gpZ -o/Mt vext 6wUxm\ Phïlippijnse ambassadeur bezoekt bemanning LADING VAN MINDANAO MORGEN GELOST? Veerdienst uitgevallen heetmanA „Zelf vergassen beter dan mes van vriend" Slachtoffer was zoek! Vocht tast clubhuis padvinders aan Turken KORTINGEN ALLE PRIJZEN Klap met bijl beslechte ruzie Mej. Prins naar „De Valkenhof Vrouw meldde diefstal aan politie Daders beroving gearresteerd maar Schade bij botsing Voorlopig niets aan te doen Prinses Margaret opent Britse week op 14 mei Geen voorrang: gewonde en schade bij botsingen Irene en Carlos met vakantie naar Italië PROGRAMMEURS TRAINEE-PROGRAMMEUR help een ander èn uzelf! A Man maakte val in bouwwerk Vrouw sloeg over auto heen OPRUIIVIINGSTIF no. 2 Schip in brand na gasontploffing Voor telefonisch opgeven van GLAS advertenties telefoon no.11.55.88 K L E DIN G M AG AZ ij N mn m FRANSENSTRAAT I - VLAARDINGEN Comm. Bijstandswet werd geïnstalleerd Onwel en overleden Jongetje met stokje in oog geslagen 1,80 BE ROTTERDAMMER Pagina 4 DONDERDAG 14 JANUARI l9gs ROTTERDAM L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst heeft in het boekjaar 1963/64 (ge ëindigd op 31 augustus) meer winst behaald dan in 1962/63; 9.24 miljoen tegen 6.89 miljoen. EEN RIKG DIE VOOR U ZEGT: IK HEB JE LIEF Lening Dubbeldekkers in A'dam SOLIDE V eranticoordelijk Zeker vier doden i C.V. GLASTECHNIEK 3e INDUSTRIESTRAAT 11 TELEFOON 4775. ENSCHEDE Bij een vechtpartij tussen, twee inwoners van Enschede die in één huis wonen, is een van de twee ernstig met een bijl aan het hoofd gewond. Het slachtoffer, de 41-jarige B- L. A., werd in een ziekenhuis op genomen, waar men nog dezelfde avond operatief moest ingrijpen om rijn leven te fedden. De man die de bijl gehanteerd heeft, de 29-jarige J- C. S., kreeg een messteek in zijn hoofd. De verwonding was niet ernstig.* Hij is gearresteerd. Beide mannen, die, zich „koopman" Doemen, bewonen een huis aan de Johannes Terhorststraat. Zij hadden gisteravond samen een café bezocht. S. beweert dat hij bij hun thuiskomst plotseling een stomp op zijn neus kreeg van A. Hij zou het huis aan de achter kant uitgegaan zijn, maar A. kwam hem achterna met een mes, waarmee hij hem een steek in zijn hoofd toe bracht. Om zich te verweren zou S. toen een bijl gepakt hebben die achter het huis lag. Het slachtoffer kon nog niet worden gehoord. (Van onze correspondent) ROZENBURG Dinsdagavond werd de adviescommissie voor de Algemene Bijstandswet geïnstalleerd. Deze commis sie bestaat uit een aantal raadsleden en vertegenwoordigers van diaconieën en vakbonden. De leden zijn: J. P. Westdijk (voorzitter), J. W. Kleijwegt, J. Breukel, A. C. stehouwer, J. Bakelaar, A J. P. van Eekelen, J. C. Heijdra, H. A. Bode, P. Koorneef, J. Bestebroer, J. A. Braak en SC Baak. Burgemeester J. C. Aschoff sprak zijn verheugenis uit over de tot stand koming van deze commissie. Hij hoopte, dat dit adviescollege nuttig werk zou gaan ver richten. Hierna verklaarde de burge meester de commissie voor geïnstalleerd. Voorzitter J. P. Westdijk sprak zijn ver wachting uit, dat binnen de commissie prettig zou worden samengewerkt Hier na gaf de heer A. J. Boelhouwers (amb tenaar sociale zaken) een toelichting op de laak en werkwijze van de commis sie. Het feit, dat deze commissie belangstel ling voor de aan haar toevertrouwde zaken heeft, bleek uit het stellen van vela vragen. De voorzitter dankte tot slot aanwezigen voor de betoonde belang stelling. De volgende vergadering wend vastgesteld op 2& januari. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Mejuffrouw M. C. M- .Prins, directrice vaa het Flatgebouw voor bejaarden aan de Billiton-Burg. Prtüssingel wordt met ingang van 1 fe bruari 1965 op haar verzoek in dezelfde rang overgeplaatst naar bet nieuwe wooneentrum voor bejaarden „De Val- kenhofHet is nog niet bekend wie mej. Prins ia <ie bejaardenflat zal opvolgen Overigens komt er per 1 februari nog (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM Kapitein D. J. Foote, de (Engelse) gezagvoerder van de Philippijnse vrachtvaarder Mindanao Logger, die in de Waal haven aan de ketting is gelegd op verzoek van schuldeisers van de Philippijnse reder, acht het niet uitgesloten, dat morgen een begin kan worden gemaakt met het lossen van de lading. Dit zou dus betekenen, dat de be vrachters, die volgens contract de la ding vrij van boord aan de ontvanger hebben af te leveren, de vereiste som gelds naar de kapitein hebben overge maakt. Gisteren in de namiddag heeft de Phi lippijnse ambassadeur in Nederland de ROTTERDAM De pont. die de dienst Zijpe-Anna Jacobapolder onder houdt, is vanmorgen om hall' acht uit gevallen doordat er ten kabei in de schroef terecht kwam. Men verwachte dat het euvel tegen half een vanmiddag verholpen zou zijn. ROTTERDAM Tijdens het verrich ten van werkzaamheden aan boord van het Nederlandse sleepschip Malm 19, lig gende aan de ankerplaats Steenplaat, is woensdagmiddag de 62-jarige matroos Th. Ortelee uit de Meiendaaï, plotseling onwel geworden. Hij werd naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Bij aan komst bleek ihij echter 'te zijn overleden. heer Delfin K. Garcia een bezoek aan de Mindanao Logger gebracht en met kapi tein en bemanning over de moeilijkheden, waarin zij zijn komen te verkeren, ge sproken. Een van de punten, die daarbij aan de orde kwamen, betrof de terug keer naar huis van de Philippijnse op varenden. Dia terugkeer zal eerst een feit worden, nadat de moeilijkheden rond da Mindanao Logger volkomen zijn opge lost. Verlaten zij n.l. voortijdig het schip dan kunnen zij als deserteurs worden aangemerkt, in welk geval zij de gage, die zij nog tegoed hebben, verspelen. Overigens voelen de Philippijnen er ook weinig voor hun kapitein in de steek te laten. Zij zijn er van overtuigd, dat hij hun belangen voortreffelijk behandelt, waarbij nog komt, dat door de toezegging van de Rotterdamse zakenman Vf. B, Knoops de omstandigheden, waaronder zij in deze stad vertoeven, vergeleken met enkele dagen geleden belangrijk zijn verbeterd. Ongeveer dertig bemanningsleden zijn vanmiddag de gast geweest van de V.V.V. Amsterdam. De groep zeelieden werd met een autobus naar de hoofd stad vervoerd en daar door V.V.V.- directeur J. N. Strijkers op zijn kan toor ontvangen. De zeelieden werden verrast met sets speelkaarten, die aan de achterzijde in kleurenfoto's een beeld van Amsterdam geven. Verder kregen de Philippijnen een indruk van de stad tijdens een rondvaart door havens en grachten aan boord werd ook de lunch geserveerd en ver volgens gedurende een rondrit met de bus. LSMIT: ME1R WINST De zeesleepvaart vertoonde een duide lijke verschuiving naar grotere en zwaar dere sleepobjecten. Van de 250 gesleep te vaartuigen ging er geen verloren. Het totaal aantal gesleepte mijlen daalde enigszins tot 350.188 (v.J. 373.880) door het grote aantal uitzonderlijke zware transporten en de naar verhouding lan ge ballastreizen. De activiteiten van de oliemaatschappijen betekenden voor Leen Smit aanzienlijk meer transporten voor de olie-industne. Per saldo werd een be tere bezettingsgraad van de zeegaande vloot bereikt, speciaal voor de zwaar dere eenheden. Tevredenheid is er ook over het zee bergingsbedrijf. Er werd een groot aan tal bergingen in alle delen van de we reld uitgevoerd. De „stadsdienst" had ook een goed jaar. Het verkeer in Europoort steeg op nieuw. Als alle bouwopdrachten zijn uit gevoerd, zal de vloot van haven- en ha- ven/kustsleepboten in Europoort negen eenheden tellen. De directie waagt zich niet aan voor spellingen over de toekomst, mede ge zien de vele onzekere factoren op aller lei gebied. ROTTERDAM Tijdens het spelen Is woensdagmiddag in de Busken Hiiëtstraat de zevenjarige Sjoerd Jansen, die in die straat woont, door een negenjarige jon gen met een bamboestokje in het rech teroog geslagen. Hij is met verwondingen aan dit oog naar het Oogziekenhuis ver voerd. Waarom heeft juist een ring met briilant voor elke vrouw zo'n bijzondere betekenis? Omdat hetmeerdan eik ander geschank een symbool is van toewijding enliefde. Bovendien (vrouwen zijn ook praktisch!) een sieraad dat zij bij ieder toiletje kan dragen en dat altijd en voque blijft En tenslotte is een ring met briilant een trots en een waardevast familiebezit Misschien is er binnenkort een aanleiding om haar die u lief is, op een bijzondere wijze te bedenken? Komt u dan eens aan. Wij zulien u graag onze zeer uitgebreide koüek- tie exclusieve sieraden met briilant tonen. BELANGRIJK! Wij verstrekken bij briilant een uniek Certificaat met diagram, microfoto en exacte gegevens. Een dokument dat u volstrekte zekerheid schenkt over de waarde van uw steen. "Forever" met 5 brillanten 585,- "Springtime" met 1 smaragd en 16 brillanten 2125,- edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 92 oostzeedijk 155-157 rotteroam «en vakature bij de Bejaardenflat, want datum wordt we gens het bereiken van de pensioenge- met rechtigde leeftijd de arbeidsovereenkomst met de bejaardenverzorgster mejuffrouw N. C. van Vugt ontbonden. (Van onze correspondent) ROZENBURG Op de Theemsweg te Rozenburg ontstond dinsdag een aanrij ding. De 38-jarige G. J. B. uit Spijkenis- se had zijn personenauto gedraaid op de lïitrit naar het I.CX-terrein. Toen hij de Theemsweg weer opreed zag hij niet, dat er een autobusje naderde. Dit busje, bestuurd door de 25-jarige C. A. van L. uit Schiedam reed de personenwagen aan, waarbij de voertuigen aanzienlijk beschadigd werden. ROTTERDAM De recherche heeft in de afgelopen weken met een bijzonder vreemde zaak te maken gehad. Het leek wel een omge keerde wereld. De daders van een beroving waren gearresteerd, maar het slachtoffer was spoorloos Het verhaal begon in de nacht van 17 op 18 december. Een 49- jarige Rotterdamse koopman werd toen tijdens een taxirit, door twee vrouwen met wie hij een plezierige avond had doorgebracht, beroofd van vijf bankbiljetten van ƒ1000. De koopman miste het geld, maar hij deed geen aangifte omdat hij meende, dat hij zelf dit varkentje wel zou kunnen wassen. Dat de recherche achter deze beroving kwam is heel toevallig. In de loop van een ander onder zoek ontdekte de recherche van het hoofdbureau de diefstal en de beide vrouwen, de 54-5arige koopvrouw T. K. en de 24-jarige mevrouw F. J. W.-C., werden gearresteerd. Zij be- (Van onze correspondent) Ï.XOEK VAN HOLLAND De Hoek- D- se padvinders zitten in zak en as. Htm prachtige nieuwe clubhuis dreigt geheel weg te rotten door het water dat nït de voet van de nieuwe Delta- dijk sijpelt. Wat de 30 welpen en 25 verkenners ook hebben gedaan, men lean niet voorkomen dat de funderin gen van het clubhuis al ernstig zijn aangetast door het vocht. Oorzaak van dit euvel is zoals gezegd - de nieuwe Deltadïjk. Deze dijk, die nog in aanleg is, moet de «evers van de Nieuwe Waterweg be schermen tegen storm en hoog water. Uit de voet van het dijkgedeelte, dat achter de Prins Hendrikstraat al ge reed is, komen vrij grote hoeveelheden water vrij. Vlak naast de dijk, op terrein van de gemeente Rotterdam hebben de Hoekse padvinders in 1961 een nieuw clubhuis geopend. Op dat moment was er van dijkaanleg nog geen sprake. Padvinders-leider Hans van der Ma de (23) zegt er het volgende vam „"Wij hebben dit clubhuis met hulp van de oudercommissio destijds kunnen reali seren. De kosten bedroegen omstreeks ƒ15,000 en daarbij zijn de vele uren van vrijwilligers niet inbegrepen. Een deel van bet benodigde geld moest worden geleend bij verschillende maat schappijen, Wij deden dat in de vorm van renteloze aandelen, waarvan een groot deel inmiddels is terugbetaald. Het is daarom wel heel erg, dat ons dit nu moet overkomen. Wij hebben over het hela terrein greppels gegraven om het water af te voeren. Maar zelfs dat helpt niet, We kunnen alleen bij het clubhuis komen door planken over het hele terrein te leggen. Wanneer dit nog een poosje duurt, zal het houten clubhuis ten prooi vallen aan een totale verrot ting- Nadere informaties leerden ons, dat het kenden de vijf bankbiljetten gesto len te hebben. De daders waren dus in verzeker de bewaring gesteld, maar waar moest men het slachtoffer zoeken? Men ging de gangen van het drie tal op de bewuste avond na en de koopman werd spoedig gevonden. Hem werd verzocht alsnog aangifte te doen van de diefstal De vrouwen hadden ondertussen niet nagelaten het geld op royale wijze uit te geven. Zij hadden voor respectievelijk 1300 en 500 aan gouden sieraden gekocht, die alle in beslag konden worden genomen. Dat het moeilijk scheiden was van al dat moois bleek al spoedig. De verdachte K. beweerde geen sie raden meer in haar bezit te hebben, maar bij controle door de politie vond deze in de bontkraag van haar mantel nog een gouden armband met gouden munten, en een gouden collier met hanger. Ook de echtgenoot van een der vrouwen, de 26-jarige vloerenlegger L. W., had geprofiteerd van de geldstroom. Hij had een gouden ring en een personenauto, met een gezamenlijke waarde van 800 aangenomen. Daar de' man wist dat een en ander met gestolen geld be taald was, werd tegen hem proces verbaal opgemaakt ter zake van he ling. Van het geld was goed geleefd, want tijdens de feestdagen in de cember was het geld, dat nog over schoot, opgemaakt aan pleziertjes en dinertjes, onder meer ter gele genheid van een voetbalwedstrijd van DWS in Amsterdam. De beide dievegges zullen morgen voor de officier van justitie worden geleid. AMSTERDAM De Britse week, die van 15 tot 23 mei in Amsterdam wordt gehouden, zal op vrijdagmiddag 14 mei door HKH prinses Margaret in de grote zaal van het nieuwe congresgebouw wor den geopend. Prinses Margaret zal ver gezeld. worden van haar echtgenoot, lord Snowdon. Het programma voor de Britse week omvat o.m, opera, muziek, film, beelden de kunsten, een taptoe, sportwedstrijden. Schepen van de Britse marine zullen een bezoek aan de hoofdstad brengen. De gemeente-autoriteiten en de politie hebben hun goedkeuring gehecht aan drie routes voor de Londense dubbeldek ker autobussen, die tijdens deze week door Amsterdam zullen rijden. Alle rou tes hebben hun beginpunt op het Mu seumplein. De eerste route voert naar de Dam, de tweede naar de Amstel, waar demonstraties met een Britse Ho vercraft (zweeftuig) zullen worden gege ven, en de derde naar het winkelcentrum in Amstelveen. DEN HAAG „Zal ik haar la ten vergassen of niet? Alia, laat ik maar doorlopen. Dit is beter, dan dat iemand anders haar eeïi mes tussen de ribben steekt". Deze griezeliege gedachtengang van een 44-jarige losarbeider heeft geleid tot een poging tot moord op zijn acht jaar oudere vrouw. Door spijt gedreven kwam hij twee dagen na zijn daad de toedracht vertellen. Het was een wonderlijk verhaal. Een jaar geleden hadden hij en zijn vrouw een bezoek gebracht aan een kennis die tijdens de visite bekende een bromfiets te hebben gestolen. Het ding stond in de gang. De vrouw die dit niet juist vond verraadde de ken nis aan de politie, zodat deze een straf van vijf maanden moest opknappen. VLAARDINGEN Op het kruispunt Maassluisedijk-Arij Koplaan verleende woensdagavond de 41-jarige automobilist W. C. J. geen voorrang aan een andere personenauto. De bestuurder van deze laatste wagen, de 27-jarige J. H. F. uit Rotterdam, hield een buil op het hoofd en een pijnlijke 'roet van de botsing over. De automobilist J. liep alleen een pijnlijke voet op. "VLAARDINGEN Op de kruising Van der Driftstraat-Da Costastraat ver leende woensdagavond de 24-jarige S. N. uit Schiedam met een autobus geen voor rang aan een bestelauto, bestuurd door de 29-jarige L. J. V. Er volgde een aanrijding waarbij V. enige ribben brak, Zijn 28-jarlge echtgenote A V.-v. <1. G, liep een hersenschudding op, terwijl hun 5-jarig zoontje buikklachten had. Beide voertuigen kregen schade. VIAREGGO Prinses Irene en prins Charles Htigues de Baurbon-Par- ma hebben opdracht gegeven hun vil la in Viareggo (Italië) in orde te ma kenzodat zij er in het vroege voor jaar een lange vakantie in kunnen doorbrengen. Het prinselijk paar zou zich op het ogenblik in eert vakantie plaats in Noord-Italië bevinden. er niet naar uitziet dat de wateroverlast spoedig zal ophouden. Het kan jaren duren voordat de dijk zich „gezet" heeft en al "ie tijd kan er water vrijkomen. De enige oplossing zou wellicht zijn, dat do padvinders hun prachtig gelegen terrein zouden moeten prijsgeven. Hier toe zou de gemeente een ander terrein moeten aanwijzen. De vraag blijft dan echter nog, wie de verplaatsingskosten, die zeker weer enkele duizenden guldens zouden bedragen, op zich moet nemen. De padvinders zelf kunnen dat zeker niet. Het O VERHEIDS COMPUTER CENTRUM (RJMLA.) vraagt Ons snel groeiend bedrijf biedt zeer goede promotiekansen aan mede- werkers(sters) van plm. 2030 jaar met enige jaren ervaring in het programmeren (bij voorkeur op IBM 1401-141 O-tape-apparatuur) De te programmeren projecten zijn van zeer gevarieerde aard (administra tief, wetenschappelijk of technisch) en worden verwerkt t.b.v. vrijwel alle Ministeries en Rijksdiensten- Degenen, die niet over ervaring als programmeur beschikken, kunnen wij als een gedegen en kosteloze opleiding tot programmeur bieden (theoretisch en praktisch). Wij zoeken hiervoor kamdadaten van plm. 20—30 jaar met bij voorkeur een middelbare schoolopleiding (B-richting). Aantrekkelijke salariëring en goede promotiekansen. Schriftelijke sollicitaties voor beide functies worden ingewacht bij de directie van de R.MA,, Leeghwaterstraat 125 te 's-Gravenhage (gelegen nabij hot station H.S.). Nadere inlichtingen omtrent aanstelling, opleiding en salariëring worden U telefonisch gaarne verstrekt (telefoon 070—18.38.95). Waarom de oude box of kinderwagen op de zolder Als u ze per koerier verkoopt maakt u een ander gelukkig en zelf hebt u ook een aardig meevallertje i Die tijd had de kennis niet kalmer ge maakt Hij had wraak gezworen zodra hij te weten zou komen wie hem bad verraden. H(j praatte er over met de echtge noot van de verraadster die toen ver telde, dat hjj het zelf had gedaan. De kennis stond paf. Hij zag van de plan nen af. Toen beiden elkaar echter een dag later weer ontmoetten wist de kennis, dat de vrouw hem had verra den. De losarbeider kwam toen op het zonderlinge idee om zijn vrouw het „rygen aan een mes" te besparen en zelf voor haar verscheiden te zorgen. Maandagmorgen vroeg om een uur of vier stapte hy uit bed, kleedde zich aan, deed alle ramen en deuren dicht en zette de gaskranen in de keuken open. De opzet zou zeker gelukt zijn als hij niet zo hard met de buitendeur had geslagen dat zijn vrouw wakker werd. Zij rook een sterke gaslucht, draaide de kraan dicht en meldde een en ander aan de politie. Deze constateerde dat de poging tot moord solide was ondernomen. Het zoeken naar de dader had geen resul taat, omdat hy ondergedoken was. Gisteren kwam hij pas boven water. Hij had gestommel gehoord b(j het weggaan en hij wist dus dat zijn po ging mislukt was. Zijn spijt ging zo ver dat hfj naar de kennis stapte en die overreed om van zijn moordplannen af te zien. Daarna ging hjj naar de dienst voor sociale belangen waar hij zyn verhaal vertelde. Hier raadde men hem aan naar de politie te gaan. Daar is de man vastgehouden. Hij vertelde nog dat hij op de trap nog even had geaarzeld. Maar het denkbeeld dat de gasdood al tijd beter was dan een messteek had hem daen doorlopen. ROTTERDAM De 57-jarige cement- werker J. van der Brouw uit de Jan Por- cellisstraat maakte woensdagmorgen een val van de negende naar de achtste ver dieping in het in aanbouw zijnde kantoor gebouw aan de Marconistraat. Hij is met een schouderfractuur naar het Dijkzigt- ziekenhuis gebracht Bij de Metroput aan de Blaak kreeg woensdagavond de 6I-jarige timmerman J. R. Robbe uit Onstwedde een ijzeren staaf tegen het voorhoofd. Hij is met een bloedende wond boven het linkeroog voor behandeling naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde, toen twee man nen ijzeren beugels om een materiaalkist wilden slaan. Een van hen sloeg met een ijzeren staaf tegen de kist om deze op de juiste plaats te brengen. Hierbij sloeg hij per ongeluk tegen een beugel, waar door de staaf schampte en tegen het hoofd van Robbe kwam. ROTTERDAM De 42-jarige me vrouw A. Remkes-Comelissen uit de Ak kerstraat is vanmorgen in de Prinsenlaan een ernstig ongeluik overkomen. Zij reed daar op haar bromfiets in een fille en sloeg plotseling linksaf de Jacob van Campenweg in. Een personenauto die uit die straat naderde botste tegen haar aan. De vrouw sloeg over de auto heen en werd op de straat gesmakt. Met een schedelbasisfrac- tuur is zij naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. (Vervolg van pag, 1) Over het algemeen gedroegen de Turken zich tijdens al deze gebeurte nissen rustig en volgzaam. Maar toen zy naar de marechausseekazerne wer den geleid, iiet een drietal arbeiders zich op de grond vallen. Met vereende krachten hesen marecnaussee en poli tie hen in de bus. Naar bekend waren zy in staking gegaan omdat hun eis voor loonsver hoging van bijna 100 procent, doorbe taling van vrije dagen, waaronder za terdagen waarop niet werd gewerkt, werd afgewezen. Verder hadden de Turken eisen op het gebied van reis- en pensionkosten en wilden zy ont heffing van het voorschrift dat een deel van hun loon naar Turkije wordt overgemaakt Wie nu feitelijk voor hen moet zor gen, zal nog wel een strijdpunt wor den: de woningfabriek, de gemeente Zandvoort, M.A.C. of de marechaussee. Door hun ontslag verviel hun ver blijfsvergunning en er bleef mr. H. B. de Zaayer, de procureur-generaal in Amsterdam, niets anders over dan hun uitwijzing te gelasten. Voor M.A.C. is deze gang van zaken financieel nu al nadelig, want alle extra kosten gaan in mindering van de vaste chartersom. Voor deze vlucht had de maatschappij onder meer twee stewardessen aangenomen die Turks spraken. Vanochtend om half twaalf was er nog steeds geen antwoord uit Turkije. Het ministerie van justitie kreeg om tien uur de Turkse ambassadeur te pakken, die onmiddellijk aan het werk toog om telefonisch contact met zijn regering te krijgen. Dit contact had overigens nog geen resultaten afge worpen. Inmiddels zyn nu alle Turken erin geslaagd om hun spaarbank boekjes van de Rijkspostspaarbank te verzilveren. Marechaussee en baak hebben hieraan loyaal meegewerkt Serie Bijbelse Hoorspelen voor do Jeugd op 45 toeren grammofoonplaten. 18 hoorspelen op 9 plafon. De Schepping, de Zondvloed, Het Br»»* dende Braambos, Slmson en do Filistijnen on rog vele andere. Per plaat met 2 hoorspelen, nu slechts .TELEFOONNUMMER GEWIJZIGD IN 240443." ANTOFAGASTA (Chili) Ten minste vier opvarenden zijn om het leven gekomen by een propaangasont- ploffing op het Chileense vrachtschip Maria Elizabeth (1700 ton) dat in de haven lag. Het zag er even naar uit dat in de havenwijk een geweldige brand zou ontstaan. Andere schepen moesten ijlings de haven verlaten. Naar schatting waren er acht ge wonden, Van officieuze zijde werd vernomen dat het aantal doden nog zal stijgen. De ontploffing onstond doordat een propaangascilinder, die gelost werd, weer in het ruim viel: de kabel was gebroken De 104 cilinders die nog in het ruim lagen, ontploften eveneens. ;.'AC. V D WIMISTHAAl tU HÓl K. O IJK L.A AH - T f V2 ft'j 1 VOOR NAAR

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2