Gemeente - ambtenaren luidden mr. Peek uit Kerstfeest viering leek op zanguitvoering AGENDA Kerstvroej dienst Leger des Heils in Passage gedurende 2 coupondagen COUPONS TAPIJT op breedte van 100 cm., 130 cm. en King-size kamerbreedte van 380 cm., alsmede coupons lopers en linoleum NU DRASTISCH IN PRIJS VERLAAGD. DEKLERK&ZN Middenstandsveremging voor ichiedam-Oost Nieuw complex voor A. de Jong m B Expositie over groei van stad m Grote drukte in De Hoek Mr. M. lïlok sprak namens personeel In Magnolia Deikerk Minder druk dan anders Herv.-Geref. Kerstdienst Kerstnachtdienst in Julianakerk NCGOV vierde Kerstfeest Plannen „Het Singèlkwartier"ROTTERDAM Meisje (16) redt kind van verdrinking Sproei-ij sbanen zijn open 3 palissancSei* Vraagtekentoernooi bij Intiem ROTTERDAMMER Pagina 3 MAANDAG 28 DECEMBER1964 vindt U bij broersvest 64-66 schiedam (Van een onzer verslaggevers) CCHIEDAM - Nadat woensdag avond de leden van brandweer en politie in de aula van het Stedelijk Museum afscheid van burgemeester mr. J. W. Peek had den genomen, waren donderdag morgen de gemeente-ambtenaren aan de beurt om in dezelfde sfeer volle zaal afscheid van hem te nemen. SCHIEDAM De Kerstfeestvie ring die gereformeerd Nieuw- land vrijdagmorgen om half tien heeft gehouden, was zo geweldig groots van opzet en uitvoering dat men af en toe dacht bij een zang uitvoering aanwezig te zijn. Uitvoering Vandaag e« morgen ere dagelijks Betekenis Geschenken Dit was het ambtstijdperk van onze scheidende burgemeester. Daarom is deze expositie dubbel belangrijk. Ze geeft een .duidelijke illustratie van de arbeid van deze bewindsman tegen achtergrond van een uit een stedebouwkundig oogpunt uiterst belangrijke cul tuurperiode. Akties PORTIERS CHIEDAM Aan de Westfran- kelandsedijk nabij de Wilhel- minahaven is donderdag zonder ceremonieel de eerste paal geslagen voor een gebouwencomplex van A. de Jong N.V. Scheepswerf en Machinefabriek. Dit werk zal worden uitgevoerd door Du: a's Aannemings Maatschappij N.V. te Rotterdam. Uh en <n en de nd is, I OIJ (Van onze correspondent) t HOEK VAN HOLLAND - He onver achte witte Kerst heelt veel mensen not onverwacht grote probiemp.i ge steld. Op zichzelf was de sneeuw op Kerstmorgen al Ivnderlijk. De stranding van de Liberiaanse eris- ianher Athenoula T heeft die problemen «hter nog verdubbeld. Zowel vrijdag, jaierdag als zondag kreeg Hoek van Hol land een stroom auto's te verwerken, die i'n weerga niet kent Men is in De Hoek in het zomerseizoen ebt wel wat gewend op het gebied van iet verkeer, maar wat men tijdens de Kerstdagen te zien kreeg, sloeg alle re cords met stukken. Een ruwe schatt'ng van het aantal luto's tijdens de drie vrije dagen komt is 15.000 nabij. Soms was het verkeer volkomen vastgelopen, zoals de kruising bij de Schelpweg, waar de politie gedu rende vele uren de handen vol had om bet geheel in juiste banen te leiden.. Bij de Boulevard ontstonden cpstop- p'ngen, omdat iedereen even wilde ge meten van het toch altijd fraaie gezicht dat een gestrand schip oplevert. Op het strand zelf was het een zomerse drukte. Dankzij het werk dat de mannen van de reinigingsdienst in de nachtelijke uren hadden verricht, waren de Hoekse wegen gedurende alle drie de dagen goed be gaanbaar. Natuurlijk was met iedereen even blij met de combinatie van sneeuw en druk te. Politie en reinigingsdienst moesten met de feestdagen veel extra werk ver- setten. Zelfs in de hotel-sektor kwam die drukte wel wat ongelegen. Toon de Ja ger. de exploitant van „Het Jagershuis" lei ons dat hij al dat bezoek helemaal niet leuk vond. Tu5se? »elf e?, twaalf uur was er eerst een besloten bijeenkomst van de hoofden van dienst, die mede als de vertegen woordigers van het gemeentepersoneel hun chef kwamen uitluiden." Namens de ambtenaren sprak de ge meente-secretaris, mr. M. J. Blok een afscheidswoord tot de scheidende burge meester. waarbij hij onder meer zei: „De dagen rondom Kerstmis 1964 zul len staan in het teken van uw afscheid. In deze dagen zullen, als ik goed geteld heb, minstens zeven Schiedammers u na mens in Schiedam werkende organen of onderdelen daarvan in het openbaar toe spreken. Al deze sprekers zullen hun beste beentje voorzetten om u een afscheid te bezorgen, waaraan u nog lang met genoegen zult terugdenken. Ik weet nu al. dat twee van de sprekers zijn ge slaagd in hun opzet en dat de vier sprekers die na mij zullen volgen, hier in zeker ook zullen slagen. De slechtste spreker staat thans voor u en hij is er niet van overtuigd in zijn opzet te zullen slagen. Toch wil hij een ernstige poging doen. Secretarie-ambtenaren zijn bescheiden mensen. Dit zullen de hoofden van dienst die hier aanwezig zijn gaarne beamen. Helaas bestaat e- bij deze ambtenaren zelf wel twijfel, of ze mensen zijn, want toen bij de laatste begrotingsbehandeling de publieke tribune van de raadszaal vol zat met ambtenaren, meende een der raadsleden te moeten opmerken, dat er De kerk was gevuld toen de heer J. v. d. Steen voor een officiële over dracht zorgde, die in feite buiten de Kerstdienst viel. Piet Schipperus vertel de namelijk ds. P. R. Everaars dat de jeugd van Nieuwland door de aktie „Het ene talent" en de andere akties eea eschenk voor de Magnalia Deikerk wil- e zorgen. Rian Bom onthulde daarna een nieuw deksel voor het doopvont van dit kerk gebouw, dat door ds. Everaars na een woord van dank werd aanvaard. De zang stond onder leiding van de heer G. v. d. Schoor, die onder zich had het Nieuwlandkoor en de zang (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De tafeltennisver eniging Intiem is van plan om het jaar op raadselachtige wijze te gaan besluiten. Daartoe wordt vanavond (maandag) in het voormalig Gemeentelyceum aan de Westhavenkade een gezelligheidstoernooi gehouden, dat wemelt van vraagtekent omdat slechts enkele bestuursleden van de organisatie afweten. Wel is bekend, dat op dit toernooi zelfs een beginneling kampioen kan worden, ongeacht of het een senior- of een junior lid is. De verenigingsnaam zal ook eer worden aangedaan, want behalve gezel lig, belooft het intiem' te worden in de ware zin van het woord. Verder gaat het op deze avond meer om de gezelligheid dan om het spel, maar niettemin zullen er voor de winnaars leuke prijsjes zijn. In verband met het grote aantal te spelen partijen, wordt reeds om 19.30 begonnen met het toernooi, dat is aange kondigd als een ,,????-toemooi dat een onvergetelijk hoogtepunt van 1964 belooft te worden". Aula Stedelijk Museum: Comité af scheid burgemeester Peek, aanbieding afscheidscadeau, 15; Gemeentebestuur, afscheidsreceptie burgemeester Peek 16.45—17.45 en 20—21.15. Aula Stedelijk Museum: Bijzondere laadsvergadering, 15.30 en afscheids receptie burgemeester Peek. Dagblad „DE ROTTERDAMMER", Schiedamse redactie Lange Kerkstraat 82 tel. 263954 (b.g.g. 115588 toestel 52 na IS uur alleen voor redactionele aange legenheden 195885) Agentschap: J. y. Gogh. Dr. Zamenhof- Straai 139a: tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.30—19.30 uur. Belangrijke telefoonnummers AJarm politie 64666, alarm brandweer 269123 alarm OG. en G.D. 269290. Woord voor de dag: Bijbellezing en overdenking, tel. 14.10.00. klassen van de leerlingen van de Job. Calvijnschool. Rian Born en Marieke dep Routing bespeelden de viool en organist C. Dubbeld zorgde ervoor dat deze Kerstdienst af en toe op een zanguitvoering leek. Vooral de cantate „Heft aan, heft aan een luide zang" van Piet Kiel werd schitterend ten gehore gebracht en kan stellig voor een uitvoering gebruikt worden. Naast de Schriftlezingen van mevrouw V. A. van Maren-Pleizier en de heer C. H. L. Westerveld en de zang van de leerlingen van de kleuterschool onder leiding Van mejuffrouw P. v. d. Berg, Vertelde de heer B. G. Kegge een Kerst verhaal. Na afloop was er voor alle aanwezige ouderen koffie, terwijl de jongens en meisjes tot twaalf jaar met een Kerst pakket verrast werden. Ten slotte zij nog Vermeld dat „Harpe Davids" eveneens medewerking verleende aan deze ge slaagde Kerstfeestviering. geen publieke belangstelling was. Maar dit terzijde. Uw betekenis voor de burgerij, uw plaats in de raad en in het college van B. en W. zullen ongetwijfeld maandag en dinsdag in alle toonaarden worden be zongen. Uw secretarie-ambtenaren weten van die betekenis ook alles af en zouden bij monde van ondergetekende al het gras voor de voeten van de nog na mij volgende sprekers kunnen wegmaaien. Hun bescheidenheid evenwel verbiedt hun dat. Daar waar het gezag optreedt, treedt de ambtenaar terug. Ik zou, nu ik nog verschillende moge lijkheden voor onmogelijk heb gehouden, kunnen beginnen met u te huldigen ter gelegenheid van uw afscheid. Maar ik weet zeker dat dit op een fiasco zou uitlopen. U hebt bij allerlei gelegenheden meer malen als eerste burger van de stad, ingezetenen gehuldigd en zelfs zonder hun plichtsbetrachting en trouw van na bij meegemaakt te hebben bereikt, dat de gevoelige snaar van het innerlijk der gehuldigden zodanig geraakt werd. dat de tranen langs hun wangen biggelden. Door dit te memoreren heb ik een van uw goede eigenschappen aangehaald en ben ik ongemerkt toch bezig gras weg te maaien voor de voeten van hen, die na mij zullen komen. Ook uw plaats in het stadhuis was bescheiden, maar dan bedoel ik dit niet in overdrachtelijke zin. U had uw kamer in het mooie, oude, veel te kleine stad huis. Eerste deur links in de slechts twee linkerdeuren tellende gang. Was het een wonder, dat slechts weinige van uw ad viseurs, te meer waar slechts een vijfde deel der secretarie-ambteharen in het stadhuis werkzaam was. u dagelijks za gen en spraken? Toch wist iedere ambte naar, dat Schiedam werd geregeerd van uit die eerste en tweede kamer links", zo besloot de gemeentesecretaris zijn betoog. Hij bood namens het gezamenlijke secretarie-personeel inclusief het per soneel van de dienst van de gemeente ontvanger en van de gemeente-accoun tant twee geluidsboxen voor de weer gave van stereofonische muziek aan. Daarna sprak namens de gezamenlijke hoofden van dienst de direkteur van de Gemeentelijke Geneeskundige- en Ge zondheidsdienst en van het Gemeentezie kenhuis, dokter J. H. van den Berg, die in zijn afscheidswoord vooral de prettige samenwerking releveerde tussen de scheidende burgemeester en de hoofden van dienst. Namens de gezamenlijke hoofden van 'Het echtpaar Peek op de stoelen die aangeboden werden door de gezamen lijke hoofden van dienst. dienst bood dokter Van den Berg de burgemeester twee ruststoelen en een aantal langspeelplaten met klassieke mu ziek van Ludwig van Beethoven aan. Het echtpaar nam even ptaais in de heerlijke stoelen, terwijl ook de muzikale cadeaus de volle aandacht kregen. Op de bekende wijze sprak de burgemeester tenslotte een dankwoord. Op deze bijeenkomst volgde tussen twaalf en één uur een drukbezochte re ceptie, waarop allen die in gemeentelijk verband werkzaam waren, de gelegen heid kregen de burgemeester de hand te drukken. Vele bezoekers maakten van de gele genheid gebruik om de aardige exposi tie in de beneden-tentoonstellingszaal te bezichtigen, die aan de hand van dui delijke topografische wandborden, sug gestieve maquettes, o.a. van het nieuwe stadhu's en foto's van recente plaatse lijk,. gebeurtenissen, zoals het 'bezoek van H.M. 'de Koningin, de stedebouw- kundige ontwikkeling en de actuele stadshistorie toonde.' Met als spectacu laire afsluiting een kaart van Oud- Schiedam met als Latijns onderschrift •de woorden: Hollandia Civitas ad Mo- sam Fluvium Sita. Deze kaart nam een groot gedeelte van de achterwand in beslag. De nauwlettende toeschouwer kan op deze topografische expositie aan de hand van de kaarten de stadsuitbreiding vanaf de zestiende tot de twintigste eeuw vol gen, waarbij hij tot de ontdekking komt, dat gedurende vier lange -eeuwen de stadsuitbreiding zich slechts langs lijnen van geleideüjkheïd-voltrok, om dan in eens na de Tweede Wereldoorlog tot een nog nimmer geziene bouwexplosie en expansie te komen. VLAARDINGEN Aan de vooravond van het Kerstfeest werd in de Marana- 'hakerk een interkerkelijke Kerstnacht dienst gehouden, uitgaande van de ker keraad der Hervormde wijkgemeente „Iehtuskerk" en van de Gereformeerde (West-)wijkkerkeraad. Dit was de eerste officiële Hervormd-Gereformeerde kerk dienst in Vlaardingen. Liturg was ds. Joh. Lever (Ger.). Hij las verschillende bijbelpericopen, zowel uit het Oude, als uit het Nieuwe Tes tament, die door samenzang werden afgewisseld. Men zong de Psalmen uit de nieuwe berijming. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Traditiegetrouw was er donderdagavond in de Julianakerk een Kerstnachtdienst. Reeds om kwart over negen stonden de deuren open om de bezoekers te ontvangen, waarna om kwart voor tienen de heer W. A. Hout man sfeervolle orgelmuziek speelde. Daarna volgde om vijf voor tien sa menzang met medewerking van de Chr. Harmoniever. „Harpe Davids" onder lei ding van de dirigent, de heer A, L. Glotrbaeh, die tevens de samenzang leid de. Vervolgens hield ds. W. A. Krijger een Kerstrede. Bovendien verleenden aan deze Kerst nachtdienst hun medewerking mevrouw Lenie Nijenhuis-Klepke met declamatie en de tenor Willem Beeuwkes uit Utrecht. Na afloop, terwijl de volle kerk langzaam leegstroomde, speelde, zoals gewoonlijk „Harpe Davids" nog enkele liederen. Om kwart over elf was de dienst afgelopen. Ook In de hervormde kerken en in het kerkgebouw van de Ned. Prot. Bond aan de Westvest werden kerstnachtdiensten gehouden. SCHIEDAM. De leden van de Nat. Chr'st Geheelonthouders-vereniging af deling Schiedam hebben hun Kerstfees ten weer aan de vooravond van Kerst feest in de grote zaal van Chr. Soc. Belangen gevierd. Eerst 's middags tijdens welke bijeen komst mevrouw De Weger het Kerstver haal vertelde en waarbij de leiding in handen was van de heer A, de Weger. 's Avonds was de zaal weer tot de laatste plaats rond de met fruit en kren- teboilen bedekte tafels bezet, toen de heer N. H. G. v. Horssen uit Rotterdam de Kerstfeestviering opende. Veel liede ren van de zangbundel van Joh, de Heer werden gezongen, terwijl een Kerstmedi tatie werd gehouden door de heer G. de Snoo uiit Maassluis. Het was voor de 76-jarige secretaris T. J. Holscher de 39ste keer dat hij dit Kerstfeest organiseerde. Ondanks het feit dat -er vorig jaar 350 aanvragen van de leden waren en dit keer maar 75, wil de heer Holscher volgend jaar toch de 40ste aFi organisatie op zich nemen. Alle aanwezigen kregen na afloop een groot Kerstpakket mee naar huis. De opbrengst van de lijstcoliecte bedroeg f 3203,34. 9 Voor het schooltafeltennistoernooi, dat vandaag pn morgen in de Koopmansbeurs te Schiedam wordt gehouden, hebben zich 211 leerlingen van scholen boven het g.l.o. aan gemeld. (vorig jaar 102). De wedstrijden beginnen om 9 uur en eindigen op ongeveer 17.30 uur. I COMPLETE WOt ROTTERDAM: BINNENWEG BBJERLANDSELAAN ROTTERDAM/OEN HAAG/UTRECHT/ VUSSINGEN/DEVENTER (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zal de Vereniging „Het Singelkwartier" komen, tot de oprichting van een middenstandsver- enlging Sehiedam-Oost? De,secretaris, do heer J. Wolthuis, bracht een voor stel dienaangaande reeds eerder op een bestuursvergadering ter tafel. •De reden waarom het bestuur van „Het Singelkwartier" pogingen in het werk stelt om een dergelijke vereniging op te richten, is volgens dit bestuurslid het volgende. Het reglement zegt dat de vereniging tot doel heeft de belangen van het oosten van Schiedam in het algemeen en dat van zijn bewoners in het bijzonder te behartigen. Door het verkrijgen van een midden- standsvereniging, waarbij alle winke liers in het oosten van Schiedam zullen moeten zijn aangesloten, wordt het doel dat de vereniging zich stelt volle dig uitgevoerd. Men dient in het algemeen de belangen van het oosten van Schiedam met zo'n vereniging. Eea aansluiting van de win keliers kan immers een krachtig geheel vormen en ze kunnen zodoende tot gro tere gezamenlijke akties komen. Tevens kan men daarbij de belangen van de bewoners, zowel van winkeliers als van niet-winkeliers dienen, want door het voeren van een gezamenlijke aktie wordt de koopkracht groter, waarbij de omzetten zullen stijgen. De bewoners zul len dan niet meer zo gauw naar een ander stadsgedeelte gaan, indien ze in hun eigen stadswijk even voordelig kunnen kopen. Binnenkort belegt het bestuur van „Het Singelkwartïer" in zaal Marijke een vergadering met de desbetreffende winkeliers, die men schriftelijk op de hoogte zal stellen. Bovendien zal men door middel van een geluidswagen de ze winkeliers van te voren nog eens extra opwekken. „Het Singelkwartier" is ongetwijfeld de grootste vereniging van dien aard in Schiedam. Het ledenaantal bedroeg op 1 december 973. Het bestuur verwacht bin nenkort het duizendste lid in te schrij ven. MAASSLUIS De 16-jarige mejuf frouw P. W. Mooiman heeft donderdag morgen de 7-jarige Johannes van Buu- ren, die door het ijs Was gezakt, gered. Het kind wilde op het ijs van de Noordvliet een bal pakken. Omdat het ijs daar nog veel te zwak was, zakte "hij er prompt doorheen. Gelukkig zag mejuf frouw Mooiman dit gebeuren en direkt stapte zij op de bij de "Wagenbrug gele gen stoep om het kind uit het ijskoude water te halen. Zij gleed echter uit en viel zelf In het water. De redster behield haar tegen woordigheid van geest en wist het kind te grijpen en boven water te houden. Voorbijgangers hebben toen het natte tweetal op de kant gebracht. SCHIEDAM Donderdagmorgen om zes uur werd in het Passage thea ter weer de inmiddels traditioneel ge worden Kerstvroegdienst van het Le ger des Heils gehouden, die dit Jaar minder goed werd bezocht dan In vorige jaren. Majoor A. Drijver leidde deze dienst, waarin het muziekkorps van het Leger des Heils onder leiding van kapelmeester A. van Gulik medewerking verleende, evenals de zangbrigade oi.v. de heer B. Uilenberg. Mejuffrouw Boele en me vrouw L. Drijver-Salomon verzorgden de Schriftlezingen. Om zeven uur- begon een Kerstspel, waaraan 15 korpsleden deelnamen en waarbij tien meisjes als Engeltjes waren verkleed, In het spel werd de klemtoon gelegd op het feit dat voor alles het Woord er reeds was «n dat Gods Woord waarachtig en echt is. Mejoor Drijver bracht dit in ziijn slottoespraak nog eens duidelijk tot uiting. Zes leden van het korps Schiedam van het Leger des Heils hadden enkele uren tevoren goed werk gedaan door diverse portiers te bezoeken, die m de Kerstnacht dienst hadden. Onder meer werden de volgende bedrijven bezocht: Havendienst, Brandweer, Gemeente ziekenhuis, W. A. Hoek's Machine Fa brieken N.V., Tanker Cleaning, Wilton Fijenoord-Bronswerk, A. de Jong N.V. en Nieuwe Waterweg. Weer enkele uren daarvoor had het korps van het Leger des Heils meege werkt aan de Kerstzangdianst, die in de Ahoy-hal in Rotterdam wend ge houden. Al met al betekenden deze aktrviteiiten voor diverse leden van het Leger des Heils dat zij die nacht geen nachtrust hadden gehad. Kapelmeester A, van Gulik zei zelfs donderdagmid dag dat hij nog steeds geen slaap had cn dat men dit werk met het grootste genoegen had gedaan. m De 'eden van de Harmomevercniging La Bona F'utura" te Poortusaal zullen san het einde van dit jaar weer oliebollen gaan bakken, ter versterking van het uni formenfonds. Bestellingen zouden vandaag en zuilen morgen worden genoteerd. Wie niettbuia is. kan de opgave aan één der Apotheek: Rembrandt, RembrandUaafi lezer. vnr het dosa. B«bestellingen 5b, tel. 26 88 55c worden op Oudejaarsdag thuisbezorgt*. Juist negen jaar geleden werd een begin gemaakt met de eerste bouwfase. toen op hetzelfde terrein met de bouw van enige fabriekshallen en steigers ten behoeve van de scheepsbouw- en repara tieafdeling van het reeds in de vorige eeuw te Vlaardingen gevestigde bedrijf aangevangen werd. De bouw omvat: a) een fabrieksge bouw van 80 bij 67,50 meter, in hoofd zaak bestaande uit vier hallen, elk groot 20 bij 67,50 meter, met een totaal grond oppervlak van ongeveer 5500 m2. in dit gebouw zal de produktie van de afdeling De Jong Stromingstechniek, die zich thans nog hoofdzakelijk in een te klein, niet voor uitbreiding vatbaar, fabrieksgebouw te Vlaardingen bevindt, worden gehuisvest. In deze afdeling wor den o.a. industriële olie- en gasstookin- stallaties, luchtverwarmers voor fa briekshallen, jnenggasluchtverhitters, ventilatoren en onderdelen ten tahoeve van airconditioningsinstallaties vervaar- digd. b) Een lichte en moderne kantine, annex een van alle oomfort (zoals vele douches) voorzien was- en kleedlokaal. Beide gebouwen worden onder architec tuur en direktle van architectenbureau H. Weertman te Goes gebouwd. c) Een twee verdiepingen hoog gebouw met een lengte van 50 meter en een diepte van 12 meter, bestemd voor kan toor, projektenafdelingen, tekenkamer en research-ofdeling. Dit laatste gebouw zal eveneens ge bouwd worden onder architectuur van architectenbureau Weertman, in samen werking met architect M. D, van Wens- veen, die ook de interieurs van dit gebouw zal verzorgen. Als bijzonderheid kan vermeld wor den dat het gebouw geheel gesloten is, d.w.z. dat de veie en grote, deels op het Sterrebos uitzicht biedende ramen niet geopend worden. Stof, geluidshinder en trek worden hierdoor vermeden, terwijl onder toepas sing van buitenjalouzieën aan de zuidzij de, een uitstekend binnenklimaat gewaar borgd is door middel van een condi- tioningsinstallatie die verse lucht aan zuigt en deze verwarmd of gekoeld, be vochtigd en gefilterd, in de vertrokken brengt. JJET derde en laatste hoogste punt v;in de Laurenskerk is bereikt; rüim twaalf - en een- half jaar nadat Koningin Juliana de eerste steen legde voor de restauratie na de verwoesting in mei 1940. Koor en transept zijn gereed en reeds lang In gebruik voori kerkdiensten. Van dê toren, klinken op geregelde tijden vrolijke carillon-klanken over Rotterdam. 'Nu zijn van Ket schip de eerste kapspanten gesteld en vrijdag kon dr. H. J. Eyktnan, de voor zitter van de Bouwcommissie Grote Kerk en voorzitter van het College van Ge committeerden tot de-Zaken der Hervormde Gemeente Rotterdam Centrum de vlag hijsen op de nokspant die op een dezer kapspanten was aangebracht. Men kan nu dus binnen niet al te lange tijd de ver binding zien tnssen kerk en toren, waar mee de Laurenskerk dus weer „gezicht'* zal krijgen. Dr. Eykman zag het eind van de restauratieperiode reeds naderen. Hij hoopte, dat over vier jaar dus na zestien jaar werk?de kerk met Kerstmis-geheel zou kannen worden geopend. Die periode van zestien jaar achtte dr, Eykman zeer kort.: de bouw van de Laurenskerk heeft, evenals de bouw van alle middeleeuwse kerken, generaties geduurd. "Vanzelfspre kend was er vreugde - inde Hervormde Gemeente van Rotterdam-Centrum. Ds. J. C. J. Dijkstra, praeses van de Centrale Kerkeraad, had namens deze kerkeraad een gelukwenstelegram gezonden. Overi gens is de Laurenskerk reeds thans een belangrijk middelpunt van het Rotterdamse stadscentrum. In de zomermaanden trekt de kerk die dus alleen nog maar .be staat uit koor en transept per dag vijf honderd toeristenbezoekers. VAN deze plaats af wil ik een waorsclru. wing richten tot alle alleenstaande vrouwen, die met mannen omgaan van wie de antecedenten niet bekend zijn", zei van morgen de president van de rechtbank in Rotterdam, mr. Brunner, toen hij de zaak behandelde van de 24-jarige los-werkntan J. N. M. H., die bekende op 21 oktober, f 300 te hebben gestolen van mejuffrouw M. D. P. Al deze vrouwen lopen het risico opgelicht te worden, te worden bestolen of zeïis te worden vermoord, vervolgde mr. Brunner. Hy noemde de diefstal een minne streek en legde uit dat H. het geld had gestolen, toen het slachtoffer voor veertien dagen in een ziekenhuis was opgenomen. Zij vroeg aan de los-werkman een bood schap te doen op haar kamer. Van die ge legenheid maakte verdachte gebruik om een geldkistje open te breken. Daar baalde hy de driehonderd gulden spaargeld uit en met dit geld ging hij naar Amsterdam, De tos werkman was al vijf maal eerder voor dief stal veroordeeld. Hy hoorde nu zeven maan. den gevangenisstraf met aftrek tegen zich eisen, waarhy de officier van justitie reke ning hield met het feit, dat hy nqg bijna «er maanden gevangenisstraf zal moeten uitzitten. De officier merkte bovendien nog op dat hy niet geloofde in de zin vun een voorwaardelijke straf. Uitspraak over veer tien dagen. .SCHIEDAM Sedert dinsdagavond zijn de twee sproei-ijsbanen die Schie dam bezit geopend. Zowel de baan van het Tennispark Spienngshoek als die van het Tennispark Van Vliet aan de Stadhouderslaaia zijn %^n'3h oa-Fni geopend van» 10-12, M-17 en 19.3022.30 uur; s zaterdags van 11-—17 en van 19.30—22.30 uur. ^a,ncD ?.'Jn vrU.gemaakt van sneeuw ÏP worden elke nacht opnieuw besproeid. Lr bestond de eerste dagen onmiddellijk wmt8 j belangstelling voor deze echt Hollandse wintersport.

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 1