammen te blus sen. Er was vierduizend gulden schade. Ook in de rookkast van de heer G. van Driel op nummer 34 viel spek op een rooster. Hier was een hogedruk- straal voldoende om het vuur meester te worden. Er was drieduizend gulden schade. het gebied van Botlek en. Europoort opererende industriële ondernemingen zich hebben verenigd, heeft bij de Rot terdamse Kamer van Koophandel een plan ingediend voor een drinkwater- pijpleiding van het Land van Altena naar Rotterdam. Deze leiding zou ten minste één derde van de behoefte aan drinkwater in het Rotterdamse afzet gebied kunnen aanvoeren. Volledige eenstemmigheid over dit project is er echter binnen de stichting nog niet en ook de Kamer van Koophandel, wil het nog even vasthouden, tót de plannen van de gemeente Rotterdam definitief zijn vastgesteld. Het is de bedoeling, dat via deze pijp leiding water uit de (Limburgs-Noord- brabantse) Maas naar het Rotterdamse drinkwaterleidingbedrijl aan de Honin- gerdflk wordt getransporteerd. Dat water kan dan worden getapt ver boven de zoutgrens en het is lang niet zo. door industrieën en grote steden vervuild als het thans in Rotterdam, als grondstof gebruikte Rijnwater. Met deze pijpleiding wil de industrie ge vrijwaard zijn tegen de mogelijkheid, dat er zich weer een situatie zoals in de afge lopen winter voordoet: rout water in de waterleiding stelt de industrie voor moge lijk nog grotere moeilijkheden dande huisvrouw. Het plan zou veertig miljoen kosten, deze kosten rou de overheid moeten dra gen. Die is Immers verplicht om voor goed drinkwater te zorgen! jüen meent, dat een dergelijke pijpleiding reeds dit jaar gereed zou kunnen zijn. De directie van de Rotterdamse drink waterleiding kwalificeerde dit project als irreëel. Bij het op deze manier water ver schaffen aan Rotterdam zijn te veel in stanties gemoeid. Het Land van AJtena is een waterschap en het ligt bovendien in Noord-Brabant. Over beide instanties heeft de gemeente Rotterdam geen enkele zeggenschap. Men acht het niet aannemelijk, dat Noord-Brabant er voor voelt, van zijn kostbare water op deze wijze een voor raad aan Rotterdam af te staan. Dat zou grote bezwaren opleveren voor de Bra bantse landbouw. Bovendien zou een der gelijke leiding hoogst ingewikkelde en zeer kostbare kunstwerken nodig maken zoals rivierkruisingen en over enige jaren zou al dat werk vo.or niets zijn ge daan, want dan is dat alles overbodig ge worden. als het waterwerk op de Berenplaat en de Delta-Werken gereed zijn, het plan- Biesbos wordt uitgevoerd. Er zal in die tijd een'geheel andere waterhuishouding in de Biesbos zijn als nu het geval is. Er is daar dan geen eb en vloed meer en alleen schoon Maaswater, waarover Rot terdam vrijelijk zal kunnen beschikken. Een pijpleiding zal dan slechts een kilo meter of vijftig zijn en geen kostbare kunstwerken vergen. Berenplaatwerk en Biesbosproject zullen tezamen Rotterdam en geheel Zuidwest-Nederland definitief uit alle drinkwatermoeilijkheden helpen. Advertentie Modern en degelijk Het hoogste rechtscollege heeft toen uitgemaakt dat men ook voorrang moet verlenen aan verkeer dat komt uit eenstraat waar men niet mag rijden. Op dertien december 's avonds om tien over vijf zijn de Rotterdamse chauffeur T. A. L. P. en de Schie damse electriciën H. M. van der T. met hun auto's tegen elkaar gebotst op het--kruispunt Korte Dam-Hoog» straat. De Rotterdammer erkende/volmon dig zijn fout. Hij wist de weg niet en hij was achter enkele auto's aan de Hoogstraat opgereden. „Ja, ook als u de weg niet weet moet u op de ver keersborden letten", meende de kanton rechter mr. P, B, Cos. De officier vroeg voor beide verdachtenvijftien gulden boete, de kantonrechter maak te er voor de 26-jarige Van der T. (geen voorrang verlenen) vijftien gulden van en voor de 19-jarige P. (rijden op ge sloten weg) werd het tien gulden. „Het gaat er niet om wat buiten uzelf is gebeurd maar wat in u was", zei de officier mr. H. Franken woens dag tegen de 33-jarige Vlaardingse ver dachte H. B. De heer Franken lichtte de zaak profnpttoe door te zeggen dat de aanrijding van B. op 4 december op de Laan 4045 minder te wijten zou zijn aan de mist op de weg dan aan de ne vel in de maag van B. „U had gedron ken", zei de officier. Verdachte verweerde zich met de op merking dat hij heel weinig gedronken had. „Hoeveel, laat eens horen, dan maken wij wel uit of het veel of wei nig is", zei de kantonrechter mr. P. B. Cos deskundig en verdachte noemde op: „twee biertjes" en na wat aandrin gen volgde nog: „twee borreltjes" en dat was voor mr. Cos voldoende om te stellen dat het veel was. „Men verhoogt er. in ieder geval de waakzaamheid niet mee", constateerde hij. Verdachte bleef er bij dat de fiet ser R. „ineens uit de mist was komen opduiken". „Wees blij dat u hier voor het kantongerecht staat, u had ook voor de rechtbank kunnen staan, u mag van -geluk spreken", meende de officier die vijftig gulden boete eiste: De beledigde partij R. vertelde dat hij er nog goed was afgekomen. Zijn fiets had een schade van 13,35 en zijn broek was kapot maar dat had verdach te B. al vergoed. De kantonrechter vonniste conform. In de iange reeks zaken behandelde de kantonrechter te Schiedam woens dag vrijwel identieke aanrijdingen of dergelijke verkeersovertredingen. Voor sommige weggebruikers kwam de straf wel zeer vlot na de da3d. Zo vertelde de politieman K. dat de heer F. VV. B. uit Wassenaar zonder meer het kruis punt bij de Rembrand Haan in Schie dam ivas opgereden zonder acht te slaan op de stopstreep. De politieauto moest krachtig remmen om niet tegen de auto van B. te botsen. „Hij bad een glas sherry op", zei de verbalisant ter toelichting. Bij verstek werd B. tot FRANSENSTK. 9 (Van een onzer verslaggevers) De 34-jarige machinebankwerker M. P, Maijer van de Vredehofweg in Rot terdam/werd. woensdagmiddag op de kruising Oudedijk-Avenue Concordia bij het oversteken door een auto met aan hangwagen aangereden. Hij moest met een pijnlijke rug en linkerbeen naar het Bergwegziekenhuis worden vervoerd. De 56-jarige mevrouw C. J. Visser- Loube van de-Kerkedijk in Rotterdam werd woensdagmiddag op de Xraaye- veldsiiigel bij het oversteken door een tractor aangereden. Zij werd met een hersenschudding naar het Zuiderzieken huis overgebracht. •De--26-jarige -mevrouw ;J. E.jsBóute- Brandwijk uit de Gaesbeekstraat in Rot terdam liep woensdagavond,. (oen zij met de fiets door een bromfietser werd aangereden, een scheurwond aan de lin kerkuit op. Men vervoerde haar naar het Zuiderziekenhuis.De aanrijding ge beurde vlakbij de woning van mevrouw Boute. De 39-jarige magazijnbediende M van Dijk uit de Ruurlostraat in Rotter dam moest woensdagmiddag na een aanrijding met -een bestelauto op de .-»!kruisingGiesenweg-Industrieweg met waals ik. 3S|een üdfcej/ beenbreuk naar het Berg- wegziekehhuis worden gebracht. De heer Van Dijk reed op een fiets. (Van een onzer verslaggevers) Op de Maasboulevard in Schiedam is woensdagavond om kwart voor acht de 15-jarige jongen Gerardus Hogeveen te gen de auto van de vertegenwoordiger W. V. aangereden. Hij kreeg een vlees wond aan de linker pink. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. Advertentie DIADEEM: I het vloerkleed I voor gezelligheid en sfeer! Hoge gesloten pool, doorgeweven rug, effen of gedessineerd. I Vraag folder D 59 aan: I N.V. Veneta, Hilversum ZUIVER Het Tweede Kamerlid mr. H. B, Engelsman (F.v.dJL) heeft minister mr. Cals schriftelijk vragen gesteld of het juist is dat de Rijks H.B.S. in Schiedam in een zodanige staat van verval verkeert, dat stichting van een nieuw schoolgebouw hoogst urgent is. De heer Engelsman vraagt ook of het juist is dat tot stichting van een gezamenlijke nieuwe huis vesting voor de Rijks H.B.S. eb het Stedelijk Gymnasium zal worden overgegaan en wanneer met de bouw zal worden begonnen. Mr. 'engelsman (curator van het Stedelijk Gymnasiu men fractie-voor zitter van de P.v.d.A.) in de Schie damse Gemeenteraad heeft deze vra- egn gesteld naar aanleiding van een betoging die de leerlingen van de H.H.B.S. maandag in Schiedam heb ben gehuoden in verband met de slechte toestand van hun gebouw. Deze betoging was een direct gevolg van I-aprilgrap die een krant had ge lanceerd. Deze krant okndigde aan dat de scholieren maandag een protest mars zouden lopen. Dit Was echter niet de bedoeling. De mars is toen toch maar gehouden omdat men het blad de april-grap "wilde ontnemen. Het gebouw van de HBS aan de Over- schiesestraat is 96 jaar oud. De grond is reeds verkocht aan de gemeente. Op die plaats zal in de toekomst, als het gebouw en de brandweerkazerne izjn afgebroken/het nieuwe stadhuis verrij zen. Het Stedelijk Gymnasium aan de Lange Nieuwstraat is nog ouder, name lijk 160 jaar. Dit gebouw moet ook ver- Siein Bosman uitstekend in Moordromance dwijn-en om'plaats te maken voor nieu we knatoorpanden. De grond aan de Burgemeester Van Harnataan waar de twee scholen samen in eèn gebouw zullen trekken, ligt al jaren bouwrijp. Reeds enkele malen zijn de bouwteke ningen gewijzigd. Zij zijn nu echter vol ledig goedgekeurd. Het wachten is op rijksgoédkeuring voor het werkelij kbe- gin van de bouw. (Van onze rechtbankverslaggever) Voor verduistering van zes schrijf machines eiste de officier vanjustitie bij' de Rotterdamse rechtbank tegen de 27-jarige losse arbeider G. T. A. F. een jaar gevangenisstraf en verzocht de rechtbank F. voorwaardelijk ter be schikking van de regering te stellen. In september had F. een aantal schrijfmachines gehuurd met de opzet deze weer onder te verhuren. De za ken liepen echter slecht, waarna hij, in geldnood zittende, de tikmachines ver kocht. De losse arbeider was de laatste ja ren diverse .znalen veroordeeld. De proeftijd van een voorwaardelijke straf liep nog. Er was voorts sprake van een minder toerekeningsvatbaarheid van de verdachte. Uitspraak op 18 april. SIEM ROSMAN heeft woensdag avond in Musis Sacrum een voor treffelijke rol gespeeld als Douglas in het toneelspel „Moordromance" van Jan Stewart Black. Hij deed dit als van het quintet van Schiedams Toneel, dat als zesde in de reeks deelneemt aan de toneelwedstrijd van de Schiedamse Gemeenschap. Hierna volgen op 18 april Geron met het stuk „Verraad" en op 8 mei sluit de christelijke toneelvereniging Het Zuiden met „Per luchtpost" de rij. „Moordromance" gespeeld onder re gie van Ba-s van Loopik is typisch Engels hoewel niet nieuw in de ko mische literatuur. Met twee broers die ten onrechte een landhuis bewonen, overwegen de wettige erfgename te vermoorden. Zij gebruiken daartoe al le mogelijke middelen als rattekruid, wurging, instortende kelders, steken met een fruitmesje, maar het gelukt niet. Het einde komt als de wettige erfge name, tevens allerliefst nichtje, haar koffertjes pakt en het buitengoed ver laat. De twee broers liggen dan dood op het toneel. Zij hebben het voor het nichtje bestemde gif gedronken, Er dwarrelt ook nog een onuitstaanbare journaliste door dit trieste landhuis en er wordt een butler ten tonele gevoerd, die alles weet, niets zegt en alles ziet. Deze butler wordt perfect gespeeld door Henk Poort. Hij is een levend fae- torum, een meubelstuk, waarvan men niet veronderstelt dat het een ziel zal hebben. Siem Rosman, een van de twee vervelende broers, wekte zelfs as sociaties met de beroepsspeler Ko van Dijk. Rosman heeft dan ook het spel gedragen. Men deed op het toneel zonder dat hij er in betrokken was. Het was Cock Sneepels die een Hef nichtje op de plan ken zette. Wim Lank amp speelde de an dere boze broer. Hij deed dat goed maar minder dan bariton Siem Rosman. Rla van der Voorden tenslotte speelde in dit niemendalletje de vage verslag geefster. (Van onze Haagse redactie) Het Haagse Gerechtshof bevestigde woensdagmorgen het vonnis van de rechtbank in Rotterdam tegen een 36- jarige Turk, die wegens vervalsing van een cheque tot een jaar gevangenis straf'met aftrek van voorarrest werd veroordeeld. De Turk was in Rotterdam in co™ tact gekomen met een diamantkoop man, van wie hij voor ƒ30.000 aan diamanten kocht. Hij -betaalde met een cheque, die bij de bank in Baden-Ba- den kon worden verzilverd. De diamant koopman ontdekte daar echter, dat de Turk hem met een valse cheque had opgelicht. De vierjarige Hendrik Maurik van de Feijenoordkade in Rotterdam liep woensdagmiddag in de speeltuin aan de Piekstraat een hersenschudding op. De jongen, die naar het Dijkzigtziekenhuts werd vervoerd, was van -een drie me ter hoge glijbaan -gevallen; De 'Rotterdamse aannemers achten de werving van meer buitenlandse arbeids krachten nodig om de door de winter veroorzaakte vertraging in de werk zaamheden in te lopen. Men zoekt het in Spanje. Reeds is een vertegenwoor diger van het Gewestelijk Arbeidsbu reau naar dat land vertrokken om de werving te organiseren. Over een week of zes zullen, naar men verwacht, dan de eerste Spanjaarden -arriveren. Er'is gelegenheid voor de bouwvakker om door overwerk op zaterdag mee te wer ken aan het inlopen van de achterstand. Maar in de praktijk komt hiervan wei nig terecht. Men werkt in de week reeds vijfmaal van 7 tot 17 uur.' Daar komt nog bij dat vele pendelaars op de verspreid liggende projecten zijn In gezet en die mensen doen er een uur of langer over om op en van het "werk te komen. Zij zijn dus 12 van de 24 uur van huis weg. Daarom Is voor de mees te bouwvakkers de vrije zaterdag «een te kostbaar goed dat niet opweegt'tegen overwerkverdienste. Nu hoopt men op de Spanjaarden, wier voorgangers van vorig jaar degelijke werkers zijn geble ken, die zooder twijfel tijdens het Kerst- verlof goede dingen over toestanden en arbeid In Nederland .hebben verteld.... Van een brand in het entrepot van de Rotterdamse N.V. Bevoorradingsmij. voor diensten Overzee heeft «en groot aantal gelegenheid sdlevengebruik ge maakt. Mannen, die na de brand op ruimingswerkzaamheden in het entre pot-hadden, namen weg wat van hun gading was. De officier van justitie ho Rotterdam zei woensdagmorgen op de zitting'van de politierechter, dat in de komende weken nag vete: personen, ver dacht van diefstal in het entrepot, te recht zullen moeten staan. Woensdag morgen stonden vier mannen voor de politierechter: do 26-jarige lossewerk man uit Rotterdam,~de 35-jarige haven-, arbeider Van L. en de 34-jartge chauf feur Van der H„ heiden uit Schiedam en de Surinamer 1. (35). Tegen drie verdachten eiste de" officier een geld boete van veertig .gulden. De politie rechter, mr. A. R. JoUes, legde er bij K. nog twee tientjes bovenop en ver oordeelde de anderen conform. De Su rinamer kreeg 25. Van de L. had 150 sigaretten buitgemaakt, de Surinamer ongeveer «en gelijk aantal rokertjes, K. en Van der H. stalen behalve sigaret ten ook een groot aantal scheermesjes. De 35-jarige mevrouw P. J. S. uft de Gijsinghstraat in Rotterdam kan -weer lachen: Dinsdagmiddag zat zij in zak en as, omdat zij per ongeluk het loon zakje van baar echtgenoot, waarin. 650 gulden zat, met de vuilnisman had mee- De heer S. heeft uiteraard (met enke le collega's) op de vuilnisbelt druk ge zocht naar het loonzakje, dat niet en kele oude brieven in de vuilnisbak -was gedeponeerd. De Roteb verleende alle medewerking, maar de speurtocht Uep op niets uit...... JAC V D. WIMfSTftAAr *Ö- '"'.OfK DUKLAAN ÏEl 787 2 Koopmansbeurs: Schiedamse Ta lel- tenniskampioenschappen, 19. Koopmansbeurs: Schiedamse Tafel- tenniskampioenschappen, 29. Oud Katholieke Kerk: Oec. Raad v. Kerken, Bijeenkomst, 20. Stedelfjk Museum: Opening tentoon stelling werk schilder Jean Miotte, 20.15. Arcade. Lezing Boekenweek, Willem Enzinck, 20. Irene: Aquariumvcr. Aqua Fauna, Lezing, 20. Dagblad „De Rotterdammer" Schie damse redactie Lange Kerkstraat 82, tel. 66382 b.g.g. tel. 64154 of 11S588 toe stel 61 alleen voor redactieaangelegen heden. Agentschap H. J. Troost Aleidastr. 23. tel. 65451 (alleen voor klachten, ad ver- ten ties en abonnementen b. g, g. telefoon 115588). Klachtendlenst van 18.30 tot 19.30 Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69X23. Politie-alarm 64666; GG en GD waarschuwing 69290. Apotheek: Van Westendorp, Park weg 207. Koopmansbeurs: Lange Haven, Be- roepententoonsteUiag S.A.B., 9—17. •7-ïéj

Trouw / De Rotterdammer | 1963 | | pagina 1