in van Griekenland Herdenking in „Oranjehotel'' Financieel weekoverzicht Miljoenennota was voor beurs geen stimulans Hardnekkige verstekeling na maanden van boord ROVERS BENZINESTATION HOREN ZWARE STRAFFEN EISEN hm nauw nuinuniUM Vfoegof/aatnmNdeorotestenfs.chri^iHkevrouwdevaSw^n PRINSJES Nota over het wetenschappelijk onderwijs C.N.V. besprak vermogensaanwas Rust op front lonen en prijzen niet zo zeker „Haal hem alsjeblieft weg Logiesbij hoofdstedelijke politie Gelden voor de stichting Teleac TROUW WORDT LANDELIJK OCHTENDBLAD CONVERSATIE SNELEN GOED EXTRA VOORDELEN STUDEER MET ZIN» STUDEER RU E.N.T. Caudeamusprijzen ROTTERDAM Itö' DE ROTTERDAMMER Pagina 3 ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1964 DE VASTE KERN VAN UW VERMOGEN ALGEMEEN FOmSENBEZIT De Troonrede en de Miljoenen nota hebben weinig nieuwe ge zichtspunten voor de effecten beurs opgeleverd. Er ging dan ook geen stimulans van uit voor de koersontwikkeling. De inter nationale aandelen en met name Philips hebben de laatste dagen Met een zucht van verlichting is de kapitein van de Liberiaanse vrachtboot Cruzeiro do Sul woens dag met zijn schip de Amster damse haven uitgevaren: blij eindelijk verlost te zijn van een verstekeling, die hij maandenlang niet had kunnen kwijtraken. De verstekeling logeert thans op kos ten van de firma Van Es en Van Ommeren cargadoors voor de be trokken Liberiaanse maatschappij Onderwijs - -MhtW l{ goede vraag ontmoet uit binnen- en buitenland. Daardoor kwam er wat meer levendigheid op de beurs, welke men goed kon ge bruiken, daar de belangstelling voor de aandelenmarkt geduren de de eerste dagen, sterk was verminderd. Het strovuur van de R.E.M.-affaire begint uit te gaan, nu het Kamerdebat is ge houden en' wettelijke maatrege len zijn aanvaard. De verdere ontwikkeling in de ko- imende maanden op het front van Io nen en prijzen te het scharnier, waar op de economie draait. Blijkens de Troonrede is de regering van oordeel, dat een loonstijging in het komende jaar binnen nauwe grenzen zal moe ten blijven, daar er geen „ruimte" voor is. In hoeverre hier de wens de vader van d gedachte" is, moet wor den afgewacht, maar ter beurze is men nog niet zo zeker van een ko mende rust op het gebied van lonen en prijzen. RUSTIG LENING MEER HANDEL Geldnood Ravage „Première" REM El LAME TAUEHPBAKBIQH H BEORIP POR TALEHPfiAKTIKBM EHGELSE FRANSE DUITSE SPAANSE - ITALIAANSE IN 3 TOT 6 MAANDEN Leer de taat, zoals een fdnd zijn moedertaal heeft geleerd, Maar.„dit kan alleen worden verwezenlijkt door studie in een der kabines. Volkomen Individuele studie, derhalve eigen tempobepaüng. Studie In de kabine, zonder enige vorm van thuisstudie. Volkomen geïntegreerde zelfcon trole, aangevuld met de controle* middel en van uw leraar, Opvoering van reactievermogen. Passieve- en actieve beheersing van de bestudeerde taal. Volledige opheffing van spreekangst Tussentijdse beëindiging van de cursus ts toegestaan. Betaling per les. persoonlek dan tod tdefimistb ofscbrifidtjh verstrekt WITTE DE WITHSTRAAT 83 TELEFOON 14.08.03 Griekenland heeft gisteren zijn nieu we koningin gekregen. Het is prin- ses Anne-Marie van Henemarken, dia zich nu koningin van Grieken- land mag noemen. De Hellenen heb ben haar ingehaald en begroet op uitbundige wijze. Het was een ont rokend betoon van aanhankelijk heid, hoewel ze de 18-jarige prin- ses uit het verre Noorden nog maar kort kenden. Maar zij stal onmiddel lijk aller harten. Door haar eenvou- cig en ongekunsteld optreden. Het. hoogtepunt van het Griekse vor stelijk huwelijk was gisteren, toen ui ae Grieks-orthodoxe kathedraal van Athene patriarch Ghrysostomos koning Konstantijn en zijn bruid Anne-Marie de huwelijkskroon op zetten (foto boven). Van dat ogen blik af waren zij man en vrouw ge worden. Zo'n huwelijksdag is vol van onvergetelijke momenten, die een diepe indruk maken. Een grote stilte viel, toen koningin Frederika van Griekenland de trouwring aan de V1?ger ,yan Prinses Anne-Marie schoof. Het was vooral haar zoon, koning Constantijn, die intens ge- tuige. was van dit plechtige gebaar. Een andere ceremonie van het huwe lijk was de zogenaamde „Dans van JesajaHet bruidspaar, gevolgd door een deel van de bruidstoet, liep drie keer rond het altaar. Het koor zong een psalm, de vreugde van de profeet Jesaja vertolkend. Daarna was het ogenblik aangebroken de kathedraal te verlaten. Toen het bruidspaar op het bordes verscheen, brak een geweldige ovatie los van de tienduizenden. Het luide gejuich vermengde zich met het gebeier van de Wokken van Athene en het ge bulder van de saluutschoten, die de kanonnen afschoten. Het was feest in Griekenland, zoals het land zelden heeft beleefd. Maar het jonge paar, het stralende middel punt, vertrok in de loop van de mid dag naar het vliegveld van Athene om zich terug te kunnen trekken, (foto beneden) Een laatste groet en zij waren op weg naar het eiland Ehodos. Het toestel steeg op. Het juichende Athene lag ver onder hen. Ongeveer duizend nabestaanden, auto riteitem officiële vertegenwoordigers van verzetsgroepen, oud-gevangenen en fce- langstelienden namen vandaag deel aan «3e dodenherdenking van de stichting „Oranjehotel", Zij defileerden- na een toespraak door voorzitter jhr. mr. C. J. A. de Ranitz iiit Utrecht langs de gewijde dodencel 601 in de cellenbarakken en brachten een bloemenhulde, die werd her haald bü het monument Jhr. tor. de Ranitz zei op het terrein van de. gevangenis inScheveningen, die in de oorlogsjaren de naam „Oranjehotel" kreeg, binnen de muren te-zijn besloten, 'die spreken van vijf jaren onvrijheid, van .leed. en blijheid,'van-strijd en overwin ning. Hümerkte- op, dat men-te zamen- was toet gevoelen van de meest verschil- W 3» De minister van O. K. ff. «telt rich wwr era aan de Staten-Generaal een nota over de ontwikkelingsplannen van. het wetenschappelijk onderwijs voor te leg gen. Tevens mag verwacht worden dat een wetsontwerp tot inpassing van de wettelijke regeling van het hoger land bouwonderwijs in de wet op het weten schappelijk onderwijs zal worden inge diend. Voorts zal een wetsontwerp worden aangeboden dat een uitgewerkte regeling van de nieuwe rechtspositie en organisa tie van de academische ziekenhuizen in houdt. (Van onze soc.-economische redactie) Een groot aantal bestuurders van het C.N.V. heeft de afgelopen «lagen in het vakantie-oord van de chr. vakbeweging geconfereerd over het recente rapport van de drie werknemersvakcentralen in zake het doen delen van de werknemers in het toenemen van het vermogen der ondernemingen. Na afloop van de confe rentie, die een besloten karakter droeg, verklaarde de voorzitter Van Eibergen dat de bijeenkomst prima geslaagd was. Op de belangrijke punten bleken maar weinig meningsverschillen te bestaan. 'N BELEGGING IH s->f% opnieuw ëft telkens "te gedenken: de be- 2ettingstijd, -de verzetstrijd, de toen 'ge- brachte'offers, de doden en de overleven- I den,, de herwinning van de vrijheid en bovenal,de nobele geest, die voorgangers Uit de-jaren-'40-'45 bezielde, toen het in ons yolksbestaan ging om het menswaar dig bestaan. De voorzitter van „Oranjehotel"' vroeg Zich-af, of w(j in 1964 nog de zwaar we gende erfenis van de strijders van '40'4fi kunnen handhaven. Over tweeduizend jaar zullen er volgens hem allicht nog wel onderdrukking en verzet, geweldda- dige dood en geestelijke overwinning zijn. Het heeft, volgens jhr. De Ranitz nog wel zin om de vrijheidsstandaard van het ver weer tegen willekeur, overmacht en on derdrukking te ontplooien en te hand haven. De geestelijke overwinning is en blijft de uiteindelijke en beslissende overwinning, meende hij. Aan de stille ommegang voorbij doden cel 601 en het monument namen o.m. deel de burgemeester van Den Haag mr. H. A. -M. T. Kolfschoten en de minister van binnenlandse zaken mr. E. Toxopeus. In het Kurhaus hielden de deelnemers een reünie, waarop almoezenier H. M. J, Stoelinga een toespraak hield. Het pro gramma vermeldde voorts het optreden van het Nederlands trio Gerard Henge velde piano; Dick de Reus, viool en Sa muel Brill, cello, en voordrachten door j mevrouw Enny Mols-de Leeuwe. speciaal handschoenen magazijn rotterdam: karei doormanstraat 234 J den haag 'venestraat 3 -p Uit de memorie van, toelichting op de I begroting van onderwijs blijkt, dat mi- uister Bot voornemens is gelden be schikbaar, te stellen aan de stichting te- 3isie-academie. (Teleac). De' op initiatief van de Nederlandse maatschappij voor nijverheid en handel opgerichte Teleac heeft ten doel cursori sche programma's te brengen, in eerste aanleg bestemd voor specifieke groepen van kijkers «n eventueel begeleid door schriftelijke lessen. Deze activitei ten- zullen vooral gericht zijn op „adult- education", verbreiding en verruiming van kermi» speciaal op het gebied van de natuurwetenschappen en de techniek, bet aankweken of vergroten van profes sionele vaardigheden en het „up-to- date" houden van verworven bekwaam heden. say,';. xW17«T ji, AVvJ'O-cv* s fyf -•« '-'i. WW in het hoofdbureau van politie te Amsterdam. Drie jaar geleden vertrok-> de Cru zeiro uit Calcutta en nog voor het Suezkanaal ontdekte de bemanning een blinde passagier. De circa 40-ja- rige verstekeling beweerde Hamed Selini Senusi te heten, maar beschik te over geen enkel papier. De kapi tein zette hem een week later in, de Libische havenstad Derna van boord en kende drie jaar lang geen zorgen. Wie schetst echter zijn verbazing toen hij in april van dit jaar in Port Said meerde en daar de Egyptische politie met zijn vroegere verstekeling werd geconfronteerd. De man was kennelijk zwervend in Egypte aangetroffen en had er zich te genover de recherche op beroepen, dat hij drie jaar tevoren tegen zijn zin door de Cruzeiro do Sul op de vaste wal was achter gelaten. De Egyptische politie besloot toen af te wachten of wellicht de Cruzeiro weer eens langs zou komen. Toen dat in april jL inderdaad ge schiedde, was men er als de kippen bij om de zwervende vreemdeling terug te brengen aan boord. Men hield de kapi tein verantwoordelijk en verplichtte hem zijn ongenode gast weer mee te nemen. Sindsdien heeft de Liberiaanse kapi tein vijf maanden lang tevergeefs ge tracht de man kwijt te raken. In geen enkele haven echter kreeg hij vergun ning hem achter te laten. De wanhoop nabij, richtte de kapitein zich bij zijn aankomst in de Amster damse haven tot zijn cargadoors, de firma Van Es en Van Ommeren. ,,Ik moet nhar Canada", zei hij, „en daar raak ik hem nooit meer kwijt. Neem hem alsjeblieft van boord." Maar zo eenvoudig was dat niet. De Amsterdamse vreemdelingendienst wil de de luie man, die geen enkele bron van inkomsten heeft, niet in ons land toelaten. Van Es en Van Ommeren stel den zich toen echter financieel voor hem garant en zegde de politie voorts toe, dat zij hem binnen 10 dagen op een an der schip ons land uit zaï sturen. Aldus stemde de vreemdelingendienst er in toe de verstekeling tijdelijk ouder zijn hoede te nemen. Toch is het inderdaad te hopen, dat minister Witteveeras opwekking om zelf beheersing bij de lonen te betrachten, wordt vervuld, want een voortgaande verschuiving bij ionen en prijzen zal de inflatie aanwakkeren en onze betalings balans aan nieuwe -gevaren bloot stel len. De beurs wacht maar af. De koers der aand. daalde in het begin van de week van 163 tot ruim 160. maar gisteren kwam een verbetering tot stand -en wel -tot 161.70. Op de afdeling der lokale aandelen was het over het algemeen rustig. De koers van Centrale Suiker liep terug van 413 tot 416. slot kwam op 42S pet. Het -eerder uitgebracht bod van 500 pet op de aand. Centr. Suiker was van de Coöp. Suikerfabrieken, die daarmede •een conoen.tra.tie van de Ned. suikerin dustrie beoogden te -bereiken. Gelijk bekend, heeft het bestour van de C.S.M. dit bod afgewezen, als zijnde niet in het belang van leveranciers, -afnemers en personeel Nader geïnstrueerd hierover is het publiek niet Daarover zal op de aandeelhoudersvergadering wel een woordje gesproken worden. De aandeel houders hebben een „Tantalus-hwe-lUag" beleefd met een bod van 500 pet in zicht, dat toch nog afgewezen werd. Nu is de koers gedaald tot ver beneden deze prijs. Zal de Coöperatie toch nog opnieuw proberen tot een overeenstem ming te geraken met het hestour der Centr. Suiker Mij.? Met belangstelling nam men kennis van de mededeling, dat de Staat in 1965 slechts voor 200 miljoen zal le nen op de kapitaalmarkt, waar tegen over een bedrag van £50 miljoen aan aflossingen op bestaande staatsobliga ties zal staan. Hieruit volgt dus, dat van de zijde van de Staat geen aanslag op de liquiditeit der kapitaalmarkt zal worden gedaan. Intussen vaart een niets vermoeden de kapitein van de Sflva Plata, een an der «chip van dezelfde Liberiaanse maatschappij, op naar Botterdam, waar hij de volgende week zal arriveren. Als hij op zaterdag 26 september a.s. met bestemming Afrika vertrekt zal hij een extra opvarende aan boord hebben... Een zware binnenbrand heeft gister avond het Linguaphone-instituut in Den Haag (Javastraat) verwoest De gehoor- zalanruitnte van de zaak en een deel van de bovenliggende etage zijn uitgebrand. Dankzij de verhoging- van het luister geld, alsmede van de-rijksbijdrage, kan d" radio rekening honden met hoge in komsten. Op deze wijze zullen de hogere uitgaven kunnen worden betaald die no dig zijn ten einde omstreeks midden 1965 feet derde" FM-net in exploitatie te ken nen nemen. Binnenkort zal het protestants- christelijke dagblad Trouw in heel Nederland als ochtendblad verschij nen. Hiertoe hebben directie en com missarissen van Trouw besloten. De beslissing is vandaag op de voorpa gina van Trouw meegedeeld. Op het ogenblik wordt ongeveer de helft van de oplage van Trouw 's nachts vervaardigd en als ochtendblad ver spreid in het noorden, oosten en ruiden van het land. De -abonnes in de rand stad Holland krijigen thans een avond editie van Trou De beslissing om Trouw tot landelijk ochtendblad om te schakelen is -geko zen in de gedadhtengang, dat in deze tij'd, nu de aandacht in de avonduren voor een belangrijk deel door televisie wordt getrokken, de lezer het beste gediend is met een ochtendblad. Bovendien 'betekent het vervaardigen van zowel ochtend- als avondedities, zo als Trouw al sinds de oorlog doet, vrij veel extra werk en extra kosten. De verwachting van de directie van Trouw is dat met uitvoering van de be slissing zo spoedig mogelijk na 1 ja nuari 1965 een begin kan worden ge maakt. Voorts heeft de directie van het dag blad meegedeeld, dat met ingang van 1 januari 1965 de Nieuwe Provinciale Groninger Courant en de Nieuwe Drent- sohe Courant als zelfstandige bladen verdwijnen om te worden opgenomen in het expeditie- en editiesysteem van Trouw. Beide protestants-christelijke streek bladen werden al enige tijd redactio neel en technisch 'ten dele door Trouw verzorgd. De Nieuwe Drentsche Courant ver scheen als kopkrant van de Nieuwe Provinciale Groninger Courant, welke ruim 76 jaar geleden als weekblad werd opgericht. Opmerkelijk is het te constateren, dat de rentevoet de laatste weken licht aan het zakken is. De koersen van de obligatieanarkt zijn aangetrokken, ter wijl de jongste emissies veel s ucces hebben opgeleverd. Gisteren werd ö.v. de 5% pet. lening Bank voor Ned. Ge meenten tegen 102 pet. verhandeld (uit- igiftekoers 99 pet), terwijl de 5 pet. staatslening 1964 de parikoers dicht ge naderd is. Het 6 pet, rentetype noteert boven part allemaal symptomen van het feit. dat veel vraag is komen op zetten. Deze vraag is voor een deel be paald door het 'buitenland, dat op onze hogere rente is afgekomen. Hier doet zich een merkwaardige ontwikkeling voor. Terwijl de overheid door krediet- beperkende maatregelen de rente stijf heeft gemaakt om de overhitting van de conjunctuur ongedaan te maken, door kruist het buitenland dit beleid door Nederlandse obligati-c te kopen en daardoor de liquiditeit on de kapitaal markt te vergroten. Hier toont ,,de na tuur zich. sterker dan de leer" en inter nationaal beeft de Nederlandse kapi taalsmarkt aan aantrekkelijkheid gewon nen na bet opvoeren -van de rentevoet. Toch menen wij niet een belangrijke daling v-an de rente voorlopig te mo gen verwaebten. Zolang de spanningen rond de conjunctuur en de betalingsba lans niiet zijn verdwenen, is het noodza kelijk de kredietbeperkende maatrege len te handhaven. De maand september was goed gonnen: er was meer handel op beurs e- Gevangenisstraffen van res pectievelijk zes en drie jaar eiste mr. G, C. van de Berg, officier van justitie bjj de Utrechtse rechtbank, gistermiddag tegen de twee jongemannen, die in mei van «Kt jaar met behulp van explosieven een aanslag pleegden op een benzinestation in Utrecht. Buiten deze poging om de safe met springstof open te krijgen, bleken zij zich aan een reeks diefstallen en in braken te hebben schuldig gemaakt. Hieronder waren drie gevallen, waar bij benzinestations het doelwit van hun nachtelijke operaties vormden. Hoofdverdachte in deze zaak was de 28-jarige H. R. uit Diemen, die tot dus ver nog nimmer in aanraking was ge komen met de justitie. Samen met ver dachte nummer twee: de 29-jarige G. T. uit Amsterdam oefende hij in het da gelijks leven het beroep van duiker uit. De zaken bleken echter de laatste tijd niet erg te vlotten. De klanten maak ten geen haast met het betalen van hun rekeningen en sommigen betaalden hele maal niet. Dit leidde er toe dat de beide duikers in geldnood kwamen te verkeren, zij trachtten hun moeilijk financiële positie te verbeteren door te gaan inbreken. Aanvankelijk als een soort bijverdiens te, later namen hun acties grotere vor men aan. Alleen al verdachte R. beken de omstreeks 20 inbraken en diefstallen op zijn geweten te hebben. Zijn collega en makker in 't kwaad, die geheel en al onder zijn invloed stond, had er daar van 12 meegemaakt. Het tweetal placht er met de auto op uit te trekken: zij stalen onder meer in Alkmaar een aanhangwa gen die met dure landbouwmachines was beladen, in Purmerend even eens een aanhangwagen, in Diemen koper enkabels; tweemaal stalen zij een schaap uit een sappige Noord hollandse weide. De dieren werden gezamenlijk geconsumeerd. De eers te keer dat de duikers getweeën een benzinestation als doelwit uit kozen was in januari 'in Wolfheze. Da poging mislukte (onraad) even als later in Bunnik het geval was, waar zij wederom een tankstation met een bezoek vereerden. In de loop van het voorjaar rijpte bij R. het plan om springstoffen te gaan gebruiken. Hij had bij zijn vorige be zoeken aan benzinestations opgemerkt dat het geld in degelijke brandkasten werd bewaard. Zijn collega voelde er weinig voor. Hij vond het te gevaar lijk, maar was toch zo goed om zijn maat een ontsteker beschikbaar te stellen, die nodig was om een explosie te veroorzaken. Beiden waren gewend met springstoffen om te gaan. Het kwam regelmatig voor dat zij explosie ven gebruikten bij hun duikerswerk- zaamheden. R. beschikte zelf over de nodige apparatuur, hij had alleen een ontsteker van zijn vriend nodig. In de nacht van de 28ste op de 27ste trokken zij naar Utrecht. T. bepaalde zich ertoe zijn collega naar het tankstation te brengen en hem daar weer af te halen. R. deed het eigenlijke werk. Toen de safe explodeer de, schrok hij zo van de ravage, dat hij niet eens probeerde om de brand kast, die gedeeltelijk was geopend, te legen. Haastig maakte hij zich uit de voeten. De ravage was Inderdaad ruiten waren gesprongen en een deel van het Interieur was vernield, Tijdens de zitting gaven beide jonge mannen de him ten laste gelegde fei ten volkomen toe. Hoofdverdachte R. verklaarde dat behalve geldnood, een zucht naar avontuur en spanning hem tot deze drieste daden hadden gebracht. groo In zijn requisitoir betitelde mr. Van de Berg de overval op het benzinesta tion ra utrecht als een première voor Nederland. Hij sprak van terreurmidde- len, die hij met kracht wilde bestrijden. Primair verzocht hij de rechtbank de zaak van hoofdverdachte R. terug, te verwijzen naar de rechter-commlssarls om het mogelijk te maken dat er een psychiatrisch rapport wordt uitgebracht. Naar het oordeel van de officier en de reclassering is R. gestoord, Voor het geval de rechtbank zich niet met deze gang van zaken zou kunnen verenigin gen, eiste hij een gevangenisstraf van zes jaar met aftrek van voorarrest. De tweede verdachte in deze be- de en bet koers peil ging omboog. Later zakte de affaire weer af, maar gelukkig is vooral gisteren de handel toegenomen. De internationale aandelen gaven hierbij de toon aan en met name Phi lips, welk fonds zo lang veronacht zaamd. werd. De mededeling, dat de aand. Philips -traks in coupures van no minaal 10 zullen worden verhandeld, heeft internationaal een gunstige uitwer king gehad. Voorts heeft het bericht, cat de Holland Signaal, een dotirbermij. van Philips, een Amerikaanse order in de grootte van ƒ20 miljoen heeft ont vangen, ten behoeve van ruimte-vaart- apparatuur, een prettige invloed gehad, omdat men daardoor nog eens -gewezen werd op het feit, dat het Philips-con cern: op dit gebied niet achterblijft. De notering van de aand. liep op van 159.50 tot 161.70. P Unilever was gisteren ook -vast ge stemd en verbeterde tot 149.40. Alg. Kunstzijde Unie kon in een paar dagen tijd van 470 tot ruim 4/79 pet. oplopen door het bericht, dat de Amerikaanse dochtermij., American Enka, over de eerste 36 weken van dit jaar heel goed gewerkt heeft. De nettowinst 'bellen $3.38 J)er aandeel tegen 2.19 v.j, zelf- Het strovuur van de handel in B,E.M.-aandelen is bijna uitgebraad op het ogenblik. Veel teleurgestelde hou ders van aandelen, die de stukjes had den genomen voor ecu „gokje" zijn er uit gestapt, zodat deze week de koers daalde tot ƒ17,59. Maar gisteren was het slot 20.75. Gelijk men weet, was de uitgiftekoers f20. Na het Kamerde bat lijkt het lot van üe R.E.M. wel be slist. De beurs heeft er overigens in een stille tijd, een aardig verzet mee gehad, maar gaat nu weer over tot ernstiger zaken. In de seheepvrarthoek, waar meestal geen „aasje wind" is te bekennen, trok Phs. van ömeren gisteren de aan dacht, nu dit concern, dat naast tank vaart ook tankopslag en cangadoors- aktiviteiten heeft, met een claim-emis sie van 5% pet. converteerbare obligaties mei 15-jarige looptijd, a pari is gekomen. Dit lijkt ons een interessante belegging, waarvoor wel belangstelling zal be staan, daar men een aardige rente ont vangt en de mogelijkheid van conver sie in eert. van gewone aandelen. De gang van zaken in -dit bedrijf is over het eerste halfjaar gunstig geweest en de nettowinst steekt positief af bü die van dezelfde periode van 1963. De koers der cert. Van Ommeren liep «leze week op van 246 tot 255 pet. Ook de Veeneridaalse Stoomspinnerij komt met een 5% pet. converteerbare obligatielening tegen 100 pet. aan de markt. 3.38 per i periode. Kon. Pe Petroleum keert een onveran derd interim-dividend uit van 2.60 per aandeel, maar au over een kapitaal, dat een vijfde hoger is door de declara tie van 20 pet. bonus. De beurs heeft geen hoger voorlopig dividend verwacht. was vorig jaar wegens diefstal tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden veroordeeld. Toen hij de hem nu ten laste gelegde feiten beging, hep hij nog in een proeftijd. Hij ver klaarde „geestelijk niet tegen zijn col lega te hebben opgekund". Hij had zoals hij het ter zitting uitdrukte huizenhoog tegen hem opgekeken. De officier van justitie was welis waar van oordeel dat het aandeel van T in de springstofaanslag en de andere misdaden minder groot was dan dat van zijn collega-duiker, maar hij achtte de zaak dermate ernstig om een eis van drie jaar gevangenisstraf met aftrek te rechtvaardigen. zEakuitiperaafchtbank d°et 0ver tw*e weken Burgemeester Boot van Hilversum heeft vrijdagavond de prijzen uitgereikt van de zestiende internationale muziekweek van de stichting „Gaudeamus", Ee eerste prijs voor het beste niet- Nederlandse werk werd gewonnen door de Deen Ib Norholm, JGteynbert de Leeuw werd winnaar van de prijs voor het beste Nederlandse werk, beschikbaar gesteld door het Prins Bemhardfonds en de Zwitser Pierre Marietan kwam in het bezit van de aanmoedigingsprijs van de AVRO. ,-fW J'

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 2