GASCON - landelijke organisatie voor de ombouw gastoestellen 't is weer tijd voor Hopelijk dit jaar één :se Ook Soebandrio naar Moskou Weigering visumpijnlijk incident' Inflatie in Nederland bezworen „verkopen" Nieuwe Y.V.V.-folders Rotterdam N R 1.15 „Schelde" heeft motorstoring Twee jaar voor sjouwer geëist Baksteendieven werden betrapt Met hulp van Amerikanen Zeehaventarieven in twee etappes verhoogd? Veel autoschade in De Hoek Man slaat kind hersenschudding Oorzaak brand bij Shell nog niet bekend AY-AY WORDT OPGEBOUWD Tegelijk met mrLuns Maak eind aan ondermijnende activiteiten zonnes Rotterdam-Promotion campagne in EngelandDuitsland en V.S. |ÏS?gordiin 1964 I PË ROTTERDAMMER Inbraak bij uethouder Pagina 3 DINSDAG 7 JULI 1961 Minister zei~Nee zó zacht zó geurig Hoofdinspecteur P.J. Koster bemiddelt dat minister van buitenlandse za ken Soebandrio morgen naar Mos kou zal vertrekken. Dit bezoek komt vrij onverwacht. Er werd geen reden voor opgegeven. Soe bandrio zal tegelijkertijd met on ze/minister van buitenlandse za ken in Moskou zijn. Mr. Luns is vanmiddag in gezelschap van zijn echtgenote en een aantal mede werkers naar de Russische hoofd stad vertrokken. Voor zijn ver trek werd medegedeeld, dat de minister vergezeld van zijn vrouw van 25 juli tot 2 augus tus eén bezotek aan Indonesië zal bréngen Opdracht van Soekarno: (Vervolg van pag. 1) Kritiek Pijnlijk Onnodig Vervelend Marjolin gerust nu beduidend! goedkoper stollen geuren ben- naar BOd- i»|. plel- be- niet dig. gen. hter Irak ich- eel- ver. kan pijp; tf!er leer 33 lor- et- .ell- linu rer- 'Od- ka- ea ex- on- is ■wee jaar met aftrek van voorarrest L vanmorgen de officier van justitie de Rotterdamse rechtbank tegen de Schiedamse sjouwer B. J. L.. jj, Rotterdam en in Vlanrdingen in laten heeft gepleegd, tón zijn activiteiten kwam een einde, !Tde Vlaardingse politie hem op de |Se maart om vier uur 's middag.; op Serdaad betrapte toen hij problerde fte breken bij de Vlaardingse wethou- H K. van Minnen. Een buurvrouw >"S eén vreemde man in het hui; gc- fr ca de politie gewaarschuwd. Hij yd nog niets gestolen, wel de deur ge- "n^rvoor had hij bij een RMI-filiaal de Fra/iselaan in Rotterdam, ook op ijriichte dag. na een inbraak uit een nssaia f 640 weggenomen en in een wo- :.j in Vlaardingen nog 1500 gestolen. Van het geld had hij een auto ge lucht Vanmorgen zei hij echter gesto- te hebben om zijn afbetalingsschul- te vereffenen. De officier van justi- mr. P. A. H. Bos vond dat er de Tatste tijd tc veel wordt gestolen en „ver in het begin van dit jaar. Vaak «ren en zijn het mensen die in rie -aktewet lopen of die waren uitgevro- "pe verdediger drong aan op verlieh- van straf, omdat L. geestelijk en namelijk een zwak man is. De schill en kwamen voort uit de praalzucht a- zijn tweede vrouw. Uitspraak op 17 juli. (Van een onzer verslaggevers) Zonder blikken of blozcr. reed de Rot- ardamse stoffeerder A. van G. (32 aardagavond met zijn helper, de Rid- .jrkerker M. W. <61> van het industrie terrein in Ridderkerk af. De politie hield het tweetal echter aan Kt keek in hun combinatieauto. Daar ble ten enige honderden bakstenen in te lijten, afkomstig van. het bouwterrein, die het tweetal had ingeladen, met de bedoeling er thuis iets van te maken". (Van een onzer verslaggevers) TVE N.V. Gascon, die binnenkort onder auspiciën van Werkspoor zal wor den opgericht, is de landelijke organisa tie, die in maximaal vier jaar een mil joen aansluitingen zal ombouwen voor aardgas. Voorwaarde is echter, dat dit aantal door de gasbedrijven wordt gega randeerd. Deze garantie zal als volgt worden verdeeld: 400.090 aansluitingen voor de Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid-Holland, 450.000 aansluitingen voor de Gasvoorziening Zuid-Nederland en 150,000 aansluitingen voor het Gasbedrijf Centraal Nederland. De algemene raad van de G.G.Z.H. zal vrijdagavond in Rot terdam een besluit nemen over de parti cipatie van 400.000 aansluitingen en over de gedeeltelijke voorfinanciering. Om zich te verzekeren van de in het buitenland met dergelijke ombouwwerk- zaamheden opgedane kennis en ervaring zal Gascon in de aanvangstijd worden bijgestaan door de Amerikaanse firma Shriver Gas Conversions. Hoewel deze samenwerking met extra kosten gepaard gaat. is zij een waarborg voor een effi ciënte werkmethode eri optimale veilig heid. In het contract, dat de regionale gasor- gancn met Gascon zullen sluiten wordt ervan uitgegaan, dat de gemeentebestu ren zelf hun opdrachten aan de ombouw- organisatie geven. Het vaste bedrag per aansluiting zal worden verlaagd, als het aantal aansluitingen meer dan een mil joen is. Het is dus een gemeenschappe lijk belang van de Nederlandse gasbe- drijven zoveel mogelijk het werk aan Gascon op te dragen. Indien Gascon over de nodige arbeidskrachten kan beschik ken, kan zij eventueel 1.200.000 aanslui tingen in vier jaar of 1.500.000 in vijf jaar verwerken. Behalve het vaste bedrag per aanslui ting zijn de gemeenten een tarief per (Van een onzer redacteuren) De Rotterdamse gemeenteraad zal Vermoedelijk nog in zijn vergadering van donderdag een voorstel van het college van burgemeester en wethou ders in behandeling nemen behelzen de de verhoging van de zeehavengel- don met 25 pet., waartoe de raad enkele maanden geleden besloot, in twee etappes te doen verlopen. 'De raad had de verhoging met 25 pet. Ineens op 1 juli j.l. willen doen ingaan, ■naar de minister van economische za ken heeft zich daarmee niet akkoord kunnen verklaren Hij is vanoordeel dat een spreiding van- de verhoging beter past in het kader van het algemene prijsbeleid en ook meer gewenst is met «et oog op de begrotingspositie van Rot terdam. De minister heeft het gemeentebe duur geadviseerd de zeehaventarieven CP 1 augustus met 12% pet. te verho len en de resterende verhoging tot 25 Pet. op l januari 1965 te doen ingaan, het college van burgemeester en wet houders zal zich nu met een nieuw voorstel tot de raad wenden. Het be treffende stuk kunnen de raadsleden nog voor donderdag tegemoet zien, zo dat het in de vergadering van die dag kan worden besproken. manuur verschuldigd. Men is ervan uit gegaan, dat de werkzaamheden voor de ombouw per aansluiting 2Vi uur duren. Duurt het karwei langer dan hoeft de gemeente slechts een gedeelte van de meerdere tijd te vergoeden, maar wan neer de installateurs eerder, klaar zijn zal de gemeente behalve de gewerkte uren een-derde van het uurtarief per bespaard uur betalen. Behalve met de eigenlijke ombouw zal de Gascon tal van andere werkzaamhe den voor haar rekening nemen. Zij zal kort voor de ombouw van een sectie een enquête instellen, zij zal zorgen voor een centrale werkplaats en voor een of meer mobiele werkplaatsen, voor de werving en opleiding van het benodigde 'perso neel. voor de voorlichting, voor de be handeling van klachten enz. Het ligt voorts in de bedoeling, dat de drie regionale organen een deei van de door de Gascon te verrichten werk zaamheden zullen voorfinancieren. Het college van beheer van G.G.Z.H. gaai er in zijn voorstel vanuit, dat alle deelnemende gemeenten - met uitzon dering van 's-Gravenhage de ombouw- werkzaamheden zullen opdragen aan Gascon op de voet van het nog nader uit te werken standaardcontract. Indien mocht blijken dat deelnemende gemeen ten financiële nadelen ondervinden, om dat niet kan worden voldaan aan de ga rantie jegens de Gascon, zal aan die ge meenten, die niet met de Gascon ih zee gaan, een bijdrage worden gevraagd. (Van onze correspondent) Zondagmiddag omstreeks half vijf wa ren drie jongens op het 'dak van een werkkeet aan de Lisstraat te Spijkenisse geklommen. Even later kwam F. D. uit Rotterdam langs, die de jongens onder bedreigingen eraf joeg. Twee ervan na men de benen, maar de derde, de 10- jarige Kees L. uit Spijkenisse, kon niet snel genoeg wegkomen. De man gaf de jongen enkele klap pen. Later, thuis constateerde de dokter bij het kind een hersenschudding. De politie heeft de zaak onderzocht en te gen de dader procesverbaal opgemaakt. Luister naar ,,'t Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica- za. 11.15, zo. 10.30. di. 19.00, do. 18.45 ll> De Nederlandse- sleepboot „Schelde", die uit Bahrein is vertrokken om een Li beriaanse tanker, de 41.834 ton metende „Pacific Satellite", assistentie te verlenen,' heeft vandaag geseind met motorstoring te kampen te hebben. De „Schelde" gaat nu naar Bombay om daar het euvel te laten vérhelpen. Het radlo-peilstation van Bombay heeft de mededeling .van de „Schelde" over geseind naar detanker, die sinds_ zater dag in de Indische Oceaan ronddrijft met een defect roer. Het schip is op weg van Koeweit néar Tokio. (Van onze correspondent) de „Op de Hoekse camping kwam Duitser F. N. met zijn auto in botsint ®et de wagen van A. R. uit Rotterdam, De Nederlandse auto werd zwaar be- 'chadigd. Op de Stationsweg kwamen de auto's ran S. v. d. G. en E. M. O., beiden »t Hoek van Holland, in botsing. Beide »uto's werden beschadigd. Twee auto's, van C. P. uit Rotterdam th M. S. uit Hoek van Holland, reden aI> de Boulevard tegen elkaar. Beide "agens kregen schade. (Van een onzer verslaggevers) Over de oorzaak van de vuurzee, die zaterdagmiddag op het raffinaderij-com plex van Shell Nederland N.V. te Pernis liet koelergebouw van de ontparaffine-] ringsinstallatie volledig heeft verwoest, is nog steeds niet bekend. Deskundigen van de Shell zeggen hierover pas mede delingen te kunnen doen zodra het puin van het ingestorte koelergebouw is op geruimd. Zij hopen dan de plaats te kunnen vinden waar de brand is begon nen. Het juist bedrag van de schade is ook nog niet vastgesteld. Dit is ook pas mo gelijk. als de brokstukken zijn verwij der en men kan nagaan welke onder delen van de installatie verloren zijn gegaan en welke eventueel nog zijn te gebruiken. Het is overigens zo goed als zeker, dat de schade rond de een mil joen gulden schommelt. Welkema atschappij van de Groep in het buitenland de productie van smeer olie zal gaan- overnemen (de productie in Pernis is als gevolg van de brand voor onbepaalde tijd stilgelegd) is nog niet bekend. Onderhandelingen hierover zijn nog aan de gang. Voorlopig maakt de Shell zich nog geen zorgen oi-er^de levering van smeerolie aan de Neder landse en buitenlandse markt. De voor raad is namelijk ruimschoots voldoende om het nog een tijdje uit te zingen. (Van een onzer verslaggevers) Hoofdinspecteur van politie P. J. Koster bemiddelt op het. ogenblik tus sen de heer H. B. van der. Sluis van de W.S.V. T.V.V. en de keer A. C. t' Veld van de Baad van de Lichame lijke Opvoeding met het doei beide organisatoren van jeugdvierdaagsen tot elkaar te brengen en voorlopig dit jaar te starten met één vierdaagse. Mocht dit echter niet lukken dan zal de heer Van der Siuis op 4,3,6 en 7 augus tus weer van start gaan met de jeugd, waarvan een gedeelte uit het buiten land komt. Gisteravond heeft hij op een bijeen komst in het Clemenshuis een en an der uiteengezet en het programma toe gelicht, zoals dat er uit ziet, wanneer hoofdinspecteur Koster er niet in zal sla gen de partijen tot elkaar, te brengen. Op maandagavond zal er de- gebruike lijke vlaggenparade zijn op het Karei de Stouteplein, waarna men dinsdag met alle groepen naar de speeltuin Varke* noord gaat. Woensdag volgt een bezoek aan Jeugdland, gevolgd door bezoeken aan de speeltuinen en Heyplaat en Wie lewaal op donderdag. Zoals gebruikelijk zal de diergaarde vrijdag worden ba- zocht. Voor de oudere wandelaars zal er in de speeltuinen een aangepast cabaret- pr'X.amma worden verzorgd- In de avonduren wordt de jeugd ook bezigge houden en wel in het Caroissehuis. Hier zullen een film- en cabaretavond worden gehouden. Donderdagavond wordt de afscheidsavond gehouden, die geheel door de jeugd in elkaar Wordt gezet. Het motto, van deze internationale jeugdvierdaagse is „Met- de jeugd naat de toekomst"; Hoofdinspecteur. Koster vindt deze- slogan een 'holle frase,, in dien er twee jeugdvierdaagsen in Rotter dam worden gehouden. (Van onze correspondent) Dinsdagmorgen, in alle vroegte arri veerden de materialen voor, de opbouw van de tentoonstelling Ay.-Ay in Hoek van Holland. De gebouwen, die langs de Koningin Emmaweg worden' opgetrok ken, zijn dezelfde ais die, waarin de af gelopen dagen de Westlandse Handels Tentoonstelling in Naaldwijk is ge houden. Donderdag 16 juli zal' Ay-Ay officieel worden geopend. Dat gebeurt 's mid dags om half drie. De Hoekse wijkraads voorzitter, de heer H. Foppen, zal dan een herdenkingsrede uitspreken ter ge legenheid van het-feit dat Hoek van Hol land vijftig jaar bij .Rotterdam behoort Rotterdams burgemeester mr. G. E. van Walsum, zal vervolgens het woord voeren, gevolgd door de voorzitter van de stichting P. C. Caland. de heer T. de Bie. Daarna zullen de genodigden wor den rondgeleid over de expositie. Vrijdag 17 juli zal de tentoonstelling ook voor het publiek geopend zijn. Dan •begint ook het grote Lunapark en is er gelegenheid tot 't bezichtigen van diver se in De Hoek aanwezige schepen. Tn Diakarta i« hekendffemaakt. een week lang cle gast ,van d,e SovGet~ III Djakarta is DeKenagemaani, minister van buitenlandse zaken, Gro Mr. Luns zal tijdens zijn verblijf in de Sowjetunie met premier Chroesjtsjow over wereldproblemen spreken. Hij is President Soekarno van Indonesië heeft opdracht gegeven aan alle onder mijnende activiteiten in zijn land een einde te maken. De president deed dit na afloo-p van een bijeenkomst met het operationele oppercommando -in het presidentiële paleis, die vier uur duurde. Soekarno merkte hierbij op. dat Indo nesië de waakzaamheid moet blijven op voeren en zijn troepen moet blijven ver sterken om aan alle onverhoedse acties van de vijand het hoofd te kunnen bie den. Ook de minister van buitenlandse 'zaken, dr. Soebandrio, deed een beroep op het volk, zich te onthouden „van elke vorm van tegenstand, ongeacht de om standigheden". Hij waarschuwde voor binnenlandse imperialisten, die zeer han dig conflicten kunnen ontketenen. myko. De meeste besprekingen van de Nederlandse bewindsman zullen op het ministerie van buitenlandse zaken in Moskou worden gehouden. In diplomatieke kringen teMoskou heeft men gezegd, dat de Sowjetautori- teiten van plan zijn alle belangrijke wereldproblemen met hun Nederlandse gast te bespreken. Vooral Europese kwes ties zullen aan de orde komen, waarbij het zwaartepunt op het Duitse vraagstuk zal komen te liggen. Verder wordt te Moskou verwacht, dat de gastheren in hun gesprekken met minister Luns de plannen binnen de Noordatlantische verdragsorganisatie voor een multilaterale kernstrijdmacht onomwonden zullen kritiseren. Volgende week dinsdag zal minister Luns naar Nederland terugkeren, In;-: diplomatieke kringen' In Den Haag is vernomen, dat niet alleen besprekin gen op het programma staan, maar onder andere ook bezoeken aan Leningrad en Kiev. De Nederlandse minister wordt behalve dqor mevrouw Luns vergezeld door de secretaris-generaal van zijn ministrie, mr. S. J- baron van Tuyll van Serooskerken en door enkele ambtenaren. Tor Björn Mosveld. directeur van A S Mosveld Shipping Company te Chris- tiansan (Noorwegen), heeft vanmorgen het voor rekening van zijn maatschappij gebouwde motortankschip Mosli overge nomen. Dit gebeurde op de brug van het nieuwe schip, liggend aan een der afbouwkaden van de Verolme Dok- en Scheepsbouwmaatschappij te Rozenburg. Een zoon van de bekende Noorse reder Mosveld nam voor het eerst in zijn (scheepvaart)leven een schip over. De werf droeg bij monde van de vi ce-president A. de Booy het schip over. De Mosli is een tanker van 53.000 ton dw Vanavond gaat het schip de Nieu we Waterweg uit met bestemming Liba non. in charter varend voor de Caltex De tanker is 223,72 meter lang, 33.38 breed en 15,85 meter hol. De diepgang bedraagt 11,66 meter. De capaciteit van de ladingtanks is 2.300.000 kubieke voet. Een Verolme/MAM van 18.900 pk geeft de Mosli het eerste schip dat Verol me voor deze rederij heeft gebouwd een snelheid van 16.6 knoop. Mr. Dake, die van midden 1960 tot mei 1963 correspondent van aanvanke lijk de N.R.C., later Het Parool en de ■Wereldomroep in Moskou is geweest zou van het Russische bezoek van mr. Luns verslag geven voor ons blad en een aantal andere bladen. Tijdens zijn verblijf in de Sowjetunie heeft de neer Dake eenmaal bloot gestaan aan kritiek in een artikel dat verschenen is in het blad Izwestia, hoewel de Sowjet-am- bassade in Den Haag deze reden niet noemt, moet worden aangenomen dat bezwaren tegen de berichtgeving van mr. Dake in Moskou aanleiding zijn ge weest voor de weigering van het Visum. In officiële kringen in Den Haag be schouwt men de visum-weigering aan mr. Dake als een uiterst pijnlijk inci dent bij het begin van het eerste bezoek van een Nederlandse minister aan de Sowjetunie. Het bezoek van mr. Luns geschiedt op uitnodiging van de F.ussi- sche minister van buitenlandse zaken en de bedoeling was een poging te doen de koele betrekkingen tussen de twee landen te verbeteren. Het is in zulke gevallen uiterst ongebruikelijk visa te weigeren aan perscorrespondenten die tot taak hebben zulke bezoeken te ver- Slaan. Voor de begeleiding van mr. Luns heeft de Sowjet-regering in Nederland visa afgegeven aan vier Nederlandse journalisten. Terwijl het Sowj et-consulaat er vorige week geen twijfel over liet bestaan dat de visum-verlening aan mr. Dake even als die aan de andere Nederlandse jour nalisten die mr. Luns op zijn reis zouden volgen, een routine-kwestie was die in twee dagen zijn beslag kon krijgen, bleek maandagmorgen plotseling, dat de So wj et-ambassade niet bereid was een visum aan mr. Dake af te geven. Twee de secretaris Davydytchefontving mr. Dake op het consulaat in de Sweelinck- straat te Den Haag maandagmorgen met de mededeling dat hij tot zijn spijt geen visa voor journalisten die mr. Luns willen begeleiden meer zou afge ven, „omdat er al veel te veel journa listen op deze reis mee gaan". Er op ge wezen dat vier journalisten bij zulke ge legenheden wel'een zeer gering aantal is. was zijn antwoord dat er ooknog twee televisie-verslaggevers de reis van de minister zouden-meemaken. Als tweede argument voor het1 niet verstrékken van het visum werd aange voerd dat Het. Parool, het blad waarvoor mr. Dake vroeger in Moskou werkte, al twee verslaggevers met de minister mee stuurt en dat het daarom onnodig werd gevondendat, mr. Dake zich daarbij, voegde. Toen hij er op opmerkzaam werd gemaakt, dat mr. Dake thans free-lance correspondent is en deze reis zou .ver slaan voor een aantal Nederlandse bla den, zodat ook dit argument voor de weigering elke grond miste, haalde de. héér Davydytchef de schouders op en zei ten slotte dat hij in ieder geval het visum tiiet zou afgeven omdat, hij daar voor geen toestemming van'Moskou had gekregen. Daarop werd hem geantwoord, dat het niet tijdig afkomen van deze toestem ming niet anders dan als een weigering kon worden beschouwd. Pogingen ook van de zijde van het Nederlandse minis terie van buitenlandse zaken gedaan om dit uiterst pijnlijke incident rond de reis van mr. Luns te vermijden -hebben geen resultaat gehad. Een woordvoerder van buitenlandse zaken deelde twee uur voor het vertrek van minister Luns van Schip hol mede, dat van de zijde van het depar tement ernstige pogingen zijn gedaan om de procedure van afgifte van het visum te versnellen doch dat die pogingen geen succes hebben gehad. In de omgeving van minister Luns werd de Russische weigering het visum te verstrekken een bijzonder vervelend incident genoemd en werd betreurd dat deze reis moet beginnen onder de scha duw van een dergelijke wolk. De staf van de Sowjetambassade speelde sinds het ogenblik waarop Davydytchef mede deelde dat hij het visum niet zou afgeven tot het moment waarop dinsdagmiddag om tien voor een de Tupulev van de Aeroflot met het ministeriële gezel schap naar Moskou vertrok het in zulke gevallen gebruikelijke verstoppertje. Persattaché Dedov liet op alle telefoni sche benaderingen en persoonlijke be zoeken antwoorden dat hij niet thuis was. terwijl hij op hetzelfde ogenblik anderen Volgens Robert Marjolin, vice-voorzit- ter van de EEG-commissie, schijnt de anti-inflatiepolitiek in Nederland en Frankrijk het gevaar van een aanhouden der scherpe inflatie na de huidige kritie ke periode bezwaren te hebben. In een artikel voor het in Frankrijk verschijnende voorlichtingsblad der Euro pese gemeenschap „Communaute Euro- peènne" schrijft hij, dat ook in Italië spoedig op een verbetering van de toe stand mag worden gehoopt. Doch voor de gemeenschap als geheel blijft het ge vaar van aanhoudende inflatie en daar door ondermijning van de positie der EEG ten aanzien van derde landen, be staan. Er is een krachtige inspanning no dig om dit jaar nog of uiterlijk aan het eind van volgend jaar opnieuw een eco nomisch evenwicht te bereiken. Marjolin dringt aan op matiging van loonstijgingen. Het gaat er echter niet zo zeer om een snellere stijging van de lo nen dan van de produktie te verhinderen. De loonstijging zou wat groter kunnen zijn om de ondernemingen te dwingen tot rationalisatie en modernisering. Doch een loonstijging van meer dan vier of vijf procent in het- komende jaar of de komende achttien maanden, zou niet re delijk zijn. Voorts zouden de winsten.der ondernemers niet sneller moeten stijgen dan die der minder begunstigde catego rieën, zo meent hij. De Y.V.V. Botterdam zal haar be staande pakket drukwerk gaan ver vangen door een nieuwe reeks wer vende en informatieve folders over de Maasstad, aangepast aan de ge groeide en veranderde behoeften. Di recteur A. J. M. Schutter zei dit maandagavond tijdens de jaarlijkse ledenvergadering in het raadhuis, toen hij het werkprogramma voor het seizoen 1964/65 wereldkundig maakte. Met deze vervanging is inmiddels een begin gemaakt en -het resultaat, een kleurige, zeer aantrekkelijke folder, spe ciaal bestemd voor de werving van toe risten kon de bezoekers van de verga dering worden aangeboden. In voorbe reiding zijn een soortgelijke folder van informatief karakter, alsmede een dui delijke plattegrond van Rotterdam met inbegrip van het Waterweggebied. Bo vendien zal aan het bestaande mate riaal een instructieve h-avenfolder wor den toegevoegd, die eenvoudige maar voor de gewone toerist onmisbare infor matie bevat. Met een voltooid concertgebouw in het vooruitzicht, heeft de V-V.V. terecht ge meend de daarmee geboden mogelijk heden voor Rotterdam als Congresstad te moeten verbreiden. Een daarop ge richte folder is in voorbereiding. Dat is eveneens hgt geval met een folder, die het groeiend cultureel bezit van de Maasstad in het gezichtsveld van de toerist wil brengen. Wat de concrete aktiviteiten betreft wees de heer Schutter op de „Rotter dam-Promotion" campagne, te honden in Engeland, Duitsland en de Verenig de Staten. Deze campagne wordt, bui ten het normale werk om, opgezet in samenwerking met het bedrijfsleven en naar gehoopt wordt, met steun van de gemeente. Tenslotte verwacht men nog dit seizoen te kunnen komen tot de ves tiging van een informatiepost op Zes tienhoven, in samenwerking met de Luchthaven en de A.N.W.B. In een lèo-rt overzicht aan het begin van de vergadering heeft de voorzitter, mr. Herman Vlug, o.m. gezegd dat Rot terdam thans het verlies van de oor log nagenoeg heeft ingehaald. De Maas stad is thans één van de pijlers, 'waarop het vreemdelingenbezoek in ons land rust. De hotelovernachtingen stegen in Het afgelopen jaar met 17%. de bui tenlandse overnachtingen met 14%. Rot terdam kreeg 13% van alle buitenlandse overnachtingen en staat daarmee na telefonisch vanuit de ambassade beant-Amsterdam op de tweede plaats. Aan woordde. Datzelfde deden ambassade-1 propaganda en voorlichting zal nog veel secretaris Davydytchef en de tijdelUL, moeten worden besteed. Belangrijk Riel, die vijftig jaar de plaatselijke V.V.V. als bestuurslid diende. De jaar stukken werden goedgekeurd en de af tredende bestuursleden bij acclamatie herkozen. Afs de fabrikant orde gaat schep pen in zijn magazijn... om plaats te krijgen voor de nieuwe pro ductie... reken maar dat er dan Iets bijzonders gebeurt. Morgen ziet U het resultaat... honderden meters van prachtige, effen gordijnstoffen, coupons en volle rollen, stoffen in leuke, moderne kleuren, uit de series van 4 tot 5 gulden... ribs- en fantasie weefsels, door elkaar per meter voornoggéénander- halve gulden. zaakgelastigde, tot het ogenblik waarop zij naar Schiphol vertrokken om de Nederlandsche minister uitgeleide te doen. - (Zie ook elders in dit nummer.) achtte hij voorts de uitbreiding van de eenvoudige hotelaccommodatie. De vergadering herdacht staande het overleden ere-lid, de heer A. H. van Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze grote partij coupons en rollen effen stoffen voor leuke, moderne gordijnen, 120 cm breed, in een veelheid van kleuren,, per meter voor .A. Géért tef. of ichrift. 6e*t.

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 1