Turk betaalt boete en is scooter kwijt Jongen (16) in zwembad verdronken Woningblok Parallel wc werpt smet op buurt ASPIRIN® PASFOTO'S 13oet\ Zaagsel op plaats van modder Taalbarrière in rechtszaal Aanwijzingen in j moordzaak? Driehoek wordt nu gesloopt Maasnimf ia of nee? Bepaald geen visitekaartje Veel schade bij aanrijding Fa. Ph. LOK en ZONEN Garage Van Dalen N.V. Leven zonder pijn met Aspirin A. DEN DRAAK PE ROTTERDAMMER VRIJDAG 21 AUGUSTUS 196» Moeilijk Beijersbergen tegen de grond VERZETSHELDEN DOODLOPEND GRASPOLLEN Gevaar CHrdafiVoako geen hindernissen Pagina 3 Bel ons voor een demonstratierit BUYS BALLOTLAAN 4 VLAARDINGEN Telefoon 8700 i keer van maken, dat is in dit geval beter". Hierna legden beiden de veroor* deelde Turk uit dat de scooter in slecb* te staat is. „Ja, scooter kapot", be aamde de Turk en dat de scooter nu gesloopt moet worden. Ja, scooter bij politie." De scooter zou niet meer mo gen rijden, maar hij kreeg hem wel, te rug. ,,0, dat was goed", zei de Turk Clement veroordeelde mr. Vies de schipper tot 25 boete, omdat de scooterrijder ook niet zo best reed en de Turk tot 15, omdat hij op de ver boden weg had gereden, maar mis schien niet precies wist waar hij reed. (Van een onzer verslaggevers) Duidelijk trachtte de Turk E O. het betoog van de kantonrechter te Schiedam te volgen woensdag maar uit zijn antwoorden bleek dat de taal barrière toch wel degelijk bestond, ook al gaf E. O. antwoord in rede lijk Nederlands. De wnd.-substituut-officier van justi tie mr. H. Franken kwam te hulp met de verklaring dat de Turk in Vlaardin- gen een oef en vergunning van de politie had gekregen, opdat hij met een oude scooter zou kunnen oefenen. Hoewel de politie tot tweemaal toe gedegen had staan uitlegen waar O. wel mocht rijden, was hij tóch op de verkeerde weg aangetroffen. ,,Ik zag die Havenstraat niet. ik denk dat ik er ben, maar ik ben er niet." Duidelijk vond de kantonrechter mr. H. Vies het ook een moeilijke zaak, want de op de verkeerde weg gekomen Turk, was. komende op de geleende scooter, van de Binnensingel naar de Oosterstraat gereden, waar de schipper M. K. uit Nieuwkoop met zijn auto de Turk geen voorrang verleende. De Turk reed daarbij niet best, werd gesteld. De schipper kwam van de Oostba- venkade en het smalle straatje maakte de zaak nog moeilijker. „Ja, opletten", stelden de heren in toga en mr. Fran ken eiste 40 en 35 boete en ver beurd verklaren van de scooter, die niet zo best was. De Turk zei: „Scooter is van Turk in zelfde huis", en vriendelijk en be leefd keek hij naar de heren achter de groene tafel. „Verbeurd verklaard", zeiden zij en hij zei: „Scooter is van andere Turk." Mr. Franken, heel mild, suggereerde; „Laten wij er een onttrekken aan ver- Morgen brengen wij een extra aanbieding uit onze afdeling luxe vitrage, voor een prijs, die U voor deze bijzondere kwaliteit geen tweede keer kunt ver wachten. Broderie Mystère van Poly ester.marquisette met rijk bor- duurdessin èn brede, dubbele onderzoons, 160 cm hoog, koopt U morgen per meter voor nog géén Vijf gulden." (Van een oazer verslaggevers) In het Bad Groenoord te Schiedam is donderdag omstreeks half vijf de 16-jarige Schiedammer Cornells Jan Janssen uit de Lijsterbeslaan 28 ver dronken. De jongen was in het diepe bad ge gaan, zonder de zwemkunst machtig te zijn. Onopgemerkt moet hij zijn ver dronken. Omstanders zagen dat er iets beneden in het bad lag. De badmeester is di- rekt naar beneden gedoken. Hij heeft de jongen op de kant gebracht. Daarna is met spoed kunstmatige ademhaling toe gepast, onder andere de veel besproken mond-op-mond beademing. Niets mocht baten. Toen de GG en GD arriveerde, is het stoffelijk overschot in topsnelheid naar de Dr, Noletstichting vervoerd, maar ook het toedienen van zuurstof en andere maatregelen mochten niet baten. I Het buurtonderzoek in de omgeving 'van de IJsclubdwarsstraat in Rotter dam-Kralingen naar sporen, die Jsun- nen leiden naar de moordenaar van De 26-jarige lerares EUy Hagers-Se- gov, dnurt nog steeds voort. Er zijn enkele opmerkelijke feiten naar voren gekomen, die een nader onderzoek zeer de moeite waard ma ken. De politie kon in verband hier mee ons nog geen verdere medede lingen verstrekken. (Van een onzer verslaggevers) De driehoek Vellevest - Vlaardinger- dijk - Kethelstraat wordt nu eindelijk gesloopt. Vandaag zijn slopers begonnen met de sloop van de aloude stalhoude rij Beijersbergen, op de hoek van de Vlaardingerstraat en de Vellevestsingel. In een oogwenk waren de stallen en de garages tegen de grond. Men is nu begonnen met de sloop van het vroege re hotel-restaurant, dat een aloude his torie heeft. Op de plaats van dit restaurant zal, zoals bekend de christelijke huishond- school worden gebouwd. De sloop van het pand Beijersbergen is bijzonder be langrijk voor het verkeer, omdat dit pand een groot obstakel op de hoek van de Vlaardingerstraat vormde, waardoor nogal eens verkeersongelukken ontston den. Morgenvroeg .om 9 uur begint de verkoop van deze Broderie Mystère van Polyester mar quisette, 160 cm hoog, A - yj per meter" *"jf\ voor Beton, zand, machines en nijvere werkers vormen het decor voor de slag rond de overbrugging van de Schie. Men gaat nu zien dat hier de belangrijke schakel tussen Horvath- weg en Burgemeester van Haaren- laan tot stand komt, een miljoenen- kwestie die Schiedam volgend jaar een tweede, belangrijke traverse geeft en die bovendien Schiedam- Nieuwland met Sohieddm-Oost de snelle verbinding zal geven. CHn Ut', of schrift, bat. Pakken zaagsel rijden de "werkne mers tiaar de achterzijde van de betonnen kademuur terwijl de graaf machine de 'oude aarden Schiekade weggraaft. (Van een onzer verslaggevers) Of Wilhelmina S., achttien jaar oud, een Maasnimf is, valt niet te zeggen. Die indruk kreeg men eerst wèl, maar aan het slot niet Teen had haar moeder, zittende op de publieke tribune van het Kantongerecht te Schiedam al met klem betoogd dat het nooit meer gebeuren zou dat Wilhelmina de nacht aan boord van een schip zou doorbrengen. De moeder was er altijd tegen geweest dat Wilhelmina met die matroos zou omgaan. De moeder wou ook niet dat Wilhelmina van Hoogvliet naar Maassluis ging, maar het meisje had in de nieu we wijk nog geen vriendinnetje en in Maassluis woonde de tante. Het keurig geklede meisje ver telde dat zij met een vriendje de avond had doorgebracht, een co- la'tje gedronken, het was steeds later geworden, de trein ging niet meer en naar haar tante durfde ze niet Het vriendje waarmee ze acht weken verkering had, heeft haar toen logies aangeboden. De politie trof het meisje gekleed in een kooi aan. Wnd.-substituut-officier van jus titie mr. H. Franken noemde het een naar geheel, vooral omdat de betrokken matroos al meer meis jes naar zijn schip Geestdam had meegenomen. Hij eiste twintig gulden boete. Kantonrechter mr. H. Vies wilde er wel rekening mee houden dat de moeder nadrukkelijk beloofde oat het meisje niet meer naar Maassluis zou gaan. Hij maakte er vijf gulden boete van. schien worden de laatste graspollen dan in een reservaat ondergebracht. De stadjes zgn dan zo groot, vormen als liet ware zulke enorme aanhangsels van Rotterdam, dat mogelijk de restanten van het stadschauvinisine hij de gras polletjes in het museum terecht zullen komen. U vindt er dan uw redacteur, lyrische strofen plengende over de verloren rijkdommen van sleden met een verleden. T*\E nieuwe wyken bepalen reeds liel gezicht van de twee steden. .R^jdt men door de wyk Holy, dan doet liet £oed daar de namen van verzetsstrijders te zien. Men hoeft geen hypocriet te zyn om met eerbied te kunnen denken aan de tyd dat slechts weinigen streden voor de vryheid van velen. Men leest daar namen als Johannes Post, Wal raven van Hall, men ziet er de naam van Gerrit Jan van der Veen staan en men denkt weer aan de beeldhouwer die held moest worden in een dappere poging vele goedé landgenoten te wil len redden. Het is heel goed dat Vlaar dingen een wyk heeft met straatnamen van Nederlanders die in een moeilyke tijd met de inzet van hun leven het goede voorbeeld gaven. IAAT voorbeeld van toen is nog O steeds liet voorbeeld voor nu, zeker als men ziet hoe gemakkelijk de jongeren tegenwoordig het leven, de verworvenheden, aanvaarden. Het is dan heel merkwaardig om niet te zeggen teleurstellend te moeten constateren dat Schiedam geen wijk met straatnamen van verzetshelden heeft. Schiedam zou bet zich zelfs tot een plicht moeten achten ook een w(jk met straatnamen van Sehiedam- se gevallenen, van Sehiedamse helden te hebben. "Minder dan dit eerbetoon aan de strijders tegen de terreur, kan Schiedam niet doen. Overigens heeft Schiedam soms nog wat voor op Vlaardingen. Als men door Holy rijdt, over de Willem Arondeuslaan (de dappere medestrijder van dr. Brouwer, van Gerrit Jan van der Veen), dan komt men al rijdende ten slotte tot stilstand op een plein tje. Niemand heeft er aan gedacht de weggebruiker duidelijk te maken al eerder een zijstraat in te slaan, amdat hij anders in de fuik van een doodlopende weg zou komen. Dat vinden wij nu een tekortkoming voor de nieuwe wijk. Daar dient toch een hord „Geen doorgaand verkeer" of iets dergelijks te worden neergezet. AI is Schiedam dan niet vlot met de bordjes voor straatnamen, met de bordjes voor het verkeer gaat het best. In Schiedam zou zo'n ver keersbord ongetwijfeld tijdig ge plaatst zijn. ÏAAT Schiedam en Vlaardingen heide nog steeds groeien, is overigens wel te zien. Het duurt niet lang meer of de betonblokken pogen elkaar opzij tc dringen. Dan zijn we weer in de grensoorlogjes terechtgekomen. Alis- deze stangen heeft men nog een poging gedaan het geheel in het verband te hou den. Bijzonder triest Is het temidden van deze ruïne nog twee woningen be woond te zin Dit verlaten woningblok vormt een smet op de buurt. Het wordt ook een gevaar voor de volksgezondheid, zoals wij hebben kunnen constateren. Het is duidelijk nu al een gevaar voor de jeugd. Wij zagen namelijk dat baldadige lie den de elektriciteitsmeters in de kreu kels hadden geslagen. Die meters zien er dan ook gek uit, maar nog gekker is dat de elektrische spanning nog steeds op deze apparatuur staat en de gedeukte meters staan da ook rustig te brom men. Dit duidt er op dat met nog meer klappen van de jeugd de elektrische stroom weieens dodelijke effecten kan hebben of dat de vernielde elektromag neten van de meters zoveel warmte ontwikkeling gaan vormen, dat er on getwijfeld brand zal ontstaan. Minder ernstig, maar toch ook merkwaardig is de vernielde brieven bus aan de zijkant van het woning blok. We vragen ons af of de brieven bus nog wel in gebruik is en als dat niet zo is dan wordt het een heel vreemde zaak voor de naïeve voorbij ganger die hier zijn brieven deponeert. De nog niet zo oude panden van de Parallelweg zijn gaan verzakken tijdens de aktiviteiten van de heimachines in de omgeving en bij de aanleg van het zandlichaam voor Rijksweg 20. waar door verschuivingen en wijzigingen in de grond ontstonden. Reeds nu al zijn er een twintigtal woningen onbewoond. Afgezien van liet gevaar dat de ver zakte panden opleveren is er ook de kwestie van de aanslag op de toch al krappe woningvoorraad van Schiedam. Men zou mogen verwachten dat de rege ring aan Schiedam voor dit onvoorziene verlies van woningvoorraad voldoende compensatie aan bouwvolume zou ge ven. ONGETWIJFELD zal de Koningin ook kunnen zien naar de achterzij de van het station, naar de Parallel weg en dat is geen visitekaartje voor Schiedam. De huizen zijn verzakt, zien er grauw uit en de hele huizenrij is als een vermoeide slang, die zich willoos in een hoek hééft gelegd. Deze slang heeft in net midden een heel eigenaardige onderbreking. Daar is een gehele huizenrij verlaten, daar zijn de dakpannen van de daken ge haald, het regenwater stroomt vrij de panden in. alle ruiten zijn vernield en wie de energie heeft de huisjes te beire den. ziet dat ook in de woningen al veel is vernield. Men bespeurt al gauw de reden van het leeg staan van de woningen, want in de woonkamers loopt men als het ware op een holletje naar beneden het raam uit. De panden staan namelijk enorm te verzakken. De scheuren overal duiden daar op. In alle panden ziet men dan ook da trekstangen over de vloeren lopen. Met (ÜHadmL- LtifewlotMmM.- t Van me}. A. G. T. M. is een fiets op Stationsplein in Schiedam ontvreemd. t Ingebroken is in de nacht van woensdag ®P donderdag in het botenhuis aan de Polder vaart te Schiedam. De inbrekers hebben een noeveelheid koeken, kauwgom en andere etenswaren buitgemaakt. Van de Sehiedamse mevrouw M. M. van ~;*v,an der V. is een fiets gestolen, die niet «P slot bij de Hema in Schiedam stond. (Van een onzer verslaggevers) De automobilist L.R. v.d. D. te Schie dam wilde bij de Van Heuven Goedhart- straat naar de Mgr. Nolenslaan keren. Hij lette echter niet op het verkeer, waardoor hij in botsing kwam met de bromfietser M.V. Beide voertuigen wer den ernstig beschadigd. FRANSENSTRAAT 23 TEL. 6435, VLAARDINGEN Dit is het blok panden Parallelweg 172-174 aan de achterzijde van het Sehiedamse station. Die panden dienen dringend te worden afgebro ken en als er geen slopers bereid worden gevonden liet gevaarlijke (op instorten staande) werk te doen, dan zou het blok een mooi oefen- project kunnen zijn voor brandweer en B.B. Groothandel ln papier- en textielafvallen Non-Ferro metalen en ijzer Eigen arehlefvernletiglng. Levering van poetslappen, de Industriestraat 12-14. Tel. 4595, Vlaardingen. Wij vinden dat elke pasfoto een klein portret moet zijn. (Daarom laten veel klanten ze ook vergroten) ruiurunu tQEMPTE BIERSL00T 73 1 ELF.2SZ8 - VLflflROlHGEH 1

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 1