WÈk Oirschot gijzelde de Zierikzeese dieven en Blekkie i Puzzelboek De vrouw Alberdien Brick Bradford ■Toch is het zo!- Ti.Égfti, Maan voor de zon Vrolijk wedstrijdbesluit Boekenhoek Commentaar Brabantia Nostra wil regionale tv uit Brabant Indonesische kritiek op Blue Diamonds 5 l 0hmc0eu.uk: aam uet weac door K. NOREL I DE ROTTERDAMMER Pari ti a 4 MAANDAG 18 JANUARI 1965 lyRNTiwe-^Ai^^rEBtsPeJ ar®» Ëm&wtLi 'ïmsm 7» ouMroat.uk ?or. wo ic x specms. ons sensor uoe Invui-puxzel i J e 54 STAARTJE VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN fórtnamit* Wordt vervolgd) SJOUKJE KERKDIENSTEN INFORMATIEF OPPERVLAKKIG WpeKllKHSPM ÖYE«Ü EgT| 1715) Zoals we weten, worden zons verduisteringen veroorzaakt doordat de maan zich bij haar maandelijkse omgang langs de aardbol tassen de aarde en de zon plaatst, waardoor zij bekeken vanuit het standpunt van de aardbewoners het licht van de zon onderschept. Zon en maan door lopen hnn baan door de dierenriem in dezelfde richting van west naar oost, wat voor een bewoner van het noor delijk halfrond gelijk staat met „van rechts naar links". Omdat de maan een grotere snelheid heeft en tijdens een zonsverduistering de zon als het ware inhaalt, zal elke zonsverduiste ring altijd aan de rechterkant van de zonneschijf moeten beginnen, althans voor de bewoners van het noordelijke halfrond. Onze tegenvoeters zullen de verduistering altijd aan de linkerkant van bet zonnelichaam zien aanvangen. Eigenlijk is een zonsverduistering, waarbij de schijf van de zon precies door de maanschijf wordt bedekt, op ziehzelf een geweldige toevalligheid {wanneer we in de natuur daarvan althans mogen spreken). De grootte, waarop we de maan zien, bedraagt ongeveer 1/2°, zodat elk hemel lichaam, dat we met die hoek waar nemen, precies door de maan zal worden bedekt. De zon, waarvan de middellijn 409 maal zo groot Is als die van de maan. zal dus ook 400 maal zo ver weg moeten staan, wil zij precies door de maan verduisterd worden. Dit laatste nu, blijkt herhaaldelijk het geval te zijn! Een totale zonsverduistering kan slechts op een klein deei van bet aardoppervlak als totaal worden ge zien. Dat komt, omdat de verduiste ring eigenlijk een paraïactisch ver schijnsel is, dat we het best kunnen vergelijken met dingen uit het dage lijks leven. Wanneer iemand onder de lamp zit te lezen en u houdt de hand op 1 meter afstand van de lamp, zodat het licht op het hoek wordt onder schept, behoeft de geplaagde lezer maar iets opzij te schuiven om weer van het volle lamplicht te kunnen genieten. Zo is het ook bij de zons verduistering, die zich op een bepaald moment slechts op een oppervlakte met een doorsnede van ca. 250 km als een totale verduistering vertoont. Rondom dit gebied bevindt zich dan een veel grotere uitgestrektheid met een doorsnede van vele duizenden ki lometers, waar de verduistering dan als een gedeeltelijke verduistering wordt gezien. Doordat de aarde draalt, vertonen deze gebieden zich als langgerekte banen op het aard oppervlak. Over het voorspellen van zonsver duisteringen, waarvan we u deelge noot zouden maken, hebben we na deze inleiding echter nog niets ver teld. Daarover een volgende keer. H. Pêtiilon „Nee, natuurlijk laat ik mijn korps niet in de steek, jongen," antwoordde de commissaris bijna verontwaardigd. „Ik denk dat er wel veel agenten op de bruiloft zullen komen!" riep Spekkie uit. ,,En inspecteur Hamzwaaier na tuurlijk, U hoeft niet bang te zijn dat uw familiejuwelen gestolen zullen worden, moeder!" „Familieju welen?" lachte mevrouw Spoeling. „Die heb ik belaas niet. jongen. Maar dat hindert niet, ik voel me toch gelukkig. En vandaag voel ik me, "nog" dubbel gelukkig, Fru." ver volgde ze, zich weer tot Blekkie's tante wendend. „Ik denk dat,ik,Bram eens vlug opbel om hem het grote nieuws te vertellen. Of wilden jullie dat zelf doen?" ,,Ik zal Bram wel vragen of hij hierheen wil komen," sprak Spekkle's vader. „Dan kan het bruidspaar het hem' perscoonlijk mededelen." Meneer Spoeling liep naar de telefoon en belde oom Bram op, die beloofde dadelijk te zullen komen. „Dan maak ik in de tussentijd een feestelijk kopje koffie," zei moeder Spoeling. „Kom, Spek, ga jij eens even acht gebakjes halen." Spekkie slaakte een diepe zucht; want hij deed niet graag boodschappen, maar de gedachte aan een lekkere mokkapunt deed zijn gezicht toch weer opklaren en hij haastte zich naar -de banketbakkerswinkel.- Hij was nog maar juist terug toen er gebeld werd en even later stapten oom Bram en Jojo de kamer binnen. „Wel. wel, het is- hier 'feest, geloof ik," sprak oom -Bram. „Wat is er aan de hand, mensen? "Mijn. broer deed zo geheimzinnig door 'de telefoon." „Bram," sprak de commissaris, „Fru en Ik wilden jou, en natuurlijk ook Jojo vertellen, dat wij binnenkort gaan trouwen." „Maar dat is een reusachtig idee!" riep oom Bram uit. „Kolossaal gewoon! Van harte gefeliciteerd, mensen!" Hij drukte tante Fru hartelijk de hand en sloeg de commissaris uitbundig op zijn schouder. „Mag ik ook mijn gelukwensen bij die van meneer Spoeling voegen?'" sprak Jojo. „lik wens u beiden een zeer gelukkige en voorspoedige tijd toe en ik hoop dat de huwelijkse staat geen beletsel voor u zal vormen, commis saris, om destrijd tegen de misdaad in uw fraaie stad met dezelfde krachtige hand te blijven voeren als u dat ia. het verleden ook steeds gedaan hebt." .Bravo, Jojo!" riep Spekkie. „Dat was prachtig gezegd. Daar had ik zelf op kunnen komen!" MAté'OMni&IEU. Oi/ERSAAU.' F WSStRAR 0M2E ZAAK STAAT Hf MET ZO GOED V00B,ALVKAACKMEAF. W&Ê6BfiBAi&L0P£>,, OS0JBIK AL TE5&S DUS ZÓU HUtjUBj CWPEBUÊMBjJ LfJ HEEFT- EEJJ STEZKE VEebEHMWS TESEW CMS™ V/SEPEB METS. Q&T S maa: UET PJHEl v&M OMZE kLAMWEM rWEET HU MET, ZUW JULUE ZEKER VaMCttT! JBEMUEd JULUE fctigr s ea/OLSPF, T ABSOLUUT W MTGEUSLUEftBSMWE SLSCUTS EEK) KMX METES StOTSWWD VAM OWS DOEL. ,m WBSEM SEEU AUPSKE kk&B) n&M MfclOHZE PLAN- A- A. - (Van onze radio- en tv-redactle) OIRSCHOT Zaterdagmiddag kwam het tot een vrolijk besluit van de televisiewedstrijd „Eén tegen allen" tussen de heer Ter meer en heel Zierikzee. 's Middags was er een opmer kelijke activiteit te ontdekken koddebeiers betrokken wachtpos ten, in het gemeentehuis waren burgemeester en vroede vaderen bijeen en dat was voldoende om een aantal nieuwsgierigen niette genstaande regen en storm uit huis te lokken. Tegen half vijf werd het duidelijk waarom het ging: er waren enige auto's uit Zierikzee gesignaleerd. Uit die auto's kwamen berouwvolle „die ven" tevoorschijn, die kennelijk het plan hadden de geroofde Oirschotse zwaan alsmede een aantal voorwerpen uit de auto van de heer Termeer weer netjes op hun plaats te brengen. Maar dat ging niet zonder meer door... de kranige koddebeiers spron gen tevoorschijn en arresteerden de Zierikzeeërs, die in optocht naar het gemeentehuis werden gevoerd, zulks tot groot vermaak van de omstanders, onder wie de jeugd rijkelijk was ver tegenwoordigd. De burgemeester gijzelde de boos doeners onder een "fiks sermoen en alleen een pleitrede van Zierikzee's burgervader kon die gijzeling ophef fen. Ksthark», koningin In ballingschap, door Maria de Lannoy. l'itgave G. F. Calle&bach, Bijkerk, Het levensverhaal van Katharina van Württenberg, die op bevel van Napoleon met diens broeder Jeróme huwde en koningin van Westfalen werd. Het verhaal is in de ik-vonn geschreven als de mijmeringen van een doodzieke vrouw, die haar leven nog eens langs zich ziet gaan. De schrijfster heeft er een boeiende ro man van weten te maken, die een le vendige beschrijving geeft van het le ven in de hofkringen in de dagen van Napoleon en van de wankele positie der Bonapartes na de val van ae kei zer. De stambomen van het Huis Würt- temberg en van de Bonapartes zijn toegevoegd. (244 blz. ƒ6.50) 2 3 l 3 5 6 5 6 8 9 10 9 10 Horizontaal woorden invullen die ver ticaal dezelfde betekenis hebben: 1. zijde, 2. vriendin (Fr.), 3. meisjesnaam, 4. Ant werps schilder, 5. nobel, 6. verstand, 7. werktuig dat door c-mdraaiing iets opent of sluit, 8. zwakke, 9. iemand de achting geven, welke hem toekomt, 10. dorpje in Gelderland. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Veldtent-tentamen, lakei-eiland, werk bank-bankstel, kunstoog-oogarts, hoeveel- veelal, latent-enter, paknaald naaldboom, veerman-mantel, weleer-eerbaar, banier- niersteen. De zegswijze luidt: komen" ,Te boven Die zondagmiddag kwam Sipko Alberdien balen. Zn gingen samen de wal op en "s avonds kwamen ze gearmd terug. Toen was Gosse's hart opeens geheel gerust. Jeichien zet triomfantelijk: „Zie je wel!" Gosse ging naar Ebbo: „Wat zou je denken van het volgend jaar?" Ebbo vond het wat gauw om ze dan al te laten trouwen. Maar Gosse herinnerde -aan wat Ebbo zelf gezegd had over de kansen voor de schipperij als er herrie kwam tussen Engeland en Rusland. Dan zou je nog eens wat anders beleven dan in de Fruisisch- Deense oorlog. Ebbo stemde toe. 't Zou jammer zijn als daarvan aiet geprofiteerd werd. Hij was er wel voor een kof te laten bouwen voor gezamenlijke rekening. Gosse en hij ieder de helft Gosse had lading voor Groningen. Wou hij eens gaan praten met zijn hellingbaas? Goed. Gosse zou dat doen. Vroeg in de morgen voer ae Rehoboth uit. De zon was amper op. Er hing een lichte nevel over de baai: er woei een oostenwindje, waarvan je in de haven weinig merkte. Het grootzeil was gehesen, maar *t hing slap- Ze moesten bomen om de haven uit te komen. De knecht Berend boomde aan bakboord, Alberdien aan stuurboord, terwijl Gosse bij het roer stond. Alberdien, duwend met alle kracht, boog tel kens diep voorover, dan volgden er twee vlugge stapjes en daarna duwde ze weer met alle macht. Gosse had schik in het werken van zijn dochter. Ze kón het. Ze passeerden de Vrouw Jantina. Ebbo, pas uit z*n kooi, stond in zijn mouwhemd op het achterschip en wenste hun een goede reis. Alberdien was net aan 't emde van de deklast Ze trok haar boom uit de modder. Gosse merkte dat ze zoekend naar de Jantina keek, maar Sipko was er niet „De jongen slaapt nog", zei Ebbo en hij klauter de over zijn deklast naar het vooronder om zijn zoon te roepen. „Daar gaat Alberdien!" riep hij door de koekoek. De Rehoboth was de Jantina bijna repasseerd. toen Sipko's antwoord uit het vooronder kwam. Gosse, aan het roer, hoorde het. Hij keek naar Alberdien. Zij stond vóór op de deklast, de zware vaarboom in de hand. Haar grijze ogen zeiden niets; haar mond was even vast gesloten ais haar hele wezen. Ze liet de boom rechtstandig naar beneden schieten, boog zich. de knop diep in haar schouderholte, greep zich vast aan een dikke plank, waarsnee de deklast werd gesteund, om kracht te zetten, nam als ze doorboog snel twee stapjes, en duwde dan opnieuw met kracht. „Ze heeft niet gehoord wat Sipko riep", zei Gosse bij zichzelf. Op het andere schip kwam Jantien uit de roei. „Goede reis en tot weerziens", riep zij hen na. Het luik van het vooronder bleef gesloten. Tezamen met de knecht boomde Alberdien het schip de haven uit. Daarbuiten viel de wind in het zeil. Alberdien en Berend hesen fok en kluiver. Nadat haar werk aan dek gedaan was, daalde zij het trapje af naar de roef. Haar vader keek haar na, lettend op haar fors figuur. Hij mompelde iets onverstaanbaars binnensmonds en zette koers op Kokasrags. OP ZEE De heenreis hadden ze gemaakt door Dithmarschen Iets boven de Elbemond de Eider op en van de bovenloop van die rivier door het kanaal naar Kiel. Dat kon met een leeg schip, tenminste als de Eider water had. Geladen kon geen kof daar varen. Ze moesten nu om Jutland heen. Kwaad water bij boos weer. Het woei hard, toen ze de Sont uitkwamen. Gosse wachtte te Elsenéur een dag of wat op minder wind, maar het bleef rauw, en wie zou zeggen wanneer het beter werd? 't Was herfst. Dus ging hij door, of schoon Jeichien 't hem afried. Maar Gosse was vaak koppig en op deze thuisreis erg. Het Kattegat had knobbelig water en toen ze de Hom naderden, gingen Gosse en Berend de deklast sjorren. Alberdien hield onderwijl het roer. Ze waren met het sjorren niet te vroeg. Eer ze gereed waren, kwam de kof vrij van de wal. Hier stond veel zee en er kwamen flinke golven over. De mannen werkten in het water en Alberdien, die boven op de roef aan het roer stond er was een boom gekoppeld aan de helmstok, zoals gewoonlijk bij een hoge deklast kreeg de uitlopers over de benen. Toen Gosse en Berend klaar waren, kon zij gaan. De lading zat nu vast Beneden had Jeichien hetzelfde gedaan als de mannen aan dek. Alles was zeevast geschoord. De potten met geraniums stonden la een kist. De porse leinen hondjes uit de vensterbankjes sliepen in eea kooi. Alberdien zocht ook haar bed op,'ofschoon het nog volop dag was, .want straks zou er wellicht geen tijd zijn om te slapen. Toen ze gewekt -werd, had ze moeite uit de kool te komen en het oliegoed aan te trekken, dat Jeichien voor haar had klaargelegd, zo ging de kof te keer. In een gele jas en broek ging ze naar boven. De nacht was niet stikdonker, 't Kwam door de maan, ofschoon die achter de wolken zat. De kof reed door grijs schuim. Gosse had Berend voor een paar uur naar kooi gestuurd. Zelf bleef hij op z'n petst. Het weer was zo -tot hij het niet verantwoord achtte te gaan slapen en ook met <*m alleen aan dek te. zijn. Hij gaf het roer aan Alberdien om zelf de handen vrij te hebben. Heel toevallig was deze juist ook in Oirschot en hij kweet zich fluks van rijn taak. In gloedvolle woorden smeekte hij om de vrijheid van rijn onderdanen en aangezien de Oirschot- ters de Brabantse gulheid niet ont breekt. kwam alles op zijn pootjes terecht en werden de gijzelaars gas ten van V.V.V. en gemeenbestuur. Vendelzwaaiers brachten hun de eervolle groet, welke met grote waar dering in ontvangst werd genomen en daarna stond de befaamde Brabantse koffietafel gereed, waaraan men zieh geheel verzoend tegoed deed. Intussen kreeg de NCRV-wedstrijd zaterdagavond laat nog een staartje in het VARA-radioprogramma „Even naplaten". Hier liet de Zierikzeese burgemeester, mr. F. Th. Dijekmees- ter, zich strikken voor een schertsend babbeltje met Mies Bouwman, waar bij hij o.m. vertelde „dat de NCRV- pinda's bedoeld om aan te rijgen voor de vogels, niet te eten waren voor de mensen." „Ze waren niet eens gebrand", al dus de burgemeester, „en de NCRV had ze zeli aangevoerd... ze dachten zeker, dat er in Zierikzee niet zoveel pinda's te koop waren!" Zo kwam een klein grief je ten bate van de Zierikzeese middenstand aan het licht en dat betekende een slap staartje voor de opgewekte quiz-muis. Ned. 1 NTS: 8.40 uur is er een aflevering van de serie ISAR 12, waarin wordt vertoond hoe politieagenten die zo dikwijls anderen tot hulp zijn, zelf ook wel eens in perikelen kunnen raken. 9.00 uur begint de hoofdfilm „Ketenen van de haat" voor kijkers boven 18 jaar. Het rassenprobleem wordt behandeld: twee gevangenen, een blanke en een neger, vluchten terwij] rij aan elkaar zijn geboeid. Eerst verdragen zij elkaar," dan worden zij vrienden in de nood en ten slotte worden hun ketenen die van de haat. Ned. 2 KRO: 8.01 uur begint het programma met „Waauw", een gedanste hit parade. Een sterke tegenstelling vormt om 8.25 uur de eerste van zes films over de eerste eeuwen van het christendom, een coproduktie van de KRO met de Beierse Zwitserse, Oostenrijkse en Vlaamse televisie. 9.00 uur gaat het Amsterdams Kunstmaandorkest werken van Mozart uitvoeren en om 9.40 uur kan men nog kijken naar een Duitse documentaire over ..spoken" in Engeland. Hilversum 1 VARA: 8.S0 uur presenteren enkele acteurs weer de vrolijke krantenknipsels van Jan de Cler en- Emile Lopez, óm 8.50 uur begint het spelletje „Het hangt aan de muur" en om 9.10 uur is er een concert door het Radio Filharmonisch orkest, met als solisten Gré Brouwenstein, sopraan, en de hoboïsten Leo Driehuys en Koen van Slogteren, dat om 9.55 uur wordt onderbroken door een documentaire over de gevolgen van het verblijven in het concentratiekamp Auschwitz. Hilversum 11 NCRV: 8.40 uur een nieuw hoorspel over befaamde zendelingen. „Zii waren bereid" werd door Rob Geraeds geschreven naar het gelijk namige boek van Clarence W, Hall. Dit spel is het laatste in deze reeks. 9.20 uur begint een muziekprogramma op grammofoonplaten dat om 9.50 uur wordt afgewisseld met internationale informatie door dr. P. G. J. Korteweg en om 10.40 uur is het Avondoverdenking. Jr> buisjes'20 en flacons a 50 tabletten Wiener Sangerknaben raken uit de tijd WEGWEZEN.. (Van onze radio- en tv-redactie) Er is een tijd geweest, waarin men hard moest lopen om nog een plaats te krijgen wanneer het reizende koor van de Wiener Sangerknaben (het voornaamste koor gaat nooit van huis!) ergens een uitvoering gaf. Het Oostenrijkse filmpje van dit koor, dat de KRO-televisie zaterdagavond te zien gaf, heeft echter wel duidelijk gemaakt, dat deze muzikale prestatie langzamerhand uit de tijd raakt. Wat men te zien kreeg was een stijve formatie van sterk-gemtimi deerde jongetjes, die technisch feil loos maar artistiek emotieloos, koor werken ten gehore brachten. Een beetje tragisch, deze goed-gedrilde kinderen met hnn fraaie stemmen aan weerskanten van de onwezenlijke, ge rokte dirigent die, niet opduikend uit de anonimiteit, wel af een toe zijn handen met gelakte nagels, maar niet zijn gezicht vrijuit aan de camera toont. In de fragmenten uit de schaats- thow ,fiolliday on ice", die tengevolge van speciale belichting niet alle even prima waren te zien, dook „onze" Sioukje in haar befaamde Olympische kür uit de duisternis op. Aangezien er verder vooral veel aandacht werd be steed aan het kluchtnummer verviel voor de kijkers haar darts na de pau ze en bij de finale was zij nauwelijks te onderscheiden. Dit gemis werd goedgemaakt door een aardig gesprekje dat een Vlaamse verslaggeefster met haar held in haar kleedkamer. Sjoukje wilde nu wel wat meer praten dan vroeger tijdens wedstrijden, maar toen het gesprek haar visie op het „partnerschap-voor- het-leven" raakte, was er een stukje uit de film geknipt. Zei Sjoukje mis ichien onwillekeurig iets, dat zij toch niet echt wilde loslaten? In elk geval vernamen de kijkers, dat zij zich in de showbusiness goed op haar plaats voelt en tevreden is. En wat wil men meer Zowel kijkers als luisteraars heb ben gisteren kennis kunnen nemen van oecumenische kerkdiensten ter inleiding op de Week van gebed voor de eenheida er christenen. De jongerendienst in Utrecht werd voor Eurovisie uitgezonden: België, Frankrijk, Duitsland en Zwitserland keken mee en daarom werden enkele delen van de liturgie in drie talen gesproken. Voornamelijk om de een voud welke hier werd betracht, zal de samenkomst ook in het buitenland in druk hebben gemaakt. Het televisie- en radiodirectorium van de stichting Brabantia Nostra is van mening dat het niet goed mogelijk en zeker niet gewenst is een streekpro- gramma, dat ook voor Noord-Brabant is bedoeld, vanuit Maastricht te verzorgen. Met name denkt men hierbij aan de re gionale televisie met het wekelijks pro gramma „Van gewest tot gewest". Het tv- en radiodirectorium wijst In ,_00 r d\Lv,?.lba£dw°p, dent Soeïcarno de imperialistische" cul- Een ander voorbeeld van pogingen tot godsdienstig samengaan kon men 's middags beluisteren in een via de radio (eveneens door de gezamenlijke kerkelijke zendorganisaties) uitge zonden gebedssamenkomst in Nijme gen. Ook uit deze dienst sprak ernstige toewijding om te komen tot onderling begrip en samen te doen, wat moge lijk is. Informatief, zij het niet meer zo verrassend door voorafgaande pro gramma's aan dit onderwerp gewijd, was de documentaire die Nico van Vliet in de Sowjetunie maakte en waarbij hij vrij mocht filmen en ge sprekken voeren. Men kreeg nog eens iets te zien van het Rode Plein en van fabrieken, waar exportartikelen wor den gemaakt, die op het ogenblik in de eerste 'plaats voor Nederland bestemd zijn. In derdaad beantwoordde het pro gramma aan zijn titel: „Veel liefs uit Moskou", zij het dan datLeningrad meteen werd meegenomen. Geen onte vreden of zorgelijk woord werd ge hoord. Een tikje verontrustend leek het onderhoud met de Groningse professor Pen, die wel eventuele gevaren van laaggeprijsde Russische import noem de maar deze toch niet zag aankomen Wie de moeite nam om goed te luisteren, zal er niet van geschrokken zijn. Van heel wat minder kwaliteit was, eveneens in het NCRV-televisiepro- gramnia van gisteravond de reportage van Dick Houwaert en Chris Stuur over de verdwijnende Amsterdamse Jodenbuurt. De samenstellers slaagden er niet in de juiste vertellers te vinden en Dick Houwaert gaf te zeer blijk van het feit dat hij zich niet goed in de stof had ingeleefd: hij wist niet te vragen en zijn ondervraagden niet tot levendig antwoord te brengen. De te dik aangezette tekst bij de met foto beelden doorgeschoten film redde de zaak allerminst: in het hele program ma zat vaart noch werkelijk emotioneel beleven. Omdat ds. Van den Bosch ziek was, sprak. ds. K. H. Kroon uit Am sterdam een goed woord dat aansloot op dit programma. Wie tijdens het fameuze snelrekenan in „Hoe bestaat 'f' naar Nederland 2 keek kon zich grotelijks amuseren met het aardige Vlaamse spel ,,'t Is maar een woord", waarin drie Nederlandse burgemeesters allergezelligst kamp ga ven aan het kiene Belgische team. Vroeg op de zondagavond zullen vooral studerenden met interesse heb ben gekeken naar de Franse docu mentaire over studenten in de E.E.G.- landen. Men kon er enkele merkwaar dige dingen uit leren, onder meer dat Nederlandse studenten „alleen maar voor de televisie alcohol drinken, om dat die hun anders te duur is". Een beetje eenzijdig was de voor lichting wel aangezien de Fransen over het geheel de gunstigste omstandig heden op het gebied van wonen ea werken lieten zien en vrij oppervlakkig op de dingen ingingen. DJAKARTA Dit is in lijnrechte tegenstelling met de order van presi- Hllversum 1 462 m. VARA: 18.00 Nieuw» 18-13 Actualiteiten, 1B.25 Licht instnimeataiii trio, 18.50 Amusementsmuziek (gr.). 19 M Onder de afwas, licht programma. 19,30 Par lementair overzicht. 19.45 Overheidsvoortieh. ting: Samenwerking met Onlwikkellneshti. den. Vraaggesprek van Paul de Waart met Prof. Dr. F. van Dam. Hfd. Dir. Generaal voor Internationale Samenwerking, 20 00 Nieuws. 2.005 N.I.V.0 W. 40 Jaar: licht m- «emble met zangsolisten. 20.30 Klein gedrukt' licht programma. 20.50 Het hangt aan ai muur en het tikt: het spej van de twinti» vragen. 21.10 Radio Filharmonisch Orkest en soitsten: Moderne muziek. 21.55 Het Concea- tratiekamp Syndroom, documentaire. 22.30 Nieuws. 22.40 Radio Filharmonisch Orkest en soiisten (verv.t: klassieke muziek (opn.) 23.35 Lichte orkestmuziek (gr.). 23.55-24.;- Nieuws Hilversum U 298 m. NCRV 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Metro, poie orkest. IS.55 Op de man af. praatje 20.00 Promenade o-kest cn solist: amuse- mentsmuziek. 20.40 Zij waren bereid, hoor spel (herhaling van 17 november 1963). 21.20 Klassieke pianomuziek (gr.). 21.50 We. reidpanorama. 22.00 Licht ensemble: volks- toveren. 22.20 Boekbespreking, 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking, 22.53 Volksmuziek met commentaar. 23.20 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 23.35-24.00 Nieuw». grammofoonplatenprogramma DRAADOMROEP VANAVOND VAN 18-20 UUR -J' Joseph Haydn 1. Quartet in Es gr.t. m. 33 nr. Allegro moderato cantabile. Scher- - zo. Allegro. Largo sostenuto. Finale Presto. Janacek Quartet (JJrj Travnicek, Adolf Sy- kora, viool: Jiri Kratochvil, altviool;Karei Krafka. cello). 2. Quartet in d kl.t. op. 76 r,r. 2. Allegro. Andante o piu tosto eiiegret- to. Menuetto Vivace assai. Janacek Quartet. II. Ludwlg van Beethoven. 1. Rondo in C gr.t op 51 no. 1. Rondo in G gr.t, op. 51 nr. 2. Hans Richter-Haaser, piano. 2. Sonate voor ptano en celio In A gr.t. op. 68.- Allegro ma non tanto. Scherzo. Allegro molto. Ada gio cantabile. Allegro vivace. Friedrich Gttl- da, piano; Pierre Fournier, cello. III. Johan- nes Brahms, Clarinet Quintet In b kl.t. op. 115. Allegro. Adagio. Andantino. Con moto. Alfred Boskovsky. clarinet: Anton Fiets, Phi lip Mathei», vjool: Gunther Breitenbtch, altviool; Nikolaus pflbner, cello. d« unieke mogelijkheden, welke in het hart van Brabant te vinden zijn. door dat men hier de beschikking haeft over een complete studio, die speciaal is ge bouwd voor film- en televisie-opnamen, In Hiivarenbeek is de NV Studio Ex ploitatie Mij. opgericht die over een vol ledige studio voor film en televisie be schikt. naast een filmopnamedienst en een filmmontage-apparatuur. Er wordt op gewezen ,dat Maastricht nog verder van het midden van Bra bant is gelegen dan Bussurn, tuur te vernietigen. Het Indonesische dagblad Bintang Timoer schreef dit zaterdag naar aanleiding van het optreden van de Blue Diamonds, die een tournee door Indonesië maken. Zij brachten het Boeng Karno sport paleis in diskrediet, niet alleen door hun beatle-achtig optreden, maar ook doordat de toegangsprijzen zo hoog waren dat de gewone man ze niet kan betalen, aldus het blad. i "I VANAVOND Nederland I: IKOK/CVK/RKK: 19.30 Bij- velvertelling voor kleuters. 19.35 Kenmerk: actualiteitenrubriek van de Kerken. NTS; 30.00 Journaal en weerovcrzlcht. 20.20 Poli- t'eke partij: Boerenpartij. 2(1.30 Glamour- fÏl *°tonf,odfcUen en mannequins. 20.40 whisky am Vormittag Drank en bemoei- zucht).politiefilm. 21.0Q Ketenen van fie haat (riie Defiant ones), speelfilm (beide keuringen 18 Jaar). 22.35-22.40 Journaal Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws. KRO: 20.01 Waauw: gedanste hit-parade. 20.25 De eerst eeuwen van het Christendom, docu mentair proernmma. NTS: 21 00 Amsterdams Kunstmaandorkest: klassieke muziek. KRO: 21.35-22.10 Spoken, documentaire UELGIE Nederlands progr. Kan. 2 en 10: 19.05 n m. Jeugdmagazine. 19.25 Tienerklanken. 20.09 Nws 20,30 Mensen in de Zoo. 20.50 Het grote oor. komedie van P A. Bréai. 23 25 Nieuws. morgen Hilversum 1 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws: 7.10 Ochtendgymnastiek: 7.20 Beiaardconcert: 7.30 Lichte grammofoonmuzieic; VPRO: 7.50 Dagopening: AVRO: 8 00 Nieuws: 8.10 Lichte gramrnofoonmuz; 8.50 Ochtendgymnastiek; 8.00 De Groenteman; 9.05 Hedendaagse Zwit serse muziek <gr.):8.35 Waterstanden: 940 Morgenwijding: 8.55 Boekbespreking: 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.); 10.50 Voor de kleu ters: 11.00 Nieuws; 11.02 Voor de zieken: 12.00 Licht instrumentaal ensemble: 12.17 Overheidsvoorlichting: Voor de landbouw: 1225 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Dansorkest en zangsollsten: 13.00 Nieuws: 13.10 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuzlek: 13.25 Beurs berichten; 13.30 Zang en piano: 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Schoolradio; 13.00 Lichte gram mofoonmuzlek: 15.35 Voordracht: 16.00 Nieuws; 16.02 Stereofoniscbe uitzending: Kla rinet en piano: moderne muziek; 16.3: Voor de Jeugd; 17.30 New Vork calling: 17.35 Lichte grammofoonmuzlek voor de jeugd. Hilversum U. 298 m. KRO: 7.00 Meditatie: 7.05 Lichte grammofoonmuzieic en reporta ges; (7.30-7.40 Nieuws; S,00-8,05 Overwe ging); 8.30 Nieuws; 8.40 Voor de huis vrouw: 9.40 Schoolradio; 10.00 Klassieke en moderne muziek (gr.): 21.00 Voor de vrouw: 11.30 Lichte grammofoonmuzlek: 11.50 Vol- aan... vooruit, lezing; 12.00 Angelus: 12.30 Zigeunermuziek (gr.); 21.20 Voor de boeren; 1227 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.40 Actualiteiten of grammo foonmuztek; 12.50 Draaien maar!!!: lichte grammotoonmuziek; 13.35 Lichte grammo- foonmuziek: 14.00 Voor de plattelandsvrou wen: 14.10 Lichte grammofoonmuzlek; 14.50 Lichtbaken, lezmg: 15.00 Rieleksen..., geva rieerd programma (herhaling van zaterdag 31.18.00 Voor de zieken: 18,30 Onderweg: godsdienstig programma: 17.00 Voor de ïeugd: 17.35 Voor de padvinders: 17.50 Over heidsvoorlichting: Nieuws uit de Nederlandse Antillen. Spreker. Henk Dennert: 18.00 Ste reo: Licht ensemble; 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond: Het gro te verlangen. Spreker: Ds. K. Drost, ze voorzitter van het Gereformeerd Politiek Verbond; 18.30 Portret in muziek: 18.50 En nu mijn geval, vragenbeantwoording. I morse" Nederland I: NTS: 11.05-1130 Schooltelevi sie.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2