<onnen Betonstorten zaterdag b Fubdatie HBSS- clubhuis voor de helft gereed Frontale botsing met scooter: twee gewonden #11 Merkwaardige expositie blijmoedige oosterling Accordeonvereniging Fantasieconcerteert Personeelsverenigingen hielden feestmiddagen BEFAAMDE KILOMETERLAAN IN SIERREBOS fSZS0 J. A. Vogel Harde werkers gaan door op Sinterklaas pallssandei* „Nakajima" in „Punt Vier99 Autobotsing met zware schade Populair-klassieke nummers Bridgeclub viert eerste lustrum Juliana speelde gelijk met Sigi Jongen bij spelen in water gevallen Sinterklaas bij vele kinderen Toen grienden nog liet grensgebied bepaalden (24) Prioriteitschool juni '65 klaar? Bus slipt tegen boom: gewonden KRITISCH BEKEKEN D40Q Blacks, Decker Vogelliefhebbers stelden ten toon WEINIG VOETBAL TE ZIEN m ROTTERDAMMER Pagin» 4 MAANDAG 30 NOVEMBER 1904 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op bijzonder vlotte wijze is het storten van het beton zaterdagmorgen op het Her- ga-terrein van HBSS verlopen. Om acht uur in de morgen waren meer dan dertig leden van HBSS en ODI present en na de nodige voorberei dende werkzaamheden kon om half negen met het storten van het oe- ton worden begonnen. De meest verkochte 6 mm boormachine Inenting tegen Pokken en Difterie, Kinkhoest, Tetanus, Kinderverlamming. vindt U bü broersvest 64-66 schiedam (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Japanse schilder Yoshio Nakajima exposeert vanaf vrijdagavond gedurende enige weken in Galerie Punt Vier, Buitenhavenweg 176, zijn oeuvre van collages en couaches, die van een opmerkelijk ge rijpt talent van deze blijmoedige jon- DUIDELIJKE TAAL I EXPANSIE CONCREET WASLIJST DRANK Somber W ir,Zltr «'tóngen van de gemeenteraad gew(jd aan dc gemeentebegroting 1965 echter de rug zijn kunnen we gerust atelïen «at de noodzakelijkheid om in de naaste toekomst een restrictief investeringsbeleid te voeren de sombere achtergrond van alle beschouwingen vormde, al kwam deze niet altqd ten volle tot uiting in de gestelde vragen. We achten dit uiterst betreurens waardig, omdat hieruit zonneklaar bljjkt het onbegrip ten aanzien van de economische werkelykhetd. Het doel, dat de Wet Finan- cienng Kapitaalsuitgaven publiekrechtelijke Jicbamen beoogt, is te voorkomen dat er ïn?,"?-"lUe ,on"t9at a!' de Jaren 1956 en 1957, die ook door het gemeentebeleid niet bepaald aantrekkelijk was. Uaarom is het «e pheht van de gemeentebesturen hieraan tnee te werken door zich beperkingen op te leggen ten aanzien van de kepitaalsuitgaven en de kredietaanvragen die uitstel kunnen 10®sn, achterwege te laten. Dank zij het Keleid van B. en W., dat afgestemd was op deze noodzakelijke be perking van kapitaalsuitgaven, is een wei- gering door Ge. deputeerde Sta- ten om op grond ran financierings problemen kre. dirten goed te keuren tot nog toe niet voorge. komen. Het doet op zijn zachtst gesproken toch wel vreemd aan, als we de socialistische fractievoorzitter, mr. H. B. Engelsman, vrijdagavond bij de algemene beschouwingen over de begroting over „het kortzichtige beleid van de regering" horen spreken, waarbij de theorie voorop gaat en de praktijk terzijde wordt geschoven. We geloven nog niet zo gauw, dat „het domme potlood regeert", zoals de heer Engelsman het noemde. Van meer zin voor realiteit getuigden de woorden van de socialistische wethouder van financiën, ror. P. van Bochove, die interrumpeerde: „Aan houdende storm", toen de rooms-katholieke fractievoorzitter, mr. J. B. Schueler, meende dat het niet te zeggen viel, wat het finan ciële klimaat in 1965 zal zijn. Deze ging voort: „Wat komt er van Schiedams plannen terecht? We hebben reeds gelden gevoteerd voor plannen waar- aan we nog moeten beginnen. Het beste, dmgspiafond zal daarop zeker van invloed zijn. De stopzetting van de besteding is onrustbarend. Er is zoveel te doen en er kan zo weinig gedaan worden. De vraag rest ons slechts: Wat meent het college te kunnen doen en wat meent bet achterwege te kunnen laten? Kunnen we voor de wo ningbouw zoveel doen als nodig is? Wat vragen stadsaanleg en technische bedrijven? We zitten met een tekort en hoe meer we ons dat inscherpen, hoe beter dat is. We moeten er mee opstaan en mee naar bed gaan", aldus de heer Schueler. Inderdaad, zo is het. We mogen de goe gemeente geen knollen voor citroenen ver kopen. We leven als natie boven onze stand. Daar wringt de schoen. Onze nationale produktiriteit loopt achter onze consumptie aan. We mogen dan niet onmiddellijk boven de afgrond balanceren, als dit restrictieve beleid te lang gaat duren, krijgen we toch wel allerlei nare dingen ie zien, want in een expanderende maatschappij als de onze past dit bestedingsbeleid te enen male niet. Alleen reeds de urgente kapitaalsuitgaven vormen een lange waslijst en wat denkt men van de woningbouw? We vrezen, dat dc overheid het in de komende jaren met haar bestuurstaken uiterst moeilijk zal krijgen. Als het geld op is, kom er meestal onenigheid. Dit geldt zowel voor de kleinste kringen der ge meenscïiap, de gezinnen, als voor de groot, ste van staat en maatschappij. Als het op bezuinigen aankomt, wil geen enkele groep der bevolking een veer laten, maar men ventileert zijn ontevredenheid en onbehagen op elkaar. Valt de inkrimping van het leningplafond als een zware schaduw over de begrotings debatten van dit jaar, de wijziging van de gemeentewet van 9 juli 1964 betreffende benoeming commissies voor de functionele en territoriale decentralisatie, betekent een aanzienlijk winstpunt voor onze bestuurlijke progressiviteit. Het betekent niets minder dan dat in de toekomst op meer uitgebreide schaal leden uit de burgerij in gemeentelijke functies kunnen worden benoemd. De heer M. Eykenaar (Prot.V lieeft bij de algemene beschouwingen belangwekkende dingen gezegd over het gebrek aan belang stelling van onze burgera ten aanzien van het gemeentebeleid en over de voorlichting aan de pers. Het voortbestaan van onze parlementaire democratie eist inderdaad dat de afstand tussen bestuurder en bestuurde zo gering mogelijk wordt. Dit beoogt trou - wens deze wetswijziging. De pers heeft een zo -groot mogelijke openheid en directe, parate documentatie nodig om op efficiënte wijze het publiek van voorlichting te kun nen dienen. Wat het opbouwen van een gemeentelijk „public relations".apparaat he. treft, dat vereist vakmanschap en een vrij heid van handelen, waarbij de staffunctio naris in kwe9tie zelf de verantwoordelijkheid moet durven nemen. Hiervoor is behalve de noodzakelijke kunde, veel moed en karakter nodig. Figuurlijk gesproken moet dat een man met brede ««-houders zijn, die voor niemand uit de weg gaat. De woningbouw dreigt vooral door de financieel-economische situatie in ons land de komende jaren nog meer te stagneren. Met zorg kunnen we ook de hoge huren in de nieuwbouw gadeslaan, waarbij de hoge lonen niet voldoende zullen blijken te zijn om deze op tc brengen. De sanering van de binnenstad inag men vooruitziende gemeentepolitiek noemen. De financiële omstandigheden kunnen het ge. meentebestuur in de naaste toekomst wel eens dwingen ook in dit opzicht te tempo riaeren. Trouwens uit dc mond van wet houder W. van Sehoonevcld (Prot.) konden het reeds boren: „We geven geen Aannemer K. J. Simon was zelf in werk kleding en dus met baggerlaarzen aanwezig en met adviseur J. Griep en de vele medewerkers -werden de kruiwagens beton aan de lopende band, over de planken gereden en het beton op de bestemde plaats gebracht. Na ruim drie uren hard werken (met een kleine onderbreking voor een kop je koffie, maar dan ieder op zijn beurt) was de helft van het baikc-nstelsel voor zien van beton, in totaal 12 m3 beton. Het betrof hier de kantine en de bijruim te, zodat nu nog de fundatie van de kleedlokalen gestort moet worden. Aan vankelijk wilde men dat niet op 5 de cember doen, omdat dan Sint Nieolaas de werkers waarschijnlijk thuis zou houden. De harde werkers gaven evenwel te kennen het werk wat graag „door te willen drukken", voordat de vorstpe riode aanbreekt Vandaar dat eenstem mig werd besloten om zaterdag weder om in alle vroegte te beginnen, waar na op zaterdag 12 december de boven laag over het gehele gebouw gestort zal worden. De plaat toont dat men juist klaar Is met het sjouwen van de kruiwagens be ton en het aanstampen daarvan, dat in e- r. tempo ts gegaan zoals geen bouw vakarbeider het zal kunnen verbeteren! (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vermoedelijk omdat beide bestuurders niet voldoende recht hielden, ontstond zaterdagnacht op de Lange Haven ter hoogte van pand 50 een frontale botsing tussen de personenauto bestuurd door F. A. K. uit Schiedam en een scooter, bestuurd door J. S. uit Rotterdam, die achterop zijn duo een passagiert, mej. F, C. R„ had. De bestuurder van de scooter en zijn passagiere liepen belden lichte kneuzingen en verwondingen op. De GGD behandelde de gewonden ter plaatse en bracht hen daarna naar huis. De voertuigen werden zwaar beschadigd. VERKRIJGBAAR BIJ; Eendrachtsstraat 21-29 Telefoon 2575 Liesveld 14 Telefoon 3650 VLAARDINGEN Op donderdag 3 dec 1964 van 1 302 00 n.m zal er ten huize van de Vlaardmgse artsen ge degenheid worden gegeven voor kosteloze inenting. Tegen pok ken voor Kinderen beneden de lit. van twee jr.; tegen difterie, kinkhoest, tetanus, kinderver lamming voor kinderen ge boren in 1962 of later; tegen difterie, tetanus, kinderverlam ming voor geborenen in 1959. Aan kinderen, die een half jaar geleden, driemaal werden lngeent tegen difterie, kink hoest, tetanus, kinderverlam ming. moet nog een vierde in jectie worden gegeven om de verkregen immuniteit voor een aantal jaren te bestendigen. Men kan zich zonder vooi af gaande aanmelding vervoegen bij de huisarts, waarbij het inentmgsboekie moet worden overgelegd Ouders, die hun kinderen geboren in 1959 vol ledig lieten inenten tegen dif terie, tetanus en tegen kinder verlamming, worden er aan herinnerd, dat deze kinderen nu voor een hennentirg m aanmerkfhg komen Hierdoor wordt de immuniteit weer ver lengd Deze hermentmg vindt plaats door gpbruik van een gemengd vaccin tegen de dne genoemde ziekten Door rie huisarts zal bon 5 uit het oranje inentingsboekje worden ingenomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers hield vrijdag en zaterdag m het gebouw Arcade een onderlinge wedstrijd met tentoonstelling van tropische vogels, bas taarden, postuurkanaries, parkieten, kleurkanaries, etc. c"~ deze bijzonder gevarieerde vogel expositie zagen de bezoekers onder meer Blauwfazantjes, Rijstvogels, Tijgervm- ken, Zebravinken. Japanse Meeuwtjes en velerlei andere tropische zaadeters. Er waren 37 inzenders. De keurmees ters voor de kleur- en postuurkanaries waren de heren C H. Ackermans, W van Beinmel, G. Brokmeyer en J. van Liempd. Voor de Tropische vogels waren dat de heren H. G. van Oorschot en P. Rook. We hebben het dit jaar maar wat kalm aan gedaan met onze tentoonstelling en wedstrijd, want de mseste leden doen •nee aan de internationale wedstrijd van vogelliefhebbers met inzendingen uit 20 tónden in januari in de Rivièrehal te Rotterdam, zei de voorzitter, de heer H J. Veerkamp. SCHOTS EN SCHEEF DOOR SCHIEDAM Op de kijkdag voor bromfietsen en fiet sen in Schiedam zzaterdagmorgen tussen 10 en 11 uur aan het Spijnhulspad achter de zich daar bevindende school, zijn twintig mensen geweest en konden twee bromfietsen aan de rechtmatige eigenaars worden terug- even. As. zaterdagmorgen is het opnieuw gegev< kijkdag. O 3ij de NV. Bavofabriek aan de Guxtc- weg te Schiedam heeft men zaterdagnacht ingebroken en wat raak waren ontvreemd. e heer W F, N uit Schiedam deed aangifte van een paar grijze hoezen die vrijdagnacht uit 2ijn auto, geparkeerd staande in de Prins Fred enk Hendrikstraat waren ontvreemd E De opening van deze merkwaardige expositie geschiedde vrijdagavond met een zg. happening, waarvan de talrijke bezoekers kennelijk genoten. De Ja panse schilder demonstreerde namelijk een Oosterse ritus, waarvan de aanwe zigen ongetwijfeld de draagwijdte wel niet begrepen zullen hebben. In het tuintje voor het Galerie-ge bouwtje trad de schilder alleen met een schamel zwembroekje aan op, waarbij hij de kans zag in een minimum van tijd bnnoemelijk veel crêpepapier in een con- fetti-regen over zijn hoofd te doen neer dwarrelen. De requisieten waren onder meer een oude hoorngrammofoon die zacht stond te neuriën en sfeervol kaars licht. Het kunstminnende publiek genoot kennelijk en in stilte van het ongewone schouwspel. Alles ging rustig zijn gang. Bevreemdend was het dan ook, dat een jonge buurvrouw, wier kind volgens zeg gen met kon slapen, plotseling aan het kijven ging over een luidruchtigheid, waarvan ze slechts heeft kunnen dromen. Ze deed haar beklad tegen een paar politiemannen, die rustig kwamen aan wandelen en met veel tact het opgewon den vrouwtje tot bedaren wisten te brengen. U mag wel oppasssen, wat u kwartje te veel uit." Bovendien vergroot de sanering dermate het aantal woning zoekenden, dat het bureau huisvesting deze aanwas moeilijk zal kunnen verwerken. Het verkeer maakt zo'n stormachtige ont wikkeling door (met ingewikkelde faretteii van autowrakken tot parkeerruimten) dat we ons ernstig afvragen: „Hoe zullen we in de naaste toekomat nog orde in de chaos kunnen scheppen?" Al met al doemt op bijna elk terrein van iet maatschappelijk leven het gevaar op, dat het sociaal evenwicht wordt verstoord, hetgeen weer zjjn repercussies kan hebben op moreel, crimineel en politiek gebied. SCHIEDAM Op de oversteekplaats Xoemarkt-Broeisvest botsten zondag de taxi. bestuurd door J. F. S. en een personenauto, bestuurd door C. J. R. en nog een personenauto, bestuurd door M, H. K. tegen elkander, waarbij de laatste rwaar werd beschadigd. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. SCHIEDAM De Schiedamse accor deonvereniging „Fantasie" gaf zater dagavond in gebouw Irene een concert van populair-klassieke muziek. De voorzitter, de heer D. Kleinheren- brink, sprak een kort welkomstwoord, waarna het uit 16 leden bestaande orkest onder leiding van de heer J. Steenbergen het programma begon met het spelen van het bekende succesnum mer De Vogelkoopman, operette van C. Zeiler. Vervolgens bracht het orkest de niet minder békende melodieën van J. Offenbach en een mars uit de opera Faust van Gounod ten gehore. Enkele leden, van het orkest speelden solo-, duo- en tnonummers Van de solonummers noemen we een potpourri Perle de Cnstal door L de Bok en een Iers volksliedje Fteurs de Mai door H. de Veld De accordeon-duettisten mej J Klemhe- renbrmk en I. Zieck speelden Brise Nocturne van Colombe en een Potpour ri; A. Valk en K. Boutenstem Flik-Flak van A. Vossen en een Potpourri; C Sebel en H Verwijs Fliegende Blatter en Circus Renz; C. Verstraete en C Groenheide Bourrasque en een Pot pourri en J. van Schte en A. Valk Rozenwals en Pierement Het trio J. v. d. Velden, J. de Wit en G Valk vertolkte op gevoelvolle wijze het wiegelied van Joh Brahms, La plus belle valse d'amour. „Fantasie" wist haar programma uit een muzikaal- techniscb oogpunt met veel talent te presenteren, waarbij de verschillende gevarieerde nummers met veel inzicht voor de smaak van het publiek waren geselecteerd. Conférencier Johnny van Heyst met zijn medewerkers en het trio The Sound- diggers olv. Dick Rijnooy verzorgden het amusementsgedeelte van deze avond "\700R on* ligt een o\erzicht \an hel aantal aanrijdingen o>er de eer&ïe negen maanden \an 1964 te Schiedam. Hei zijn getallen, die in de meeste gevallen wel een duidelijke taal tot on* «preken. De tuisen haokjes geplaatste getallen hebben betrekking op het gehele jaar 1963. Het h een lange washjst van de meest uiteen lopende oorzaken met dikwyls» ernstige gevolgen, «urnelijk 3 (5) doden en 92 (851 zwaargewonden, bovendien nog 393 (449) lichtgewonden beginnen ons overzicht met de drie categorieën van gevallen, die het hoogst in aantal genoteerd staan, 315 (418) personen verleenden geen voorrang, 190 (223) reden te kort achter elkaar en 146 (156) verleenden geen doorgang, Niet minder dan 124 (150) gemotoriseerde weg gebruiker* reden op een onvoorzichtige manier achteruit, terwijl 110 (141) elkaar om oorzïch ti g passeerden. TN een studie ovtr de structuur van de hedendaagse maatj-ehappij, beschouwd in haar verhand met de toeneming van de welvaart en van de daarmede samen hangende vraagstukken, getiteld Leven met ile Welvaart door dr. Erne»t Zalm lezen we het navolgende: Onze westerse maatschappij wordt beheerst door een on gekende expansiedrang. Wanneer men de dingen nuchter en onbevooroordeeld be ziet, zou men tot de navolgende conclusie kunnen komen: De welvaart en de vrije tijd beide zyn niet los te denken van dr goederen, die ertoe behoren! hebben de mensen even plotseling en even on voorbereid overvallen als indertijd het begin van de industriële revolutie in de p rod uk tiener lor Zoal* men zich toen aan de ^feer in de fabrieken en aan de nieuwe werkmethoden heeft moeten aanpassen, to moet men nu Ieren leven met de welvaart en de vrye tyd. ALS dergelijke opmerkingen o\er een innerlijke beheersing tan de verwor- en \oorapoed geen naïeve frase willen zijn,, dan gaai hel erom concrete taken in hel dagelijkse leven aan te wijzen Een van de meest voor de hand liggende taken is de verkeersopvoeding, de aanpassing van de openbare moraal aan liet gemotori seerde wegverkeer. Nieuwe gedragsnormen, moderne manieren, hedendaagse vormen van hoffelijkheid en schaamtegevoel zul len algemeen geaccepteerd moeten worden om het motorvoertuig in te kunnen passen in een geordende samenleving. De omgang met de nieuwe technische gebruiksgoede ren heeft nog geen sociale en culturele traditie. Het paardrijden is eeuwenoud, het autorijden daarmee vergeleken, een pas opgekoenen verschijnsel De chauffeur heeft nog niet de reputatie van een che valier .voor wie ridderlijkheid en beleefd heid hetzelfde waren. Als barbaarsheid bestaat uit hel ruwe, ongeremde beschik ken over marht, dan geldt dit ook wel voor de macht die ligt in de wonderen van de j moderne techniek. Spectaculaire goederen j moeten, nadat ze zijn uitgevonden, in het j dagelijkse leven getemd en ingeburgerd worden, doordat de manier waarop ze gehanteerd worden, zich verfijnt, aldus prof. Zalm, die lector in de economische psychologie aan de gemeentelijke univer siteit te Amsterdam is en tevens topfunc- tionuri- Itq een internationaal bandels- roncern. TNOCII laten wc de rij van aanrijdingen verder doorlopen: Keren 25 (45), snijden weer zo iets fraais JO (24), niet rechts rijden 61 (55), doorgaanverhod 1 (7), onvoorzichtig stoppen 5 (10), portier onverhoeds opener, ij (12), onvoorzichtig wegrijden alsof er geen andere weg gebruikers bestaan 63 56), uitrit uitrij den 15 (7), Art. 25 TT.v W. 105 (86), onop lettendheid bestuurder was met zyn gedachten elders 87 (119), onvoorzich tig oversteken 94 (120) het zijvv niet alleen de bestuurders van motorrijtuigen, die de spelregels van het wegverkeer met voeten treden spelen op de rijbaan 10 (8) en dan nog enkele gevallen, waarbij p-yfhologi«ehe misdragingen en domheden m feite een kleine of geen rol spelen, zo als: het verliezen van de lading 5 (12), technische gebreken 25 (28), slechte toe stand van de weg 17 (33) indien hel restrictieve investernig-heleivl van de ge meente lang gaat duren, kan dit voor het j verkeer gevaarlijke gevolgen hebben onbekende oorzaken 57 (89) dubbele oor zaken 23 (32l, andere oorzaken 211 (231) een verzamclkolocnmetje en wonder hoven wonder en dat m een land van nu«t en ij zei dit jaar geen enkele aanrijding vanwege de weersgesteldheid, 0 (7) DESTUURDERS, die onder drankinvloed waren geef hen a.u.l). een extra zware straf, edelachtbare veroorzaakten tweeëntwintig (13) aanrijdingen, terwijl twee (3) voetgangers die tc diep in het glasje hadden gekeken, eveneens de schuld waren van een verkeersongeval, Siippen veroorzaakt ook nogal eens stukken, na melijk 116 (228) gev alien in negen maan den. Totaal waren er dit jaar tot en met 30 september 1830 (2311) aanrijdingen. Al» we deze cijfers even narekenen, komen wc alweer op ruim honderd (116) gevallen meer dan in een overeenkomstige periodr van het vorige jaar. Laat de gejaagde, zich up een dwaze manier opzwepende wegge- bruiker denken aan het gevleugeld woord van Lord Chesterfield (169-4—1773) „Een verstandig mens kan haast hebben, maar hij is nooit gejaagd". Nou ja. zal men wellicht antwoorden: die ouwe lord leefde dan ook in de tijd van de postkoets en de trekschuit Toch zit er waarheid in deze opmerking allemaal hier staat uit te kramen, waar. schuwden we het moedertje nog. Is het al niet erg genoeg, dat He hi.P moet wonen? Dat doe ik toch ook ni,( voc- mijn lol, waa haar bitter eonunt». Inmiddels was de naakte, verkleumd* schilder in een grote cartonnen doos gesprongen, «en soort geïmproviseerd kleedkamertje in de open lucht Hii kwam er even later keurig gekleed uit Het was een storm in een glas water geweest. SCHIEDAM De Bridge-Club Schie. dam-'59 <82 leden) vierde zaterdagavond in Mucis Sacrum op grootse en sfeervol, ie wijze haar eerste lustrum. De voorzit, ter, de heer Th. Scheffers, sprak een kort welkomstwoord tot de talrijke aan wezigen. onder wie zich vele leden van zusterclubs uit Schiedam, en de omlig, gende plaatsen bevonden. Namens het district Vlaardingen voer de de heer N. Burger het woord «n namens de Bridge-Club Schiedam-West de heer Van Leeuwen. Dc voorzitter van da feestcommissie, de heer Th. Vrede- bregt had met zijn vier medewerkers voor een beschaafd en afwisselend feest programma gezorgd, waarin o a. het Cocktail Trio, bekend van radio en tele visie, optrad. Het dans- en amusementsorkest ,The Rythm Aces" o.l v. Jos Tepel zorgde voor een passende muzikale omlijsting deze geanimeerde soiree-dansant van (Van een medewerker) SCHIEDAM Het eerste herenteam van JULIANA heeft tn Delft voor een verdlemte- lljk resultaat gezorgd door het sterke Sizi ten gelijkspel af te dwingen. De Schiedam mers hebben zelfs volop de kan gehad beide punten uit het vuur te slepen maar door een gebrek aan routine zagen zij geen kara op het beslissende ogenblik door te drukken De eerste set was voor de Delflenaren Juliana begon stroef en keek al spoedig tegen een grote achterstand aan. Een time out bij de stand 2—7 leek even succes te hebben Zij knaobelden punt na punt van de achterstand af maar toch trok Sigi met t512 aan het langste etnd Fel sloeg Juliana terug. Het nam een grote voorsprong en via 1—5 en 3—S won het de tweede set. Ook hierna leek het er op dat Juliana het initiatief zou blij ven behouden Bij 2—5 had er time-out van Sigi wel het verwachte succes en namen de gastheren het Initiatief over. Wanhopog trachtten de „oranjehemden" de bakens te verzetten maar de strij ging gelijk op tot 8—10. Ken serie blunders sn de Schiedamse verdediging deedea de balans definitief in het voordeel van Sigi uitslaan Na deie set (15—to) onderging het Juliana-team een Ingrijpende wijziging Twee Invallers namen de plaatsen *n van twee dodelijk vermoeide aanvallers. Toen ging het ook direct beter. De verdedi ging draalde beter en Juliana kwam zelfs met 117 voor te staan. Een tussensprintje var. Sigi herstelde ech ter het evenwicht (11—11) maar toen ging ook aan die kant de vermoeidheid een wordte meespreken. Juliana won deze set met 1512 en beide partijen waren tevreden met het gelijkspel Het tweede herenteam was met drie Inval lers kansloos tegen AMVJ/RLVC 2 De set- standen waren: 138. 137 en 15—11. Damea 1 klopte tn de Energie-hal het Rotterdamse ZVC-3 met 3—0. Zij hebben zich dus geluk kig hersteld van de kortstondige inzinking en met zeven punten uit jlvf wedstrijden blitven zij In de running Het tweede damesteam leed een 1—ne derlaag tegen Concordla-3. De Schiedamse dames lieten zich volkomen Imponeren door het enorme tumult bij de ere-divtsiewred- strijd Libanon-DJ?S. De Rotterdamsen. ge wend aan het spelen fn de E-hal. hadden hiervan minder last De setstanden warem 15—1. 3—15. 15—12 en 15—8 Zowel het jongens, als het meisjesteam konden het niet tot een overwinning brengen tegen reap. Spirit en Cekkerkerk. Gezien echter het feit dat zit pas sinds enkele maanden spelen, geven zij hun tegenstanders prima portn De eerste successen zullen dan ook niet meer zo lang op zich laten wach ten Schiedam De 8-jarige Peter Futse laar uit de Portugaalsestraat 7b, die za terdagmorgen met vriendjes aan het spc- 'en was op de balen van de Breeuw- werkfabrieken aan de Willemskade. kwam daarbij twee meter van de wal in Het water terecht, waarna de heer S. J. uit de Huismanstraat door handreiking de knaap weer op het droge bracht SCHIEDAM Personeelsverenigin gen van Schiedamse bedrijven organi seerden zaterdagmiddag voor de kin deren van hun leden een Sint-Nico- laasfeest met als hoogtepunt de komst van de Goede Sint met zijn Zwarte Knecht fn het gebouw Irene leidde de p v -voor zitter, de heer H. K Klem Velderman. een feestmiddag voor 150 kinderen. De vertoning van een aardige jeugdfilm SCHIEDAM. In verband met het 75- jarige jubileum van de KNVB heeft de afdeling Rotterdam zaterdagmiddag in Rotterdam een receptie gehouden. Door deze receptie heeft het bestuur van de afdeling Rotterdam gemeend er goed aan te doen geen wedstrijden voor de standaardteams vast te stellen, alsmede voor de lagere elftallen bij de senioren Dat hield in, dat zowel GTB als GSS een vrije middag hadden en ook de lagere elftallen van alle zaterdagclubs behoefden niet te spelen. Zelfs hadden de A-junioren ook vrijaf, terwijl de B en C-junioren 'iet zonder scheidsrechter moesten doen, aangezien die m de gele genheid werden gesteld de receptie van de jubilerende KNVB te bezoeken. Ai met al een rusitge zaterdag, waarop al leen HBSS en PPSC aan bod kwamen HBSS leverde knap werd door het stugge ARC met 2—1 te verslaan, waar door HBSS pp de tweede plaats is geko men achter leider Excelsior M. PPSC Let een steekje vallen door een 4-4 punten verdeling bij Seheveningen. Van deze belde wedstrijden staat op de sportpagi na een verslag. PPSC kan zaterdag be wijzen dat het ernst is in de strijd om de bovenste plaats, want dan komt TSB naar Thurlede om PPSC partij te geven. f)p bijgaande foto ziet men de befaamde kilometerlaan van het Sterrebos, waarvan de juiste iengte zelfs nog iets meer was, namelijk 1100 meter. Het was de hoofdlaan van het oude bos en hij liep vanaf de achterzijde van de boswachterswoning, tegenover de ingang van een der voetbalvelden van Boshoek, tot aan de Maaskant. Men wandelde er ongeveer vijftien h twintig minuten over. TAE tweede plaat laat een veel kortere laan, de Torenlaan, zien. Deze werd aangelegd in 1909. Ge heel in de verte ziet men de Lidwi- na of Frankelandse kerk. De foto was bedoeld als een herinnering aan de eerste Schiedamse boom- plantdag op 10 november 1927, Se dert die tijd is heel wat natuur schoon ten offer gevallen aan stadsuitbreiding, woningbouw en industrialisatie. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Van de in aanbouw zijnde openbare lagere school op de hoek van de Dwarsstraat-W, Brouwerstraat werd vrijdagmiddag de hoogste top be reikt. Het gebouw krijgt 14 klasselokalen. Men hoopt, voordat de vorst Invalt, met de kozijnen en de dakbedekking gereed te zijn. Zal dit met het geval zijn, dan zou dit een onwelkome stagna tie veroorzaken, waardoor het tijdschema in de war zou kunnen lopen. In het gunstige geval denkt men het gebouw in juni 1965 op te leveren. Aan de bouw van de school zelf was prioriteit verleend. Met de kleuterschool is men pas aan de fundering begonnen en voor het gymnastieklokaal is men met de staalconstructie bezig. Het project is in handen van het aannemingsbedrijf D. Baron te Schiedam. vulde een gedeelte van de middag. Swarttouws Machinefabriek en Construc- tiewerkplaats N.V, had voor tut St. Nicolaasfeest van haar personeelsver eniging de grote zaal van het gebouw voor Chr. Sociale Belangen gehuurd, waar 130 kinderen met kloppend hart de komst van Sint Nieolaas en Zwarte Piet afwachtten, nadat eerst Peter Oran voor hen had gegoocheld. De presidente van de N.V., mevr. J. C. Engelbert-Verpoorte, woonde hef feest bij. terwijl de voorzitter, de heer G. J. Lansink de leiding had. De personeelsvereniging van de N.V. In tern Techn, Handel Mij. v.h. J. Cleton vierde haar St -Nicolaasfeest in het gebouw Arcade ongeveer op dezelfde wijze als de andere verenigingen In elke zaal werden de kinderen getrac- teerd en kregen ze een aardig geschenk mede naar huis. Het Schïed. Jeugd Toneel „De Dilet- tantjes" had zaterdagmiddag in het ge bouw Tivoli een St-Nicolaasfeest voor 200 kinderen Er was een speciaal St.- Nicolaascabaret. Het jeugdige lid L. van Tricht zong aardige liedjes met guitaarbegeleiding van Nico van Beers. De Sint was vergezeld van twee aardi ge, duikelende Zwarte Pieten. Ter ge legenheid van het 12de jaarfeest kre gen de kinderen, behalve een tractatie, een klein geschenk mede naar huis. SCHIEDAM Een bus van de RET, betuurd door G. V. die zaterdagnacht vanuit de Groenelaan de Willemskade opreed, slipte bij het nemen van de bocht op het gladde wegdek. Hij kwam daarbij tegen een zich ter plaatse bevin dende boom terecht, die danig bescha digd werd. Twee buspassagiers liepen hierbij lichte schaafwonden op. De GGD behandelde beiden ter plaatse, waarna zij hun weg konden vervolgen.

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 2