Sprint van bel tot bel Philippijnen wachten op 50.000 gulden Samen of apart? Metrofilm als document voor komend geslacht Nederland at meer eieren GOtpHN PiCTlON Voorrokersjti eteeneiQ® n stijl College gaat akkoord met loonregeling Metaal Rotterdam houdt toch kleinkunstsaal een Amerikaan Feder begaafd pianist VN-conventie over vrijheid van godsdienst 1 BENDER Prinses begin maart in Suriname Ambassade laat verstek gaan... Verkeer op kijkdag van nieuwe brug Noord en zuid nu verbonden Geen onderzoek naar veren T errassowerker hoort nu 5 jaar tegen zich eisen Lijk van tweede joyvlieger aangespoeld N avo-secretaris Brosio naar Nederland ii k Palace wordt grondig verbouwd en uitgebreid Nachtvoorstelling Ensemble" gaat niet door Inhalen op de Gr. Kruisweg: één maand Bromfiets botst op vrachtauto Fokker verkocht 20 Friendships Johan Zuidmeer overleden Organisatrice heeft voor huishouden geen tijd meer Rc I i - Pionier dhr kleuteronderwijs DE ROTTERDAMMER (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM Een vijftigduizend gulden is nodig om de 34 Philippijnen, de opvarenden van het Philippijnse vrachtschip Minda nao Logger, dat in verband met schulden van de reder aan de ketting is gelegd, terug te brengen naar huis. Maar de grote vraag is: Wie zal dit bedrag fourneren? Op het ogenblik worden daarvoor besprekingen gevoerd, in de eerste plaats met de Philippijnse ambassade te Den Haag, Maar het ziet er niet naar uit, dat van die zijde enige hulp is te verwachten. VAN BOORD RISKANT DONDERDAG 28 JANUARI 1963" Een uttgeic- n rijp> 37 Pure- ?oe9evoegci En geen ia va J. Gi as Sc 1r< R< m br ge deskundig in klank r. g S Da r. Co. Du E eIks en f (Van een onzer verslagge vers) Tf OTTERDAM Mevrouw A. C. in 't Veld-Valk is vanmorgen niet thuis gebleven dan de Libanonweg SA. Vanaf maandagmorgen heeft namelijk constant de telefoon gerinkeld, cn heeft de buisbei niet stilge staan. Enkele honderden men sen hebben zich bij haar opge geven voor deelneming aan de zeven-kilometer lange tocht over de Van Brienenoord-brug. jfAf en toe was het zo erg, dat de telefoon ging en er tientallen mensen in het portiek stonden, Ik kon ze moeilijk in de huis kamer laten, want dan raakte ik ze misschien niet meer kwijt omdat het zo warm was. Een uitzondering heb ik gemaakt voor die pastoor uit Crooswijk, die maar liefst 148 jongens kwam opgeven. In een sigaren kistje had hij alle kwartjes en dubbeltjes meegenomen." Dat er voor het huishouden niet veel tijd meer overschoot is te begrijpen, „Maar", zegt me vrouw 'In' 't Veld „ze hebben toch elke dag te eten gekregen, dus zo erg is het gelukkig ook nog niet geweest." - Bij elkaar heeft zij de afgelo pen dagen so'n kleine 500 aan meldingen en telefoontjes be handeld. Op onze vraag of zij dit niet teveel vond antwoordde zij heel laconiek. „Ach, het gebeurt niet elke maand en ik houd wel van de sport, speciaal het wandelen." Dat laatste is begrijpelijk, want mevrouw In 't Veld hegft al vijf maal deel genomen aan de Vierdaagse in Nijmegen. Daarom loopt zij ook zaterdag mee, waarschijnlijk naast wet houder Langerak omdat die of ficieel is uitgenodigd. Zij zou graag zien, dat mevrouw Lan- gerak ook mee kwam, want „anders is het voor mij niet zo gezellig." PARAMARIBO Prinses Beatrix wordt op 1 maart in Suriname ver- Zij zal de reis Willemstad—Paramaribo wacht voor een tiendaags werkbezoek, maken met een chartervlxegtuig van de ALM/KLM. Zoals bekend, zal de prinses eerst een tien dagen durend bezoek aan de Ned. Antillen brengen. Tijdens haar ver blijf in Suriname zal prinses Beatrix vermoedelijk twee tochten maken naar de binnenlanden van dit land. Intussen is gebleken, dat de rederij naar men zegt al enkele maanden niet meer bestaat. Van de Philippijnse reder hebben de opvarenden dan ook totaal niets te verwachten. Gehoopt wordt nu, dat de Philippijnse regering het geld ter beschikking zal stellen, omdat zij in zekere zin verplicht is de kosten van de repatriëring van onder danen te dragen. Ook de organisaties Zeemanswelvaren en Zeemanswelzijn hebben zich de zaak van de Philippijnse zeelieden tot de hare gemaakt. Of zij op enigerlei wijze iets hadden bereikt, was vanmiddag nog niet bekend. De Philippijnen hebben het schip verlaten. Zij zijn ondergebracht o.m. ROTTERDAM Voor een goede gang van zaken tijdens de „kijkdag" op de Van Brienenoordbrug zaterdag van 10 tot 15.30 heeft de politie enkele maatregelen nemen. Zo Is de brug zelf voor alle rijverkeer gesloten. Bovendien moet het publiek voor 16 uur de brug verlaten habben, omdatd ie dan voor het scheepvaartverkeer moet worden geo pend. Wat het verkeer betreft zijnde vol gende maatregelen genomen. Het verkeer uit Dordrecht moet op het grote viaduct de ANWB-aanwijzing richting IJssel- monde-Bolnes volgen, en via Koelantweg- teelweg-Beedenstraat en Bovenstraat Het verkeer uit de richting Maastunnel moet rijden via de Stationsweg-Burg, van Slijpelaan-Kraayeveldsingel-Kerke- dijk-Corn. van Rijstraat-Koninginneweg Cranendonckweg e verder de eerder genoemde route. Het verkeer uit de Oranjeboomstraat kan de Van Hoochstratenweg bereiken via de Stadionweg, de Burg. van Slijpe- laan en de Bovenstraat. De twee eerstgenoemde routes zijn met pijlen zoveel mogelijk aangegeven .Het verkeer van de Rechter Maasoever kan via de Oostzeedijk en Honingerdijk of Maasboulevard over de nieuwe provin ciale weg de brug bereiken. Op de brug wordt geen verkeer toegelaten. Aan beide Maasoevers moet naar aan. wijzingen van de politie worden gepar keerd. AR en CH samen in Rijnmond: ja of neen! Als lid van de AR en al tot de oude ren (58) behorend zeg ik volmondig ja op deze vraag. Ik begrijp heel goed dat dit bezwaren en moeilijkheden mee zal brengen, maar als het goed is zal dit, als het ernst is ons dichter bij elkaar brengen. Laat ons als gelovigen nu toch eens «en daad stellen en niet blijven praten. Wij moeten toch elkaar vertrouwen dat het ernst is om samen te werken en desnoods offers te brengen om ook daar in één Heer te dienen. Als men op mensen en him aaden blijft zien dan blijven wij gescheiden, maar gelovend en biddend tot Hem, Die aar de en volken regeert, dan kunnen wij met anders dan samengaan, ons scha mend over onze gescheidenheid. Voorts ben ik van mening, al moet en mag men kerk en politiek niet verwar ren, dat de gescheidenheid ook haar weerslag zal hebben op de toenadering tussen hervormden en gereformeerden. Laat men van belde zijden deze kans om samen te werken met blijdschap aan grijpen, dan leren wij elkaar weer ver staan en begrijpen. Samenwerking is te vens een leerschool om straks ook in an dere organen samen te gaan. Als men deze kans niet benut, weiger ik nog langer te geloven, dat men wer kelijk bedroefd is om het geseheiden zijn! Eh och, stemmenverlies? Eenheid gaat mij boven het getal. Laat ons toch ook de jongeren niet teleurstellen, opdat zij zich door de halsstarrigheid van de ouderen niet van ons afwenden. C. BAATENBURG DE JONG Jongkindstraat 5c, Maassluis in Stella Maris, dat hun verzorging op zich heeft genomen. Maar als gesub sidieerde instelling kan dit rooms- katholieke zeemanshuis de kosten van dit onderhoud niet helemaal dragen. Daarom is de heer W. B. Knoops, de Rotterdamse zakenman, die reeds f 50.000 ten behoeve van de Philippij nen heeft gegeven, opnieuw bijgespron gen. Hij heeft toegezegd, eventueel bereid te zijn ook nu weer de helpende hand te bieden. Een vraag Is in hoeverre de Neder landse regering hier hulp moet ver lenen en de terugkeer van de opvaren den van de Mindanao Logger moet regelen. Naar wij vernemen is de regering daarover nog niet benaderd, omdat getracht wil worden een andere oplossing te vinden. Mocht alles mis lukken, dan zou de heer Knoops ook hier bereid zijn te proberen fondsen bijeen te krijgen. Er is het denkbeeld geopperd de Philippijnen in de haven te werk te stellen zodat zij in de gelegenheid zijn voorlopig hun eigen kosten van levens onderhoud te betalen. Maar van dit denkbeeld heeft men moeten afzien. Het werken in de haven draagt voor hen te veel risico's. Niet alleen acht men hen daarvoor te tenger van bouw, ook het klimaat speelt een rol, en wat het belangrijkste is, de moeilijkheden zouden belangrijk toenemen indien een hunner tijdens de werkzaamheden een ongeval krijgt. En zo blijven 34 Philippijnse zee lieden in het onzekere over hun toe komst. Een ding weten ze wel zeker: De gezinnen thuis verkommeren bij gebrek aan geld. DEN HAAG „Er zijn in onze pro vincie veren, die hun betekenis gaan ver liezen". Dit zei vanmorgen m de ver gadering van de provinciale staten ge deputeerde A. C. A. Deerenberg, Aan een voorgesteld nader onderzoek naar de toestand van de veren had hij geen be hoefte, omdat het provinciaal bestuur hiervan volledig op de hoogte was. Het in de vaart brengen van een voetveer Ammerstol—Groot Aaiser was een lo kale aangelegenheid, zo zei hij. Wel zouden er grote ponten moeten komen, .wanneer het verkeeror om vraagt, zo meende de heer Dearenberg. Pagina 4 (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT De Nederlandse be volking heeft vorig jaar eieren voor haar geld gekozenEen recent markt onderzoek heeft aangetoond, dat de binnenlandse consumptie gemiddeld 228 eieren per hoofd van de bevol king heeft bedragen. In 1963 waren dit slechts 206 stuks. Bovendien is gebleken, dat niet de meeste eieren bij de melkhandelaren worden ge. kocht, maar bij de boer, resp. 25 pet. en 39 pet. Overigens blijkt onze eierproduktie onder invloed van de EEG-maatregelen en de financiële bescherming van de eierproducenten in West-Duitsland en Frankrijk sterk terug te lopen. Dit jaar zullen nog wel meer eieren geproduceerd worden dan voor de Nederlandse behoef te nodig is, maar wanneer de thans aan de gang zijnde ontwikkeling doorgaat, zou Nederland binnen enkele jaren een eierimporterend in plaats van een eïer- exporterend land worden. In 1964 hebben de Nederlandse producenten een gemid delde prijs gekregen van 1,62% per kg, waarmee alleen de netto-produktiekosten per ei (dus zonder vergoeding voor arbeid) gedekt waren. DEN HAAG De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft giste ren tegen een 29-jarige Haagse terrasso- werker vijf jaar gevangenisstraf met ai- trek van voorarrest en een voorwaarde- gering geëist. De man wordt ervan ver- lijke terbeschikkingstelling van de re- dacht in tal van levensmiddelenbedrijven in het land diefstal te hebben gepleegd. Zo „bezocht" hij onder meer Den Haag, Gouda, Leiden en Dubbeldam. De rechtbank te Dordt had hem eerder veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek èn terbeschikkingstelling. De procureur-generaal achtte de strafver- zwaring gewettigd, aangezien verdachte is blijven voortgaan met het plegen van misdrijven, ondanks de eerdere veroor delingen. DEN HAAG Gisteren is op een paar honderd meter ten noorden van de Scheveningse Pier het stoffelijk overschot aangespoeld van F. J. P. M. Bolk uit Bussum, de verongelukte vliegtuigma ker van de Koninklyke Marine, die samen met een collega in die na cht van vrijdag op zaterdag met een viermotorige Neptune van de Ma rineluchtvaartdienst van de basis Val kenburg- opsteeg en met dit vliegtuig bij Watwijk -in zee stortte. PARIJS De secretaris-generaal van de Navo. de Italiaan Manlio Brosio, zal op uitnodiging van de Nederlandse re gering van 7 tot 9 februari een officieel bezoek aan ons land brengen. De reis van de secretaris-generaal valt in het kader van de bezoeken die hij brengt aan de staatshoofden en de regeringen van de Navo-landen sedert zijn ambts aanvaarding. De Koningin zal de heer Brosio ont vangen, en verder zal hij minister-presi dent Marijnen, minister Luns (buit. za ken) en minister De Jong (defensie) ont moeten. BUENOS AIRES In het raam van een apotheek in deze stad is het volgende verzoek aangebracht: Heren bandieten: Deze apotheek is reeds zeven maal over vallen. Gelieve ons nu enige rust te geven. Hartelijk dank. (ondertekend) Carlos S. Franco, apotheker. P.S. De laatste overval vond plaats op vrijdag 1 december 1954. tc le H ti. H di cc df en do- £Ci VOI In bu: ev< Si i Een piano is een prachtig bezit voor.heef het gezin. Ook voor u is dit ideaal beslist bereikbaar. Kom gerust eens bij ons kijken staarde vele merken en praten over de talrijke mogelijkheden. Wij geven u graag alle gewenste inlichtingen. fitl of schrijf om onze foto-brochure nr. 60A Rotterdam, W. de With straat 32. teL 138113 a Amsterdam* Arnhem Breda Lelden (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Ondanks de recente moeilijkheden rondom De Lantaren aan de Gouvernestraat krijgt Rotterdam toch een vestzak theater. De nieuwe Edisonzaal van het verbouwde en uitgebreide Pa lace aan de Zomerhofstraat zal namelijk uitstekend geschikt zijn voor de kleinkunst. Zij zal alle nodige accommodatie bevatten en zeer sfeervol ingericht worden. Deze zaal heeft een opper vlakte van 210 vierkante meter en een toneel van 28 vierkante meter. De vloer van de zaal is belegd met Woensdagmiddag is de laatste moot van de on der de Nieuwe Maas gelegde metro-tunnel van het bouwdok op Van Brienenoord naar de Wilhelminakade ge bracht. Daar is het pre cies op z'n plaats ge legd, zodat de metro- werken op de noordelij ke oever en die op de zuidelijke oever nu met elkaar in verbinding staan. Wat daar allemaal aan vooraf is gegaan, kunnen allen, die daarin belang stellen, van van daag af zien in de Ci- neac-NRC, waar nu de eerste draait van een serie voorlichtingsfilms die de gemeente Rotter dam laat maken over de metro-bouw Die film draaide woens dagmiddag voor een gezel- van Walsum verwelkomde het gezelschap met de woorden: „Als we enige jaren verder zijn is er een geslacht Rotterdammers, dat die metro iets vanzelf sprekends vindt. Maar wij. Rotterdammers van nu, zijn er trots op, dat dit werk tot stand komt ïk hoop dat de film in de binding in verlangen. Dat is allemaal betrek kelijk: wat er te zien is. is interessant genoeg De leek op het gebied van metro-bouw gaat na af loop misschien even wijs de bioscoop uit Dat doet er weinig toe. Hij heeft gezien, dat ze daar onder Coolsingel en Nieuwe toekomst kan worden ge- Maas iets héél indrukwek- bruikt om een inzicht te geven in de manier waar op dat allemaal is ge beurd." Het is de bedoeling dat er elk jaar een deel van deze film-serie wordt af geleverd. Als alle delen kends aan het bouwen zijn en daaraan zal hij evenveel plezier hebben beleefd als de Ingenieur, die vol interesse ziet „Hee, doen ze dat zó!". Die kan via deze film het proces nauwkeurig volgen. die ieder geheel op zich- En als die leek en inge- zelf staan gereed zijn, meur Rotterdammers zijn. schap genodigden in het 5uct geleverd. is er de mogelijkheid dat er uit al die delen één film wordt gemonteerd die het gehele bouwproces omvat. Het scenario is van Paul Rondel en hij zowel als de beide cameramensen Peter Alsemgeest en Lajos Kala- nos hebben een goed pro- Wellicht Luxor-Theater en allen die die dag hebben mee gewerkt aan het afzinken van dat laatste tunneldeel, vormden van dat film feestje het middelpunt. Burgemeester mr. G. E. zullen sommigen de film wat „te technisch" vinden, er meer algemene gege vens over de betekenis van de metro voor Rotter dam en over de noodzaak van deze vrjje-baan ver- zullen zij er allebei even trots op zijn. Aan de film vooraf ging een televisie-beeld van een Duitse cineast over Rotterdam en Europoort Boeiend en goed, maar op het grote bioscoopdoek kwam dat beeld niet tot z'n recht. Nu kregen de toeschouwers slechts een vrij vage, verwarrende en vooral onrustige indruk mee. Maar op het kleine beeld in de Duitse huis kamers zal dat filmpje wel de zendtijd waard zijn geweest ROTTERDAM Met een Chopin- recital in de aula van het museum Boymans-van Beuningen heeft de Amerikaanse pianist Donn-Alexandre Feder woensdagavond zijn eerste op treden in de Maasstad tot een succes gemaakt. Ais enige Amerikaanse can- didaat is hij uitgenodigd deel te nemen aan het zevende internationale Chopin-concoursdat de volgende maand in Warschau zal worden ge houden. Feders klavierspel vertoont, in tegen stelling tot dat van veel zijner landgeno ten, geen enkele zakelijke inslag. Grote muzikaliteit en een respectabele techniek gaan bij hem op gelukkige wijze samen. Zijn dynamisch rijk geschakeerde voor drachten, waarbij steeds sprake is van een gezond en natuurlijk rubato, laten er geen twijfel over bestaan, dat deze pianist uit het goede hout is gesneden. Uit het veelzijdig piano-oeuvre van de grote Poolse componist had de concertge ver een programma samengesteld, dat bestond uit de grote fis-moll Polonaise, twee Nocturnes, de derde sonate in b, de drie Mazurka's uit op 56, w.o. de tweede met de stereotiep terugkerende lyrische fis, enkele Preludes, de vierde Ballade en het tweede Scherzo. Met Uitzondering van de Etudes, die Kambala-parket. De hoogte van de zaal is vier meter. Er is een accom modatie voor 300 a 350 personen. Overigens wordt het hele gebouw Palace van binnen en butten grondig gerestaureerd. De grote zaal krijgt een capaciteit van achthonderd zitplaatsen. De Strausszaal zal ruimte bieden aan tweehonderd mensen. In totaal wordt de capaciteit nu 1350 personen. Het vernieuwde gebouw zal een zeer royale entree krijgen van vijf stel dub bele glasdeuren. Direkt achter de tocht deuren ligt een hal van 240 vierkante meter. In deze hal bevindt zich een garderobe voor achthonderd personen, een snackbar, een koud buffet en een privékantoor, In de hal vindt men verder de portiersloge met centrale schakel kasten en een tweetal telefooncellen. Aan de Zomerhofstraat is een kleine hal geprojekteerd, die een garderobe voor driehonderd personen zal bevatten vom- de kleine zaal op de eerste ver- diSC-m;. IIcehele complex zal twee keukens bevatte,Aan de voorkant treft men de snackbar en het koud buffet aan. Aan de achterkant van het gebouw worden de warme maaltijden bereid. Deze keu ken heeft een capaciteit van 400 a 500 maalt/den. Ook de gevel van het gebouw zal in grijpend worden veranderd. Alle in de loop van de jaren uitgevoerde verbou wingen zullen nu tot één totaliteit wor den samengevoegd. De hoofdzaak bestaat uit een gevelbehandelmg in een rond gaand basement va n2.40 meter hoog. Dit basement bestaat uit groene hard gebakken tegels van tien bij tien centi meter. Boven dit basement wordt een muurbespuiting aangebracht Het boven ste gedeelte van het nieuwe gebouw, dat bij Chopin een geheel apart genre vertegenwoordigen, werden hiermede dus vrijwel alle facetten van Chopms idavierkunst belicht. Hoewel al hetgeen deze avond ten gehore werd gebracht op aanzienlijk niveau stond, waren er toch enkele hoogtepunten. Wij noemen de f- mol! Ballade, die volkomen gaaf, zeer doorleefd en prachtig van opbouw werd vertolkt, het Prelidium in Es. licht en poëtisch gespeeld, en het waarlijk gran dioos voorgedragen laatste deel uit de b- moll sonate. Aan het slot van de Prelude in F speelde Feder de vroeger veel omstreden septime es, die tegenwoordig meestal als een vergissing wordt aange merkt en vervangen door een i. Het niet talrijke maar enthousiaste publiek kreeg na afloop van dit belang wekkend recital een toegift W.H.W. begrensd wordt door de Zomerhofstraat, Schoterboschstraat en Almondestraat wordt bekleed met in kleur gemoffelde alumimumprofielen. Men hoopt voor het begin van het nieuwe seizoen, ta september, gereed te zijn met de. verbouwing en de nieuw bouw. Het geheel Is ontworpen door het Bureau voor Architectuur en Stedebomv van den Bosch Hendriks Campman. Het werk wordt uitgevoerd door het aan nemingsbedrijf Van Hoorn N.V. te Capelle aan den IJssel. GENÉVE Een werkgroep van de VN heeft een conventie opgesteld, vol gens welke iedereen, waar ook ter wereld, het recht behoort te hebben, vrijelijk zijn godsdienst uit te oefenen. De Sowjetunie, Polen en Mexico, die in de werkgroep zitting hadden, onthiel den zich van stemming. Het ontwerp gaat nu naar de VN-commissie voor de mensenrechten. Die zal het op haar beurt voorleggen aan de ECOSOC, de Econo mische en sociale raad van de VN. Deze zal het document gereed maken voor de volgende zitting van de VN-Assemblee, die in september moet beginnen. De con ventie verplicht de staten, een eind te maken aan alle discriminatie op grond van religie en hun burgers het recht te waarborgen van vrijheid van gedachten geweten en godsdienst. ROTTERDAM De nachtvoorstel- hng. die de toneelgroep Ensemble op vrijdag 29 januari in de Rotterdamse schouwburg zou geven van de muscial „Oorlog is zo'n aardig spel" (Oh what a lovely war), kan wegens ziekte van de acteur Cor van Rijn niet doorgaan. Zij die reeds plaatsen voor deze voor stelling hadden gekocht, kunnen hun geld aan de loketten terug on txangen - (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Het college van rijks bemiddelaars is nu gunstig advies van de Stichting van de Arbeid akkoord gegaan met de verhoging van de maximumlonen voor de metaalindus- trie met 21 cent per uur. Deze verhoging is vastgesteld in een loonregeling, die buiten de c.a.o. staat, omdat de metaal c.a.o., slechts mïnu- mumsalarissen aangeeft en er op het ogenblik nog geen overeenstemming is over een nieuwe c.a.o. Verwacht wordt, dat wellicht mor gen reeds de beschikking van het college voor de uitbetaling van de nieuwe maxima zal afkomen. De be- OTTERDAM - Eén maand hechtenis en twee jaar ontzegging van rijbevoegd heid was het vonnis, dat de rechtbank vanmorgen uitsprak tegen de landbou wer H. D. F. uit Oostvoorne, 49 jaar oud. die in april vorig jaar met zijn auto op de zo beruchte Groene Kruisweg m de buurt van Poortugaal bij een inhaal manoeuvre in frontale botsing is ge komen met een andere personenauto. De gevolgen van dat ongeluk waren ver schrikkelijk: de auto, waarmede F. in botsing kwam, werd vernield. Een van de inzittenden, een jongetje van zeven jaar, dat met zijijn tante naast de be stuurder zat, werd gedood. De tante, haar man en de bestuurder van de aan gereden wagen werden ernstig gewond. De eis was drie maanden me+ twee jaar ontzegging van rijbevoegdheid. ROTTERDAM Op de kruising Hoog straat-Kipstraat botste woensdagmorgen een bromfiets op een vrachtauto. Toen de bestuurder van de bromfiets, de zestien jarige scholier L. A. L. Stenenaart uit de Boomgaardstraat, voorrang wilde verle nen aan de auto, weigerde zijn rem. De jongen is met een gebroken voetbeentje en in versufte toestand naar het Dijkzigt ziekenhuis gebracht Een personenauto reed woensdagmor gen de 71-jarige mevrouw E. A, Ahrend- Raucfc uit de Karei Doormanstraat aan, toen zij onverwacht het Kruisplein over stak. Met een gebroken linkeronderbeen is zij naar het St.-Franciscus Gasthuis gebracht. In de Tweede Rosestraat sneed woens dagmiddag een bestelauto de 56-jarige leraar Th. J, Laagland met zijn brom fiets. De heer Laagland is met een hersenschudding en een hoofdwond naar het Zuiderziekenhuis gebracht. De zestigjarige monteur A. van Houwe- lingen uit de Goereesestraat viel woens dagmiddag hij de N.V, Movi Golfcarton aan de Stadionweg achteover op de grond, doordat hij een duizeling kreeg. Met waarschijnlijk een sehedelbasisfrae- tuur is de man naar het Dijkzigtzieken- huis vervoerd. In de Rivièrahal van Diergaarde Blij- dorp viel woensdagavond de 71.-jarige mevrouw C. P. Broeders uit de Mathe- nesserweg van een trapje. Zij is met een hoofdwond en een hersenschudding naar het Bergwegziekenhuis gebracht. De zeventienjarige schippersjongcn C. Trouwborst uit Capelle aan de IJssel raakte woensdagmiddag met zijn been verstrikt in staaldraad, toen hij het binnenschip „De tijd zal 't leren" in de Belfshavense Sehie vast wilde leggen. Hij is met een gecompliceerde breuk naar het Bergwegziekenhuis gebracht. DEN HAAG Fokker heeft giste ren twee Friendships verkocht en de licentiehouder, Fairchild Hiller corp, 18. Daarmee is het totaal van de verkopen van dit toestel op 312 gekomen. De twee door Fokker ver kochte toestellen zijn bestemd voor da Italiaanse dochtermaatschappij van Al Italia, Aerotransporti Italiani. De 18 door Fairchild in licentie te bou wen toestellen zijn besteld door de Mohawk Airlines. Het betreft hier de grotere versie van de F-27, geschikt voor het vervoer van 52 passagiers. schikking betekent, dat behalve de twee pet. per 1 januari nu ook de resterende drie pet. van het akkoord- Veldkamp betaald mag worden. Bo vendien mag de vier pet. differentia tie, waar deze reeds was ingevoerd, in de lonen worden verwerkt. Voor meer dan de helft van de werknemers gold deze vier pet. nog niet. Een speciale aanvraag voor deze differentiatie zo als in het verleden nodig was, is thans komen te vervallen. Wellicht zullen nu meer werkgevers bereid deze dif ferentiatie te betalen. Ook bestaat de mogelijkheid, dat eventuele zwarte lonen met een deel van de 21 et gewit zullen worden. Wat voor de betrokken werknemers uiteraard geen extra reële verbetering inhoudt. Dezer dagen heeft ook de centrale commissie vergadert over de salaris sen van de beambten in de Metaal Het akkoord voor handarbeiders waj aanleiding tot nadere bezinning. Maandag a.s. vergadert de centrale commissie opnieuw. f bn l ziji WWW 3 SI -fm ROTTERDAM In de leeftijd vu 93 jaar is overleden de heer JobM Zuidmeer. De heer Zuidmeer was pionier vai het christelijk kleuteronderwijs. Al in 1898 richtte hij de vere»igj>j „Het Mosterdzaad" op, een verenig®!, die de voorbode is geweest van de chris telijke kleuterscholen m Rotterdam. Samen met Max Schreuder werd h 1921 de Bond van Verenigingen voor j Christelijk Bewaarschoolonderwijs oP£e' richt. De heer Zuidmeer is jarenlaW erevoorzitter van deze bond geweest. Ook is hij tientallen jaren bestuursla geweest van de Vereniging voor christe lijk lager- en meer uitgebreid lage' onderwijs. Verder is hij ongeveer ties jaar voorzitter geweest van de Bond vas christelijke L.O, en Mulo scholen p Rotterdam en ruim veertig jaar voorzit- ter van de Vormschool. Ook kerkehji was de heer Zuidmeer erg meelevend. Samen met mr. H. de Jong heeft M bij de wieg van het dagblad ,Tl Rotterdammer" gestaan. Voor zijn pensionering was de b®5' Zuidmeer als hoofdambtenaar werkzaam bij de gemeente Rotterdam. De begrafenis Is bepaald op zaterdaf 30 januari om 12.00 uur op de Zuiderbe graafplaats. De leraarde bestelling worden voorafgegaan door een rouW' dienst in de kapel. zii V2 dt m ee br re de 0< de mg Aici i, repo f zen, S rent) i rijn Hé imdc Het ïf van 4 ven gehe i sloth In per" brok „Ges U de V Verd prod s> brot> «aal De ATHENE Aartsbisschop Maksnol van Cyprus is teleurgesteld door de Rus sische verklaring over de vonnifflg V3S een federatie op Cyprus. In een exclusief interview voor rsd® Athene zei de president dat een federa® Cyprus voor de Grieks-Cyprische W volking volkomen onaanvaardbaar 14, Tiv svonc WIJ (neer c.j toosa 4 Schle' tel. 21 P na 18 i 6" p straat BJa zie bo Bels PQlith alarm «verd Apo 8b, ti

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2