K. J. HEYBOER'S COMITÉ HIELD LAATSTE REIS VAN 1964 CAB liet Schiedammers weer intens gemeten w Geld en nog meer auto's nodig Bomen verdwijnen voor verhoogde waterkering if Twee mannen gepakt voor reeks van diefstallen Geef K Parktoernooi in Spieringshoek gaat starten fege Yan Dalen N.V. Goede vrienden Teleurstelling bij A. de Jong Adressen Morgen zesde drumbandfestijn Voor ruim tien mille buit Ds. G. Grootjans overleden II ook geschikt als wandtege? pE ROTTERDAMMER VRIJDAG 4; SEPTEMBER 1964 f| (Van een onzer verslaggevers) FE leven snel, we leven goed, geborgen in de bolken van de hoog- conjunktuur, ingevet door de welvaart, ingebed in lagen van sociale voorzieningen en verzekeringen. We gaan weken met vakantie naar het verre buitenland, omdat we daar recht op hebben na elf maanden hard werken en dit alles bij elkaar moet er wel toe leiden dat we deze gang van zaken heel gewoon zijn gaan vinden. Dat het niet zo ongewoon is, valt zelden te constateren. Enkele malen per jaar kan men met een andere realiteit worden geconfronteerd Dan gaat de CAB op stap, niet naar Italië, maar zomaar het land in en het worden dan altijd stralende tochten. Het geluk wordt da ngeschon- ken aan stadgenoten die niet of zelden buiten de deur komen, die soms maanden achtereen van bed naar huiskamer gaan in een soms niet al te comfortabel huisje. Die straaltjes zon worden enkele ma len per jaar geschonken aan de pupillen van het Comité Auto- en Boottochten voor gebrekkigen, het comité CAB, dat de „reuzen Schiedammer" K. J. Heyboer samen met het schoolhoofd K. Lub in 1928 oprichtte. Rekord KUNST CENTRUM GARAGE PASSIEF Bekend Oud-papier Uitmuntend Het onbegrip is zelfs aanwe zig bij de Gemeentelijke Sociale Werkplaats,waar men Van een pupil; die uitverkoren en dan ook uitgekozen wordt om mee te mo gen gaan, eisi dat bij daarvoor, „een snipperdag" neemt.,k:- DE CAB heeft goede vrienden en dat is wel noodzakelijk, want dit belangrijke werk wordt belangeloos verricht. Maar het kóst uiteraard vele honderden guldens 's jaars. ■pERSONEEL van de.dienst van gemeentewerken in Schiedam heeft dezer dagen bomen geveld op de kruising vande" twee lanen die voor de ingang van het vroe gere hoofdveld van SVV leiden naar de richting Prins Bernhard laan. Het is maar een klein groepje bomen, maar hét is uiteraard weer een verlies' aan gróeh in het Volks park en Sterrebos, dat in de korte tijd van het bestaan steeds weer besnoeid werd. Liefde k r - - woninginrichting - BROERSVEST 64-<S fabrieks partij n Z>r<zoJ- heefi-de. ho/sfe. mecftf'ne vs>o*> e/hr I A. DEN DRAAK (Van een onzer verslaggevers) Ook in 'het tennispark Spieringshoek le Schiedam begint zaterdag het jaarlijk se parktoernooi. Hier zullen ia de ko mende drie weken vierhonderd partijen torden gespeeld. Het aantal inschrijvingen vormt een •ekord. Er wordt gespeeld in vier afde- ingen: A, B, C en de beginnelingen in fieling D.. In afd. A is A. Hofman als één ge- Iliaist. Hij was vorig jaar winnaar en zal si zijn plaats moeten verdedigen tegen ie jonge garde,- waarbij we vooral van §!sap Beyer wel wat verwachten. Hij ;eeft twee maanden lang toernooien ge steld en een week in het oefenkamp na de K.N.L.T.B. doorgebracht. Een bestede tennisvakantie die zijn zeker ten goede zal komen. I)S 82-jarige K. J. Heyboer, u een van de oprichters van het CAB, Verder lis Harry Meyer zeker in staat gfe! aüe tegenstanders lastig te maken. Ja B zijn H. Wieche en W. Baard de ge- Saatste spelers, maar ook zij zullen het set gemakkelijk krijgen. In C is het een alkpmen open strijd wie de eerste prijs il Ontvangen, hoewel W. J. Berg toch al.een grote kanshebber is. In afd. D is (t (afwachten wie over -het meeste ten- ij slalènt beschikt. Dit wat de 'heren be reft Bij de dames zal de strijd in „A" niet ïinder hevig zijn. Eily Voorwinde moet iar titel verdedigen en Jos Legen zal aker proberen het verloren terrein te- 1ps te'winnen. In ,.B" is R'>" Akkerman waarschijnlijk i sterkste - als gevaarlijkste tegen- 1 Mister rrr "lagnin. In „C" is mevr. iarreman a" én geplaatst, verder zijn vele kansh oobers. Om-al deze partijen te spelen wordt er Morgens om 10 uur begonnen, tot 17 i Jr. - Nu is het uitgegroeid tot een instituut, een perfekte organisatie onder de dyna miek e leiding van A. Tlh. en Bram de Jong, en het is tevens een grote familie geworden van Schiedammers, die hun tijd en auto ter beschikking stellen en van de met 'hen bevriende pupillen. De laatste reis van dit seizoen werd donderdag gehouden. De toont ging naar Heemstede. Het werd een feeste lijke dag. Een lint van soms drie tot vier kilometer lang heeft zich twee maal door het Hollandse landschap ge slingerd om de gehandicapte Schiedam mers zo veel mogelijk te laten zien. j jAT het een goede tocht werd over dikwijls weinig békende wegen, is te danken aan reisleider Sohuddebeurs, die als een goed coureur de wegen altijd van te voren verkent. De laatste CAB- tocht van dit jaar bracht -niet alleen ber gen levensvreugde en weer wat -nieuwe moed in vele harten, maar het werd oo-k een rekord. De CAB kreeg 'ditmaal name lijk 45 ..auto's met chauffeur (gratis uiter aard) ter beschikking.) en dat betekende dat meer pupilen kondein genieten dan voorheen mogeijk was. Het werd een re kord, 45 auto's met 180 reisgenoten, waar van een 120-tal pupillen. De CAB zou de stoet nog wel groter willen -maken, maar dan dienen nog meer Schiedammers zich met hun wa gens beschikbaar te stellen. Het groter worden van zo'n colonne brengt even wel ook mee wat de heer Schudde- beurs zo stelde: „We wilen het graag, maar het Igaat ons natuurlijk veel meer geld kosten en dat geld hebben we niet, dat moeten we bijeen babbe len met oud-papier, loterijtjes e.d.". Naar traditie reden de personenauto's met de geelzwarte Schiedamse vlag voorop en met colonnenummer op de achterruit door Scdiemda, om de pu pillen te halen bij hun-woningen of in de tehuizen. Om negen uur stonden de meeste auto's al op de Maasboulevard, maar het sein voor vertrek kan eerst laat om vijf voor tien worden ge geven. CJUDDERENDE op een zacht pitje bloeit het kunstleren in Schiedam. Het zachte pitje is enkele jaren ge leden ontstoken en liet ziet er nu wel naar uit dat „de kunst" vaste voet heeft in Schiedam. Niet altijd is er veel akti- viteit, maar dat behoeft ook niet, .zij bet dat de dynamiek weleens een voor culturele zaken binnenkort voor de no dige stimulansen kan zorgen. Dat zou Schiedam ten goede kunnen komen. De trachten zijn er en het behoeft dus niét moeilijk te zijn het latente attent te maken. QF wel altijd begrepen wordt dat Schiedam is gediend met initia tieven, geloven wij niet. Er kan vol doende uit de ervaringen van het re cente verleden worden geput o-m er op te wijzen dat vele vooruitstrevende lieden maalt wat hebben moeten „aan modderen", omdat de nodige steun elt Wangstelling ontbrak. Dat is een merkwaardige zaak, want wel is dui delijk gebleken dat de geboden initia tieven hehhen aangetoond dat Schic- dam een gunstige voedingsbodem heeft voor een.kunstleven, dat een centrum Hel ons voor een demonstratierit buys BALLOTLAAN 4 VL AARDINGEN Telefoon 8700 zou kunnen zijn voor een groot gebied. Men loopt evenwel niet zo hard ia Schiedam en dikwijls spreekt men. lie ver over kunst en cultuur, dan dat men doet. niKWIJLS ook werkt men liever. H tégen, omdat bepaalde aktiviteiteu wat al tevrijbuiterig buiten het be kende stramien wénsten te vallen. Da* ondervindt dezer dagen ook de jonge Cees Bouw, die meende heel enthou siast met wat vrienden van de Rotter damse Academie in het Schiedamse Nieuwland wat verlier te brengen. H ij creëert een kunstgalerie in een garage in de Van Idenburghstraat. ïnmiddell hebben ambtenaren zich al gemeld bij Cees Bouw en familie. Een garage is bestemd te dienen als garage en daar mee basta. Cees Bouw's galerie is ten dode gedoemd, zij het dat Cees Bouw toch voortgaat met zijn werk. Zijn ga- lerietje kan altijd nog gesloten worden, onder belangstelling van de pers en onder protest. Als ik mijn auto blijf stallen in die garage, dan maakt men mij niks, is al gezegd, en de groente boer zet zijn kisten wèl in zijd garage, is al gezegd. We wachten dus af of Schiedam-Nieuwland nog kunst zal zijn in de Idenburghstraat. /"WERIGENS heeft Schiedam al D meer galeries, zoals wij bericht ten. Het oudste galerietje, dat van Wiegman in de Passage, is zelfs al aan uitbreiding toe. Een zoon van Theo Wiegman beijvert zich om meer ruimte te scheppen onder en boven de huidige galerie, zodat er binnenkort weer meer te zien is op dit gebied. Er komen meer groeps- en wisselexposities. We zijn be nieuwd. Schiedam snakt naar ver frissende akliviteiten en gezien de belangstelling van elderB, gaan de particuliere initiatieven in Schiedam nog steeds de goede kant uit, ook al blijft de belangstelling van over heid en instanties teleurstellend pas sief. Keurig achter elkaar reed de stoet daarna over de Maasboulevard, West- frankelandsedijk naar de Julianalaan, toegewuifd door Schiedammers. De co lonne werd voorafgegaan door een en kele politieman In auto. Hij verrichtte een goede prestatie, want eerst loodste hij de sliert over het gevaarlijke kruispunt B.K. Laan Vlaeardingerdijk en daarna slaagde hij er in langs de 45 auto's te racen om toch nog op tijd voorbij de Burgemees ter Van Haarenlaan te komen op de Overschieseweg, bij de Hulpbrug, waar de karavaan door het knelpunt werd geleid. Toen ging de stoet verder op eigen wielen. GEREDEN werd door Berkel-Rodenrijs, door een mooi en gelukkig nog onge havend landschap, langs Alpb-n, Lei- muiden. langs de uitgestrekte Westein- derplassen om tenslotte in het door bos sen omgeven restaurant Groenendaal te Heemstede te komen. Daar is de Schie damse CAB wel bekend. „Dat is zo'n fijne vent, hij haalt ons het vel niet ever de oren, hij vindt het een eer dat wij hier komen", zegt de oude Heyboer en als de nestor van de CAB iets zegrt dan; kan men er staat op ma ken. Op het terras werd koffie gedronken, daarna vulde het grote gezelschap de ruime eetzaal, waar om tien over een het diner begon. Dat diner werd enkele malen onderbroken voor de stimulerende speeches van voorzitter A. Th. Sehudde beurs. Penningmeester A. de Jong, die na het overlijden van de heer M. P. Hey boer tevens de secretaris is, had in die teijd met zijn papieren voor de regeling van het geheel gezorgd. De toespraken van Sehuddebeurs zijn onnavolgbaear, hij maakt een kwink slag, spreekt een pupil persoonlijk toe, getuigt van de ernst van het werk van de CAB. „Er moeten 15.000 loten worden verkocht, jullie doen allemaal mee. want het geld hebben we hard nodig voor de CAB. Denk erom dat je allemaal aanwezig bent op onze Kerst middag op zaterdag 19 december. We hebben Truus Steenhouwer weer in ons midden, ze is een jaar in Bergeik geweest en ze gaat er weer naar toe. Ze leeft op karnemelk en roggebrood". Middenin de zaal staande creëert Sehud debeurs zo de lach en de vertrouwelij ke stemming. „We hebben vandaag een pupE die vijftig jaar getrouwd is" en met een brede armzwaai „applaus voor mé- vrouw Koogjë". Prompt zingt iedereen „Lang zal ze leven". „De. festiviteiten houden niet op, de zoon van Levens, een CAB-familie van automobilisten, heeft de vijfde dochter gekregen, dat belooft wat voor de toe komst, het worden allemaal goede ge leiders voor onze tochten." Sehudde beurs deelt mee dat mevrouwKoogje iedereen op bruidsuikers tracteert en het gezelschap antwoordt met het zingen van „Wie zal dat betalen". Sehuddebeurs spot met het feit dat de colonne wagens niet aaneen kon blij ven -op de smalle wegen en vervolgt: „Graag wil ik nieuwe vrienden begroe ten, ik zie dat we nu al vier loodsen in ons gezelschap hebben, dat is prettig, we hebben al gemerkt dat we zo goed geloodst hierheen zijn gekomen." KLATEREND applaus valt mevrouw A. Verhoef-Poot ten deel. Zij is even tjes uit Schiedam gekomen om mee te delen dat zij van haar oud-papierakties 500 kan bijdragen voor de CAB. EUy Sehuddebeurs heeft mevrouw Verhoef 'om twaalf uur uit Schiedam gehaald en tijdens het diner wordt het geschenk overhandigd. Mevrouw Verhoef vertelt daarbij dat het geld op straat ligt, dat bewijst haar oud-papieraktie, die in een reeks van jaren al heel '.yat duizendjes heeft opgeleverd. Tenslotte gaat men buiten zitten in de zon onder de bomen en iedereen maakt met iedereen kennis. De gelukkigen gaan wat wandelen ondersteund door hartelijke CAB-rijdsters en iedereen is in een weldadige stemming. „Zo, ou we taaie", zegt de heer Heyboer, die voor het .eerst weer deelneemtaan een tocht, omdat ook hij, de vitale onver woestbare, de last. van zijn 82 jaren gaat voelen. Vroeger was er geen CAB-tocht denkbaar zonder Heyboer. „Zo Jan, dag Joop", zeggen de pupil len en ze worden bij elkaar gezet in een ozonrijke sfeer om ongedwongen te kun nen babbelen. 'Naar traditie ook is Dan ny Forehead met de pet van Ruseier rondgegaan. Het is een enorme etalage pet, maar zo'n pet beantwoordt aan het goede doel, want iedereen stopt een flink bedrag in de grote petzak. die de sympathieke Forehead onvervaard aan sleept. De eigenaars van restaurant Groenen daal met de Schiedamse CAB be vriend- van vóór de oorlog verhogen de feestvreugde door aan de pupillen boeketten bloemen uit te reiken. Om kwart over vier roept Sehudde beurs dat het tijdstip voor vertrek ge komen Is, men vertrekt dan een half uur later richting van de kust. Daai worden de bloemenvelden nog her en der intact bekeken, daar worden de duinen en de boulevards bezien, het zon licht speelt fascinerend hel op de zee en 129 Schiedammers genieten intens. De stoet valt onderweg uiteen, wanl het is vrijwel onmogelijk om een geslo ten keten van meer dan twee kilometer lang te blijven vormen. Wagen nummei 45, het busje van mevrouw De Koster, geraakt daardoor ver achterop. Chauf feur Levens, die om zeven uur bij zijn vrouw in het ziekenhuis en de jonggebo ren dochter zou moeten zijn, rijdt om streeks die tijd met pupillen door hei Westland over de Vlaardingcrdijk naar Schiedam. Omstreeks die tijd hadden de meestp auto's hun passagiers in de wijken ai thuis gebracht, waar ze opgewacht en in gehaald werden door hartelijke en in de vreugde delende huisgenoten. DE CAB-tocht de vierde dankzü mannen als Sehuddebeurs. De Jong, Hakkert, Forehead, Sitton, de loodsen, Jan de Groot en zeker niet te vergeten de dames die als chauffeuses tevens on ontbeerlijke geleidsters functioneren, jfZEN van ds ouderen die reits- achtif -heeftgenoten van,de tocht. dames die immer de CAB steunen als mevr. Levens, mevr. De Koster, de dames Kester met de altijd aanwezige'koekjes, mevr. Forehead en de andere enthousiaste medewerkers, die met hun hartelijkheid en aktivïteit de CAB tot een kostbaar in stituut hebben gemaakt. Viermaal 'per jaar stellen Schiedam mers belangeloos hun auto én tijd be schikbaar. Er dienen nog meer auto's met chauffeur te komen, want nog steeds moeten er pupillen in woonkamers en tè- huizen achter dé ramen blijven zitten. Er dient echter dan ook meer geld 'te komen. De heren Sehuddebeurs. (Stad houderslaan) en A; de Jong (Rotterdamse- dijk) geven gaarne inlichtingen, aanvaar den graag elke medewerking.. Dat de waarde van dit werk helaas niet altijd begrepen wordt, hoort men bok uit het feit dat er bedrijven zijn die hun personeel wel een vrije dag geven om als chauffeur de CAB van dienst te: zijn, maar daarnaast zijn er bedrijven die van hun chauffeur verlangen dat hij voor dit werk een snipperdag neemt. (Van een onzer verslaggevers) Daarom is de CAB zeer dank baar voor het vele werk dat me vrouw A. Verhoef-Poot, Stad houderslaan 33, telefoon 62324 verricht. Zij haalt oud-papier en gros .op. Zij heeft daarbij de steun van de heer Hersbach (Do'eleplein)die voor het ver voer zorgt en bovendien heeft ze de laatstetijd in de wijken medewerkers die het oud-papier ophalen en tijdelijk opslaan. Daardoor kon mevrouw Ver hoef gisteren 500 aan de CAB overhandigen als een deeltje van haar akties, want ae CAB krijgt wel meer geld en boven dien is veel van de opbrengst van het oud-papier bestemd voor het Zonnehuis Boerhaave- laan. De bewoners van de Parkweg- Jlat (bij-de Spoelingbrug) heb ben een gezamenlijke aktie. On der leiding van mevrouw Le vens sparen de bewoners kran ten en verder oud-papier. Dat wordt' van tijd tot tijd verkocht. Het resultaat is dat er nu reeds J 200 aan oud-papiergeld is bijeengegaard. Men zal trach ten driemaalzoveel te sparen Dan wordt het geld aan de CAB geschonken, om er een invalide wagen voor te kunnen kopen. Dan heeft een groep, stadge noten wederom een ongelukkige stadgenoot gelukkig gemaakt, het sparen van wat oud-papier heeft/het dan mogelijk gemaakt dat een gehandicapte Schiedam mer niet meer in zijn woning gekluisterd zit. O De Schiedamse arbeidersmuztelcvereni- ging Crescendo, opgericht 2 november 1914, zal maandagavond 14 september om 8. uur in hetVolksgebouw de feestelijke jubileum- vergadering houden' ter gelegenheid van het' 50-jarige bestaan.' T\E oud-papier-aktie die ;on'der ■IJ leiding van mevr. Verhoef wordt gehouden ten bate van het' Zonnehuis en de CAB, heeft tevens een aantal contactadressen in de Schiedamse wijken. Dat is voor het westen mevr. Verveen. 'Kortlandstraat 3, voor Schiedam-Zuid mevr. Uïrich, WH- helminaplein 1, dan verder mevr. Verhoef, Stadhouderslaan 33. Hier kan men papier kwijt ten' bate van deze akties. Ditmaal moeten, bomen verdwijnen voor de aanleg van de verhoogde wa terkering. Dit werk is lange tijd aan gekondigd'en uitgesteld: Nu de voet balclub SVV is verdwenen; is het-werk op gang gekomen. Dat is duidelijk te zien op het vroe gere hoofdveld, waar'dé opstallen zijn gesloopt, waar dikwijls een hoog vuur van afvalhoutoplaait. Tevens rijden er zware zandauto's op en aan,' om üet zand te storten op het' nieuwe, tracé van de. Westfrankelandsedijk. Die dijk komt niu haaks" op het stukje dijk dat naast de. scheepswerf De Jong ligt en leidt naar: het eind van de Wil lem de-Zwijgerlaan, bij'het in de toe komst aan té leggen parkjevoor het F r an soi s Ha v e rs ch midtbej a ar üe-ntehui s. De Westfrankelandsedijk wordt dus bij de Wühelminahaveri ten dele een honderdvijftig' metèr naar dé zijde van de stdd. gelegd. - •- Het vellen .van de bomen geschiedt evenweL tot grote teleürstelliitg van on ze^ medewerker, de heer A, de Jong.: Hij heeft reeds vele jaren lang van zijn liefde voor Sterrebos; en Volkspark ge tuigd. Dat deed hij ook al, in 1934, toen hij bij' het zilveren bestaan van het Sterrebos gewaagde -van de .grote ver scheidenheid van vogels jn; park en bos, Hij schreef toen éen belangwek kend jubileumartikel Vandaar .dan ook dat de heer De Jong ons nu schrijft: „In bet Schie- damse Volkspark wordt momenteel de bijl weer -danig gehanteerd. Tsi van forse populieren eh' wilgen, als mede veel heestergewas worden om gehakt. Naar ik vernam moet de Frankenlandsedijk; naar binnen wor den verlegd teri-behoeve van uitbrei ding van de -scheepswerf die daar in de buurt is gevestigd. Hetkomt -mij overigens voor, dat deze werf nog over een flink stuk terrein beschikt, dat nog steeds vólkomenbraak ligt. Toen indertijd de werf zich. hier ves tigde en er een veel groter Heel van het Volkspark aan opgeofferd moest wor den, Werd 'van gemeentewege dé toe- zegging gedaan, dat dit de laatste aan- slag op het mooie Volkspark zou zijn. Mijn vraag Is: waarom geen woord ge houden? Ên is dit nn weer de laatste keer? Het gaat. alle natuurminnaars aan het hart, dat men .zo, gemakkelijk fraaie bosschages en 'kapitale bomen zonder blikken of blozen neerhaalt. Op de BJC.laan, zijn éveneens ver scheidene bomen gerooid, waaronder heel mooie exemplaren. Een boom, een ginkgo, die tot de familie der naaJdbo- men hoort, maar niettemin bladeren draagt,- is tot dusver de dans ontspron gen én wij rekenen ér beslist op, dat deze zeldzame boom behouden zal blij ven.' Het is vanzelfsprekend, dat het. aan tal zangvogels vanwege liet rooien van heesters ..en bomen belangrijk in aantal afneemt. Dat begon al bij de eerste aan val op het Volkspark en het ligt voor de hand, dat wij steeds minder soorten zullen aantreffen. Vogels hebben een belangrijke functie'inde bos-, tuin- en landbouw." yjflEVROUW A. Verhoef-Poot overhandigt de heer A- .T. Sehuddebeurs, voorzitter van het CAB, een enveloppe met. 500 gul den, bijeengebracht met het in zamelen van oud-papier. Tlturlede: Opening sportpark PPSC en SFC, 11. Plantage e.o.: Zesde Drumbandcon cours 13. défilé, 16. Stadhouderslaan: Tennisbanen Van Vliet. Parktoemooi, 10. Spieringshoek: Tennisbanen Van der Torre, Parktoernooi, 10. Dagblad „De Rotterdammer", Schie damse redactie. Lange Kerkstraat 82, tel. 641 5 4, b.g.g. 1 1 5588' (toestel 62, na 18 uur b.g.g. 19 588 5) alleen voor redactie-aangelegenheden: Agentschap: mevrouw J. v. d. Hock- Hoogendam, J. Steenstraat 29. telefoon 65451 (alleen voor klachten, adverten ties en abonnementen, b.g.g. telefoon 115588). Klachten bezorging: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.3(h-19.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 64666. alarm brandweer 69123; alarm G.G. en G.D. 29290. (Van een onzer verslaggevers) Morgen "is het weer een kleur- en klankrijk feest in de Schiedamse Plan tage. Dan laten vanaf 13 uur troms uit Amsterdam, uit Vlissingen en verder uit de gehele omgeving van het Waterweg- gebied zich op de beste wijze horen opLange Nieuwstraat. De 24-jarige ketelmaker H.. V. en zijn 21-jarige vriend en olieman J. G. V., béiden uit Schiedam zijn gearres teerd wegens inbraak. Zij bekenden vier kraakjes te hebben gezet en een reeks diefstallen te hebben gepleegd. Zij zijn ingesloten in het huis van Be waring in Rotterdam. Het duo had het vooral gemunt op bandrecorders, televisietoestellen, ra. dio's etc. kleding en sieraden lieten ze evenwel ook niet onaangeroerd. Ze braken in hun woonplaats in in een radiozaak, in een kledingmaga zijn en -in de woning van een arts. Plein Eendracht en voor het openlucht podium in de Plantage. Dan laten de leden van bijna 40 drum bands de veelheid van variaties van hun uniformen en instrumenten zien. Dan zijn befaamde drumbands als Jubal.uit Rotterdam, de RAVO-band en anderen te zien, veel gevraagde bands, die al tijd feestelijke evenementen opluisteren. Uiteraard nemen opk Schiedamse bands deel. Men kan o.a. Harmonie van de CJV zien. voor het laatst in de oude uniformen. Er is tevens een band ge vormd dor meisjes, namelijk de band van de padvinderij uit Rotterdam. Kortom, zaterdagmiddag vormt het 6e drumbandeoncours Schiedam een spektakelstuk dat veel belangstelling gaat trekken Om vier uur nemen alle korpsen deel aan een défilé voor burge meester J. W Peek, het laatste in zijn ambtsperiode, dat gehouden wordt in de In Den Haag bezochten ze het Bandrecordercentrum. In het West- land stalen ze van. tijd tot tijd klip pen. Ook namen ze een nieuwe koel kast, die even opéep stoep was neer gezet, weg. Bij huiszoèking kwam het "ver grote deel van de' buit te voorschijn. ,De waarde ervan wordt op meer dan 10.000 geschat. Amerikaanse Colovinyltegels, nü ruim twee gulden per m2 goedkoper. Celovinylcegels... U weet hoe 'ze Uw keuken, gang. Huis- of slaapkamer een heel ander aan zien geven. Hoe U deze handige tegels zelf (volgens een schriftelijke ge bruiksaanwijzing) kunt leggen en daardoor alleen al aanmérke- lijke kosten bespaart. Colovinyltegels, normaal 7.70 per vierkante meter, nu een schitterende amerikaanse kwali teit, in de originele overzee verpakking, moderne tegels vaii 20 x 20 cm,-in uitlopende kieu- ren, koopt U nü rüiin twee gulden per, meter goedkoper dan normaal. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze a:Beri- kaanse-colsvinyltegels, 20 x ZÓj cm, (per vierkante meter 75 tegels) in de kleuren groen, wit. blauw, geel en rood, waarmee U naar hartelust kunt combi neren, per Vlerkante; meter voor Géén tel, of schrift, best. Op 2 september is op tachtigjarige leeftijd overleden de hervormde emeri tuspredikant ds. G. Grootjans Th.zn. Ds. Grootjans werd geboden Jn 1884, In Utrecht werd hij in 1908 kandidaat om 18 april 1909 als predikant te Omme- landerwijk intrede te doen. Deze plaats verwisselde hij voor Driel in 1916, De Meern in 1919. Stedum in 1924 en Door- werth in 1927. Zijn laatste gemeente was die van Viaardingen sinds 1929, waar hij 1 september 1949 met emeritaat ging. Tot september 1954 was hij hier hulp predikant. "t/OOR de 15e-maal wordt dit jaar Y gecoollecteerd voor het Ko- ningiq Wilhelmina Fonds. Hier door'kunnen wij ons aandeel leve ren in, de strijd tegen de kanker: wij geven aan de specialisten de middelen om hun onderzoekingen voort te zetten. Dat is geen goed kope aangelegenheid: daarvoor is veel geld nodig. Daarom is de medewerking van velen vereist: Collectanten, meldt u bij me vrouw Van Woerkom, Graaf'Floris. straat 79. Op u komt het aan om de gelden bijeen te brengeiiï Burgers van Schiedam, op uw bijdrage wordt gerekend' Geeft in ruime mate op de lijsten en ïr> de bussen van de collecte voor de kankerbestrijding. Door gezamenlijke inspanning zullen wij slagen. De Burgemeester van Schiedam, Mr. J. W. PEEK. FRANSENSTRAAT 23 TELEFOON 6436 - "VLAAKDINGEN

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 3