Twintigste K. W. •mars in teken ■van GOLDEN FICTION m AGENDA Flip van Oordt kreeg lioge onderscheiding ROTTERDAM Mars van duizenden groot succes Défilé half van uur h „Het Waaigat" geopend JACHTHAVEN „WATERMAN" GEOPEND Voor rokers met een eigen stijl Aanrijding op zebrapad Motor tegen personenauto Autodeur open: twee gewonden Kinderen staken slooppand aan S.G.-penning van verdienste Uit linnenkast f1600 gestolen fabeltje tÉÉüi Vijfduizend pE ROTTERDAMMER MMêësZ Pagina 3 MAANDAG 6 JULI 1964 Goede resultaten van G.T.B.-ers Plantage uit waren. Hij beschouw de dit als iets waar je een half jaar lang tegen op ziet en waar dan ook heel wat voor komt kij ken. „We doen het graag", zei de heer Van Oordt in de raadszaal PROPAGANDA BEKROMPEN PRIMAIR Stemming Imponerend Platenbon U kunt 'n Amerikaan roken U kunt ook 'n Virginia roken Maar u kunt ook een eigen stijl kiezen: de onvergelijkbare Golden Metion melange Waarom onvergelijkbaar? De tabakken van Golden Fiction zijn meer uitgerijpt, wanner van kleur en dus zachter van smaak. Ze worden niet gesausd. Geen extra aroma wordt toegevoegd. Alleen GF heeft ■deze aparte, pure melange. Voor rokers met een eigen smaak. ■di en dagelijks |f JVW»6K»r«S£i sMi Aan het door ,de Rotterdamse voetbat. vereniging S.D.V. georganiseerde, neder- taagtoernooiheelt ook. de. Schiedamse club G.T.B. deelgenomen. De Schiedam mers kwamen zaterdag' 13 juni in het veld met vier elftallen. Het was die dag bijzonder warm en bijna ondoenlijk om te voetballen.'De G.T.B.-ers hebben zich evenwel voor de volle honderd pro cent gegeven. G.T.B.-l kwam door een overwinning op S.D.V. 1 aan de kop. G.T.B. 2 won met 80 van S.D.V. 2 en kwam ook op de bovenste plaats. G.T.B. 3 kon het niet verder brengen dan een gelijkspel, 11 G.T.B. 4 won met 91 van S.D.V. maar zag zich uiteindelijk nog verdron gen door V.V.O.R- 4. Zaterdag .jl. was de prijsuitreiking. G.T.B. 1 kreeg een wissel-beker plus een beker voor het toebrengen van de grootste nederlaag in haar poule. Het tweede elftal kreeg eveneens een beker en G.T.B. 4 ontving eeen lauwertak. Aan de nederlaagserie namen deel Nestoro, Groen Wit, Dos'32, 'W.I.D., Ege lantier Boys, V.V.O.R,, S.D.V. en G.T.B. Met de speciaal voor dit doel gemotoriseerde pont werden cle wandelaars naar de rust bij „De Kandelaar" gevaren. Bij de overburen van ons bijkantoor jan de Small ehavenstraat te Vlaardin- jen, de meubelhandel firma wed. D, van Heusden, was het zaterdag feest. Aan de Westhavenkade 49—50 opende (achter Corry, kersvers geslaagd aan de Academie voor Beeldende Kunsten le Rotterdam als binnenhuisarchitecte, een zaak in moderne interieurverzor- «ing, die de naam kreeg waaronder deze plaats al generaties lang bij de echte Vlaardtagers bekend is, namelijk „Het Waaigat". Het aannemersbedrijf B. van Zanten heeft dit pand. waarin tot voor kort ce voor de bijzonder aantrekkelijke meu- Benzo was gevestigd, geschikt gemaakt helen die er nu in staan. De royale luimte heeft een apart afdelinkje voor fcjastnijverheidsartikelen. dat evenais trouwens het geheel, zeer smaakvol is ingericht. Aan de opening ging een drukbezochte recepüe vooraf, waar de heer L. Ligt- hart als voorzitter van de Vlaardingse Middenstands Centrale zijn gelukwensen hvant aanbieden. „Er is weer jong ta- lent in onze middenstand'zei hij. Gezien de goede verstandhouding met onze vriendelijke buurmeisjes hebben wij Corry onze gelukwensen met haar „Waaigat" aangeboden. gen. die mevrouw De Vries aan de burgemeester overhandigde. De heer A. Kroek, voorzitter van de afdeling Rotterdam en Omstreken van- de Nederlandse Christelijke Wandelsport MOGEN we het een keer gemakke lijk doen? Wmt er is al geschre ven en we gaan dus citeren. Misschien niet zo bescheiden", maar het gaat over onze krant, over ons en al onze col lega's dus ook- aar aanleiding van de propagamla-actie, die ons blad thans ïn Schiedam voert schrift tls. P. R. Everaars in Schiedams Kerkblad, we kelijks orgaan der Ceref. Kerk in Schiedam een artikel, waarmee we het zo volledig eens kunnen zijn dat bef voluit iti de krant komt. Ds. Everaars schrijft: „Wat liet resultaat (van de propaganda-actie dus, red.) momen teel is weet ik niet. Maar tot voor kort was de situatie zo dat nauwelijks de helft van de gereformeerde gezinnen op een christeljjk dagblad geabonneerd was. Er zullen onder die andere helft wellicht een aantal gezinnen zijn waar helemaal geen dagblad gelezen wordt. Maar ik heb de indruk dat dat er muar weinige zjjn, In het begin van de maand juni heeft de propagandist in een ■weck 60 meelevende gereformeerde gezinnen bezocht die geen christelijk dagblad lezen. In 6 gevallen slaagde hij erin een abonnement voor „De Rotterdam- ®cr af te sluiten. In de meeste ge vallen blijkt men eenvoudig geen ver- schil tussen de. z,g. neutrale en de christelijke krant te zien. „Wij hebben de krant voor het nieuws" zegt men üan; of: „Alle kranten zijn eender". Zulke opmerkingen bewijzen dat men zich de. betekenis van de christelijke pers niet gerealiseerd heeft. Inderdaad geeft de krant nieuws. Zij verschaft informatie. Maar het is van groot he- hing, line en mrt welke oogmerken dit informeren, geschiedt. Het is niet zo uM de man van de pers maar alles wat hij te weten komt domweg in het hlad opneemt. Er moet een keuze plaats vinden. Daarnaast ryst dan de vraag of bepaald nieuws op een in het oog vallende plaats moet staan en van een grote kop moet worden voorzien of dat het als minder belangrijk een be scheiden plaatsje moet krijgen. Maar u voelt wel dat hierbij niet alleen een fo| speelt de vraag wat belangrijk maar vooral ook wat de redactie van de krant belangrijk vindt .Zijn levens- beschouwing is hier van directe in* vloed. Zijn levensbeschouwing is hier van directe invloed. De christelijke redacteur en de christelijke journalist, 2Ullen de waarde van het nieuws met een andere maat meten daft de niet- ehrjstelijke. H0E "''jecrief de «liet-rliristelijki- per? probeert te zyn, liet is onzin a 5 rij zich en ut raai of onafhankelijk «oemt. jjoe is liet mmogelyk dat dit a 'eitje nog alfyd ingang vindt? Ieder J^ens, vooral een redacteur van een sant heeft toch een bepaalde kijk op 3et leven. Hij kan nu wel zeggen: „Ik geef het nieuws objectief door". Maar jht is met waar. Immers de keuze van bet nieuws en de plaats die het krijgt 'p het hlad worden bepaald door de vi sie die men heeft op het léven. Hier- hlykt reeds, dat elk blad invloed uitoefent op onze beleving van alles Wflt er in de wereld gebeurt. Maar bo vendien kan in de praktijk geen en kele krant eronder uit voorlichtend en opvoedend werkzaam te zijn. De pu- heke opinie, dus ook uw opinie wordt erdoor geo vrind, Het christelijk dag- ?s l^us daarom van zo grote be tekenis voor ons, omdat hier de vor- ttiuig van de publieke opinie in han den is van mensen die belijden dat ajle gebeurtenissen moeten worden ge- 2ien in bet licht van de leiding en e bedoeling van God niet ons leven z°als Hij die 0115 in cle Schrift heeft bekend gemaakt. De man van de chris telijke pers zal vaak bepaalde symp tomen van decadentie en moreel verval een andere plaats geven in. zijn blad dan de redacteur van een 111 et-christe lijk blad- Of hy zal -ze misschien he lemaal niet vermelden. Een verslag van een beestachtige bokswedstrijd of een met-mensenlevens-spottende T.T.-race zal geen plaats of nauwelijks een plaats in de cliristelyke pers vinden. Wij denken ook aan de, beoordeling van films en boeken. Niet alleen het boek maar ook de krant beïnvloedt ontogen- zcg,elyk uw leven en niet minder het leven van uk kinderen. TVfU ZIJN er misschien nok in onze kerk van die „flinke" mensen die menen <1 at zij maar alles in huis moe ien halen en die hun kinderen dan zelf wel het geestelijk aanvoelingsvermogen zullen bijbrengen dat nodig is om waakzaam te zijn voor verkeerde be ïnvloeding om, van de pers. Dit lijkt een heel ruim standpunt, maar het is eigenlijk zeer bekrompen omdat meii de beïnvloeding van jonge levens meent te kunnen inkrimpen tot die van de ouders. Men zegt dan misschien„Onze jonge mensen komen toch in deze we reld met alle mogelijke verschijnselen in aanraking, Laten wij ze daarom ook maar via de pers zoveel mogelijk niet alles en nog war confronteren, 0111 ze langs die weg dan te leren onderschei den." Dit is een bedenkelijk stand punt Wjj moeten liet juist anders stel len. Er komt zoveel iii deze wereld op ons en onze kinderen af en het is zo n zware en veralwoordrljjke zaak om hierbij ons oordeel zuiver te houden dat wij ook van de christelijke pers IJ.-. E. Diemer schrijft in „Regelrecht": ,.De krant is van invloed op liet gezin, muur ook het gezin van invloed op de krant. Geen krant of zij zal er reke ning mee houden gezinskrant te zijn in de gevarieerdheid van haar inhoud, met vrouwenblad en kinderboekje, maar ook door de meer ingetogen wij ze waarop zij het nieuws punbliceert, ja in de selectie zelfs van het nieuws. Want waarom le ontkennen, dat een krant behalve een produkt van nieuws garing tegeljjk een produkt is van iiieuwsseleetie? Ook voor ons gezins leven is dus elke krant een begelei dingsverschijnsel aan welks betekeis niet mag worden voorbijgezien". 7OALS iedere huisgeuoot(note) iets van zich uit doet gaa op zijn (haar) omgeving, teil goede of ten kwade, zo doet de krant dat ook. Daarom, als u een dagblad leest of wilt gaan le zen, laat bet dun primair het blad zijn waarvan de verantwoordelijke nie- dóderkers hun taak als christenen keu- tien. Daarom vóór alles een christelijk dagblad! Ook aan de christelijke pers- arbeid, kleven natuurlijk fouten. Wij treffen wellicht af en toe in een chris- teüjkdagblad artikelen aan, die wij er liever niet in zagen. Maar als 11 het christelijk hlad vergelijkt met dat van het niet-christcljjkc dan is het verschil in vele opzichten duidelijk. Wij mogen toch wel waarde hechten aan hetgeen dr. iDemer aan het slot van zijn artikel schrijft: de jour nalist van vandaag zal dankbaar zijn Is Ilij, daarin gesteund door zijn levens beschouwing, in zijn werk van dagelijk se informatie mogelijkheden mag zien tot een bescheiden, bemiddelende, maar toch altijd belangrijke priesterdienst". Wilt u door uw abonnement er aan meewerken dat de mensen van de christelijke pers deze priesterdienst zo goed mogelijk kunnen vervullen", al dus tfe- Everaars. De twintigste Koningin Wilhel mina Mars zit er op, een mars die in alle opzichten een groot succes is geworden. Het motto: „Jubi- 2J"- «««*- (Van een oneer verslaggevers) ffiS.'ÏÏ ïV.M'iSMI vaardlgd. Marsleider Ph. V. Oordt Visitekaartje van Schiedam, kwam er openlijk voor uit dat er Het défilé, dat door tax van K.W.- een zware last van zijn schouders van het stadhuis, want het gaat pen°vtaneSetastadhuLbwerd waïrgeno- en van die der organisatoren viel 3m twee belangrijke punten: de men, nam meer dan een half uur in be toen de duizenden deelnemers de j&uSd en onze stad in het zonnetje zich te'^erveiln. ™e ücTnsbwa°e hit "een lieve lust te zien hoe de jongeren er plezier inhadden deel te nemen aan het grote jaarlijkse warecfelgebeuren, De Harmonie „Wilton-Fijenoord zorg de er met de tamboers èn hoornblazers ™5,'.dat. dt, lemming op de Grote Markt er in bleef. Dit dankzij ..pittig ge speelde marsen. Ook bevonden zich en kele, .corpsen onder de wandelaars.-dié den amg VDOr ee,n tatermezzo zorg- Een speciale indruk maakten de Tam- .en E'jperkorpsen Jong Holland uit Zwijndreeht. die in keurige kledij ™°fLhet stadhuis defileerden. Een voor- il f i!' show lieten deze korpsen, zien m de Plantage, -waar zij speciaal optra- de" 'n verband met het naderend af- de burgemeester. Eén ge- L Sisfwt!5 ï1» de Oranje Garde I«n7 j aIs dank voor h,eterote enthousiasme dat mr. Peek altijd heeft gehad voor de K. W.-marsen. Deze woorden zou de hopman en se cretaris van het dertig jaar bestaande Vendei Schiedam van de Bond van Chr Oranje Jeugd Ver. Oranje Garde, zeker niet gebezigd hebben als hij kort te' voren niet was gehuldigd door de voor zitter van de Schïedamse Gemeenschap, de heer F. A. de Wolff. Niet minder dan de penning van ver dienste met daarbij behorende oorkonde had de S. G. toegekend aan de Oranje Garde vanwege de belangrijke bijdrage door deze vereniging geleverd aan het verenigingsleven in Schiedam. Aller be wondering had de heer De Wolff voor de prima organisatie van de K.W.-mar- sen, die hij beschouwde als spectaculai re gebeurtenissen. Dat de Oranje Garde met de Koningin Wilhelmina Mars een warme'plaats in neemt in de harten van duizenden, bleek ook wel uit de woorden van burge- meester mr. J. W. Peek, die duidelijk stelde dat beiden met Schiedam tot e^n begrip zijn geworden. Het evenement is uitgegroeid tot een echte, mooie tradi tie, die steeds aan vindingrijkheid ter rein heeft gewonnen, waardoor er een cachet aan is gegeven van nationale be tekenis. zo zei hij. Als bijzonder aspect noemde mr. Peek bet feit. dat de Oranje Gar de van Schiedam een wandelsportstad heeft gemaakt, waarbij hij het van belang achtte dat vooral de school jeugd er steeds bij betrokken wordt. Het speet mr. Peek bijzonder, dat hij voor het laatst als gastheer kon optre den. orndat hij eind december met pen sioen hoopt te gaan. Niettemin verze kerde de eerste burger dat hij de mooi ste herinneringen za! bewaren aan de marsen, waarvan hij de defile's altijd impoherend vond. Bijzonder indrukwek kend vond hij de'kleur en fleur, die dit maal glar.s gaven aan de „Jubileum- tocht". De burgemeester sprak van een drie voudig jubileum, namelijk het dertig jarig bestaan van de Schiedamse Oranje Garde, de 20ste Koningin Wilhelmina Mars en de 15e maal, dat deze in Schie dam werd gehouden. De heer W. Sterrenburg uit Gorin- chem, landelijk commandant van de Oranje Garde, merkte later op, dat ook de landelijke Oranje Garde dertig jaar bestaat cn dat daarom sprake was van een viervoudig jubileum. Hij sprak de wens uit, dat de opvolger van mr. Peek minstens zoveel belangstelling zou tonen voor de K. W.-marsen als de hui dige burgemeester. De bondsvoorzitter van de Oranje Garde, de heer D. de Vries' uit Haar lem. roemde de prettige ontvangst, zoals die er steeds in het stadhuis, met als gastheer mr. Peck. Omdat het dan de laatste keer was had hij van het hoofdbestuur een platenbon meegekre- Er waren zaterdagmiddag veel belang stellenden naar Barendreeht gekomen om getuige te zijn van de officiéle ope ning van het jachthaven-bedrijf „De Wa terman" aan de Oude Maas, het eerste project van het ambitieuze twaalf mil joen kostende tienjarenplan van het re creatieschap „Oude Maas. Mevrouw mr-, Chr. A. de Ruyter-de Zeeuw, lid van Gedeputerde Staten van Zuid-Holland en tevens voorzitter van het schap was er de eregast en burge meester mr. H. H. Douma van Baren dreeht gaf het sein tot het hijsen van de vlag van de haven aan de. door Ba rendreeht geschonken vlaggemast, ten teken dat de heer en mevrouwP. Meeu- sen het beheer over dit recreatiecentrum op zioh hadden genomen. De burgemeester meent dat de jacht haven in een directe behoefte voorziet en dat het logisch is dat geprobeerd wordt de mooie rivier en de stedeling tot elkaar te brengen. Het plan rijpte al in 1958 en bracht samenwerking tussen Rotterdam, Zwijndreeht, Rhoon, Poor- tugaal en Barendreeht. met het doel de oevers van de Oude Maas zo veel en zo goed mogelijk te benutten, met instand houding van flora en fauna, voor de re creatie. Als de plannen van het uit die samen werking geboren recreatieschap verwe zenlijkt zijn fomstreeks 1975), zal het jaarlijks onderhoud van de resultaten plus minus één miljoen gulden vergen. Het Vlaardingse dameskoor „Vivez- za", o.l.v. mevrouw Kath. Verhoeff- Torn heeft zaterdag met groot succes deelgenomen aan een door het mannen koor „Die Gouwe Sanghers" in Boskoop EEN LAURENS PRODUKT Toen zaterdagmorgen de 23-jarige monteur I. Tores van de Noorderstraat voor een bij de halte stilstaande tram het zebrapad op de Walenburg er weg in Rotterdam wilde oversteken, werd hij aangereden door een, de tram aan de linkerzijde passerende, personenauto. Met inwendige kneuzingen en hoofdlet sel is hij naar het Havenziekenhuis ge bracht. (Van ee nonzer verslaggevers) Zondagavand botste de 26-jarige schrijfmachinemonteur A. Raaymakers uit de Bloklandstraat met zijn motor in de Hartmanstraat te Rotterdam tegen een personenauto die naar het midden van de rijbaan reed. De heer Raayma kers kwam te vallen cn bleef bewuste loos liggen. Hij is in het Dijkzigtzieken- huis onderzocht. Hij had slechts lichte verwondingen. Meer dan een half uur duurde het dejilé voor het stadhuis. Op de trap hadden vele autoriteiten plaatsgenomen om de duizenden wandelaars te zien langstrekken. Dagblad „De Rotterdammer". Schie damse redactie. Lange Kerkstraat 82, tel. 6415 4, b.g.g. 1 15588 (toestel 62, na 18 uur, b.g.g. 19 5 8 8 5) alleen voor redactieaangelegenheden. Agentschap mevrouw J, v. d. Hoek- Hoogendam: J. Steenstraat 29, telefoon 65451 (alleen voor klachten, adverten ties en abonnementen, b.g.g. telefoon 115588). Klachten bezorging: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.3019.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 6466; alarm brandweer 69123; alarm GG en GD 29290. Apotheek; Rembrandt, Rembrandtplein 5b, tel. 68855. Naar wij vernemen zal de staatsse cretaris van onderwijs, kunsten en we tenschappen, mr, Grosheide, op 31 juli het nieuwe gemeentelyceum in Vlaar- dingen officieel openen. Waarschijnlijk zal het gebouw 15 juli worden opgeleverd, waarna met de in richting zal kunnen worden begonnen. Op de Bergse Dorpsstraat in Rotter dam is zaterdagmiddag een bromfietser tegen het opengaande portier van een personenauto gereden. Hij viel en de duo-passagiere, de 56-jarige mevrouw J. Noordijk de Boer van de Pernisserweg is met een pijnlijke knie naar het Dijk- zigtziekenhuis gebracht. De twaalfjarige scholier Maarten Vismans van de Mathenesserlaan is za terdagmiddag op de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam met zijn fiets tegen het plotseling opengaande portier van eet? personenauto' gereden. Hijviel en is met buikklachten naar het Dijkzigtzieken- huis gebracht. Met vijf stralen heeft zaterdagmiddag de Rotterdamse brandweer uitslaande brand in een voor de sloop bestemd pand aan de Buitendijk/Laagjes in Rot terdam geblust. Kinderen bleken het vuur te hebben aangestoken. De brandweer onder leiding van on derbrandmeester L. van Dalen, uitge rukt mat de Ga, de eenheden 514 en 511, de A 10 en de L3. had het vuur na ruim twee uur geblust. Omdat het huis binnenkort zal worden gesloopt is de schade niet te schatten. Van een onzer verslaggevers) Voor de organisator van de twin tigste Koningin Wilhelmma-niiars, d-e hopman van het .Vendel Schiedam van de eveneens jubilerende „Oranje Garde,,' Flip van Oordt, was het hoogtepunt van de -weer zo bijzonder goéd geslaagde mars van zaterdag on- getwijfed de hoge onderscheiding die de voorzitter van de Schiedamse Ge meenschap, de heer F. A. de Wolff, hem uitreikte, namelijk de S.G.-pen- ning van verdienste. Inderdaad heeft Ph. van Oordt zich in de afgelopen jaren zeer verdienstelijk gemaakt, vooral omdat hij Uiteindelijk de man is, die onze stad bekendheid geeft door deze K.W. marsen. Dat hem evenwel deze hoge onderscheiding te beurt zou vallen, had niemand verwacht, Flip van Oordt zelf helemaal niet. Het lijdt geen twijfel dat deze -hop man van de Oranje Garde in Schie dam de jongste inwoner is die de S.G.-penning kreeg overhandigd. Flip van Oordt werd op 20 -maart j.l. 38 jaar en ten opzichte van de andere reeds eerder onderscheiden Schiedam mers is zijn leeftijd zeer jong te noe men. Overigens heef! hij het weer gepres teerd om bijns »ijfduizend liefhebbers van de wandelsport naar onze stad te laten komen, was hij het die 428 muzi kanten van diverse- korpsen activeerde om aan deze jubileum-mars deel te ne men, was hij het die in totaal 4932 wandelaars een middag en avond van veel sportgenoegens bezorgde en die daarnaast de vele duizenden toeschou wers enkele aangename uren heeft be zorgd. Hij was het ook, die het voorbeeld gaf om bij deze jubileummars de vlaggen uit te steken. Vrijdag publi ceerden we het verzoek van de orga nisatie-commissie van de K.W.mars. om de vlaggen voor één middag uit te steken. Welnu, zowel aan de vooj- als aan de achterzijde van de woning van hopman Van Oordt aan de Van Oldenbarneveltstraat 79 wapperde een vaderlandse driekleur. Ook vanaf de toren van de Grote Kerk hing reeds vanaf vóór acht uur de vlag. het Stadhuis bleef daarbij niet achter en verder hebben, diverse stadge noten meer fleur aan de K.W.roars ge geven door het uitsteken van de vlaggen. Het is een mars geworden, waar heel Schiedam trots op kan zijn. De uitslagen staan vermeld op onze sportpagina's. Er is in het afgelopen weekeinde weer een aantal inbraken gepleegd in Rotter dam. Door het forceren van een deur is ingebroken -in een woning in de Claes de Vrieselaan. Uit ren geldkistje dat in een linnenkast stond is 160(s verdwenen. Door het verbreken van een ruit kon in een school aan de Pieter van Aschstraat worden ingebroken. In diver se lokalen werden bureaus én wandkas ten geforceerd. Er werd slechts een ge ring bedrag gestolen. Eveneens is door verbreking van een ruit in een school aan de Saenre- damstraat ingebroken. De buit was der tig lossen centen. De schade bedraagt honderd gulden. In een kantine van de Volksbond aan de Marconistraat zijn enkele koe ken opgegeten en flesjes limonade leeg gedronken. In de struiken achter de kan tine werden enkele pakjes sigaretten en doosjes sigaren gevonden, die blijkbaar waren klaar gezet om te worden wegge haald. 9 Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kandidaatsexamen elektro- teenniseh ingenieur de heer F. P, van Enk uit Schiedam. De inzamelingscampagne van het Rode Kruis te Schiedam heeft dit jaar een be drag van ƒ.13.461,72 opgebracht. Vorig jaar was dit 12.321,80. Mevrouw Van Haarer. zal zaterdag 1-1 juli om 16 uur de eerste steen Jeggen voor de bouw van het groepShuis van de her vormde jeugdraad te Schiedam. Het huis, dat „Het Raadhuis" gaat heien, komt op een terrein bij de Sportparkbrug te staan. Voor het eindexamen van de School voor selteepswerktuigkundigon te Briellc slaagde de heer H. Mook uit Vlaardingcn. TTET recreatieprogramma-1964, dat de -1-1 Rotterdamse gemeenteraad ter goed keuring heeft ontvangen, is minder om vangrijk dan oorspronkelijk in de be doeling heeft gelegen. B. en W. hebben met opzet het nieuwe deelplan van het tienjarenplan, waarmee Rotterdam de achterstand op het gebied van recrea tieve voorzieningen wil inhalen, niet zo uitgebreid gemaakt nu de uitvoering van vorige deelplannen is vertraagd. De stagnatie is veroorzaakt door het tijd rovende opstellen van stedehouwkundlge plannen en het maken van ramingen. Ook de verwerving van de rijksgoedkeu ringen heeft vertraging in de hand ge werkt. Hoewel het aantal voor uitvoe ring gereed zijnde werken de continu ïteit van de verwezenlijking ten goede komt, menen B. cn W. toch, dat de voorraad de uitvoeringscapaciteit niet te boven mag gaan. Daarom bevat het recreatieprogramma-1964 alleen objec ten, waarvan de raad al gedetailleerde plannen zijn voorgelegd of waarvan de plannen binnenkort zullen worden inge diend. Met het deelplan voor dit jaar is een bedrag van tien en een half miljoen gulden gemoeid. Ongeveer de helft hier van heeft de raad al gevoteerd voor de heraanleg van Du|jvesteijn, de aanleg van sportvelden en openbaar groen aan de Charloisse Lagedijk, de aanleg van groen en volkstuinen aan de Dorpslaan, de wijziging van volkstuinen en sport velden aan de Schulpweg en de aanleg van de Oude Plantage. Nieuwe objecten zijn; Uitbreiding van het aantal sport velden en de groenaanleg aan het Toe pad 564.000); Aanleg van een recrea tiegebied tussen Spangen en Ond-Ma- ihenesse 1.750.600)Aanleg van een tijdelijk complex volkstuinen in de wijk Oudeland te Hoogvliet, ter vervanging van de volkstuinen die langs de Vonde- lingemveg hebben gelegen 600.000); Aanleg van een tijdelijk schootsportveld aari de Bnrghslnissingel (ƒ50.000). De twee geprojecteerde schoolsportvelden kunnen nog niet worden aangelegd in verband met de aanwezigheid van het militaire barakkenkamp; Aanleg van het zwembad Heijplaat (ƒ550.000). De raad zal hierover binnenkort een voor stel ontvangen; Heraanleg van het plant soen op het Heemraadsplein, noodzake lijk geworden door vernielingen dbor de jeugd; Aanleg van tijdelijke straatspeel plaatsen, klenterspeelplaatsen, zandbak ken, basketbalveldjes, rolschaatsbaan (Adrianalaan), speelwerktulgen, speel tuinen (Prinsenlaan en Dr. Berlage- straat), trapveldjes, padvindersterrein (Delftweg) en jeu de bouleveld (Hoge Limiet). Deze objecten vragen een be drag van 889.000. De Raad van Licha melijke Opvoeding heeft zich met het deelplan verenigd, maar is verontrust over het nog steeds voortdurende tekort aan sportterreinen. De commissie voor sport cn recreatie wijst eveneens op het tekort. Naar aanleiding van deze op merkingen zeggen B. en W. toe bijzon dere aandacht te besteden aan de uit breiding van het aantal sportvelden. TIJDENS een muzikale show op het voorplein van de Van Ghentkazerne heeft de kapitein-directeur H. van Lijn- schooten vrijdagavond zijn directie over de Marinierskapel van de Koninklijke marine overgedragen aan zijn opvolger, de kapitein-directeur J. P. Laro. De plechtigheid werd bijgewoond onder meer door de burgemeester van Rotter dam en de voorganger van de heer Lijn- schooten, de heer Gijsbert Nieuw laad. Na afloop van de plechtigheid was er een receptie in de longroom van de kazerne, waar de commandant van het korps mariniers, de generaai-majoor J. G. M. Nass, zich met enkele waarde rende woorden richtte tot de scheidende kapitein-directeur en hem dankte voor wat hij voor het muziekkorps heeft ge daan en hem het beste voor de toekomst toewenste. Vervolgens heeft ook nog de heer Van Lijnschooien gesproken en ge memoreerd welke betekenis de kapel ln zijn leven heeft gehad.

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 1