Christelijke huishoudschool wacht op vrijkomen grond 10% korting AGENDA Jeugd strijddrie dagen in Grand Prix Dierenbescherming is present op ,,Ay-Ay'' I B ROTTERDAM Sueces met .nieuwe'school Oud stukje Schiedam moet tegen de vlakte Toestand is onhoudbaar geworden W. Groeneweg gooide het roer om Maassluis bouwt bejaarden centrum I Holv-ziekenhms moet verbonden met Maassluis Spaarders nemen nu veel geld op Race-autootjes op Rroersvest Afdeling moet zelf financieren Qiauffeur reed na botsing door L. ptr ROTTERDAMMER Pagina 5 DINSDAG U JULI 1964 (Van een onzer verslaggevers) EDEREEN die iets te maken heeft met de Christelijke Huishoud- en Industrieschool te Schiedam wacht vol ongeduld op de laatste klap van de sloopha mer die een eind moet maken aan een oeroud stukje stad. Het geluid zal hen als muziek in de oren klinken, want het betekent dat de bouw van de nieuwe school dan een eind in de goede richting gaat. Maar voorlopig moet nog altijd de eerste sloopklap worden uitgedeeld aan de panden die de driehoek Vlaardüigerstraat-Ke- thelstraat-Vellevest vormen. GEEN RUIMTE VIERDE JAAR WENS ENQUETEURS BIER BORDEN en morgen '••en dagelijks DORST 20 km/uur Propaganda Ferrari (Van een onzer verslaggevers) TTOE belangrijk een naam is, heeft Hst Schiedamse school hoofd W. Groeneweg duidelijk ondervonden. Tot vorig jaar had hij de leiding van de school voor christelijk v.g.I.o., een naam die enigszins doet denken aan het b.l.o. Hoewel beide ver van elkaar af staan, was de naam er toch oorzaak van dat het leerlin genaantal minimaal bleef. Noodzakelijk (Van een onzer verslaggevers) Vrij uitvoerig heeft de gemeenteraad ME Maassluis maandagavond gespro- j,eu over de wijze waarop de op l ja nuari 196» yan kracht wordende Alge mene Bijstandswet zal worden uitge voerd Alle fracties waren erover ver- A' dat met deze wet de bijslagver- iéniag een wettelijke basis krijgt, maar wijze waarop B. en W. de uitvop- voorstelden kreeg geen algemene rnjtemming. De heren D. Pons (c,b.) M A Hoekveen (a.r.) verzetten zich «■tegen dat B. en W. een commissie tan advies wilden instellen, omdat zij iea commissie van bijstand nrefereer- ^Aanvankelijk kregen deze raadsleden ei de steun van mevrouw J, "W. Ha- mackers-d'Achard van Enschut en de heer J. Slagboom (beiden soc.), maar na een toelichting van wethouder p. van der Snoek, waarin deze liet uitko men dat voor een commissie van ad- 1 nes gekozen is om op deze wijze eerst enige tijd ervaringen op te doen, trok ken laatstgenoemden hun bezwaren in. Be heren Pons en Hoekveen kregen des gevraagd de aantekening te hebben te gengestemd. Het voorstel tot verhoging van de ge meentelijke subsidie op salarissen van bejaardenverzorgsters kreeg wèl alge mene stemmen, hoewel ook dit nog eni ge discussie vergde. De directeur ge meentewerken heeft na overleg met de provinciale dienst voor sociale zaken tn plan met tkeningen in bewerking om te komen tot een bejaardencentrum, kon wethouder P. van. der Snoek nog meedelen. i Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht siaag- "e de heer S. Kok te Vlaardingen voor het ianiMaatS'examen Duits Aan de Christin an Huygensschool (U.T.S. foor fijn-mechanische vakken) te Rotterdam daagden voor het diploma fijn.mechanische techniek de heren D. W. Dijkshoorn uit Vlaar- ilaien. er. C. J. F. van 't Hoff uit Hoek van Bolland. Voor het vestigingsdiploma horloge- maten slaagde de heer M. C. D. van de Watermg uit Vlaardingen. écht mooi kwafiteitstextiel gloednieuw, gaaf en onbeschadigd, dan hoeft U daarvoor niet ver te lopen. Vanaf 16 juli profiteert U bij De Kroon van een direct, duidelijk controleerbaar voordeel op alles, óók op WALA en HOLLANDIA <m.u.v. slechts *n enkel merkartikel) Stap daarom, zo gauw het maar even kan, naar Speciaalzaken in textiel De plannen voor de nieuwbouw op dit stuk grond liggen in een map, er kan voorlopig niets aan worden gedaan, Een architect benoemen en vergunning aan vragen kaa pas geschieden als de grond waarop de school komt, bouwrijp wordt opgeleverd. En dat zal nog wel even duren. De gemeente wacht namelijk nog steeds op adviezen van diverse instan ties over de sloop van dit oude stads boek je. Ook de stedebouwkundige plannen zijn nog niet 'helemaal klaar. Verder zijn er moeilijkheden met de ontruiming van de woningen en be drijfjes die daar staan. Het bij velen bekende hotel Beijersbergen (vroeger was hier' een stalhouderij gevestigd) moet ook verdwijnen van het histori sche stukje grond. Op dezelfde plaats stonden vroeger de inmiddels verdwe nen Vlaardmger- en Kethelpoort. De school barst aan. de 'Wes.tmjolen- straat uit haar jasje. Toen in 1959 werd gestart, was het onderkomen reeds on voldoende. Maar men moest toen toch iets nemen om te kunnen gaan draaien. De huishoudschool moet de gebouwen delen met een andere school. Ér zijn negen klassen waarin totaal 180 leer lingen zitten. De accommodatie is vol komen ontoereikend. Er as bijna geen ruimte om aan het voor dit type school primaire vakonderwijs ite doen. Er is helemaal geen geschikt onderkomen voor de leerkrachten. Zo zijn nog wel meer voorbeelden te noemen. Er is in het oude gebouw slechts één toe- en uitgang. Wat te denken als er overdag bnand uitbreekt Voor 24 kin deren zijn slechts vijf aanrechten 'be schikbaar. Veel te weinig uiteraard, maar ruimte om er meer te plaatsen is er niet De nieuwe school komt op een ideale praats, centraal tussen vrijwel alle Schie damse wijken- Er is ook nog gedacht aan Kethel, maar uiteindelijk werd om velerlei redenen de voorkeur gegeven aan ,,de stad". Hoewel er nog geen tekeningen zfjn, gaat de gedachte toch uit naar een school met hooguit drie verdiepingen. Voor meer étages zal vermoedelijk toch geen goedkeuring worden verleend, om dat de school moet harmoniëren met de omgeving (geen hoogbouw). De school vrmt een deel van de schakel tussen oud en nieuw Schiedam. Het bestuur denkt aan drie theorie lokalen, één comhinaticlokaal huishoude lijk werk/keuken, een was/strijkldkaal, drie naailokalen, één teken/handenarbeid- lofcaal. één gymnastieklokaal, een keuten en een overblijfraimte. Daarnaast na tuurlijk de diverse dienstruimten, zoals leerkrachtenverblijf, garderobes, toilet ten enz. Deze indeling is gebaseerd op een leerhngental van 264. Hierbij is rekening gehouden met een uitbreiding tot 336. Dut aantal kar,, indoen nodig, worden bereikt door de kinderen langere dagen te laten maken. ER zijn van die dingen die men steeds wenst. Meestal gaan ze echter niet in vervulling. Geregeld komt dan de gedachte op: Ik zou wel eens willen datDaar blijft bet evenwel bij. Op de momenten dat men graag iets wil, gebeurt er niets. Het gevolg is dat de gedachte er aan slijt. Men legt zich hier bij neer. Zo heeft een van onze colle ga's al lang de hoop opgegeven, dat het Item ooit zal lukken iets te winnen nwt een puzzel of wedstrijd, zelfs al lerzint hij de spitsvondigste en pikant- de slagzinnen. Anderen gingen altijd met de prijs strijken. jUAAR juist als ile mens nergens meer op rekent, kan het ineens komen. Zo \serd er ook gistermiddag om half zes hij die collega gebeld. Er stonden twee heren op de stoep. Het bleken enquateurs te zijn. Onze collega bad altijd al gehoopt eens geequeteerd le gorden. Hij walde graag het onderwerp zijn van een wetenschappelijke steek proef. De antwoorden zyn vaak goud waard. Ze worden immers getgevetx na mens duizenden anderen. Gisteren was jnj dus zo'n uitverkorene. Hij zou zijn invloed kunnen doen gelden. Door zyit grote enthousiasme vroeg hij direht pm een legitimatie van de lieren. Stel je voor, dat het een grap was. Maar net zat goed, het spul kon beginnen. T UST u hier", was (ld eerste vraag ■"I-1 die al op de deurmat beantwoord moest worilrn. Het verslandige ant woord was „ja". Want bij een „nee" was het hele interview niet doorge gaan. Het gng namelijk om dit vocht. Aan de huiskamertafel gezeten vroegen de lieren hem twintig seconden naar een advertentie te kijken. Daarna werd hij over deze naamloze advertentie, die overdreven en lelijk nas, en over bel hier finaal doorgezaagd aan de hand van lijsten vragen. Het was niet een voudig voor hem Want van bier pleegt hij alleen hjj erge dorst te genieten en nooit diep over na te denken. Maar de onbewuste reaktie op de adver tentie in het hijzonder en het bier in liet algemeen moest er uit komen. TJET was een pijnlijke situatie want TT het diepere leven gaf zich niet prijs en vlak achter z'n hoofd hoorde bij dat de borden achter het doorgeefluik je werden opgestapeld. Het was name lijk inmiddels zes uur geworden. Even later begonnen de huisgenoten demon stratief door de kamer te lopen. Op deze manier zijn ze er eens in ge slaagd een predikant het huis uit krij gen, die op dat ognelegen uur het ge sprek waagde voort te zetten. Enquê teurs zijn echter uit ander hout gesne den. Zjj peilen wel verder, vooral als zij moeten onderzoekeu of een tonnen verslindende advertentiecampagne liet inderdaad zal doeu. Broersvesl: BP Grand Prix, Dagblad „De Rotterdammer", Schie- Samse redactie, Lange Kerkstraat 82, «l 6415 4, b.g.g. 115588 (toestel 62, «a 18 uur, b.g.g. 195885) alleen voor redactieaangelegenheden. „Agentschap mevrouw J. v. d. Hoek- Hoogendam: J. Steenstraat 29, telefoon «451 (alleen voor klachten, adverten- 6® en abonnementen, b.g.g. telefoon «5588) Slachten bezorging: Agentschap (adr. be boven) dag. van 18.30—19-30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm Politie 6466; alarm brandweer 69123; «hrm GG en GD 29290. Apotheek: Wester Apotheek, Voor praat 53, tel. 2683. QPEENS ging het doorgeefluikje open en drong de etenslucht dc kamer binnen. Het was de volgende manoeuvre om de baan vrij tc krij gen voor het dekken van de tafel. „Dus", concludeerde ondervrager nummer één, „de advertentie wekt hij u juist onlustgevoelens op?". „Ja," was het antwoord, Die adver tentie was een misselijk geval". De huisgenoeten hebben de slag verlo ren. Om zeven uur was liet inter view pas afgelopen. Het waren goe de enqueteurs. Hij hoopt nu maar dar die advertentie van een wereldver maarde brouwerij nooit in de krant zal verschijnen. Publikalie zal een morele klap teweeg brengen. Toen onze collega afscheid van de lieren (lam, had hij niet in het minst hon ger. Wel een vreselijke dorst Momenteel heeft de school drie jaar klassen. Mogelijk dat er volgend jaar een vierde leerjaar bij komt. Vlaardingen en Rotterdam hebben wèl een vierjarige cursus en vele leerlingen uit Schiedam verdwijnen dan ook na drie jaar naar een van de buursteden. Er zijn er ook die wel verder willen leren maar de af stand te groot vinden en dan min of meer noodgedwongen gaan werken. Dut laatste wil het bestuur nu zien te voor komen. In dat vierde jaar kunnen de meisjes worden opgeleid voor inrichtings- assistent-e, kinderverzorgster en dergelij ke beroepen. Schiedam telt op het ogenblik drie huishoud- en industriescholen, een christelijke, een roomis-katholieke en een openbare. Deze laatste gaat, wan neer dat is ook bij lange na nog niet bekend, van de Mauritsstraat naar Groenoord. De christelijke is er wat de huisvesting betreft het beroerdst aan toe. De bouw van een nieuwe school is een urgente zaak. ook het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen weet dit. Zij kan echter ook niets doen zolang de ongeveer vierduizend vier kante meter grnd waarom het gaat wordt ingenomen door oude panden. Hoe lang zal het nog duren Gemeen te en school kunnen er vrijwel niets de finitiefs over zeggen. De meisjes, leer krachten en de Schiedamse christelijke HORIObEk VLAARDINGEN^ dit oitde stukje Schiedam draait het. Het verlaten hotel Beijersbergen is het grootste pand dat tegen de grond moet. huishoudschool wachten op de eerste klap. een klap die dan nog door een aantal jaren zal worden gevolgd waarin gebouwd moet worden. Een niet al te best uitzicht. Het bestuur van de Stichting Alge meen Ziekenhuis te Vlaardingen acht het een groot bezwaar dat bezoekers van het Holy-ziekenbuis uit andere plaatsen in onvoldoende mate kunnen beschikken over openbaar vervoer. Zo als. de zaken nu liggen is men aange wezen op de RET-verbinding van het station Vlaardingen, waarmee veel wacht- en rijtijd verloren gaat. De heer A. C. Verploegh (c.h.), die in genoemd bestuur zitting heeft, zei dit maandagavond in de vergadering van de Maassluise gemeenteraad naar aan leiding van een rapport over de busrou te van de W.S.M. naar Vlaardingen, dat voor 'kennisgeving werd aangenomen. Hij zei dat het ziekenhuisbestuur voornemens is met de W.S.M. contact op .te nemen over de mogelijkheid van een rechtstreekse verbinding van Maas sluis naar het ziekenhuis. Burgemeester Van Dijck betreurde het dat de rijksverkeersinspectie geen aanleidingen hiervoor ziet. B. en W. zullen nu de hoofdinspecteur meedelen dat de Maassluise raad zijn bezorgdheid heeft uitgesproten over de toekomstige verbindingen met het ziekenhuis. De spaarders Ibij de Spaarbank Vlaar dingen hebben in de maand juni in totaal ruim. twee en een kwart miljoen van hun rekeningen opgenomen. Dit bedrag ligt ruim een half miljoen hoger dan wat verleden jaar juni werd opgenomen. Het totale tegoed is deze maand met bijna 23.000 teruggelopen tot 41.755.140,23. Met 9370 handelingen werd totaal ƒ2.241.015,26 ingelegd, terwijl met 5016 handelingen een bedrag van ƒ2.263.850,11 werd terugbetaald. Er werden deze maand 311 nieuwe boekjes uitgegeven en 163 afbetaald. Het aantal in omloop zijnde boekjes op 30 juni was 54.622. Aan schoolspaarzegels werd voor een bedrag van 6.831,30 verkocht. Xn 14.671 busjes was op 30 juni een bespaard be drag van 28.191,06. In het gehele eerste halfjaar van 1964 is het totale tegoed met ruim twee mil joen gestegen. (Van een onzer verslaggevers) HET parkeerterrein aan de Broers- vest in Schiedam is sinds maan dag in beslag genomen door minia tuur-autootjes. De jeugd maakt daar in haar vakantie uit wie het behen digst is op het honderd meter lang dïgst is op het honderd meter lange Schiedamse kampioen mag op 29 augustus deelnemen aan de landelij ke finale in Apeldoorn. Deze Jeugd Grand Prix wordt door BP dit keer voor de derde maal ge houden. In 1962 tartte men in Assen. Zevenduizend kinderen namen toen aan de races'deel, vorig jaar was dit aantal reeds opgelopen tot 18.000. Dit jaar worden tenminste tvvinti; Grand Prix's verreden. BP reist met het circuit en de autootjes het land af. Vorige week was Rozenburg aan de beurt, deze week Schiedam. Zeer veel aandacht moet worden be steed aan de beveiliging van de deel- nemertjes (kinderen van negen tot en met dertien jaar) en van de toeschou wers. Ongevallen, hoe gering ook, mo gen beslist met voorkomen. De achtvormige baan wordt gelegd door een aaneengesloten rij strobalen, driehonderd stuks van vijftig kilo. Wanneer een wagentje een strobaal mocht raken, kan deze verschuiven, maar slechts zeer weinig. Het gewicht van de baal is namelijk gebaseerd op de kracht waarmee het autootje hem zou kunnen raken. (Van een onzer verslaggevers) De afdeling Vlaardingen en Om streken van de Nederlandsche Ver- eeniging tot Bescherming van Dieren zal deelnemen aan de tentoonstelling Ay-Ay in Hoek van Holland, die vrijdag begint. Met de medewerking van veel leden uit Hoek van Holland, Maasland, Maassluis en uiteraard ook Vlaardingen zal de dierenbescher ming worden gepropageerd in de ruimste zin van het woord. Aldus werd besloten tijdens de ledenverga dering die maandagavond werd ge houden in de bovenzaal van gebouw Triangel. Er is een stand in aanbouw die er zijn mag. Daarin komt tevens een ver koopstand; immers men moet uit de kosten_ zien te komen. Betreurens waardig is het feit, dat het hoofd bestuur van de Nederlandsche Ver- eeniging zich niet financieel garant wilde stellen voor de deelname uit de ze omgeving. Wel ontving men bericht dat de deelname alle sympathie en waarde ring zal ondervinden van het hoofd bestuur. maar dat de deelname voor het overige wordt beschouwd als een „typische afdelingsaangelegenheid". Door dit botweg „neen" van het hoofd bestuur gaat een en ander veel uit houdingsvermogen vergen van de leden, die dus genoodzaakt zijn om alles op eigen krachten te doen geschieden. Voorop staat de propaganda en daar voor is het allereerst nodig, dat er per soneel komt dat de stand wil bemannen; zelfs zijn echtparen hartelijk welkom om enige tijd per dag de nodige voorlich ting te verstrekken. Om het werk aantrekkelijk te maken zal de goochelaar Bento uit Hoek van Holland tijdens bepaalde uren belange loos optreden. Vanzelfsprekend dat men ook deel neemt aan de dag „Kind en Dier". Dan zal een ballonwedstrijd worden georganiseerd, waarbij de heer Huis- (Van een onzer verslaggevers) In de Stationsstraat te Vlaardingen reed maandagavond de achttienjarige te Vlaardingen wonende bestuurder van een truck met oplegger een aldaar ge parkeerde auto aan. De chauffeur reed na de aanrijding, waarbij aanzienlijke schade werd ver oorzaakt, gewoon door. De politie kon hem later op de avond aanhouden. De jongeman is onder arrest gesteld. man de leidende figuur zal zijn. Ook komt er een wedstrijd voor het bost verzorgde huisdier. De voorzitter, de heer E. Boer, die de vergadering leid de, wekte de aan wezigen op zoveel mo gelijk propaganda te maken, ten ba te van het dier. In plaats van de aftredende bestuurs leden, T. L. Breevaart uit Maassluis en Jac. H. Prinsen uit Vlaardingen, werden, gekozen mej. F. Plomp uit Vlaardingen en A. Lems uit Hoek van Holland. De bochtige vorm van het circuit laat geen grote snelheden toe, niet meer dan 20 km/uur. Daardoor ontstaat geen snelheidsrace, maar een wedstrijd waar in behendigheid en zelfbeheersing de be langrijkste rol spelen. De baan is op veilige afstand omgeven door een geslo ten hekwerk van waarachter de toe schouwers de wedstrijd kunnen gade slaan. Binnen het hekwerk bevindt zich een terraswagen voor genodigden, de pits waarin twee monteurs voortdurend be zig zijn de wagentjes in optimale con ditie te houden en de controletoren waarop de commentator/tijdwaame- mer plaatsneemt. Deze beschikt over een iuidsprekerinstallatie waardoor zijn commentaar voor alle toeschou wers verstaanbaar is. In het midden staat een erepodium, waarop na af loop van de wedstrijden de eerste, tweede en derde prijswinnaar en de winnares van de „coupe des dames" mogen plaatsnemen. Er wordt gereden met acht felgekleur de autootjes. Kef. zijn nauwkeurig ver kleinde modellen van Ferrari racewa gens, 2,32 meter lang en 1,10 meter breed. De motor is een 175 cc NSU kop- ktepper. Ze zijn 200 kilo zwaar. De wa gentjes zijn afgesteld op 30 km/uur, een snelheid die overigens op het circuit niet kan worden bereikt. Elk kind wordt, voor het in het auto tje stapt, door een speciale instructeur voorgelicht. Er is een hometrainer waar in ze de bediening van stuur-, gas- en rempedaal kunnen leren. In elke plaats duurt de Grand Prix drie dagen. Zevenhonderd tot duizend kinderen kunnen per plaats deelnemen. Om 9 uur 's morgens wordt gestart, omstreeks het middaguur is er een pau ze. Woensdagmiddag om 2 uur wordt de finale verreden. Vijftig kinderen nemen hieraan deel. De eerste prijswinnaar krijgt behalve een beker en bloemen ook de felbegeerde „gouden" helm en een lauwerkrans. Nu de school een jaar draait met de nieuwe naam „Christelijke School voor Administratieve en Huishoudelijke Vor ming" en de opleiding is afgestemd op de maatschappij, gaat het opeens een stuk beter. Voor het nieuwe cursusjaar heeft de heer Groeneweg reeds 32 leerlingen kun nen inschrijven. Met de 126 kinderen die na een jaar de lessen te hebben gevolgd en nog een jaar blijven, is hij al zeker van 48 leerlingen. De heer Groeneweg hoopt er 51 te krijgen, want met dat aan tal krijgt hij toestemming een derde leerkracht aan te trekken. Vorig jaar augustus startte de „nieu we" school met 29 kinderen, jongens en meisjes die het lager onderwijs had den doorlopen en nog leerplichtig wa ren. De school is voor hen een brug tussen de lagere school en de u.l.o. of de l.ts. Na een jaar kunnen ze de over stap zonder veel moeite maken. Ze leren er vakken die de prakrijk vraagt. De school voor administratieve en huishoudelijke vorming geeft de nood zakelijke opleiding voor funkties in de economische-administratieve sector. Het is een school met een beroepsgerichte opleiding, de enige in zijn soort te Schie dam. Er wordt voodal gewerkt voor het ba- halen van diverse I.V.l.O.-diploma's. Dui zenden volwassenen en kinderen leggen elk jaar deze door het rijk erkende ex amens af. Gemiddeld hebben de kinderen voor het Sleuteldiploma van het Instituut Voor Individueel Onderwijs anderhalf jaar nodig. Voor dit diploma algemene ontwikkeling wordt les gegeven in Ne- 4 Aan de Cimshaan Hujgensschooi r u.T.S derlandse taal. rekenen, kennis van x 11 hjn-mechamsehe vakken) te Rotterdam eigen land (Europoort, Deltawerken, het' ^eshg.ng'toploma opt.ek. Voor "nS staatsinrichting' atoomenergie onz.). chamsche techniek slaagden de Schiedam-Us 50 S3 61 86 en 135 J de Met-' 6 enl3 Hebben de leerlingen het sleuteldiplo- mors H. van Wolfswinkel en A. Leeuwen-I Hoffmann- 7 29 34 35 36 71 108 i 14 1% en ma m him zak, dan kunnen ze verdet tem (na praktijkjaar). De heer H. J. Marke-jf>2 en 121. M. Broek- u 72 74 81 117 en 129 BW de ingebruikstelling der nieuwe be drijfsgebouwen van de bestel- en transportbedrijf N.V. „Vitesse" bij de Waalhaven heeft de Rijkshoofdinspee- teur van het verkeer in het district Zuid- Bolland, de beer J. J. Oster jr., de faci liteiten die Rotterdam het Wegvervoer biedt aan een kritische beschouwing on derworpen. Inhakend op een zinsnede in het jaarverslag 1963 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotter dam: „Het mankeert Rotterdam aan goe de aan- en afvoerwegen", vervolgde de heer Oster; „Wreekt zich hier niet het ontbreken van een vooruitziende blik van de stedelijke overheid? Een vooruit ziende blik, die naar mijn mening ook heeft ontbroken hij het bieden van faciliteiten aan het wegvervoer op het ge bied van parkeren?" „In Rotterdam schrikt men er niet van terug de nodige faciliteiten voor de haven, al kost dit miljoenen, op een zo kort mogelijke ter mijn klaar te hebben. Maar of het weg vervoer, dat toch ook een schakel is in de aan- en afvoer van goederen in de haven, daarbij wel aan zijn trek komt, is een vraag, die in de kring van het beroeps (weg) vervoer bepaald ontkennend wordt beantwoord." En hij zei: „Laten we eens denken aan de velen, die in Rotterdam lading komen afleveren of lialen en niet tijdig naar de plaats van bestemming kunnen terugkeren. Waar moeten zjj hun vrachtwagen laten? Men spreekt de laatste jaren veel over de leefbaarheid van de stad. Rotterdam is niet rijk aan natuurschoon. En is het nu nodig, dat de weinige mooie singels die we bezitten tijdens de weekeinden wor den volgezet met de wegmasdodonten, die de bewoners elk uitzicht ontnemen en de wandelaars beslist niet het idee ge ven, dat zij in de natuur wandelen?" TVE heer Oster deed in zijn rede te Rot- ±J terdam een suggestie: „Reeds lang is er sprake van de stichting van een vrachtautocentrum, dat goed wordt ge outilleerd en waar de beroepsvervoerders en hun chauffeurs alles kunnen vinden wat nodig is om hun verblijf te veraan genamen. Maar zou het niet mogetijk zijn dat de verkeerspolitie met vrijwilli ge medewerking van ondernemer en chauffeur voorlopig deze mastodonten dirigeert naar de parkeerterreinen, bij voorbeeld naar dat aan de St. Jacobs- plaats?" De heer Oster had in het begin van zijn toespraak enkele hartelijke woorden gericht tot de heer S. Weima, direeteur van „Vitesse", een van de vele individuele vervoerders aan wie het te danken is, dat de gehele bedrijfstak van het wegvervoer, nationaal en internatio naal, zo'n prachtige plaats inneemt, en aie vandaag- zijn zwoegen en slovev be kroond ziet met de opening van die prachtige gebouwencomplex. Het nieu we gebouwencomplex van „Vitesse" heeft een totale oppervlakte van 4000 mg, Smn .3000 m2 is overspannen, en 1000 m2 is bedoeld als parkeerruimte. Het werd ontworpen door het architec tenbureau Sitters en Fiolet en gebouwd door Kruithofs Bouwbedrijf. ..Vitesse" neemt in onze haven een bijzondere plaats m. .Alen noemt ons", aldus de di recteur, „de artiesten van de haven. Wij verzorgen het vervoer van haven tot ha ven voor de exporteurs; we Iaden, we rijden en we lossen, Daarbij verzorgen we^ de laatste tijd ook dc opsla? van vrije goederen en van douanegoederen, en ten behoeve van die douane-goederen hebben we in ons complex een ruimte gereserveerd van 200G m2." ZATERDAGMIDDAG vielen in de Cï- neac-N.R.C. aan de Coolsingel te Rot terdam enige stukken gips van het pla fond, terwjjl zich in de zaal ongeveer zestig bezoekers bevonden. Het gevolg Jvaij vanzelfsprekend een vieze lioel van kalkstof maar gelukkig waren er geen ongelukken en het publiek heeft, aldus Rot'cidumse politie, op verzoek van het theaterpersoneel de zaal rustig verla ten. v olgens de Rotterdamse politie werd het theater voorlopig gesloten. Van de zijde van de leiding van de Cineac-direc tie vernamen wij maandag echter, dat de voorstellingen normaal worden voortge zet en dat men inmiddels is begonnen met net herstel. Omtrent de oorzaak kon de leiding- van de Cineac-N.R.C. gren in* lichtingen verschaffen. De dienst van bouw- en woningtoezicht der gemeente Rotterdam deelde maandagmorgen mee, dat gedeelten van de akoestische pleis terlaag, die het eigenlijke plafond bedekt, hebben losgelaten. Daarvan zijn stukken omlaae* rekomen. Er is een minutieus on derzoek ingesteld en de stukken van deze akoestische pleisterlaag, die los zaten, zïin verwiiderd. Het plafond zelf is goed van constructie en levert geen enkel gevaar on. Over het aanbrengen van een nieuwe akoestische pleisterlaag is thans overleg gaande. #1 De_ VI aar dings e Postdulvenhoudersvereni- ging „De Luchtbode" vloog zaterdag met 544 duiven vanuit Roozendaal f42 km). De duiven werden om S 00 uur met Zuid-westen wind en regen in vriiheid gesteld. De eerste arriveer- S 39.29 uur, de laatste prijsduif om 10.17 15 uur. Uitslag: J. Jekel- 1 22 37 41 43 1"62 7B 84 85 91 en 115. G. van Vliet: i 25 82 127. W. Eïkelenboom3 45 66 79 94 SB. Goedegebure-Hofman: 4 16 39 51 69 73 75 80 ^35 D. Hoodenburg: 5 9 31 reijn, eveneens uit Schiedam, bjt diploma horiogemaken gaan voor het Groot Sleuteldiploma Ze worden dan opgeleid voor kantoor- winkelassistent. Ook kan het normale type-diploma en het praktijkdiploma 4 (130 aanslagen per minuut) worden be- haald. 1 De jongens krijgen naast de gewone vakken ook les in handenarbeid. De meisjes leren in de dépendance van de school in de Westmolenstraat huishoud- Dik ^Bunskoek kunde, handwerken, naaien, voedings- hit praktijk typedipioma is geslaagd" Andrö leer, koken en kinderverzorging. Twee "vm Wensen, dagen per week zitten de meisjes op dat adres. Aan de Ch: Schooi voor Administratie en Huishoudelijke Vorming Oude Kerkhof le Schiedam iteldiploma ra Busscher. Voor 1 m 7ijn. geslaagd* Vera Busscher, Lëme Hciite^ Paula^ van Zeliem. Willie Oostervvaal. en Laurens Valkeburg. Voor Zo heeft de heer Groeneweg met de De Kamer van Koophandel en Fabrieken )r de Beneden-Maas verzoekt belanghebben- nieuwe koers die hy met zijn tien jaar 1 m haar district eventueel bij hen bestaan- geleden opgerichte v.g.I.o.-school begone verlangens of bezv aren ten aanzien van de succes geboekt. Drie jaar geleden volgde pede dienstregeling van de Nederlandse h\j z'n vader op als hoofd. Hy heeft toen £>oorwegen vóór 27 juli ter kennis te brengen met het plan voor de nieuwe dat bü Ij] het secretariaat. Postbus 17 te Vlaardin. hem riinte alle laffere scholen bezocht Het Ilgt in de bedoeling cie binnenge- _7ji i i "gore scnoten oezocm men reactles voor te leggen aan de Spoor- met dias en lezingen. Kij heeft ermee in wegraad in verband met de behandeling van de. roos.geschoten. <ie volgende dienstregeling. iaagde voor.J den Breerr.s: t2 20 25 30 63 83*en"sor'H, de jVos* 14 58 en 122. Gebrs. Moerman: 17 21 57 39 en 87.M. Keizerwaard: 18 23 32. L Poloervaart: 19 56 60 64 87 107 en 128, C Bakker: 23 24 67 en 103. M. v d. Pijl: 33 125 - - - ----- «n 125 A. den Dood: 38 en 55. G Kalkman- Ie Schiedam is geslaagd voor het I.V.I.O 49 54 78 en 83. M. de Wit- 42 57 en 95 P van uteldiploma voor Algemene Ontwikkeling.Giin- 46. J. van Zelm: 47 128 en 126 *G 'Ron. het tl pe schooidiplo- dmburg 83 68 en 123. A. Comebsse-' 7o'77 96 313 C. Verwey: 99 100 101 102 103 en 104. J. Salfischbergen: 105. S. van Vliet: 106. H, de Willigen: 109 en 110. V. Kloppenburg: 111 112 en 116. B. v.a. Harst: 132. Woensdag interven voor Orleans (478 km). Vrijdag interven voor Vilvoorde (110 km). Klokken aanslaan vrij dag 20.00 uur. t Aan het Koninklijk Technicum P.B.N.A. te Arnhem slaagde voor het examen bedrijfs- technicus chemische industrie de heer H. Groenendijk uit Vlaardingen. De heer G. Men der. eveneens uit Vlaardingen, slaagde voor chemisch vakman. De zaterdag te Vlaardingen gehouden col lecte voor „De Fakkels bijeen" (blinden van alle gezindten) heeft 1.921.90 opgebracht. Er waren 95 collectanten, die het plaatselijk co mité dank zegt voor hun medewerking.

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 1