Honkbalzomeravondstrijd met winst besloten Warande (niet oud) stil en rustiek Kostelijk kwintet platen HH£^&Sk was PASFOTO'S Anüemali jaar voor ma i'tli uana-hand elaar AGENDA Schiedam sloeg Storks met 7-6 Hout in brand op vuilnisbelt Kiekjes nit het Kabinet (5) Auto in brand: zware schade Dood op straat aangetroffen Messentrekker naar gesticht Algerijnse zakkenroller gepakt Dodelijke val uit dakgoot KERMIS MET OVERWEGEND GOKTENTEN Mooie weer.... Prijs' JÊk AO Twee portemonnaies gestolen fabrieks partij ScktLj^k uii I A DEN DRAAK DE ROTTERDAMMER VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1964 nu reeds vanaf f I49«- KOOVMAN N.V. fepienk® fantasie marquisette decoratieve filet Wij vinden dat elke pasfoto een kleinj portret moet zijn. (Daarom laten veel klanten ze ook vergroten) TOCHT SLAAP,... Morgenvroeg om 9 uur be gint de verkoop van deze grote partij zeldzaam mooie en solide meubelstoffen, door elkaar per meter voor één ■v Honderden stukken Terfenka vitrage en polyester filet lagen er opgeslagen in een. van de bekendste vitrage fabrieken. En zouden hier dan geen koper voor zijn? ja, niet voor de normale prijs bijna drie gulden per meter maar wel voor ónze prijs... bijna de helft van dè normale. Terlenka fantasie marqui. sette, 90 cm breed, met- inge weven dessin, normale prijs 2.95 per meter. Polyester decoratie filet uit de serie van 2.75,110 cm breed. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedam se brandweer moest dienst doen vannacht om drie uur op de gemeentelijke vuilnisstortplaats aan de Jan van Riebeeckweg, waar een hoe veelheid hout in brand was geraakt. De vlammen sloegen huizenhoog. Na een kwartiertje was het vuur geblust, maar de brandweer had nog geruime tijd nodig voor de nablussing. (Van een onzer verslaggevers) De auto van de Schiedammer C. B. van G. kreeg donderdagavond om half tien kortsluiting in de electrische be drading onder de kap. De heer Van G. moest direct stoppen. Hij slaagde erin het vuur met enkele emmers wa ter dat hij van de omwonenden in de Hagastraat kreeg, te blussen. De auto is zwaar beschadigd. De brandweer behoefde geen dienst te doen. PHILIPS AUTORADIO Schiedamsesingei 149 fii. zuid: Dordtsestraatweg 13 Rotterdam. Telefoon 010-117620 poiye»teP Morgenvroeg om 9 uur be gint de verkoop van deze 2e Fabriekspartij, Terlenka mar quisette en polyester filet,' door elkaar aA per meter J£aCj voor M f Géén tef. of schrift, bet*. Donderdagavond werd op de Sluisjes- dijk te Rotterdam eea man bewegingloos op straat aangetroffen. Bij nader onder zoek bleek hy te zijn overleden. Hij was de sciheepstekenaar H, Wen- drich van de Katondrechtse Lagedyk, 57 jaar oud. Tijdens het werken aan zijn bootje, dat op een particulier terrein aan de Sluisjesdijfc ligt. is hij onwel gewor den. Tegen een kennis had hij gezegd, dat hij naar huis ging om uit te rusten. Blijkbaar heeft hii zijn woning niet meer kunnen halen. graanÜEÜrs LEEUWARDEN, 7 ang. Znmergerst (bes te kwaliteit) tot 27.50, prima gerst op vocht-condltie basis 17 procent tot 28.50. mindere er. vochtig van f 21 tot 25. kool zaad (rapol) tot ƒ43. De handel in zomer gerst zeer kalm. De 26-jarige Rotterdamse kantoorbe diende G. van O., die in een vlaag van waanzin een hem vreemde vrouw op straat met een dolkmes in de rug stak, is door de rechtbank in de Maasstad niet toerekeningsvatbaar verklaard. Hij werd ontslagen van rechtsvervolking. ter be schikking van de regering gesteld en zal in een inrichting voor geesteszzieken worden verpleegd. Van 0„ die had vernomen dat een sol licitatie op niets was uitgelopen, rea geerde zjjn kwade bui af op een vrouw die bij een tramhalte op de Rotterdamse- dijk in Schiedam stond. Zijn dolkstoot schampte op een schouderblad af en mis te ternauwernood Iongen en halsslag ader. BE ECONOMISCHE spanningen, j verband houdende met de kapi taal schaarste en credietbeperbingen, hebben nog geen weerslag op de Rot terdamse arbeidsmarkt, aldus de heer A. P.M. van Riel, directeur van het gewestelijk arbeidsbureau te Rotter dam. Er zijn marginale bedrijven, die moesten sluiten. Het personeel daarvan is geruisloos opgenomen in andere ondernemingen. Want de spanning op de Rotter damse arbeidsmarkt is thans groter dan ooit tevoren, In totaal zijn er in de maand juli 9968 aanvragen gere gistreerd naar mannelijke werkne mers, een cijfer dat de tienduizend zeer dicht nadert. j In juni waren er 9773 aanvragen ge-i registreerd, in juli verleden jaar 9701 en in juli verleden jaar 9689. In feite de behoefte veel groter: lang niet de t< tale vraag wordt bij het G.A.B. aangi meld. Het aantal aanbiedingen. 506 mannel ke werknemers, valt daartegenover i. het niet. Opvallend is de enorme vraag naar jeugdige arbeidskrachten 4028 tegen 3933 in juni, 3663 in juli verleden jaar en 3639 verleden jaar juni met daarte genover een aanbod van 38 jonge mensen! Dat geringe aanbod houdt verband met het feit dat er dit jaar heei wat minder afgestudeerden van de Lt.s. het bedrijfsleven binnentraden dan verleden jaar. Veel meer jongelui dan toen vervolgen thans hun opleiding aan de u.ts. Boven dien zette een aantal lagere technische scholen het leerprogramma van twee jaar om in een leerprogramma van drie jaar. Er hebben zich bij het Rotterdamse G. A. B. tot nu toe 2200 jongelieden aangemeld voor vacantie-arbeid. in to taal zijn er verleden jaar 2600 geweest, de aanmeldingen lopen nu nog door, waarschijnlijk zullen er straks evenveel blijken te zijn als vorig jaar. De ver houding is echter anders: het aantal meisjes is teruggelopen en het aantal jongens is toegenomen. wikkeling moet hebben doorge maakt viak na de eeuwwisseling tot omstreeks de dertiger jaren. Hoe die ontwikkeling is geweest is moeilijk terug te vinden in de archieven, maar zoals al eerder met succes geschiedde doen we ook nu weer een beroep op het her inneringsvermogen van de lezers. Daarom lezen wij graag wat de stadgenoten weten te schrijven over bijgaand beeldverhaal van de geschiedenis van de Warande. Met belangstelling zien we brieven tegemoet aan ons redactieadres Lange Kerkstraat 82, Schiedam. op hxt ran Den Drxiak. FRANSENSTRAAT 23 - TeL 6436 VEAARDINGEN werk wel want is niet overal ter wereld de moederlijke zorg hetzelfde, even intensief en altijd even ontroerend? Het was daarom niet vreemd dat een Schiedam se moeder al enkdie uren met veel speelgoed had gesjouwd en dat bet verwende kindje heen en weer lopend telkens nieuw of ander speelgoed had geëist. Toen er geen speelgoed meer in voorraad was kwam het kind met een nieuwe eis: naar de zandbak. Dit zijn geen aanbiedingen van alleen maar laag geprijsde artikelen, nee, solide kwali teiten en dan voor lage prijzen was onze vraag. Morgen begint de .verkoop van een grote fabriekspartij meubel; stof, drie edele soorten pool- weefsels uit de series van 29.— tot 35.—'gulden, verkopen wij door elkaar voor één prijs, per meter voor nog géén tientje. jV[U moet men over die zandbak niet zo licht denken in Schiedam. Het grondgebied van ons tachtigduizenden is heel beperkt en onze overheid heeft maar niet heel willekeurig een over vloed van speetteireistjes voor klein tjes door de stad gestrooid. Als men naar de zandbak wenst te gaan dan dient eerst een sportieve wandeltocht te worden ondemomenOok dit kar weitje was de moeder niet te zwaar. Zjj kleedde het kind keurig want dat moet altijd en met grote regelmaat ge- beuren. De emmertjes en schepjes en racer van dat plastic gereedschap werd opgezocht en in een grote tas gefrom meld. LOORWAARTS ging de stoet als was het een emigratie. Tevreden hnppelde het van zoveel wensen ver vulde kleintje naast de moeder. Op de Koemarkt kon moeder nog even een levenstesje uitdelen. Dat doet ze alljjd omdat het zo noo-.izak.eluk ia, dus eerst naar links kijken en dan naar rechts en alleen maar overste ken als het licht op groen staat. Het kind knikte, het gaapte zelf» van wege de zon en misschien wel van het vele vragen aan de moeder, In de Plantage gekomen meende moe der zich eens lekker lui te kannen installeren op een hank. Het land viel echter prompt op haar schoot in slaap en zoals moeders zjjn liet moe. der dit liefderijk glimlachend toe. Het zitten op die bank wend daar door wel eventjes lastig. Toen moe. der en kind een uur later weer thuis kwamen vroeg ze nog licht beschul digend aan het kind: „En waarom ging je nou niet in dio zandbak spelen?'* En de driejarige antwoord de alsof het een te begrijpen zaak is: „Nou, die grote jongens waren -er en die plagen me." per meter voor Gr«f» tef. of schrift.

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 1