ROTTERDAM NORTH 't is weer tijd voor Showuniformen vóór 35-jarige AGENDA m Wim van Pelt: beste loodgieter i Nieuwe leden zijn ivelkom Eerste Burgemeester Peek luisterde naar ervaringen 1.15 Niet 130 maar 223 ringen gestolen Burgerlijke stand prijs Fietsende vrouw en kind gewond bij botsing Flessentrekker hoort 2V2 jaar eisen Inbrekers voor bewoners op de vlucht Havenarbeider brak enkel W achtsman valt z*# Brutale diefstal mislukt DE ROTTERDAMMER Pagina- 3 DINSDAG 18 AUGUSTUS 1964 zo zacht zó geurig tuistef «aar ,,'t is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band (Van een onzer verslaggevers) f|URIJN moeder vroeg: „Mag ie er bij komen, want dat wil ie zo graag....", zo luidde de wijze waarop een bestuurslid van het tamboer- en pijper corps „Harmonie" lid werd van de bekende muziekgroep van de CJV. Het is geen uitzonderlijke wijze van aansluiten bij een organisatie, want zo zijn vele Schiedammers lid geworden van deze vereniging en als het aan het bestuur ligt worden de^er dagen nog vele tientallen jonge stadgenoten lid. Er is plaats genoeg en het be stuur heeft voldoende plannen om het musiceren bij „Harmonie" tot een genoegen en attractief te maken. Wat „Harmonie" presteert behoeft eigenlijk niet te worden vermeld Het is bekend genoeg. „Harmonie" musiceert bij elke festiviteit in Schiedam. „Harmo nie" trok de aandacht als gecostu- meerde groep bij de intocht van Sinterklaas en iedereen herinnert zich nog wel welk een voortreffe lijke show „Harmonie" weg gaf in het openluchtspel dat op 13 sep tember 1962 voor H.M. de Ko ningin werd opgevoerd en waarin „Harmonie" als het zegevieren de korps zeesoldaten van Eland du Bois (1667) optrad. Harmonie meent zich aanpassende aan de geest van deze tijd dat het corps nog meer een showcorps kan worden en bijvoorbeeld evenveel faam zou kunnen hebben als de Trommelae- re van Hoessendaele, Ahoy uit Rotter dam, Jubal uit Dordrecht. VERNIEUWD '.en dagelijks BEROEPS KWALITATIEF KOP BANANENSCHIL GLAS EN VUIL BREVET woninginrichting j f Jbglg TROTS i o.l,v» Peter Schilperoort via Radio Veronica-za. 11.15, zo. 10.30, di. 19.00, do. 18.45 u. „HARMONIE* KOMT I 'T NIEUW „Wij bonnen ook wat die anderen doen. ze zijn toch eigenlijk allemaal uit de fluitclob voortgekomen", zegt voor- Jitter H. Jongman energiek. Hij ver telt dat „Harmonie" op 30 april 35 jaar bestond. Het feest is besloten gevierd. Daarom gaat „Harmonie" dezer da gen een beroep doen op geheel Schie dam. „Harmonie" bestaat dit jaar 35 laar en daarom gaat „Harmonie" trach' ten in het feestjaar nieuwe showumfor- men aan te schaffen. SSm VLAARDINGENü (Van een onzer verslaggevers) De drie mannen die zaterdag enkele dozen met gouden ringen uit een juvve- herswinkel aan de Hoogstraat in Botter dam meenamen blijken niet 130 ringen (waarde ƒ800) maar liefst 223 ringen met een waarde van ƒ13.380 te hebben gestolen. Bij het optreden naar buiten binnen kort wenst „Harmonie" aan dit festijn een ander karakter te geven, dan zal moeten blijken dat „Harmonie" zich vernieuwd heeft en krachtiger gaat wor den. In maart zijn overigens ai de eer ste stappen gedaan. Toen werd een damesjubileum comité opgericht met het doei meer binding met de leden 'te be werkstelligen en. tevens te maken dat het 35-jartg bestaan een groot feest wordt. Voor „Harmonie" staat zelfwerk zaamheid op de eerste plaats. Dat is geen gemakkelijke taak. omdat het instrumentarium veeld geld vraagt en het moeilijk is van jonge leden, die nog geheel ten laste van de ouders ko men, hoge contributies te vragen. „Harmonie" heeft jaarlijfs op de be groting een tekort van tweeduizend gulden en dat wordt met allerlei ac ties weggewerkt, met verlotingen, met het musiceren ter gelegenheid van allerlei evenementen. Bovendien wordt al maanden lang oud papier ingezameld, er worden ball points verkocht, er zijn prikkaarten die geld moeten opleveren voor het fonds van de dames. Deze dames hopen „Harmonie" nieuwe en ultramoderne showuniformen te schenken binnenkort zodat Schiedam dan voor het eerst een corps heeft dat zich kan meten met de dorpsen die altijd zoveel aandacht trek ken in binnen- en buitenland. Hot bestuur zorgt er wel voor dat „Harmonie" met de tijd meegaat. Drie jaar geleden werden de pijpers ver vangen door tamboers, hoornblazers en fluitisten. Er kwamen damesleden, he laas nog niet voldoende, en toen diende weer op het oude stramien te worden overgeschakeld. Géboren: Peter zv J C C Dettmeijer en K de Borst: Robert zv R R van der Meer en A J Roodbot: Ronald zv P van Ruiven en T CasteUjns. Overleden: K de Beer. S3 jr. echtg «oon; E Thie 65 jr echt v Oostermeier. Dagblad „De Rotterdammer", Schie damse redactie, Lange Kerkstraat 82, teL 6415 4, b.g.g. 11558 8 (toestel 62, na 18 uur b.g.g. 19 5885) alleen voor ïedactieaangelegenheden. Agentschap: mevrouw J. v. d. Hoek- Ho ogend am, J. Steenstraat 29, telefoon 65451 (alleen voor klachten, adverten ties en abonnementen, b.g.g. telefoon 115588). Klachten bezorging: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.3019.30 uur. Relangrjjke telefoonnummers: Alarm Politie 64666 alarm brandweer 69123; alarm GG en GD 29390. Apotheek: Gouka, Groenelaan/hoek Westerkade, tel. 68035. De bekende uniformen weiden gewij zigd, er kwamen witte jasjes. Die uni formen hebben de leden overigens zelf betaald Er is echter nog meer ge daan „Harmonie" streeft' naar goede muzikale prestaties. Daarom zijn be roepskrachten voor de leiding van de lessen aangesteld, dat zijn voor de tamboers de heer H. J. Breuseker, voor de fluitisten H. Freysen en voor de hoornblazers de heer L. Schouten, alle drie ervaren beroepsmusici. De bandleider van „Harmonie" is B. den Breejen, dat is dus de man die het orkest dirigeert ais het optreedt. De bekende leider J. Veenman moest tot spijt van Harmonie in junari zijn func tie neerleggen, omdat hij naar elders vertrok. „Harmonie" hoopt de contributie op veertig cent voor de leden en der tig cent Voor „Jong-Harmonie", met daarbij een dubbeltje voor het reis fonds te kunnen handhaven. Het heeft dan de steun van Schiedam nodig, omdat de aanschaf van instrumenten alleen al duizenden guldens kost. Het damesjubileutncomité hoopt dan ook dat vele Schiedammers dezer da gen financiële bijdragen willen ver strekken, waardoor de begeerde show uniformen kunnen worden gekocht. Bijdragen ontvangt men gaarne op girorekeningnummer 2717 van d Spaarbank Anno 1320 ten name van het damescomité. Het streven is „Harmonie" tijdens de jubileumuitvoering van het corps de showuniformen aan te bieden. Dat zal geschieden op 6 november in Arcade als „Harmonie" en „Jong-Harmonie" vóél de pauze optreden in „Zo was het, zo is het..„" en na de pauze komt dan de verrassing. In een „Zo wordt het,... zullen dan de meuwe uniformen getoond worden. Hoe de uniformen precies wor den is nog een verrassing, het wordt iets als Ahoy en dat het mooi wordt is zeker. Het uniform voor „Harmonie" wordt anders dan voor „Jong-Harmonie", het zal voor de jongeren wat eenvoudiger, maar toch zeer aantrekkelijk uitgevoerd zijn. Gedacht is ook aan majorettes, maar de leden meenden dat deze show dames niet op hun plaats zijn. bij „Har monie". Op 20 november herhaalt „Harmonie" het feestprogramma in De Rank te Ke- thel. De groep dames die ijvert voor de uniformen heeft als dagelijks bestuur de iresidente mevr. E. van Klink, Rubens- ".aan 22, secretaresse mevr. Sigterman- Muysert, Julianalaan 94a, en penning- meesteresse mevr. M. van Bezooyen. Ju lianalaan 94b. Deze week wordt een huis-aanhuis- lijstcollecte gehouden. De stad is daar toe in 28 wijken verdeeld en getracht wordt elke Schiedamse woning te bezoe ken, „Harmonie" behoeft daartoe mede werking van vrijwilligers die met de lijsten willen werken. Tot slot wordt za terdag 22 augustus een buscollccte ge houden, dan ondersteunt „Harmonie" met muziek deze actie. De corpsen dienen met alleen kwan titatief. maar ook kwalitatief -gestimu leerd te worden, meent voorzitter Jongman. 'Vroeger nam „Harmonie met deel aan concoursen. Dat gebeurt nu wel. Tweemaal werd de eerste prijs behaald in de eerste afdeling en nu komt „Harmonie" uit m de hoogste afdeling, de superieure afdeling. Bij het optreden is gebleken dat „Harmo nie" met show en mars de beste was. „Harmonie heeft momenteel zestig muzikanten en „Jong-Harmome" heeft er veertig. Dat kunnen er meer zijn, meent het bestuur. Dat verhoogt de klankkleur, de, muzikaliteit. Zo dient het veertiental fluitisten te worden uitge breid. Ook aan het instrumentarium dient wat te worden gedaan. Vorig jaar waren er alleen trompetters, nu zijn er bashoorns bijgekomen en dit jaar ook baritons. (Van een onzer verslaggevers) De beste loodgieter van Europa (en Japan) woont in Schiedam. Tenminste, het is de loodgieter die met zijn prestaties tijdens de Nederlandse wedstrijden en daarna de internationale de beste resultaten behaalde. De achttienjarige Wim ven Pelt, Van der Duyn van Maas damstraat 1, won in juni 1064 als loodgieter-samtairmonteur de strijd met zeven collega s in de nationale beroepenwedstnjd, na dat hij m zijn vak al de districts- wedstnjd had gewonnen. Als nationaal kampioen mocht Wim van Pelt, werkzaam bij de firma Chr. van der Hoeven, van 115 augustus naar de Interna tionale Beroepenwedstnjd te Lis sabon, op uitnodiging van het Nederlands Comité voor Natio nale en Internationale Beroepen- wedstrijden. Wim van Pelt is in een ge zelschap van 24 Nederlanders naar Lissabon geweest, hy loon daar de eerste pnjs, een gouden medaille. Aan deze dertiende interna tionale beroepenwedstnjd namen 24 vaklui uit Portugal, 25 uit Spanje, 28 uit Engeland, 12 uit Italië, 13 uit Nederland, 9 uit Zwitserland, 20 uit Duitsland, 17 uit Japan. 21 uit Ierland, 1 uit Denemarken en t>' uit Luxem burg deel. Alle vakken (26 in totaal) kwamen aan bod, van batikwerken, timmeren, TV- reparateurs tot goud- en zilver smeden De groep van achttien hoornblazers moet worden uitgebreid tot dertig man. Voor de hoornblazers zijn nog drie (mu zikale) mogelijkheden tot aanvulling, mits de aspirant-leden zich maar mel den. Er dient ook een sousaphone te ko men. Er zijn verder 22 tamboers, twee tenordrummers, overslagdrums, bek kens, tamboermaitre, concerttamboer voor de fluitisten. Het damescomité heeft al wat geld ingezameld, in de komende tien weken hoopt dat comité nog tienduizend gul den m te zamelen. Duidelijk is dat daarnaast geld nodig is voor aankoop van de instrumenten, die heel kostbaar zijn, en penningmeester K. de Baat, Burgemeester van Haareidaan 1063, tel. 62794 noteert graag donateurs, be gunstigers en bijdragen, waardoor Harmonie" met steun van de Schie dammers het streven zou kunnen ver wezenlijken. (Van een onzer verslaggevers) Op de Maassiuisedijk te Vlaardingen werd maandagmiddag de 23-jarige wiel- rijdster M. van G.-B. van achteren aan gereden door een bromfietser, de 16-ja- rige J. van M. De vrouw, die voor op de fiets een kind van één jaar en achterop een kind van twee jaar vervoerde, viel. Zij liep een verwonding aan haar knie op. Het twee jarig dochtertje had geen letsel, het éénjarig kind liep een buil aan zijn hoofd op. Wim van Pelt luistert met enkele fa milieleden, verloofde en z'n werkge ver naar wat burgemeester Peek zegt over zijn prestatie. Het verslag over 1963 van de Scheep vaart Vereeniging Zuid begint met te constateren, dat het (haven) beeld over hef afgelopen jaar gunstig is, maar somt daarnaast toch, als in vorige jaren, en kele knelpunten op. De spanning op de arbeidsmarkt heeft gedurende het gehe le verslagjaar haar stempel op de werk zaamheden gedrukt, ook al nam het aantal arbeidskrachten enigszins toe. On der hen bevinden zich 110 Spanjaarden, afkomstig uit Ceuta en Melilla. Het aan tal pendelaars is afgenomen. De voorzie ning in een voldoend aantal arbeids krachten voor de haven van de Rijn mond blijft een punt van voortdurende zorg. „De oeververbindingen vormen een steeds groter vraagstuk in het vracht- en personenverkeer tussen de in het noorden en zuiden van de stad gele gen havens. De tijd, die met het wach ten voor tunnel en bruggen verloren gaat, werkt zeer kostenverhogend. De honderden klanten, die zich dagelijks door het uitgestrekte havengebied bewe gen, kunnen zelden op tijd ter plaatse aanwezig zijn. Verbetering hierin valt in de toekomst nauwelijks te verwachten, aangezien tegen het tijdstip, dat nieu we verbindingen tot stand zullen zijn ge komen, het verkeer wederom verveel voudigd zal zijn, waardoor geen verlich ting zal worden bereikt, alle planologi sche visie" ten spijt." IVIet de stichting van een tweede havenvakschool op de rechter-Maasoever wil het nog niet zo vlotten als wel gewenst is. De schooi aan de Waalhaven is thans vrijwel vol. De plaatsen, die daar nog open zijn zullen moeten worden gereserveerd voor de toeloop van leerlingen, die verband houdt met de natuurlijke groei van de stadswijken in Rotterdam-Zuid. De ouders uit het noordelijk stadsdeel vin den de afstand naar de Waalhaven te groot, met het gevolg dat deze leerlin gen voor de havenvakschool verloren gaan. „En de opleiding van jeugdigen voor een functie in het havenbedrijf is de eerste voorwaarde voor het op na tuurlijke wijze op peil houden van een voldoend aantal arbeidskrachten ter be scherming van de bedrijfstak." Het ver slag vermeldt voorts, dat de verwachting is gerechtvaardigd, dat binnen niet al te lange tijd bij de Scheepvaart Vereniging Zuid zal worden overgegaan tot invoe ring van een centrale electronische ap paratuur in de loonadministratie. „Met betrekking tot de toepassing van electro nische middelen op ruimere schaal, met name ten behoeve van de scheeps- en havenadministratie als geheel, vond na dere oriëntatie in interne kring van de leden plaats. Er werd daarbij in dit sta dium geen behoefte gevoeld in overleg te treden met bepaalde groeperingen, belang hebbend bij de levering van deze apparatuur. Het beraad in eigen kring vindt nog steeds voortgang." Op initia tief van burgemeester Van Walsnm werd een bespreking gehouden tussen verte genwoordigers van de bij het vertrek van zeeschepen betrokken groeperingen. Bij die gelegenheid werd een commissie benoemd, die zich ging bezighouden met de problemen betrekking hebbende op de coördinatie van administratieve maatregelen bij het vertrek en de bin nenkomst van zeeschepen. Tijdens de discussie bleek, dat de communicatie soms te wensen overlaat, vooral tijdens en na bijzondere omstandigheden, zoals mist, hetgeen tot gevolg kan hebben, dat schepen te laat vertrekken en congesties van binnenkomende schepen ontstaan. Ter verbetering van de coördinatie heeft het Rijksloodswezen in het laatste kwar taal van 1963 een tweetal maatregelen genomen, waarbij aan binnenkomende schepen de verplichting werd opgelegd zich vier unr voor aankomst per radio te melden, terwijl uitgaande schepen drie uur voor hun vertrek een rijksloods dienen te bestellen. VIT IJ, Schiedammers, liggen aan de kop van hel peloton in de lan delijke anti-vuil-acties. Dat is een «er- \ol resultaat. We dienen echter voor aan te Wijven, alle ogen zijn nu een maal op dit schoner wordende Schie dam gevestigd en daarom is het goed om met vereende krachten te proberen Schjedam geheel schoon te krijgen en te maken. Dat het verontreinigen van de openbare weg dient te worden tegen gegaan, lazen wij onlangs ook in BAR, het mededelingenblad van de Rotter- damsp politie. Wij laten u gaarne van deze literatuur genieten: Waarom „Op geruimd staat netjes" ook op de straat? TVAAROM: Enkele weken geleden gleed een dame-op-Ieeftjjd uit over een hananeschil, die kort tevoren door een jongetje, dat aan de hand van een onoplettende moeder liep, zo maar op bet trottoir was gesmeten. De dame- op-leeftijd werd per ziekenauto naar een ziekenhuis gebracht, waar werd geconstateerd dat zij een heupbeen had gebroken. Zij wordt nog steeds ver pleegd. En daarom: Een meisje van tien jaar dat huppelend over straal ging trapte op een stuk hout, waarin een spijker zat. Het hout sloeg tegen haar been en de spijker drong in het vlees. Voorbij gangers trokken de spijker voorzichtig terug en liet meisje vervolgde, zij het „Een hopeloos geval, een man die tel kens opnieuw met oplichtingen en fles sentrekkerijen begint", noemde de offi cier van justitie bij de rechtbank in Rotterdam de 44-jarige vertegenwoordi ger G. C, J. C- uit Breda en eiste twee en een half jaar gevangenisstraf. De verdachte had in de jaren 1962, 1963 en 1964 een groot aantal goederen gekocht zonder deze te betalen. Zo schafte hij zich om. in Rotterdam drie kostuums en twee herenjassen aan voor negenhonderd gulden, „kocht" in Den Haag voor 24013 gulden gouden dames horloges en gouden munten en at en dronk in het Bussumse restaurant „De Gooise Boer" voor 575 gulden. Uiteraard kwam er bij deze manier van zaken doen nooit geld op tafel. Verscheidene malen was C. reeds voor soortgelijke feiten met de strafrechter in aanraking gekomen. „Hij houdt ervan de grote zakenman uit te hangen", zei de officier, „speldt iedereen van alles op de mouw, vertelt de prachtigste verha len, rijdt in dure auto's rond en doet zich als een bonafide koper voor. Alle maal luchtkastelen er zit niets achter." Uitspraak op 1 september. de beloodslng te hebben geëffend. Per 1 januari 1964 waren in de Rotterdamse haven werkzaam 3851 werknemers waar van 2209 pendelaars. In juli 1963 werd oen" nieuwe bus ingelegd op bet traject Yerseke-Krabbendijke en Rotterdam. Als novum werden ook enige volkswa genbusjes ingelegd, die toebehoren aan een of meer inzittenden, werknemers van de Centrale voor Arbeidsvoorzie ning. Geconstateerd kan worden, dat er een toenemende tendens bestaat de pen del in kleinere vervoersmiddelen dan antobnssen voort te zetten. Per 1 januari Men hoopt hierdoor j 1964 bedroeg het aantal ingelegde bussen de weg naar een doelmatige planning bij 198 plus twee volkswagenbusjes. huilend, haar weg. 's Nachts kon het niet slapen van de pij"n. De volgende morgen was de pijn nog niet over en de bezorgde moeder zag tot haar schrik op het been een rode straep. Onmid dellijk werd de dokter geraadpleegd, die bloedvergiftiging constateerde. Een medische ingreep was nodig om het kind veel blijvend leed te besparen. /~)OK daarom: Een jongen reed met het voorwiel van zijn fiets in een stuk glas van een gebroken melkfles, die achteloos was weggegooid. De band \an het voorwiel klapte, waarvan de jongen zo schrok, dat hij het was maar even begon te slingeren. Op dat ondeelbaar ogenblik werd liij ge grepen door een passerende vracht auto. Zijn linkervoet raakte onder het achterwiel en werd verbrijzel. Zelfs daarom: Een agent van een groot Amerikaans reisbureau „deed" Europa voor het samenstellen van een reis waaraan een kleine duizend Ame rikanen zonden deelnemen. Hij kwam ook in Rotterdam, in Den Haag en in Amsterdam. In het rapport, dat hij la ter aan zijn directie uitbracht stond: „Aardige en mooie sleden met veel bezienswaardigheden. Maar straten en pleinen over het algemeen vuil." En als bewijs had hij aan zijn rapport een paar foto's vastgehecht, waarop een plantsoen stond afgebeeld met een half vergane fauteuil en een tafel op drie poten. jVFATijL RLIJK daaromOmdat een huismoeder in haar wo ning de stelregel: „Opgeruimd staat netjes", huldigde, bracht zij alle niet meer gebruikte dozen en doosjes, kranten en papieren naar het dood lopend gangetje naast haar huis. Toen zij eenmaal een schrede op dat verkeerde pad had gezet, volg den er meer. Ten slotte had zij een aardige vuilnisbelt opgebouwd, die voor de haastige voorbijganger bleef verborgen. Op een avond thuisko mend zag zij een grote rat op de stoep. Een klacht bij de politie (waarom de politie?) had een onder zoek tot gevolg. De vuilnisbelt werd ontdekt en opgeruimd. Tijdens het opruimen werden drie grote en vier kleine ratten gesignaleerd. Maar vooral daarom: Omdat U er bezwaar tegen moet hebben al maar nit te kijken op rommel als U op een vrije dag prinsheerlijk voor het raam zit; Omdat de straat ons aller bezit is en niemand het recht heeft haar, op welke wrijze ook, te veront reinigen; Omdat we ons er voor ihoe- ten wachten onze kinderen groot te brengen in een stad, die te vuil is om aan te zien want het zijn mensjes en geen biggetjes. Maar bovenal daarom: Omdat een vuile stad ons, haar bewoners, een brevet geeft, waarop we niet trots hoeven te zijn het brevet van slordig, ongemanierd, ja, van vuil. 1 RROERSVEST A4. ÉL (Van een onzer verslaggevers) Onvervaard vertelde Europa's bes te loodgieter, die Schiedammer Wim van Pelt, maandagavond om vijf uur in de Schiedamse raadszaal aan bur gemeester mr, 3. W. Peek over zijn ervaringen tijdens de wedstrijden voor de internationale beroepenwed- strijd in Lissabon. Hij vertelde dat de Japanners, de enige niet-Europese deelnemers, niet alleen met een gro te groep deelnemers kwamen die voorzien waren van nieuw gereed schap, maar ook dat er een gezel schap begeleiders was dat alles film de en fotografeerde wal los en vast zat. De Japanners gaan thuis bestuderen hoe er m Europa gewerkt wordt Wim van Pelt heeft twee kostelijke weken beleefd in een warm, maar gastvrij Portugal. Wel kent Portugal ook douanemoeilijk- heden, Wim van Pelt heeft namelijk twee dagen met geleend gereedschap moeten werken. Zijn kist stond op de ka de, maar het gereedschap werd niet vrij gegeven. Een boze secretaris van de Nederlandse groep, de heer H. J. H. van der Hamer, is toen op de kist gaan zit ten, net zo lang tot bet belangrijke ap> paraat mee naar huis mocht. Met trots vertelt "Wim van Pelt dat hij de Engelsen geslagen heeft. Toen de achttienjarige Schiedammer zijn zink werk maakte, keken die Engelsen wat denigrerend, maar toen Wim van Pelt de bochten in plastic en koperen buizen duwde, schrokken zij. De Engelsen zijn namelijk specialisten in het plasticwerk, maar de Engelse kandidaat slaagde er met in de rimpels uit het buigwerk te houden en bovendien had de plastic pijp brandgaatjes. Het werk van Wim van Pelt kwam er puntgaaf uit, alsof het gegoten was. Wim van Pelt won de eerste prijs. Hij had vijf concurrenten. Dat lijkt niet veel en dat vmdt zijn oorzaak in het feit dat veel landen geen loodgieters kennen, die zo universeel kunnen wer ken als'de Nederlanders. Burgemeester Peek heeft het werk stuk gezien waarmee Wim van Pelt te Utrecht nationaal kampioen werd. Hij bewonderde ook de verworven trofeeën. Trots keken de bazen Van der Hoeven sr. en Van der Hoeven jr. en de be drijfsleider toe. Zij deelden gretig in de glorie die op de Schiedamse loodgieter af straalt. Vader Van Pelt beklemtopnde dan ook dat een jonge loodgieter niet tot zulke prestaties kan komen als hij niet de steun van zijn werkgever heeft. De heer Peek zei dat hij gaarne de kampioen en zijn familie en bazen in het huis der gemeente heeft willen ontvangen, omdat deze overwinning ook van betekenis is voor Schiedam. De burgemeester zei dat de industrie in Schiedam een grote rol speelt en dat er pogingen worden gedaan de scholing op te voeren. Het is het doel de tech nische ontwikkeling te bevorderen. Dat is een levensbelang, omdat ook andere landen trachten de vakbekwaamheid zo goed mogelijk te maken. De burgemeester herinnerde aan wat Japan presteert. Dat kan men telkens weer zien. Mr. Peek hoopte dat deze overwinning voor de jonge Van Pelt aan leiding zal zijn zijn vakbekwaamheid op te voeren. „Je hebt je tijd goed besteed". De heer Peek was ervan overtuigd dat de kennis niet zai 2ijn aangewaaid en dat er een mooie basis is bereikt om de positie te versterken. Hij hoopte dat de internationale loodgieterskampioen een goede carrière tegemoet zal gaan. ANGELOOFLHK brutale inbrekers hebben vannacht met achter lating van hun uit 540 kg boter be staande bnit de vlucht genomen, toen zij door bewoners van de Korte- kade te Rotterdam werden, ontdekt. Door verbreking van een klapr&am hadden de inbrekers zich toegang ver schaft tot een groothandel in zuivel- produkten. In het kantoor doorzichten zij alle kasten en laden, maar vonden niets van hun gading. Dat was wel het geval in de koelkamer, waar zij de partij boter (ter waarde van ƒ2200) op een steekwagentje laadden. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld was reden de mannen daarna het wagentje via de voordeur de straat op. Ver kwamen zij echter niet. Omwonen den wakker geschrokken door het la waai, dat de wielen maakten sloegen alarm, maar voordat het tot een achter volging kon komen, waren de inbrekers al in het donker verdwenen. In de nacht van zondag op maandag is naar de politie eerst thans mee deelt ingebroken in een garage aan de Oost Sidelinge door verwijdering van een paar planken. Uit in de garage staande bestelwagens werden drie of vier sets plastic treinen, twaalf wand- blikopeners en snoepgoed gestolen. Voor dat zij de benen namen, dronken de in brekers nog een aantal flessen limonade en bier leeg. O De poging, die inbrekers in een ga rage in de Dynamostraat hebben gedaan de brandkast te stelen is op niets uit gelopen. Zij hebben de brandkast van het voetstuk gehaald en op een twee wielig wagentje gezet, maar daarbij is het geblevenIn het kantoor werden verder nog bureauladen doorzocht en werd een koffie-automaat opengebroken. Er wordt echter niets vermist. De 41-jarige havenarbeider A. v. d. Kruit uit de Heer Nicolaasstraat is maandagmiddag tijdens het lossen van het Nederlandse schip Victress dat in de Spoorweghaven te Rotterdam ligt, gewond geraakt Hij kreeg, toen hij in het ruim stond, een vallende scheerbalk op de rechter voet. Hij brak de enkel- De havenarbeider is naar het Haven ziekenhuis gebracht. De bemanning van het in de Lekha ven liggende Nederlandse motorschip Marathon trof maandagmiddag aan boord van dit schip de 71-jarige wacht»» man P. Hodes van de Mathenesserweg aan met een gebroken linker boven been. Na zijn werk is hij ,ig> ma «tand ten gaan zitten en vermoedelijk Is daar afgevallen. De waehtsman v naar het Dijkzigtziekeahuis gebracht. Maandagochtend is in de scheeps bouwloods op het terrein van Niehuis ea v. d. Berg aan de Eemhaven de kraan drijver H. van der Sluijs uit de Gaes- beekstraat 61 jaar oud bij het be klimmen van een stalen ladder gevallen van een hoogte van ongeveer zeven me ter. Met vermoedelijk een bekkenirac- tuur en inwendige kneuzingen is hij naaf het Zuiderziekenhuis gebracht. J

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 1