[Ontwikkeling goederenvervoer spectaculair Tarieven van Luchthaven gaan omhoog B. en W.: kansen voor de haven niet afremmen Bevolking staat te ver van de kunst af Rotterdammer steelt geld uit kazerne Politie: tekort daalt MINDER OVERTREDINGEN SNELHEIDSBEPERKING Stoptekens meer genegeerd Wijkraad wil Terbregge niet laten „doorsnijden" Duitse Kunst in Rotterdam Hond helpt meisje en hijt aanrander CITROEN PREMSELA @-'H AMBURGER AFSTAND GROTER DAN ELDERS Mariniers zoeken naar vermist jongetje (3) Bejaarden voor 0,10 in Tuin Q Havenarbeider gewond bij val Trein ramt ladderwagen: man gewond Bewoners moeten zelf laten aarden Congres van kinderchirurgen geopend WIJKRAAD BOOS OP KR ANTEN Lagere straffen voor Duitsers Ongelukken op de weg MIDDELEN Verkeersmaatregelen Concours Hippique WERKEN TARIEVEN TOEKOMST DE rotterdammer (Van «en onzer redacteuren) JN het Havenjaar 1963 kon Rotterdam een bijzonder fraai resul taat boeken 103 miljoen ton goederen overgeslagen en 26.112 schepen ontvangen, maar wanneer zich geen bijzondere omstan digheden voordien zal dat resultaat dit jaar nog aanzienlijk wor den overtroffen. Grond voor deze optimistische verwachting is de spectucalaire ontwikkeling van het goederenvervoer gedurende de eerste vier maanden van 191T ten opzichte van de overeenkomstige periode in 1963 99 (Van een onzer redacteuren) TN kaar beleidsnota over het onderdeel kunst van het hoofd stuk onderwijs, kunsten en we tenschappen van het ontwerp-be- groting 19S5 constateert wethoiv -der mejuffrouw mr. J. Zeelen- berg. dat de afstand tussen de I kunst en de bevolking te Rotter dam groter is dan in andere steden. Daarom zal het college zich laten voorlichten over de stappan,, die nodig zijn om dez« afstand te verkleinen. (Van een onzer redacteuren) /~\P 1 juli 1964 bedroeg de feite- lijke sterkte van de Rotter damse politie 1898 man, onder wie 94 adspiranten. te weten 89 mannelijke en vijf vrouwelijke. Het tekort aan hoger personeel bedra\-jt op het ogenblik vier, aan lager personeel 169 man. Langzaam aan wordt het tekort ingelopen, doch het zal nog lange tijd duren voor er voldoende per soneel is om het dienstverlenende karakter voldoende tot zijn recht te kunnen laten komen. Verkeerslichten Kwestie ziekte-v. Weill Brug perikelen Eén richting Uitspraken 'rechtbank (Vervolg van pag. 1) Pagina 4 AVENRESB1TAAT WORDT DIT JAM OVERTROFFEN JUWELIERS-ANTIQUAIRS ANNO 1823 ROTTERDAM WEENA 10 AMSTERDAM ROK1N 120 EN APOLLOLAAN138 (Van een onzer redacteuren) |Het exploitatietekort van de luchthaven Rett er dam -wordt voor 1965 geraamd 0p 1.926.472,tegenover een geraamd te kort van 1 2.10.7 549,voor 1964. Als gevolg van de belangrijke bedragen die thans in de luchthaven Rotterdam wor den .geïnvesteerd zal de luchthaven nog gedurende een reeks van jaren onren- dabei zijn. lOm deze tekorten zoveel mogelijk te verkleinen ligt het in het voornemen wan het college van. burgemeester en weihouders de landings-, stalhngs- en parkeepgelden aan te passen aan de itbans op de luchthaven Schiphol gel dende tarieven, terwijl een passagiers- vergoeding zal worden ingevoerd waa neer het nieuwe gebouwencomplex in goWuilt wordt genomen. Het college tiaPubaaft zijn stand-punt, dat het niet onredelijk; zou zijn wanneer het rijk zich m de toekomst financieel ook voor de Luchthaven Rotterdam zou interes seren. jüe burgemeester maakt deze opmerking in zijn beleidsnota over de luchthaven Rotterdam. Hij deelt voorts mee. dat een voorstel tot verlenging van de startbaan bij de raad zal worden in gediend. zodra de mogelijkheid aan wezig is het daarvoor benodigde kapi taal aan te trekken. En verder: Het streven is er op gericht zo mogelijk nog voor het begin van het nieuwe begro tingsjaar een voorstel in te dienen tot wijziging van de luchthaven Rotterdam -tot afzonderlijke tak van dienst. 1. Het totale goederenverkeer nam toe met 20 pet., waarbij in het bij zonder de stijging van het erts- en kolenvervoer opvalt met resp. 50 pet. en 41 pet., 2. De stijging in het olievervoer zet zich nog steeds verder voort, 3. Het stukgoed geeft een stijging te zien van 21 pet. (Bij bestudering van deze cijfers dient uiteraard rekening te worden gehouden met de minder gunstige ontwikkeling gedurende de eerste twee maanden van 1983, toen onze haven moeilijkheden ondervond van de langdurige vorstperiode). K. 7.13. 1579. 1 sept. DIT valt te lezen in de beleidsnota, die de burgemeester heeft uitge bracht over het havenbedrijf, de lucht haven en de maalinrichting van het K.N.M.I. Bij de Rotterdamse kunstbedrijven wordt In verband hiermee een gemeen schappelijke publiekorganisatie voorbe- reid, terwijl binnenkort de raad zal wor- den voorgesteld een enquête te houden I »aar de wensen en behoeften naar mu ziek hij de bewoners van oonze stad, Waarmee by de programmering van het Rotterdams Pliilharmoniseh Orkest en het Rotterdams Cooncertgebouw reke ning kan worden gehouden. Bij sen beschouwing over de techni sche apparatuur voor de kunst kondigt de wethouder aan, dat plannen tot mo dernisering van de verouderde technische outillage van de schouwburg voorna melijk de belichtingsapparatuur en tot verbetering van het voor de kleinkunst Uitermate belangrijke Luxor-theater in het eerste stadium van voorbereiding zijn. Over een eventuele bouw van een musische academie,waarin de beroeps- opleidingen voor beeldende kunste naars. musici en -dansers een onderdak zuoden kunnen vinden, zegt de nota dat nog geen positieve mededelingen hunnen worden, gedaan. „De eerste ge dachten gaan uit naar een gebouw op het terrein tussen de Rotterdamse gchouwburg en de bebouwing aan de jVfauntsweg. Om tot realisatie daar van ,te komen zal wijziging van het "Wijziging Basisplan Herbouw Binnen stad noodzakelijk zijn. Een voorstel daartoe kan de raad binnenkort ver wachten. Voorts oontlenen we: De bestudering van het plan van de Rotterdamse Kunstkring tot stichting van een cultureel en recreatitef centrum kan de Lijnbaan vordert gestaag. 9 Jfog in onderzoek zijn de mogelijk heden tot vestiging van een Rijksmu seum vo°r moderne kunst in Rotterdam. In verband met het 17e Concours Hip pique International Official dat van dins dag 2 september tot en met zondag 6 sep tember op het terrein van de manége aan de Krahngseweg in Rotterdam wordt ge houden ®Hlen voor het-doorgaand yerkeer enkele beperkingen gelden. Zo zal het ge deelte van de Prinses Beatrixlaan, dat tussen de Plaszoom en de Kralingseweg ligt, voor het doorgaande verkeer afge sloten zijn* Wei zai het theehuis ,.De Nacbte§aal" vanaf de Plaszoom bereik baar zi-fa- o Qp zaterdag 5 en zondag 6 september zai bei gedeelte van de Kralingseweg, dat tussen de Plaszoom en de Boszoom ligt afgesloten worden voor het verkeer. I "Via' dc 's-Gravenweg en de Boszoom zal het verkeer van en naar de Alexanoer- polder en Capelle aan de IJssel worden geleid- De gemeentepolitie heeft deze maatre gelen genomen offl de parkeergelegenheid voor de bezoekers "it te breiden. Tevens zal bet parkeren op de speelweiden zo danig kunnen worden beperkt, dat be- Cbhadigibg aan liet Kralingsebos kunnen worden voorkomen. De politie wijst er op dat bezoekers van het C.HJ.O. alleen via de Plaszoom en de Prinses Beatrix laan bereikbaar zijn- De routes naar de Parkeerplaatsen en de omlegging :n ver band met het concours zijn met borden aangegeven. ft Plannen voor de minder nabij gele gen toekomst: De bouw van een tweede kleine schouwburg, uitbreidingen van het Maritiem Museum „Prins Hendrik" en van het Museum voor Land- en Volken kunde en restauratie van het Historisch Museum. DE NOTA zegt nog, dat de definitieve tieve plannen voor de kunstzinnige aankleding van Hoogvliet nu vrijwel zijn aferond. Voor het grote driehoekige gazon aan de Aveling/Venkelweg kon een recente metaaiplastiek van A._ Calder worden verworven, Le Tamanoir of Miereneter, een van de zogenaamde stabiles. Voor een uitgestrekte groenstrook in het Rui- plaatbos wordt een brons-sculptuur van grote afmetingen gemaakt door de beeld houwer G. Romijn, terwijl de beeldhou wer P. van Stuijvenberg een marmeren beeld hakt, dat een plaats zal krijgen in het winkelcentrum van de Meeu wenplaat. (Van onze correspondent) Sinds maandagmiddag vier uur wordt in Krimpen a.d. IJssel de driejarige Hennie Beehthum vermist. Het jongetje dat vlak bij de Hollandsche IJssel woont, was even aan de aandacht van de ou ders ontsnapt en is sindsdien spoorloos. Een groot deel van de nacht hebben politie en burgerij naar het kind gezocht. Vanmorgen omstreeks half zes zijn ruim honderd mariniers onder commando van majoor Huisman uit Rotterdam naar Krimpen a.d. IJssel gekomen. Ze hebben de gehele omgeving afge- zoch, maar tot nu toe is geen spoor van het jongentje gevonden. Men vreest dat het kind is verdronken. De jongen is gekleed in een donker bruine gestreepte lange broek' met rits sluitingen aan beide zijden, een gele sweater en witte laarsjes. In deze nota wordt ook een beschou wing gewijd aan de vervoermiddelen het binnenschip ondervindt de laatste jaren een toenemende concurrentie van het spoor- en wegvervoer, de pijplei ding is bij de afvoer van ruwe olie een vooraanstaande positie gaan innemen, de dmvvaart krijgt een steeds belang- rijkerpla ats en „deze wijze voor transport via onze avhen zou een gro te uitbreiding ondergaan wanneer het mogelijk zou zijn in Europoort nieuwe inrichtingen voor de overslag van ert sen te krijgen". Voor het vraehtautovervoer, dat op het ogenblik een spectaculaire ont wikkeling doormaakt, verwacht de no ta in de toekomst nog een grotere ont wikkeling door de belangstelling in rederskrmgen voor het z.g. roll-on roll-off vervoer. Een voorstel tot uit gifte van een terrein in Europoort voor nóg een ferrybedrijf, dat eind 1965 twee afvaarten per dag naar Enge land wil bieden, kan de raad binnen kort tegemoet zien. „Het is echter zonder meer duidelijk, dat een dergelijke ontwikkeling een spoedige totstandkoming van de door het rijk aan te leggen rondwegen om Rotterdam en met name de aanleg van de Zuidelijke Randweg dringend ge wenst maakt. Hetzelfde geldt voor de reeds lang geprojecteerde rijksweg 15, die thans nog slechts tot Kesteren ge reed is". Ten slotte het spoorwegvervoer. ,,De met de Nederlandse Spoorwegen ge sloten Havensporenovereenkomst van 30 april 1948 is tegen 31 december 1965 opgezegd, gezien de voor de gemeente ongunstige resultaten. Onderhandelingen over een nieuwe overeenkomst die min der ongunstig zal zijn, zijn begonnen". K. 8.13.1 579. I spet. DE directie van de Koninklijke Rotterdamse Diergaarde Blij- dorp heeft besloten alle Rotter damse bejaarden in de week van 7 tot 12 september toegang tot de tuin te verlenen voor een dubbel tje. Dit speciale tarief geld uitslui tend voor de bejaarden uit de Maasstad, al of niet bü een hond aangesloten. Gavenontwikkelingen te beginnen. Het doel moet dan ook zijn de terreinen, die binnen de vastgestelde begrenzing n beschikbaar zijn, zo spoedig mogelijk te verwerven en voor havenaanleg en industrievestiging gereed te maken Tenslotte wordt geconstateerd: „De havenontwikkeling zou er mee gebaat zijn, wanneer het havengebied in zijn geheel bij Rotterdam kwam te behoren. We geloven, dat dit nu langzamerhand algemeen erkend wordt, doch wij vre zen, dat het niettemin nog wel gerui me tijd zai duren voor het zover Is". Een -waardevol geschenk en een blij vendeherinnering is uw keuze ■uit onze unieke collectie zilveren juwelen „modern en antiek" s Zaterdags gesloten, 's zondags geopend V^|f IN DE beleidsnota wordt de ver wachting uitgesproken, dat het ongewijzigd laten van de haventarie ven door Amsterdam, niet zal leiden tot een merkbare afleiding van ver keer naar Amsterdam. Mocht dit wel het geval blijken te zijn, dan zul len we ons dienen te beraden of passende maatregelen moeten wor den genomen om dit tegen te gaan. Wij hopen intussen, dat het beginsel van gelijke concurrentie-voorwaarden in de overheidssector voor de Neder landse zeehavens op den duur alge meen zal worden aanvaard". Er op wijzend, dat het van belang is de ontwikkeling van de E.E.G. te blij ven volgen zegt de nota: ,,De vraag kan worden gesteld of het niet tijd wordt bij het Havenbedrijf op directieniveau iemand te krijgen, die zich regelmatig in Brussel op de hoogte houdt en zorgt dat men daar over onze haven op de hoogte blijft. Van tijd tot tijd komt het vraagstuk van de vertegenwoordiging van de haven in het buitenland aan de orde. Overwogen zou kunnen worden of een functionaris als hier bedoeld niet tevens met deze taak zou kunnen wor den beiast. Misschien is 2ulk een mobie le representant van de haven, althans in eerste_ aanleg, te verkiezen boven de vestiging van vertegenwoordigingen in het buitenland". AAN de beleidsnota ontlenen we nog: ft Voor het stukgoedverkeer worden thans met voortvarendheid nieuwe ka deterreinen ingericht in het Eemhaven- gebied met een gezamenlijke kadeleng te van pi. m. 4500 meter. De eerste terreinen zullen in de loop van 1965 in gebruik kunnen worden genomen. Het Eenhavengebied biedt voorts nog de mo gelijkheid voor de aanleg van kadeter- remen met een lengte van pi. m. 2800 meter. Van het Botlek- en Europoortpro ject met inbegrip van De Beer kwa men 230 ha gereed, terwijl thans 300 ha in uitvoering zijn. ft De begroting van het Havenbedrijf voor 1965 sluit met een voordelig saldo van 2.546.438, tegenover een geraamd tekort van 4.876.892 voor 1964. Een verbetering van ruim 7.400.000. die on der meer te danken is aan de verho ging van het zeehavengeld, hogere op brengst van huur, van het binnenhaven- geld en een hogere vergoeding voor loodsen en terreinen van de Gemeente lijke Handelsinrichtingen. Maandagmiddag was aan boord van het Amerikaanse schip Andrew Jackson dat m de Schiehaven te Rotterdam ligt, de 4^-jarige havenarbeider J. K, Vellema uit D enHaag bezig met een lange haak de rolschuden dicht te trekken om het onderruim af te dekken. Plotseling liep een schild uit de rol en omdat Vellema ae haak niet tijdig kon loslaten, viel hij met het schild vijf meter lager op de buikdenning. Met een gebroken linker onderbeen is hij naar het Havenzieken huis vervoerd. De diefstal van tachtigduizend gul den uit de Engclbrecht van Nassauka- zerne te Roosendaal, waar de Com mandotroepen zjin gelegerd, is opgelost. Een twint"'""arige soldaat van het korps Commandotroepen, de Rotterdammer C. G. van D. V,, die in deze kazerne was gelegerd, heeft bekend het geld te hebben gestolen. Zijn schoonvader, de eveneens in Rotterdam woonachtige classificeerder A. H. F., had de tachtigduizend gulden verstopt. Het geld is bij hem terugge vonden. Zowel de soldaat als de burger zullen aan de officier van justitie te Breda worden voorgeleid. De militair, die sinds enige tijd als typist op de korpsadministratie werkte, is op eenvoudige wijze aan het geld gekomen. Hij nam de bankbiljetten weg uit een bureaulade. Men dacht dat het geld toen reeds in de kluis lag zo dat het niet spoedig werd ontdekt dat het was verdwenen. De soldaat wan delde met het geld naar de poort waar •>]n schoonvader volgens afsoraak stond te wachten. In eerste instantie had men niet het minste vermoeden wie de diefstal kon hebben gepleegd Men was van mening dat het geid uit de kluis was gehaald, maar er waren geen sporen van inbraak. Gedacht werd dat het geld met behulp van een valse sleutel was weggehaald. Een vriend van de Rotterdammer die m een andere kazerne „vast zat" voor diefstal van benzine bracht de marechaussee op het goede spoor toen hij iets losliet. Na enkele verhalen be kende de soldaat. Het laatste woord was aan Wika van De beleidsnota inzake openbare vei ligheid van de ontwerp-begroting 1965 deelt dit mee in een beschouwing over „politie en verkeer". AAN deze nota wordt voorts ontleend: ft Het hoofdbureau wordt gerestau reerd; Er wordet een schetsplan ontworpen voor een nieuw bureau in Groot-IJssel- monde ter vervanging van het bureau Nassaukade, dat wordt geamoveerd ten behoeve van de tunnelbouw; ft Er zijn vergaande plannen tot het stichten van een pohliesportcomplex op het sportterrein Duyvestein te Hülegers- bergf ft Het mobilofoonverkeer kan tot dus verre door het publiek worden afge- luisterd voor zover het betreft het ver keer uitgaande van de meldkamer. Het ligt in de bedoeling om dit verkeer in. dien nodig te versluieren door middel van „scramblers". Zeer binnenkort kan de levering van een viertal van deze ap paraten tegemoet worden gezien; 9 De in de toekomst te bouwen poli tiebureaus zullen worden voorzien van moderne omroepinstallaties. WAT het verkeer befreft zegt de nota o.m.: In de loop an 1964 zullen nog on geveer 17 verkeerslichteninstallaties worden geplaatst, en in de jaren 1965 tot 1970 zullen nog ongeveer 90 ver keerslichtenautomaten gerealiseerd moeten worden; Het aantal processen-verbaal betref fende de overtredingen van de snelheids beperking bevindt zich m dalende Inn. kennelijk als gevolg van de controles ft Een somber geluid moet de polin-e ten horen ten aanzien van het opvolgen van de stoptekens op en bij met auto matische lichten geregelde kruispunten door automobilisten en fietsers; Maandagmorgen omstreeks half tien gebeurde op de Botlekbrug te Spijkenis- se een ongeval, -waarbij de heer T. R. Wünderwich ernstig gewond werd. Een ladderwagen van het G.E.B. Rot terdam stond op de brug, waar het slachtoffer en nog twee anderen werk zaam waren aan de verlichting. De wa gen stond vermoedelijk te dicht bij de tramrails, waardoor een naderende trein met de omloop van de locomotief de stoel van de ladderwagen greep. De stoel werd losgerukt, waardoor de lad der op het wegdek viel. Op dat moment stond het slachtoffer op de ladder, ongeveer tien meter bo ven de grond. De heer Wünderwich kwam met zijn rug op de grond terecht en werd vrij ernstig gewond. Zijn toestand is nog steeds zorgwekkend. De twee andere arbeiders liepen geen letsel op. De ladderwagen werd zwaar en de lo comotief licht beschadigd. ZICH bepalende tot „de naaste toe komst" zegt de nota, dat de rege ring de uitvoering van hetJjMaasvlakte- plan als urgent moet zien- en binnen het kader van de mogelijkheden prio riteit heeft te geven aan de totstandko ming van de nieuwe mond voor Euro poort, Maasvlakte en Nieuwe Waterweg. En verder: „Het zou onverstandig zijn de groei van de Rotterdamse ha ven, terwijl er nog ontwikkelingsmo gelijkheden zijn, af te" remmen om el ders, ook wanneer de omstandigheden daar minder gunstig zijn, met nieuwe (Van een onzer verslaggevers) De wijkraad voor Hiliegersberg-Schie- broek heeft in de maandagavond gehou den vergadering ernstig bezwaren ge maakt tegen de plannen van B. en W. om Terbregge „door te snijden". De Prins Aiexanderpolder krijgt namelijk een wijkopbouworgaan, Hillegersöerg- Schiebroek behoudt de wijkraad. Het ge volg is dat een „Alexanderstad" van het wijkraadsgebied zal moeten worden af gesneden. B. en W nu willen de grens door de Rotte trekken, dwars door Ter bregge. De bezwaren richten zich vooral te gen deze deling. Terbregge is een oude woongemeenschap met een eigen verenigingsleven. Een ander bezwaar is dat een stukje van een oude ge meenschap voor een experiment met wijkopbouw samen te voegen met een geheel nieuwe wijk. De wijkraad zai B. en W. suggereren de driehoek ge vormd door Rotte en delen van de in De Britse ambassadeur in ons land. Sir Peter Garran, heeft maandagmiddag in het Sophia-kïnderziekenhuis aan de Gor- delweg in Rotterdam het elfde congres van de ..British Association of Paediatric Surgeons'* fde Britse vereniging van kin derchirurgen) geopend. Burgemeester mr. G. E. van Waistim en zijn echtgenote waren bij de opening aanwezig. Tweehonderdvijftig artsen uit de ge hele wereld, gespecialiseerd op het ge bied van de kin-derchirur-gie, sullen in de komende vier dagen speciale zittingen houden over de algemene chirurgie, -de hart- en longehirurgie, de urologie en de orthopedie bij kinderen. De congressisten zullen ondermeer een excursie maken naar de Philips fabrieken in Eindhoven. Het congres, dat voor de tweede keer buiten Engeland wordt gehouden, staat onder bescherming van H.M. de Konin gin. Hare Majesteit heeft maandagmor- gen in het paleis Soestdijk een delegatie van het congres ontvangen. De chirurg D. Vervat uit het Sophia kinderziekenhuis leidde maandagmiddag als voorzitter het congres in. Hij wees op het belang van deze gespecialiseerde tak van de medische wetenschap. Hij vroeg van de vergadreing een ogenblik stilte ter herdenking van <je onlangs Tenslotte hield mevrouw I Forshall uit plotseling overleden voorzitter van de Liverpool een medisch technische rede. vereniging. James Johnston Mason Brown ^n-gen bifde^Ko- uit Edenburgh ninklijke Roei- en Zeilvereniging m Rot- De ambassadeur hield een kort geestig terdam. Voor dinsdagavond stond een speechje waarin hij eigen ervaringen officiële ontvangst -ten stadhuize op het mot kinderartsen memoreerde. programma. mmmm 'awSSS aanleg zijnde rijkswegen 16 (oost-west; en Utrecht—Rotterdam (zuid-noord) bij het wijkraadsgebied te laten. Uit de wijkraad werd een com miss gevormd ter voorbereiding van een r B. en W. te richten verzoek om een wijktentoonstelling te organiseren over de toekomstige Lage- en Hoge Bergse Bossen. De wijkraad heeft met het Q.E.B. ge sproken over de moeilijkheden die zijn ontstaan door de aanleg van plastic wa terleidingbuizen waardoor aarding niev mogelijk is. De aarding is de plicht van de bewoner zelf. Het goedkoopst kan dat gebeuren wanneer groepjes van vijf bu ren voor gezamenlijke rekening dit la ten doen. Verder wérden enkele binnengekomen klachten behandeld, zoals over de zeer slechte bestrating van de Kleiweg. Het schijnt niet mogelijk te zijn dit spoedig te verbeteren. Ook werd gesproken over net door hengelaars vertrappen van de rozestruiken aan de Schierboekse singels. Men wil trachten speciale plaatsen voor hengelaars aan te wijzen en andere te verbieden. Voortdurend politie-in- grijpeii achtte de heer P. Ligtvoet min der juist dan het aankweken van meer burgerzin. (Van een onzer verslaggevers) „Schande", zo noemde enkele wijkraads leden van HiUegers'berg-Sehiebroek in de vergadering van maandag de wijze waarop in de kranten is geschreven over een geval van ziekte van Weill dat zich in het zwembad Wilgenpias In het kader van de Duitse week te Rotterdam worden van Duitse ziide in de periode van 22 tot en met 25 sep tember enige interessante cultureïe ma nifestaties geboden. Dinsdag 22 september brengt het Lan- destheater uit Hannover in de Rotter damse Schouwburg „Die Zauberflöte" van Mozart. Onder directie van Giinther Wieh en in de regie van Reinhard Leh- mann treden daarin o.a. op: Barr Peter son, Theo Altmeyer, Leonard Delany, Hans-Joachim Heidrich. Joachim Sie- mann, Maria Kon toy. Eva Brinck en Hu- bert Weindel. Woensdag 23 september geeft het Stadt- theater Hildesheim in de Rotterdamse Schouwburg een voorstelling van Dür- renmatts „Romulus der Grosze". Dezelfde avond bespeelt prof. Richter het orgel van de Laurenskerk en presenteert het Münchener Marionettentheater in de schouwburg De Lantaren een voorstel ling van de opera „Die Kluge" van Carl OrfL Donderdag 24 september voert een ge zelschap uit Keulen „De gebroken kruik' van Heinrich von KI eist op in de Rot terdamse Schouwburg. Vrijdagavond 25 september besluit de Berliner Philharmonic deze feeks ma nifestaties met een concert in de Ri- vierahal onder leiding van Hans Schmidt Isserstedt Jieeft voorgedaan. „AH file oppervlaktewater van heel Rotter dam is besmet en elk jaar komen er gemiddeld vijf gevallen van de ziekte van Weill in Rotterdam voor. Het wa ter van de Wilgenpias wordt regelmatig door de Keuringsdienst van Waren on derzocht en de rapporten gaan regel matig naar de Inspecteur van de Volks gezondheid „Door een onverantwoorde publikatie is liet bezoek aan de Wilgenplas terugge lopen; terwijil -de kwaliteit van het zwemwa'jr in verhouding tot -dat van andere open baden goed is." De Koningin heeft gisteren op Paleis Soestdijk een delegatie ontvangen van deelnemers aan liet internationale congres voor kinderchirurgie, dat in kotter- dam wordt gehouden. De Nederlandse wielrenner Jan Jans sen, een van de geselecteerden voor het wereldkampioenschap op de weg voor rnofs, heeft maandag in de Franse plaats Brioude een wedstrijd over 112 km op eijn naam gebracht. De Ossendrechter versloeg m de sprint de Fransen Fa- ges en Milesi, die respectievelijk twee de en derde werden. De tijd van Jans sen was 2 u. en 29 min. j (Van onze Leidse redactie) Op de oprit van de Leiderdorpsebrug in Leiderdorp is een 19-jarig meisje, dat twee honden uitliet, door een ongeveer 30-jarige man aangevallen. Bij de worste ling kreeg hij de punten van haar sjaal te pakken, waaraan hij zo lang trok dal het meisje bijna buiten kennis raakte Een van de honden schoot echter toe en wierp de man op de weg. Het meisje kreeg daardoor de gelegenheid de meest agressieve hond de muilkorf af te doen, waarna het dier de man vrij ernstig ver wondde aan de benen. De aanvaller sloeg op de vlucht. De rijkspolitie te Leiderdorp heeft de zaak in onderzoek. De man had een rode bromfiets met zilverkleurige tank bij zich. Hij is ongeveer 1.85 m lang, heeft een fors postuur, bolrond gelaat, opval lend gaaf gebit en donkerblond achter over gekamd haar. Hij droeg een donkere manchester broek en een grijze driekwart regenjas van zware stof. Verwacht wordt, dat de opening van de Van Bricnenoordbrug de verkeers- congesties bij de Maasbruggen en de Maastunnel zo niet geheel dan toch ten rie'e zal oplossen, hoewel do verkeers situatie bij het ..Kralingseplein" op dit punt nog wel enige moeilijkheden kan op'evercn. De politie heeft hiervoor reeds op verzoek en ten behoeve van Rijkswaterstaat een automatische ver keersregeling ontworpen en daarbij enige beschouwingen gewijd aan de toe komstige verkeerssituatie op het noor delijke bruggenhofd en de Van Brienen- oordbrug. Uit berekening van de capa citeit is gebleken, dat bij het openen van de Van Bricnenoordbrug op spits uren kilometers lange files kunnen ont staan die op de verkeerspleinen op de zuidelijke en noordelijke Maasoever grote moeilijkheden kunnen veroorza- Ken. In een daartoe ingestelde commis sie wordt dit vraagstuk thans bestu deerd. Verdere knelpunten verbond hou dende met de Van Brieneoordbrug zijn: de Stadhoudersweg tussen Statenweg en Blijdorpplein, het Oostplein en het kruis punt Boezemsrngel-Goudse Rijweg en net traject Boezemstraat. ft Ambtelijk is overeenstemming be reikt over het invoeren van eenrichtings verkeer in de binnenstad ten westen van de Coolsingel. Invoering van eenrich tingsverkeer ten oosten van de Coolsin gel wordt thans bestudeerd, ft Om aan het euvel van de sloop auto's die op straat worden neergezet het hoofd te kunnen bieden, is reeds thans een afzonderlijke dienst in het le ven geroepen, die in. samenwerking met de autocentrale dit kwaad zal bestrij den. Hoofdagent *oor Cttroèn en Penhard automobiel *oor Rotterdam omstreken. PVNAMOST R. 16.S TEL 010.-7/8700 Ef2amelgeb3iiw R'dam-Zuid (Van een onzer verslaggevers) De rechtbank te Rotterdam heeft vanmorgen de dertigjarige Duitse zee man M.W. veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. M.W, had de zeeman F. Hartl ernstig mishandeld «n daarna in bewusteloze toestand op de Waalhaven achtergelaten. Hierna is Harti door een taxi aangereden en over leden. Tegen M.W. was twee jaar ge- eist. Een medeplichtige in deze zaak, de 21-jarige matroos W. H. K., werd ver oordeeld tot zes maanden. De eis tegen K. was een jaar. De rechtbank veroordeelde verder de 44-jarige vertegenwoordiger G.C.J. C. uit Breda voor een lange reeks flesse- trekkerijen tot een jaar en negen maanden. De eis was twee-en-een half jaar. ft De 28-jarige beroepsloze J.F. werd tot elf maanden, waarvan drie voor waardelijk veroordeeld voor een serie inbraken. De 56-jarige boekhouder J.V. uit Den Haag kreeg voor flessetrekkerijen 4*»»„ 1 - - Gisteren is' in het ziekenhuis St, An- nadal te Maastricht de 52-jarige mevr. J, H. W. Thonon-Veugen uit Maastricht overleden aan de gevolgen van een ver keersongeval. Vrijdagmiddag stond zij aan de kant van de Brusselseweg te Maastricht toen zij door een personen auto werd geschept, die uit moest wij ken voor een bus. Naar aanleiding van dit. ongeluk vond vanmiddag een gerech telijke reconstructie plaats onder leiding van de officier van justitie mr. P„ Schenkenberg van Mierop. Op de Bredaseweg in Rljsbergen is de 5-jarige Cornelia Agnes Wilhelmina Roeiands toen zij gistermorgen met haar fietsje plotseling de weg overstak door een Belgische vrachtwagencombi natie gegrepen en op slag gedood. Het kind stond rechts van de weg en stak vlak voor de naderende vrachtwagen over. De groepscommandant van de rijkspolitie te Zundert verzoekt de be stuurder van een open vrachtauto die vermoedelijk getuige is geweest van dit ongeluk zich te melden. De rijkspolitie in Zundert is bereikbaar onder netnum mer 01696-2390. De 29-jarige handelaar in land bouwwerktuigen Van de Muyzenberg uit Wanroy (N.B.) is omstreeks midder nacht te Venray door onbekende oor zaak met-zijn auto over de kop geslagen. Hij is enige uren later in het zieken huis overleden. ft De zevenendertigjarige Apeldoorner D. Foekema die zaterdagavond bij het oversteken van de Stationsstraat in zijn woonplaats op een zebrapad werd aan gereden door een personenauto is in de afgelopen nacht -in het St. Lidwina ziekenhuis in Apeldoorn aan de ver wondingen bezweken, ft De anderhalfjarige Rob Weersink is gistermiddag op het erf van de boerderij van zijn ouders in de buurt schap Hesinghe door een achteruit rijdende vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Gisteren is de negenjarige Rene Beu- mer verdronken in het ondiepe bad van het zwembad in het Voornsehe Kanaal te Hellevoetsluis. Omtrent de oorzaak van het ongeluk tast men in het duister. Het vermoeden bestaat evenwel dat de twaalf maanden waarvan drie voorwaar-jongen, die aan toevallen lijdt, in het ce.qk opgelegd. water een aanval van zijn kwaal jteeft

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 2