Vier grootste bokken ter wereld bij metro Aanvaring op de Maas Goede prestaties van Vreewijks kerkkoor bentU de (was)vrouw des hui; :es WAS UIT HUIS Inbraak in REM WEIGERT, VIJF MENSEN GEWOND en tijdens de beide Paasdagen Koningshaven niet meer gestremd Scheidsrechters UEF A-tornooi geïnstrueerd Zuivere zang Chr. Haags Knapenkoor Onderhoud van 15 Esso-tankers Bier buit bij inbraken Ernstige botsing op rijksweg HEM KORTEWEG FEIKE ASMA DIRK JZN. ZWART Radio-Caroline voor Britten 187 gewonden bij treinongelukken Grote fraude in Djakarta ontdekt Luchtmachtbasis bleef potdicht GELDKIST UIT KANTOOR GESTOLEN WAT iedere Rotterdammer in 2ijn hart gevoelde als een soort belediging van zijn haven, het afsluiten van de Konings haven voor alle scheepvaart verkeer tijdens het afzinken van de daar te leggen metro- tunnelstukken, behoeft niet te gebeuren. Want de afdeling tunnelbouw van de dienst van gemeentewerken en de Rotter damse gemeentelijke haven dienst hebben het aanbod aan vaard van The U.S. Tug. and Salvage Corp. te New York, een gigantische, Amerikaanse bergingsonderneming, om bij het afzinken van de 4.500 ton wegende metro-tunnelmoten ge bruik te maken van de aan deze onderneming toebehorende drij vende bokken Giant, Moby Dick, Big Brother en Catarhh, de vier grootste en zwaarste drijvende bo-kken ter wereld, ieder met een hefvermogen van 1200 ton. Half uur Oudpapierhandel bestaat 50 jaar Zang- en orgeluur in Vredeskerk Geen voetbaltrams naar stadion Loopt U 's zondags óók met een boog om de wasmand heen? Er komt heel wat kijken voor die wekelijkse wasdag. Zelfs als je een wasmachine en een centrifuge hebt, blijft het toch nog een hed karwei. Elke week opnieuw dat droogprobleem - om van het strijken van de lakens maar te zwijgen. Hak de knoop door! Doe de grote stukken in ieder geval de deur uit en U wint uren voor andere nuttige zaken. Er zijn in deze tijd •zoveel andere dingen die Uw aandacht vragen. GEEF UZELF EEN ADEMPAUZEH DOE DE Anti-bom-marsen De Amerikaanse astronaut John Glenn heeft maandag in San Antonio in Texas meegedeeld, dat hij zijn kandidatuur voor een Senaatszetel voor de staat Ohio in trekt. Oorspronkelijk had de 42-jarige voormalige luitenant-kolonel mee willen doen aan de democratische voorverkie- zingen op 5 mei a.s. Op, 26 februari maakte Glenn een val In zijn woning të Columbus, als gevolg waarvan hij aan evenwichtsstoornissen ludt. Hij had op 1 maart ontslag uit de dienst willen nemen, maar hij had zijn besluit daaromtrent opgeschort totdat hij zon zijn hersteld. Deze bokken bevinden zich thans in de omgeving van Portsmouth in Zuid-En- geiand, waar zij zijn ingeschakeld bij het bergen van enige daar in de laat ste oorlog gezonken oorlogsbodems, waarvan de berging tot nu toe op grote moeilijkheden is afgestuit. Zij werden eind deze maand te Rotter dam verwacht en het is de bedoeling dat zij woensdag de eerste metro-tun- nelmoot in de Koningshaven op haar plaats zullen brengen. De Catarh, een der vier grootste drijvende bokken ter wereld, die in een Zuid-Engelse haven lag en die woensdagochtend teza men met de even grote Giant, Moby Dick en Big Brother een metro-tunnelmoot in de Ko ningshaven te Rotterdam zal af zinken. Zaterdagmiddag ontstond op de Nieu we Maas ter hoogte 'van de Maashaven in Rotterdam een aanvaring tussen de Duitse kustvaarder Eros en het Neder landse binnenschip Polstia. Door een misverstand liep de Eros roet de voor steven in de stuurboordzijde van de Po- latta. De Eros liep schade aan de voorste ven op maar kon de reis naar zee voort zetten. De Polatia was dermate ernstig beschadigd dat twee sleepboten van P. Smit met hun pompen moesten assiste ren om het schip drijvende te houden totdat een noodreparatie was aange bracht. Persoonlijke ongelukken deden xlch niet voor. De Rotterdamse oudpapierhandel R. Hartmans Sc Zonen, zal op 6 april tevens de vijftigste verjaardag van de heer R. Hartmans, die nu 35 jaar in het bedrijf werkzaam is. vijftig jaar bestaan. De ou cl papierhand el werd in 1914 in de Korte Wijnstraat in Rotterdam opge- riciit. Aan de voortdurende uitbreiding kwam een einde toen in mei 1940 het bedrijf geneel werd verwoest. Na de oorlog bleek de animo om in de oud- papiechandel te werken gering te zijn. zodat werd gestreefd naar een zo groot mogelijke automatisering. Door deze automatisering is het nu mogelijk in een uur eep paar ton los papier in een papiermolen te vernieti gen. in balen te persen en als grondstof voor de nieuwpapierfabrikatie naar de fabrieken te verzenden. Met hulp van deze vier enorme drijven de bokken zal dat karwei hooguit een half uur duren en tijdens dat af zinken zal de scheepvaart, zij het ook zeer langzaam, gewoon door kunnen gaan. Bij het transport van het metro-tunnel stuk van Van Brienenoord naar de westpunt van het Noordereüand zul len de bokken niet kunnen worden ge bruikt. Zij zijn zo hoog, dat zij on mogelijk de Spoorweghefbrug over de Koningshaven kunnen passeren. In de nacht van dinsdag op woensdag zal daarom het in de Koningshaven af te zinken, metro-tunnelstuk op de gewone manier drijvend tussen vier pontons worden versleept door de Nieuwe Maas tot voorbij de WUiemsburg. Daar zullen de vier drijvende bokken het betonnen gevaarte overnemen, het naar de westpunt van het Noorder eiland' brengen en het vervolgens in de Koningshaven neerlaten op de daar reeds geheide fundering. Dat neerlaten geschiedt heel wat een voudiger dan volgens de tot nu toe toegepaste methode. Het neer te la ten tunnelstuk wordt van de drijvende bokken af radiografisch bestuurd. Elektronische apparatuur maakt hei mogelijk, iedere beweging van het tun- nelstuk aan boord van de drijvende bokken waar te nemen. De tussen de pontons gekoppelde tun- nelmoot wordt omstreeks half zeven des ochtends bij de Willemsbrug ver wacht. Aan te nemen is, dat woens dagmorgen tegen een uur of acht de vier drijvende bokken de tunnelmoot in de Koningshaven zullen neerlaten. Aan de vooravond van Pasen heb ben Vreewijks Kerkkoor onder leiding van Bram Sintnicotaas en de organist Jan Brandwijk hun medewerking ver leend aan het in de Vredeskerk ge houden en goed bezochte', zang- en or geluur. Het programma, dat uiteraard geheel was afgestemd op het komen de Paasfeest, bevatte koorcomposities van C. Gerhardt, Karl Marx Mi- cheelsen, drie koralen uit Bachs Jo hannes Passion en een kleine Cantate „Erstanden ist der heilig Christ" van Dietrich Buxtehude. Vreewijks Kerkkoor, dat nu circa vijf tig leden telt (men streeft naar uitbrei ding van het ledental tot vijfenzeventig) is een ensemble; dat uitstekend voor zijn taak is berekend. De kwaliteit van de sopraneD, die in aantal wel sterk domineren, is bijzonder goed. Dit kwam al direct tot uitdrukking in de eenstem mig gezongen werken van Gerhardt, Marx en Micheelsen, waarbij Jan Brandwijk voor een begeleiding met fraaie tegenstemmen zorgde. Maar ook in de daarop volgende drie koralen uit de Johannes Passion viel een beschaaf de en zuivere koorklank te onderschei- De UEFA-jeugdcommissie heeft dinsdagmorgen, na een vergade ring ln Noordwijk a. Zee, een in structie aan de scheidsrechters die in de komende dagen wed strijden van het UEFA-jeugd- tornooi leiden doen uitgaan. De commissie spreekt er haar spijt over uit dat in de twee wedstrij den van tweede Paasdag zes spelers het veld moesten wor den uitgestnurd. In de instruc tie wordt de scheidsrechters er op gewezen dat zij streng zullen moeten optreden. De acht ploe gen die de kwart-finale hebben bereikt zijn van een en ander op de hoogte gesteld. Voor de wedstrijden van de kwart-finales, die woensdag avond worden gespeeld, zijn de volgende arbiters en grensrech ters aangewezen: SpanjeTur kije (Dordrecht DFC-terrein) Taylor (GJB.), geassisteerd door de Nederlanders Boogaerts en Van Gemert, PortugalTsjecho- slowakije (Utrecht DOS-sta- dion)Schuleberg (IV.-Did.) roet als grensrechters AaJbrecht en Van Ravens, Zweden—Schot land (Amsterdam Olympisch stadion): Octulovic (Tsj. St.) en Van Male en Van der Veer, En geland—Oostenrijk (Rotterdam Fsijenoord stadion): Riga to (It.), geassisteerd door Aribas (Span je) en Szolt (Hang.). UET Christelijk Haags Knapenkoor onder leiding van Marius Borst lap gaf zaterdagavond in de Gerefor meerde kerk aan de Kuipersstraat in Rotterdam een stemmig conceit, dat geheel in het teken van Pasen stond. Een aantal geestelijke koor composi ties a capella leidde dit concert in. In het bijzonder in een door Joop Schou ten getoonzet Kyrie kon men genieten van het prachtig zuiver zingen van dit knapenkoor, dat vooral over een aan tal zeer goede sopranen beschikt Een aantal oudere jongens versterkte het ensemble in een aantal voor gemengd koor geschreven werken van Distier, Gumpelshaimer en Praetorius. De or ganist Piet Kraak en de hoboïsten Ger- rie Kortebein en Maarten Karres bege leidden de jongens in een tweetal can tates van Staden en Buxtehude, waarbij vooral in het eerste werk opmerkelijk doorzichtig en soepel werd gezongen. Met een vijftal bekende en geliefde ge zangen uit de Valerius' Gedenekklank legde het jongenskoor ook eer in. De twee orgeltussenspelen van Piet Kraak waren een ingetogen vertolkte partita over ,,0 Gott, du frommer Gott" van Bach en de Toccata en Fuga in F van Buxtehude. Gerrie Kortebein en Piet Kraak lieten ook nog een sonate van de barokke Bel gische componist Loeillet horen: een ten onrechte wat verwaarloosd werkje, dat van een grote melodische inventiviteit getuigde. Scb. Omdat de capaciteit van de gewone bus- en tramlijnen naar het zich laat aanzien groot genoeg zal zijn, .heeft de R.E.T. besloten woensdagavond geen extra-voetbal trams naar het Feijenoord- stadion te laten, rijden. Daar wordt de kwartfinale gespeeld van het UEFA- jeugdtomooi tussen de elftallen van Engeland en Oostenrijk. Het publiek van de Rechter Maas oever kan gebruik maken van de tram lijnen 2, 3 en 9 en de buslijnen 50 en 52 om bij het stadion te komen. Aan de wedstrijd zal muzikale mede werking worden verleend door het den, die niet zou doen vermoeden dat de tenoren veel te zwak zijn bezet. Wanneer het de dirigent lukt om deze stemgroep nog wat te versterken, dan is een homogene koorklank gewaar borgd Böi. '.ve in enkele begeleidingen beeft Jan Brandwijk zich doen horen in enke le orgelsoli, tw. Bachs orgelkoraal „O Haupt, voll Blut und Wunden", een goed geslaagde improvisatie over „Je zus, Uw verzoenend sterven", en Prelu dium en Fuga in C van Bach (Band II). Zijn spel klonk weer in de puntjes verzorgd met goed gekozen registraties, waarbij in laatstgenoemde werk zeer terecht een te groot geluidsvolumewerd vermeden. Beurt- en. samenzang van de aanwezigen in verschillende lijdenskora len, wisselden de koorzang en het or gelspel af. W.H.W. „Esso Nederland" heeft meegedeeld dat in de periode van mei tot en met augustus van dit jaar op de werf van Wilton-Fijenoord te Shciedam aan vijf tankschepen van 26.000 dwt en aan een tankschip van 36.000 dwt een vierjaar lijkse onderhoudsbeurt zal worden gege ven. In de periode van juni tot en met de cember van dit jaar zullen bij Verolme Verenigde Scheepswerven te Rozenburg negen Esso-tankschepen van circa 90.000 dwt een jaarlijkse onderhouds beurt krijgen. Deze opdracht aan twee Nederlandse werven is tot stand gekomen door de sa menwerking van „Esso International In corporated" in New Vork, „Esso Petro leum Company Ltd." in Londen eïi „Es so Nederland" N.V. in Den Haag, voor welke maatschappijen deze schepen va ren. „Een aan de drank en lager wal ge raakte zeeman", noemde de officier van justitie bij de Rotterdamse recht bank de 22-jarige classificeerder die voor een .aantal diefstallen tien maanden gevangenisstraf tegen zich hoorde eisen. Het was N. bij de diefstallen vooral om alcohol te doen geweest. Hij for ceerde in de nacht van 27 december het portier van een bestelauto en maak te behalve kruidenierswaren en rolle tjes centen ook een aantal flessen bier buit. Een week later wist hij zich toegang te verschaffen tot een pakhuis aart de Moiewaterweg en haalde een rieten mand met pullen bier weg. Toen hij drie dagen daarna weer wou inbreken, werd hij aangehouden. Uitspraak over veertien dagen. PUBLIKATIE VAN D£ FEDfcHATiE VOOR DE WAS1NDUSTBIE AFD, ROTTERDAM De Witte de Withstraat schijnt zeer in trek te zijn bij inbrekers. Aan de lange lijst van inbraken die bij zaken in deze centrumstraat zijn gepleegd is er nu weer een toegevoegd. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in de wijnhandel Signorco. Behalve diefstal vaö enkele flessen jenever werd het kasregister met een koevoet opengebroken. De bult is niet groot en bedraagt slechts tweehonderd gulden. Door verbreking van een ruitje kon men binnenkomen. De machinist van de stoptrein die gis teravond omstreeks half negen uit Amers foort naar Zwolle vertrok heeft twee moeilijke momenten doorgemaakt Twee keer namelijk kwam hij bijna in botsing met een auto. De eerste keer op een niet- beveilïgde overweg tussen Putten en Er- melo, waar een auto nog net bleef staan op het andere spoor. De tweede keer tus sen Harderwijk en Hulsthorst Op een door automatische knipperlichten bevei ligde overweg had een. automobilist de lichten genegeerd. Bijna met rampzalige gevolgen, want de trein schampte de auto. De bumper en een stuk van de radiateur vond de machinst op de treeplank van zijn cabine. Lakoniek bezorgde hij beide voorwerpen op het station in Hulsthorst bij de afdeling gevonden voorwerpen. "yUF INZITTENDEN van personen- auto's zijn maandagavond gewond bij een botsing op de verkeersweg van Rotterdam naar Dordrecht. Drie auto's werden min of meer ernstig bescha' digd. De botsing ontstond doordat de be stuurder van een personenauto, de 36- jarige meubelmaker C. W, I.ucas uit de Van Noortwijckstraat, door zijn rem trapte en in volle vaart tegen de achterzijde van een voor hem rijdende wagen botste. De aangereden auto, be stuurd door de 23-jarige koopmau R. de Louw uit Oss, schoot tegen een naast hem rijdende auto, die aan de rechter zijde werd beschadigd. De heer Lucas brak een rib. zijn 39- jarige echtgenote verwondde haar rech terknie en een mede-inzittende, de zeventienjarige mejuffrouw M. Kaptëin uit de Justus van Effenstraat kneusde haar rechteronderbeen. Twee inzittenden van de auto van de heer De Louw wer den licht gewond. De 21-jarige laborante Leonie Burm van de Noordsingel kreeg een gekneusde neus, de veertienjarige Pia Burm uit Vught Waagde over hoofd pijn en voelde zich onwel. Alle slacht offers werden naar het Zuiderziekenhuis vervoerd. 9 Doordat de bestuurder van een be stelauto maandagavond op-de Pleinweg in Rotterdam te laat stopte, botste hij met zijn auto tegen een voor hem rij dende personenauto. Twee inzittenden van de bestelauto, de veertienjarige scholier Cornells van Beek en de acht tienjarige scholier H. J. van Beek, wonende in Den Haag, werden licht ge wond. De eerste brak drie tanden en de tweede kreeg vermoedelijk een lichte hersenschudding. Op advies van de G.G. en G.D. is de auto doorgereden naar Den Haag om de gewonden daar onder doktershbehandeling te laten stellen. De zevenjarige Geertruida de Lange uit de Schuttersstraat in Rotterdam is zaterdagmiddag, toen zij plotseling van- Tijdens de Paasdagen zijn er op ver schillende plaatsen in de stad Rotter dam orgelconcerten gegeven. Eerste Paasdag concerteerde Henk Korteweg in de Oud-Katholieke Paradijskerk, en tweede Paasdag verzorgden Feike As- ma en Dirk jansz. Zwart bespelingen resp, in de Wilhelminakerk in Zuid en in de Simonstraatkerk in het cen trum. Over het algemeen bestond er een goede belangstelling voor deze ma nifestaties. De traditie getrouw verzorgt Henk Korteweg ook dit jaar weer een reeks bespelingen in de Paradijskerk. Voor een klein aandachtig luisterend publiék vertolkte hij eerste Paasdag, 's avonds, werken van Bach, 'Walther, Clérembault, Grey, Pepping en Kee. Het programma werd geopend met een drietal helder gespeelde Welne Praelu- dien en Fugen, waaronder een opval lend mooie in g-klein, van Bach. Na twee fraai weergegeven koralen: „Christ lag in Todesbanden" en „Allein Gott in der H3h" van dezelfde meester Wonken het „Handeliaause" eerste concerto in F-groot van J, G. Walther en de Suite du Deuxième Ton van de Parijse orgel- componist-elavecinist Lends Nicolas de Clérembault De weergave van dit con trastrijke opus was wel een bijzonder hoogtepunt van dit concert. Na een statig Plein Jeu in ouverture-stijl klonken ach tereenvolgens; Duo en Trio. licht en ritmisch verend; Basse de Cromorne, pittig; Flötes, prachtig zangerig; een tamboer- en trompetterkorps Ahcy uitf wiegend Récit de Nasard en, als een Rotterdam-Charlois, die met zijn aller- schitterende afsluiting: Caprice sur les nieuwste show zal optreden. I grands Jeux. Het programma vermeldde verder een romantische „Hymne Celeste" van J. Grey, een drietal knap, in gematigd mo dern idioom, geschreven koralen van Ernst Pepping en, tot besluit, een virtu oos Preludium en Fuga in a-klein van Kor Kee. In de serie Orgelconcerten, die re gelmatig worden georganiseerd door de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. te Rotterdam-Fe ij enoord, met medewerking van de Stichting Orgelcentrum, concer teerde tweede Paasdag, 's middags, de bekende organist Feike Asma in de Wil helminakerk. Voor dit concert bestond een behoorlijke belangstelling. Het programma bevatte composities van Jan Zwart, J. S. Bach, Handel, G. Martini en Aloys Claussmann, Na de Introitus „Christus is opgestaan" en de Fantasie „Daar juicht een toon, daar klinkt een stem" van Jan Zwart klon ken achtereenvolgens: Praeludium en Fuga in G-groot (Peters band II no. 2) en „Adagio e Dolce (uit de Sonate III) van Johann Sebastiaan Bach; het drie delige Concerto in D-groot van Georg Friedrich Handel; de levendige Gavotte van G. Martini; een drietal boeiende, goed voor het Instrument geschreven composities van Aloys Claussmann, resp. Scherzo, Menuet en Toccato, en» tot be sluit, van Jan Zwart; Geestelijk Lied „U bid ik aan, o macht der liefde" en Uitgebreid Naspel en Koraal „Halleluja, lofgezongen", met samenzang. De ver tolkingen van de organist waren door leefd en technisch goed verzorgd. Binnekort zal Feike Asma een hoge onderscheiding; ontvangen, te weten de Zilveren Medaille van de stad Pa rijs, zulks in verband met zijn grote interesse voor en vele vertolkingen van muziek van Franse meesters en tevens vanwege het uitvoeren In Frankrijk van moderne Nederlandse composities. In samenhang hiermee zal de organist 25 april a.s. een con cert geven (eveneens in de Wilhelmi nakerk) met een programma van Franse werken, waaronder de volle dige Vijfde Symphonie van Widor. Iets later in de middag van de tweede Paasdag concerteerde Dirk Jajazs. Zwart op het orgel van de Simonstraatkerk. Voor deze bespeling bestond een gewel dige belangstelling, vooral van de zijde van de jeugd! Het programma, dat werd omlijst door werken van de vader van do organist: eveneens de Introitus „Christus is op gestaan" en verder „Halleluja, Jezus leeft" ter opening, en kleine Fantasie over het Faaslied „Daar juicht een toon, daar klinkt een stem", gevolgd door samenzang, ter afsluiting, vermeldde verder een aantal overwegend bekende werken. Zo klonken, na Voorspel Psalm 118, gevolgd door samenzang van de verzen 11 en_ 14, het mooi gefraseerde Choral- vorspiel „Herr Jesu, Gnadensqnrie" van Bach en de knap, zij het wat acade misch, geschreven Fuga uit de Fantasie over „Ja Jezus heerst, het ongeloof ver- stomm" van Sam. de Lange. Uit de romantische periode speelde de organist op boeiende wijze; een Allegret to (uit de 4e sonate) van Mendelssohn- Bartholdy; de grandioze Phantasie und Fuge über den Namen B. A. C. H. van Franz Liszt; „A trumpet minuet" van A HolKns en het pompeuze „Grand choeur alia Handel" van Alex. Guil- mant. Twee verfijnde stukjes: „Nasard" en „Frangaise" uit de Suite Frangaise van de grote Franse orgelmeester Jean Langiais completeerden het programma. P. Veenstra. achter een geparkeerde auto de Para dijslaan overstak, aangereden door een personenauto. Met een bloedneus en schaafwonden aan beide benen werd het meisje naar het Bergwegziekenhuis ge bracht. .Zaterdagmiddag ontstond op de Wolphaertsbocjit-in Rotterdam een aan rijding tussen''" twee personenauto's, waarVande één, na geparkeerd te heb ben gestaan» plotseling wegreed. Een van een bestuurders liep een. shock en vermoedelijk een hersenschudding op. Het slachtoffer, de 22-jarige constructie werker J. C. Moree uit Simonshaven is naar het Zuiderziekenhuis overgebracht. De bestuurder van een scooter, dë 21-jarige machinist G. M. Lindeman uit de Geervlietstraat in Rotterdam kreeg een hersenschudding en een gekneusde schouder, nadat hij zondagavond op de kruising Marentakstraat-Oleanderstraat in Rotterdam in botsing was gekomen met een personenauto. De aanrijding ontstond doordat een der bestuurders van de motorvoertuigen verzuimd had voorrang te verlenen. Het eerste Britse commerciële radio station is zaterdag vanaf het motorschip Caroline in de Noordzee begonnen met proefuitzendingen die duidelijk in het zuiden en oosten van Engeland ontvan gen werden. De 763 ton grote Panamese Caroline ligt vijf mijl uit de kust ter hoogte van Harwich. Ronald O'RahiUy,' de man die verant woordelijk is voor radio Caroline, zei in het hart van Londen duidelijk op een transistor de uitzendingen ontvangen te hebben. De Britse posterijen overwegen nog welke maatregelen.ze tegen het station kunnen nemen. De frequentie waarop Ca roline uitzendt ligt zeer dicht bij die van de lichtschepen van de kustwacht Radio Caroline zal over een week da gelijks van 0600 tot 1800 uur in de lucht zjjn. In Nagoya, In Cenfraal-Japan, heeft een sneltrein rich in het achtereinde van een' andere personentrein ge1 boord. Bij het ongeluk, dat gister morgen vroeg gebeurde, rijn volgens de eerste berichten .145 mensen ge wond geraakt. Er zouden geen doden zijn, zo wordt vernomen. De gewonde passagiers zijn naar ziekenhuizen overgebracht. De politie verklaarde dat de, perso nentrein op het station van Nagoya stopte, toen zij door de sneltrein van achter werd geramd. Aangenomen wordt dat de betrekkelijk geringe snel heid van de sneltrein een grote ramp heeft voorkomen. In Italië en in Oostenrijk hebben zich gisteren ook treinongelukken voorge daan. In Italië ontspoorde de sneltrein van Turijn naar Rome als gevolg van een aardbeving. De locomotief reed met vol le kracht in op -een hoop natte aarde buiten een tunnel. Volgens de politie zijn er geen slachtoffers te betreuren. Slechts dertig passagiers liepen lichte verwondingen op. Zij zijn intussen naar een ziekenhuis overgebracht voor een medische behandeling. De uit tien rij tuigen bestaande trein zat vol mensen die de Paasdagen op vakantie of op familiebezoek gingen. In Oostenrijk is gisteren de Trans europa express van Milaan naar Mün- chen in de nabijheid van het station Kufstein ingereden op een locomotief. Twaalf passagiers werden gewond. De botsing werd veroorzaakt door een ver keerde wisselstand, zo werd later ver nomen. De politie van Djakarta heeft de ban kier Indra Pontoan, president-directeur van de Baniangbarik, gearresteerd op verdenking van verduistering van open bare gelden tot een bedrag van ongeveer negentig miljoen roepia, aldus Indonesi sche persberichten Pontoan zal binnen kort. met nog andere, niet nader ge noemde functionarissen van de Banteng- Bank. terecht staan. Pontoan heeft kortgeleden nog een bedrag van 55 miljoen roepia bijgedra gen aan gelden, die werden ingezameld voor een te Djakarta te houden Afri kaans-Aziatisch filmfestival. Hij deed dit door een op „veiling" ten behoeve van dit festival in hei presidentiële pa leis een door president Soekarao gebruikt eetbord Voor dit bedrag te kopen. Een poging van honderden anti- kernbont demonstranten om het ter rein van een Amerikaanse lucht machtbasis te bestormen is zondag door de sterke Engelse politiebewa king afgeslagen. De betoging is uit gelopen op een zitdemonstratie op de snelverkeersweg. De demonstranten hadden 18 kilome ter gelopen naar de basis van de derde Amerikaanse luchtmacht in de voorstad Ruislip vanuit het centrum van Lon den. De mars stond onder leiding van func tionarissen van: het Comité van hon derd, het Britse anti-kernbom comité. De bedoeling was door de beide hoofd ingangen van de b'asis te dringen of over de prikkeldraadversperringen op het' complex te klimmen. Het Amerikaanse luchtmachtpersonee! heeft zich niet met deze zaak bemoeid. Het terrein van de basis is Brits eigen dom. De demonstranten weigerden van de snelverkeersweg te gaan en de politie heeft hen een voor een weggedragen. 302 betogers, onder Wie tenminste 30 vrouwen, zijn gearresteerd. Terwijl zij wérden weggesleept beschuldigden zij de politie van hardhandig optreden. In "West-Duitsland hebbeft naar schat ting 24.600 mensen deelgenomen aan de anti-bom Paas-marsen. Onder de demonstranten bevonden zien Martin Niemöller, de anti-nazisti- sche protestantse leider en Rolf nöcn- huth, schrijver van het omstreden stusc Der Stellvertreter. Uit een geldkistje dat rich in het kan toor van de gebroeders M. aan de Kap- peynestraat in Rotterdam bevond is in de nacht van zaterdag op zondag j«w verdwenen. Men verschafte zich toe gang door verbreking van een ruit. Drie als kantoor ingerichte vertrekken werden overhoop gehaald. Uit de onafgesloten kassalade van een goederenhandel aan de Adrianastraat in Rotterdam is in de nacht van vrijdag op zaterdag ƒ245 gestolen. Om in het pand binnen te komen wrong men een deur open. Door verbreking van een ruit ver schafte men zich in het weekeinde toe gang tot een woning in de Sorongstraat in Rotterdam-Hoogvliet. Uit een geld kistje verdween 680. De politie heeft zondagavond de 23- jarige havenarbeider J. T. G. aange troffen op de derde etage van een pand aan de Parklaan in Rotterdam. De ar beider kon geen verklaring geven voor zijn aanwezigheid. Hij wordt verdacht van inbraak en is ingesloten. Twee vrouwen, de 31-jarige mevrouw M. M. P. en de 36-jarige mevrouw H. W v. H. zijn, verdacht van winkeldief stal, aangehouden in een warenhuis aan de Hoogstraat in Rotterdam. Bij onder zoek bleek dat de vrouwen nog meer goederen uit andere warenhuizen in hun tassen hadden. ïn de woning van de ene verdachte werd een groot aantal goede ren in beslag genomen.

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 2