B. H. Bothe „Het Vergeten Kind krijgt bouwvolume Woesteling verwondde twee mannen met glas mm- z DRIE WERVEN BOUWEN 0LIEB00REILAND Jengdfestival nat gestart; varend en „in de wolken" Bestuurster overleden 1\TIJ3IJW GOLD LEAF De filter-sigaret speciaal gemaakt voor echte rokers. GESPREK MET: Myi vsotis kan aan het werk •Mm Uitbreiding van Berkels Patent Vrijgezellenbond: Fiscale druk is veel te groot Thomsen's breidt de aktiviteit belangrijk uit vechtpartij op Katendrecht o Bejaarden door kolendamp omgekomen Vrouw (43 jaar) in Leeuwarden vermoord Man verdronken onder oog van zijn verlóófde heetmanï Amerikaans bedrijf opdrachtgever Hockeywedstrijden vielen in 't water 0E ROTTERDAMMER nubeduidend goedkoper 7IJN naam is Bemardus Hen- Dothe en hij is 55 jaar. Hij behoort tot de mensen van wie men zegt, dat ze te ongedurig zijn om het ergens lang te kunnen uithouden. In de ruim 35 jaren waarin hij actief deelneemt aan het maatschappelijk leven heeft hij op tal van posten gestaan. En zelf zegt hij: ,,In vele gevallen waren het nog beroerde posten ook, want ik moest meestal re- organiseren en wie reorganiseert loopt de kans heilige huisjes om ver te werpen en maakt evenveel vijanden als vrienden." Op het ogenblik vliegt, of rijdt hij regelmatig heen en weer tus sen Rotterdam en de Franse Rivièra, Rome, de Costa Brava en de Italiaanse kust om Nederlan ders (of wijder gezegd: Europea nen) in een van die zonnige stre ken grond te verkopen met een bungalow er op, zo'n tweede huis, dat steeds meer een wensdroom Pagina 3 van de mensheid wordt. Een van onze redactéureri trof hem -dezer dagen aan afchter' èen kopje koffie, uitblazend.'yah eeii trip'naar Italië, waarvan.- liij-'juist was teruggekeerd, en kbrt voor het; vertrek naar Rome," waar hij besprekingen ging voeren met architecten en bouwers. In èen half uurtje heeft Bemardüs Hen drik Bothe verteld over zijn leven, en. wat hij zei is hiernaast weer gegeven. MAANDAG 28 SEPTEMBER 1964 Q1STERMORGEN werd ik wakker met schele koppijn. Ik zei tegen mijn vrouw: Ik geloof, dat ik aan het afknappen ben. Ik was net ertig van een reis naar Italië. Een fantastische reis overigens, grond verkocht en huizen. Want dat doen we: we verkopen grond en bunga lowsen we verkopen ze aan het Lago Maggiore, aan de Franse Riviera, in Spanje aan de CostaBrava, en we zijn nu ook bezig aan de Italiaanse kust. Uk. Zeven ten Players GOLD LEAF Player's Gold Leaf is een van de meest verkochte filtèr- 4 sigaretten. U kunt nu ook in Nederland het volle aroma genieten van superieure tabakken. Als U een échte roker bent, probeer dan vandaag nog Player's Gold Leaf. JN Katendrecht is het de laatste tijd vrij rumoerig. Zo ook zondag- morgén.' Dé 29-jarige zeeman A. B. maakte toen auok en werd later opgesloten in het bureau Sandelingplein. Twee mensen werden in hét Zuiderziekenhuis opgenomen. ROL EX Tweede slachtoffer aanrijding Molenlaan Duitse tvéek Coupe Fernand Canelle in de Ahoy-hallen Morgen bréngen wij een extra, aanbieding uit onze afdeling luxe vitrage, voor een prijs, die li voor deze bijzondere kwaliteic geen tweede keer kunt ver wachten. Broderie Mystère van Poly ester .marquisette met rijk bor- duurdessin én brede, dubbele onderzoom, 160 cm hoog, koopt U morgen per meter voor nog géén vijf gulden Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Broderie- Mystère van Polyester mar quisette, 160 cm hoog, A yj /fl per meter jff *4q voor ah UI, of xhrlft. btit. (Van ten onzer redacteuren) Dat kopen van grond en bungalows neemt sterk toe. Een uiting van deze tijd. Men wil er een tweede huisje bij. Eerst kocht men een boerderijtje ergens in Drenthe, maar langzamerhand is men meer en meer Europees gaan denken. Men is gaan zeggen: Als we nu toch naar buiten gaan. laten we dan daar heen gaan waar de zon is. Men wil de zon op zoeken. GOED, we verkopen dus grond en bun galows. Die grond is er. De bunga lows laten we bouwen. We hebben ze in verschillende typen. En uit die typen valt te kiezen. Natuurlijk met een spe ling. Het is geen wet van Meden en Per zen dat aan die typen niets kan worden veranderd. De ene klant wil de badka mer groter hebben, een ander wil hele maal geen badkamer maar een douche, een. derde wil iets aan de keuken veran derd zien, enfin, ga zo maar door. We bespreken die veranderingen ter plaatse. Want, de man die waar ook grond wil kopen en een bungalow laat bouwen. TAE HERVORMDE jeugdpredikant ds. R. Alers heeft op een zaterdag in juni 1963.tezamen met enige honderden jongens en meisjes, padvin ders, C.J.V.-ers en leerlingen van zondagsscholen en ook met het Schie- broeks Pijperkorps een braakliggend terrein aan de Kastanjesingel in Schiebroek stormenderhand in bezit genomen. Deze bezetting was een onderdeel van de actie Myosotis van de prot. chr. Stichtng „Het Vergeten Kind" te Rotterdam en op het op deze manier bezette terrein zou eert dagverblijf moeten worden gebouwd voor ernstig geestelijk gehandicapte kinderen. De stichting heeft thans van de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid de toezegging ontvangen dat in het eerste kwartaal van 1965 voor dit dagverblijf rijksgoedkeuring zal worden verleend. Het dastvenblijf. waarvan wij hier bij een tékeving plaatsen, is ontwor pen door d; Rotterdamse arühitect J. Nooriander. Er ia rijfe-goedkeuring toegezegd voor 360.000, Vanzelf sprekend is -dat slechts de „kale" bouwsom. De -totale kosten van het project worden geraamd op meer dan zevenhonderdduizend gulden. Dit voorjaar -heeft het bestuur van -Het Vergeten Kind" de gemeente Rotterdam gevraagd zich garant te stellen voor 'een geldlening van f 565.000. Het dagverblijf zal plaats bieden aan zestig kin deren, -Het is bedoeld voor kinderen tussen zes en achttien 'aar, die vanwege de aard hunner geestelijke en wellicht ook licha melijke handicap door de tesfeom- missie van een blo-school worden af gewezen voor onderwijs aan die school. De dagelijkse leiding komt in han den van een directrice en -een staf ran. kundigeleidsters: een hoofd leidster on drie leidsters voor iedere groep vai twintig kinderen. Ook -zuilen er deskundigen op het gebied van heilgymnastiek, massage, spraakonderwijs en orthopedagiogie aan de inrichting worden -verbonden, Xn het verblijf zal worden gestreefd naar een zo goed mogelijke ontplooi ing van -de vermogens van de kin deren door verzorging, observatie, training, muzikale reletting, werken met expressiemateriaal. Er zullen zelfs kinderen bij zijn, die moeten ierasgt lopen, eten en spreken. Van tijd tot tijd zal worden nage gaan, of in het dagverblijf geplaatste kinderen alsnog naar een blo-school zouden kunnen gaan dan wel dat er overplaatsing -naar een inrichting zal moeten worden geadviseerd. Met de bouw van -dit dagverblijf is de actie Myosotis nog niet ten ein de. De volgende stap is het vormen van een fonds voor de bouw van een pensionaat voor alleenstaande ernstig geestelijk gehandicapte werkende kinderen, wezen en half wezen dus. Daarvoor is ten minste een miljoen gulden nodiig. Waar dat pensionaat moet komen, is nog niet bekend, maar het wel wenselijk, dat het in de buurt van een beschutte werk plaats komt. Niet op hetzelfde ter rein dius als het dagverblijf en ook niet op hetzelfde terrein als de werk plaats: er moet tussen huis en werk afstand zijn. Maar die afstand mag ook weer niet al te -groot zijn. De naam van -de actie? Iedere lief hebber van planton en van tuinieren herkent de naam Myosotis: het Ver- geet-mij-nietje. Is er een toepasselij ker naam mogelijk? Het gironummer van Myosotis is 22509 ten name van de Stichting „Het Vergeten Kind" te Rotter dam. Myosotis is bovendien te vin den op de Femina-expositie in het Ahoy'compJex. moet zelf de plaats met eigen ogen heb ben gezien. Daar staan we op. Het ge beurt wel eens dat we een briefje krij gen: Geachte Hoer, we hebben uw pros pectus gelezen. Zoek maar een mooi lapje grond voor ons uit en zet er -een bunga low immmr zoveel op. En dat doen we niet. Dan krijg je later altijd klachten. Dan valt dit tegen of dat was niet goed begrepen, nee, de koper moet er heen. Daar spreken met de deskundigen, het huis uitzoeken, dat wel in de stijl van het land maar met gegarandeerd Hol landse degelijkheid wordt gebouwd. IK GA ALTIJD met de kopers mee en ben dus veel op reis. Als we zo'n vier, vijf klanten hebben, stappen we in de auto, of in het vliegtuig, en gaan we de ligging van de -grond bekijken en de hui zentypen uitzoeken. Ik doe dat altijd in de weekeinden. Vrijdagmiddag of -avond weg, maandagmorgen weer op kantoor. Dan is mijn werkweek niet gebroken. Maar laatst ben ik een week op reis ge weest. Op een mor,gen in de auto ge stapt. Aan een stuk drieëntwintig uur ge reden. Naar Luino aan het Lago Maggio re. Vandaar naar Milaan. In Milaan 'het vliegutig n-aar Rome genomen. In Rome een auto gehuurd en razend snel van de ene bespreking naar de andere gereden. Van de stad r.iets gezien. Ja. een schim van de Sint Pieter cn vluchtig een stuk van het Vaticaan. Daarna naar de kust, naar Amino voor besprekingen met bou wers en architecten. De prijs van grond en bungalows varieert so tussen de veertigduizend en vijftigduizend gulden. Dat is een gemiddelde. Er zijn natuurlijk uit schieters. In Zuid-Frankrijk bijvoor beeld ligt de grondprijs hoger don el ders. En laatst heb ik aan het Lago Magiore grond en bungalow verkocht voor 180.000, maar daar was de in richting van de bungalow bij. ■jVFEE, IK HEB niet altijd in grond en f bungalows gedaan. Ik ben geboren in Amsterdam, op 20 mei 1909. Op de Kei zersgracht. Ik ben dus echt een grach tenkind. Na mijn middelbare school een opleiding gehad in de export. Daarna naar een. cargadoorskantoor en van dat cargadoorskantoor naar een Zuidalri- kaans handelshuis. Nauwelijks twintig jaar uitgestuurd, npar Afrika:'Drie-jaar in de Kongo gezeten. Tot een van mijn vrienden daar, een Wlt-Rus, zei: Je doet he wel aardig en je spreeH: je .talen wel goed. maar je zou een v„x moeten kennen. Terug naar Holland en het gra fische vak geleerd. Mijn vader had een handelskantoor- boekenfabriek, Hij was een ha-rde man, maar een fantastische vent. Ik zei:Ik wil hier komen werken. Hij antwoordde: Dat kan, maar als leerling en voor een rijksdaalder per week. Later ben ik be- gognnnen de zaak te reorganiseren. Toen ik er kwam hadden we acht man perso neel, toen de oorlog uitbrak zestig man. NOG VERDER? In Amersfoort ben ik directeur geweest van Blazer Metz, een Rotterdamse firma, die in Rotter dam was weggebombardeerd en daar De raad van bestuur van de maat schappij Van Berkel's patent N.V. te Rot- »j)m deelt mee, dat met Hussmann Kurlgaerator Company te Sfc Louis (Mis- «t! 1 de ?ro°1sfo Amerikaanse fabriek ,f gebied van koeltoonbanken voor öpermarkten, in Duitsland een onder neming is opgericht om deze apparatuur vaardige amen''Hie rekeninK 'e gaan ver" Jer bevordering van de verkoop van weegschalen in Ierland wordt te Dublin Cen "verkoopmaatschappij onder de Berkel Ccales Limited opgericht, sn België worden door het verkrijgen meerderheidsbelang in een kleine fn„:vin-'ï^abriek aanvullende productie- Wia verworven. wat de gang van zaken in het eerste hÏÏ2far-,var! betreft kan de raad van (in»rttr.berichten dat de goede verwach- ,,r£®n ure op 10 juni j.l. in het emissie esfS!°-us van converteerbare obli-' w>» u n£ werden uitgesproken tot <ius- w bewaarheid zijn geworden. ,=ev'olge van het tekort aan levens- ]h.a fn doen rich.in India onlusten en cr> „i!. "betogingen voor. Bij aanvallen (V. - »"'vv6«i6ai vuui. XJ1J nativttucu kj.^bf-opslagplaatsen zijn op zijn vyf plunderaars door de politie ge joel en duizenden gearresteerd. Ook in tiSt r' waar de.indische militairen be ten zouden zijn geweest bij een ïemeen met Pakistaanse militairen wapenstilstandlinie heersen O Op de propaganda-feestavond van de Nederlandse Vrijgezellenbond (afdeling Rotterda) heeft bondsvoorzitter J. Key gewezen op de moeilijke positie waarin vele ongehuwden verkeren ten aanzien van belasting- en huisvestingsproble men. „De fiscale druk voor alleenstaanden is veel te groot" betoogde de heer Key. Hij wees erop dat er ook ten aanzien van de sociale verzekeringen voor deze categorie nog veel dient te worden gladgestre ken, „Bij woningbouwplannen wordt er in vele gemeenten totaal geen rekening ge houden met de vrijgezellen", meende de bondsvoorzitter. Hij vond echter dat de situatie in Rotterdam, hoewel nog verre van bevredigend, op landelijk niveau bezien, een gunstige uitzondering maakt. „Er wordt een zware wissel getrokken op de alleenstaanden die op kamers wonen, die dit woord nauwelijks verdie nen maar desondanks 125 procent van de gehele huishuur moeten betalen en dan nog aan alle voorwaarden van de hospita moeten voldoen", zei de voorzitter ver der. De zaal, die uitstekend bezet was, heeft daarna geboeid gekeken naar het optre den van Chandu met zijn Psychik show. De directie van Thomsen's Verenigde Bedrijven (T.V.B.) N.V. deelt mede, dat vrijdag de Europa Transport Ont- wikkelings Maatschappij (E.T.O.M.) N.V. wederom twee vervoersbedrijven aan haar organisatie heeft toegevoegd. Zoals reeds bekend is E.T.O.M. een gezamelijke onderneming van Thomsen's Verenigde en Transport Development Group Ltd.. die zich bezig houdt met de coördinatie en rationalisatie van de internationale vervoersstromen in Europa, De bedrijven zijn de Gebroeders Van den Bosch Transporten N.V. te Naald wijk en de Ribro Internationaal Transport N.V. te Rotterdam. De gebroeders Van den Bosch Transporten N.V. onderhoudt in samen werking met Ribro N.V. o.m. regel matig diensten o-p Berlijn; Hamburg, Hannover en het Ruhrgebied. Ribro N.V. groepeert o.m. de stuk- goedladingen, bestemd voor het achter land, en expedieert de via haar agenten geboekte retourladingen voor verzen ding via Nederlandse zeehavens naar het -buitenland. Bernardus Hendrik Bothe opnieuw begon. Op een dag komt Bühr- mann naar me toe en zegt: Je bent een coming man in de papierindustrie,; ik wil je hebben: Mijn antwoord: Dan moet'je Blazer Metz overnemen/dan heb je me meteen. Hheéft hij gedaan. Daarna ben:ik:'overgestapt naar de yerpakkings- industrie. "Mede-oprichter geworden van het Nederlands Verpakkingscentrum, zelfs nog voorzitter van het bestuur,. La ter directeur van Mopavi N.V. in Rotter dam, .een fabriek voor eenmalige papïe- renmelkverpakking. Met 'dié verpakking heb ik nog op de E-55 -gestaan. Iedereen vond het een succes; Alleen Kleiboer Was wat boos. Die. zag'voortdurend het water vol liggen met papieren bakjes. In 1959.directeur van' het Nederlands Zuivelbiireaü. Eind 1960 voor Verolme een .rapport gemaakt over eenfabriek voor hoogvacuümmetallisèrlttg. Naar aanleiding' daarvan mededirecteur gé wordén van yèrolme's fabriek in Elt- ville bij Wiesbaden. BEGIN 1962 naar Parijs om als -free lanee Verolme's gemetalliseerde pro- dakten te verkopen. Dat werd geen sub ces, ik béd, moet.ik eerlijkzeggen, niet geslaagd.-Begin 1963 terug',tóar Holland, bi. eerste instantie op verzoek van Care! Briels, - speciaal voor -de feesten in -Nij megen'-— 150 jaar Koninkrijk„Ookjgeen succes. Intussen was ik in contact geko men; met de héér-In 't Véld; 'preSldénl- direeteiir van Marveld, die iemand zocht voor zijn snelgroeiend bureau. Dat'wérd mijn start'voor de verkoop van grond en bungalows: 'a; De basis van mijn werk is vertrouwen. De -mensen moeten .'zeggen:.; Op dat -bu reau .kun je bouwen. En -je. moét .service verlenen. Daar- hebben de - meri-sen.recbt op. Zé betalen ervoor. Dg-klant-is'nog Sltljd koning, maar we .zijn dat na ,de oorlog:-vergeten:. Mijn hobbies? ik; tennis en- ik zwem, ik 'speel: piano en ik ziitg.' Van 'mijn vader, heb ik .een .mooie stern geërfd. Hij ;was jwee-en'-tachtig toen; hij' nóg fantastisch'zong. O 'ja, i« mijn'Aiheré- föörtse tijd - ban ik secretaris gew'eèst van. de Amersjóortse Gemeenschap, en in'-194.S heb-- ik Hans SnpeK--geholpen met hei -op poten zetten varl het 'Sca- pino-ballet. ■Vijftien jaar heb ik-.in.-het bestuur gezeten. Hu ben ik: ezre-voor- zitter. Player's Sinds zaterdagmiddag ongeveer drie uur wordt het bijna vijfjarige jongetje Johannes Jacobus Martinus Meeuwsen (roepnaam Jantje) vermist. Het signale ment van het jongetje is: lang ongeveer een meter, blond .haar, hij draagt een blauw truitje, een grijs gebreid broekje en zwarte laarsjes. De ouders van het jongetje liggen met een schip in de Rijn bij Doornen-burg. Het jongetje is zater dagmiddag omstreeks drie uur van boord gegaan. Hij liep in de richting van het dorp Doornen-burg. Een ongeluk wordt gevreesd. RVan een onzer redacteuren) Het bestnür van de Scheepvaart Vereniging Zuid heeft yam het depar tement van onderwijs, kunsten, feii we tenschappen, bericht ontvangen, dat op de begroting van hét volgend jaar een bedrag zal worden opgenomen voor de bouw van een tweede havenvak- scliool te Rotterdam. Zoals bekend wordt dé tweede schopl dringend-noodzakelijk geacht. De school op dë.linker Maasoever is geheel bezet en kan niet meer leerlingen bergen.,.En daarbij komt, dat tal van ouders', óp de rechter Maasoever de laf stand - naai de Waalhaven'te.-groot 'vinden 'om. dagelijks door'hun', zoons te worden afgelegd. Wil men-het aantal jongeren, dat-,een toe komst in de haven' wil zoêken; vergroten dan zou-dus.ook op de-rechter Maas oever een havenvakschool móéten ver rijzen. i' Het-schijnt nu,-dat die school" er- gaat komen. Met de mededeling van het de partement is tevens het antwoord van staatssecretaris-mr. J. .H.-Grosheide aan het Tweede-Kamerlid J.iH. Tans in juni JL, waarin de bewindsman als 'zijn me ning té kennén gaf, .datde bouw van een bavenvakschool op de rechter Maas oever riiet verantwoord was, achterhaald. - A. B." was in een bar aan de Veerlaan toen daar een vechtpartij ontstond. Twee bezoekers werden daar door hem met eenmes 'bedreigd. Plotseling verliet hij de bar om èen andere bar binnen te gaan. Daar griste hij een fles bier weg. Ren de de straat weer op, sloeg de fles op het trottoir ..kapot en sloeg er voor een café aatt.de Sumatraweg de twee bedreigde mannen -méé. Dé 35-jarige kelner A. Meijer uit de Delistraat -werd aan de linker bovenarm en -aan het hoofd gewond door de stuk ken glas waarmee A. B. in het wilde weg sloeg. De. 24-jarige matroos A. Sfolk van de Brede Hilledijk kreeg diepe vlees wonden aan de rechterpols en linker bovenarm. Pas toen de politiearriveerde kon men de woesteling baas. Met een politie wagen werd de wilde zeeman wegge bracht. De heer G.- J. Hunderman (65) en zijn drie jaar jongere echtgenote, mevrouw T. Hunderman-Huigens, zijn zaterdag avond dood in hun woning in de Nach tegaalstraat te Groningen aangetroffen door een 14-jarige kleinzoon, die zijn grootouders wilde opzoeken. Zij zijn om het leven gekomen als gevolg van koolmonoxydevergiftiging (kolendamp). Gebleken is, dat de vorming van kool- monoxyde door slechte trek moet zijn veroorzaakt: vochtig weer met weinig wind. Zowel de haard als de schoorsteen waren nl. in orde. Het echtpaar is vermoedelijk na het middageten een dutje gaan doer, en in de slaap' gestikt. INTERNATIONALE CONSUMENTENBEURS vakbeurs voer hei gezin 450 attractieve en Interessante siandy Individuele,vooriichilog ik Expoiliia 75. jaar K:N*V.B. ?k „U, 3e harfil en de mode" - een made-impressie. Geopend van 10 *17 en 19-23 u. i Zondags gesloten. AHCW-GEBOClVV - Rotterdam t/m 8 Oct, De 43-jarige mevr. J. D.-B. is zaterdag nacht in haar woning te Leeuwarden vermoord. Haar man vond haar om twee uur 's nachts levenloos op bed liggen. Zij bleek te zijn gewurgd. De politie heeft zondagmorgen tien uur in Leenwarden de 26-jarige J. C. aangehouden. De man heeft tot/dusver ontkend iets met de moord te maken te hebben. Mevrouw D. was alleen thuis op het tijdstip dat de moord moet zijn ge pleegd. Haar enig kind, een 17-jarige dochter, zou die nacht niet thuis komen. Deze hoorde het bericht van de moord op haar moeder pas gistermorgen. De politie acht het niet uitgesloten, dat de dader mevrouw D. op straat ontmoet heeft en daarna met haar is meegegaan naar huis. De politie arresteerde C. in een café aan de Groninger straatweg. De man ging zonder tegenstand te bieden mee. (Van onze correspondent) Onder het oog van 2ijn verloofde is de 23-jarige A. Korpershoek uit Ou-d- Beijerla-nd gis-termiddag bij het zwemmen in het Spui ter hoogte van de zo-genaam de kop van de haven in Oud-Beijerland verdronken. De heer Korpershoek be sloot de rivier over te zwemmen. Op de terugweg zonk hij halverwege de rivier plotseling wég. Zijn verloofde zag nog hoe hij zijn handen in de lueht stak en daarna in de diepte verdween. De politie is direct met dreggen begonnen maar heeft het lichaam tot nu tóe nog met ge vonden. Er zal vandaag opnieuw-worden gedregd. Om-tren-t de oorzaak tast men in het duister. Er staat op deze plaats in de rivier een sterke stroom'. - datejust de trots van rotek, gedragen door vele beroemde mannen van deze tijd) edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LUNBAAH92 filiaal: oostzeedijk155 157, rotterdam TJET tweede - kunstfestival met de jeugd te Rotterdam is zaterdag gestart met een Deltatoc.ht aan boord van Spido's mooiste plezierschip, de Pieter Caland. Een somber zwerk met regenvlagen nooral het bezoek aan de spuisluizen in het Haringvliet was een natte affaire deed weinig af breuk aan de fleurige ontmoeting tus sen jeugd en kunst. Namens het comité van voorbereiding (waarin mejuffrouw G. A. Tinbergen van de gemeentelijke kunstcommissie voor de jeugd veel werk had verzet) verwel komde de acteur Piet van der Meulen de ongeveer 250 opvarenden. "Was het eerste festival nationaal ge richt, deze keer zijn het circa, tweehon derd deelnemers uit Rotterdam en om liggende plaatsèn, allen-werkende jonge ren met middelbaar ónderwijs en/of vakopleiding. Na bezichtiging yan 'de Deltawerken kregen zijn.groepsgèwijsadè kans met kunstenaars de degen té kruisen op het thema, ,,Kup. je kunst eten?" Dat er wel eens raak-maar ook vaak. in de lüpht werd geslagen,--.was wel té verwachten op dit' artistieke krachtveld, waar emoties nu eenmaal een fiksè rol spelen. Aan de levendige gesprekken werd deelgenomen doof o.a. de acteurs Ro-, bert de Vries, Piet van dér-Meulén en Pieter Lutz, -dearchitecten Guido Halle- ma, Wim Brinkman en Han .van Arden- ne, de beeldende kunstenaars Ed.. vah, Zanden, Ger van Iersel, Hulb'Noorian der en Kees Franse, de musicologen Henk Stam, Henk van Lijnschooten en Peter Schat en door Ria Janse van de educatieve dienst van het Museum Boy mans-van Beunlngen. Een appetijtelijk scheepsmaal (Labs- kaus) legde èen stevig fundament om na de tot 2even uur in de avond duren de vaartocht nog energie te hebben voor de ontmoeting in de aula van Boymans- van Beuningen met Jan Blokker (en Deltafilms) en. Pierre Janssen, die het kunstgevoel populariseerde met ,,Het schilderij hangt aan de muur en het tikt". In één opzicht heeft de eerste dag van het Jeugöfestival ons zowel in taal- als kunstgevoel geschokt en dat was de wijdlopige toespraak van de wethouder voor kunstzaken, mej. mr. J. Zeelenberg. Terwijl zij over jeugdige hoofden heen enkele stokpaarden bereed en aan jon geren reacties poogde te ontlokken over problemen die op het bestuurlijk vlak thuishoren gaf de wethouder een kunst interpretatie te beluisteren, die men overal mag verwachten behalve aan de top van het cultureel beleid in een we reldstad. (Van een onzer redacteuren) Kerr-McGee Oil Industries Inc. te Oklahoma City, Verenigde Staten, heeft met drie Nederlandse scheeps werven een contract getekend voor de bouw van een oliebooreiland. Met de opdracht is een bedrag gemoeid van zes miljoen dollar of ruim 21 miljoen. De drie scheepswerven, die met elkaar een combinatie hebben gevormd, zijn de Neöerlandsche Dok- en Scheeps bouw Maatschappij te Amsterdam en de werven Van der -Giessen-De Noord te Krimpen aan den IJssel en Piet Smits Jr. te Rotterdam. Welk aandeel elk van de maatschappijen in de bouw van het booreiland zal krijgen is nog niet bekend. De hevige aanrijding tussen een perso nenauto en een autobus van de RET, die woensdagmiddag in Rotterdam op de hoek van-de Molenlaan en de Burg. Le Fèvre de Montignylaan gebeurde en toen aan ccn dame het leven kostte heeft een tweede slachtoffer geëist. De bestuurster, de 44-jarige mevrouw P. J- van den Bovenkamp-Gluwers varf de Staténweg is in het Bergwegzieken huis aan de verwondingen die zij bij de aanrijding kreeg, overleden. Haar moe- der, de 71-jarige mevrouw F. Gluwers- Velthoven van de Van der Horststraat, overleed ter plaatse. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagmiddag werden op het hoc- keycomplex vah Victoria 'a Rotterdam de seriesportontmoeiingeh in het ka der van de Duitse week besloten met enkele hockeywedstrijden tussen teams uit Rotterdam en Berlijn. Nadat de wedstrijd voor jongens én meisjes in de stromende regen was gespeeld, tra den de dames en heren aan. De Berlijnse dames kénden geen par don met hun Rotterdamse tegenstand sters en versloegen ze met 6—0. Bij de heren viel hét'fraaiste spél-te noteren. Volop spanningbezorgde men de niet in grote getale aanwezige toeschouwers. Het werd toch nog een prettige hoc- keymiddag. De wedstrijd werd uitein delijk door de Beriijners met 31 ge wonnen. 's-Avonds was men in hotel Atlanta bij elkaar en hier werd door de voor zitter van het sportcomité Duitse Week, dr. H. J. van Zuylen, een beker aan de Duitse aanvoerder overhandigd. Op de Femina, de tentoonstelling die op het ogenblik gehouden wordt In het Ahoy' complex in Rotterdam is ook een stand van de KNVB. Deze is ingericht ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de' Bond. Naast insignes, vlaggen-en dergelijke is ook detrofee waar de zaterdag- voetballers van Nederland, België en Frankrijk jaarlijks om strijden, de Coupe Femand- Canelle -te bezichtigen.

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 1