1 Dokter M. J. Bast neemt afscheid van ziekenhuis Eudokia: Leerling agent redt kleuter Machinist reed station voorbij yfeif "1 Politie maakt eind aan actie van ontevreden taxi-chauffeurs (150) KATER NA BRUG-FEEST Cassatieberoep broers Van D. voor Hoge Raad Irma la Doucewint het van de „West Side" Op tunneltraverse vanochtend weer filevorming Minder verkeer bij Maasbruggen Veel verkeer na opening over hrug Loodgieter na val van dak overleden 7 Hij wist wat e.h.b.o. was... OudrIJsselmonde geïsoleerd99 van nieuwe wegen POLITIE: Brug beantwoordt - voorlopig - aan verwachting Verklaring van M, wel of niet te gebruiken tegen Andries? Bedrijfsjournaal Wilton beter dan voorgangers Osto-knoeiers gaan halfjaar de cel in Spaarbank had goed begin S5»4*aSj^ SE ROTTERDAMMER Duizenden P' Stunts DINSDAG FEBRUARI 195J Pit"*»1 w «*^^7 41»% Beter 99 OPMERKELIJK 1 Laagje ijs op daklijst 7V.,7v Pagina i WEGGAAN VOORDAT JE HAND GAAT BEVEN... (Van een onzer redacteuren) T> OTTERDAM „Ik had architect willen wor- den maar de grote Waterink, die toen dominee te Zutphen was zei tegen mijn vader: Je moet die- jongen medicijnen laten studeren en dat is dan ook gebeurd, en ik heb er nooit spijt van gekregen." Dokter M. J. Bast (lang, fors gebouwd, gul lachend) die naar het bestuur van Eudokia heeft latsn weten „heeft besloten zijn werk zaamheden als chirurg aan ons ziekenhuis te be ëindigen", neemt daarom nog niet helemaal af- Dokter Bast werd geboren op 13 november 1839 te Eefde flat in de Achterhoek ligt en waar zijn vader molenaar en graanhandelaar was. En lo Eefde hoopt hij ook de jaren die hem nog geschonken worden door te brengen, zijn tijd grotendeels beste dend aan zijn hobbies. Hij heeft vele hobbies. „Van mijn vader heb ik de lust tot tuinieren geërfd en van mijn jeugddroom heb ik de liefde tot knutselen en timme ren overgehouden. Ik knutsel graag. Voor mijn kleinkinderen heb ik heel wat wagentjes en ander speelgoed gemaakt, en ons zomerhuis onderhoud ik helemaal zelf. En daarnaast houd ik van jagen. Op het ogenblik zit ik in een jacht in Brabant maar als ik te Eefde woon wordt me dat te ver. Trouwens, ze hebben me daar al uitgenodigd om eens mee op jacht te gaan,-als gast, Ik denk, dat ze met mij eerst de kat uit de boom willen kijken. Vissen? Nee! De oude profes sor Bei raadde zijn patiënten ««n te scheid van de chirurgie als hij straks zijn huis te Eefde heeft betrokken. „Collega's daar hebben me al opgebeld en gevraagd of ik bereid ben zo nu en dan voor hen waar te nemen en daar heb ja op geantwoord, maar ik doe het niet te lang, want anders zeggen de patiënten: Die oude man moest er maar eens mee ophouden! Dat is ook de reden dat ik er destijds voorstander van was, dat -wij van de zg. gesloten afdeling van Eudokia op ons 65ste jaar zouden vertrekken. Want kijk, spreek je dat van te voren met af, dan blijf je hangen, u weet net hoe oude mensen zijn, en dat is niet goed. Je moet weggaan, voordat je de kans loopt, dat je hand gaat beven gaan vissen. Dan komt u tot rust, zei hij dan. Maar mij ligt het niet in vegen en wind aan de waterkant te staan". Geboren te Eefde, schoolgegaan te Zutphen, voor arts gestudeerd aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. In okto ber 1925 kwam dokter Bast naar Rotterdam, waar hij zijn chirurgische opleiding kreeg in het Coolsingelzie- kenhuis. „Bij professor Remeynse, een bijzonder prettige leermeester, bij wie ik veel ervaring heb opgedaan. Ik heb nog steeds kontakt met hem. Eik jaar op zijn verjaardag houdt hij een •bijeenkomst met zijn oud-assistenten. Het was een tiid van bijna dag en nacht werken. We waren op de chi rurgische afdeling met zes assistenten, nu zijn er wel een riaventien". In september 1930 vestigde hij zich als chirurg. „Mijn eerste patiënt V (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG „Haal de dokter" schreeuwde vanmorgen vroeg de beer Rijksen tegen de aspirant- agent Jan Renema, die aan de Melis Stokelaan op de bus stond te wachten. De man was radeloos, want zijn tweejarig zoontje Mari nas lag blauw en bewegingloos op tafel. Jan Renema reageerde snel en resoluut: „Belt u de dokte-", zei hij, „dan zal ik kunstmatige ademhaling toepassen." Tevoren had de moeder van het kind al geprobeerd mond-op- mond beademing toe te passen, maar helaas zonder succes. De politieman zag dat de vrouw vergeten was de ademhalings wegen vrn tc maken. Onuitspre kelijk was zijn opluchting toen het kind tekenen van leven toon de. Na enkele ogenblikken begon het lichaampje te trillen en ook de handjes gingen open en dicht. Het leven van Marinus was ge red! De huisdokter, die ook te hulp was gesneld, maakte de aspirant-agent een compliment voor diens optreden. Eerst toen de GG en GD een zuurstofappa raat inschakelde was de taak van Jan Renema ten einde. Lakomek pakte hij pet en tas en begaf zich opnieuw naar het bureau, waar hij twintig minuten te laat aankwam. Hij had echter een geldig excuus. In zijn verbouwereerd heid was hy vergeten de naam van de ouders te vragen. Met een jeep ging het weer terug naar het huis waar hy zulke spannende ogenblikken had door gebracht De moeder vertelde, dat het jon getje 's morgens vroeg niet goed was geworden. Het kind lag zelfs geheel bewegingloos en dat was voor de ouders aanleiding een dokter te waar schuwen. Die bleek echter geen dienst te hebben. De moeder trachtte nog mond-op-mond beademing toe te pas sen, terwijl de vader de straat op rende en de eerste de beste man in uniform aanklampte Jan Renema heeft zijn verhaal over de redding van Marinus van daag al heel wat keren moeten ver tellen. En hij vergat er niet by te zeggen, dat hij nog maar een half jaar geleden zijn EHBO—diploma heeft behaald. Dit heeft eerder vruchten afgeworpen dan hy had verwacht De aspirant-agent, die 25 Jaar oud is, woonde sinds maart 1954 in Den Haag. moest ik verlossen van een onschuldig vetgezwel". Nadien heeft hy duizen den patiënten geholpen, van wie er veel van de Eilanden kwamen. „Ach, ik ging er nog al eens jagen", en hij sprak hun taal, maar het belangrijk ste was, dat hij hun vertrouwen had. Een vijfendertig jaar is dokter Bast aan ziekenhuis Eudokia verbonden geweest, vijfendertig jaar lang heeft hij geopereerd, soms vijftien operaties per etmaal. En terugziende op deze periode zegt hij: „Het gaat bij een operatie niet alleen om de operatie. Het gaat evenzeer om het contact met de patiënt. Je bent niet klaar als je hem hebt geholpen. Je moet hem ook weer helpen bij de teruggang naar het dagelijkse le ven, want er zijn patiënten die na een operatie danig uit hun even wicht geraken". De wetenschap is in de voor bije vijfendertig jaar met spron gen vooruit gegaan. Ook de chi rurgie heeft die vooruitgang on dervonden. Bij het opereren is het technisch kunnen geweldig geworden, maar je dient je altijd af te vragen of de mens gebaat is met „operatieve stunts". Daarom moet je jezelf beperkingen kun nen opleggen". Zaterdag 6 februari neemt hij af scheid van Eudokia. Van 15.00 tot 17.00 uur. In de conversatiekamer van het zusterhuis, Veurstraat 22. En voorspeld kan worden, dat het een drukke receptie wordt. Want door zijn vertrek uit Rotterdam worden vele banden losgemaakt. Naast zijn drukke praktijk heeft hij nl. altijd nog gelegenheid gevonden ook op andere terreinen te dienen. Hij zat in het bestuur van het Oranje-Groene Kruis, hij was voorzitter van de wijkvrreniging Eudokia, hij had zit ting in het bestuur van de Gerefor meerde Schoolvereniging Kralingen en van het Instituut Bender. Maar het merendeel van de gasten die zaterdag te» receptie verschijnen zullen patiënten zijn, arme en rijke, en onder hen zullen riieh misschien oud-KP'ers bevinden, die hij in de bezettingsjaren uit grote bood heeft geholpen. En ze zullen hem een hand geven en daarbij allemaal uit de grond van hun hart hem hetzelfde toevoegen: Nog wel hartelijk bedankt dokter, en het beste! Straits woont hij in de Achter hoek en kan hij zich overgeven aan zijn hobbies. O ja, ook de foto grafie moet daartoe worden gere kend. „Ik heb er tot op heden nooit de rust voor gekregen. Ik was al tijd net in de donkere kamer bezig met ontwikkelen of er kwam een telefoontje: Dokter, kunt u gauw- naar Eudokia komen, er is een spoedgeval! CULEMBORG Door nog onbekende oorzaak Is de machinist van de stop. trein UtrechtDen Bosch gisteravond het station Culemborg gepasseerd zon der daar te stoppen. Enkele kilometers voorbij het station stopte de machinist, die inmiddels zijn font bad ontdekt. In een seinhuis belde hü bet statioD Geider.nalsan met het verzoek de trein Den BoschUtrecht daar op te houden om de passagiers voor Culemborg over te nemen. Dit gebeurde inderdaad, zodat de passagiers toch zii het iets te laat hun woonplaats nog bereikten. De reizigers, die in Culemborg ston den te wachten op de trein naar Den Bosch moesten de volgende nemen en kregen daardoor een uur vertraging. Reizigers voor Tiel en Gorcum werden vanaf Culemborg per taxi door de N S naar hun bestemming gebracht. ijV Ongeveer 150 Rotterdamse taxi chauffeurs hebben gistermiddag voor het Centraal Station een nogal magere demonstratie tegen het fooiensysteem gehou den. De politie maakte er een eind aan, toen er een poging werd gedaan, een vergadering te organiseren. Agenten namen een spandoek in beslag. De actie was geïnspireerd door het niet-erkende Onafhan kelijke Verbond van Bedrijfs organisaties. De erkende vak bonden hebben de demonstratie niet gesteund. De grote taxi ondernemingen in de Maasstad hebben meegedeelddat hun chauffeurs niet aan de actie hebben meegedaan. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Er is één categorie Rotterdammers, voor wie de opening van de Van Brienenoordbrug een hele boel hopelijk zeer tijdelijke moeilijkheden heeft opgeleverd: de bewoners van de vroegere dorpskom van IJsselmonde, van de woningcomplexen ten oosten van de rijksweg naar Dordrecht en van Bolnes. Autobuslijn 50 van de R.E.T. Is uit de vroegere dorpskom van Ussebnonde verdwenen. Die rijdt van gisteravond af via Van Hoochstratenweg en bet nieuwe verkeersplein meteen naar de Stadionwee. Automobilisten ontdekken, dat de Bo venstraat is afgesloten voor alle gemo toriseerde verkeer van IJsselmonde naar de stad. De auto's worden thans het nog lang niet gereed zijnde verkeersplein op gestuurd en moeten zich vervolgens in voegen in het van Dordrecht naar Rot terdam gaande verkeer op de rijksweg. Het is vooral tijdens het ochtendspitsuur een hele opgave om in de met hoge snelheid rijdende files een plaats te krij gen De toegang tot de Van Brienenoord- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Hoewel aan de eer ste indrukkken van de verkeers situatie tijdens het eerste ochtend spitsuur na de opening van de Van Brienenoordbrug geen conclusie mogen, worden verbonden, is de politie voorlopig van mening dat de brug aan de gestelde ver wachtingen voldoet. De politie van het bureau Boezem singel meldde een aanmerkelijke toename van het verkeer op Maas boulevard, Oostplein en Oostzee dijk. Op het Oostplein zodanig dat het verkeer moeilyk te verwerke viel. Bij het bureau Oostervant- straat had men de indruk dat het verkeer door de tunnel in zuidelijke richting aanmerkelijke verlichting had ondergaan. Ook bij het bureau Sandelingen- plein constateerde men minder lange files in noordelijke richting "Strekken de verkeersstromen zich anders uit tot aan de Bree, van morgen tot aan de Pleinweg. Ook de politie van het bureau D e Slinge noteerde minder verkeer op de Pleinweg. Bureau Nassau- kade meldde aanmerkelijk rusti ger verkeer by de bruggen. Tij dens de brueopening van 9.10, an ders een knelpunt, was de Oranje boomstraat nu volkomen leeg. R02ENBURG Zaterdagmiddag werd de Rozenburgse brandweer gealarmeerd omdat er evenals op Tweede Kerstdag brand was uitgebroken m een zwavel- berg op het terrein van Frans Swarttouw in het Botlekgebied, De brandweer kwam ter plaatse met twee wagens en bedwong de brand met de nevelspuit. De brand is waarschijnlijk veroorzaakt door vonken van een lasapparaat brug is voor deze categorie weggebrui kers eveneens heel moeilijk. Er is slechts één bruikbare toegangsweg: via Konin ginneweg, Cornells van Rij straat en Kraayeveldsingel. Dan moet de rijksweg van Rotterdam ifaar Dordrecht worden overgestoken en dat is vooral bij het avondspitsuur bijzonder moeilijk, Is men de rijksweg overgestoken, dan komt men vanzelf op de toeleidmgsweg naar de nieuwe brug. Een andere mogelijkheid is via de rijksweg of de Sportsingei en Stadionlaan naar het Feijenoord-Stadion, daarna te rug in de richting van Dordrecht tot de afsplitsing naar de Van Brienenoordbrug. De derde mogelijkheid is in de rich ting van Dordrecht te rijden tot het weg restaurant Van Kekem, waar er moge lijkheid bestaat op de noordwaarts gaan de rijbaan in de richting van Rotterdam te komen. Daarna recht-toe-recht-aan naar de Van Brienenoordbrug. Andere mogelijkheden zijn er niet. Hoofdinspecteur J. van der Valk van de Rotterdamse politie, die ziin aandeel in de verkeersregeling ten zuiden van de Van Brienenoordbrug als „laatste klus je" te verwerken kreeg hij zal de po' litiedienst Sn juni met pensioen verlaten zag de verbinding tussen Oost-Ussel- monde met de rest van Rotterdam voor lopig echt niet gemakkelijk. Hij ver wacht, dat daaraan een eind zal zijn, als het verkeersplein ten zuiden van de nieuwe brug gereed is. Maar dat zal zal nog de nodige maanden duren.... (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Hoge Raad heeft zich vanmorgen bezig gehouden met het cassatieberoep dat de gebroeders David en An dries van D. hebben ingesteld na dat zij door het Hat ;e Gerechts hof beiden tot tien jaar gevange- nistraf woren veroordeeld. Over veertien dagen zal de Hoge Raad, voorgezeten door mr, dr. G. H. A. Feber, concluderen. Op 18 november 1984 (een jaar na dat de 27-jarige Rotterdamse agent B. Nijenhuis en zijn collega J. H. Kraayeveld twee mannen op heter daad bij een inbraak betrapten en agent Nyenhuis werd neergeschoten) bevond het Haagse Hof de broers schuldig aan poging tot diefstal met braak, gevolgd door geweld om de vlucht mogelijk te maken, hetgeen zwaar lichamelijk letsel ten gevolge had. De nieuwe verdediger van David, mr. J. Th. Vermeulen, heeft zijn 'cas satiemiddelen schriftelijk bij de Hoge Raad ingediend. Ook de nieuwe ad vocaat van Andries, mr. P. Mout heelt dat gedaan, maar bij gaf bo vendien vanmorgen een toelichting. Zijn eerste cassatiemiddel gaat over de verklaring van getuige G. M., zelf gedetineerd, aan wie David in het huis van bewaring zou hebben verteld over het gebeurde in de Eer ste Bleker shof. Volgens mr. Mout mag deze opgave van feiten en gebeurtenissen, die buiten de rechtzitting (in het huis van bewaring) door David is gedaan wel tegen David, maar niet tegen Andries worden gebruikt. Zij waren medever dachten, ook van elkaar. Toch heeft het Hof ten onrechte de verklaring van M. tegen Andries gebruikt. Een ander punt in zyn pleidooi is dat in het arrest van het Haagse Hof wordt gesproken over „verklaring" in plaats van „opgaaf". ROTTERDAM Een kleine brand in een keetwagen van de dienst van gemeentewerken aan de Gooiiandsin- gel veroorzaakte een schade van ƒ6000 aan wagen, kleiding, gereed schap en kachel. De oorzaak is onbe- bend. Het vuur werd geblust met twee stralen hoge druk. Uitgerukt waren bluseenheid 612 en de G. 8. De leiding had brandmeester P. Leeflang. ROTTERDAM Politieagenten hebben gistermiddag een eind ge maakt aan de actie van 150 taxichauf feurs, die voor het Centraal Station tegen het fooiensysteem demonstreer den. De actie was geïnspireerd door het niet-erkende Onafhankelijke Ver- bond van Bedrijfsorganisaties. De er- demonstratie gedistantieerd. Chauf- kende vakbonden hebben zich van de feurs van grote taxi-ondernemingen in de Maasstad hebben niet aan de actie deelgenomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor de dertiende maal is het bedrijfsjournaal van Wil- ton-Fijenoord dinsdagavond in Mosis Sacrnm in première gegaan. De film laat de belangrijkste werf-aktiviteiten van het afgelopen jaar zien. Zestien maai zal de bedrijfsfilm dit jaar worden vertoond voor werkne mers, gepensioneerden en genodigden. De voorstellingen worden gegeven m Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen Dit WF-journaal was wat camerawerk en montage aangaat beter dan z'n voor gangers. Op het doek kwamen beelden van het booreiland mr. Cap, het fregat Republic, het passagiersschip Fair-Star, het opspelden bij ir. B. Wilton van de onderscheiding behorend bij de Orde van Oranje-Nassau, de bouw van dok acht, de verbouwing van het Israëlische passa giersschip Shalom en onder meer de reparatie van de Portugese tanker Fogo, een van de 450 schepen van 37 nationali teiten die Wilton in 1964 repareerde. Voor het eerst werd dit jaar ook een journaal van N.V. Bronswerk, waarmee Wilton fuseerde, vertoond. Dit filmpje miste lijn en compositie. Na afloop van de filmvertoning werd de cabaret-show „Lach iedere dag een blijde lach" opgevoerd. Deze week maakt Billy Wildcr's „Irma la douce" in het Grand theater het jaar vol en het ziet er nog niet naar uit dat „Irma" haar koffers gaat pakken om de vergeten burgeres met een allerliefste baby te worden ergens in Parijs, aï laat ze elke avond die indruk achter. Nee, deze comedie trekt nog elke dag, zowel de matinees als de avondvoorstellingen, de bioscoopbezoekers aan, zo wel m Amsterdam, Den Haag al3 in Rotterdam. Toen deze film op het programma kwam bestond wel de verwachting dat het een „blijvertje" zou worden zoals de „West Side Story", die het zestig weken volhield. waaruit blijkt dat deze film ook een „voltreffer" was, maar in het aantal bezoekers gaat „Irma" het toch winnen. De „West Side Story" haalde in Amsterdam 275.000 bezoekers, doch in een zelfde periode telde .Irma* er 25.000 meer, d.w.z. 300.000 bezoe kers. In Den Haag werd dit verschil nog groter namelijk 250.000 tegen 165.000. Over het gehele land trok „Irma la douce" reeds 1.880.000 bezoekers. De West Side Story behaalde nauwe lijks 70.000 kijkers meer in een periode die bijna e jaar langer duurde. Daarb moet men dan nog in reke ning brengen dat de toege stane leeftijd voor „Irma" op 18 jaar is gesteld, een beper king die de „West Side Sto ry" met had. Voor Rotterdam liggen de cijfers thans op 225.000 bioscoopgangers in 52 weken, terwijl de West Side Story in 60 weken vertoning in totaal de 165.000 haalde. Waar dat in zit? Wie zal er een antwoord op kunnen ge ven? Merkwaardig is dat de niddagvoorstellingen drukker bezocht worden bij „Irma" dan bij de „West Side". Grand heeft van „Irma" reeds een cople versleten en het ziet er voorlopig nog naar uit, dat deze nog wel door een tweede gevolgd zal worden. De oorzaken van de blijvende belangstelling blij ven moeilijk te bepalen, te meer waar deze twee films moeilijk vergelijkbaar zijn, noch naar de vorm, noch naar de inhoud. Over het algemeen kan men stellen, dat „Irma" luchtiger van aard is, blijmoediger dan de „West Side" die met haar meer sombere sociale aspec ten totaal andere pretenties voerde. Hoe het zij, „Irma" blijft voorlopig nog op het pro gramma, want zij blijft be zoekers trekken, en hoewel inhoud en milieu om voorbe houd vragen, de geestige toon, de hartveroverende „Irma" maken dit toch be grijpelijk. (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam Het ochtend- spitsuurverkeer heeft, zij 't ge matigd, het eerste soelaas onder vonden van de Van Brienenoord brug. Vooral de files die tot giste ren van acht tot negen uur de Oranjeboomstraat en de Rosestraat vulden, waren tot opluchting van de politie vrijwel geheel geslon ken. Je situatie op Strevelsweg en Pleinweg daarentegen was bijna even pijnlijk als altijd. Voor en na acht uur stonden de auto's stil ter hoogte van het Verzamelgebouw. Een lege Oranjeboomstraat en Rose straat waren duidelijk tekenen dat veel verkeer uit zuidelijke richting, komend van rijksweg 16, de Van Brienenoord brug had genomen. De invloed van de gloednieuwe brag deed zich dus het sterkst gevoelen by de Maas-WUlems- brug. Van spitsuurverkeer was in het geheel geen sprake. Opvallend to Fejjenoord was het ontbreken van zwaar vrachtvervoer uit de richting Dordrecht naar een bestemming ten noorden van de rivier. Op de tunneltraverse lagen de zaken vanochtend dus anders dan bij de bruggen. Mogelijk dat velen gedacht hebben ,gn"n buurman neemt de Van Brienenoordbrug wel, ik pik de tunnel Aan de file die ais vanouds voortkroop te zien moeten heel weinigen het eerste hebben gedacht. Prognoses kunnen uiteraard nog met worden gegeven. Er zullen enkele weken moeten verlopen voordat de automobilist zich in het „rivierkruisen" zal hebben ingespeeld. Wel was het vanochtend zonder meer duidelijk dat de tunnel het meest té lijden zal blijven hebben van de drukte. Automobilisten die de tunnel bereiken via Dorpsweg, Brielseiaan en Doklaan ryden heus geen kilometers om naar de Van Brienenoordbrug. De wachtende ryen auto's zullen daar zeker niet verdwijnen. Door de con centratie verkeerslichten bij de zuide lijke tunnelingang zal het Pleinweg- verkeer altijd gehandicapt blijven. Gisteravond daarentegen was de af wezigheid van files op de zuidelijke Maasoever opmerkelijk. Het verkeer op de tunneltraverse kon vrijwel onge hinderd worden afgevoerd. Ook bij de Maasbruggen was tijdens het avond- spitsuur een belangrijke verlichting van het verkeer te constateren m vergelijking met de avonden van de afgelopen twee weken. Op het Oostplein en de Oostmoienwerf hoek Maasboulevard ontstond echter tol tweemaal toe een verkeersstagnatie door dat de Oostmolenwerforug opening. Tij dens een van de openingen draaide ook de Admirahteitsbrug voor de scheep vaart, zodat geen. verkeer van de Maas boulevard kon worden omgelegd. Het verkeer op de bruggeboefden van de Van Brienenoordbrug en op bet Kra- iingseplein had gedurende het spitsuur een vlot verloop. Hetzelfde kan gezegd worden van bet verkeer dat tegen half zeven op de noordelijke oever de tunnel in ging. Op een bepaald moment echter stonden de auto's tot aan de Middelland- straat, maar dat was een gevolg van bet feit dat een vrachtauto zich in de onder doorgang van bet Droogleever Fortuyn- plein had vastgereden. Voordat H. M. de Koningin de Van Brienenoordbrug opende, ontstonden maandagmiddag op de toevoerwegen al openstelling evenwel snel konden worden vry lange files, die korte tyd na de afgevoerd. De belangstelling rvoor het nieuwtje om als een van de eersten over de brug te ryden, was zo groot dat het autoverkeer toegelaten moest worden tot de verkeerslichten op het Kralmgse- zuid werd doorgelaten nadat Koningin plein. Het verkeer m de richting noord- JuliaDa en de genodigden in autobus sen in de richting zuid voldoende wa ren gevorderd. Nadat het verkeer in beide richtingen was vry gegeven, bleek het aanbod op de route Maas boulevard v.v.-Oostmolenwerf-Oostplein -Boezemsingel en Boezemstraat duide lijk groter dan tot nu toe het geval was. Aanleiding voor de demonstratie wai de brief van het gemeentebestuur san de taxibedrijven. Hierm wordt er, zoals wij verleden week reeds schreven, op ge wezen, dat het aantal overtredingen van de gemeentelijke bepaling voor bet taxi bedrijf hand over hand toeneemt. Op de naleving van de voorschriften zal in het vervolg strenger worden toegezien! De demonstrerende taxichauffeurs (van zg. blokbanders) stellen zich op het standpunt, dat de „vrije meter" meet worden afgeschaft. 2ij vinden, dat de fooien ra het eindbedrag moeten worden opigenomen, hetgeen sinds enige tijd ook m de Horecabedrijven en bij de kappers het geval is. De politie trad tegen de act e op, töen de hee* L. van Os, secretaris van de afdeling verkeer van het OVB, probeer de een vergadering te organiseren Hier voor had hij geen toestemming De demonstratie duurde daarom slechts twmiig minuten. Een spandoek, waarmee de chauffeurs kracht hadden willen bij zetten aan hun demonstratie, werd ns beslag genomen. Ook in andere grote steden heerst enige onrust onder taxichauffeurs. Daar zijn echter tot nu toe geen demonstraties gehouden. ROTTERDAM De eerste vonnissep m de zo geruchtmakende Osto-affaire, de grootste knoeierij, die zich de laatste jaren heeft voorgedaan in de haven, zijn gevallen. De rechtbank veroordeelde de voorlie den-controleur H. W. B. O. (37), A. W. Q. (36), C. L. W. (47) en J. D. M. <Ï8>, alle vier van Pakhuismeesteren, wegens het aannemen van steekpenningen en hst medewerken aan geknoei met de afmetingen van lad ngen, die Osto via Pakhuismeesteren verscheepte, ieder tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De eis was zes maanden onvoorwaarde lijk tegen ieder. DORDRECHT De 36-jarige lood gieter G, J. Schouten uit de Bloem- straat is vanmorgen omstreeks negen uur na een val van ongeveer zeven meter dodelijk gewond geraakt. Het slachtoffer en rijn 35-jarige broer U Schouten, beiden employé van het loodgietersbedrijf A. te Veldhuis, moesten werkzaamheden verrichten aan het dak van een pand aan Kromhout. Via een ladder waren de beide broers op het afdak van het pand Kromhout 166 geklommen. De heer L. Schouten klom daarna via een dakraam de woning binnen om te zien op welke plaatsen er lekkage was. Hij riep zijn broer ook naar binnen. Toen het slachtoffer met één hand het zolderraam vast hield, gleed hij uit op de zinken daklijst, waarop een laagje ijs lag. De man sloeg achterover en kwam zeven meter lager op een tegelpad terecht Daar bleef hij zwaar gewond liggen. Hij werd naar het gemeenteziekenhuis ver voerd, waarhij korte tijd later aan zijn verwondingen bezweek De man was gehuwd en had enkele kinderen. ROTTERDAM -De Spaarbank te Rotterdam is dik tevreden over de resultaten in de eerste maand van het nieuwe jaar. Er werd ƒ21.8 miljoen aaa spaargeld gestort, ƒ1.4 miljoen meer daa ra januari 1S64 en ƒ2.5 miljoen meer das in december. Aan rente over 1964 werfl 13 miljoen bijgeschreven. In januari werd 15.8 miljoen opgenomen, 1.5 miljoen meer dan vorig jaar januari, maar een half miljoen tninder dan in de voorafgaande maand. Hierdoor omstond een spaaroverschot van 5 8 miljoen, tweemaal zoveel als 10 december De 529 000 spaarders hebben eeh tegoed van ruim ƒ428 miljoen. Dat is ƒ47 miljoen meer dan vorig jaar omstreeks deze tijd. Personeelsleden van 168 bedrijven spaarden ƒ211.000; leerlingen van 418 scholen brachten ƒ69.000 bijeen. DJ spaarbusjes (hun 'aantal is gestegen tot 91.500) werd 481.000 gespaarA

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2