B. K.Laan nu van licht 1 Verkouden? \im 2 22? liassier M. Weij neemt afscheid bij gemeente „Federatie Nazorg B.L.O." gaat collecteren AGENDA 1 Concert mannenkoren stelde wat teleur Zeer grote drukte op Si-So bazaar Op bromfiets 65 km. per uur gereden Kantonrechter kreeg rustige zaken jrnt SCHIEDAM AGENT f mooie bijverdienstei w Bejaarde man reed tegen patatkraam op JLJ. Schipper gaat naar Haarlem Altijd in Schiedam gewoond Oproep aan Schiedammers Erezilver voor G. H. van Loo Vijf maal optreden in Rijswijk J. Knook wordt hoofdinspecteur Opbrengst voor bejaardentehuis Bromfietser bij val gewond Lezing paddestoelen voor K.N.M.T.P. J'1 DE ROTTERDAMMER Pagina 3 DONDERDAG 29 OKTOBER 196f Voor FOTO-ALBUMS in ruime sortering naar betéuMS qt> '.-'"'v (Van een onzer verslaggevers) FjE LICHTEN ZIJN AAN. Deze week floepten tegen he,t don- Lf ker worden de eerste twee kwikdamplampen aan in de meer dan 'honderd, elk ruim veertien meter lange, lantaarn palen op de Burgemeester Knappertlaan aan. Ook de enkele masten op de Nieuwe haven ibegonnen toen met licht geven. De drukke verbindingsweg tussen Rotterdam en Vlaardin- gen, waar mede door de duisternis altijd veel ongelukken ge beurden, baadt nu in een zee van licht. Duistere boekjes zijn verdwenen. De B.K.-Laan is een stuk veiliger geworden. VANAF f 4790. Vandaag morsen en dagelijks Veel bereikt «pan G E B R ZUIDGEEST ZWARTE STRIKJES Geen propaganda AKTIVITEITEN BUSSEN Rijk leven (Van een onzer verslaggevers) A LS de rustige golfjes van een kabbelend stroompje kwamen de verdachten van de rol o,p deze herfstwoensdag voor het Schie damse verdachtenhekje. Er zat ditmaal weinig tekening in. Het was alles even gladjes. Maar het Recht moet zijn beloop hebben, in grote en kleine zaken. En ten slotte bleek er toch nog stof ge noeg voor enkele vluchtige flit sen. De Maassluizenaar B. de B. was niet zo jong meer. Hij was geboren in 1896. Nu stond hij voor het hekje in het Schiedamse kantongerecht. Als bestuur der van een auto had hij op het Ru bensplein te Schiedam geen voorrang verleend aan een bromfietser, met ge volgdat hij met grote vaart bijna te gen een patatkraam was gereden. „Deze mensen in deze kraam wilden zich met een grote sprong door het ver koopluik redden en zijn om zo te zeggen de frituurpan ingesprongen", zei de of ficier van justitie op strenge toon. De officier vond, dat deze wijze van rijden niet past bij de gedragingen van een nor male automobilist. Kantonrechter mr. W. E. van Vloten vroeg zich af, of het nog wel verstandig was dat de verdachte nog steeds reed. „Er komt voor iedereen een tijd, dat het reactievermogen gaat verminderen. Ik begrijp het wel, maar denkt u er eens ernstig over na", zei de kanton rechter op vriendelijke, vaderlijke toon. Men kon zien, dat de verdachte het hiermee niet geheel eens was. Waar schijnlijk reed hij graag auto. Hij ver telde, dat hij vaak in Rotterdam kwam, waar het verkeer toch ook heel erg druk is... „Denkt u er nog maar eens goed over na", was nogmaals de raad van de kantonrechter. Verdachte kreeg een boe Rillerig Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds ASPR0 'flSPRO' bevat allesom(;Uw 'verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. De heer J. J. Schipper, tuinarchitect A bij gemeentewerken, tevens technisch direktcur van de algemene begraaf plaats te Schiedam, is benoemd tot di recteur van de dienst van de Hout, de plantsoenen en de begraafplaatsen te Haarlem. BEL ONS VOOR 'N PROEFRIT TELEFOON 4268 en 3568 (Van een onzer verslaggevers) Ik ben in 1899 te Schiedam geboren. Ik heb mijn hele leven in mijn geboorte stad doorgebracht, 'k Heb nog op de be kende avondschool van „mesjen" TUI gegaan, een prima school, waar ik veel heb opgestoken. Na afloop van m'n schooljaren heb ik nog enige jaren bij mr. Van Baren op zün advocatenkantoor gewerkt. HU was destijds A.R.-wethouder, later bur gemeester van Delft. Ook daar pikte ik nog menig graantje mee van de praktische „jurïdiscshe kennis", zegt de heer M. Weü als hij zijn levensverhaal vertelt. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd verlaat hij op 30 oktober de gemeentedienst. Hij heeft e> dan vijfenveertig lange dienstjaren op zitten. De eer Weij is dankbaar dat hij en zijn echtgenote nog zo'n goede gezond heid hebben. Hij hoopt nog wat van bet Men schrijft ons: ZORG is een begrip waarmede we allemaal te maken hebben. Maar naast de „zorg van alle dag" is er een bijzonder zorgengebied, waar velen geen weet van hebben, terwijl het op anderen bijzonder zwaar drukt. Be doeld wordt heel speciaal het „zorgen kind" dat ofwel gehéél afhankelijk is van anderen ofwel voor een heel groot gedeelte, reden waarom deze kinderen praktisch altijd op bijzondere hulp of verpleging en verzorging zijn aange wezen. Eén groep hieruit, die tevens de groots te is, wordt gevormd door de debielen, de zogenaamde „achterblijvers", die zich in het algemeen via deskundige hulp, of hegeleiding wel kunnen handhaven om dat er voor hen ook in deze gemechani seerde maatschappij waar veel arbeid tot eenvoudige handelingen is herleid, wel een plaatsje is te vinden. De vereiste deskundige hulp, krijgen ze van maat schappelijk werkers, specialisten op hun gebied, die werken in dienst van door het particulier initiatief in het leven ge roepen stichtingen. De sociaal-pedagogische zorg wordt verleend vanwege de algemene bevol kingsgroep alsook van rooms-katholieke en protestants-christelijke zijde. Deze drie landelijke verenigingen wer- Irene: Kappersclub. 19.30 u. Magna Ha Deikcrk: Siso, bazar, 14.30 —22 u. Arcade: Arb. Zangver. Excelsior, con cert, 20 u. Musis Sacrum: Ver. Vriendschap zij ons doel, 20 u.; Brandweer Schiedam: feestavond. 20 u. Arcade: Oec. Jongeren Bew., bespre king, 20 u. Dagblad „De Rotterdammer", Schie damse redactie, Lange Kerkstraat 82, tel. 263954 (b.g.g. 115588, toest. 52, na 18 uur 195885) alleen voor redactie-aangelegenheden. Agentschap: J. Steenstraat 29, telef. 65451 (alleen voor klachten, adverten ties en abonnementen, b-g.g. telef. 115588). v Klachten bezorging: Agentschap Cadr. zie boven) dag. van 18.3019.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 64666; alarm brandweer 69123; alarm G.G. en G.D. 29290. Woord voor de dag; Bijbellezing, telef. 141000. T Apotheek: Evers, Lange Haven 81, tel 263242. ken met hun tientallenstichtingen nauw samen over het gehele land en zijn verankerd in nationaal verband via de „Federatie Nazorg B.L.O." In nauw ver band werken specialisten, adviseurs en maatschappelijk werkers samen om op lossingen te vinden voor de moeilijkhe den van het geestelijk gehandicapte kind. De ouders van deze kinderen zijn veelal lid van één der drie ouderver enigingen, te weten „Helpt Elkander" (algemeen), „Philadelphia" (prot.chris telijk) en „Voor het Zorgenkind" (rooms-katholiek). Met de drie vereni gingen die zich speciaal bezighouden met de sociaal pedagogische zorg, heb ben deze zes samenwerkende vereni- gingen onder moeilijke omstandigheden reeds veel bereikt en verrezen er kleuterschooltjes voor imbeciele kinde ren, dagverblijven voor zwaar geeste lijk gehandicapten, tehuizen voor ge handicapte ouderloze kinderen, die werk vinden in beschutte werkplaatsen, internaten, centra voor observatie enz. Dank zij overheidssubsidies kunnen de objekten in stand worden gehouden maar deze subsidie is slechts een „bijdrage' terwijl het „overblijvende" tekort via het particuliere initiatief moet worden inge bracht. Teveel geestelijk misdeelden wacht ten vergeefs op hulp. Zij kunnen die krijgen, mits medeleven, begrip voor misdeeldheid en bereidheid tot gezonde naastenliefde voor hen de deur opent voor het huis waar voor hen een geluk kiger leven te vinden is. Hiervoor is geld, véél geld nodig, want het maat schappelijk werk moet worden voortge zet, uitgediept en uitgebreid, werkplaat sen moeten worden gefinancierd en er moeten tehuizen komen waar deze kinde ren als de ouders er niet meer zijn of wanneer de bijzondere toestand het ver eist, liefderijk kunnen worden opgeno men. Wanneer men bij de jaarlijkse collecte van de „Federatie Nazorg B.L.O.", uiting .,ge,ven aan gevoelens van naasten liefde in „tastbare" vorm, wel grijpt dan diep m de beurs voor het geestelijk gehandicapte kind. Uw royale bijdrage brengt meer geluk voor steeds méér kin deren. Inderdaad zij zullen het vaak niet be seffen, maar het wordt zeker opgemerkt door de Gever van alle goed, die U misschien gezonde en gelukkige kinderen heeft geschonken.' De lijsten-collecte zat te Schiedam worden gehouden in de week van 2 tot 7 november en de straatcollecte op 7 no vember. 1 u De plaatselijke afdelingen in Schie dam doen een beroep op de jongelui van 14 jaar en ouder om de geestelijk gehandicapte mens te helpen door zich als collectant op te geven aan onder staande adressen: D, de Bruin, Prof Kam. Onneslaan 139b, tel. 17983; H w' Haarenlaan 478, tel'. -66-81; A. J. Houtsma, Burg. Knappert laan 234a, tel. 264372 en J. Nieuwstad. Burg. Knappertlaan 224a, tel, 267505. KETHELWEG GARAGE 54 VLAAKDINGEN (Van een onzer verslaggevers)c In de kantine van het Stadstimmer- huis aan het Haagseveer in Rotterdam heeft vanmorgen de heer G. H. van Loo, die bijna 45 jaar in dienst van de gemeente is geweest, van de direc teur van bouw- en woningtoezicht, de heer H. J. G. van der Veen, de zilve ren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ontvangen. „U hebt deze onderscheiding gekre gen voor de manier, waarop u uw werk hebt gedaan, maar ook voor uw aktiviteiten op sociaal en kerkelijk ge bied", zei de heer van der Veen. Hij gaf een kort overzicht van de loopbaan van de heer Van Loo, die nu met pensioen gaat. De heer Van Loo kwam in 1919 als aankomend schrijveT in dienst van de gemeente. Hij werd driemaal ontslagen, maar werkte daar na in '33 bij de gemeentelijke techni sche dienst en in '34 bij de afdeling bouw- en woningtoezicht. In 1941 werd de heer Van Loo be noemd tot chef van de afdeling admi nistratie en registratuur. „Een betrek king waarvoor gevoel voor orde en nauwgezetheid en een goed geheugen nodig is", aldus de heer Van der Veen. De directeur bood de scheiden de chef enkele cadeaus aan. Na de heer Van der Veen sprak juffrouw H. van Loon, een van de oudste mede werkers van de heer Van Loo. Zij dankte haar chef voor de leiding, de vriendschap en de collegialiteit. Daar na konden de talrijke belangstellenden de heer Van Loo, zijn zonen en doch ters de hand drukken. Voor dit agentschap van De Rotterdammer en dagblad Trouw, vragen wij voor direct een flinke AANMELDEN: (kantoor) Witte de Withstraat 25 Telefoon 115583 De 7S zijn v,eer op slap geweest. mannen met de zwarte vlinder strikjes. Af en toe komt men ze tegen. Je vraagt je dan onwillekeurig af wat Schiedam toch met al die kelners doet, maar alsje al die gevlindcrden de bus in ziet stappen begrijp je spoedig dat men hier te doen heeft met een vereni ging van kelners in het horecabedrUf. Reist men echter met de bus mee dan komt men tot weer andere gedachten. Eerst schuchter, maar spoedig meer gedurfder, vangt het manvolk te zingen aan. En luistert men goed, dan ver werpt men onniiddelfjk de gedachte met kelners te doen te hebben. De kwaliteit van de zang is daar tc goed voor. De hese kclnerstemmen zullen nooit iets dergelijks kunnen produ ceren. Nee, het is het Schiedams Chris telijk mannenkoor, dat weer eens op stap gaat. (Van een onzer verslaggevers) Met ingang van 1 november is tot hoofdinspekteur bij de politie te Schie dam benoemd de heer .T. J. Knook. De heer Knook is geboren 1 decem ber 1919 te Klundert (N.B.). Sinds 1942 is de heer Knook reeds in dienst bij de Schiedamse politie. Tijdens de Tweede Wereldoorlog was hij werkzaam bij de adifnnistratie, we gens het gevaar, dat hij liep, door de bezetter gepakt te worden. Voor het ein de van de oorlog streed hij m de gele deren van de geallieerde strijdkrachten. Bij zijn terugkomst in 194a werd hij aangesteld als mspekteur van politie. Vanaf april 1946 tot maart 1950 is hij in militaire dienst in Indonesië geweest. Sedert kort is hij reserve-majoor buiten dienst bij de Koninklijke Marechaussee. Op 1 januari 1951 werd de heer Knook bevorderd tot inspekteur 2e klasse. Me dio 1956 kreeg hij de leiding van de af deling verkeer, thans is luj belast met de justitionele dienst. Sedert 1953 is hij secretaris van de afdeling Schiedam van de Vereniging voor Veilig Verkeer. De heer Knook is ook nog secretaris van de afdeling Schie dam van het Rode Kruis. leven-in-ruste te kunnen genieten ..In 1920 kwam ik >bij gemeentewerken aan de Korte Haven. Daar ben ik onge veer acht jaar geweest", vervolgt de scheidende ambtenaar. ,,In 1928 ging ik over naar de Gas fabriek aan de Dwarsstraat, waar ik dertig jaar in de buitendienst was. Ik heb er ontzaglijk veel mensenkennis opgedaan. Vanaf 1958 tot op heden ben ik kassier aan de Gasfabriek geweest, een verantwoordelijke betrekking want er gaat veel geld door je vin gers. Niet ongezellig. Ik wandel elke dag van mijn huis aan de Burg. 'Gijsenlaan naar de Dwars straat. Dat is een lange wandeling, maar gezond voor iemand die de ge hele dag op kantoor zit. Pas 's avonds om zes uur draai ik ae sleutel_ weer in mijn huisdeur. Voor liefhebberijen en het organisatieleven heb ik het feitelijk altijd te druk gehad. Maar ze hebben nu al gevraagd of ik lid van de telcomimissie van de kerk wil worden. Ik heb gezegd eerst een paar maanden te willen uitblazen." blad „De Rotterdammer" geweest. Mijn vrouw en ik lezen vooral graag wat er in Schiedam gebeurt, met name die verhaaltjes in „Aan de Schie" zijn aardig. Vrü'dag 30 oktober is er om elf uur 's morgens een afscheidsreceptie in de kantine van de Gasfabriek aan de Dwarsstraat, waar velen ongetwijfeld van deze bekende Schiedammer afscheid zullen komen nemen. ,-OENSDAGAVOND hebben wjj in de Messiaskerk te Rüswijk een lang programma aangehoord, dat vijf chr mannenkoren, behorend tot de groep mannenkoren van het gewest Zuid-Hol land in de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen, uitvoerden. De voorzitter van het gewest, de heer J. Dronkert, vermeldde in zUn openings- toespraakje nadrukkelijk dat deze zang avond beschouwd moest worden als pro paganda voor de mannenkoorzang in het algemeen en voor het Rijswükse chr. mannenkoor in het bijzonder. Nu heeft dit Rijswijkse koor zich uit stekend gekweten van zijn taak deze avond te organiseren en ook zijn eigen optreden mocht er wezen. Er werd over 't geheel vrij zuiver gezongen, er kon ook licht en met vaart worden ge zongen dank zij een behoorlijk ontwik kelde boortechniek, terwijl de keuze voldoende afwisseling bood met het „Te Deum" van Jan Nieland en twee vrolijke volksliedjes. Maar toch werd dit gehele concert enigszins een teleurstelling en het is be ter, dat wij eerlijk proberen na te gaan wat er aan de hand is dan dat wij de zaak met enkele nietszeggende woorden afdoen. Een prop aganda-avond moest het zijn. Waarom zaten er dan behalve de meegekomen familieleden zo weinig ...buitenstaanders" in de zaal? Is er voor deze propaganda-avond dan wel propaganda gevoerd? Men wil leden wer ven voor de immers verouderde mannen koren. Dat is een heel belangrijke aan gelegenheid die heel zorgvuldig bekeken dient te worden. Maar één ding is zeker, op de wijze zoals dit gisteravond werd gedaan, moet het beslist niet. Een programma, dat te lang is en te wemig gevarieerd is. bijna helemaal be staat uit „adogits-muziek" en bovendien uitgevoerd wordt met een koontechniek waaraan nog het nodige gebeuren moet, betekent geen propaganda. Doeltreffende propaganda voert men alleen door het beste van het beste te bieden in een aan trekkelijke verpakking: d.w.z. een aar dig, afwisselend programma en uitne mende koorzang. Na een voort, effelijk geslaagd koorconcert plegen altijd heel wat aanmeldingen van aespirant-léüen binnen te komen, nietwaar? Laat men rich eens ernstig bezinnen over deze „propaganda". En nu de prestaties op deze zangavond. Deze vielen, zoals man wed reeds zal hebben begrepen, niet erg mee. De chr. zangvereniging „Prmsenstad-mannen- koor" onder Anton Goedman kwam het eerst aan de beurt maar een bepaald goede beurt werd het niet. Er werd nog al eens onzuiver gezongen en het klank geheel was ook niet erg fraai, terwijl de gekozen werken te moeilijk bleken. Het Schiedams mannenkoor onder leiding van Jan van der Ree bracht het er wat beter af. maar ook hier kon flink geoefend worden in toonzniver en welluidend zingen. Het programmaatje konden wij niet erg bewonderen, maar één werk bracht winst, riL Psalm 150 van Jos de Klerk. Bij het chr. mannenkoor ..De Verenig de Zangers" uit Barendrecbt viel het goe de materiaal der stemmen wel op, maar dirigent A. P. Sintnicolaas jr moet wel meer aandacht besteden aan zuiverheid van klank en aan de programmakeuze: brengt Palestrina en Handel prachtige oefenstof. Van negro-spirituals moet men liever afblijven. Zoals ze hrer werden ge zongen waren ze onherkenbaar. Het bes te en grootste koor kwam het laatst: chr. mannenkoor Asaf uit Dordrecht. Dirigent Ge van der Beek heeft zuiver koortech- ruisch al een mooi resultaat bereikt, maar hij liet wel erg ouderwetse muziek zin gen. Een grote muzikale winst Is uit deze avond niet tevoorschUn gekomen maar vele tekorten moeten worden geconsta- /"MSTEREN ging de tocht naar Rijs- wjjk om samen met een paar an dere mannenkoren goodwill te kweken voor de zang. Dat is wel nodig in deze tijd. IVant over het dgemeen hebben de koren een ehro-.n-ch gebrek aan leden. Anders is dat met het Sehic. damse Christelijke Mannenkoor. Men heeft weliswaar met scherpe concurren tie tc kampen van de zyde van de Koninklijke Zangvereniging „Orpheus", maar de vele activiteiten die de laatste tijd georganiseerd worden wijzen et .wel op dat het koor uit dynamische zangers bestaat. Op 10 oktober gaf men een concert in Herwijnen en ook werd op de herdenkingsbijeenkomst van het Nederlands Bijbel Genootschap on- langs in Schiedam opgetreden, Als men dus gevlinderde mannen ziet die zich naar de hu» spoeden dan weet men weer dat het koor op stap gaat. jfYVERIGENS over bussen gespro. ken. Men heeft in Schiedam over het algemeen niet te klagen over de vervoersmogelijkheden. Om de tien minuten rijden de lmssen. Een schoonheidsfoutje is er toch nog wel te bespeuren in de dienstrege- ling. Van dit foutje zijn vooral de bewoners van de Burgemeester Knappertlaan en de zijstraten de dupe. Als het spitsuur is zitten de bussen tot barstens toe vol en de wachtenden bij de haltes in de B.K- laan moeten dan ook ervaren dat die bussen doorrijden. Voor jeugdigen is dat niet zo erg. Die lopen graag even een kwartiertje, maar voor de be jaarden is bet kwalijk, dat waclilen. Vooral nu het weer kouder is gewor den. Laat de R.E.T. hen -redden" O Op de kantaktavonö van de Algemene Fotokring Schiedam, die zoals gewoonlijk oJ.v. de voorzitter, da heer J. Paardekam stond, werd een bijzonder mooie relsdoku- mentaire over Japan vertoond. Ruim bon- derdtwintig kleurendia's gaven een duidelijk beeld van bet „Land van de Rijzende Zon". Op de kontaktavond van elf november wordt een kollektie bondsfoto's vertoond. teerd, zowel op koortecVmisch als op programmatisch gebied. Evenwel leent men ook uit de fouten die gemaakt worden, en zo bleef deze avond toch nuttig. Tenslotte kwamen al le vijf koren bijeen onder leiding van Herman de Wolff de Ambrosiaanse Lof zang uitvoeren. A. P. Sintnicolaas jr en Jan Koppend zorgden voor de orgelbe geleidingen. Dra H. E, Kokee van den Berge (Van een onzer verslaggevers) De Sl-So Bazar van de zestien Sï-So- clubs der gereformeerde kerk ie Magnalia Deikerk aan de Albardastraai werd woensdagmiddag om half drie door ds. P. Everaars geopend. De belangstel ling wa bijzonder groot; vooral van de zijde der jeugd De heer Weij is lid van de gerefor meerde kerk en hij en zijn echtgenote kereken in de Magnalia Deikerk. „Al met ai kan ik zeggen een rijk leven te hebben gehad, waarvoor ik dankbaar ben. Ik heb twee getrouwde kinderen. Ze wonen gelukkig dichtbij. Mijn dochter woont bij Spieringshoek, mijn zoon in Vlaardingen. In de oorlog hebben we veel angst over het lot van mijn zoon gehad. De Duitsers hadden hem in de gevange nis te Doetinchem gestopt We her inneren het ons nog als de dag van gisteren, "s Maandags zou hij verder getransporteerd worden, zondagnacht hebben verzetslieden hem bevrijd. Ik zal die dappere kerels er altijd dank baar voor blijven", zegt de heer Weij, Tot slot voegt hij er aan toe: „Ik hen altijd een trouw abonnee van het Dag- De presidente van de Si-So clubs, me vr. C. P. Couvee, werd bijgestaan door veertig dames, die het met de verkoop al gauw druk hadden. Er was van alles te koop; textiel, waaronder smaakvolle wandtapijten, boeken, huishoudelijke artikelen, en ket tingen en snoeren voor tieners. Er was bovendien een gezellige kantine inge richt. Voor de jongens bleek de schiettent een grote attractie te zijn. De bezoekers konden verder loten kopen, waarvoor aardige prijzen beschikbaar waren ge steld, onder meer boterletters. Reeds enige weken geleden waren de artikelen bij de gemeenteleden opge haald, terwijl ook de dames van de clubs er zelf veel voor hadden ge werkt. Het batig saldo is, evenals vorig jaar, bestemd voor de inrichting van het ge reformeerde bejaardentehuis, dat in voormalig Kethel zal verrijzen. Ook het volgend jaar zal de netto-opbrengst van de jaarlijkse Si-So Bazar, die in de loop der jaren reeds een traditie is gewor den, voor het toekomstige bejaardente huis bestemd 2ijn. Men hoopt op deze wijze tienduizend gulden bij elkaar te brengen. Het is dit jaar voor het eerst, dat de SiSo Bazar in de Magnalia Deikerk in Nieuwland wordt geëouden. Vroeger geschiedde dit in het gereformeerde jeugdhuis. Ook vanavond (donderdag) is de bazat geopend van half acht tot tien uur. 't IVas in mei. Om precies te zijn de tiende van deze lentemaand, vol liefelij ke vogelgeluiden en geurende bloesems. Maar dit zal de Rotterdammer A. G. P. wel niet gehoord, noch geroken heb ben. Daarvoor moet je rustig wandelen. De jonge man, die op zijn bromfiets veel te hard reed, werd op die dag op de Maasdijk te Maassluis door een Maas- sluise politieagent aangehouden. Vol trots had hij beweerd, dat hij met zijn vehikel zeker wel vijfenzestig kilometer per uur kon rijden. Hij deed het woensdagmorgen tijdens de zitting van het Schiedamse kantonge recht evenwel voorkomen, dat het alle maal toch eigenlijk niet zo erg was ge weest. Toen kantonrechter mr. W. E. van Vloten hem ten laste legde dat hij zon der rijbewijs had gereden, zei ver dachte: „Ik heb voor het besturen van een bromfiets helemaal geen rijbewijs nodig". De kantonrechter maakte hem even wel duidelijk, dat op de bewuste brom fiets een raceearburateur was bevestigd, waardoor het voertuig als een motorrij wiel wordt beschouwd. De Rotterdammer, die toch wat terug wilde zeggen, beweerde dat het in Bel gië wél mag". Dat moet men in Bel gië weten, maar hier mag het niet", antwoordde de rechter. De officier van justitie tapte daarna uit een heel ander vaatje. Hij zei: „Ver dachte doet nu net alsof hij van de prins geen kwaad weet, maar hij is in juli 1963 ook al beboet voor te hard rijden." De verdachte bleek zijn bromfiets destijds enige maanden te hebben moeten missen. Daarna had hij een an dere, nieuwe motorfiets gekocht. Hij had er lekker hard mee kunnen rijden! De officier van justitie zei: „Ik moet zeggen, dat ik erover heb gedacht ver beurdverklaring van de bromfiets te eisen. Maar omdat het een nieuwe is, zou dit wel erg hard aankomen." Ditmaal eiste hij een boete van hon derd gulden. Hij voegde er aan toe: „De ze keer krijgt u uw bromfiets nog te rug, maar dat gebeurt maar éénmaal". De rechter vonniste conform de eis. De Kon, Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde hield woensdagavond in het gebouw Irene te Schiedam een alge mene ledenvergadering, die geleid werd door de voorzitter, de heer J. Krab bendam. Er waren geen bestuursmuta- ties. De verslagen van de secretaris, die heer Baron en van de penningmeeste res, mej. Niemantsverdriet, werden goedgekeurd. Nadat het huishoudelijke gedeelte van de vergadering was afgewerkt, hield drs. J, Mennema uit Rotterdam een le zing over het onderwerp: Paddestoelen. Er worden niet minder dan drie duizend soorten in de natuur gevonden. Slechts een heel klein gedeelte ervan is gevaar lijk voor de consumpitie. Deze soorten zijn soms moeilijk van de ongevaarlij ke paddestoelen te onderscheiden. Drs. Mennema vertoonde bij zijn lezing «en groot aantal fraaie kleurendia's. De 11-jarige fietser, die woensdag op de Nieuwe Haven te Schiedam, ter hoog te van pand 283 te veel naar rechts uit week, was er de oorzaak van dat de bromfietser L.V.D.L. met een hevige smak tegen de grond terecht kwam. Met een wond aan z'n linkerbovenbeen werd het slachtoffer door de GGD naar het Holyziekenhuis te Vlaardingen ver voerd.

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 2