Spectaculair harwei verliep vlot EI IB EK NA MAANDEN WISER BOVEN WATER Gebroken kabel zorgde voor kleine tegenslag Eerste fase berging nu Treinbotsing bij Roosendaal Scranton: Goldwater een verliezende kandidaat Volledig akkoord fusie N.R.C. en Handelsblad Na de ramp het geluk 3 kamgaren jongensbl azers Terlenka jongenspantalons 975 no-iron jongensshirts Alléén "1 dinsdag en woensdag: Drie gewonden bij gasontploffingen Prijs voor Meesterschap voor Vestdijk Jager Rotterdam schond Zweedse wateren Het weer In Europa Gegoochel Communisme Berlijn en Cuba Het Westen De rassen Ver. Naties - DE ROTTERDAMMER Pagina 4 MAANDAG 13 JULI 1964 (Van onze verslaggever EEN geloei van scheepshoorns en geen vrolijk schijnend zonnetje ivaren er zaterdagmiddag om even over twaalven ter begroeting van het Duitse vrachtschip Eilbek toen het na bijna acht maanden op de zijkant op de bodem van de Nieuwe Maas gelegen te hebben, masten en te orsteen, zij het bedèki met een grauwe laag slik en modder, boven de golven slak. Er was slechts een naargeestige regenbui waardoor er slechts toeschouwers waren verscholen achter de autoruiten, an er vette rook en de witte stoom die de drie reuzen van bokken, Simson, Colossus en rend uitbraakten toen zij hun krachten botvierden op de tien kabels waaraan de Eilbek vastzat. En ten-shtte waren er de vele bootjes met directieleden van Van den Tak's bergingsbedrijf van de Ham- wrgse rederij Knoehr en Burchhard met assuradeuren, persvertegenwoordigers en de politieboten N® ij de spectaculaire berging een oogje in het zeil hielden en de motorvlet met drie mannen die de belangrijkste rol hadden toebedeeld gekregen te zien of er al beweging kwam in de donkere romp van het Duitse ongeluksschip. Vanaf half zeven waren de mannen van Van den Tak onder leiding van uitvoerder J. Spruyt reeds tussen de bunkers en op de bokken bezig. Om half tien kon men zien hoe de heer Spruyt op zijn. stalen toren klom vanwaar hij een uitstekend gezicht had op de Eilbek, kabels en bokken en vanwaar 'hij in voortdurend radio contact stond niet de meetwagen van TNO (om de spanning op de tien zes en een halve centimeter dikke kabels te meten) en met de bokken en de mannen in de motorvlet. Masten Vijf hokken met een kracht van 1200 ton samen aan het voorschip en twee bokken met een maximum van vierhonderd ton samen aan het ach- De directies en commissaris, sen van de Nieuwe Rotterdamse Courant N.V. en Algemeen Han delsblad N.V. delen mede dat tus sen hen volledige overeenstem ming is bereikt omtrent een fusie tussen beide ondernemingen. Het ligt in het voornemen dat de Nieuwe Rotterdamse Courant N.V. en Algemeen Handelsblad N.V. zullen oprichten een holding maatschappij onder de naam Ne derlandse Dagbladunie N.V., die door aandelenruil houdster zal worden van de aandelen van bei de vennootschappen. NA maanden van voorbereiding is in de Nieuwe Maas ter hoogte van Schiedam het Duitse vrachtschip Eilbek, dat op de avond van de 22ste november 1963 na een aanvaring zonk en kapseisde zaterdag rechtgezet door Van den Tak's bergingsbedrijf uit Rotterdam. J Hét spectaculair karwei verliep zonder tegenslagen. De vier fotos brengen het kantelen in beeld. U.45 uur. De aanvankelijke 25 ton trekkracht per kabel (er zijn er tien) worden langzaam opgevoerd tot 70 ton per kabel. De Eilbek komt in beweging, 12.02 uur. Nadat eerst de masten zichtbaar zijn geworden, komt ook de schoorsteen boven water. 12.07 uur. De kabels vallen slap in het water omdat de Eilbek de kantelbeweging zelf voortzet. 12.12 uur. De onfortuinlijke vrachtvaarder staat vast op de bodem. De volgende fasen van de berging kunnen beginnen. (Vervoljr van pag. 1) Langzaamaan.werd de spanning op 25 ton per kabel gebracht. Tegen tienen oegonnea de bokken aan het zwaarste Karwei 0m de Eilbek van de bodem in? te trekken. Het schip zat anderhalve meter ia de blubber en was vastgezo gen. Be spanning werd geleidelijk ge- bracht op zeventig ton per kabel. Het viel allemaal erg mee want de Eilbek bleek niet vast te kleven en £af een balve meter mee. Met spanning volgden de directieleden, de reder en de assuradeuren vanaf de fileper Argonaut de operatie. Op de Scluedamse Maasboulevard had zich reeds een lange file auto's opgesteld en acnter de ramen van de sterflats werd de berging eveneens gadegeslagen. Om kwart voor elf kwam de eerste, en naar later bleek, ook de enig* tegen slag. De braden aan het juk op het ach terschip hingen plotseling slap en om de spanning op de andere kabels niet te boog te doen zijn werd de Eilbek een Klein beetje gevierd. Ergens een Kleine kabel het hegeven. Nadat dete was vervangen klom uitvoerder Spruyt weer op z«n toren. Het trekken werd hervat. Plotseling even na twaalven kwamen de masten boven het grauwe water van de Nieuwe Maas. Sneller dan eigenlijk werd verwacht kwam ook de schoor steen boven. Om 12.07 uur hingen de trekkabeis slap. De beweging in de kan telende. Eilbek zette zich door en steeds sneller draaide het. met een dikke laag bluboer bedekte schip zich om. Een im ponerend gezicht De juldren die hun dienst hadden ge- daan verdwenen onder water en de Eil bek richtte zich zelf op. Niet helemaal recht. 'Uit enkele luchtkokers golfde de jnodder en uit de ruimen kwam een stroom blikjes en flessen. Vlak hij het dekhuis begon een klein vuurtje te bran den. .Later bleek het een „Holmes-licht" te zijn dat bij reddingen wordt ge. bruïkt. He hele Jcantélbeweging was zo snel verlopen dat men zich afvroeg waarom aan deze operatie acht maanden lang vijftig mensen hadden gewerkt en waar om het meer dan een miljoen gulden moest kosten.-Het perfecte verloop van deze eerste bergingsfase vond zjjn oorzaak zeker in de juiste berekeningen van ir. M, van Holst (30) wiens eerste berging het was en van al die andere werkers van Van den Tak. Hoewel de Eilbek nu rechtop staat, wordt er in de komende zes weken on verminderd hard doorgewerkt. In de tweede etappe van de berging zal de lading verder worden gelost. Dan zal ook het gat bakboord midscheeps met een stalen doosconstructie provisorisch worden gedicht. Over zes weken zullen dan veertien heftanks aan het 109 me ter lange schip zijn bevestigd. Deze tanks hebben een opwaartse druk van honderd ton ieder. Een gasontpolffing heeft in een wo ning aan de Hoofdweg in Mijdrecht gis termiddag een enorme ravage aange richt. Ook de naastliggende woningen kregen glasschade. De bewoners van de getroffen wo ning, een jong echtpaar, mossten met brandwonden naar een ziekenhuis wor den overgebracht. Het ongeval gebeurde door het ont ploffen van een busje campinggag in de keuken, waar de vrouw juist bezig was. De schade loopt ia de tienduizen den guldens. In het Grandhoiel ia Scheveningen is gistermorgen de 21-jarige Keukenknecht ,7.' B- 'wond bij een kleine gas ontploffing. He jongeman wilde de gasoven aan steken. Vermoedelijk doordat de veüig- heldskraan niet goed afgesloten was, had zich wat gas ontwikkeld, waardoor Pij aansteken van de oven een ont ploffing volgde. Be keukenknecht werd geraakt door een stuk ijzer. terschip zullen proheren de Eilbek boven water te krijgen. Pompboten zullen tenslotte het schip naar een au nog onbekende werf slepen om de Duitse vrachtvaarder te laten repa reren en te laten schoonmaken. Zaterdag omstreeks half twaalf is bij Roosendaal een goederentrein uit de richting Essen (een plaatsje in de buurt van de Belgisch-Nederlandse grens) met een rangeerdieseïlocomotief in botsing gekomen. Eén van de machinisten werd gewond en naar het ziekenhuis overge bracht. Over de oorzaak van de botsing is op dit moment nog niets bekend. Het spoor Essen-Roosendaal en twee sporen naar Bergen op Zoom zijn vanaf half twaalf tot omstreeks 1 uur versperd ge weest. Twee wagons van de goederen trein waren uit de rails gelopen. De machinist die bij de holsing werd gewond, kwam er met een shock af. Wat de materiële schade betreft: de beide locomotieven werden flink bescha digd. Zij werden uit de rails geworpen maar vielen niet om. In de goederen trein was een restauratiewagen van de Wagons Lits, deze werd eveneens be schadigd. Doordat de goederentrein enige spo ren blokkeerde ondervond het treinver keer gedurende ongeveer een uur hin der van de botsing. Het Griekse parlement heeft een wetsvoorstel aanvaard, dat alle minis ters, volksvertegenwoordigers en hoge ambtenaren verplicht drie maanden na hun ambtsaanvaarding op te geven wat zij, hun vrouw en hun .kinderen bezitten. Ook degenen die sinds 1946 minister, staatssecretaris of partijleider zijn ge weest, moeten een dergelijke verklaring afleggen. Eerste fase van berfiis: Eilbek is voltooid Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg ParlV Nice Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Home Madrid Mallorca Belgrado Bew. Ma* t. N.sl.m n m. 7 u. v gist afg. 24 regen 17 3 onbew. 20 4 onhew* 19 8 regen 21 4 zw. bew. 21 1 I. bew. 23 0,1 L bew. 24 0 zw. bew. 22 0 1. bew. 24 0 1. bew. 23 0 onbew. 25 0 onbew. 25 0 onbew. 24 0 1. bew. 24 0 onbew. 27 0 1. bew. 33 O 1. bew. 25 0 geh. bew. 12 Aandeelhouders van Algemeen Han delsblad N.V., van Verenigd aandelenbe zit in het Algemeen Handelsblad N.V. en aandeelhouders resp. certificaathouders van de Nieuwe Rotterdamse Courant N.V'., zullen worden uitgenodigd hun aandelen om te wisselen in aandelen resp- niet-royeerbare certificaten yan aandelen resp. niet-royeerbare certifica ten van aandelen om te wisselen in aan delen resp. juet-royeerbare certificaten van aandelen Nederlandse Dagbladunie N.V. en wel; 1000 nominaal Nieuwe Rotterdamse Courant N.v. in f 1000 nominaal Neder- landse DagbiadunieN.V. f lOOO nominaal Algemeen Handelsblad N.V". 1000 nominaal Verenigd aan- dtexenbezit in liet Algemeen Handelsblad N.V- 01 ƒ1250 nominaal Nederlandse Dagbladunie N.V. X>e Nieuwe Rotterdamse Courant N.V. Zal aan haar aandeelhouders ten laste van haar agioreserve een belastingvrije banuse uitkeren van 15 pet. in. aandelen, resp- utet-royeerbare certificaten van aandelen Nieuwe Rotterdamse Courant N.V. Bij de vaststelling van deze ruilvoet Is niet alle aspecten van beide onder nemingen rekening gehouden. Houders van de 5 pet. converteerbare obligatielening van de Nieuwe Rotter damse Courant N.V. zal worden aange boden dat zij, indien zij van hun conver- sierecht gebruik wensen te maken, kun nen opteren voor niet-royeerbare cer tificaten van aandelen Nederlandse Dag bladunie N.V. In de loop van september of oktober 1964 zal een gemeenschappelijk bericht worden uitgegeven en zal het definitieve aanbod bekend gemaakt worden. Bij de oprichting van de Nederlandse Dagbladunie N.V. zullen als commissa rissen optreden alle thans fungerende commissarissen van beide vennootschap pen. Als voorzitter, resp. vice-voorzitter van de raad van commissarissen zullen optre den de beren jhr. P. R. Feith en J. G. van Marle. De directie van. de holding-maatschap pij zal bestaan uit de heren f. Baas, mr. N. Drost en W. Pluygers. Aan zo spoedig mogelijk te houden vergaderingen van aandeelhouders van beide ondernemingen zal worden voorge steld de directies en commissarissen over en weer als zodanig te benoemen. t - r i f j ia!,', it^yjidCTiSrjlriii ^,-,L (Van een onzer verslaggevers) Wat betreft de keuze van een kandi daat schreef de gouverneur, dat de kwestie heel eenvoudig ligt: „Zal de conventie de kandidaat steunen, die op overweldigende wijze de voorkeur van de Republikeinse kiezers geniet, of zal zij u kiezen?" Scranton beweert, dat Goldwater bij de eerste stemming (die pas woensdag wordt verwacht) slechts op 620 zekere stemmen kan rekenen en niet de 739 stemmen, die hij beweert achter zich te hebben. Zoals men weet zou 620 een tekort van 35 stemmen op leveren. voor het verkrijgen van de nominatie. Goldwater zelf zegt echter op tenminste 739 stemmen te kunnen reke nen. Gebleken is echter, dat er door hem en zijn aanhangers met cijfers wordt gegoocheld. Dat was ook het geval met de bewering, dat een aantal gedelegeer den uit Pennsylvania (de staat waarvan Scranton gouverneur is) naar het Gold- waterkamp zou z(jn overgelopen. In navolging van Goldwater beschul digt het verkiezingsprogram de Democra tische regering van president Johnson van „zwakheid ten opzichte van het communisme." Dit zou o.a. gebeuren door het voeren van een politiek, die leidt tot potentiële gelijkheid van macht in plaats van tot een volledige Ameri kaanse superioriteit. De Democraten zouden vertrouwenscrises met „onze oudste vrienden, waaronder Engeland en Frankrijk, hebben veroorzaakt door het verknoeien van zulke belangrijke projecten als de Skybolt en de kern behoeften van de Navo." De rode agressie in Vietnam zou zij" aangemoedigd door het schijnbaar gren zen stellen aan de Amerikaanse bereid heid tot bandelen en later door het offeren van Amerikaanse levens door het niet beschikbaar stellen van mo derne uitrusting. De Democratische regering had lijde lijk toegezien, toen een prikkeldraad versperring in Berlijn een muur van schaamte werd, die iedere Amerikaan vernederde en ieder vrij mens *e schande maakte. Ook zou zij de onder drukte volkeren van Oost-Europa de rug hebben toegekeerd. Met betrekking tot Cuba had de regering „de eer van de natie voorgoed bevlekt, het invasie plan verknoeid en dappere mannen op de Cubaanse kust achtergelaten om te worden doodgeschoten. De regering zou ook niet ter plaatse het bewijs hebben gekregen, dat de Russische offensieve wapens uit Cuba zijn teruggetrokken. deren. De toelating van rood China tot de VN moet worden tegengegaan. De Ver. Staten moeten geen partij kiezen in het Russisch-Chinees geschil. Gezegd wordt, dat gebroken moet worden met de opvatting, dat vette en doorvoede communisten minder gevaarlijk zijn dan magere en hongerige. Gewerkt moet wor den voor de bevrijding van de Oost- europese. Aziatische en Latijns-Ameri kaanse landen, die onder communisti sche overheersing staan. Buitenlandse strijdkrachten moeten uit Latijns-Aine- rika worden teruggetrokken en een te vormen Cubaanse regering in balling schap moet worden erkend. Andere punten van het programma betreffen de Navo. de Zoavo en de Cento, waaraan nieuw leven dient te worden ingeblazen en die een eerste plaats moe ten blijven innemen in de Amerikaanse buitenlandse politiek. 1-Iet bondgenoot schap met het Westen dient verstevigd te worden. Wat Duitsland betreft zegt het programma, dat hierover niet met de Sowjetunie zal mogen worden onder handeld, alvorens de Berlijnse muur is verdwenen en waarborgen zullen zijn gegeven voor een vrije stemming over ae hereniging van Duitsland. De strijd in Zuid-Viemam moet binnen zo redelijk mogelijke termijn ten gunste van de Ver. Staten worden heslist, gepaard met waar borgen tegen nieuwe agressie. Wat de binnenlandse politiek betreft omvat het programma o.a. eerbiediging van de wet inzake de burgerrechten, vermindering van de regeringsuitgaven, belastingver laging en wat dies. meer zij. Voorts zou de regering bestaan uit „federale extremisten, die sollen met do aspiraties van minderheidsgroepen en ordeloze en wetteloze elementen en ondoelmatige toepassing van de wetten aanmoedigen". Een hoofdpunt behelst een verandering in de Ver. Naties in die zin, dat het ver schil in bevolkingsaantal tussen de gro- te en kleine landen daarin wordt weer spiegeld. Het plan bedoelt dus de in vloed van de kleine landen te vermin- Scranion heeft zich tegen dit program ma gekeerd en een aantal amendementen ingediend. Deze werden na een mara thonzitting van 20 uur, die gisteren werd besloten, door de commissie afgewezen. Scranton noemde zijn amendementen ge matigd. Een daarvan hield in, dat de commissie de nieuwe wet op de burger rechten als grondwettig zou aanvaarden. De gouverneur heeft nu aangekondigd, dat het gevecht over de burgerrechten en andere kwesties in de conventie voortgezet zal worden, wanneer het pro gramma morgen in behandeling komt auteur Simon V«stdijk voor het meesterschap Naar aanleiding van berichten uit Stocknolm. dat Hr. Ms. Jager Rotter dam bij een bezoek aan de Zweease hoofdstad de Zweedse territoriale wate ren zou hebben geschonden, deelt de marinevoorliehtingsdienst mee, dat Hr. Ms, Rotterdam, op oefenreis met adel borsten aan boord, opstomend door de Oostzee naar Stockholm, het eiland Oeland westelijk heeft gepasseerd, in plaats van oostelijk, waardoor het schip zich niet aan de juiste route welke de toestemming van de Zweedse autoritei ten had, heeft gehouden. De oorzaak daarvan was gelegen in de weersomstandigheden die het m r.er, van de westelijke passage, mede in ver band met een aan boord gehouden oefe ning, te prefereren maakte. De Nederlandse diplomatieke verte genwoordiging in Stockholm heeft zijn verontschuldigingen inzake deze kwestie aan de Zweedse regering aangeboden, waarop het Zweedse ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard de zaak verder als gesloten te beschouwen. (Van onze speciale verslaggever) Pf thans 21-jarige Duitse monteur Adolf Herbst is zaterdag in Hannover m het huwelijk getreden met de 20-jarige Dagmar Waletzko, het meisje, dat dag en nacht voor de ingang van de mijn heeft gestaan, waar haar toenmalige verloofde in was opgesloten. Het was in Lengede, in oktober van het vorig jaar, toen na een reddingsactie, die de hele wereld in haar ban gevangen hield, elf uitgeputte en op hun benen wankelende mairnen na tien dagen naar het zon licht werden getrokken. „Acht van de tien mijnwerkers, met wie Herbst indertijd de dood dacht in të gaan er was geen voedsel en slechts ,5 "at van de muur moest worden afgelikt woonden de huwelijksplech- tigheid bij. Onder hen bevond zich Bern hard Wqlter, de man, die grote leiders capaciteiten toonde en het moreel op peil wist te houden. a.'ï-Stoav-0nd is de 30-iarige; ongehuw de K. Bruin, een varensgezel uit Scha- gen int Anna Paulowna met zijn auto P.e' zo,n, snelheid tegen een boom ge botst, dat de wagen in tweeën brak! i j ,?yiaar gewonde automobilist over leed tijdens het transport naar een zie kenhuis m Den Helder. De man is ver- fmoedehjk met zijn voertuig geslip» bekende heeft de prijs ontvangen. Deze onderscheiding, die eenmaal in de vijf jaar wordt toegekend, werd hem zatsrdag j.l. uitgereikt tijdens een bij eenkomst van de Maatschappij der Ne derlandse letterkunde, in het Leidse academiegebouw. De heer J, den Tex uit Leusden, kreeg de dr, Wijnaendts Francken-prijs voor biografie en cultuurgeschiedenis. De commissie voor schone letteren, die met het doen van een voordracht was belast, kende de heer Den Tex deze prijs toe voor de delen 1 en 2 van zijn biografie; „Van Oldenbameveli". Hoewel er nog twee delen van dit werk moeten verschijnen, was de jury van oordeel dat reeds nu duidelijk bleek dat de auteur een forse greep neeft op zeer gecompiicerd studiemateriaal. De Lucy B. en C. W. van der Hoogt- prüs werd toegekend aan de heer J. Bemlef (pseudoniem van H. J. Mars man) voor zjjn dichtbundel: „Dit ver heugd vervalt". Op deze bijeenkomst hield prof. dr. J. C. Brandt Corstius een voordracht over de dichter Herman Gorter, die honderd jaar geleden werd geboren Hilversum I. 402 m. AVRO: 18.00 Nieiu». 18.15 Eventueel actueel; 18,20 Promenade kest, met zangsoliste en harp: 19.00 Kla..if" ke grammofoon muziek; 19.49 Van, door amateurs; 20 00 Nieuws: 20.05 De v,J? toren, hoorspel: 21.30 De Zaaiers-shoi- te orkestmuziek en solisten; 22.30 Nimf,,?" 22.40 Actualiteiten, met nabeschouwing Tof; de France 1664; 23.02 Londens SvmfmiI„U,r kest; moderne muziek, in de pauze- 23 23.35 Voordracht; 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. NCRV; 19.0(5 Nieuw, en weerpraatje: 19.10 Licht instrumental kwartet: 19.30 Radiokrant; 19.50 Meteor??- muzikale hoogtepunten uit de SteravonrtnVi' grammas van het afgelopen seizoen- R rot ziens in Jeruzalem, bijbel-quiz-1, 77 Holland Festival 1964: Sopraan en klassieke liederen: 22 05 Wereldpanorama- drukken uit Oost-Europa: 22.15 Lichte vr-iïf" mofoonmuziek; 22.30 Nieuws en herhaiiff SOS-beriehten; 22.40 Avondoverdenking- J Boekbespreking; 23.05 Stereofonisehe uit„n ding: Orkesten-Gala (gr,); 23.55-24.00 NiS' DRAADOMROEP VANAVOND Gromofoonplatenprogramma van 18—20 tui,. Richard Strauss: 1. Concert voor hoorn ennl-1 kest nr. 1 in Es gr.t. op. 11. Allegro, Andamf Allegro-Rondo (Allegro. Tempo T Lento Tempo 1). Dennis Braln, hoorn; Philharmn! Orkest o.l.v. Wolfgang Sawallisch. u jjl ïï.?,uVerk!A.run|' symphonisch gedicht op 24 Fhilharmoma Orkest o.l.v. Otto Klemnii-.t III Don Quixote op.35 Fantastische vSt; over een ridderlijk thema Pierre Fourn i, cello; Abraham Skernick. altviool; Raf?!j Dru an. Wool; Cleveland Orkest o.l.v. Georee Ivv,Der Btkeer ais Edelmann, S, suite op. 60 Ouverture Menuett Der FVcht mei^er AbhHtt und Tanz der Schneider Menuett des Lully Courante a,it tritt des Cleome Intermezzo Dm w ner (Tafel-musik und Tanz der KtlchenliTn gen). Philharmoniscli Orkest van BerHjn o.I v. Ferdinand Leltner. J NTS; 19.30 De erfenis (Comedy Caper) film; 19.45 Openbaar Kunstbezit; 20.0e .Jour'. nasi en weeroverzlcht; 20.20 Duetto con .1. fetto. tekenfilm; 20.30 Michael StrogoH d. koerier van de Czaar, speelfilm: 21.50* In the mouth of a wulf, tijm: 22 40 Journaa-1 22.45-22.55 Filmverslag van de Tour* de France. ae 96 -l»orfcan 482 m- AVRO: 7.00 Nieuws- 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Lichte gram' mofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: S.üO Nieuws; 8.15 Lichte grerS foonmuziek; 9.00 Gymnastiek; 9.10 De eroen- teman; 9.15 Moderne kamermuziek (gr 1. 9,35 Waterstanden: 9.40 Morgenwijding; 10 ■Arbeidsvitaminen (gr.): 10.50 Voor de kléu. tars; 11.00 Nieuws; 11.02 Radio Volks-Uni- versiteit: Maria Sibylla Merian. entomoloïe en kunstenares een bijzondere vrouw uit de 17e eeuw. door mejuffrouw N. de Vries- 11.32 Voer de zieken: 12.00 Licht ensemble en zangsohstt: i2,20 Regerlngsultzendine: Voor de landbouw; 12,30 Mededelingen tb." iand- en tuinbouw: 12.33 Licht instrumentaal ensemble en zangsolist; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammo- foonmuziek: 13.25 Beursberichten: 13.30 Zang en plano; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Muzi kale raadsels voor de kinderen: 15.00 Saxo foonkwartet: moderne muziek (gr.j; 15.15 Het kan niet altijd kaviaar zijn, hoorspel (dl. 8); 18.00 Nieuws, 1S.02 Mezzo-sopraan P'ano; moderne en klassieke liederen: 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Lichte grammo- foonmuziek voor de jeugd. Hilversum n, 2S8 in. KRO: 7.00 Nieuws: 7.10 Morgengebed; 7.15 Lichte grammofoon- muziek; 7.55 Overweging: 8.00 Nieuws; s.15 Lichte grammofoonmuzlek, praatje voor de vrouw, toeristische Hps en vertelling voor de kleuters; 10.15 Lichtbaken, lezing; 10.25 Lich te grammofooamuziek; 11.50 Vol a an voer. uit, lezing; 12.00 Angelus: 12.04 Lichte wam- mofoonmuziek; (12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33-X2.45 Voor de boe. ren.); 12 55 Katholiek nieuws; 13.00 Nieuws; 13.15 Harten Vijf, Zonnebloemvakantiewerk voor chronische zieken: 13,20 Lichte gram- mofoonsnuzlek; 14.00 Voor de plattelandsvrou wen; 14.10 Raaien maar, muzikaal spelle tje; 15 10 Licht orkest en zangsollsten; 15.40 Lichte Italiaanse grammofoonmuzlek: 16.00 Voor de zieken. (Tussen 16.00 en 17.00 Tour de France); 16.30 U hebt voorrang, godsdiens tig programma: 17.00 Voor do jeugd; 17.30 Volksmuziek uit Corsica (gr.), afgewisseld met boekentlps voor de jeugd: 17.50 Rege- rmgsutzending: Nieuws uit de Nederlandse Antillen, door Henk Dennert; 18.00 Lichte grammofoonmuzlek; 18.50 Voor de kleuters. f Donkerblauwe kamgaren jongensblazers van zuiver wollen baraihea, Met paarlemoer knopen. Normaal 39.75-54.50, slechts 2 dagen: 16 jr 34.75, 7 jr 24JO IJzersterk, wasbaar en plooihoudend Terlenka met 45°/ó wol (rood etiket). Normaal 16.75-27.50, slechts 2 dagen voor 16 jaar 13.75, voor 9 jaar Sportieve weekend-shirts in no-iron poplin. Open en geslolen te dragen, moderne frisse kleuren. Non» 7,75-12.75, slechts 2 dagen; 16 jaar 6.75, A fmm 475 ROTTERMn

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 2