ZEVEN GEMEENTEN GAAN STICHTING OPRICHTEN Materieel gemeentewerken en reinigingsdienst nodig Schiedam heeft plan voor uitbreiding slachthuis T.S.F. leed onverwacht zware nederlaag (9-1) Mar ga Minco komt in Boekenweek spreken ROTTERDAM AGENDA Ontwerp plan Groenoord gereed Zandwinning, recreatie en ordening BEDRIJFSVERPLEGER- VERBANDtëEESTER Voorlichting gemeente onvoldoende Jongeman valt van acht meter hoogte op silo Onderzoek „Midden-Delfland Diefstallen Kredieten tot twee ton gevraagd Nieuwe bomen bij Singelplantsoen Totaal één d anderhalf miljoen Voorliefde voor dames-lingerie Schiedamse tafeltennisstrijd TSF 2: goed werk in badmintonstrij d D' Knaapjes gooiden tl-bmzen m showroom Vervanging 10.000 Ketelhuis uitgebrand Schoorsteenbrandje Plotselinge dood „EEN SCHRIJFSTER VERTELT" Meisjes stalen snoep Weinig schade bij gladheid-botsingen DE ROTTERDAMMER Pagina 4 DINSDAG 18 FEBRUARI 1954 Niet ernstig gewond (Van een onzer verslaggevers) UEN aantal gemeenten uit het betrokken gebied is bezig een gereglde samenwerking te vin den met betrekking tot een ver antwoorde vormgeving en inrich ting van de open ruimte in „Mid den-Delfland". Het gaat hier om Schiedam, Vlaardingen, Delft, Maassluis, Maasland, Schiplui den en Pijnacker. Het gebied is uit agrarisch oogpunt van grote betekenis, maar ook recreatie en uitbreiding der woonkernen druk ken in de toekomst en ook nu al een stempel op Midden- Delfland. De betrokken raden zul len binnenkort terzake voorstel len ontvangen. Kosten boven f 150.000 Bijeenbrengen vraagt voer w Medische Dienst STRUUSZ (I) STRUUSZ (O) STRUIJSZ (III) Naar herstel Burgerlijke stand ...en dagelijks Voorlichting (Van een onzer verslaggevers) fcht meter hoogte viel de 17-ja- Trge Vlaardinger C. P. Zoutendiik on J=nbvanteRrT de N^«wpooxtweg^ Ja" Rieheeckweg in Schiedam. De jongeman was omstreeks elf uur op een stelling op acht meter hoogte" rieZwS? a? hZen 26-lan®e coUega J. v. o ÏÜi' 3 Werk met beton storten op het aak van het nieuwe gebouw Daartoe werden silo's met beton naar sen- acht meter hoogte zou de betonnen sUo naar binnen draai» v? fraf het bHon op het dak te ipinnen storten, maar de silo gleed met net beton te vroeg naar beneden, waar door ae süo op de baddings van de stel ling botste. Van der Wal kon nog tijdig naar een 3nder gedeelte van de stelling sprin gen, maar Zoutendijk werd de lucht in» gewipt. Hij viel acht meter naar bene den en viel daar bovenop een andere, igevulde, süo. Tot verwondering -van de deskundigen bleek Du aankomst in het ziekenhuis dat hij slechts een enkelfractuur en rug klachten heeft. Hij is 11a onderzoek m het Schiedamse Gemeenteziekenhuis haas het Algemeen Ziekenhuis te Vlaar dingen vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) Van -de Schiedammer F A. B. is een bromfiets gestolen, die bij de techni sche school aan de Mgr. Notens la ar. in Schiedam stond. De Schiedammer J. V. heeft aan gifte gedaan van vermissing van de wieldoppen van zijn Volkswagen, die op het parkeerplein Singelplantsoen was geparkeerd. Van de Schiedammer J. K. is in de «fulianalaan een wieldop van zijn vólks- Wagen ontvreemd. Op een bouwterrein aan de Haven- •dijk in Schiedam is ten nadele van de Schiedammer G. H. S. een lasappa raat en -een zuurstofmeter ontvreemd. De N.V. Jeugdcndernemme „Micro-Fon- tijne" houdt donderdagavond 20 uur in de kantine van de machinefabriek aart rit In dustrieweg te Vlaardingen een vergadering - van aandeelhouders, waar o.a. de balans en rijke hoeveelheid zand gedolven kan wor- verlies- en winstrekening 1963 besproken zal den, waarmee de aangrenzende gemeen- worden. ten hun voordeel zouden kunnen doen. Hiertoe is nu in oprichting de stich ting „Onderzoek Midden-Delfland.", over rechtsvorm en financiering waar van nog besprekingen aan de gang zijn. Contacten met ministeries en andere belanghebbende instanties zijn gelegd. Wat de financiering betreft hoopt men spoedig de nodige sancties te verkrij gen Voor deze zaak is ook geïnteres seerd het Hoogheemraadschap Delfland. Dit initiatief spruit voorts uit een reeds enige tijd geleden gevormde studiecom missie Aanleiding voor de studie van de commissie was onder meer het vermoe den dat in deze streek een tu-et onbelang- Men opperde ook de mogelijkheid dat re creatie en dorpssanering indirect met de zandwinning gebaat kunnen zijn, De commissie werd degelijk samenge steld: de leden waren vertegen woordigers van de betrokken gemeenten, provincie, rijk, hoogheemraadschap Delfland en en kele andere geïnteresseerde instanties. De commissie stelde drie werkgroepen in: „Zand", „Landschap en recreatie" en „Waterstaatkundige en agrarische aspec ten". De resultaten van de onderzoekin gen zijn op schrift gesteld en onlangs aan Ged. Staten overhandigd. De aanloopkosten van het project zijn inmiddels al boven de ƒ50.000 gestegen, en de commissie heeft aan Gedeputeerde Staten gevraagd (gezien het feit dat de gemeenten Delft, Schiedam en Vlaardin gen elk ƒ10 000 bijdragen, evenals de Rijkswaterstaat) of de provincie ook tien miite op tafel zou willen leggen. Tegelij kertijd is het verzoek gedaan of de pro vincie het onderzoek verder ter hand wil nemen, omwille van de objectiviteit. Ge deputeerde Staten hebben beide vragen positief beantwoord. In eerste Instantie zal, naar de bereke ning van de commissie, in totaal 150.000 gemoeid zijn met het onderzoek. De voort zetting zal daarna op ƒ375.000 komen. Het Rijk ziet de werkzaamheden van de commissie als noodzakelijk en ur gent. Op de begroting van het ministe rie van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid is een bedrag van 500.000 uitgetrokken voor het veilig stellen van de zogenaamde „bufferstroken" in de Randstad Holland. Gedeputeerde Sta ten zal nu proberen 75.000 los te krij gen bij de minister voor het onderzoek m Midden-Westland. Naast de 75 000 van het Rijk zullen de deelnemers met elkaar eenzelfde bedrag bijeen moeten brengen. De gemeente Sclupluiden denkt al in de richting van een bijdrage groot ƒ10.000. Deze gemeen te krijgt zeker met de komende verande ringen te maken, reden waarom het ge meentebestuur een flinke vinger in de (Van een medewerker) Het Schiedamse TSF. 2 heeft een bijzon der gunstig seizoen, m de badmintoncompe- titie achter de rug. Weliswaar miste het juist het kampioenschap van de afdeling waarin het uitkwam, maar daar ook voor de nummers twee op de eindranglijst een pro- motie-mogelijkheid bestond via het spelen van wedstrijden, kreeg het team toch de kans te bewijzen dat het inderdaad in een hogere klas thuishoort. Die kans heeft TSJF. 2 met beide handen aangegrepen Twee promotiewedstrijden werden overtui gend gewonnen en daardoor werd de promo tie naar de 2e klasse A en feit. Daarin ko men nu beide T.S P -competitietearns uit. De promotie van T.S F. 2 is het eerste re sultaat van de uitbreiding van speelgelegen- heid, die de vereniging sinds enkele maanden heeft: de aktleve badmïnton-afdeling van T.S F. heeft nl. sindsdien een avond per week óók de beschikking over de prachtige zaai van de school aan de Van Hogen dorpstraat. Het leit dat daar nu getraind kan worden heeft zeker tot het gunstig verloop van de promotiewedstrijden bijgedragen! De eerste tegenstanders in de promotie- strijd, het Delftse ABCD, werden in de uitstekend geoutilleerde nieuwe zaal ontvan gen. Opvallend m de wedstrijd was, dat bij- zonder veel partijen in drie games gespeeld moesten worden; hert krachtsverschil was dus gering Na een 2—2 gelijke stand na de en kelspelen boekte T.SJF1. in de dubbels echter niets dan winst en bepaalde de eindstand daarmee op 62 in zijn voordeel. De tweede wedstrijd zou de beslissing over het of niet promoveren brengen; daarvoor moest TSF. in Den Hrng aantreden tegen het sterke NT.V.O., dat óók van ABCJD had wonnen zij het met iets minder verschil 5—3. Aanvoerder W. v. d Heuvel, W. Baard, nej. T Verhoeve en mej. E Zwanenburg heb ben er in deze tweede wedstrijd geen ogen blik twhfel over laten bestaan welk team het ste^Vst was. Na de vier enkeispe'en leidde T.SF. al met 3-1; alleen mei. T. Ver hoeve had geen zege kunnen boeken. In de dubbelspelen gaf de grotere routine en h*>t grotere uithoudingsvermogen van de TSF- ers de (duidelijke! doorslag; zowel de belde mixed dubbels als het dames- en hereodubbeï werden in overwinningen omgezet. Met een einduitslag van 7—1 in T SJT.-voordeel werd dus de promotie een feit. pap wil zien te krijgen. De stichtingsvorm van het nieuwe lichaam zal te zijner tijd worden omgezet in een gemeenschappe lijke regeling. In het bestuur zullen in elk geval de voorzitters van de huidige commissies „Zand", „Landschap en recreatie" (voor zitter dra. P. J. Boiten, burgemeester van Schipluiden!) en „Waterstaatkundige en agrarische aspecten" zitting hebben. In middels heeft het voorstel tot deelneming de gemeenteraadsleden van Schipluiden al bereikt. (Van een onzer verslaggevers) E DIENSTEN voor gemeentewerken en gemeentereinlging te Schiedam krijgen nieuw materieel voor een bedrag van ƒ209.400 als de gemeenteraad maan dagavond akkoord gaat met de aanvraag voor het krediet. In de geleidebrief bij de begroting 1964 is tot uitdrukking gebracht, dat jn de loop van dit jaar voor de dienst van ge meentewerken eniige schaft- en aanhang wagens en verschillende arbeidswerktui- gen zouden moeten worden aangeschaft. Wegens de lange levertijden van dit materieel is het noodzakelijk zo spoedig mogelijk tot bestelling over te gaan. Te vens zal over het benodigde krediet ad ƒ42 300 moeten kunnen worden beschikt, stellen B.enW. De voorgenomen aanschaffingen om vatten: 5 schaftwagens (ƒ13.000); 2 aan hangwagens (ƒ7.000); 2 aluminium lad ders (ƒ1.300); 1 motoren oeizaag 1.200); 1 hagensnoeizaagmachine 2.500); 1 Gra vely maai machine met accessoires (ƒ4.000); 1 driedelige maaiset (ƒ4.500); takkenhakmachine 6.700); 1 motor- slijpmachine (ƒ900); 1 driewielige land rail 1.200). In de lijst van nieuwe kapitaalsuitgaven in de geleidebrief bij de begroting van 1964 worden voor dit jaar o.a. de volgen de aanschaffingen genoemd, onder mede deling, dat zodra mogelijk de benodigde kredieten zullen worden aangevraagd. Het gaat om: voor de Reinigingsdienst 2 persvuilautos; 1 driezijdige kipper; 3 automatische zand- en zoutstrooiers. Voor de afdeling plantsoenen van gemeente werken een driewielige motortruck. Voor de afdeling bestrating van gemeentewer ken een zandstransporteur. leen door een chauffeur behoeven te wor den bediend en waarmee snel en doel treffend kan worden gewerkt, zijn der mate goed geweest, dat een zo spoedig mogelijke vervanging van de met de hand bediende strooiers alleszins gewenst is. Daartoe dienen nog dit jaar drie auto matische strooiers te worden aangeschaft. De prijs per strooier bedraagt 6.150 Het krediet wordt dus ƒ18.450, af te schrij ven in ten hoogste acht jaar. Tevens is het noodzakelijk voor de afdeling plantsoenen een driewielige motortruck aan te schaffen. Dit voer tuigje, dat is voorzien van een vaste open laadbak en een afneembare water tank voor het sproeien, zal worden ge bruikt voor het vervoer van allerlei klein materiaal alsmede voor het be gieten van de in de stad geplaatste bloembakken. De prijs van deze wagen bedraagt ƒ3.500, af te schrijven in ten hoogste vijf jaar. Bij de afdeling bestrating van gemeen tewerken bestaat behoefte aan een nieu we zandstranporteur. De oude zand- transporteur, die gebruikt wordt op de straatmakerswerf voor het beladen van de vrachtauto's van de dienst, is geheel versleten en afgeschreven. Met de aan schaffing van een nieuwe machine is een bedrag gemoeid van ƒ6.650, af te schrij ven m ten hoogste vijf jaar. (Van een onzer verslaggevers) Op het parkeerplein Singelplantsoen Schiedam zijn de grote oude bomen rij, vroeger op deze voormalige algemeniw graafplaats stonden, weggehaald d, w men waren gestorven. De gemeentenat plantsoenendienst plaatst nu een S? rietdunne boompjes, die van een afteï termgetje omgeven worden. (Van een onzer verslaggevers) Twee Schiedamse knaapjes 9 en 1n jaar oud, meenden maandagavond om zes uur zich op de Stnckledeweg te Schiedam te moeten vermaken door en! kele tl-buizen door een openstaand raam van de meubelshowroom van Govaart te gooien. 1 te De buizen sprongen in de showroom kapot, waardoor een aantal meuheU werd beschadigd. euBels Vl&ARDINGENl (continu-dienst) Vereisten: dipioma A, (B) en E.H.B.O. Leeftijd: tot 35 jaar Sollicitaties fe ricfiten tot bovengenoemde maatschappij: postbus 22, Schiedam. TA, die „Vogel Strujjsz", hè? Hel dier hoeft by wjjzevan spreken zijn hoofd nog maar neer te leggen om de valbijl zfin gruwelijk werk te laten doen. En wat moet Scliiedam er nou nog mee? We hebben niet de indruk dat het lot van het scheepje druk onderwerp van gesprek is in Schiedam. Toch laten we de zaak nog niet zo maar gaan. Temeer omdat in deze rubriek vorig jaar vóór en na is betoogd dat Schiedam het schip zelf moest houden. Vele sugges tie» zijn aangevoerd, zoals op de Koe markt zetten, in de Koopmansbeurs, in of bij bet museum. Geconserveerd dan natuurlijk en dat moest Schiedam dan wat waard zijn. TTET was Schiedam bet geld niet AA waard, hoewel een deel van de raad wel wat scheen te voelen voor het behoud. De raad besloot echter: naar Den Helder met de Struüsz. Een tijd lang was het stil om het scheepje. Tot dat we vorig jaar zomer konden berich ten dat het Helders Marinemuseum met het vaartuig in zjjn maag zat Men was er niet in geslaagd de fraaie replica voor permanent exposeren geschikt te maken. En dat deelden B. en V. van Schiedam in augustus 1963 aan de raad mee. Sedertdien was het weer stil om de Struijsz. Achter de schermen zat men op de zaak te studeren. pN nu hebben B. en V. de raad dan bericht dat zij het ook niet meer weten. Tenminste, daarop komt het neer. En de raad wordt nu verzocht goed te vinden dat aan het Helders Marinemuseum wordt geschreven dat liet maar met het schip moet doen wat het goeddunkt. Nou ja, en dat zal de raad dan zeker wel goedvinden? Vaar. om ook eigenlijk niet? Het is een hopeloze zaak, nietwaar? Een hamer- stuk, meer i» niet de moeite. De raad kan het doodvonnis tekenen. „Maak het kort." Tot slot dan nog een sugges tie: Is cr een Schiedams modelbouwer, die een kleine weergave van het schip kan maken? (Liefst zeer klein, anders kan het nergens inDat zou dan een mooi plaatsje kunnen krijgen in de raadzaal van het nieuwe stadhuis. B(j de houw kan er nog tijdig rekening mee worden gehouden; de rijksgoed keuring is toch nog niet In zicht En hierbij dan noS een plaatje van de „ter dood veroordeelde" oorlogsbo dem. Fraai schip niet? Jammer, dat... (Van een onzer verslaggevers) B. en W. van Schiedam tvillen een plan voor uitbreiding van het Open baar Slachthuis aan de Vlaardinger- dijk doen ontwerpen. Dit Slachthuis heeft een functie voor Schiedam, Vlaardingen en omgeving. B. en W. van Schiedam delen mee dat de eer ste kosten voor het ontwerpen van het plan tienduizend gulden zullen bedragen. Sedert 1956 heeft de omzet van het slachthuis zich verdubbeld. De steeds voortgaande uitbreiding van het inwo nertal van het rayon van de vleeskeu ringsdienst, waarvoor het slachthuis ten dienste staat, brengt mede dat deze omzet zich in stijgende lijn zal blijven bewegen. De huidige omvang en outil lage van het slachthuis is hierop met meer berekend. Met de Adviescommissie van de Keu ringsdienst van slachtdieren en van vlees „Keuringskring Schiedam" zijn B. en W, dan ook van mening, dat de tijd is aangebroken om deze uitbreiding van bet slachthuis voor te bereiden. Ter bestrijding van de kosten die in eerste aanleg zullen moeten worden (Van onze correspondent) Toen men op het tuindersbedrijf van de heer Prins te Maasdijk in de vroege ochtenduren van maandag aan het werk ging om sla te snijden, zag men het ketelhuis van buurman C. Valentin, aan het Blauwbek, in brand staan. Eigenaar en brandweer werden ge waarschuwd, maar voordat de brand weer de plaats had bereikt, viel er aan blussen niet meer te denken, in het e,j U.' en de kurkplaten samen gestelde isolatie van de verwarmings buizen vond het vuur zoveel voedsel dat het ketelhuis totaal verloren ging. Twee kostbare oliebranders gingen ook in de vlammen op. Verzekering dekt de schade. (Van eea onzer verslaggevers) De Schiedamse brandweer Is maandag morgen om htien voor half twaalf uitge- Üa! ï1??1* Pai*d Polderweg 238 in Aetnei'Noord, waardoor roetvorming in de schoorsteen brand was ontstaan. De brandweer heeft de schoorsteenman tel de familie J. M. moeten afbre- hef^urgèblust1 men m6t dê neveIspuit kii, rnet 2iJ'n buurman een praatje maakte, werd de heer P. Kooi uit Maasdijk piotselmg onwel. De dood v? onmiddellijk in. De heer Kool (61) is onder meer veer tig jaar lid geweest van de harmonie vereniging E.M.M. gemaakt, moet kunnen worden be schikt over ongeveer 10.000 Dit be drag kan worden geput uit de reser ve voor vernieuwing en uitbreiding van het slachthuis. Zeer globaal geschat zal de beoogde, in fasen uit te voeren, uitbreiding één a anderhalf miljoen gulden vragen. De verwachting leeft, dat deze uitbreiding, vergezeld van verder doorgevoerde mechanisatie en rationalisatie, voor 20 a 25 jaar voldoende soulaag zal geven. B. en W. leggen deze zaak, waarover inmiddels de Commissie voor de Ge meentewerken is gehoord, in haar be ginstadium ter beoordeling voor. Mocht het plan tot uitbreiding van het slacht huis de instemming hebben, dan kan verdere voorbereiding ter hand geno men worden, Tezijnertijd zal dan, nadat de betrok ken oommissies tussentijds omtrent de vorderingen op de hoogte zijn gehouden, het definitieve plan met de kredietaan vrage worden voorgelegd. Twee oude roltrommel-vuilnisauto's, daterend van 1955, zijn aan vervanging toe. In het kader van een geleidelijke overschakeling op persvuilnisautos, waar van er thans drie in gebruik zijn en die in de praktijk zeer goed blijken te vol doen, is bet gewenst twee nieuwe pers vuilnisauto's aan te schaffen De prijs per auto bedraagt, inclusief enkele extra- voorzieningen, ƒ57.000,—. Met de aan schaffing is een bedrag gemoeid van ƒ114.000, af te schrijven in ten hoogste acht jaar. Voorts moet worden vervangen een ne gen jaar oude driezijdige kipper, die ge heel is versleten. De prijs van een nieuwe complete wagen bedraagt ƒ24.500, af te schrijven in ten hoogste acht jaar. De resultaten, bereikt met de volauto matische zand- en zoutstrooiers, die al- (Van een onzer verslaggevers) Rotterdamse politie heeft een einde kannen maken aan de stroom inbraken in winkels van dameslingerie die de laatste tijd m verschillende delen Van de stad werden gepleegd. De recherche heeft namelijk <10 adittienjarige matroos A. A. uit Rotterdam aangehoudên. Deze matroos heeft verklaard zeven inbraken te hebben gepleegd en twee maal van waslijnen goed te hebben ge stolen In zjjn woning werd een grote hoeveelheid dames-lingerie aangetroffen. De matroos is in bewaring gesteld. In de afgelopen nacht is ingebroken 1 van Stadhoudersplein in Rotterdam. Door een deurruit te ver nielen kon de dader binnenkomen. Er Is voor 250 aan sigaretten gestolen. O Maandagmorgen is bij de recherche aangifte gedaan van diefstal van een bandrecorder ter waarde van 1100 uit een r.k. verenigingsgebouw aan de Is aak Hube.rtsrtraat. TN de tafeltenniscompetitie heeft het 1 Schiedamse TSF een onverwacht zware nederlaag geleden tegen T.O.G.B. 1 en dat nog wel in de „el- gen" Koopmansbeurs. In de uitwed strijd tegen dit team werd een 55 gelijkspel bereikt en dat resultaat wettigde de hoop op een kleine zege in de returmnatch. T.O.GB, heeft de T.S.F.-ers achter geen schijn van kans op een overwin ning gegeven, want pas na de stand 07 slaagde H. Wigmans erin althans de eer voor TS.F. te redden. Daarna liep de score zelfs nog tot 19 uit en dat was voor de Schiedammers toch wel een deceptie. De overige teams deden het wat beter, ook al was het gelijkspel van het twee de óók wat teleurstellend: het eerste verliespuntje in deze competitie, waar door T.S.F. 2 meteen de kop aan Noad kwijt raakte. Kampioenscan didaat T.SF. 5 behield zijn kansen door een 6—4 zege, het vierde T,S.F.-team vergrootte zijn kansen op een eerste of tweede plaats door een royale 82 overwinning op SERVICE 4 en T.S.F. 3 behaalde met 91 op Insulinde 3 z'n derde overwin ning in successie. Met zeer duidelijke cijfers heeft T.S.F. 1 dus verloren van T.O.G.B. 1. Alleen in de eerste wedstrijd was er sprake van spanning: aanvoerder Bouwer won de eerste game van Th. Opdam met 21—18, verloor de tweede met 1421 en moest ook de derde game (1521) aan zijn te genstander laten. De eerste partij zou óók de enige worden die ih drie games beslist werd; alle andere vonden na twee games en weinig spanning een besluit. Dat H. Wigmans met 2112 2114 van K. v. Winder won en aldus de eer redde, kon nauwelijks iets meer goed maken aan een bijzonder teleurstellende wed strijd voor T.SF. 1. Het tweede team heeft terecht de uit wedstrijd tegen Shell 2 gevreesd, dat blijkt nu wel. Dat Shell bad mede-kop loper Noad ook al op de rand van een eerste nederlaag doen balanceren en T.S.F. 2 besefte wel, dat de Vyfsluize- naars er op uit zouden zijn, nu T.S.F. dan maar een eerste nederlaag tee te brengen. Zover is het niet gekomen, al heeft het er lange tyd naar uitgezien; met 24 en zelfs 35 heeft Shell voor gestaan! M. v. d. Wilt, die in een schitterende vorm alle dne haar enkelspelen won. Daarbij staken P. de Looze en W de Winter met één overwinning wel h»! schril af. Al met al heeft T.S.F. 2 nu on Noad 5 een achterstand van een punt die m de returnmatch tegen dit team' zal moeten worden ingelopen: hetgeen al leen maar mogelijk is door het behalen van een overwinning. T.S.F. 3 had met Insulinde 3 weinig moeite: alleen aanvoerder Leo de Ruiter Uet een enkel steekje vallen (9-1). T.S.F. 4 ging voort op de weg naar vol ledig herstel. Na een vrü zwakke eerste competitiehelft zijn Th. van Dijk es in de tweede helft tot nu toe ongeslagen en er bestaat nu nog een redelijke kans op het bezetten van de tweede plaats m de eindrangschikking; ook daaraan is voor de vierde klassers automatische promotie verbonden. Nu werd Service 4 met 82 het slachtoffer van de over winningsdrift van T.S.F. 4; Zuidgeest Sr. bleef daarbij ongeslagen. Het vijfde T.S.F.-team ten slotte kroop tegen Stokvis drie door het oog van de naald: slechts met 6—4 wonnen S. Klink en de zijnen. Deze twee punten beteke nen weer een stap verder in de richting van een begeerde tweede plaats of een nog meer begeerd kampioenschap; of daarop kansen blijven bestaan zal de2ê week worden beslist. Dan komt name lijk koploper Deroda 1 in de Beurs op bezoek, dat nü nog twee punten voor sprong op T.S.F. 5 heeft. Uiteindelijk wist T.SF1. 2 echter toch nog een gelijkspel te bevechten, hetgeen voornamelijk op naam komt van mevr. DE gezamenlijke Schiedamse boekhan delaren zijn er na jaren weer in ge slaagd «en auteur uit onze literaire we reld naar Schiedam uit te nodigen ter gelegenheid van de komende boeken week. Onder de titel „Een schrijfster vertelt" zal Marga Minco op donderdagavond 5 maart in Arcade een lezing houden over kaar weg naar het schrijversschap. De boekhandelaren ILA, Van Leeuwen Niemantsverdriet. Rebers en Roodbol organiseren deze bijeenkomst In haar sterk autobiografische korte ver halen vertelt Marga Minco o.a. van het leed dat de Joden is aangedaan. Van „Het Bittere Kruid" (oorlogsher- herinnermgen) weiden 50.000 boeken verkocht Marga Minco Is by de verschijning van ^■"«ewte boek „Het bittere kruid" (1957) door de kritiek onmiddellijk her- i e£n autenr »et een vaste eigen toon. Ze ontving voor deze bun del dan ook terecht de Vyverbergprüs cn e verschcnen vertalingen In En- ,fwed®n Its»®. De belangstel, i miidïtd' r W6rk *S 2eker niet epub'fcatie „De andere Snw beves''£de volkomen de stijlkwaliteiten en juisrt ook de een- voud van haar eerste werk. Bevatten deze twee bundels korte verha ten, binnenkort verschijnt het boek „De dagen Een roman over een drietal dagen m het leven van enkele jonge ï?eüSKn ,na de °°rlog. Het boek bevat flashbacks op gebeurtenissen in de oor log. Twee Schiedamse meisjes, 12 en 14 jaar oud, zijn aangehouden. Zij hadden in een zelfbedieningszaak aan de Parkweg in Schiedam snoep weggenomen. (Van een onzer verslaggevers) De gladheid van de weg heeft maan dag in Schiedam een tiental kleine aan rijdingen veroorzaakt. Er ontstond in het algemèen slechts weinig materiële schade. SCHIEDAM. Geboren: Johan zv B 't Hart en N J P Doés; Jacob zv A Boot en A van de Wal; Johannes H zv J H Heuer en M J T Krowinkel. Dagblad „De Rotterdammer", Schie damse redactie, Lange Kerkstraat 82, tel 64154, b.g.g. 115588 (toest. 51, na 18 uur 195885) alleen voor redactie-aange legenheden. Agentschap H. J. Troost: Aleida- straat 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, advertenties en abonnementen b.g.g. tel. 115588). B Klachten bezorging: agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.30-19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm Politie 64666; alarm brandweer 69123; 12 en 14 alarm GG en GD 69290. Sted. Museum: Schilderijen en aqua rellen van Frieda Hunziker; aquarellen zakjes en pastels van Arend Roosenschoon. I Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. (Van een onze verslaggevers) Voor de wijk Groenoord in Kethel is het ontwerp van een uitbreidings plan met de daarbij behorende be bouwingsvoorschriften gereed geko men. Maandagavond zal de Schie damse gemeenteraad bezien of tot vaststeUing van het ontwerpplan ban worden overgegaan. In dit plan wordt omschreven wat ver staan wordt onder woonlaag, eenge zinshuis, meergezinshuis, winkelhuis, gevels, bebouwlngsstrook, -diepte, goothoogte, bestemming, plaatsing. In het plan wordt omschreven waar de bejaardenwoningen, de meergezinshui- zen e.d. dienen te staan. De mini mum en maximummaten van aller lei panden zijn in dit plan opgenomen. De artikelen 8 en 9 duiden aan waar garageboxen en kleine bedrijven mogen staan. Artikel 10 omvat de bijzondere gebouwen, als kerk, school, verenigings gebouw. Op een (ons niet verstrekte) kaart moet volgens dat artikel staan vermeld wat het percentage van deze bebouwing op het totaal kan zijn. Op de gronden bestemd voor sport en speal- terrein mogen uitsluitend kleine fiebou- wen worden opgericht. B. en W. zijn bevoegd nadere eisen te stellen aan plaats en afmeting van doze gebouwen. B, en W. zijn bevoegd in bijzondere gevallen de bestemming van bepaalde panden te wijzigen en om enig onderdeel van de grens of de rich ting van een straat of da vorm of in deling van een plein nader vast te stel len. (Ondanks al het gepraat In Schiedams gemeenteraad over de wenselijkheid van een verbetering van de voorlich ting aan de Schiedamse dagbladen, is er van die verbetering nog steeds geen sprake. Dat toont dit uitbreidingsplan wel weer. Het zou prettig zijn als we onze Isjers hadden kunnen tonen wat dit uitbreidingsplan met bebou wingsvoorschriften nu eigenlijk precies betekent en omvat. Heel welwillend echter schonk men ons wel de tekst van het plan, maar niet de daarbij behorende tekeningen, zo dat het raadsvoorstel een mooie aan winst voor onze puzzelrubriek zou kunnen zijn. Wie niet houdt van on oplosbare raadseltjes kon overigens ai eerder naar het stadhuis gaan, want lakoniek wordt medegedeeld dat „de op het plan betrekking hebbende "te keningen en de toelichting van 17 ja nuari af voor de tijd van vier weken er gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage hebben gelegen. Er geen bezwaarschriften binnen men." zijn geko- Ais we dit raadsvoorstel dus goed be grijpen is iedereen al lang en content voorgelicht. Redactie). TjlT is een van de ergerlijkste en brutaalste winkeldiefstallen die ik de laatste tijd heb berecht", zei mr, A, Heynsius, de Rotterdamse politie rechter, maandagmorgen in de zaak te gen een veertigjarige huisvrouw, die hij voor dièfstai van een baby-jumper (waarde 5,50) uit een warenhuis tot vijftig gulden boete err een maand voor waardelijke gevangenisstraf veroordeel de. De vrouw was met haar een jaar oud kind gaan winkelen. Zij had een wollen jumper gepakt, het prijskaartje verwijderd en had haar in een kinder wagen liggende baby het kledingstuk oud kind gaan winkelen. Zij had een grote boog om de kassa heengelopen. Bij het verlaten van het warenhuis werd zij aangehouden. „Waarom hebt u-dat kinderkledingstuk niet betaald, me vrouw?" vroeg de politierechter, „u had 35 bij u." De vrouw zei dat zij vergeten had af te rekenen. Zij ontken de de jumper opzettelijk te hebben weggenomen. „Natuurlijk is er opzet ia hei spel", was de officier van justitie va» mening, „zij blijft tegen beter we ten ontkennen. Ik vraag drie dagen ge vangenisstraf." De vrouw zei, dat zij een dag tevoren jarig was geweest en dat haar hoofd omliep, toen zij in het warenhuis was. „Ik heb mij vergist", bleef ze volhouden. TIE 27-jarige Rotterdammer G. A. van der W-, die in het rijkspsychopa- tenasiel In Scheveuingen verblijft, heeit zaterdagmiddag van zijn vier uur wan- delverlof gebruik gemaakt door in de Haagse binnenstad te gaan zakkenrol len. Bij zijn arrestatie was hij in bet gezelschap van de 31-jarige H. C. uit Arnhem, die enkele dagen tevoren uit het Huis van Bewaring ln Den Haag was ontslagen. Hij had daar wegens in braken drie maanden opgeknapt. In een warenhuis zag een bedrljfscontroleur, dat het duo een vrouw- van haar por temonnee beroofde. Hij hield beide mannen aan en gaf hen over aan de recherche. In het bureau legden zij een bekentenis af. In de portemonnee zat een bedrag van vijftig gulden. Voigens bun eigen verklaring hadden de man nen elkaar in zes jaar niet ontmoet, van der W. is vanmorgen naar het psy- chopatenasiel teruggebracht: C. wordt woensdag voor de officier van justitie geleid. 1\/TET het oog op een in de toekomst noodzakelijk uitbreidingsplan voor het gebied ten noorden van de Lucht haven Rotterdam, dat wordt begrensd door de rijksweg van Rotterdam naar Den Haag, de Zwethkade, de Bevendijk en de Doenkade, heeft het .Rotterdam se gemeentebestuur thans een ontwerp besluit in voorbereiding ter voorkoming van ongewenste bebouwing in dat ge bied. Dit terrein, dat een groot deel van de polder Schieveen omvat, grenst aan de gemeente Delft. Indertijd is bepaald, dat de bebouwde kem van Rotterdam m geenv geval zou mogen vastgroeien aan dij van Delft: er moet tnssen beh de steden een brede groengordel blij ven, die ruimte biedt voor recreatie- Hoewel het gebied benoorden de lucht haven niet is opgenomen in het beken de tienjarenplan voor de recreatie zal er om uiterlijk en karakter vast te ■eggen toch een uitbreldlngslpan voof noodzakelijk zijn.

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 2