Voorstel vanavond in Vlaardingse raad NATUURMONUMENTEN KOOPT MOLEN AAN BOORNEVLIET Vliet- en Broekmolens verzorgen bemaling ..Orpheus*' heeft aktief jaar achter de rug AGENDA ga ROTTERDAM „Nuttige Ontspanning" hield jaarvergadering VERLOREN TABLETTEN SNEL GEVONDEN Vereniging ziet perspectief in Vlietlanden m Bromfietsdief aangehouden Voor 1965 veel op programma Telefoonnummers met vijf cijfers vervallen Burgerlijke stand Vereniging met 214 leden Cognac op straat en schade aan vrachtauto Voor telefonisch opgeven van advertenties telefoon no» 19* >88 SIIéésèM Fietser gewond bij aanrijding Vrouw (39) valt hersenschudding Zuil en lantaarnpaal omver gereden Nieuwe Schiedamse scheidsrechters Contributie bij SVC nu 40 per jaar Geld uit woning gestolen DE ROTTERDAMMER DONDERDAG 7 JANUARI 1965 (Van een onzer redacteuren) V/'LAAItDINGEN Als de ge meenteraad vanavond daar tegen geen herwaren heeft zal de uit 1753 daterende molen lfNooit- gedacht", gelegen aan de Booner- vliet, juist even ten noorden van de gemeentegrens, eigendom wor den van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Neder land. Natuurmonumenten wil dit object restaureren en sis land schapsornament opnemen in het geheel van de Maaslandse Vliet landen. De prijs die de Vereniging ervoor gaat betalen is het sym bolische bedrag van een gulden. ■1. FINANCIERING VLAARDINGEN De molen „Noóitgedagt", waarover de ge meenteraad vanavond een besluit zal nemen dat van doorslaggeven de betekenis zal zijn yoor de plan nen die de „Vereniging^ tot Be houd van Natuurmonumenten in Nederland" met de Vlietlanden heeft, is in de zomer van 1962 voor het laatst in het nieuws geweest. Drie koren Vandaag en morgen daselijks Windmolens MANNETJE DANSEN LIEDEREN GEDICHT Mr. J. W. Peek brengt zijn hartelijke, welgemeende dank voor de overstelpen de bewijzen van medeleven bij het neerleggen van zijn ambt van Burge meester ondervonden. Tevens betuigt hij met wederkerige heilwens zijn erkentelijkheid voor de gelukwensen, die hij en Mevrouw H. G. A. Peek-Linthorst bij de jaarwisseling mochten ontvangen. Schiedam, 6 januari 1965, BURGEMEESTER EN WETHOUDERS DER GEMEENTE SCHIEDAM Kronfenreklame heeft* een eigen verkoopkrocht Vragen pagina 4 te, c TTlA^ntAranrl r. koopprijs is dezelfde als die weüce de gemeente Vlaardingen voor de molen gaf toen op 3 april 1964 de Broekpolder by besluit van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland werd ontbonden. De Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten heeft over deze aankoop vrij langdurig moeten onderhandelen met het Vlaardingse gemeentebestuur. Hierbij was ook het gemeentebestuur van Maasland betrokken, omdat <Je molen nu. eenmaal op Maasland» grondgebied staat Natuurmonumenten is bijzonder ge ïnteresseerd in de Maaslandse Vliet landen, die reeds grotendeels haar eigendom zijn. Stedebouwkundig blijft dit gebied, althans zoals de plannen op het ogenblik liggen, geheel buiten schot. Dm twee redenen ziet Natuurmonu menten perspectief in de Vlietlanden: in de eerste plaats is dit gebied botanisch van. groot belang en daarnaast heeft het faunisch grote waarde omdat hier vogel soorten worden gevonden die men elders In' ons laad ntet meer aantreft. De bedoeling is nu de molen in zijn oorspronkelijke staat terug te brengen als een aantrekkelijke versiering van het landschap. Er zal een beheerdeer MAASSLUIS Dezer dar en werd te Maassluis een bromfiets irbeslaggeno- men. die tè veel lawaai maikte. Bij on derzoek bleek dat de nummers van dt bromfiets waren weggevijld en overge- lakt Dit was voor de politie aanleiding om nog wat dieper op het geval in te gaan. Hierbij kwam aan het Ucht dat de bromfiets, in Rotterdam was ontvreemd. De berijder, de 22-jarige J. H. D. uil Maassluis, werd aangehouden. Hij bekende de diefstal »n is ter be schikking gesteld van de politie te Rot terdam. Dit is de melen Jfooitgedaxjt" aan de Boonervliet op Maaslands grondgebied, maar sinds de op heffing van de Broekpolder eigen, dom van de gemeente Vlaardin gen. De foto is gemaakt in de zomer van 1962, voordat de laatste officiële bewoners de mo len zouden verlaten. Op het plaatje ziet het er allemaal erg idyllisch uit, maar nu kan men deze molen rustig een ruine noe men. Wat er na 1962 met haar gebeurde is het geheim van de enkelen. Van binnen is alles ge sloopt, tot de trap naar boven toe. Ér hangt een lugubere brandlucht en in feite is er niets anders overgebleven dan de ste nen romp. Van de opstallen' rechts is geen spoor meer te vin den. in komen wonen die tevens het toezicht op de Vlietlanden als taak krijgt. (Deze functionaris is reeds beschik baar red.) DE onderhandelingen met de gemeente zü'n nogal moeilijk geweest omdat Natuurmonumenten niet bereid was de normale voor dergelijke verkopen gel dende voorwaarden te aanvaarden. Thans is men echter met B. en W. tot overeen stemming gekomen: de verkoop gaat woor mits het Natuurmonumenten ge lukt de financiering van de restauratie rond te krijgen. Dit betekent dat zodra de gemeente raad het besluit tot verkoop heeft ge nomen Natuurmonumenten een finan cieringsprogramma gaat opstellen dat met behulp van derdien" zal moeten worden gerealiseerd. Met andere woor- Tot 1 juni 1962 heeft deze molen namelijk dienst gedaan als gemaal voor de Vlieten. Toen op deze datum de bemaling werd gestaakt was er SCHIEDAM De sltemene vergade ring van het Koninklijk Schiedam» Mannenkoor Orpheus", woensdagavond la gebouw Arcade, had niet over belang stelling te klagen. Er heerste, zoals altijd, een geanimeerde stemming. In rijn openingswoord gaf de voorzit ter, de heer P. Smit, -een uitvoerig over zicht over het afgelopen jaar. Hij rele veerde vooral" twee belangrijke feiten, namelijk de oprichting van het thans ongeveer tachtig leden tellend Orpheus- Tienerkoor, dirigent Leo Smit en het charmante optreden van de Wiener Mün- nergesang-Verein. - Het gemeentebestuur steunde „Or pheus'* in toenemende mate, vooral ook op financieel gebied. Ook -de industrie -verleende "steun aan het streven van Orpheus", dat nog voor uitbreiding vatbaar is. De bibliothecaris van de vereniging, de heer P. J. Kats, schonk op 27 mei van het vorige jaar een fraaie dirigentenstoel, voorzien van een embleem. -Te ramen met het Bergen-op-Zcxwns Mannenkoor gaf Orpheus" 31 mei in Arcade een gemeenschappelijke concert Op de zangersdag, 27 juni te Vlaardin gen, georganiseerd door het Vlaardings Mannenkoor Orpheus ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan, bracht Schie dams Orpheus" de cantate van Sint Juttemis ten gehore. Op 17 oktober reikte de voorzitter, de heer P. Smit aan de heer Groeneweg hst bekende speldje voor 25-jarig lid maatschap uit en op 8 november aan de heer H. van Lingen. Op 27 september ging „Orpheus naar en Bergen op Zoom. Men Antwerpen en Berj zong in beide steden. zong „Orpheus" bestaat thans uit drie koren, al een mannen-, jongens- en tienerskoor. Men hield in het vorige jaar 43 repeti ties, waarvan 42 onder leiding van de dirigent Jos. Franken. Het repetitiebe- zoek liep vooruit; van de leden ia 1864 69 pet en in 1963 91 pet-, van het bestuur in 1964 91 pet en in 1963 87 pet Cbr. Sociale Belangen: Huishoud- en Gezinsvoorlichting, propaganda-avond, 20. Irene: Techn. Club Kappers, Contact bijeenkomst, 19-30. Irene: Geref. Ouderver., jaarfeest. 20. M nats Sncrum: N.V.V.-bestuurders- bond, cabaretavond, 20. Dagblad „DE ROTTERDAMMER». Krhled&nise redactie Lange Kerkstraat j2 tet 263964 <b-g-g- 113588 toestel 52 Ook dit jaar staat er weer veel op het programma: het tienerkoor zingt eind januari of begin februari en het mannenkoor treedt in april in Breda op, in mei geeft het een opera-concert in Arcade, op 26 juni geeft Orpheus een' concert in de Grote Kerk met medewerking van de uit tachtig leden bestaande Eszlinger Liederkranz en ten slotte zal „Orpheus" in december in de Grote Kerk een Kerstconcert geven. Voor de viering van het honderdjarig bestaan stelde het bestuur woensdag avond tijdens de vergadering een vijftal werkcommxssies samen, namelijk een financiële, concert-, feest-, propaganda- en damescommissie, met in elk daarvan één bestuurslid. De vergadering keurde de verslagen van secretaris en penningmeester goed en herkoos de aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden, da heren P. Smit, voorzitter en P. J. Kats. den: Natuurmonumenten zal zowel de gemeenten Vlaardingen en Maasland, als de provincie Zuid-Holland en het R«k gaan verzoeken een steentje by te dragen in de rstanratiekosten. "E'EN andere moeilijkheid is nog de '5 opspuiting van de Broekpolder. Weliswaar wordt het stuk grond waarop de molen staat buiten de opspuiting ge houden, maar dit houdt tevens in dat deze plaats praktisch een eiland van onbereikbaarheid is. Alleen per boot kan men er op het ogenblik komen. Tussen het drassige vlietland (waarin men tot de enkels wegzakt) en het opgespoten land loopt een verhard dijkje dat naar de molen voert. Zolang in de opgespoten Broek polder gevaar voor inzakken bestaat heeft de gemeente Rotterdam, die op het ogenbiik alles in deze polder te zeggen heeft, het betreden van dit gebied streng verboden. Trouwens, van de Broekweg, die vroeger hierheen leidde, bestaat nog maar een betrekke lijk klein stuk en dat loopt dood in het opgespoten land. Natuurmonumen ten zal dus pas aan de uitvoering van het molenplan kunnen beginnen wan neer Rotterdam dat toestaat en de plaats beter dan nu bereikbaar is. TAAN zijn daar verder nog de water- D sportverenigingen die grootse plan nen voor dit gebied hebben. De Vlaar dingse Vaart, de Bamtneer en d*è Vlieten lenen zich ook uitstekend voor dit doel. Natuurmonumenten staat op het standpunt dat natuurzorg en water sport elkaar tot op een zekere hoogte wel verdragen. De plannen van de W.S.V. ..De Bommeer" zullen, zoals zij nu liggen, het voornemen van Natuurmonumen ten niet in de weg staan. Bepaald anders wordt dit uiteraard wanneer dit gebied tot een zeer oruk bezocht toeristisch centrum zou uitgroeien. De Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten hoopt dat het zover niet zal komen. Zjj is ervan overtuigd dat het gebied zich uitstekend leent om het zowel voor de watersport als voor de natuurzorg geschikt te maken. En ge zien het byzonder royale gebaar waar mee de gemeente Vlaardingen de water sport reeds tegemoet gekomen is, ver wacht zü met name van die zijde ook alle financiële medewerking om de plannen voor de natuurzorg te helpen sprake van dat de molen, die eigen dom van de Broekpolder was, gesloopt zou worden. Anderzijds zagen de watersportverenigingen er wel iets in als uitkijkpost voor zeilers en ook de gemeente Maasland was in het object geïnteresseerd. Noch van het een, noch van het ander is iets gekomen en toen op 3 april 1964 de Broekpolder officieel werd ontbon den (de heren T. de Bruijn en R. G. dé Kok waren resp. de laatste voor zitter en secretaris van het polder bestuur), ging de molen vrijwel auto matisch in haftden van de gemeente Vlaardingen over. Waarschijnlijk is de naam „Nooit- gedagt" pas door een van de iaatste bewoners op de molen aangebracht. In de geschiedenisboeken wordt van „De Steenen Molen" of „Vlietmolen" ge sproken. De laatste naam is de oor spronkelijke. De bemaling van de Vaart en de Vlieten geschiedde roegor door twee windschep-radmolens. Dat waren de Broekmolen, die aan de Vlaardingse Vaart stond, en de Vlietmolen bijna aan het eind van de Boonervliet. De in 1753 gebouwde Vlietmolen werd in 1822 tijdelijk buiten werking gesteld -toen de Broekmolen ver vangen werd door een stoomschep- radgemaal van 23 PK. De plaats van dit gemaal bleek echter minder gunstig* gelegen en in 1904 werd het buiten gebruik gesteld. In dat jaar kwam de verbouwing van de Vlietmolen tot stoomgemaal gereed. In de onderbouw kwam een compound- stoommachine van 16 PK met twee vertikale cylinders, die gevoed werden door een horizontale stoomketel van hoge druk. Vele jaren lang heeft molenaar P. Sonneveid de Vlietmolen bewoond. De laatste vier jaar dat de molen dienst deed (19581962) werd zij bewoond door de heer A. Stolk. Vermeldenswaard is ten slotte nog dat de schilder Johan Barthold Jong kind {1819—1891), die enige tijd in Vlaardingen heeft gewoond, ren schilderij van de Vlietmolen heeft gemaakt. Hij noemde het ,,De Steenen molen". ROTTERDAM/SCHIEDAM Wie na vrijdag een telefoonnummer met vijf cijfers draait, zal de gewenste aan sluiting niet meer krijgen. Inplaats daarvan hoort hij een beantwoordings- macbine, die hem erop attent zal ma ken dat met ingang van vrijdag alle telefoonnummers zescijferig zijn ge worden. In oktober 1964 werd voor alle num mers die vijf cijfers hadden een twee geplaatst, zodat iedere abonnee een zes cijferig nummer had. Daarnaast kon echter nog wel et oude, dus vijfcijfe- rige nummer worden gedraaid. Deze mogelijkheid komt nu te vervallen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een personenauto, be stuurd door G, van L., reed woensdag op de Burgemeester Knappertlaan ter hoog te van de Bosboomlaan tegen de 53-jarige wielrijder D. van H., die geen voorrang verleende. Deze laatste viel en liep enige lichte verwondingen op. De GGD bracht de man eerst ter behandeling naar het Ge meenteziekenhuis en vervolgens naar zijn woning. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De 19-jarige M. Jansson kwam woensdagavond bij hei nemen van een bocht op het Koemarktplein te val len. De 89-jarige mevrouw C. M„ die achterop zat, viel ook en liep een hersen schudding op. De GGD vervoerde haar naar de Dr. Noletstkiiting. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Door gladheid en voch tigheid --an het wegdek slipte de afgelo pen nacht op het kruispunt Lorentzlaan - Boerbaavelaan een vrachtauto met aan hangwagen, bestuur door C. K. Deze reed. daardoor tegen een verkeerszuil en een lantaarnpaal aan, die beide sneuvel den. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Rotterdam van de KNVB heeft weer «en aantal nieuwe sheidsrechters „afgeleverd" aan de voetbalmaatschappij, die na een cur sus op het bondsbureau in Rotterdam slaagden. Onder de geslaagden bevinden zich vier Schiedammers, te weten de heren F. H. A. Agter, J. de Jager. J. Kruaijeveld en "W. Pijnacker. Ondanks het feit, dat deze nieuwe voetbalarbiters geslaagd zijn, blijft er een groot tekort aan scheidsrechters bestaan. Vooral de C-junioren staan vrijwel iedere zaterdag nog zonder scheidsrech ter. Vandaar, dat men zich voor een cursus voor kandidaat-scheidsrechter nog steeds kan opgeven bij het bondsbureau van de afdeling Rotterdam van de KNVB, Witte de Withstraat 47, telefoon 122966. SCHIEDAM Geboren: Johaa M. z.v. Ketting en T. Granheijde: Oscar z.v. A. Manders en C. Meeder: Elisabeth d.v. G. H. C. Huiskens en C- A. v. Rijswijk; Nien- ke d.v. H. de Jong en P. de Groot: Eve line A. H. M. d.v. M. A. Berrevoeta en H. M. T. Dercksen. Overleden: A. A. Lips. 87 jr. cchtg. v. Geilvoet. IN DE ZOMER zitten onze A.O.W,- vrienden op hun bankje achter de „Magere Juffrouw", het oorlogs beeld dat best een opknappertje zou kunnen gebruiken. U weet «r- aan de drukke verkeersader, die naar een zekere meneer Gerrit Verboon is ge noemd. Wat deugd hij deed, is ons onbekend. Vermoedelijk gaf hij kin dertjes les. Als dé zon schijnt en de mussen en spreeuwen brutaler zijn dan ooit, zitten we dicht opeen ge pakt zij aan zij op ons bankje. We maken een praatje en we lachen om de mensen, die haastig voorbij ons plantsoen lopen of nog erger rijden. Wat een haast hebben die mensen toch, grinnikte het bleke, magere mannetje naast ons. Want waarom eigenlijk al dat gejakker. Enfin, ik ben ook zo geweest. Toen ik jong was, wou ik hogerop. Ik wilde een rijke, deftige meneer worden. Groot worden in de wereld. Ik was, geloof ik, een innemende, knappe jongen. Op mijn hoofd zo'n gepeld eitje, een Garibaldi noemden ze zo'n ding. In mijn hand een dun zwiepierig rootinkje en over mijn bruine lage schoenen, droeg ik van die geel-zwarte kapjes. Hoe heten die dingen ook al weer? SOUPIEDS, zeiden we. Oh, ja, sou- pieds. Zo uitgedost ging ik 's za terdagavonds dansen in Rotterdam op Den Dijk, in Alhambra of hoe die tenten mochten heten. Of ik ging naar Mille Colonnes, die zaal met al die spiegels op de Korte Hoogstraat. Daar zag ik Nap de la Mar in zijn glansrol van de dorpsburgemeester, als De Edelachtbare". Wafn pikan te moppen kon die kerel vertellen. Als je een net meisje bij je had, dan schaamde je je heus. Daarom ging ik er wel met een meisje naar toe, maaar met geen net vriendinnetje. Vanwege die moppen weet u. 'k Had me anders doodgeschaamd. Nu gaf het niet. Ik wist me altijd aan m'n milieu aan te passen. Maar het liefst hoorde ik er Jean Louis Pisuisse zingen. JSwiepnoemde men hem, ook 'n journalist, net als u. 'n Fijne vent. Ik zie hem nog staan: kort dik, met een buikje en altijd voordat hij begon te zingen eerst z'n lorgnet oppoetsen. MAX BLOKZIJL begeleidde hem aan de piano op voortreffelijke wijze. Nooit kunnen denken dat die vent later nog zo'n rare schaats zou rijden. Hij werd dagbladcorrespon dent in Berlijn, N.S.B.'er en ter, slot te schoten ze hem dood. Trcu'MM ,jSwiep" kreeg ook eenr kogel pgn- achter dat bosje op het Leidse PL in Amsterdam, Zijn moordenaar verliefd op zijn vrouw, ik hefc beu»;. dikwijls gezien: een knappe blwidcjs- struise Vlaamse. Twee liederen t hem zijn me altijd bijgebleven. Hei bekende „Mens durf te leven", dat hij met een geweldig staccato zong. en het Frat se liedje, terwijl ld) aU een echte chansonnier van Montm, tre optrad: ,,Si tu'veux être libre et fort. TravaiUe!" In het Nederlands vertaald: Als je vrij en sterk wil zijn, arbeid! EVEN zweeg hij en pinkte een traan weg. Had ik dit maar tot mijn detlies gemaakt, maar nader hand las ik een ander gedicht, dat geheel op mij scheen gemaakt. En de oude man reciteerde met beverige stem: ,Jan neemt, waar hij nemen kan. Vit de beurzen, uit de zakken. Uit de kisten, uit de pakken. Uit de ketel, uit de pan. Jan was een uit nemend man!" En daarnavroegen we, tertotjl we instinctmatig vermoe den, dat we de ontknoping van dit kleine mensendrama naderden. Ten slotte belandde ik in de gevangenis. Het ergste was, dat ik in die tijd toch nop met een net meisje was getrouwd, van wie ik veel hield. Toen ik eruit kwam, begon ik een nieuw leven. Als 'n doodgewone kan toorklerk, want ik wou wel hogerop, maar tk had eigenlijk daarvoor geen capaciteiten. Kom ik ga naar mijn vrouwtje, zei hij ineens, en hij stond op en verdween. DEZER DAGEN zagen we hem er gens binnen staan schuilen. Hoe gaat het thuis? vroegen we. Hij schudde zijn hoofd en antwoordde zacht: In november stierf ze. En in zijn ogen lazen we stille heimwee. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse Volkstnindersvereniging „Nuttige Ontspanning" hield woensdagavond In het Wijkcentrum Nieawland een druk bezochte jaarvergadering. De voorzit ter, de heer J. W. Zuidgeest sprak een openingswoord, waarin hij een terug blik op het afgelopen jaar wierp, dat goed was geweest. De vereniging telt thans 214 leden. De tuinen liggen bij de Vijfsluizen. De eerste tien jaar hoopt men hier nog te kunnen blijven. Er komen steeds veel klachten binnen over loslopende hon den op het complex, waarvan de volks- tufcders veel last andervinden. Ook kamt het veelvuldig voor, dat waar schijnlijk kwajongens 's nachts in braakjes plegen in de verlaten tuin huisjes. De voorzitter sprak de hoop uit, dat men gedurende de aanstaande zomer (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een vrachtauto, bestuurd door G. "W. van T., botste woensdag op d kruising Nieuwe Mathenesserstr. - Dr. van Beckenrodeweg tegen een stil staande oplegger, waardoor twee mandflessen met elk 25 liter cognac oi straat in stukken vielen. Bovend-en kreeg de zijkant van de vrachtauto enkele beschadigingen. "DOVEN de ingang van de molen zit nu al 212 jaar de gedenk steen die herinnert aan de tot standkoming. De tekst luidt: „De- se mooie is gestigt onder het op rist van den Burgern. e A. v.d. Linden, Capt. Dr. W. Box, J. Wijnen, P. H. v.d. Schalk, W. P. Dijxhoorn en A. v.d. Bergh in den jare 1753". (Van een onzer verslaggevers) QCHIEDAM De geluidswagen van de politie schrikte woensdagmorgen dr bewoners van Schiedam-Zuid op. Een kind had voor haar ouders In apotheek Gouka aan de Groenelaan twee doosjes met medicinale tabletten gehaald, die speciaal voor kinderen zeer gevaarlijk zijn, en deze verloren. Binnen tien minuten had men succes met de oproep en vond men de doosjes liggen op de toonbank van een winkel aan de Groenelaan. na 18 uur alleen voor redactionele aange legenheden 195885) Agentschap: J. v. Gogh. Dr. Zamenhof- straat 139a: tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.30—19.30 uur. Belangrijke telefoonnummers Alarm politie 264666, alarm brandweer 269123, alarm G.G. en G.D. 269290. Woord voor de dag: Bijbellezing en overdenking, teL 14.10.00. Apotheek: Evers, L, Haven 81, tel 288242 en Kethel, Schied.weg 41, tel. 269927. betuigen met wederke rige heilwens hun dank aan allen, die bewijzen van belangstelling bij de aanvang van het jaar hebben betoond. weer net zulk maai, droog en zocsiiig weer zal hebben als verleden jaar. Aite bestuursleden waren n-riodiek af tredend en werden opsier.' algeme ne stemmen herkozen. De 'd"cr is reeds een kwart eeuv. tweede van de vereniging bestuur bestaat thans uit c geest, voorzitter, C. M. Muu=i., recreto en J. Hoppe, penningmeester. De voorzitter van het Algemeen Ver bood van Volkstulzriersverenigingen, de heer P. Visser, deelde mee dat cc voort aan driemaal per jaar een keuring zal rijn, om te zien wie de mooiste en netste tuin heeft Hij stelde daarvoor namens het hoofdbestuur een fraaie zilveren wis selbaker beschikbaar. De vergadering keurde de verslagen van de secretaris en de penningmeester goed. Een hete waslijst van praktische vragen kwam ui/t de vergadering naar voren. Men wenste onder meer een tweede mestvaalt. Een discussie ont stond over de gebruikmaking der krui wagens van de vereniging. Bij de brug over de Poldervaart rijn onlangs de buizen van de zandopspuiting gesprongen. Enkele volkstuinder» hadden er last van ondervonden. De speelweide moet tegen de tijd dat de leaste aanbreekt keurig in orde gemaakt worden. Er ble ken leden te rijn, die met opzet of uit nalatigheid hun heggen verwaarloosden. Sommigen gooiden er zelfs zout op, om dat ze liever geen heg om hun tuin hebben. Achter de heg moet een pad vrijblij- ven van minstens vijftig centimeter, ter wijl de hoogte van de heg zeventig centimeier dient te zijn. Aan aideze eisen mankeert nog wel eens het een en ander. De algemene voorzitter, de heer Visser, waarschuwde ervoor dat er in het con- trakt met de gemeente vermeld staat, dat de hagen In goede staat moeten worden onderhouden. De schade -aan de heggen toegebracht kan de gemeente op de vere niging verhalen. In de naaste toekomst hoopt het be stuur van „Nuttige Ontspanning" geasfal teerde padenop het tuinencomptex te krijgen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op de woensdagavond in gebouw „Irene" gehouden jaarverga dering van SVC hebben de ongeveer 75 aanwezigen hun goedkeuring gehecht aan een contributie-verhoging van 5 per lid per jaar, waardoor de senioren voortaan f 40 per jaar moeten betalen en de junio ren 30, Verder heeft voorzitter W. Huyskes een beroep op de SVC'ers gedaan meer donateurs te werven en vooral de junio ren vroeg bij trouwer de trainingsbijeen komsten te bezoeken. De jaarverslagen, die lieten horen dat 1964 voor de Schiedamse Volleybalclub een goed jaar was, werden vastgesteld en het pleit voor het vertrouwen dat het bestuur ten deel viel, dat alle bestuursle den bij acclamatie werden herkozen. o (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tijdens afwezighe'd van de bewoonster van pand 33 aan de De Meesterstraat, mevrouw E van L. die uitstedig was, verschafte men zich woensdagnacht toegang tot de woning door vernieling van een rui* Naderhand bleek er honderd gulden vermist te zijn. TIE laatste dag van de af arbeidsweek, zaterdag 27 februari, wordt voor het burgemeestenspaar een bijzonder drukke dag. Dan neemt het afscheid van de bur gerij, de brandweer en bet korpa Mariniers. Omstreeks het middaguur (tijdstip wordt nog nader bekend gemaakt) staat bet brandweermaterieel ter inspectie opgesteld op bet Burgemeester s'Jacobplein. Vrijwel aansluitend op deze inspectie volgt een bij eenkomst/voor vertegenwoordigers van de gehele burgerij ift de Energiebal, waar bet burgemeesterspaar een „Prentenboek" zal worden getoond, beelden uit mr. Van Wal- sums ambtsperiode met tekst, film en zang, samengesteld door Charles Dupuis. Deze bijeenkomst begint om halfdrie en eindigt omstreeks vier uur. Afscheidsreceptie in de Burgerzaal voor iedereen, d.w.z„ dat men 'e burgemeester en mevrouw Van Walsum - hand kan drukken tonder daartoe uitge. •digd te zijn. Het is de bedoeling, dat de .otterdammen in groten getale naar het stadhuisplein komen om de scheidende burgemeester en zijn echtgenote, die op het balkon zulten verschijnen, te begroeten. Tot slot volgt dan een feestelijke uittocht naar Capelle san den Usscl, waar de heer en mevrouw Van Walsum zich gaan vestigen. Slot van de afscheidsweek, concert voor het stadhuis, Ie geven door de Marinirrskapel. FR komt een afseheidsweck voor burge meester en mevrouw Van Walaum van Rotterdam. Dat is de week van 22 tot en met 27 februari, waarin tal van evenemen ten zich zullen afspelen. Het afscheid van de haven is vastgesteld op maandag 22 februari. Het burgemees terspaar vertrekt om 11.00 uur die morgen per speciale trein van het Centraal Station naar Hoek van Holland, waar het eerst afscheid neemt van de wijkraad. Daarna begeeft het zich aan boord van een der Spido-bnten, die gemeerd zal liggen aan de steiger van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland". Vertrek naar Rotterdam om halfeen en aankomst aan de Parkkade* om vier nur. De volgende dag, dinsdag 23 februari, neemt het burgemeesterspaar af scheid van de politie. Om halfeen vertrekt het van de ambtswoning aan de Hoflaan naar het bureau van de Rivierpolitie, bege. leid door een rre-eicorte motorrijders. Met het vlaggeschip van de Rivierpolitie P10 wordt een korte tocht over de rivier ge maakt. Bij de debarkatie staan aan de kade voor inspectie opgesteld een gewapende erewacht, een haag van vrouwelijke agenten en het politiemuzirkkorps „Hermandad". Om vijf minuter ovrr halftwee rijden bur gemeester en mevrouw Van Walsum per -'Ulo. begeleid door een ere-e-scorte van dc bereden brigade, naar hrt stadhuis, waar zü in de Burgrrzaal zullen reeipiëren. Het is de bedoeling dat hier deputaties van politie-orgnnisatirs hun opwachting komen maken. Aansluitend op deze receptie volgt van halfzes tot zever, mir een receptie voor de Bescherming Bevolking. De burgemees. ters van de zeventien gemeenten, waarover mr. Van Walsum nis kringraadvoorzitter het presidium voert, worden dan in de Burgerzaal ontvangen. TT ET zal naar de mens gesproken met dit afsrheid voor de eerste keer - na 1906 zijn. dat een burgemeester van Rotterdam h:i zijn vertrek wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd een hnide wordt bereid, De laatste keer geschiedde dit bij het afscheid van burge meester mr. s'Jaeob. Diens opvolger, mr. Zimmermann, vertrok voor het einde van zijn ambtsperiode naar Wenen. De burge meesters mr. Wytema en mr. Droogleever Fortuyri overleden tijdens hun burgemees terschap. De voorganger van mr. Van Wal sum, mr. P. .1. Oud, werd tijdens de laatste dagen van zijn ambtsperiode ernstig niek, zodat van elk huldebetoon moest worden afgezien. Toen hjj ai was afgetreden kon hü pas afscheid van de raad nemen, Mr. Oud zat dir middag op de officiële tribune en werd toegesproken door de toenmalige loco-burgemeester de heer J. van Tilburg. Gedeputeerde Staten hebben besloten hat bijzonder reglement voor de polder Nieuw- land en Noordland te wijzigen door toevoe ging van vrijwel het gehele, bulten polder- verband liggende Buiten-Nleuwland, liggende ten noorden van de spoorbaan Hoek van Holland-Maassluis. Het omvat de Noord- Bonnen, de Korte Bonnen en de Haaigron den.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2