cheffin ROTTERDAM proces om Jezuskomend weekeind in Nieuwe Kerk lieden is g Twee kinderen verdronken Bromfietsdief voor agent aan de haal KAPPER(STER) BOEKHOUDER INSPECTEUR PORTIE» Hembrug stelt 67 man op wachtgeld Eerste kievitsei ivas van 1963 ADMINISTRATIEVE KRACHT Zondagmorgen jeugddienst 5000e schip op Nw. Waterweg Schoten in Witte de Withstraat ASSISTENTE STAKERS BIJ VAN EESTEREN WEER AAN HET WERK DeT WENTSCHE BANK 'apen van AGENDA steno-typistes UW GEREEDSCHAP EN UZERWAREN DE ROTTERDAMMER VRIJDAG 28 FEBRUARI 1%4 Herijk van maten, gewichten en meetwerktuigen a N.V. ROTTERDAMSCH w ZANDSTRAAL- EN SCHILDERSBEDRIJF worden KAPPERSVaKÖN DERWIJS CO-OP NEDERLAND b. ASSISTENTE Bekend verzekeringsconcern VRl ADMINISTRATIEVE KRACHTEN Uitsluitend merkartikelen voor - sport en spel C0-0P NEDERLAND uóóen WAALSTRAAT 12 - TELEFOON 2257 VLfiRRDIHGEN Pagina 4 Burgemeester en wethouders van Vlaardingen brengen ter algemene kennis, dat dit Jaar voor de herijk van maten, gewichten en meetwerktuigen, zitting zal worden gehou den u. de gymnastiekzaal van de Erieaschool aan de Zomerstraat nr. 39, alhier, op 4 maart 1864 van 09.3012.00 uur en van 13.00—17.00 uur; op 5, 6, 9. 30, 11, 12 en. 13 maan. 1964 van 09.00—12.00 uur en van 13.00—17.00 uur en op 16 en 17 maart 1964 van 09,0012.00 uur en van 13.00— 15.00 uur. Belanghebbenden worden er voorts op gewezen: 1. dat aan de herijkplichtigen door de dienst van het j IJkwezen zoveel als mogelijk is oproepingen zullen worden uitgereikt, vermeldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aangeboden, kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplich ting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen; 2. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij j moeten worden aangeboden om onderzocht te worden; 1 dat ijzeren tnaien van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd; dat ijzeren gewichten niet gepotlood j mogen zijn. doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie; 3. dat de maten en gewichten vóór 1 oktober 1964 ge stempeld moeten zijn met de hoofdletter A in fantasie- vorm en dat er, by verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herkeuren aan het IJk- kantoor te Rotterdam. 's-Gravendijkwal 66, op elke maandag (feestdagen uitgezonderd) van 08.30—12.00 uur cn 13.30—1S.30 uur; 4. dat de maten en gewichten, die gestempeld zijn met het afkeuringsmerk, niet in winkels, enz. mogen worden teruggebracht 5. dat ten bate van 's Rijks schatkist voor het onderzoek der maten en gewichten keurloon en voor het justeren der gewichten justeerloon moet worden betaald; 6. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting doch uitsluitend aan het ijkkantoor ter herkeuring kunnen worden aangeboden. De gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, moet met de ge wichten franco per post worden opgezonden, daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk gewicht moet ten- minste drie dagen vóór de verzending van de gewichten op postrekening nr. 115960 van Ijkkantoor Rotterdam een bedrag van 50 cent worden gestort. Vlaardingen, 24 februari 1S64. Burgemeester en wethouders van Vlaardingen, De secretaris. De burgemeester. A. Kranenburg. J. Heusdens. Hoofdkantoor: Eemhavenweg 26, R'dam- Heijplaat, vraagt voor spoedige indiensttr. Vraag inlichtingen directeur OOSTZEEDIJK 232—242 ROTTERDAM (OIO) 138129 AANVANG: 31 MAART '64 M 8 jruu '64 iÜHi De directie van de artillerie-inrich tingen aan de Hembrug heeft beslo ten 67 werknemers van zestig jaar en ouder op wachtgeld te stellen. Na overleg tussen de minister van de fensie en het bestuur van de artillerie- inrichtingen aan de Hembrug heeft de minister voor dit staatsbedrijf een richt lijn voor de bedi ijfsomvang gegeven, zo heeft de directie vanmiddag meege deeld. „In de militaire sector is hierbij ge let op de behoeften aan wapens en munitie van de strijdkrachten, waarin door het staatsbedrijf kan worden voor zien. In de civiele sector wordt een verdere ontwikkeling van deze tak van het bedrijf nagestreefd. Daarbij is echter gebleken, dat om bedrijfsecono mische redenen enige beperking van personeel noodzakelijk is. Met de vertegenwoordigers van het personeel is ten aanzien hiervan overleg gepleegd, waarbij in het bijzonder aan dacht is besteed aan sociale overwegin gen. De directie heeft daarop besloten om met gebruikmaking van de bij het be drijf bestaande wachtgeldregeling 67 werknemers van zestig jaar cn ouder op wachtgeld te stellen. De betrokkenen zijn inmiddels persoonlijk ingelicht, zo deelt de directie van de artillerie- inrichtingen mee. als ASSISTENT voor de hoofdboekhonding. Gedacht wordt aan accuraat werkende persoon, minstens in het bezit van prak- tijkdipl. Boekh. Leeft, tussen 20 en 30 j. Kaast het verzorgen van correspondentie en facturering zal deze worden belast met lichte administratieve werkzaamheden. Wij bieden op ons modem ingericht kantoor een zeer afwisselende gezellige werkkring. Salariëring naar gelang leef tijd, kennis en opleiding. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van leeftijd, opleiding en ervaring wor den gaarne ingewacht. Tii.-c Op onze afdding BedrüfsToorzienm- gea I Papierwaren Parfumerieën be staat de mogelijkheid tot plaatsing van een die belast zal worden met admini stratieve werkzaamheden. Voor deze functie is het bezit van een type diploma en enkele jaren Ulo-opici- ding gewenst. voor het verrichten van eenvoudige kantoorwerkzaamheden. Leeftijd 16 tot 18 jaar. De onder a, genoemde functie is ook geschikt voor een GEHUWDE DAME tot de leeftijd van circa 35 jaar, die een volledige dagtaak kan aanvaarden of een groot gedeelte van de werkweek beschikbaar is. Wij bieden een aantrekkelijke werk kringen goede sociale voorzieningen. Schrift, sollicitaties: onder nr. 9.64 can onze af deling Algemene Personeelszaken, postbus 6008 Rotterdam. Pers. aanmelding' dagelijks (behalve zaterdagj op ons hoofdkantoor Vkrhavensstr. 40, Rotterdam-W. roept voor Vlaardingen sollicitanten op voi de functie van N.V. Grondboorbedrijf J. MOS Kieidijk 35 Rhoon (bereikbaar met R.E.T. bus) vraagt voor zo spoedig mogelijk Voor haar afd. Grondonderzoek. Leeftijd 17—20 jaar. Diploma Ulo en typen alsmede kantoorer varing vereist De 200 betönstorters van de aanne- minsgmaatschappij Van Eesteren, die gistermorgen het werk aan de nieuwe ivederlandse Bank op het Frederikspleln in Amsterdam neerlegden uit protest tegen het ontslag van acht collega's, hebben gistermiddag om twee uur het werk weer hervat. De directie verklaar de zich akkoord de acht stakers opnieuw in dienst te nemen onder drie voor waarden, die de stakers integraal ac cepteerden. De oorwaarden van de werkgever waren: normaal werken zonder dage lijkse staking en demonstratie van een uur (om kracht bij te zetten aan een looneis): bij het in gebreke blijven van het leveren van een behoorlijke arbeids prestatie mindering op het loon en mede deling daarvan aan de vakbonden en de verplichting overwerk te verrichten ais de omstandigheden daartoe aanlei ding geven. De directie van Van Eesteren formu leerde deze drie eisen nadat de kern ploeg van de stakers in gezelschap van de bestuurders van de drie erkende vak bonden om elf uur hadden verzocht de acht ontslagen in te trekken. Dit voorstel was het resultaat van een bespreking tussen stakers en vak bondsbestuurders. Schriftelijke sollicitaties aan bovenstaan adres. geënt tegen difterie-kinkhoest- tetanus-kinderverlamming, moet nog een vierde injectie worden gegeven om de verkregen im muniteit voor een aantal jaren te bestendigen. Men kan zich zonder vooraf gaande aanmelding vervoegen bij de huisarts, waarbij het oranje inentingsboekje moet worden overgelegd. Ouders, die hun kinderen, geboren in 1039 volledig lieten inenten tegen difterie-tetanus en tegen kinderverlamming, worden er aan herinnerd, dat deze kinderen nu voor een her- inenting in aanmerking tomen. Hierdoor wordt de immuniteit weer verlengd. Deze herin enting vindt piaais door ge bruik van een gemengd vaccin tegen de drie genoemde ziek ten. Door de huisarts zal bon S uit het oranje Inentlngsboekje worden genomen. kantoor Rotterdam vraagt voor haar KANTINE Op om hoofdkantoor te Rotterdam- West vaceert de functie van Bij voorkeur iemand, die reeds in een dergelijke functie ervaring heeft. Brieven met opgave van leeftijd, huidige werkkring enz. aan onze afd. Personeels zaken, Blaak 28 te Rotterdam. Wij zoeken hiervoor een correcte verschijning, die op een behoorlijke wijze met publick kan omgaan. Naast de normale portiersfunctic zal hij nog enige lichte administra tieve werkzaamheden dienen te ver richten. Leeftijd by voorkeur niet ouder dan 50 jaar. Wij bieden een goede beloning en goede sociale voorzieningen waaron der eeD uitstekende pensioenregeling. Schrift, sollicitaties: onder nr. 11.64 te richten aan GJd.Alg. Personeelszaken, Postbus 600$ Rotterdam Friesland was al bevreesd, dat het perste kievitsei deze provincie dit jaar aan de neus voorbij zo<* zijn gegaan. Uit Arnhem-Zuid kwam het bericht, dat een dertienjarig meisje In een wetland woensdagmorgen het eerste el van 1964 had ontdekt. Donderdag kwam de grote teleurstelling. De familie van het meisje had maat regelen genomen om het ei zo vers mogelijk te houden en daartoe was het „kleinood"' in een bak met water gelegd. Toen men er een nachtje over had geslapen, ontdekte men, dat het ei in die donkere uren was komen bovendrijven. Met andere woorden: het eerste kievitsei van 1964 was in werkelijkheid het laatste van 1963. Het was een bebroed, maar niet uitge komen. dus bedorven ei. Bij de eierveiling werd dit nogmaals vastgesteld. Teleurstelling dus in Am- hem en opluchting in Friesland, waar m»i nu naarstig verder zoekt. Voor Tineke Pietersma, het meisje, dat het ei vond, was de uitkomst wel bij zonder somber. Zij had er zich al op verheugd haar vondst naar de Ko ningin op Paleis Soestdijk te mogen brengen. Ze had al telefonisch con tact met Soestdijk gezocht en ook met burgemeester Matser van Arnhem. Het Districts Consultatie Bureau te Schiedam, Stadhouderslaan 117, vraagt een vrouwelijke tevens ASSISTENTE op de spreekuren. Leeftijd 17 tot 25 jaar. Afwisselende werkkring. 5-Daagse werkweek en 3 weken vakantie. Salaris volgens rijksregeling. Schrift, sollicitaties aan de Geneesheer Directeur. Handelslaboratorium v/Ii Dr. A. VERWEY Coolhaven 32. Rotterdam VRAAGT voor zo spoedig mogelijk enige geroutineerde leeftijd 20-21 jaar, om opgeleid te worden tot assis- 'J# de verkoop. Vereist: Mulo-diploma en bekend met machineschrijven. de «ftfttaire dienst vervuld hebben kunnen solliciteren onder nummer 1389 Bur. van dit Blad. met ervaring in moderne talen. Brieven richten aan afdeling PERSONEELSZAKEN, !«naal «rige wonder iangs de grens van iar zy zijn land liet bouwen, maar uw 2U11 de even onverbreekbare s. Waa muur van tradities, die on- look e danks alles overeind is ge* 1 „aan bleven. Uw ankrijfc Bonzi's film werd een do- t ?;en" cumentaire, maar een doen- on. Ho< mentaire van een heel bij* üiand t zonder soort, die terecht met «rd va: vele prijzen werd bekroond. Des. M Niet alleen door het prachti* trheen ge camerawerk maar vooral 'oorlopj door Bonzi's hoogst originele ta zorg visie op zijn onderwerp. vJkea. Want hij toont ons niet al- pen a leen een merkwaardig land Pijnlijk en volk, maar ook de grote fier na realiteitszin van de Chinees, M die van het westerse leven 'ttitwei aanvaardt wat hem goed- t*»n o dunkt, maar ondanks alles lekke zichzelf blijft. écht Het eerste deel van deze film wordt nu vertoond, hej tweede volgt 5 maart (Ci neac N.R.C., a.l.) I* In de omgeving van Dordt zijn gis teren twee kinderen te water ge raakt en verdronken. Gistermiddag om vijf uur raakte het tweejarig jon getje B, Frerejean uit Hendrik Ido Ambacht spelenderwijs in de vijver aan de P. C. Hooftlaan op ongeveer driehonderd meter van zijn ouderlijk huis. Enkele meisjes, die het ongeluk za gen gebeuren, waarschuwden onmiddel lijk mevrouw Frerejean die met twee zoons naar de vijver snelde. Ook dok ter L. F. Stoop werd direct gewaar schuwd. Men haalde jongen uit het wa ter en trachtte met de zogenaamde mond-op-mond beademing de levens geesten weer op te wekken, maar dat mocht helaas niet gelukken.

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 2