Voorzichtig met aangevoerd water Groot succes in strijd tegen water—wormpjes Nog slechts één levend exemplaar Blikseminslag vermoedelijke oorzaak vuurzee genoemd outen noodschool voor tweede maal afgebrand Twee gewonden overleden Meer huizen met gebruik van hout en kunststoffen Eric Dolphy was alleen op fluit verrassend Woningbouwverenigingen moeten meer samen doen Tip voor actie veilig verkeer Twee prinsessen in Duitsland Tengevolge van klap bi vechtpartij overleden no-iron popeline Amok aan boord vrachtschip Speurtocht naar vervangende schoolruimte Twee van drie gewonden brand Boele overleden Negers ranselen blanken af Met Esso bent u beter uit! 1 LOOPT U EVEN MEE I 0E ROTTERDAMMER- I HARS Gezellig op en fop V oor z. Verhond chr. woningbouwver. Grotere kamers voor studerende kinderen D1 Voorzitter J. C. J. Plas: Offer brengen voor volkshuisvesting Bim Dader ontkwam Waarschuwing Ongeluk Maasdam AvW AV gasvlam DE ROTTERDAMMER Pagina 4 2.» MAANDAG 1 JUN! ï964 Voor hen die handig zijn met naald en schaar en die uit ondervinding weten hoe enorm veel geld zij zich kunnen be sparen door zelf te maken... OF voor hen die bij hun naaister nu eens een echt originele Japon willen laten maken... is dit een bijzondere aanbieding. Want morgen houden wij een 1 éêndaagse verkoop van 10.000 meter No Iron popeline, normale prijs f 3.75, nu voor bijna de halve prijs. in effen kleuren én pastel strepen 90 cm IET ziet er naar uit, dat het Rotterdamse drinkwater de nare wormpjes kwijt is. Vol ge rechtvaardigde trots maakt het drinkwaterleidingbedrijf bekend, dat er in alle watermonsters, die zaterdag op de meest uiteen lopende plaatsen uit het leiding net zijn genomen, geen enkel levend borstelwormpje is ge vonden. Zondag hebben de labo ratorium-mensen van het water bedrijf doorgewerkt. Toen vond men maar één levend wormpje. Dat werd aangetrofen in Capelle aan den IJssel. "ffOOR de tweede maal in veertien jaar is zondagavond de houten 1 Hollander-(nood) school aan de Jan Ligthartstraat in Rotter dam-Zuid-, waarin de Tweede Uitgebreid Technische School was ondergebracht, door brand verwoest. Hoewel de brandweer de ge weldige vuurzee met meer dan twintig stralen bestreed en zij assistentie kreeg in de vorm van een even hevige als langdurige stortbui^ bleven slechts een paar van de vijftien lokalen overeind staan. De rest van de school was na nog geen uur veranderd in een yokende puinhoop. ■pOLIïTE EN brandweer weten nog niets omtrent d, oorzaak van de brand/Omdat het vuur (kort voor negen uur) werd ontdekt, toen het onweer ai was losgebarsten, is het niet uitgesloten, dat de bliksem het Kurkdroge hout in vuur en vlam heeft gezet. Deze veronderstelling kan Jdoppe» met het verhaal, dat bewoners van hnizen tegenover de schooi de den- Zij vertelden, dat zij ongeveer in het midden van het gebouw een steekvlam hadden gezien, die onmiddellijk door brand werd gevolgd! STAGNATIE Hoe onmisbaar gas in de keuken is merkt u pas als u het heeft. U kunt het hebben, morgen al: Esso Gas! Om vlugger, beter, prettiger te koken. Esso Gas! Voor heet water uit de kraan in de keuken, ïn de douchecel. Alle voordelen worden u gaarne toegelicht door elke Esso Gas-depothouder. Bij hem staat uw eerste fles Esso Gas ai klaar! E voorzitter van het Verbond van christelijke woningbouw verenigingen, de heer J. C. J. Plas, heeft in de zaterdag te Hilversum gehouden algemene vergadering van deze organisatie gepleit voor het inschakelen van de staal-, hout en kunststoffenindustrie bij de woningbouw, waardoor naar zijn mening jaarlijks een belangrijk groter aantal huizen kan worden gebouwd dan met de bestaande bouwcapaciteit mogelijk is. „Zon der stenen kan hierdoor een steen tje worden bijgedragen ter leniging van de woningnood", aldus de heet Plas. m Pover resultaat Centrale venvarming Grotere slaapkamers Bejaardenwoning Te eenzijdig DE verwarmingsmonieur C. Nelis uit de Groepstraat in Rotter dam-Zuid 23 jaar oud heeft in de nacht van zaterdag op zondag tijdens een vechtpartij met enige buitenlandse zeelieden een dus danige klap opgelopen, dat hij dientengevolge vrijwel onmiddel lijk is overleden. 'wdaa en c Morgenvroeg gint de verkoop No iron Popelire, een pracht kwaliteit voor blouses, week enders, kinderjurkjes, japonnen «n strandkleding, in 20 kleuren, W.o. wit, groen, geel, bieu, e?rise, rose enz. nu per meter Voor Géén Ui. of schrift. bost. Dode wormpjes heeft men vrijwel niet gevonden, maar dat verwondert de drin watermensen niets: er blijft van. een dood wormpje vrijwel niets over, omdat het diertje voor 98 procent uit water be- waterleiding gaat met over één nacht ijs De controle gaat door, want de drink- staat.... en men wil de wormpjes-narigheid voor- Men heeft, zodra men is "begonnen met goed kwijt zijn. concentrische cirkels zijn gelegen rond per dag genoemen op plaatsen, die in een intensieve contrle, twintig monsters het bedrijf aan de Honingerdijk. Zo zijn Schiedam en Heyplaat aan de beurt ge weest en zondag was men aan Capelle ren zij toch wel de hoop, dat het invoe- Hoewel vnzelfsprekend de mannen aan den IJssel toe. ren van chloor in de leidingen een heel goed resultaat heeft gehad en dat er spoedig aan alle ellende een eind zal zijn .gkomn. Overigens waarschuwt de directie van de Rotterdamse drinkwaterlei ding- uit oogpunt van de volksge zondheid tegen onoordeelkundig ge bruik van water, dat van elders is meegebracht. In flessen of kannen aangevoerd drinkwater loopt ge vaar, met allerlei ziektekiemen ge ïnfecteerd te geraken. Een dergelij ke waarschuwing is ook gegeven tij dens de zoutinvasie verleden jaar. Toen was het winte rmaar nu is het warm en als gevolg daarvan, is het infectiegevaar veel groter. De directie van het waterleidingbedrijf adviseert dantaaaaaaaaaalle vn gevoerde drinkwter goed te koken vóór het te consumeren. Voorts deelt zij mede, dat de lichte chloorsmaak van het water, dat nu uit de kraan komt. heel gemakkelijk ver dwijnt na enkele minuten doorkoken. Het water kan vrij worden gebruikt voor alle boden in zeer bepaalde gevallen, zoals doeleinden. Voorzichtigheid is slechts ge- bij toepassing in aquaria en bij begieten van kamerplanten. Maar dat laatste geldt ltijd, óók Is er geen chloor aan het water is toegevoegd. De eerste keer, dat de noodschool afbrandde was op 6 mei 1950. De school was toen nog niet eens in gebruik. Arbeiders waren met de laatste werkzaamheden bezig, toen pek yoor de naden van de dakbe dekking in brand vloog. Nu de school dus voor de tweede keer in de as is gelegd zal zij, naar de mening van de heer C. J. Rol, voor- zitter van de Stichting voor het U-T.S. te Rotterdam en gemeente lijk onderwijsinspecteur, die de blussingswerkzaamheden van nabij gadesloeg niet worden herbouwd. In het recente verleden zij» in Rotterdam meerdere scholen van dit type door brand vernield. Enke le jaren geleden ging in Overschie eveneens op een zondag een heel complex verloren en in de cember 1962 ging aan de Vondel- weg een houten kleuterschool er aan. HET BLtJSMATERIAAL en de survey, lancewagens van de politie hadden op weg naar de Jan Ligthartstraat gro te last van de verkeersdrukte op de tun- neltraverse en de Dordtsestraatweg, waar lange files auto's bumper aan "bumper reden- Bovendien beperkten stortbuien het uitzicht tot slechts enkele meters, waardoor iedereen met geringe snelheid moest rijden. Toen de eerste brandweerwagens bij de school arriveerden, stond het gebouw al van voor tot achter in brand- De blussing was al begonnen door in de buurt wonende leerlingen van de Koose- Velt-ui° (die op hetzelfde terrein staat). Onder leiding van de concierge spoten zij met de brandslang van hun school water in de vlammenzee. Na- de stagnatie in het verkeer ver loor de brandweer opnieuw kostbare ogen-blikken, toen zij de slangen wil den uitrollen. Alle hekken, die toegang tot de U.T.S. gaven waren afgesloten. De slangen moesten daarom via het plein voor de ulo-school en over een haag, waarin plikkeldraadversperring is aangebracht worden gelegd. De politie, die niet tijdig voor een deugdelijke afzetting had gezorgd, had .alle moeite de jongelui, die vlakbij de brandende school stonden van het ter rein te verwijderen. Op een gegeven ogenblik liep een hoofdinspecteur-in-bur- ger met zijn paraplu als wapenstok drei- gend v0°r zich uitzwaaiend "de jongens Weg te jagen terwijl hij luidkeels vér kondigde. dat hij van de politie was, Een gelukkige omstandigheid is. dat het kostbare instrumentarium voor de praktische opleidingen eleetrotechniek en metaalbewerken in een oude school aan de Parallelweg is ondergebracht. In de houten noodschool werden uitsluitend theorievakkea gegeven; wel waren de administratie ea het natuurkundelokaal plus instrumenten in het gebouw gehuis vest. Volgende week maandag zouden in de noodschool de eindexamens worden ge houden, Nog zondagavond werd overleg gepleegd om deze nu af te nemen in de school aan de Witte de Wtthstraat. Naar de brand waren uitgerukt de G 8, de eenheden 611 en 612, de A 10, L 1, Ml. A 5, eenheid 621, de K2 en de eenheden 622 en. 514 van de vliegende patrouille. Brandmeester p. Leeflang gaf leiding aan de blussingswerkzaam heden. (Van een onzer verslaggevers) De Stichting voor het U.T.S. te Rotter dam is vanmorgen een speurtocht begon nen naar vervangende schoolruimte (voor theorievakken en tekenonderwijs) voor de door brand dakloos geworden Tweede U.T.S. aan de Jan Ligthart straat Daar de practijklessen in een De voltallige bemanning van het 1953 ton metende vrachtschip Pacaya van de rederij Vinke en Zonen te Rotterdam heeft zaterdag gedreigd in de Peruviaan se havenstad Callao aan de wal te blij ven, als de kapitein van het schip, de heer v. van Beelen, geen maatergelen zou nemen tegen een bemanningslid, dat aan boord paniek had gezaaid. De schuldige, T. van Hoeven, was vrijdag door de Peruviaanse douane streng beboet wegens sigarettensmokkel en zag de smeerder Juna Villalon er voor aan, hem te hebben aangegeven. In dolle woede achtervolgde Van H. de smeerder door het gehele schip met een mes in de vuist. Villalon wist ech ter te ontkomen en H. werd overmees terd. De verontwaardigde bemanning eiste strenge maatregelen, die ook volgden. H. werd van boord gestuurd en zal als gewoon passagier aan boord van een an der schip naar Nederland moeten terug keren. Van de vijf mannen, die vrijdag morgen zwaar werden gewond bij een autobotsing in de omgeving van Maasdam, zijn er twee overleden. Za terdagavond bezweken in het Dijk- zigt ziekenhuis in Rotterdam aan hun verwondingen de 38-jarige betonwer ker G. van Dam en de 33-jarige ijzer- vlechter T. de Wit, belden uit 's-Gra- vendeel. Het ongeluk gebeurde, zoals be kend, in een dichte mist. Het busje, waarmee de slachtoffers op weg naar hun werk waren, botste tegen een stilstaande vrachtauto. Drie andere inzittenden van het busje, die even eens zwaar gewond werden, worden nog in het ziekenhuis verpleegd. (Van onze correspondent") Twee van de drie slachtoffers van de brand in de Noorse tanker Mosoil. die bij de N.V. Scheepswerf en Machinefc, briek Boele te Bolnes in reparatie ligt. zijn m de Clara-Stiehtmg in Botterdam aan hun verwondingen overleden. Het zijn de 37-jarige heer A. Dekker. Van Ruysdaelstraat 12 in Krimpen aan de IJssel. die gisteren overleed, en de Spanjaard F. Garcia Ameva (38), die vanmorgen bezweek. Zoals gemeld wer den zij levensgevaarlijk gewond toen vorige week dinsdag brand uitbrak in het hennegat van de tanker. De toe stand van het derde slachtoffer, de heer A. Vorster uit Bolnes, is nog zeer ern stig. De heer Dekker was al sinds 16 no vember 1948 werkzaam bij Boele als bankwerker. Hij was getrouwd en had een kind.. De Spanjaard kwam pas op 17 januari van dit jaar m dienst van Boele als brander. Hij woonde sinds die tijd in het logiesgebouw van het bedrijf aan de Ringdijk in Bolnes. De heer Ameva, die afkomstig is uit Valencia was eveneens getrouwd. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. school aan de Parallelweg worden gege ven, kunnen deze normaal doorgaan. Er zal de komende weken op grote schaal moeten worden geïmproviseerd", zei men ons vanmorgen. De zomerva kantie begint op 18 juli en tot die da tum zal het behelpen zijn. Bij de aan vang van de nieuwe cursus in septem ber zal wellicht een redelijke noodop lossing zijn gevonden. Op het Ericaplein en in de Overijsselsestraat staan scholen leeg. In deze gebouwen kunnen waar schijnlijk een paar theorielokalen wor den ondergebracht. Verder zal in lagere technische scholen in de buurt naar ruimte worden gezocht. Tekenonderwijs zal waarschijnlijk in de school aan de "Witte de "Withstraat kunnen worden gegeven. In dit gebouw worden volgende maandag ook de eind examens gehouden. Voorlopig ziet het er naar uit, dat de 225 leerlingen de uren, waarop theorie vakken op hun rooster staan vrijaf zul len hebben. Toen zij vanmorgen vroeg bij de puinhopen van hun school kwa men, kregen zij te horen, dat zij maar weer naar huis moesten gaan. Vrijwel zeker is het. dat de nood school niet zal worden herbouwd. In de tweede serie systeemscholen voor het nijverheidsonderwijs is een gebouw voor de Tweede U.T.S. opgenomen. De plan nen voor de nieuwe school, die aan de Vaanweg wordt opgetrokken, liggen thans bij het ministerie op goedkeuring te wachten. De definitieve behuizing zal overigens nog wel een jaar of twee op zich laten wachten. Tot de eerste werkzaamheden, die de komende dagen zullen moeten worden gedaan behoort het opzetten van een nieuwe administratie nu de oude is ver loren gegaan. In het afgelopen vrij weekeinde ter gelegenheid van Memorial Day hebben jonge negers zich m New York diverse malen aan blanken vergrepen. Een groep van rond 25 opgeschoten negers heeft gisteren passagiers van een ondergrondse trein in Brooklyn afge ranseld, beroofd en met ergere dingen bedreigd. Het interieur van drie rijtui gen werd kort en klein geslagen. Een half uur later bedreigde een andere ben de de bestuurder en passagiers van een ondergrondse trein m een ander tadi- deel. Zaterdagavond werd een groep jonge negers overmoedig aan boord van een veerboot Zij begonnen wild te dansen en te schreeuwen'. Later gingen zij vech ten. Giazen en schotels met eten werden van de bar geveegd. Toen de rust was weergekeerd, miste men 90 dollar. De zelfde avond vielen negers een noht.e- man aan, die hen probeerde teschei den van een blanke die ze tegen de grond hadden geslagen. Vrijdagavond ook vrijdag behoord tot het vrije weekeinde werd een onderwijzeres verkracht en vermoord in de lift van de flat waar zij woonde. ËjlllllilllIlllliilIlllillliilililllilllUllllillllllillilllllllllilillinilllllË meer* comfort: met Esso Gas Aan de Bureaus van „De Rotter- 1 dammer", W. de Withstraat 25 i of Bijkantoor Zuid, Bree 59b en bij de hoofdleider, de heer E. J. Boonstra, Mijnsherenplein 52, Rotterdam-Z. kunt u reeds nu I inschrijven voor de j§ 22e DE ROTTERDAMMER- I MARS op zaterdag 27 juni as.. Start 2.45 s uur van Vreewij kschool, Groene Zoom 156. sj Kosten: 0.95 p.p. 12 km I 1.p.p. 18 km s 1.10 p.p. 25-30 km s siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinifniitiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiKiiiiiiiiiiiiiiil (Van onze soc.-econom. redactie) Een ander voordeel hiervan noemde de verbondsvoorzitter, dat bedrijven, die ZfORTGELEDEN riog met de groepLang gewacht (tot kwart voor tien), A n ti As* i~1 -4- r'k-maar* PöTinaiton TtET VUUR was allang onder de knie, XjL toen tussen de geblakerde resten van een lokaal nog metershoge vlammen uit de grond spoten. Tijdens de brand wa ren de kranen van de gasleiding "ver nield, waardoor «en miniatuur eeuwige vlam" ontstond. Meer dan een uur bleef het uit de buis stromende gas branden, omdat de hoofdkraan niet kon worden gevonden. Dit lukte pas, nadat een mon teur van - het gasbedrijf was gewaar- ichuwd. Overigens slaagde hij er ook tiet een-twee-drie in de hoofdkraan op te sporen! van de revolutionaire bassist Char les Mingus te beluisteren in het Am sterdamse Concertgebouw, speel de fluitist-saxofonist-basklarinettist Eric Dolphy (35) zaterdagavond in Rotterdam, voor de in groten getale opgekomen leden van jazzsociëteit B li- Eric Dolphy, het type van de intellectuele Amerikaanse kleurling (lang, slankuitstekend gekleed, „mo dem face"), bleef na de Westeurope- se toernee met Mingus in Parijs ach ter en werd op initiatief van B 14's actieve manusje-van-allés Paul Kor ting naar Nederland gehaald, ook voor concerten elders in den lande. De leden van B 14 verwachtten za terdagavond iets bijzonders, dat was duidelijk. Tijdens het voorprogramma, verzorgd door het sextet van Leo Meijer, werd er drukker gebabbeld dan men bij een middelmatige combo pleegt te doen, waaraan, toen Dolphy met pia nist Misja Mengelberg, bassist Jacques Schols en drummer Han Bennink, het podium betrad, een abrupt einde kwam. maar niet gezwegen. Daar stond hij dan, Dolphy, momen teel een van de hoogst genoteerde jazz musici, wat zou het worden? Om het maar meteen te zeggen, wat ons be treft werd het bepaald niet een onver getelijk optreden. Alleen de eerste mo menten waren, een verrassing, en wel toen Dolphy op fluit een uiterst subtiel spel liet horen. Dat was een beheersing van het instrument tot en met! De alt saxofonist en (vooral) de basklarinet tist Dolphy kon ons echter minder be koren. Slechts af en toe werden wij herinnerd aan wat Dolphy reeds bij vo rige gelegenheden (en op de zwarte schijf) van zijn kunnen op die instru menten heeft gedemonstreerd. Het werd een vrij matte vertoning, slordig boven dien. Dat de zaal. desondanks flink ap plaudisseerde,. hield ons inziens verband met een heilig moeten, want speelde daar Dolphy niet? Boeiender nog dan de man waarom alles ging, waren „side-men" Mengel berg (Monk-achtig spel), Schols (bijzon der warme toon deze keer) en Bennink (als altijd geïnspireerd, om er het woordje „over" maar niet voor te zet ten). (Van onze soc.-econom. redactie! ITOE is het mogelijk, dat "XI 1964 één enkele bouwonder nemer meer kan besteden voor research en ontwikkeling op het gebied van de woningbouw dan alle woningbouwcorporaties geza menlijk!" Deze verzuchting slaakte de voorzitter van het Verbond van christelijke woningbouwverenigin gen, de heer J. C. Jv Plas uit Gro ningen, in zijn openingsrede voor de algemene verbondsvergadering, die zaterdag in Hilversum is ge houden. De heer Plas hield een krachtig pleidooi voor grotere samenwerking tussen de woningcorporaties in plaat selijk en regionaal verband en tussen de overkoepelende "woninghouwcen- trales op landelijk niveau, waarbij de bereidheid aanwezig moet zijn om de individuele zelfstandigheid "gedeelte lijk op te offeren ten bate van de volkshuisvesting in het algemeen. „In dien zowel de corporaties als de cen trales tot een nauwe samenwerking niet bereid zijn, dan zal men zich hieromtrent binnen afzienbare tijd duidelijk moeten uitspreken. Per soonlijke belangen en „heilige huis jes" mogen hierin echter geen rol spelen, een gevaar, denkbeeldig is." dat heus niet De verbondsvoorzitter betoogde, dat het expansieve woningbeleiö, waarmee wij thans en in de naaste. toekomst te ma ken hebben, in verschillende plaatsen zal moeten leiden tot een bundeling van opdrachten, teneinde de bouw op de meest efficiënte wijze te kunnen uitvoeren. „Aangezien de werkings sfeer van de verschillende woning- bouwcentrales, zowel administratief als technisch, m hoofdzaak dezelfde is, zou het vanzelfsprekend moeten zijn dat op dit terrein de grootst mogelijke samenwerking bestond. Dat dit nog niet het geval is, valt ten zeerste te betreuren", aldus de heer Plas, die overigens verklaarde niet te willen aansturen op één grote centrale van -woningbouwcorporaties. Naar zijn me ning zullen er zowel corporaties als centrales naar levensbeschouwelijke aard moeten blijven bestaan. Het moet toch mogelijk zijn, zo zei de heer Plas verder, dat de woningbouw- centrales als volwaardige gespreks partners met de overheid overleg kun nen plegen omtrent zaken, die de cor poraties ten nauwste raken. Dit kan echter alleen, indien de centrales zo nauw mogelijk samenwerken en hun krachten bundelen. Als we zien wat de woningbouwcentrales verrichten op het gebied van research en ontwikke ling van bouwmethoden, woonnormen en woonvormen, dan blijkt het resul taat maar zeer pover te zijn. „Zij, die aan de vraagzijde van de woningbouw markt zo'n grote plaats innemen, zul len zich hiermee echter terdege bezig moeten houden", aldus de verbonds voorzitter. die zei. dat er ook nog vele raakvlakken zijn waarop samenwer king mogelijk is, bijv. financiële vraag stukken, onderhoudsbeleid en inkoop combinaties. anderszins over te weinig orders beschik ken, ingeschakeld blijven in het produk- tieproces. In de toekomst zouden de ge prefabriceerde woningen, die met mede werking van de staal-, hout- en kunststof fenindustrie zijn vervaardigd, wellicht kunnen wonden aangewend als zomer en weekendhuizen, indien zij op eenvou dige wijze verplaatsbaar worden neer gezet De heer Pias bracht nog een aantal an dere wensen naar voren. Zo moeten zX de woningwetwoningen zo gebouwd wor den dat hetzij direct hetzij binnen af zienbare tijd, deze woningen centraal kunnen worden verwarmd, zulks o.m. met het oog op de aardgasverwarming die in de nabije toekomst mogelijk op grote schaal zal worden toegepast Ook moet er in de woningen meer ruimte worden geschapen voor het plaatsen van diverse huishoudelijke apparaten als koel en diepvrieskasten enz. De verbondsvoorzitter pleitte voorts voor de bouw van grotere slaapkamers, omdat steeds meer kinderen van de be woners der woningen van de bouwver enigingen aan het studeren slaan. De afmetingen van hun kamers zijn in het algemeen zodanig dat het niet moeilijk is deze ruimten als zit-slaapkamers in te richten. Verder achtte de heer Plas vergroting van de woonkamers van bejaardenwo ningen en van de appartementen' van bejaardentehuizen dringend gewenst Thans wordt vaak de klacht vernomen dat de oudjes niet meer als voorheen hun kinderen, kleinkinderen, vrienden en kermissen kunnen ontvangen. „Het geringe offer, dat men door vergroting van de kamers in de vorm van huurver hoging of verhoging van de pensionprijs zal moeten brengen, staat in geen enkele verhouding tot hei meerdere woongenot, dat hierdoor kan worden verkregen", al dus de heer Plas, die zei dat de hiervoor geldende nonnen op korte termijn moe ten worden herzien. De Italiaanse automobielclub heeft prijzen uitgeloofd! voor de beste foto's van gevaarlijk rijden. Er nemen ro'n 2.009 amateur- en beroepsfotografen deel aan de wedstrijd, die van Juni tot september duurt. De foto's worden naar de club gezon den die de betrokken automobilisten, voor zover deze aan de hand van bun nummerplaten op te sporen zijn. per post een waarschuwing stuurt. Bij-zeer ernstige overtredingen zuilen de foto's aan de pers ter publikatie worden ge geven. Ook met foto's van voorbeeldige hulpverlening na ongelukken kan eea piijs worden gewonnen. i De prinsessen Beatrix en Margriet jj zijn zaterdag per auto uit Soestdijk a naar Westfalen in Duitsland vertrok-1 ken. Zij zullen een bezoek brengen aan j! familieleden en op woensdag 3 juni in Berleburg het huwelijk bijwonen van y prins Maurits van Hessen met prinses Tatjana van Sayn-Wittgenstein-Berle- burg. dat de toepassing van de richtlijnen voort de woningbouw en de hantering van def daarbij behorende „curse-prijs" tot ge-s volg heeft dat teveel woningen van de-g zelfde soort en met te geringe toekomst- J waarde worden gebouwd. Daardoor is j voor een tijd van vele jaren ons natio-f naai woning-,.assortiment" te eenzijdig \- samengesteld. De heer Pellicaan noemde het noodza-s. kelijk, dat het tekort aan betere en duur- dere woningen zo spoedig mogelijk door| nieuwbouw wordt opgeheven, waarbij j hij o.m. dacht aan premie „B"- en pre- - mie „C"-woningen, die voor een deel 'loor - de woningbouweorporatiês gebouwd zqu-y den moeten worden, en aan kwalitatief, betere woningwetwoningen voor meer draagkrachtigen, l. In deze jaarvergadering van het Ver bond van christelijke woningbouwvere nigingen werd de heer J. C, Pellicaan, tot dusver tweede voorzitter, als voorzit ter gekozen, omdat de heer Plas de wens had kenbaar gemaakt als eerste voorzit ter af te treden. Ook de heer Pellicaan beklom het spreekgestoelte om een aan tal problemen op het terrein van de wo ningbouw te belichten, waarbii hij met name het zoeklicht op de nieuwbouw en de onderhoudsnonnen het schijnen. De nieuwe verbondsvoorzitter zei o.m., Voorts achtte de heer Pellicaan een versnelde bouw van bejaardenwonuigen en -tehuizen nodig om grotere hulzen, waarin de bejaarden veelal blijven wo-J nen, vrij te maken voor grotere gezin nen. Wat de onderhoudsnonnen betreft zei hij, dat deze met name voor de voor oorlogse woningen niet in voldoende ma- te de stijging van lonen prijzen hebben gevolgd, en materiaal waardoor de SCH1EDA taspeneers 1 w J «Ms; a 4 M van - Timme fC J Sehi "(lijbers S Brand, JSS A M bbdeïis M van -i 'daim en Imi sa j "«Heden jlesaard, teehnische instandhouding van het na de 3 Jj" we4 oorlog gebouwde onroerende goed ter,. waarde van circa vier miljard gulden niet is verzekerd. De heer Pellicaan vond het noodzakelijk de norm voor onder houd en die voor de algemene kosten ter gelegenheid van de a.s. huurverhoging drastisch te verhogen. De ruzie begon omstreeks een uur of één in een café aan de Charloise Kerk- singel in Rotterdam-Charlois, waar de zeelieden woorden kregen met een aan tal andere bezoekers. De ruzie werd Dui ten voortgezet, de woorden werden daden en de verwarmingswionteur kreeg een zo harde klap, dat hij kwam te vallen en op straat bleef liggen. Omstanders waarschuwden de politie, die de monteur direct liet overbrengen, naar het Dijkzigt-ziekenhuis. Bi] aan komst bleek hij te zijn overleden. De politie-arts dr. Zeldenrust consta- Klachten teerde, dat de man een schedeJbasisfrac-j tuur had opgelopen. De buitenlandse zeelieden waren inmid dels verdwenen. Niemand had er aan ge dacht hen tegen te houden, want nie mand had vermoed dat de klap ïo hard zou zijn aangekomen Itene; s 'stavend, ••Pfl j Koopman MW 14. «cnnisol "«ooi, Con dagblad i®«e rad, te4«ie aa ^ïentscha 'tendam VOO oneni boven) waagT-iji .,,-oe 6466:

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 2